Oe Mysterieuse Apache. IJMUIDER COURANT. DONDERDAG 27 JULI 1933 TWEEDE BLAD. ren! Noodgedwongen heeft de aude met de ze politiemannen toen een anderen weg ge nomen en tenslotte zijn zij bij de oude Mer- wedebrug aangekomen, waar zich ook reeds andere manschappen van de rijkspolitie be vonden, die met de politiebooten R.P. VII en R.P. XIX, respectievelijk van Duderkerk en Loenen, waren gearriveerd. Dinsdag om 7 uur arriveerden op de plaats van bestemming wederom luitenant G. A. M. Suylen van de marechaussee met 50 man schappen en nu werd een aanvang gemaakt met de afzetting, welke dezen avond een eenigszins eigenaardig verloop heeft gehad. In den aanvange werd door enkele mare chaussee zelfs aanmerking gemaakt, als een verslaggever bleef stilstaan in de brugomge- ving. en de afzetting werd200 streng mo gelijk gehandhaafd. Toen om even op het vxerslag vooruit te loopen het ijzeren brug gevaarte de opengedraaide oude brug pas seerde stond het aan de Amsterdamsche zijde der brug zwart van nieuwsgierigen, van wie de meesten niet eens een kaart had den. Maar de eigenaar van Huize „Betlem" had zich tevoren bij den luitenant der ma- rechausssee moeten beklagen, dat men niet eens de talrijke belangstellenden wilde toe staan, zich naar zijn ontspanningsgelegen- hcid te begeven. De pontons moeten nog wegvaren. WERK BIJ DE „LUT1NE" VORDERT GOED. BEVERWIJK 6VERZICHT VAN DE GROENTEMARKT. GEEN STANDVASTIGE HANDEL. De aanvoer van verschillende soorten groenten is op 't oogenblik niet alleen van groote verscheidenheid maar ook tevens van zeer ruimen omvang. De handel was in de afgeloopen week voor veel producten nog al eens onregelmatig en vertoonde weinig standvastigheid. Het war me weer oefent in den regel een sterken druk op de prijzen uit en de ervaring dei- laatste dagen bewees dan ook weer duidelijk dat de handel met een tropische hitte niet erg gebaat is. Sla gaf deze week al zeer uiteenloopende schommelingen te zien. In het laatst der vo rige week scheen plotseling een opleving voor dit product te komen en gingen de prij zen met sprongen naar boven. De vreugde was echter van korten duur en in het begin dezer week had al direct een teleurstellende Inzet tot gevolg. Wel kwam zoo nu en dan een mooie partij aan een behoorlijken prijs maar het grootste deel bleef toch weer aan den lagen kant. De noteeringen der laatste veilingen geven weliswaar prijzen van 2080 ct. per kist, maar deze hooge cijfers behoo- den tot de uitzondering*n. Bospeen was tot heden een zeer gevraagd artikel, doch in de afgeloopen week kwamen ook hiervan de prijzen hoe langer hoe meer in de verdrukking. De prijzen, die uiteen lie pen van 3 1/2—8 ct. zullen zeker in doorsnee niet hooger zijn dan pl.m. 5 ct. per bos. Postelein had met het warme weer al heel weinig aandacht en ging voor de meest on geregelde prijzen, varieerend van 1026 per per kist, van de hand. Bloemkool kwam de laatste week in aan voeren van flinke beteekenis aan de markt. De handel gaf echter vooral op de veiling van Woensdag 26 Juli een allertreurigst beeld te zien. Voor eerste soort golden prij zen van ongeveer 45 ct. Wat van tweede soort werd afgenomen was natuurlijk al heel weinig en kwam aan bespottelijk lage prijzen. Komkommers hebben lang stand gehou den en waren geregeld voor behoorlijke prij zen te plaatsen maar ook met dit artikel ging het in dalende lijn. De noteeringen lie pen uiteen van 15 ct. doch de doorsneeprijs zal een belangrijke lager cijfer aangeven. Doppers en Capucijners deelden vooral de laatste dagen op gevoelige wijze in de prijs- inzinking en gingen over de geheele linie in prijs naar beneden. Vooral de rijpe soorten kwamen sterk in de verdrukking en gingen voor zeer lage prijzen van de hand. De aanvoer van verschillende boonensoor ten, die zich langzamerhand meer begint uit te breiden kwam aan de prijzen ook niet ten goede. Snijboonen die vorige week nog aan prijzen kwamen van ruim 20 ct. daalden op de laatste veiling tot ongeveer 11 ct. Ook de soorten spercieboonen met en zonder draad deelden in den terugslag tot ongeveer 15 ct. per K.G. en dikken boonen varieerden van 710 ct. Roode en gele kool worden thans al weer aangevoerd. Er schijnt echter nog weinig animo voor te bestaan, en de handel is lus teloos. Ook groene kool wordt al weer aan gevoerd. Voor dit artikel bestaat nog wel een weinig kooplust. In de fruitafdeeling bleven de prijzen iets eer standvastig en kwamen over het alge meen aan dezelfde bedragen als onze vorige opgaven. Bessen noteerden per slof van 40—65 ct. Enkele grove soorten brachten het tot 80 ct. Ook kruisbessen bleven zoo ongeveer op het peil van 3550 ct. per slof. Van dit product loopen de soorten nog al uiteen. Zwarte bessen kwamen per K.G. aan ruim 20 ct. en varieerden per slof in prijs van 70—90 ct. De aanvoer van meloenen is nog van geen groote beteekenis. Hiervan liepen de notee ringen uiteen van 20—24 ct. per stuk. Frambozen konden eveneens de prijzen, die vorige week gangbaar waren, handhaven en noteerden van 22—30 ct. per doosje. De aanvoer van aardbeien begint thans sterk in te krimpen en bepaalt zich ook al weer alleen tot aanvoeren in doosjes, die naar kwaliteit schommelen van 16—22 ct. EEN VEERTIG-JARIG JUBILEUM. voor de volksgezondheid. Het was dan ook geenszins te verwonderen, dat de heer Hon- nema tot directeur werd benoemd van het in 1929 geopende openbaar slachthuis, een taak, welke hij met nauwgezetheid vervult. In de wereld van de paardensport is de ju bilaris al een zeer bekende verschijning. On telbare malen heeft hij in tallooze kortebaan draverijen zijn krachtige medewerking ver leend. Was het niet bij de organisatie dan fun geerde de heer Honnema als jurylid, of als handicapper. ook menigmaal als starter. 34 Jaar lang stond hij de Beverwijksche Harddraverijvereeniging ten dienste. Verder is de jubilaris voorzitter van dé Hollandsche Maatschappij van Landbouw afd. Velsen en een groote ijveraar voor de Friesche vereeni- gingen. Een en ander wettigt dan ook het vermoeden, dat het den heer Honnema bij zijn veertigjarig jubileum als Rijksveearts niet aan blijken van belangstelling zal ont breken. VERGADERING VAN BLOEMBOLLENKWEEKERS. BESPREKING DER SANEERING. Woensdagavond werd in de veilingzaal van het gebouw „Kennemerland" een druk be zochte vergadering gehouden van bloembol lenkweekers. Deze bijeenkomst was georgani seerd door de Bloembollenveiling „Beverwijk" N.V. De heer W. de Groot, directeur, sprak een inleidend woord, waarin hij in de eerste plaats het belangrijke vraagstuk van de saneering der bloembollenteelt aan de orde stelde. Spr. vestigde er de aandacht op, dat vele kweekers nog hebben nagelaten zich aan te sluiten bij de Kweekers-centrale. Dit achtte spr. al zeer nalatig, immers, door het formulier niet in te vullen heeft men zich ongetwijfeld de gelegenheid benomen, om voor 1933 het noodzakelijke teeltbewijs te verkrijgen. Het zou, meende spr. in ver band hiermede te betreuren zijn, wanneer de nalatigheid der kweekers de oorzaak zou zijn, dat een belangrijke teelt, in deze steek onnoodig zou verminderen. Een andere be langrijke bepaling uit het saneeringsplan is, dat niet onder de gestelde minimumprijzen mag worden verkocht. De regeering heeft echter officieel nog geen minimumprijs vast gesteld, waarvan het gevolg was, dat velen uit de hand onder den prijs hebben ver kocht. Het uitblijven van de garantie maakte ech ter den toestand onzeker, met het gevolg, dat in het geheim de bollen geruimd worden. De minister heeft tegen deze transacties met klem gewaarschuwd. Naast het verbod van bloembollenteelt voor hen, die niet aan de wet hebben voldaan, komt er een teeltbeper king naar den maatstaf der beteelde opper vlakte in het plantjaar 19321933. Binnen kort zullen vanwege de kweekerscentrale mededeelingen worden gedaan omtrent de mogelijkheid van overdracht der teel toewij zen. Spr. meende hierin een gegronde hoop te mogen zien, dat de teelt niet absoluut wordt opgesloten, al moet het zeer gewenscht wor den geacht, dat men den wilden handel in teeltbewijzen zal weten tegen te gaan. De voorzitter gaf vervolgens gelegenheid over te gaan tot het stellen van vragen naar aan leiding van het saneeringsplan. Daarvan werd een zeer ruim gebruik ge maakt en de heer J. P. Nijssen, lid der sa- neeringscommissie, die de vragers beant woordde, heeft menig verkeerd denkbeeld om trent de saneering kunnen wegnemen en veel min of meer „nevelige" begrippen kunnen verhelderen. Vooral de kwestie van de ver plichte levering bleek een zeer netelige te zijn, vooral waar het gold de noodzakelijk heid om bij te koopen, wanneer het gewas de verplichte hoeveelheid niet oplevert. De heer Nijssen wees er op, dat in zeer bijzondere gevallen ontheffing kan worden verleend. De verplichtingen welke de wet den kweekers oplegt werden vervolgens nog op uitvoerige wijze den kweekers voorgehouden.. Nadat nog langdurig over het belangrijke vraagstuk der saneering was gesproken heeft de heer W. de Groot nog uitvoerige mededee lingen gedaan over de nieuwe N.V. Bloembol- lenveiling „Beverwijk", die de zaken op den ouden voet zal voortzetten, geheel werkend met eigen kapitaal (Volgestort f 25.000)Uit voerig ging spr. in op de oorzaken, die heb ben bijgedragen tot het minder gunstig ver loop van de vorig jaar gehouden droge veilingen. Voorname oorzaken daarvan wa- reno.a. het pondenverlies van den Engelschen handel, de algemeene waardedaling van bloembollen en bloemen, de heffing van in voerrechten en tenslotte het invoerverbod van bloemen in Engeland. Ook met het ver strekken van credieten en met overdrachten van vorderingen werd allerlei misère beleefd. De voorzitter herinnerde ook nog aan de vorstschade-periode, waarvan een enorm proces het gevolg was. Dag en nacht is er aan gewerkt om tot het resultaat te komen, dat de schadevorderingen van f 125000 tot f 26000 zijn gereduceerd. Met nadruk wees spr. er op, dat de leiders der veiling steeds geheel belangloos voor de zaak hebben gewerkt. Niemand der beheerders heeft ooit eenig voordeel van het bedrijf genoten, ook niet in de goede jaren en voor de toekomst is ten aanzien daarvan niets veranderd. Spr. L'SËtramger Rouge vervolgde onverstoor baar: „Uw goud zal honger stillen, echten kna- genden honger, die van eerlijke mannen, soms dieven maakt, 't Zal kleumende licha men kleeden het „Dood aan de klabakken!" Die kreet galmde langs de trappen, telkens op nieuw door Mareau herhaald tot bij de deur. „Dood aan de klabakken!" het erkende wachtwoord der apachen, de kreet, die mes sen uit de kousen te voorschijn doet bren gen en revolvers uit de zakken; de kreet, die een gevecht op leven en dood beteekent met de politieagenten, die hen uitdagen. Toen de echo van die kreet was wegge storven, hoorde men haastige voeten de trap oploopen; de politie stond reeds aan de deur van den salon. De Préfect had den tijd van overval goed berekend en de chauffeur van de weigerende vrachtauto had met zijn on dergeschikten achter zich zijn bevelen let terlijk uitgevoerd. Toen de eerste man in de deuropening verscheen hief l'Etranger Rouge zijn revol ver op. „Wolven, redde zich wie kan", riep hij, dan schoot hij driemaal in de lamp en zette de kamer totaal in het duister. In den salon brak een panische schrik los. Vrouwen gilden, men hoorde het omvallen van meubels, het rinkelen van gebroken vestigde tenslotte de aandacht op het be lang van een gewestelijke bloemboilenvel- ling te Beverwijk, waar steeds goede prijzen werden betaald en dat bovendien gelegen is in een voor de kweekers gemakkelijk te be reiken centrum. De heer W. de Groot spoorde de aanwezigen aan een krachtige actie daarvoor te ont plooien. Het moet van groot belang worden geacht, dat een belangrijke tak van bedrijf voor deze streek niet alleen gehandhaafd wordt, maar ook krachtig gesteund dient te worden. Ook over deze mededeelingen wer den vele vragen gesteld, die de heer De Groot uitvoerig en zeer positief beantwoord de, op een wijze, die. zooals spr. opmerkte, de „atmosfeer zuiverde." De vergadering, welke zich kenmerkte door vruchtbare discussies, werd daarna door den heer W. de Groot met een woord van dank gesloten. DE NEDERLAAGWEDSTRIJDEN DER V. V. BEVERWIJK Zondag zullen de nederlaagwedstrijden, ge- 'organiseerd door de V. V. Beverwijk begin nen. De eerste wedstrijd, tegen den sterken tweede-klasser W. F. c. uit Wormerveer, vangt Zondagavond te 7 uur aan. Als prijs is de fraaie en kostbare zilveren „Wij ker toren" beschikbaar gesteld, inderdaad een sieraad voor het clublokaal van de vereeniging, die „Beverwijk'' in dit tournooi de grootste ne derlaag toebrengt. Voor deze serie nederlaag wedstrijden is een bevredigend aantal in schrijvingen ontvangen. De wedstrijden ein digen op 17 Sept. zoodat het publiek eenige weken achtereen van spannende wedstrij den kan genieten. HEEMSKERK BRANDJE. Door onvoorzichtigheid, van een kleine jongen is Woensdagmiddag ongeveer 1 uur brand ontstaan in het schuurtje van den heer Q. Rijke aan den M. van Heemskerck- straat. Door spoedig ingrijpen van den brand weer en mede door de gunstige weersgesteld heid sloeg de brand niet over tot de woning van Rijke. Binnen een uur was het vuur weer gebluscht. De gebeurtenis bracht spoedig heel wat mensehen op de been. V. V. V. Donderdagavond 8.30 uur wordt in café- Flora een vergadering gehouden om tot de oprichting van een Vereeniging voor Vreem delingenverkeer te komen. Tot de bijeen komst zijn de besturen van verschillende ver- eenigingen uitgenoodigd. MARKTNIEUWS BEVERWIJK Op de op 26 Juli alhier gehouden groenten- markt waren aangevoerd en verkocht; Spinazie per kist 3272 cent. Postelein per kist 2436 cent Andijvie per last 4868 cent. Wortelen per zak 712 cent. Komkommers per 100 f 3f 7. Aardappelen klei per KG. 35 cent. Peulen per kilo 5 1/2 cent. Doppers per kilo 510 cent. Capucijners per kilo 6—14 ct. Raspers per kilo 1215 cent. Tuinboonen per KG. 14 cent. Snijboonen per KG. 815 cent. Heerenboonen per KG. 1820 cent. Roode kool per 100 f 3f 5. Bloemkool per 10 f 6f 12. Sla per kist 35—87 cent. Pieterselie per bos 3 1/2 cent. Selderie per bos 4 oent. Appelen per kilo 10 cent. Aardbeien per doosje 1419 cent. Frambozen per doosje 2026 cent. Bessen per kilo 20 cent, per slof f 0.50. Bessen zw., per slof f 0.45f 0.75. Kruisbessen per slof 42 cent. Beverwijk, 26 Juli. R.-K. Coöp. Tuindersvercen. Kennemerland. Spinazie per kist 25—40 cent. Sla per kist 280 cent. Postelein per kist 1226 cent. Andijvie per kist 154'0 cent. Wortelen per bos 3 1/29 cent. Rabarber per bos 13 cent. Pieterselie per bos 23 cent. Selderie per bos 23 cent. Bloemkool 1 per stuk 45 cent. Bloemkool 2 per stuk 23 cent. Aardappelen per KG. 1 /22 cent. Aardbeien per doosje 1520 cent. Komkommers per stuk 16 cent. Bessen per slof 4085 cent. Frambozen per doosje 2026 cent. Kruisbessen per slof 3045 cent. Doppers per KG. 26 cent. Capucijners witte per KG. 411 cent, brui ne per KG. 415 cent. Raspers per KG. 612 cent. Groentjes per KG. 24 cent. Peulen per KG. 510 cent. Snijboonen per KG. 911 cent. Dikke boonen per KG. 711 cent. Sperc. b. z. dr. per KG. 1016 cent. Sperc. b. m. da*, per KG. 1215 cent. Tuinboonen per KG. 14 cent. Zwarte bessen per slof 7090 cent. Bramen per slof 6580 cent. Meloenen per stuk 2024 cent. glas, waarbij een plotselinge tocht van koude nachtlucht gevoeld werd. Iemand had een ruit stukgeslagen. Een agent knipte een zaklantaarn aan, maar deze werd onmiddel lijk uit zijn hand geslagen. Een man vloekte, toen een tafel beladen met glazen en kopjes met kracht werd omgeworpen. Toen bonsde met een daverenden slag de voordeur dicht en hoorde men het haastig wegrijden der auto's. Een tweede agent knipte zijn zaklantaarn aan en dezen keer bleef het licht. Uit alle hoeken van de kamer verschenen nu even eens kleine lichtstralen. Iemand vond den knop van het electrisch licht en ontstak eenige plafonniers. De salon bood een vreemden aanblik, dé meeste meubels waren omgeworpen; orna menten lagen gebroken op den vloer, ver schillende japonnen der dames waren ge scheurd en blijkbaar hadden de meeste heeren gevochten. De chauffeur, die een gedaanteverwisse ling had ondergaan, maakte zich meester van den toestand. „Dames en heeren", zei hij, „u zult u alle onder arrest moeten beschouwen. Weest zoo goed mij naar het bureau van politie te volgen". „En de dieven?" vroeg de magere man nijdig. „U arresteert ons en laat hen ont snappen!" „Die zullen wel gevonden worden", zei de VELSEN PERSONALIA Voor het examen Nijverheidsonderwijs akte N I is te 's Gravenhage geslaagd Th. W. Deinum te Velsen-Noord. SANTPOORT BEZOEK AAN DE RUÏNE VAN BREDERODE. De Ruïne van Br ederode werd de vorige week bezocht door 3670 personen, waaronder schoolkinderen uit de omliggende steden en o.a. uit Wognum, Schiedam, Delft, Amers foort, Leiden, 's Graveland en Schagen en ge zelschappen uit Friesland, Rotterdam, Over- schie, Dordrecht, enz. MERWEDEKANAALBRUG NOG NIET OP DE HOOFDEN. PEIL VAN HET KANAAL WORDT VERLAAGD. Woensdag is dc nieuwe brug voor het Merwedekanaal tusschen de landhoofden ge schoven, zoodat de kussens, waarop de brug rust. boven de zandpotten gekomen zijn, waarop zij verder zakken zal. Daartoe moe ten de pontons lager komen te liggen, het geen men bereikt door er water in te pom pen. Op deze wijze zijn de pontons Woens dag 7 centimeter gezakt, doch daar dit niet genoeg is, moet men het peil van het kanaal nog verlagen. De werkzaamheden hebben een zeer bevredigenden loop. Onder ingenieurs en werklieden was een duidelijke verademing, het moeilijke trans port is goed en wel achter den rug. Het is nu nog slechts een kwestie van tijd en nauw keurigheid om het gevaarte op de leggers in het viaduct te krijgen. Het werk moet met de grootste nauwkeu righeid worden uitgevoerd, liggen de kus sens nl. niet precies boven op de met fijn zand gevulde potten, dan zouden deze laatsten barsten en ongelukken niet uitblij ven. Op de zandpotten zijn intusschen aan de buitenzijde toestelletjes gemonteerd, waarop precies kan worden afgelezen hoe ver het zand gezakt is. Hoog in de lucht cirkelt een legervliegtuig en zoo nu en dan komt een blauwe K.L.M.- vogel met passagiers 'n kijkje nemen om dit prachtige staaltje van Hollandsche inge- nieurskunst van uit de lucht te bekijken. Uitingen van moderne techniek, die elkaar begroeten. Na het spuien van vannacht zou heden morgen het werk worden voortgezet. Politie weert politie. Bij het transport op Dinsdag heeft zich nog een opmerkelijk staaltje van bureau cratie voorgedaan. Langs de kanaaldijk werd het publiek slechts toegelaten, mits het achter het trans port bleef, waarvoor merechaussees moesten zorgdragen. De patro'uilleerende auto met rijkspolitie deed eveneens goed werk, maar bij Oud-Diemen wenschte de marechaussee de rijkspolitie niet door te laten! Of de in de auto zittende brigadier van de rijksveld- wacht al verzekerde, dat hij handelde, op ver zoeka van ih. Groeneveld, het mocht niet ba ten. De marechaussee bleef op zijn stuk staan ende rijkspolitie mocht niet passee- ander kortaf. „Ze hebben zich stellig in dit huis verborgen, mijn mannen, zullen zoe ken". Hij gaf een bevel en drie zijner mannen gehoorzaamden. De man, door l'Etranger Rouge aange sproken als Mr. Ie Prince, barstte uit in een vloed zeer onprinselijke bewoordingen. „Gekken, stommelingen, idioten!" raasde hij, „we zijn openlijk bestolen en u kent niet eens den dief, ofschoon u met hem in de zelfde kamers was". Een kleine man mét een baard, die het lintje van het Legioen van Eer in zijn knoops gat droeg, lachte. Hij had weinig verloren en de aard van den vorigen spreker was hem wel bekend. „Ik heb dien kerel meer gezien", zeide hij. „Hij was het, die een eind maakte aan den show in een cabaret en al de vrouwen haar juweelen deed afgeven tot straf, dat" zij zulk een voorstelling hadden geduld, zooals hij het zelf uitdrukte". „Wie is het?" De kleine man grinnikte. „Ik geloof, dat hij bekend is als „le Roi des Apaches", maar hij heeft natuurlijk nog andere namen. Ge loof mij, u zult dat geheimzinnig heerschap hier in huis niet vinden, al zoekt u nog zoo goed". En met een geduldigen glimlach volgde hij den agent naar de deur. POMPEN BEGINT SPOEDIG. De werkzaamheden bij het wrak van dé „Lutine" vorderen gestadig. Woensdagavond om kwart voor zeven is de eerste cylinder met motor en zuig- en pers installatie op het conische gedeelte van den toren gemonteerd. Er wordt hard doorge werkt. Zoo spoedig mogelijk zal met pompen wordien begonnen. Het weer is nog steeds gunstig. NAZI-MOORDENAARS DOOD GESCHOTEN. BIJ POGING TOT VLUCHTEN. LANDBERG, 25 Juli. (Wolffbureau). De gebroeders Erich en Gustav Rudolf uit Dueh- ringshof zijn gearresteerd, omdat zij er van verdacht werden, ongeveer een jaar geleden den Hitler-jongen Ernst Liebsch uit Dechsel te hebben vermoord. Zij hebben een uitvoerige bekentenis afge legd. Zij hadden zich verborgen bij twee com munisten te Landsborg a. d. Warthe, die hun valsche papieren hadden verstrekt om naar Rusland te vluchten. Onmiddellijk voor dat zij het land zouden verlaten konden de moordenaars worden gepakt. Het was de be doeling hen over te brengen naar de gevan genis te Vietz. Tusschen Landsberg en Vietz probeerden zij te vluchten. Toen zij niet bleven staan nadat men hun „halt!" had toegeroepen, maakten hun begeleiders gebruik van de vuurwapenen en doodden beiden. AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 27 JULI Gem. Concertzaal: Volksconcert der H. O. V '8.15 ur. Palace: „Charlie zoekt een baantje". Op het tooneel: Rolf Hansen, de bekende goo chelaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Een nacht in het Paradijs." Op het tooneel de „Erpé-Band", 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De hooge C en een hooge zee" en „Polly het Circusmeisje". 2.30 en 8.15 uur. VRIJDAG 28 JULI Bioscopen, nieuw programma. HOOFDSTUK X. Nu, Parijs midden in den zomer is ook niet alles, maar ik vrees, £at ik hier nog wel minstens een maand vastzit", kondigde Wild des morgens na het bezoek aan Fon- tainebleau aan. „Zouden jij en tante Julia niet liever ergens anders heen gaan, Cornelia? Je zoudt bijvoor beeld onder geleide van Royle dat uitstapje naar Normandië kunnen maken, als je er zin in hebt". Cornelia keek op naar haar vader. „Ik ben hier heel graag", zeide zij. „Ik ben heel te vreden met Parijs, ten minste als tante Julia het ook is". Mevrouw Lawson knikte, een vluchtige blos kwam over haar aardig gezicht. Parijs New York, 't was haar allemaal eender als Norman Wild er maar was. „Ik ben volkomen gelukkig hier", zeide zij openhartig. „Tot nu toe heb ik geen last van* de hitte gehad en ik vindt dat Cornelia er buitengewoon goed uitziet". Wild glimlachte en keek vol liefde zijn dochter aan. „Ik ben blij, dat je geen behoefte hebt, weg te gaan", zeide hij met een zucht van verlichting. „Nu je toch anders besloten hebt, kan ik je wel bekennen, dat het mijn aangeboren onbaatzuchtigheid was, die mij je dat aanbod deed doen; maar als je er op in gegaan was, zou ik hier zijn achtergeble ven als een verlaten, ellendig wrak''. Vandaag, Donderdag 27 Juli is het veertig jaar geleden, dat de heer G. Honnema, thans directeur van het Openbaar Slachthuis al hier zijn diploma als veearts verwierf, na op geleid te zijn aan de Vee-artsenijschool te Utrecht. De heer Honnema heeft van 1893 tot 1932 in de Zaanstreek de praktijk uitgeoefend en heeft zich groote bekendheid en alge meene waardeering weten te verwerven. Op 29 Sept. 1922 werd de heer Honnema, buiten de voordracht van B. en W. om door den ge meenteraad van Beverwijk benoemd tot hoofd van den Vleeschkeuringsdienst in den kring Beverwijk, waarbij ook de omliggende gemeenten waren aangesloten. In deze func tie heeft de jubilaris veel belangrijk werk verricht, van zeer groote beteekenis vooral FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 26) „Nog een enkel woord en dan ben ik klaar", zei hij. „In ieder geval hadt u uw geld ver loren zoo niet aan dezen man, die evenmin een prins als eerlijk is, want uw geld zou worden besteed op manieren, die niet te noemen zijn in tegenwoordigheid van dames. U hebt het nu aan mij verloren en ik zal or een beter gebruik van maken, dat ver zeker ik u. Ik ken gezinnen, die voor een jaar gelukkig zullen zijn, met wat u dezen nacht hebt gewonnen of verloren ik ken ziekbedden van zakken gemaakt, die ver zacht zullen worden met hetgeen u mis schien op één nummer plaatste. „Maar dat geeft u nog niet het recht ons te bestelen", merkte een der aanwezigen terecht op.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5