HET NIEUWE AVONDBLAD Ernstige boerderijbrand in den Hofgeest. IJMUIDEN Dansevolutie. 18e JAARGANG No. 226 VRIJDAG 28 JULI 1933 NMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10ets.,per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers Sijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongevai; ƒ.5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000bij overlijden van dén man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van Yisschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachten» deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. VELSEN. Tengevolge van hooibroei. De door brand verwoeste boerderij van den heer Heeremans, Hofgeesterweg te Santpoort Samenwerking. Gisteren eindigde de Economische Wereld conferentie te Londen, die niets tot stand ge bracht heeft, met vijftien redevoeringen. Of het er vijftien of vijftig zijn, en wat er al dan niet in gezegd wordt, komt er heel weinig op aan. „In de beperking toont zich de meester", zegt een spreekwoord, dat (vreemd genoeg) van Duitschen oorsprong is, en het ware te wenschen dat deze wonderlijke tijd zich wat meer beperking in het praten oplegde. Die vijftien redevoeringen ..voor de galerij" hel pen op dit oogenblik niets meer, omdat de galerij niet de moeite zal doen ernaar te luisteren. Als de staatslieden, evenals trou wens de partijleiders en aanverwante politici, hun woordenstroom eens op één honderdste koxiden rantsoeneeren, zouden zij merken, dat zij er honderd maal zooveel indruk mee maakten. Hoe gaat het nu eenmaal altijd? Als het aanbod de vraag verre overtreft, zakt de waarde van het artikel. Misschien heeft Hitler, die in elk geval een groot kenner van massapsychologie is, dat nog wel het best in gezien. Zijn redevoeringen zijn zeer in aantal verminderd. Maar met sommige andere „merkartikelen" is de markt der openbare belangstelling sinds eenige weken gruwelijk overvoerd, en met name in de hoeken Mac- Donald Speeches en Roosevelt Boodschappen schijnt de stemming zoo lusteloos, dat deze heeren ongetwijfeld het beste doen als zij nu geruimen tijd hun mond houden en zich iix- tusschen bezinnen op samenwerking. De conferentie is verdaagd, en de wereld wacht, op samenwerking. Eer die mogelijk is, hoeft de conferentie niet opineuw bijeen te komen. Er zou anders niet de geringste be langstelling voor zijn. Zij heeft zich grondig doodgepraat. Wil internationale samenwerking ooit be reikt worden dan is samenwerking in de be trokken landen zelf daarvoor een eerste voor waarde. Het is al zoo vaak betoogd in deze rubriek, maar het moment schijnt wel zeer duidelijk aangewezen om er nog eens aan te herinneren. De staatsman die naar zoo'n conferentie trekt moet het uigesproken ver trouwen van de meerderiïèid van zijn volk achter zich hebben. De regeering die inter nationaal besluiten wil helpen nemen, moet zich inderdaad regeering weten, en voelen. Zij moet geen min-of-meer handigma- noeuvreerend compromis zijn, want zooiets is zwak, aarzelend, weifelend en voortdurend geneigd „zich op zijn voorman te dekken". Ook wordt het door de anderen onmiddel lijk als een zwakke broeder beschouwd, en die trachten er hun voordeel mee te doen en weigeren hunnerzijds concessies. Het gehannes en gewroet tusschen Neder- landsche gemeenten en de regeering, over het financieel beleid, geeft slechts een beeld van gebrek aan samenwerking, en van be krompen inzicht. Daarom is het goed dat de gemeenteraad van Amsterdam gisteren zijn verzet tegen hooger instanties heeft opgegeven, en de gemeentebegrooting her zien volgens de door Gedeputeerde Staten gestelde eischen. Men kan wél veel theore- tiseeren over' gemeentelijke autonomie. maar die be teekent zeker geen onafhanke lijkheid" en heeft die nimmer beteekend. Terwijl het in een noodtoestand als de huidige absoluut noodzakelijk is dat ten aan zien van de gemeenten door het hoogste ge zag éen vaste lijn wordt getrokken. De ge meenten. die ondeiworpen zijn aan de wet ten die dat hoogste gezag vaststelt en uit voert. hebben zich daar eenvoudig naar te schikken. Amsterdam, als de hoofdstad heeft de plicht een goed voorbeeld te geven en te be seffen dat de nationale nooden de nationale geschillen verre overheerschen. De gemeen teraad van Amsterdam moge door zijn be sluit aan andere raden een goed voorbeeld hebben gegeven. Dit is in werkelijkheid geen kwestie van partijpolitiek; het komt in de practijk neer op locaal gedoe, plaatselijke zelfgenoegzaamheid en „Rechthaberei". Het is er nu minder dan ooit de tijd vóór. R. P. 'S WERELDS GROOTSTE DROOGDOK. Het grootste droogdok ter wereld bezit thans de haven van Southampton. Het is geen drijvend dok, maar een reusachtig, in den wal gemetselde bak, waar het water, na dat het schip is binnengevaren, kan worden uitgepompt. Het dok is eigendom van de Southern Rail way Company, welke in 1924 tot dezen bouw besloot. De afmetingen zijn: 400 M. lang, 45 M. breed en 20 M. diep, zoodat de inhoud on geveer 360.000 M3. is. Het dok is uitgegraven in een gedeelte van de haven, dat eerst was drooggelegd. Voor het metselen der wanden is niet min der dan 20 millioen M3. bouwmateriaal ge bruikt, n.l. 7 millioen zachte klei, 3 millioen grind en 10 a 11 millioen zand en cement. Verschillende bouwstoffen werden voor een deel gebaggerd uit de havens ter plaatse. Ter vergelijking voor onze lezers plaatsen wij de afmetingen van de Noordersluis naast bovenstaande maten van het dok. De Noor dersluis dan is lang: 400 M., breed 50 M. en diep 20 M. De werken te Southampton zijn uitgevoerd geworden onder leiding van hoofdingenieur F. Wentworth-Shields, hoofd ingenieur voor de dokken bij de Southern Railways. Het groote droogdok werd Woens dagmorgen j.l. plechtig door koning George geopend. DEMOCRATIE OF FASCISME? DRUK BEZOCHTE VERGADERING IN THALIA Het plaatselijk propaganda- en actiebureau tegen fascisme en communisme, gevormd door den IJmuider Bestuurdersbond en de Federatie Velsen der S.D.A.P. belegde gister avond in Thalia een openbare vergadering, die ondanks het heerlijke zomerweer druk bezocht was. De voorzitter van het comité, de heer Ploos van Amstel maakte gewag van de stichting van dit bureau, j.l. Donderdag, dat den heer dr. H. B. Wiarda Beekman bereid had gevon den hedenavond hier te spreken. De heer Wiarda Beekman meende, dat de vergadering actueel is, omdat naar hij ver nam, de nationaal-socialisten van de Mus- sert-groep hier een grooten aanhang hebben verworven. Het speet spreker, dat de fascis ten, zooals in een pamflet is medegedeeld, niet zouden komen debatteeren. Spreker zei- de niet te weten wat daarvan de reden is. Spreker schetste ln het begin van zijn be toog de heerschende crisis, waardoor alle be drijven thans getroffen worden. Het is daar om eenigszins begrijpelijk, dat de menschen naar het fascisme grijpen. Hij wees er op. dat het fascisme een beweging is die werkt naar het anti-socialisme. Het fascisme in ons is precies hetzelfde als het Hitlerianisme in 1 Duitschland. „Iedere burger is verplicht te werken" zegt Mussert in z'n brochure, maar dat is een hoon voor de arbeidersklasse, want daar is wanhoop tengevolge van de werkloos heid. Deze wanhoop drijft naar extremisme. Beter dan dit extremisme is het, te zoeken naar de oorzaken van de crisis en naar de middelen, deze uit de wereld te helpen. De crisis is een gevolg van het kapitalisme, dat zonder plan, zonder centrale leiding produ ceert om winst te behalen. Voor een centraal gezag, dat er voor zorgt, dat er voor allen brood is, werkfc het socialisme. Op iedere pe riode van opbloei volgt een crisis, hetgeen spreker met voorbeelden aantoonde. Een ma teloos pessimisme is gevolgd op een te groot vertrouwen in een tijd van bloei. Er is teveel voortgebracht zegt men thans, maar dat is niet juist; er is te weinig koopkracht en daar mede hebben de voortbrengers geen rekening gehouden. De ai'beiders zijn degenen, die het loodje hebben gelegd, al zijn er bezitters, die misschien de helft van hun bezit verloren hebben. Maar voor hen was er geen vraag stuk van nooddruft. Crises kunnen niet ver meden worden, zoolang het kapitalisme blijft bestaan. De nationaal-socialisten beloven d» arbeiders betere toestanden in het raam van het kapitalisme, maar dit Is een onmogelijk heid meende spreker. Spreker wees de taak aan van het socialisme in dezen crisistijd. In de eerste plaats moeten de organisaties zich verzetten tegen den aandrang van werk- gevers en bezitters om langs den weg van loonsverlaging uit de crisis te komen. Loons verlaging vermindert de koopkracht en hier door ontstaat nieuwe werkloosheid. Loons verlaging verlengt dus de crisis. Het verzet der arbeidersklasse tegen loonsverlaging heeft gedeeltelijk succes gehad, zeide spi'eker. In IJmuiden is de strijd gestreden, niet met volledig succes, maar men heeft kunnen zien, dat de geheele moderne vakbeweging achter de stakers stond. Door de wanhoop worden de arbeiders ge dreven naar het extremisme, dat niets kan bereiken dan de organisaties, die wel wat kunnen bereiken, kapot te maken. S.D.A.P. en N.V.V. zijn ondanks alles groot geworden en thans hebben de moderne arbeiders tot taak, dit extremisme de andere ai'beiders uit het hoofd te praten. Het extremisme van links, strijdende onder de leus: „de grootste vijand is de sociaal-democratie" heeft het fascisme in de hand gewerkt, getuige Duitschland, waar door de verdeeldheid onder de arbeiders het nationaal-socialisme de macht heeft kun nen veroveren. Huns ondanks hebben de Duitsche communisten medegewerkt tot het succes van Hitier. liever Hitier dan Brü- ning" was de leuze. De verkiezingen ln Duitschland hebben bewezen, dat de com munisten bij honderdduizenden naar het nationaal-socialisme zijn overgeloopen. Het is onwaar, wat Mussert zegt, dat in Neder land alleen nog maar keuze bestaat tusschen fascisme en communisme. Er bestaat nog een hechte democratie, verpersoonlijkt in de S.D.A.P. Er gaat over Europa een golf van fascisme, een golf van barbaarsheid. Deze golf heeft niet aan onze grenzen halt gehouden. Waak zaamheid Is geboden, maar waakzaamheid heeft niets te maken met angst, met een bang' terugwijken. De sociaal-democratie zal de democratie kunnen blijven verdedigen, zoo lang zij zichzelf blijft. Wij gaan niet onze houding, ons program wijzigen uit angst onder den druk van anderen. (Applaus). Er is een openlijk fascisme, waarvan tien verschil lende werken bestaan, maar er is ook een sluipend fascisme waar te nemen in alle bur gerlijke partijen en dit sluipende fascisme uit zich in het negatieve, n.l. tegen de socialis tische arbeidersbeweging. Ten bewijze daar van wees spreker op het feit, dat de vergade ring der nationaal-socialisten in IJmuiden werd bijgewoond door den burgemeester en den vrijz. democratischen wethouder. Wat deden die daar? vroeg spreker. Daartegen is verdubbelde strijd met oude middelen noodig. Met kracht hebben wij den strijd tegen het fascisme te voeren, zeide spreker. Laat men zich niet zenuwachtig maken over het ge schreeuw van anderen, dat de sociaal-demo cratie ten gronde gaat. Veel gauwer dan we I verwachten, zal de stroom weer keeren. Wat in Duitschland gebeurt mag en zal in ons I (De voorzitter der Engelsche ver- eeniging van dansleeraren heeft verklaard, dat er dezen winter geen nieuwe dansen zullen ko men en dat de oude, terwïlle van de volte, met zoo kleine passen gedanst zullen ivorden, dat men bijna stilstaat). Zal ik dezen winter dansen, (Daarbij denk ik nu niet aan Ons gezamenlijke dansen Op den rand van een vulkaan) Zal ik dezen winter dansen? Nou, dat hangt er wel van af, Dansen kan een groot vermaak zijn, Maar soms is het ook een straf. Niet. wanneer de vloer zoo klein is En de danslust stijgt zoo hoog, Dat mijn buurman enkel plaats vindt Op mijn kwellend eksteroog. Niet, wanneer ik zoo moet tollen, Dat een duizeling mij bevangt; Niet, wanneer mij mijn danseuse Loodzwaar in de armen hangt. Niet, wanneer de jazzband hot is, Want dat maakt mij enkel koud; Niet, wanneer 'k iets nieuws moet leeren, Want daarvoor ben ik te oud. Zal ik dezen winter dansen? Nou. men kondigt dansen aan, Waarbij je met kleine passen, Bijna stil kunt blijven staan Zal ik dezen winter dansen? Rijp beraad zij mij gegund, Ik heb nu slechts lust in dansen Waar je stil bijzitten kunt. P. GASUS RECTIFICATIE. Gistren heeft de looze zetter, Blijkbaar zelf wat warm geraakt, Vijfenvijftig kilometer, Vijfentwintig slechts gemaakt. Nou, ik kan me wel begrijpen, In die hitte, dat de man Vijfenvijftig kilometer Slechts met moeite „zetten" kan. Maar hij hoeft ze niet te loopen, En vandaar dat ik hem vraag, Vijfenvijftig is het juiste, Dus vermeld dat nog vandaag. P. G. land niet gebeuren. Nederland is niet Duitschland. Daar is de democratie niet van zelf gegroeid. Daar is de democratie in 1918 onder den druk der omstandigheden ont staan. Nederland heeft een oude democratie, de democratie van West-Europa. Wij zijn niet een volk, dat gewend is naar beneden te trap pen en naar boven te likken. Het nationaal- socialisme is niet Nederlandsch en daarom on-nationaal. Wij zijn niet van plan om ons te laten onderdrukken. De geest in ons land is ook anders dan in Duitschland, omdat Ne derland niet in den oorlog is geweest. Wij hebben niet geleerd, menschen in den rug dood te schieten. Het vredesverdrag van Ver sailles waartegen de sociaal-democratie altijd heeft geproteseerd, heeft mede tot den toe stand van thans bijgedragen. Mannen, die met Troelstra hebben medegewerkt om het vredesverdrag in gunstiger zin voor Duitsch land gewijzigd te krijgen worden thans als landverraders buiten de deur getrapt. De sociaal-democratie is niet on-nationael, zooals de tegenstanders beweren De sociaal democratie is veel nationaler dan degene, die het belastinggeld verknoeien aan oorlogs schepen, die absoluut geen waarde voor ons hebben. Sprekende over het begrip „gezag" zeide spreker wanneer dit wordt gezien als „recht", het ten volle door de sociaal-democratie wordt gesteund. Relletjes maken niet de so ciaal-democraten, maar de fascisten, die meermalen de openbare orde in gevaar heb ben gebracht. Mussert heeft in Hilversum ge zegd. dat het fascisme van de relletjes moet groeien. Zij zijn op relletjes uit. In Duitschland is het precies zoo gegaan. Er is aangetoond, dat de S.A.-troepen zijn ge sticht alléén met het doel, om relletjes te verwekken. De schuld van de „Zeven Provin ciën" lag bij de regeering door het versprei den van onjuiste berichten, aldus spreker. Gezag heeft alleen waarde, wanneer het sa mengaat met rechtvaardigheid. Wat in Duitschland geschied, moet zonder overdrij ving worden medegedeeld aan de sociaal democratie. de communisten en de Joden. Er is geen schijn van kan., dat de arbeiders klasse haar beschavend werk kan voortzet ten. In Italië en Duitschland regeert het ka pitalisme, het bankkapitaal. Dit bewijst, dat het nationaal-socialisme niets te maken heeft met het socialisme. Hitier heeft alleen succes kunnen behalen, doordat gelden van alle kanten naar hem toestroomden.... van kapitalisten. Denkt u, zeide spreker, dat Hitler die gelden had gekregen, als hij ze ge bruikte om het socialisme te propageeren? Fel hekelde spreker de gebeurtenissen in Duitschland. Hij noemde het een hoon, dat Hitier heeft durven zeggen, dat er nooit zulk een on-bloedige revolutie heeft plaatsgevon den. Het ls de vreeselijkste contra-revolutie die er ooit heeft plaats gevonden. De vree selijkste dingen zijn er gebeurd, dingen waar van we ons geen denkbeeld kunnen vormen. De heer Wiardi Beekman besprak daarna het uniformverbod. Hij zou daar voor zijn, als hij niet had gezien dat bij de voor ambte naren verboden partijen niet is genoemd het nationaal-socialisme. Dit is, zeide spreker een onvergeeflijke fout. In het slot van zijn betoog wekte de spreker de aanwezigen op, te blijven strijden voor de democratie. De heer Mussert heeft gezegd „van IJmuiden begint de victorie". Dit was een dreigement zeide spreker. De arbeiders Reeds gedurende eenige dagen was het met den hooivoorraad in de boerderij van den heer R. Heeremans aan den Hofgeester- weg niet in orde. De hooipeiler had hooi broei geconstateerd, die steeds erger werd en wel zoodanig, dat toen hij gistermiddag 12 uur naar huis ging hij het raadzaam achtte, de brandweer te waarschuwen. Voor alle zekerheid trok de Santpoortsche brandweer er met de motorspuit op uit, on der leiding van den brandmeester, den heer J. S. Sluiters. En spoedig zou blijken, dat de brandweer niet voor niets was gekomen. Nau welijks was men ter plaatse of aan alle kan ten sloeg het vuur naar buiten. Door de eigenaardige bouwwijze van de boerderij*, de hooiberg in 't midden, daarom heen onder één dak de boerenwoning en berg plaatsen, kwam de brandweer voor een moeilijke opgave te staan, ondanks dat er spoedig met twee slangen op de waterleiding water kon worden gegeven. Het waren echter bescheiden straaltjes, doordat het water, uit een sloot moest wor den opgepompt, die ca. 250 M. van het bran dend perceel verwijderd lag. De brandweer deed echter wat zij kon, maar desondanks stond spoedig de geheele boerderij te bran den als een fakkel. De groote hooiberg, be staande uit 60 wagens hooi verspreidde een ondraaglijke hitte, waardoor de brandweer lieden genoodzaakt waren, op een behoor lijken afstand te blijven. Een tweede brand? Juist toen de brandweer bij dezen brand in volle actie was kwam er bericht, dat er ook brand was in ,,'t Heiletje". De heer Sluiters verzocht daarop assistentie van IJmuiden. Deze kwam echter in Driehuis tot de ontdek- van IJmuiden hebben er voor te zorgen, dat dit dreigement geen werkelijkheid wordt, (Applaus) Er volgde debat. De heer Warmerhoven meende, dat tegen over het geweld van het fascisme, nieuw ge weld gesteld moet worden. De heer de Boer: Het fascisme is de laatste vorm van het kapitalisme, het wildgeworden burgerdom. Het fascisme is wreed en zal in zijn wreedheid niet eerder verdwijnen dan wanneer het kapitalisme verdwenen is. Het fascisme kan geen verbetering brengen. Hoe kan verhinderd worden, dat niet het prole tariaat naar het fascisme gaat? Spreker wil niet persoonlijk worden, maar het feit, dat voormannen uit de S.D.A.P. 10 tot 20.000 gld. verdienen, het feit dat de staking is verloren gegaan voor vijftig procent wellicht door de houding der orthodoxe vakbeweging maar ook voor vijftig procent door het systeem: „hou je zakken dicht" drijft de arbeiders naar het fascisme. Er zijn andere middelen noodig, om het fiasco te bestrijden, dan mo tie van afkeuring. De Overstegen toonde zich tegenstander van het parlementarisme. De leiders der s.d. arbeiderspartij zijn opgegroeid tot een nieuwe kaste. In Italië en Duiteshland is ontstaan een nieuwe eenheid, die een nieuwe orde gaat consolideeren. (Gefluit). De heer Buijs: De politiek der s.d. leiders in Duitschland is geen andere geweest dan herstel van het kapitalisme. De s.d. in Duitschland zijn op de knieën gegaan. De lei ders der s.d.a.p zijn het, die de arbeiders ad- viseeren, den aanval der werkgevers over zich heen te laten gaan. Het is onmogelijk om langs den weg der evolutie tot het socia lisme te komen. De debaters werden door den spreker be antwoord. Onder het zingen van de Internationale ging men uiteen. king dat daar geen brand was, waarop de IJmuidensche spuit doorreed naar den Hofgeest, 0111 zoo noodig de Santpoortsche brandweer bij het blusschingswerk te as- sisteeren. Dit bleek echter niet noodig, daar inmiddels het vuur zich zoodanig had uitge breid, dat er toch niets meer te redden viel. Reeds was de om den hooiberg gebouwde woning nagenoeg geheel uitgebrand .terwijl bleek, dat een los van het hoofdgebouw staande wagenloods evenmin te behouden was. De stevige Z.O. wind had de vlammen zee in de richting van deze loods opgewaaid. Het rolland materiaal w.o. een brik had men tevoren uit den stal verwijderd. Ongeveer een uur nadat de brand was uit gebroken stortte een der muren van het. hoofdgebouw in; eenige brandweerlieden moesten zich ijlings uit de voeten maken, wilden ze niet onder het neervallend puin bedolven worden. Spoedig was er van de boerderij niets meer over dan een rco- kende puinhoop, in het midden waarvan de hooimassa nog lustig brandde een hevige hitte verspreidende. Een klamp hooi, die stond opgetast aan de voorzijde van de boer derij dreigde ook nog in brand te geraken. De brandweer wist dit echter te voorkomen, door de hooiklamp flink nat te spuiten. De brandweer bleef nog langen tijd in actie voor het blusschen van den hooiberg. Alles was verzekerd. Een deel van het huis raad van den heer Heeremans, alsmede eenig materiaal kon worden gered. Een hond en eenige konijnen kwamen in de vlammen om. Op het terrein van den brand merkten wij ook op den heer J. Bosman, wethouder van Sociale Aangelegenheden. AANBESTEDING Door den architect Ant. ten Broeke alhier is aanbesteed het bouwen van een woon- en winkelhuis in de Kalverstraat. Ingeschreven v/as door C. de Feber, IJmuiden-Oost, f 6490; N.V. Aannemers Mij. Velsen, id., f 6391; J. de Waard, IJmuiden f 6048; J. Lindhout, id. f 602-6; P. Cupido, id. f 5995; J. Kes, id. f 5967; Gebr. de Boer, id. f 5959; G. van Heyst Velsen-Noord, f 5850; N.V. Timmerwerken v.h. Zijp en Hamburg, IJmuiden f 5667; G. H. Houtkamp, Haarlem, f 5467; N.V. Bouw- en Exploitatie Mij, Santpoort f 5413. De gunning is aangehouden. PERSONALIA Te 's-Gravenhage is geslaagd voor acte N 16 A Nijverheidsonderwijs (radiotelegrafist) de heer H. Bussemaker te IJmuiden. NAAR ZEE. De stoomtrawler Petten vaart Maandag, de Isabel zal Dinsdag naar zee vertrekken. AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 28 JULI Luxor Sound Theater: „Kinderleed", met Jackie Cooper. 2.30 en 8.15 uur. Palace: „Glück über Nacht". Op het too- neel: .JSelba, de onovertroffen Jongleur". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het lied aan den Bosporus". Op het tooneel: Billaks, het ele gante rolsc-haatsenpaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 29 JULI Bioscoopvoorstellingen 's middags en dea avonds.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1