De Mysterieuse Apache. fJMUIDER COURANT. ZATERDAG 29 JULI 1933 TWEEDE BLAD. BEVERWIJK DE JAARLIJKSCHE PAARDEN- SPORTDAG. TEGEMOETKOMENDE HOUDING VAN WATERSTAAT. De jaarlij ksche harddraverij op de korte baan, gedurende 35 jaren reeds georganiseerd door de Harddraverijvereeniging „Beverwijk en omstreken" belooft dit jaar in alle opzich ten een bijzondere feestdag voor Beverwijk te worden. Hoewel de datum van de course, Donderdag 14 September nog vrij ver verwijderd is, zijn de voorbereidingen reeds in vollen gang en het geheele bestuur is in actie, om 't welslagen van dezen altijd zoo prettigen sportdag zoo goed moge lijk te verzekeren. Met voldoening mag hier bij worden gewezen op de groote bereidwillig heid, welke het bestuur voor deze course van den betrokken hoofdambtenaar van den Rijkswaterstaat mocht ontvangen. Daaraan heeft vroeger nogal eens wat gehaperd. Ook nu mag de draverij weer op onze mooie Bree- straat worden gehouden; maar onder veel gunstiger voorwaarden. In de eerste plaats zal de vereeniging reeds des morgens te 8 uur zand op de baan mogen brengen. Te 9 uur mag de Breestraat voor het verkeer worden afgesloten. Dit mocht nog vorig jaar eerst te 12 uur geschieden, waardoor men in het laat ste uur nog met man en macht aan het werk moest trekken, om de baan voor den aanvoer der course gereed te krijgen. Van groot be lang is het, dat door verscheidene andere fa ciliteiten uitgebreider en meer afdoende vei ligheidsmaatregelen genomen kunnen worden. De baan begint ter hoogte van de Bever- wijksche Conservenfabriek, waardoor de Bloksteeg binnen de baan komt. Hierdoor zal worden voorkomen, dat de paarden door het publiek moeten loopen, om de baan te be reiken. Ook aan de finish zal de situatie be langrijke verbeteringen ondergaan. Over de volle breedte komt een hekwerk, ten over- bloede nog afgedekt met matten, zoodat het publiek zich daar niet \neer zal opstellen. Dat daarin een groot gevaar schuilde is bij de vorige course wel tot uiting gekomen, toen „Lady Boud" op hol sloeg en op het daar ter plaatse samengestroomde publiek inrende. Het was een wonder, dat op die plaats toen geen ernstig' ongeluk gebeurde. Na afloop van de draverij blijft de Bree straat nog een uur afgesloten. Ieder, die wel eens getuige is geweest van de hachelijke si tuatie. welke ontstond, wanneer de rijweg onmiddellijk na de laatste ritten voor het ver keer werd vrijgegeven, zal dezen maatregel toejuichen. Uit een en ander blijkt intusschen wel, dat het bestuur kosten noch moeiten spaart, om den draversdag zoo goed mogelijk te organiseeren Aan de harddraverij zal dit jaar nog een heel bijzondere attractie worden verbonden. Het bestuur voert namelijk onderhandelingen met den bezitter van struisvogels, die steeds op de struisvogelrennen in Italië uitkomen. Indien deze onderhandelingen slagen, zal het publiek dus tijdens de Beverwij ksche hard draverij van Struisvogel-rennen kunnen ge nieten, een interessant schouwspel, waarvan onze gemeente de eer van de primeur zal ge nieten. Zoodra deze onderhandelingen zijn geëindigd, worden omtrent deze bijzondere attractie nadere mededeelingen verstrekt. OUDE RIJWIELBELASTINGPLAATJES GEVRAAGD. Men verzoekt ons opneming van het vol gende Bij het naderen van den fatalen datum, 1 Augustus, maakt de „Vereeniging tot bevor dering der belangen van T.B.C. patiënten in Nederland zich gereed om van fietsend Ne derland de jaarlij ksche gave in ontvangst te nemen. Maakt u niet ongerust, allen die dit leest, geen aanslag op uwe portemonnaie is ons doel, slechts een bescheiden verzoek doen wij u bij deze! „Geeft ons uw oude rijwielbelastingplaatje" verzoeken wij u slechts en wij rekenen er op dat niemand dit ons zal weigeren. Gij zult onze vereeniging hierdoor in staat stellen vele t.b.c. patiënten te helpen, weer hun plaats in de maatschappij in te nemen. Geeft daarom uw oude belastingmerk aan een der onderstaande adressen af, wij dan ken u bijvoorbaat. H. J. Bilderbeek, Adrichemstraat 35. Mevr. Uitenbroek, Breestraat 3 O. van Alphen, Alkmaarscheweg 10. H. Rothe. Schoolstraat 13. B. J. Striker, Oosterwijkstraat 15 J. Middelkoop, Wolf- en Dekenstraat 33. A. L. van Groningen, Assumburgstraat 21. Tb. Smit, Assumburgstraat 45. Mevr. Nooy-van Oosten, Assumburgstr. 30. J. v. d. Wel, Schans 4. W. A. Antonijsen, Breestraat 76. J. Visser, Koningstraat 116. A. Vinke, kiosk. Stationsplein. T. v. Wijngaarden, Koningstraat 8. A. Liefhebber, Badhuis „Witte Kruis", Meer straat. J. Groot, Hendrik Burgerstraat 1. G. Sluis, Kees Delfsweg 56. H. Retel, Baanstraat 53. J. Trieling, Baanstraat 59. L. E. Schellevis, Simon Rumpingstraat 16 Mevr. T. Kemp-Haan, Kerkstraat 63. S. Davidson, Arendsweg 48, C. van Wijngaarden, Groote Houtweg 71 S. Davidson, Arendsweg 48 P. E. Wardenaar, Rijksstraatweg 92 Wijk aan Duin. Mevr. Berghuis-Overdorp, Cornelis Maters- weg 22, Wijk aan Duin. Mevr. Achterhof-van Zanten, Noorderwijk- weg 61. Wijk aan Duin. A. Walgien. Gasthuisstraat 1, Wijk aan Zee Steijvers van Orselen, portier Roode Kruis Ziekenhuis, Vondellaan 11, Beverwijk. BURGERLIJKE STAND Opgaven van 21 t. m. 27 Juli. Ondertrouwd: geen. Getrouwd: W. van der Tuin en A. Jansen. Geboorten: M. E. Besteman-Duiker, d. L. F. Nagel-Paap, z. Overleden: E. W. Jibben, 79 j., geh. m. W. D. C. C. Dokmijer (gew. hebb. te Velsen)J. Boontjes, 7 mnd. N. van Duijn, 52 j., on gehuwd; C. van Leeuwen, 78 j. wedn. van T. van Putten (gew. hebb. te Velsen); B. Muijs, 14 j., (gew. hebb. te Wijk aan Zee en Duin). S. J. Bruseker, 74 j. ongehuwd. OPENLUCHTSAMENKOMSTEN. Vrijdagavond werd op het Stationsplein een openluchtsamenkomst gehouden uitgaan de van de Evangelisatie. Voor een talrijk ge hoor sprak Ds. Krijger. Zaterdag- en Zondagavond worden deze samenkomsten herhaald. DE BURGEMEESTER BESCHERMHEER. Burgemeester H. J. J. Scholtens heeft het beschermheerschap aanvaard van de hard- draverijvereeniging Beverwijk en Omstre ken". Eere-voorzitter van deze vereeniging is de heer J. F. Braun, loco-burgemeester. DE WERKLOOSHEID. Het aantal bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling ingeschreven werkloozen vertoon de in de afgeloopen week weer een stijging en kwam van 424 op 458. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 257, (vorige week 248), Wijk aan Duin 165 (142) en Heemskerk 36 (34). DE DéBaCLE DER BLOEM BOLLENVEILINGEN. Oorzaken van de moeilijkheden VAN FABELS, DIE DE RONDE DEDEN. Het mag algemeen als bekend worden ver ondersteld, dat het de bloembollenveilingen vorig jaar niet voor den wind is gegaan. De geweldige inzinking van de prijzen, maar meer nog misschien de sterk verminderde credietwaardigheid der koopers en verder allerlei nevenoorzaken hadden voor de be drijven catastrophale gevolgen. Bij de in brengers ontstond een zekere angst en dat was te begrijpen. Men begreep wel, dat vele debiteuren hun op de veiling gekochte bol len niet betaald hadden, zoodat de vrees ont stond, dat men zijn geld niet zou krijgen. Naar aanleiding van een door den heer w. de Groot samengesteld rapport hebben wij de oorzaken eens nagegaan, die aan den minder goeden toestand schuldig waren. Een voorname grief'was wel de inhouding van 27 pet. bij de Mei-betalingen. Hoewel alle andere veilingen groote inhoudingen hebben moeten doen, waren er vier of vijf veilingen, die van 25 tot 30 pet. moesten inhouden. Daarbij dient echter in het oog te worden ge houden, dat Beverwijk in 19311932 door slecht gewas veel kleine tulpen, waardelooze irissen en waardelooze gladiolen had te veilen. Het zijn in den regel niet de beste koopers, die daarop afkomen. Voeg daarbij het ponden-verlies van den Engelschen han del, de algemeene waardedaling van de bloembollen, de „stroppen" der broeiers, het invoerverbod van bloemen in Engeland enz., dit alles te zamen maakte een catastrophe onvermijdelijk. Na de opgedane ervaringen is men scherp aan het sorteeren gegaan. Een heel leger van koopers, die niet meer op de veilingen kunnen koopen, moesten nu hun geluk bij de koopers aan huis beproeven, waarbij de kweekers eveneens minder pret tige ervaringen opdeden. De veiling was dus door al deze verliezen genoodzaakt 27 pet. van de geveilde bedragen in te houden. Met den meesten nadruk dient er daarbij op ge wezen te worden, dat dit uitsluitend veroor zaakt werd, doordat de koopers en handela ren-exporteurs hun verplichtingen tegen over de veiling niet na kwamen. De oude cre- dieten enz. hadden daarmede niets uit staande. De veilingen plaatsen zich echter op het ln de reglementen vastgelegde standpunt, dat het zeer onbillijk zou zijn, om de dubieuse posten te verhalen op hen, die niet tevens gekocht hebben. De inbrengers zijn dus pondspondsgewijze aansprakelijk. De Bond van veilingen en de Bond van handelaren hebben deze aangelegenheid aan een arbi trage-commissie ter beoordeeling voorgelegd. Bij deze arbitrage is de Bond van veilingen in het gelijk gesteld. De Bloembollenveiling „Beverwijk" NA& heeft intusschen haar maatregelen voor het nieuwe seizoen genomen. O.a. is het haar voornemen koopers. die nog niet ten volle aan hun verplichtingen hebben voldaan, maar die toch bereid zijn tot het treffen van een regeling, zoo lang mogelijk de gelegenheid zal worden gelaten, hun bedrijf voort te zet ten. Ook den slachtoffers van de vorstschade- processen 1929 zal een geleidelijke regeling worden aangeboden. De veiling' heeft ten slotte de veroordeelde posten moeten beta den, die zij op haar beurt op de slachtoffers moet verhalen. Hoe stond het nu met de fabels, die om trent de veiling „Beverwijk" de ronde deden? Naar de directie ons mededeelde, waren deze verhalen absoluut onjuist. Uitdrukkelijk ver zekerde de directie, dat de beheerders der veiling nimmer eenig voordeel van het be drijf hebben genoten. Leden van de directie deelden al evenzeer in de narigheid. Ook zij zagen 27 pet. van hun verkochte bollen Inge houden tot bedragen, die in de duizenden guldens liepen. Wanneer de inbrengers dus, door de verspreide, misschien onder den druk van de benarde omstandigheden in de bedrij ven ingegeven verhalen de veiling gingen mij den. dan zat daaraan een groot gevaar ver bonden. Immers, wanneer men de kapitale veilingsgebouwen ledig laat staan, dan be- teekent dat niets meer of minder, dan dat men een gewestelijke instelling van de tuin ders zelf daarmede treft in ernstige mate. Voor het bedrijf, dat geheel verjongd en ver nieuwd het nieuwe seizoen ingaat, wordt het noodig geacht, dat een krachtige actie wordt ontplooid. 1-Iet is zelfs een algemeen belang te achten, dat in Beverwijk een gewestelijke veiling gevestigd blijft, omdat de cultuur zich zoo snel heeft ontplooid, dat zij in het tuin- bouwend Kennemerland een belangrijke plaats is gaan innemen. In Beverwijk werden steeds goede prijzen betaald, het is als cen trumplaats zeer gunstig gelegen, factoren, die voor het voortbestaan eener gewestelijke bloembollenveiling krachtig pleiten. Kenne merland is voor de bloembollencultuur Iets gaan beteekenen, het is gegroeid onder den drang der omstandigheden. Daarom behoo- ren de producten van Kennemerland aan een Kennemer veiling te worden samenge bracht. Dat is de grondgedachte, welke wij in deze beschouwing in de eerste plaats tot uiting wilden brengen. WANDELSPORTSUCCES. Onze plaatsgenoot, de heer Brandwijk, wachtmeester der Kon. Mareschaussee alhier, heeft voor de elfde maal de vierdaagsche af- standsmarsch volbracht en kwam daardoor in het bezit van den gouden kroon. De heer Brandwijk, die lid is van de Kennemer Wan delclub, was ondanks de hitte bij zijn aan komst volkomen fit en kwam voor den vast- gestelden tijd Nijmegen binnen. WIJK AAN ZEE HET DIAGONAAL-TOONEEL VAN LOUIS SAALBORN. VERKEERSONGEVAL. Vrijdag had op den Zeeweg voorbij Tus- schenwijk een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en een personenauto. De kracht van de botsing was groot, met het gevolg, dat de bestuurder van de.' vrachtauto uit de cabine werd geslingerd. Hij kwam er zon der letsel af. Een dame, die in de personen auto zat, werd aan een der beenen gewond. Dr. v. Ameyden, wiens hulp was ingeroepen, constateerde een gebroken knieschijf. De dame werd op zijn advies naar een der zie kenhuizen te Zaandam, vanwaar zij afkom stig was overgebracht. De beide auto's werden ernstig beschadigd. De politie heeft een onderzoek ingesteld. HEEMSKERK VELSEN SCHOONHEIDSCOMMISSIE De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 2 Augustus 1933, ten kantore van het Bouw- en Woning toezicht te Velsen. Spreekuur der commissie vaar 1112 uur v.m. IJMUIDEN De heer W. van Popta te IJmuiden is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen handelskennis L.O. SANTPOORT HARDDRAVERIJ. Te Santpoort wordt op 3 Augustus a.s. een Internationale Harddraverij met handicap gehouden op de mooie Harddraversbaan in het Burgemeester Rijkerspark. Men heeft een prachtige inschrijving van paarden machtig weten te worden, waar onder verscheiden le prijswinnaars. Deze kortebaandraverij belooft dus een schitte rende te worden. DRANKWET. Tot 8 Augustus a.s. kunnen bezwaren in gebracht worden bij B. en W. tegen het ver- leenen van een verlof B„ welk verlof door het bestuur der Heemskerksche Zwem- club is aangevraagd voor de wisselcabine, staande bij de zwemgelegenheid aan de Zuid- Madeweg. OVERAL TE GEBRUIKEN. NA DEN BRAND TE VENLO Op last van den burgemeester van Venlo mr. B. Berger, zijn de door den brand aan den Kaldenkerkerweg aldaar getroffen ge zinnen in een schoolgebouw in het centrum van de stad gebracht. Het aantal personen, dat door den brand dakloos is geworden, be draagt ongeveer 50. Van gemeentewege is in de verstrekking van nachtleger en kleeding voor de zwaar beproefde arbeidersgezinnen voorzien. Dezer dagen deelde de heer Louis Saalbom mede, dat een door hem ontworpen tooneel- constructie, diagonaal-tooneel genaamd, het mogelijk zou maken ook in de kleinste pro vincie-theaters groot gemonteerde stukken te spelen en in korten tijd een groot aantal tafereelen te vertooncn. zonder gebruik fc maken van de kostbare inrichting van een draai-tooneel, welks gehruik op vele kleine tooneelen in zeer kleine zalen vaak zelfs niet mogelijk is. Omtrent zijn constructie deelde de heer Saalborn ons mede, dat deze tooireel-inrich ting een vereenvoudigde constructie is van. de Duitsche Diakonal-Bühne volgens het systeem-Hartig, aangezien het systeem-Har tig zelf voor ons tooneel te zwaar en te kost baar is. Het komt neer op een eenvoudige ijzer constructie van vier uitneembare rails, die door een statief worden gedragen en draai baar zijn, waardoor in den kortst mogelijken tijd een groot aantal speelvlakken voor het voetlicht kan komen. De vereenvoudiging van het systeem-Hartig komt hierop neer, dat de vereenvoudigde constructie gebruikt kan worden zoowel bij stukken die het ge heele tooneel als bij tafereelen, die slechts een gedeelte van het tooneel in beslag ne men. terwijl de vereenvoudigde constructie op ieder, zelfs het kleinste provincie-tooneel, gebruikt kan worden. Met het door don heer Saalborn ontworpen diagonaal-tooneel zullen voor het eerst ook in de provincie opvoeringen kunnen worden gegeven van een stuk als bijvoorbeeld „De Kapitein van Köpenick", dat door zijn vele omslachtige tooneelen tot nog toe niet in de provincie kon worden opgevoerd en dat be perkt moest blijven tot Amsterdam en Den Haag. De rails, waarop het diagonaal-tooneel rust kunnen verkleind en vergroot worden tot de grootte van de tooneel-opening. Ook kan met voordeel van de inrichting gebruik worden gemaakt op groote tooneelen met moderne outillage, bijv. voor een kleine, gesloten scène, als men een klein vertrek of iets der^eliiks noodig heeft. In combinatie met zulk een goed geoutilleerd tooneel of ot> een draaischijf kan het nog altijd nuttig blijken. De heer Saalborn was van meening, dat voor Nederland, met zijn vele trekkende ge zelschappen, het draai-tooneel alweer ver ouderd was. Voor een draaischijf van eeni- gen omvang was een zoo groote hoeveelheid hout van zware kwaliteit, alsmede ijzeren onderstellen van rails en wielen noodig, dat het transport een voortdurende veel te kost bare post werd. terwijl er dan nog bovendien altijd tooneelen waren, waar men de draai schijf toch niet kon gebruiken. Te Southampton is naar wij hebben gemeld het grootste dok ter wereld ingewijd. Op de bovenste foto ziet men de aankomst van het koninklijk jacht in de haven en daaronder de koninklijke familie op weg naar de plechtigheid DE PREEKSTOEL BLEEF GESPAARD. TIJDIG UIT LEIDEN'S PETRUSKERK VERWIJDERD. De heer H. J. Jesse, architect te Leiden, bericht aan de N. R. Ct., dat de rijk gebeeld houwde eikenhouten preekstoel afkomstig uit de kerk teHasselt inBrabant,waarschijnlijkBel gisch werk verscheidene jaren geleden, bij een verbouwing van de thans afgebrande St.- Petruskerk te Leiden, plaats moest maken voor een kleineren en meer eenvoudigen preekstoel en toen in zijn bezit is gekomen. Na een paar jaren is de preekstoel door tus- schenkomst van de monumentencommissie geplaatst in een gerestaureerde protestant- sche kerk in een dorp bij Arnhem. CRISIS-INVOERWET WORDT GEWIJZIGD. NAAR HET BEGINSEL VAN WEDER- KEERIGIIEID? Naar de Msb. verneemt, is binnen afzien- baren tijd te verwachten de indiening van een ontwerp, dat bedoelt de Crisis-Invoer- wet, die dateert van 23 Dec. 1931 en uiterlijk 1 Jan. 1935 zou vervallen, op andere leest te schoeien. Terwijl tot heden de contingenten voor alle landen gelijk waren, zal volgens dit ont werp de contingenteering voor alle landen weliswaar gelijk zijn, doch op een laag niveau terwijl tevens de mogelijkheid geschapen wordt voor bijzondere landen een hooger per centage vast tè stellen. Het is duidelijk, dat dit laatste alleen ge schiedt in geval van tegemoetkomende ge draging van andere landen. Blijkbaar wordt met dit wetsontwerp dus een belangrijke ruimte toegekend aan den. ruilhandel, die technisch als de „do ut des- politiek" wordt aangeduid. Is het blad goed ingelicht, dan heeft het wetsontwerp bereids het departement van Economische Zaken verlaten. FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 28) „Maar je hebt geen gereedschappen, stum- perd; noem je dit erbarmelijk speelgoed beste Francois, geleerde André, haal even mijn kist onder uit de bank van die kleine grijze auto, daar achter je; maar gauw, want Madame zal een zonnesteek krijgen en dan zijn we nog verder van huis". De chauffeur bromde wat in zichzelf, maar bracht gehoorzaam en vlug de orders ten uitvoer, in minder dan geen tijd was hij terug met een zware kist. „Wat spannen ze jelui arme kerels toch goed in", bromde hij, terwijl hij zijn be- noodigdheden bijeen zocht. „Zoo op 't oog een prachtige auto, een aanzienlijke auto, dat geef ik toe, maar wat de gereedschappen betreft bah! Hier is er een" en hij streel de zacht een werktuig, dat er bijna heele- maal hetzelfde uitzag als het versmade voorwerp op den grond en hij gaf het be leefd aan het verbaasde mannetje naast hem. „Voorzichtig gebruiken", voegde hij er met een zucht bij, toen ging hij op zij. De chauffeur keek eerst met een wanhopigen blik naar Cornelia, die het tooneeltje glim lachend met half geopende lippen had aan gezien, toen viel hij naast hst wiel op zijn knieën en keek verdacht naar bet geleende werktuig. ,,'t Is een buitengewoon mooie, dag, Made moiselle", begon de vreemdeling beleefd. Cornelia keek op en begon vroolijk te lachen. „Doe niet zoo belachelijk", zei ze. Toen werd ze plotseling ernstig; „U hebt dien goeden man zeer onheusch behandeld", ging zij verder en keek neer op den chauf feur, die wanhopig naar iets op den grond scheen te zoeken. De groote man naast haar volgde haar blik. „Ik kan maar twee moeren vinden", riep de ongelukkige chauffeur plotseling uit. „Ma demoiselle zal zich herinneren, dat ik ze op een rijtje heb gelegd maar met deze en hij keek nijdig naar den rommel op den grond. „We zullen je helpen", antwoordde Cor nelia vriendelijk en ze raapte een stokje op en begon voorzichtig den warboel rond het wiel uit te spreiden. „Maar waarom voert u al deze tubes en dingen mee", vroeg ze met sympathie in haar stem; „en is Jan of Klaas weg?" ging ze verder en haar stem klonk onvast van ingehouden pret. Hendrik en Klaas, allebei", viel de chauf feur driftig uit, hij stond op en streek het haar uit zijn oogen. „Ik heb overal gezocht, Mademoiselle, ik ben ontroostbaar ik heb geen reserve- moeren, misschien Monsieur en hij keek vragend naar den slacken man, die naast de grijze tweepersoons auto stond misschien mag ik met uw wagen naar een naastbij- zijnde garage gaan?" pleitte hij. „Dat heb ik liever niet", zei hij beslist; „ik ben erg aan die auto gehecht, weet u, en u zoudt bijv. den motor kunnen ver liezen neen, wordt nu niet boos, beste vriend", ging hij verder met afwijzend hand gebaar, „ik heb ook geen reservemoeren maar en hij richtte zieh weer ernstig tot Cornelia en sprak haar van ter zijde aan, „mag ik het groote genoegen hebben. Mademoiselle naar haar hotel terug te rij den?" en zijn oogen pleitten beteekenis- vol. Cornelia zag zijn blik, er was een oogen- blik stilte. Ze bloosde even en wendde zich tot den wachtenden chauffeur. „Monsieur zal me terug brengen", zeide ze, „en ik zal u iemand zenden van de dichtstbij gelegen garage". „Maar, Mademoiselle", ik zal mijn betrek king verliezen". „O neen", verzekerde Cornelia, „ik zal geen klacht indienen en u kunt toch niet helpen dat een band leeg loopt; ga maar gerust naar uw garage terug. Hoe heet u? Ik zal een volgenden keer juist om u als chauffeur vragen". „Mademoiselle is heel vriendelijk", mom pelde de man dankbaar. „Gérard, Mademoi selle". „Best, Gérard, tot ziens", en zij glimlachte terug naar zijn warm, bedremmeld gezicht en stapte in de grijze auto. „Over een paar minuten komt er iemand bij u", riep ze hem toe, van de defecte limousine wegrijdend. Geen van beiden sprak gedurende de eer ste minuten en Cornelia nam de man naast haar op; hij reed met een flinke vaart en keek strak naar den weg vóór hem. „Is Mademoiselle heelemaal hersteld?" vroeg hij plotseling. „Ja, maar ik ben het nog niet vergeten", antwoordde zij met een lichte rilling. „Het was vreeselijk' mompelde hij zach- jes; „het moet vreeselijk geweest zijn voor u". Weer viel er een stilte, dan wendde de slanke vreemdeling zich glimlachend tot haar; „u heeft mijn diensten en mijn auto den laatsten tijd versmaad", zeide hij op ver- trouwelijken foon, „wilt u mij niet toestaan, u meer van die zonderlinge, interessante hoeken van Parijs, mijn Parijs, te laten zien, ten minste en hij hield op en keek bezorgd naar Cornelia. „Neen", antwoordde zij haastig, „spreek daar niet meer over; ik hield van uw schil derachtige vrienden en haar oogen straalden „ik houd van deze razende vaart", want het grijze autotje snorde plot seling snel over den witten weg, „en van goed besteede uren in 't algemeen; maar ik heb mijn vader een doodschrik op het lijf gejaagd"; ze leunde nu achterover en bleef met gesloten mond in gedachten naar de lucht staren. „Gaat u naar het Bal Masqué van de Entente?", vroeg hij plotseling. Cornelia keek hem licht verbaasd aan. „Ja, waarom? U ook Hij knikte bevestigend. „Ja", zei hij en lachte e enigszins bitter, „een gemaskerd bal is het eenige wat ik mij boven den grond veroorloof". Cornelia trok zich een weinig terug; „neem mij niet kwalijk Mademoiselle", zei hij vriendelijk en een biik vol eigenaardige droefheid kwam in zijai oogen „misschien kan ik het later allemaal verklaren; wan trouw mij niet al te zeer". „Hoe zou ik u kunnen wantrouwen", ant woordde Cornelia spontaan, „na zij hield op en een vurige blos kwam op haar gezicht tot aan haar glanzende haren. „En nu zijn we bij het hotel", zeide hij,

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5