HET NIEUWE AVONDBLAD Stof voor gemopper. 18e JAARGANG No. 229 DINSDAG I AUG. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000*bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100bij breuk van boven- en/of onderbeen: 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van'man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Roosevelts Tien Geboden. Ook gij zult vandaag, naar ik hoop. met aandoening en instemming de Tien Crisisge boden lezen, door president Franklin Roose velt aan zijn 125 millioen Amerikanen opge legd. Hier zij ze. Doe er uw voordeel mee; le gij zult niet boven uw middelen leven 2e gij zult niet het vertrouwen in uzelf verliezen. 3e gij zult den Mammon niet tot uw God maken, evenmin zult gij echter het monetaire systeem negeeren, opdat het u niet vernietïge. 4e gij zult niet vergeten, dat indien uw goederen den juisten prijs opbrengen stabilisatie de volgende stap tot wel vaart is. 5e gij zult van het goud niet uw God doch uw dienaar maken. 6e gij zult de werkloosheid van uw volk niet laten voortbestaan. 7e gij zult niet verzuimen uw zaak goed te besturen, uw industrie te rationa- liseeren en om hoog te werken. 3e gij zult de paradox van armoede te midden van welvaart niet laten voort bestaan. 9e gij zult uw eigen huiselijke zuinigheid niet verwaarloozen, evenmin moet ge u echter als een kluizenaar afzonde ren. 10e gij zult uw problemen niet overschat ten, doch evenmin te klein achten. Dat onze minister-president zich niet op dergelijke wijze tot het Nederlandsche volk richt, vindt zijn reden in de Hollandsche na tuur. die critischer is dan de Amerikaansche en met veel minder kinderlijk vertrouwen tot 's Lands Staatslieden opziet. Op het eerste crisisgebod .,Gij zult niet boven uw middelen leven", zouden Hollanders zij het dan niet in het openbaar, maar in huiskamer reeds de volgende antwoorden geven: „Hoe weet-ie dat?" „Dat kunnen onze huren zich aantrekken". „Laat-ie zich met z'n eigen zaken be moeien". „Laat-ie eerst m'n belastingen verlagen; die zijn boven m'n middelen". „Ik wil zoo niet gecommandeerd worden". „Ik hoor anders niet tot z ij n partij". „Wat zullen we nou hebben?" „Al dat gepraat geeft toch niks". En het zou in dien trant doorgaan, bij ieder crisisgebod, waarbij het zesde („gij zult de werkloosheid van uw volk niet laten voort bestaan") een waar koor zou ontketenen van: „Is het mijn schuld?" „Nou schuift-ie 't op ons af". „Dat moet hij nou juist 'es opknappen". „Asjemnou!" Hetwelk levendig herhaald zou worden bij het achtste crisisgebod: „gij zult de paradox van armoede te midden van welvaart niet la ten voortbestaan" met de toevoegingen: „Welke welvaart?" „De mijne soms?" „Nou moeder!" Terwijl het negende, wat de eerste helft betreft („gij zult uw eigen huiselijke zuinig heid niet verwaarloozen") opnieuw aan de buren geëndosseerd zou worden, en wat de tweede helft aangaat („evenmin moet ge u echter als een kluizenaar afzonderen") op aanmerkelijke hilariteit zou kunnen reke nen. „Nee hoor, dat zullen we nalaten." „De deurwaarder zou'et- niet nemen". „En m'n huisbaas niet". „En de slager, en de kruidenier, en de groen tenb oer „En ik ben getrouwd ook. Kluizenaars benne niet getrouwd". „Wassallemenou" Laat ons aannemen dat het Nederlandsche volk te nuchter is voor deze dingen, en een te sterk ontwikkeld gevoel voor „gijn" heeft. „Humor" zou in dit geval een te sterk woord zijn. Het verwacht zeker geeen crisisgeboden van zijn staatslieden, en zou ze niet slik ken. Maar het zou beter zijn als het ze wèl slikte. Zullen de Amerikanen het in voldoende mate doen? Met belangstelling wachten we de gevolgen van het geval af. R. P. IJMUIDEN AANRIJDING. Zondagmiddag was op den gevaarlijken hoek van den Stationsweg en de Willebrord- straat de laagstaande zon oorzaak, dat een aanrijding plaats vond tusschen twee luxe auto's. Gelukkig reden beide wagens met een kalm gangetje, zoodat persoonlijke ongeluk ken uitbleven en de materieele schade tot een minimum beperkt bleef. Uit deze aanrijding- bleek echter, dat men ook om bovengenoem de reden bij dezen gevaarlijken hoek niet voorzichtig genoeg kan zijn. NIEUW DOK VOOR BERGEN. In Bergen (Noorwegen) loopt men met plannen rond om een drijvend droogdok met een hefvermogen van 12.000 ton te bouwen. Dit zal het grootste drijvende dok in Noor wegen zijn met een lengte van 560 voet. In San-defjord is een dok met hetzelfde hef vermogen maar dat is slechts 530 voet lang; in andere plaatsen zijn ze van 6500 tot 8500 ton. bevordering van de kwaliteit der visch. ÏIET STUWEN VAN DE VANGST AAN BOORD VAN DE TRAWLERS. Dezer dagen is door het Brïtsche bureau van wetenschappelijke en industriëele onder zoekingen een interessant werkje, getiteld: „De zorg voor de trawlvisch" verschenen. Het werkje, dat geschreven is door Adrian Lum- ley van het Torry-onderzoekingsstation te Aberdeen is samengesteld met het doel, de bemanning der trawlers aanwijzingen te geven ten einde de visch in den best moge lijken toestand aan land te brengen. Visch bederft, of verliest haar verschheid door twee oorzaken, aldus Mr. Lumley. De eerste is de natuurlijke verandering, de auto- lyse, welke plaats vindt na den dood. de tweede wordt veroorzaakt door de bacteriën, waarbij dient te worden opgemerkt, dat visch die pas uit het water is gehaald, slechts weinig bacteriën bevat. Hét spoedig bederven van gevangen visch is het gevolg van het snelle doorwoekeren der bacteriën tijdens het strippen en tijdens den tijd, dat de visch is opgestapeld in de keeën. De gevolgen van het stuwen. De gevolgen van het stuwen in gemalen ijs zijn tweeledig. Hoe lager de temperatuur, des te langzamer vindt autolyse plaats, des te langzamer vermenigvuldigen zich de bac teriën. Ofschoon ijs de snelheid, waarmede de bacteriën zich vermeerderen, remt, is het niet bij machte, de ontwikkeling der bac teriën volledig tegen te gaan en langer dan zes dagen kan het ijs de visch niet in vol komen versehen toestand houden. Maar in dien, door een zoo zindelijk mogelijke be handeling de infectie der visch. d.w.z. het voortwoekeren der bacteriën door de betrek kelijk schoone oppervlakte, zoo klein mogelijk wordt gehouden, kan de periode gedurende weike de visch versch gehouden kan worden, worden uitgebreid tot tien of twaalf dagen. Door een goede behandeling kan er dus voor gezórgd woredn, dat een groot deel van de visch in versehen toestand aangevoerd kan worden. Onder geen enkele omstandigheid, schrijft Mr. Lumley, mag men verwachten, dat visch alléén door het gebruik van gemalen ijs lan ger dan twaalf dagen frisch gehouden kan worden, maar binnen deze grens kan een kleiner of grooter deel frisch gehouden wor den naarmate men minder of meer acht geeft op bepaalde aanwijzingen voor de be handeling. Zindelijkheid voor alles. Het middel tegen een spoedig bederf van in de keeën gestuwde visch is dus toepassing van de grootste mogelijke zindelijkheid. Het boekje geeft nadere bijzonderheden over de behandeling, als spoelen en strippen. Het stuwen in ijs, de bijzondere installatie en de uitrusting van het vischruim, al deze zaken worden op een interessante manier behandeld. In ons land heeft de Nederlandsche Ver eeniging voor Koeltechniek belangrijke on derzoekingen verricht in haar Kryologisch- biologisch Proefstation te Leiden. Blijkens een „Rapport omtrent de onderzoekingen naar betere methoden van de conserveering van visch door kunstmatige koude", uitge bracht door genoemde vereeniging is op grond van zeer uitvoerige onderzoekingen komen vast te staan: a. dat gezond vischvleesch steriel is; b. dat het bederf van visch van overheer- schend bacteriologischen aard is en dat aan de autolyse slechts een ondergeschikte rol in dezen moet worden toegekend; c. dat het bederf optreedt door opper vlakte-infectie vanaf de huid; d. dat dit bederf vrij snel toeneemt, ook (Misschien nu niet actueel, maar straks weer. wél.) Vrienden automobilisten, Ik vind stof voor dezen wensch In het stof, dat gij zoo opjaagt Over uwen meriemensch. Naast onstoffelijke wegen, Asfalt, klinker ot beton. Is de grindweg ook-voor-auto's Stoffelijk een wanhoopsbron. Als gij daar geen vaart vermindert Stoffend op uw snellen gang, Zij t gij schuldig aan negatie Van het wandelaarsbelang. Werpt u niet op als stoffeerder Van den armen wandelaar, Moge hij aan veel gewend zijn, Hij 's geen stofzuiger, nietwaar. Wandlaars zijn graag in de wolken, Maar niet in de wolken stof, Rijdt dus langzaam op den grindweg En gij oogst hun dank en lof. Hoe het wandlaarstal mag slinken, 't Blijft voor velen een genot, Toont gij dus was broederliefde Voor dit stoffig overschot. P. GiASUS. bij 0 gr. C. bij in ijs verpakte visch, door aanzienlijke vermeerdering en snelle door woekering der bacteriën; e. dat visch, direct na de vangst in ijs bewaard, snel in kwaliteit achteruit gaat en ne 10 a 12 dagen ondeugdelijk is voor de consumptie. OPBRENGST DER BELGISCHE ZEEVISSCHERIJ IN DE EERSTE IIELFT VAN 1932. Volgens „Het Visscherijblad" OOstende) bedroeg de aanvoer van versche zeevisch in de Belgische havens (zonder garnalen) 13860.572 K.G. ter waarde van fr. 32543.322, in Biankenberghe 173.515 K.G. tw. van fr. 669.633, in Zeebrugge 782.756 K.G. t.w. van fr. 3690.231. en in Nieuwpoort 199.191 K.G. t.w. viPn fr. 582.842. Van het totale "kwantum van 13.860.572 K.G. werd aangevoerd door stoomtrawlers 2.643.80-8 K.G., door motorvaartuigen 10.629.876 K.G., door kleine zeilschepen 586.890 K.G. Aangevoerd werd van de kust 2514.217 K.G. van de Noordzee 6094.037 K.G., van de Moray Firth 508.946 'K.G. van :t Engelsche Kanaal 360086 K.G.. van het Kanaal van Bristol (Wstkust) 1631.819 K.G. van West Schot land 357.471 K.G., van Rockall 39.143 K.G. van Zuid-Ierland 533.863 K.G. van Spanje 365.374 K.G. NIEUWE RUSSISCHE TRAWLER. Een werf te Leningrad heeft vier krach tige stoomtrawlers afgeleverd, bestemd voor de vloot te Moermansk. Een dezer trawlers heeft een proeftocht gemaakt in de Finsche golf en ondanks dó uiterste moeilijke con dities slaagde 'de proeftocht uitstekend. IIOSPITAL-KERKSCHIP „DE HOOF'. Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" dat 3 Juni j.l. voor z'n eerste reis naar de haring- visschers vertrok, kwam dezer dagen in IJmuiden binnen en is inmiddels weer uitge varen. Op z'n eersten kruistocht van 3 Juni tot 27 Juli werden 41 patiënten behandeld in de baai van Lerwick en 34 in volle zee. Zes tien patiënten werden behandeld voor inter ne ziekten, 9 voor huidziekten en 50 voor chirurgische gevallen, inclusief tandziekten. Tien patiënten werden aan boord behan deld, terwijl voor de andere gevallen de ver schillende schepen bezocht werden. O.a. be vond zich één patiënt aan boord van een haringlogger, thuisbehoorecide te Gdynia (Polen) twee patiënten werden behandeld van een Duitschen logger (Emden). De ove rige patiënten waren Hollandsclie schepelin gen, waarvan 36 uit Scheveningen, 4 uit Kat wijk, 19 uit Vlaardingen en 2 uit Maassluis. de engelsche contingenTeering. HET QUOTUM VOOR BELGlë. Thans is door Engeland ook het contin gent voor België vastgesteld. Voor één jaar is aan België toegewezen een quotum van maximaal 2J50.000 K.G. zeevisch en 800.009 K.G. haring. In deze hoeveelheden is inbe grepen de visch die rechtstreeks door Bel gische vaartuigen van de visscherij in Enge land wordt aangevoerd. Dezer dagen heeft in Ostende een bespre king- plaats gevonden tusschen den Water schout en het bestuur der Vereenigde Visch- handelaars over de verdeeling van het toe gestane contingent. Daar de toegekende hoeveelheden meer dan voldoende zijn werd besloten aan het Mnisterie van Zeewezen te verzoeken 750.000 K.G. ter beschikking te stellen van den handel en 2000.000 K.G. voor de visscherij. De verdeeling van het aan den vischhan- del toegestane gedeelte geschiedt in verhou ding met het vóór 31 December 1832 dooi de verschillende Belgische exporteurs uit gevoerde kwantum. De contingenteering gaat heden, 1 Augus tus in. OPENLUCHT- SAMENKOMST. De e.v. openlucht-samenkomst van het Ge reformeerd Verband voor Evangelisatie zal gehouden worden a.s. Zaterdag op het Wil lemsplein. Als sprekers zullen optreden de heeren Robben, Theol. candidaat, Schipper (of Meyerink) en Ds. H. A. Wieringa over het onderwerp: „De onzin van het leven", UIT DE VAART GENOMEN. De stoomtrawlers Timor en Henriëtte Ja- coba zijn voorloopig weer uit de vaart geno men en wel wegens slechte bedrijfsresulta ten. Met het Amerikaansche luchtschip zal vermoedelijk "binnen niet al te langen tijd een Oceaanvlucht worden ondernomen. Als eerste landingsplaats wordt Sevilla genoemd. VELSEN HET FESTIVAL VAN St. OAECILIA. Veel animo. Voor het te houden festival ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der R-K- Harmonie- Ver. St. Caecilia, hetwelk zal gehouden wor den op 27 Aug. en 8 Sept. a.s. heeft zich. tot nu toe een 20-tal muziek- en zangverenigin gen laten inschrijven. Met deze inschrijvingen kan het festival doorgaan. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren bij de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Betonwerkers 43, Be hangers 5, Bouwk. opzichter 5, Ce-mentwer- kers 1, Fundeeringswerkers 1, Grondboor- ders 1, Grondwerkers 128, Helers 3, Metse laars 26 w.o. 2 beneden 18 jaar, Opperlieden 39 w.o. 2 beneden 18 jaar, Schilders 30 Straatmakers 8. Stueadoors 1. Timmerlieden 132 w.o. 3 beneden 18 jaar, Uitvoerders 3. Voe gers 2, totaal 428. Metaalbewerkers: Bankwerkers 39 w.o. 2 beneden 18 jaar, Branders 1. Constructiewer kers, 7, Electriciens 14 w.o. 3 beneden 18 jaar. Gasfitters 3. Handlangers 2, Horloge makers 1, Ketelmakers 20 w.o. 1 ben. 13 jaar Klinkers 5, Koperslagers 7. Lasschers 13 Loodgieters 3, Machinisten 50, Metaalboor- ders 3, Metaaldraaiers 23, Metaalschavers 2. Metaalschilders 2, Metaalslijpers 1, Monteurs 11, Motordrijvers 3 w.o. 1 beneden 18 jaar. Plaatwerkers 18. Pijpwerkers 4. Rijwielher stellers 1. Scheepmakers 1, Scheepstimmer lieden 9, Scheepstuigers 5, Smeden 5, Staal- draadsplitsers 1. Stokers 36, Tegenhouders 1. Voorslaanders 1. Vormers 6, Vuurwerkers 21, IJzerwerkers 3, totaal 372. Kantoorpersoneel: Bedienden mnl. 45, idem vrl. 3, aank. bed. vrl. 2, idem mnl. 8, Musici violisten 2, totaal 60. Huish. personeel: Dagdienstboden 6 w.o. 5 beneden 18 jaar( Huishoudsters 2, Hulpen in de Huishouding 2, Werksters 8, Portiers 2 totaal 20. Diverse beroepen: Drukkers 1. Fotografen 1. Letterzetters 6, Laboratoriumbed. 2. Mach. Houtbewerkers 3. Kistenmakers 1, Kuipers 17, Mandenmakers 9, Meubelmakers 3 w.o. 1 ben. 18 jaar. Stoelematters 1, Stoffeerders 2, Za gers 3, Kleermakers 3, Naaisters 2 w.o. 1 ben. 18 jaar. Aardewerkers 2, Modelleurs 1, Schoenmakers 4, Boekbinders 1, Nettenboet- sters 4, Nettenbreiers 1, Zeilmakers 5, Bak kers 12 w.o. 1 ben. 18 jaar, Broodbezorgers 1, Koks 3 w.o. 1 ben. 18 jaar, Sigarenmakers 3, Slagers 5, Bloemisten 7, Landarbeiders 3, Tuinlieden 13, Visscherij-Personeel 65, w.o. Koks 4. Machinisten 11. Stokers 16, Visschers 34, Colporteurs 6, Kruideniersbed. 4 w.o. 2 ben. 18 jaar. Magazijnbed. 8, Reizigers 8, Winkelbedienden Vrl. 4 w.o. 2 beneden 18 jaar, Bakkenschippers 15. Chauffeurs 41. Dekknechts 7, Expeditiekn. 1, Kellners 6, Koffiehuisjuf. 1. Kraanmachinisten 4. Loop jongens 1, Matrozen gr. Vaart 9, Pakhuiskn. 2. Schippers 4, Sleepbootkap. 9, Suurlieden 2, Voerlieden 11, Haven- en Transportarbeiders 52, Conti'oleurs 3, Incasseerders 3, Opzichters 1. totaal 386. Zonder vakkennis: Losse en Fabrieksarbei ders 565 w.o. 11 ben. 18 jaar. Het totaal aantal ingeschreven werkzoe kenden bedroeg derhalve 1831. DE V.A.R.A. MAAKT EEN UITSTAPJE. Zondag maakte een vijftigtal leden der der V.A.R.A., af deeling Velsen-Noord hun jaarlijksch uitstapje. Toen men 's morgens half zeven van de Watervlietstraat vertrok, was de stemming uitstekend, in het vooruitzicht van een ge notvollen dag. Dit maal was de reis naar Arnhem en om streken met als eindpunt Ellecom. Na een oogenblik te hebben vertoefd bij de Pyramide van Austerlitz werd koers ge zet over Ede en Bennekom naar Arnhem, waar het prachtige „Sonsbeek" bezichtigd werd. Op „Avegoor", het huis van den Bond van Overheidspersoneel, stond een keurig ver zorgde en welvoorziene tafel gereed Op den terugtocht reed men langs de Westerbouwing, waar men genoot van de schitterende vergezichten over den Rijn, verder over Wageningen. Utrecht enz. Des nachts half één kwam men weer te Velsen aan. SANTPOORT de hooge belastingen. EEN ADRES VAN „SANTPOORT S BLOEI In ons verslag van de zitting van den Velser gemeenteraad heeft men onlangs kunnen lezen, dat besloten is het aantal opcenten voor de fondsbelasting te verhoogen en te brengen op 100, terwijl bovendien nog van de tafel van B. en W. werd meegedeeld, dat de Minister het aantal opcenten, op de Personee- le belasting op 200 gesteld zou willen zien. Zooals te begrijpen is, heeft een en ander groote beroering onder de gemeenteharen te weeg gebracht. Terecht toch meende men, dat de bclastingschroef in Velsen al aardig was aangehaald, terwijl de vrees werd geuit, dat vele der financieel meest krachtigen de gemeente zouden verlaten, wat een daling van het belastbaar inkomen met zich zou brengen. Dat dit laatste niet denkbeeldig is, zal men goed kunnen begrijpen, als men weet, dat vooral in Santpoort, Driehuis en IJmuiden- Oost vele menschen wonen, die, wat hun werkkring aangaat, absoluut niet aan deze plaatsen gebonden zijn. We denken hierbij in het bijzonder aan hen, die wonen in Vel- serbeek. Parkwijk Zeeweg, in de huizen nabij de R.K. kerk te Driehuis, Duinlustpark, Bre- deroodscheweg. Middenduinerweg, Frans Netscherlaan enz. In de laatste maanden hebben vooral ook in de hier genoemde Sant- poortsche deelen zich inwoners gevestigd. Bo vendien wijst de bouw van tal van huizen er op, dat aan den trek nog geen einde is geko men. „Santpoort's Bloei", onze actieve plaatse lijke vereeniging, ziet het gevaar. Daarom heeft het bestuur zich met een adres gewend tot den Minister van Binnenlandsche Zaken. In dit adres zegt het bestuur o.m.: „In de jongste raadsvergadering van de ge meente werd besloten de opcenten voor de fondsbelasting voor het belastingjaar 1933/ 1S34 te brengen op 100, terwijl verhooging van de opcenten der Personeele belasting tot 200 in het vooruitzicht is gesteld. Voeg hierbij het maximum aantal opcen ten, dat thans reeds geheven wordt op de grondbelasting, gebouwd en ongebouwd, en de steeds hooger wordende tarieven voor het gebruik van gas en water, dan zal het duide lijk zijn, dat de gemeente Velsen een bijzon der ongunstige plaats inneemt tegenover in de onmiddellijke nabijheid gelegen andere gemeenten. Daar reeds eerder financieel krachtige per sonen onze gemeente hebben verlaten om den buitengewonen zwaren belastingdruk te ontgaan, zullen de voorgestelde en inmiddels voor een deel goedgekeurde verhoogingen van de te heffen opcenten tot gevolg hebben, dat door verhuizing van thans nog te Velsen be lasting betalenden, het belastbaar inkomen van deze gemeente, beneden het minimum zal dalen, terwijl bovendien vestiging uitblijft. Opnieuw zal tot verhooging van belastingen moeten worden overgegaan, om de inmiddels ontstane tekorten te dekken. De thans voorgestelde verhoogingen zullen naar onze meening een verkeerde uitwerking moeten hebben en tot nadeel der gemeen schap uitvallen". Adressanten verzoeken daarom den minis ter het daarheen te willen leiden, dat geen verhooging van belastingen of opcenten zal plaats hebben. DE IEPZIEKTE. Ondanks de genomen voorzorgsmaatrege len, blijken ook nu weer tal van jonge iepe- boomen door de langzamerhand berucht ge worden iepziekte te zijn aangetast. Van ge meentewege heeft men er nog eens extra het snoeimes in gezet, doch wij betwijfelen, of men op den duur de ziekte de baas zal worden. AANRIJDING. Zaterdagochtend had op den hoek van den, Hagelingerweg en de Hoofdstraat een aanrij ding plaats tusschen een vrachtauto en een motorrijwiel. De berijder van laatstgenoem den tweewieler kreeg daarbij een hoofdwon de. Deze bleek echter niet van ernstigen aard te wezen, want na verbonden te zijn, kan de motorrijder zijn weg vervolgen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1