>CHEftlJ IIM ÜMIHII I DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: De competitie-indeeling voor het a.s. seizoen H.F.C. en Haarlem in één afdeeling. Schip Verm, aankomst Laatste bericht Kreta Ke'ti Chandri Meerkerk M. v. St. Aldegonda Mentor Marie Ferdinand Montferland Mars Ne urn ark Oldekerk Orania Orpheus Oise Phmntis Poelau Bras Pres. Francqui Pan Eurone P. L. M. 16 Prometheus Rhea Reggestcroom Atreus Ned.-Indië Agamemnon Napels Almelo Chili Arendskerk Japan Alstern Gothenburg Aarsten Brevik (v. IJmuiden) Bennekom Chili Chili Baron Carnegie Buenos Aires Boskoop Chili Borg Gefle Bellatrix Archangel (v. Veisen) Brion Bordeaux Londen British Piuck Swansea Ceres Bourgas Caribia W. Indië Cobetas Bona (v. IJmuiden). Clare Grammersfcorf Plymouth Delfland West-Afrika Deido W. Afrika Dagny Otterbacken (v. IJm.) Rosario Buenos Aires Gera Ned.-Indië Gaasterland Buenos Aires Ganymedes West-Indië Harmanteh Bahia Blanc; Halle Ned.-Indië Helga Santos Ned. Indië Hagar Sornaës Istok Santa Fé Sudbury Scotia. Standard. Troja Tawaii- - Tabinta Tcnis.Chand-is. Venezuela West-In.tië Volsndam Monaco Cv. IJmuiden) West Indië Marinpol Japan Batavia Braila Bilbao (v. IJmuiden) Buenos Aires. Napels Ned.-Indië Japan usrios Aires Kopenhagen Parijs Ned.-Indië Batavia Tuapse Saytown fïu.elva Ned.-Indië Venetië West-Afrika Follonica Gdynia Baton Rouge West-In dië Ted-Indië Ned.-Indië Onega 16 Aug. 31 Juli heden heden 3 Aug. heden 6 Aug. heden 3 Aug. 22 Aug. 11 Aug. 2 Aug. 1 Aug. 4 Aug. 26 Aug. 8 Aug. 8 Aug. 9 Aug. 16 Aug. 25 Aug. 9 Sept. heden 19 Aug. 18 Aug. 8 Aug. 9 Aug. 8 Sept. 15 Aug. 16 Aug. 5 Aug. 1 Aug. heden 11 Aug 16 Aug. 1 Aug. 29 Aug. 12 Aug. 2 Aug. heden 2 Aug. 5 Aug. 15 Aug. 2 Aug. ;'.aj 9 Aug. 2 Aug. 18 Juli van Belawan. 28 Juli van Lissabon 21 Juli van Callao 26 Juli te Kobe 28 Juli v. Otterbacken. 2S Juli vertrokken. 28 Juli 19 Juli 21 Juli 22 Juli 19 Juli 27 Juli 51 Juli 1 Aug. 31 Juli te Liverpool, van Curasao. van St. Vincent van Tocopilla vertrokken vertrokken v. Dungeness te Havre, vertrokken 28 Juli te Izmir 31 Juli van Barbados 28 Juli vertrekken 31 Juli vertrokken 31 Juli te Havre 30 Juli v. Ouessant in lading 30 Juli v. Finisterre. in lading 29 Juli van Marseille 20 Juli van Bahia 21 Juli van New-York. 15 Juli vertrokken. 27 Juli van Bombay 25 Juli van Ri-o J 28 Juli v. Batavia. 25 Juli vertrokken 17 Juli van Montevideo Juli v. Venetië. 20 Juli te Tampico. 26 Juli van Gibraltar 24 Juli van Port Said. 29 Juli van Port Said 29 Juli vertrokken, in lading in lading 27 Juli vertrokken 31 Juli v.. Port Said. 24 Juli van Foochew 30 Juli v. Las Palm as. 29 Juli van Stettin 30 Juli v. Rouaan. 27 Juli 26 Juli 26 Juli 23 Juli 30 Juli 29 Juli 50 Juli 25 Juli van Port Said van Colombo van Gibraltar te Aruba vertrokken van Batavia v. Palermo, van Lagos 27 Juli van Gibraltar 28 Juli vertrokken. 15 Juli vertrokken. 19 Juli van Trinidad. 31 J-uli v, Pt. Said. 28 Juli vertrokken. M JfSrtMÜKSB-o.1» 26 Juli vertrokken 27 Juli vertrokken NIEUWE HAVEN VAN CHERBOURG. De Fran.'che president heeft Zaterdag of ficieel de nieuwe haven van Cherbourg ge opend. waarvan de bouwkosten bijna 15 rnil- lioen francs bedragen. Onverschillig het ge tij kunnen de grootste Oceaanschepen deze haven binnenloopen. MARKTPRIJZEN Tarbot f 1—f 0.90 per 1 KG. Griet f 46—f 23 per 50 KG. Tong f 1.85—f 0.80 per 1 KG. Middelschol f 32 per 50 KG. Zetschol f 30—f 24 per 50 KG. Kleine schol f 23—f 7 per 50 KG. Schar f 8per 50 KG. Tongschar f 40 per 50 KG. Poentjes f 13 per 50 KG. Middelschelvisch f 20 per 50 KG. KI. middelschol f 17.50f 9 per 50 KG. Kabeljauw f 35—f 28.50 per 125 KG. Geul f 16—f 10 pp er 50 KG. Kleine geul f 9—f 2.80 per 50 KG. Leng 0.8055 cent per stuk Heilbot f 1.10 per KG. Wijting f 3.10 per 50 KG. 'Makreel f 12—f 9 per 50 KG. BESOMMINGEN IJmuiden 7, Ommering, f 2570. 535 manden. IJm. 158 Jul1 Streef f f 1230 65 manden. Kotters: E 436 f 910; H 35 f 270 Motcrloggers: KW 151 f 400; KW 96 f 360. KW 41 f 350. DE STRIJD OM DE ATLANTIQUE. De kwestie tusschen de reederïj en de assu radeuren van het Fransche stoomschip At- lantique is nog steeds niet opgelost. *Deze laats ten hebben nu een inschrijving geopend voor de herstelling van het schip, welke naar hun meening heel goed mogelijk is al beweert de reederij van niet. Zelfs zijn Engelsche scheepswerven uitgenoodigd, omdat die reeds een zeer goedkoopere aanbieding dan Fran sche scheepsbouwers hebben gedaan. HET M.S. CORDILLERA. Het nieuwe motorschip Cordillera van de Hamburg-Amerikalijn dat in de vaart van West-Indië naar Amsterdam zal worden ge bracht, heeft Zaterdag een welgeslaagde proeftocht gehouden. Op 8 Augustus gaat het als toeristenschip naar de Canarische eilanden, en komt na terugkeer in den vasten dienst. Radioverbinding met schepen. De navolgende schepen zijn Dinsdag, 1 Augustus 1933, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation, Scheveningen-Radio: Baloeran, Crijnssen, Dempo, Joh. v. Olden- barnevelt, Kota Gede, Kota Nopan, Marn. v. St. Aldegonde, Orania, Stuyvesant, Venezuela, Volendam, Zeelandia. Weer vertrokken. De Duitsche politiekruiser Elbe is na een kort bezoek aan de haven van Amsterdam weer naar zee vertrokken, met bestemming naar Emden. Loodsdienst gestaakt. Gisteravond heeft de voorgaats kruisende Stoomloodsboot wegens den opkomenden storm den dienst moeten staken omdat het niet verantwoord was bij de hooge zee de schepen van loodsen te voorzien. zaai, had hij met nauw verholen pret be merkt, hoe zij de maniereen van 'een vol maakt beschaafde dame aannam. Haar oogen hadden gevaarlijk gefonkeld, toen zij de lachende oogen boven het lampekapje ontmoet had. „U vindt mij grappig, niet", begon zij wild en zij liet haar hand, waarmee zij het glas vasthield, zakken. „Volstrekt niet; ik vind je knap", ver zekerde hij haar glimlachend. „Luister eens Yvonne", begon hij kalmeerend. „Ik heb er eens over nagedacht; jij gaat met mij naar een groot Bal Masqué, jij die zoo prachtig danst en die zoo" hij wuifde welsprekend met zijn hand. Er kwam een diepere kleur op haar wan gen. „Meen je dat?" vroeg ze vorschend. Hij knikte. „Ja zeker ik zal een costuum voor je koopen", besloot hij zacht, „wat je maar wilt, Pierrette, Zigeunerin, Herderin je hebt maar te kiezen". „O, uitstekend", antwoordde ze onverschil lig; ze wendde plotseling haar oogen af van de zijne en trommelde met haar vingers op tafel. Er viel een stilte. „Ik zal als nar gaan", lachte de Comte een weinig bitter en daar het diner geëindigd was, hielp hij haar in haar mantel. En jij m'n kleintje?" „Als hertogin", antwoordde zij een weinig opgewonden. „Neen", gromde hij wild en zij keek hem plotseling verrast en met open mond aan. „Kies iets anders", voegde hij er haastig bij; toen kneep hij haar in de wang, opende voo haar zachtjes lachend de deur en zij gingen samen de verlichte straat op. „Laten wij nu ergens gaan dansen", vleide zij en greep plotseling zijn arm. „neem een taxi en ik zal je „Le Chat Mort" laten zien je zult er zien dansen, zooals je nog nooit zag. Ik wil ook graag over mijn costuum spreken", zeide zij en keek hem glimlachend in 't gelaat. „Ik moet je eer aandoen". Een taxi hield stil voor het trottoir en Deligny gaf het adres van het wijdsche ge bouw, waar „Le Chat Mort" gevestigd was. „Zeg mij eens, wat ik op dat deftige bal moet doen1", begon Yvonne, zoodra het por tier met een slag was dichtgevallen en zij haar hoofd tegen zijn schouder had aan gevlijd. „O niets bijzonders", antwoordde hij droog, „alleen maar met mij dansen en je amu seeren". •rdt vervolgd). Aangekomen. 31 Juli: Nieuwendam m.s. Londen Irene s.s. Kopenhagen Maasstroom s.s Bristol 1 Augustus: Texelstroom s.s. Liverpool. Brion s.s. Bordeaux. Orpheus s.s. Danzig. Alstern s.s. Ottrbacke. Neuraiia s.s Kopenhagen Oise m.s. Parijs. Vertrokken. 31 Juli: Elbe kr. Emden. Vega s.s. Lübeck. DRIEHUIS ZILVEREN JUBILEUM VAN „SOLI DEO GLORIA". In Juni van het volgend jaar bestaat de R.K. Harmonie „Soli deo Gloria" vijfen twintig jaar. Men wil dit feit vieren met een groot concours. Waarschijnlijk vraagt men de beschikking over het gemeentelijk burge meester Rijkenspark. Men is thans bezig de benoodigde comité's samen te stellen. De hee ren C. Oudendijk directeur, Wesselman. penningmeester. Heeremans, voorzitter, J. W. Oorthuysen, secretaris, en P. Gozeling zijn van de oprichting af lid en jubileereu dus ook. SANTPOORT BEVERWIJK PLAATSING VERKEERSBORD. Op het Meeresteinplein, het eindpunt van de verscheidene autobusdiensten, zal een Patrick's Patent verkeersbord worden ge plaatst. Dit bord, dat 1.50 lang en 3 M. hoog is. bevat alle vertrektijden van spoor, autobus, boot enz. Op het bord wordt een synchro nisch electrische klok geplaatst. Het bord zal op de plaats, die daarvoor uitgekozen is, on getwijfeld van veel nut zijn. BOOGLAMPEN GEVALLEN. Waarschijnlijk ten gevolge van den ster ken wind is de booglamp van de straatver lichting op het kruispunt Koppingstraat— StationspleinVelserweg naar beneden ge komen. De politie was spoedig ter plaatse, ten einde het verkeer op het gevaar te wij zen. Personeel van de Gemeentelijke Licht- bedrijven heeft het euvel verholpen. PERSONALIA. Mej. A. M. Spits te Beverwijk is te Am sterdam geslaagd voor het examen nuttige handwerken. „SANTPOORT" NAAR MEDEMBLIK. De R.K. Sportvereeniging „Santpoort" was Zondag als gast bij D.V.O. te Medemblik. Daar speelde zij een wedstrijd tegen „Volen dam", die eveneens door ..D.V.O." was genoo- digd. Met 32 won Volendam. Vooraf wer den de Zuiderzeewerken bezichtigd. Na afloop vereenigden zich deelnemers en supporters aan een lunch. Ver na midder nacht kwam „Santpoort" weer thuis. SPORT EN SPEL WIJK AAN ZEE TENNISWEDSTRIJDEN. Op de banen van de N.V. Sportex zullen van 7 tot en met 13 Augustus tenniswedstrij den worden gehouden om het kampioenschap van Wijk aan Zee. Het tournament wordt gespeeld onder goedkeuring van den Ned. Lawntennis Bond. Tot wedstrijdleiders zijn aangesteld de heeren P. Saarberg, J. v. d. Bliek en E. Beiinfante. De inschrijvingen sluiten 5 Aug. HEEMSKERK. A. D. O. A.D.O., had Zondag N.E.A., uit Ouder kerk aan de Amstel op bezoek en hoewel A.D.O. met vier invallers uitkwam, werd toch algemeen verwacht dat de overwinning in Heemskerk zou blijven. Het is echter geheel anders uitgekomen. Vele mooie kansen wer den niet benut, vooral na de rust toen A.D.O. dikwijls in het offensief was. N.E.A. speelde een mooien wedstrijd en kwam met een verdiende 3O-overwinning uit den strijd, voor welke -prestatie zij een lauwertak mee naar huis kreeg. A.D.O. 3 speelde met 3—3 gelijk tegen Zeevogels 2, terwijl het vierde elftal een 21 overwinning behaalde op Zee vogels. PAARDENSPORT HARDDRAVERIJ TE SANTPOORT. Wij kunnen nog mededeelen dat reeds 27 paarden zijn ingeschreven voor de draverij op Donderdag 3 Augustus. Zelfs „Pinkerton" en „Don Juan" van den heer Bolwijn uit Gro ningen nemen deel. Eveneens „Queen Ethel" eigenaar Bakker uit Hilversum, die 24 Juli nummer één werd bij de draverij te Hoorn. Na de prijsuitreiking in hotel „De Weijman" gaat een optocht van winnaars door het dorp. De fanfare „Wilhelmina" verleent hierbij medewerking. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN TURNLUST. De B.G..V. Turnlust hield in het Gemeente lijk Sportpark te Beverwijk atletiekwedstrij den voor haar dames- en heerenleden. Verwerkt werden op 2 avonden 100 M. en 400 M. (dames 40 M.) hardloopen, hoogsprin gen m. a., vèrspringen m. a., hinkstapsprong (dames Duitsche driesprong), discuswerpen, kogelstooten en speerwerpen. Deze achtkamp was voor allen verplicht. De uitslag werd be- hekend volgens de athletiektabellen van het K.N.G.V. Naar de resultaten in de athletiek-compe- titie K.T.K. waren de dames en heeren in 2 klassen ingedeeld. De uitslagen luiden: Dames, le klasse: 1. D. Dibbets 393.49 p., 2. D. Tabak, 392.43 p., 3. N. Stapper 367.39 p., 2e klasse: 1. T. Pattes 274.96 p., 2. D. Bol 261.79 p., 3. H. Pranger 233.36 p. Heeren. le klasse: 1. K. Leguit 61.8 p., 2. C. G. Tabak 48.5 p., 3. P. Olthoff 46.65 p, 2e klas se: i. J. Kaspers. 24.3 p., 2. J. Versteeg 24 p., 3. J. W. Los 21 p. De beste resultaten waren (die van de da mes worden telkens 't eerst genoemd)Hard loopen 100 M. 14.5 sec. en 12.6 sec. Hoogsprin gen 1.35 M. en 1.4-5 M. Hardloopen 40 M. (da mes) 6.5 sec. en 400 M. (heeren) 1 min. 3.3 sec. Vèrspringen 3.79 M. en 5.16 M. Driesprong 8.40 M. en 10.77 M. Discuswerpen 13.47 M. en 23.30 M. Kogelstooten 6.38 M. en 9.30 M. Speerwerpen 17.97 M. en 28.57 M. VOETBAL De „Sportkr." bevat de competitie-indeeling oor het a.s. seizoen. We ontleenen er het volgende aan: Afdeeling I. Eerste klasse: Feijenoord, A.D.O., H.D.V.S., t Gooi, V.S.V., Ajax, Z.F.C., Sparta, Haarlem, H.F.C. Tweede klasse A: Alcmaria Victrix, H.R.C., Kinheim, Zeeburgia, W.F.C., Z.V.V., A.F.C., I.W.S., O.V.V.O., West-Frisia Tweede klasse B: E.D.O., V.V.A., Bloemen- daal, B.F.C., T.O.G., Hercules, De Spartaan, Velox, Blauw-Wit, D.O.S. Derde klasse A: Assendelft, D.W.V., Helder, Hollandia, K.V.V., Meervogels, O.S.V., Pur- mersteijn, De Meteoor, De Kennemers. Derde klasse B: De Volewijckers, Zaandijk, Halfweg, Oosterpark, De Zeemeeuwen, Schin kelhaven, R.O.D.I., Watergraafsmeer, S.D.Z., .R.C. Vierde klasse B: Fokke (bij toelating), Westzaan (bij toelating), Beverwijk, Q.S.C., Zilvermeeuwen, S.C.A., Verkade, Zaanlandia, D.W. Vierde klasse E: Electra, Heemskerck. Jan- Hanzen-Kwartieï, Neerlandia, Swift, Sloter- dijk, Victoria, Arnstel, Sopla (bij toelating). Reserve le klasse: Z.F.C. 2, Hilversum 2, Blauw-Wit 2. E.D.O. 2. Ajax 2, Stormvogels 2, Haarlem 2, H.F.C. 2, Zeeburgia 2, R.C.H. 2. Reserve 2e klasse A: H.R.C. 2, K.F.C. 2, V.S.V. 2, Alcmaria Victrix 2, West-Frisia 2, W.F.C. 2, De Spartaan 2, Blauw-Wit 3, A.F.C. 2. D.W.S. 2. Reserve 3e klasse A: O.S.V. 2, Z.V.V. 2, Z.F.C. 3, Hollandia 2, De Kennemers 2, W.F.C. 3, Helder 2, Alcmaria Victrix 3, De Vole wijckers 2, Ajax 4. Afdeeling II. Eerste klasse: H.B.S.. R.C.H.. D.H.C., Hil versum, Excelsior. Stormvogels. Xerxes, K.F.C.D.F.C.. V.U.C. Tweede klasse A: H.V.V., Quick, R.F.C., Unitas, C.V.V.. Olympia. S.V.V.. V.I.O.S, De Hollandïaan, Alphen. Tweede klasse B: B.E.C., D.C.L., Neptunus, O.D.S., O.N.A., Steeds Hooger, Fortuna, Gou da, Overmaas, V.D.L. Derde klasse A: Zandvoort, Hillinen, Scho ten, Alphia, U.V.S., A.S.C., Hillegom, Laak kwartier, R.V.C. Vierde klasse A: De Ooievaars (bij toela ting). Duno (bij toelating), D.V.S.. L.D.W.S., Leidsche Boys, R.C.L., Terlaak, T.H.B., De Jagers. Op den eersten dag van Augustus gaan wij ons alweer verdiepen in de indeeling der voetbalcompetities, want op den laatsten van deze maand zullen de elftallen alweer druk in de weer zijn, zij het dan nog niet voor competitie wedstrij den. De indeeling van de af deelingen I en II zal, wat de eerste klasse betreft voor hen, die, door ervaring van vroegere rangschikkingen geleid, hun eigen opzetje al klaar hadden, nog wel eenige verrassingen bevatten. Feijenoord en Sparta in dezelfde groep en dan met Ajax, voor Haarlemmers speciaal Haarlem en H.F.C. bij elkaar, dat zal wel niet algemeen verwacht zijn. En deze afdeeling I lijkt op papier wel zwaarder dan II. Haarlem, H.F.C. en V.S.V. krijgen het om den drommel niet gemakkelijk. En, steeds nog volgens papieren berekening, zal Ajax, na het minder goede vorige seizoen een geweldigen strijd leveren tegen Feijenoord, dat zich niet zal willen laten temmen. En dan is-Sparta er nog, best in staat, om roet in beider eten te gooien. Afdeeling II lijkt minder sterk, hetgeen na tuurlijk niet wil zeggen, dat hier niet ook een heftige strijd om de eer gevoerd zal worden. Men zou geneigd zijn, Stormvogels een mooie kans te geven, sterkste tegenstanders voor de IJmuidenaren lijken D.F.C., D.H.C., en R.C.H., welke laatste club het wel spijtig zal vinden, dat er voor haar geen plaatselijke ontmoe tingen in het vet zijn. Wat de tweede klasse betreft, Kinheim zal in A van Afdeeling I zoowel Zeeburgia als D.W.S. tegen zich in het veld krijgen en dat beteekent een zwaren gang voor de Velsena- ren. Maar des te meer eer, als zij er zegevie rend uitkomen. Het gedegradeerde West-Frisia is hier ook in ondergebracht. In B. heeft E.D.O. al een even zware opgave, het ont moet Blauw Wit en o.a. ook Bloemendaal. Ten aanzien van de tweede klasse valt op, dat Alphen naar afdeeling n is verhuisd, wat in derdaad logischer is. Het spel kan weer beginnen. Wij bedoelen niet zoozeer het spel op de voetbalvelden, want het zal nog weken duren, maar het minder vruchtbare spel van kansberekenin gen vooraf. De meeste van die berekeningen zullen hopeloos falen, want niets is zoo on gewis als voetbal, maar het is een aardig tijdverdrijf. Vooruit dus maar, voetbalpro feten, aan den slag. Wij voor ons blijven er voorloopig nog maar liever buiten. meldt i Hoog;ste barometerstand 772.8 m.M. 'tg Valentia. Laagste barometerstand 752.7 m.M. te Blaavandshuk. en voorspelt krachtigen tot matigen, tijdelijk verder af. nemenden Noord-Westelijken tot Zuid-Wes. telijken of Zuidelijken wind. Afnemende be wolking. Weinig of geen regen. Iets warmer overdag. 756 m.M. 66 F. 60 F. 62 F. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden Opgaaf: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83. IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Woensdag v.m. 10.46; n.m. 11.27. Donderdag v.m. 12.13; Vrijdag v.m. 0.54: n.m. 1.24. (Geen Zomertijd.) ZWEMINRICHTING V. Z. V. (Spuikanaal) Temperatuur lucht 61 F. Water 65 F. ARROND.-RECHTBANK. HET HEK IN DE KENNEMERLAAN. In hooger beriep besliste de rechtbank, dat de winkelier, die niet aan de vordering van B. en W. te Vêlsen had voldaan om de stoep voor zijn winkel met een hek af te sluiten, niet strafbaar is, waarom hij wordt ontslagen van rechtsvervolging. ZAANDAM'S RAAD GEEFT TOE, AAN DEN EISCH DER REGEERING VOLDAAN. De gemeenteraad van Zaandam heek' Maandag na urenlange beraadslagingen aangenomen de voorstellen van B. en W. tot wijziging van de begroot.yig 1933, in den zin, zooals gedeputeerde Staten dat wenschten en de regeering dit eischte. Er zal dus f 56.000 gehaald worden uit straatbelasting, f 20.000 door verlaging van de salarissen van ambte naren en werklieden en uit bijdragen uit hun weduwen- en weezenpensioen en f 25.000 door hoogere raming van inkomsten en la gere raming van uitgaven. De stemmenverhouding was vijftien te gen acht. Tegen stemden de sociaal-demo craten behalve de beide wethouders en de heeren Verbeek en Visser. Verder de com munist en de O. S. P.'er. De heer Verbeek had verklaard zich noode bij de maatregelen neer te leggen. Hij deed het echter, opdat de regeering het bestuur niet zou overnemen, en men baas in eigen huis zou blijven. Tenslotte bleven de sociale voorzieningen door deze maatregelen onaan- :etast. Zoo oordeelde ook de burgemeester de heer K. ter Laan (s.d.) die de maatregelen onsymT pathiek, maar onvermijdelijk noemde. Het zelfde standpunt namen de beide s.d. wet houders in. De heer Plooyer, voorzitter der s.d. raads fractie, betreurde echter die houding en wil de van geen compromis weten. De sociaal democraten achten de eischen der regeering niet noodig. Wil men die toch ingevoerd zien, dan moet men de zaken maar aan de regee ring overlaten. De heer Tilkenia (a.r.) verweet de S.D.AP. een afbraakpolitiek te voeren De heeren Makkinga (comm.) en Poppe (O. S. P.) ver weten den sociaal democraten, dat zij den weg naar het fascisme effenden. CONSERVATIEVE OVERWINNING OP IJSLAND. KOPENHAGEN, 1 Augustus (V.D.) De thans gereedthans gereed zijnde officieels resultaten van de verkiezingen op IJsland melden een groote overwinning der conser vatieve autonome partij, die gepaard gaat met en nederlaag van de tot nog toe leiden de regeeringspartij. De Agrarisch Liberale Radicale Partij. De conservatieven zien hun aantal stijgen van 15 tot 20. De radicale partij behoudt van haar 23 zetels in het alting slechts 17. Het nieuwe alting zal thans een beslissing moe ten nemen over de voorgestelde grondwets wijziging waarna het waarschijnlijk wordt ontbonden en nieuwe verkiezingen zullen worden uitgeschreven. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 31 Juli. Bevallen 27 Juli: E. C. v. d. LeijVander, d.; M. J. H. van KesselGoedemans, z.; B. W. MarsmanVonk, d.; 28 Juli: M. RoosjenOti, z.; J. A. Brandvan Meel, d.; A. F. Groes- Goedhart, d.; J. H. MensDuindam, d.; G. van GalenScholten, z,'; M. E. A. Pieters- Hommes, d. Overleden 27 Juli; S. Geertsma, 19 j„ Gast- huisvest; 28 Juli: H. v. d. Bogaard—v. d. Werff, 76 j., Gen. de la Reijstraat; J. Scholte, 74 j„ Potgieterstraat; E. M. Michielsen—de Vries, 71 j„ Vooruitgangstraat.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6