West DuitschlandNederland. ATHLETIEK. HONKBAL WIELRUDEN CRICKET POSTDUIVEN GOLF MISS BRITAIN III. ROEIEN VOETBALNIEUWS ZWEMMEN De Duitschers winnen met 6748vpnt. Be Zondag' te Krefelicl gehouden landen- wedstrijd tu-ss'ehen West-Duitschland en Ne- Snd werd door de Hollanders met grooten voorsprong verloren. De Nederlandsclie ploeg had wel ©enige invallers voor De Bruyn, Bel eer Knol, Mesman Schultz en Eysker. doch ook de Duitschers hadden plaatsvervangers voor Jonath,Borehmeyer e.a., zoodat de ver houding ongeveer gelijk w-ais. Gebleken is dan ook wel, dat W. Duitschland betere reserves heeft dan Holland. Het verloop va/1 den strijd was als volgt; 1500 M. 1. Göttmann W. D. 4 m. 08.8 sec,, 2. Froitzh.eim W. D. 4 m. 12.8 sec., 3. Scherpen- huyzen Hioll. 4 m. 16.6 sec., 4. Buis Holl. 4 m. 26.4 sec. Froitzheim nam onmiddellijk de leiding ge volgd door Buis met Scherpenhuizen op de derde plaats. De Haarlemmers loopen de eerste ronde keurig, doch dan neemt de twee de Duitschei de leiding en trekt zijn landge noot mede. Seherpenliuyzen probeert nog een punt te redden, doch de eindspurt is hem te machtig. Niettemin maakt hij een keurig en tijd. Buis gaf na 1000 M. geen strijd meer. IV.D 7 put Ned. 3 pnt. 400 M. 1. Sieiirhuis Ned. 50.5 sec., 2. Dielefeld W. D. 50.5 sec., 3. Mertenis W. D. 50.6 sec., 4. Klasema Ned. 50.6 sec. Ben pracht-race, eindigende in een -nek- aan-nek door den finish komen van de vier deelnemers, waarbij bleek, dat de beide deel nemers van Ned. zijde ver beneden hun beste tijden hadden geloopen. W. D. 5 pnt. Ned. 5 punten. 100 M. 1. Jansen Ned. 10.7 sec., 2. Heithoff W. D. 10.8 sec., 3. Hendrix.. W. D. 10.9 sec., 4 Benz Ned. 11 sec. Jansen had reeds op 20 M. de leiding en stond die niet meer af. Benz kon na een goed begin het tempo der Duitschers niet volgen en eindigde vierde. Ook hier een verdeeling der punten. Hoogspringen. 1. Brasser Ned. 1.81 M., 2. Jansz Ned. 1.81 M., 3. Busch W. D. 1.81 M., 4. Stechemesser W. D. 1.75 M. Hoewel de Duitscher Busch de beste tech niek liet zien, kon hij toch door een prestatie gijn meerderheid niet.toonen. De punten dei- eerste drie werden gedeeld. W. D. 4 pnt. Hol land 6 pnt. Discuswerpen. 1. Hoffmeister W. D. 44.37 M., 2. Debus W. D. 43.09 M., 3 Coster Ned. 39.42 M., 4. Brasser Ned. 38.86 M. W. D. 7 pnt. Ned. 3 pnt. 800 M. 1. Dasoa W. D. 1 m. 58.3 sec., 2. Gla- gowsky W. D. 1 m. 59.6 sec., 3. Heymans Ned. 2 m OT-fcfec,/ 4r v. cf. Boorien Ned. 2 m. 05:6 sect' De Haarlemmer v. d. -Booren nam tegen zijn- gewoonte inmietVden kop en 'toonde reeds di-. reet niet in zijn gewonen vorm te zijn, Gla- gowsky neemt de leiding en wordt na 400 M. afgelost door Danz. Beide Duitschers gaan on weerstaanbaar naar voren en alleen Heymans volgt hen ©enigszins en maakt een goeden tijd. W. D. 7 pnt. Ned. 3 pnt. 110 M. horden 1. W. Kaan Ned. 15.3 sec., 2. Pollmanns W. D. 16 sec., 3. Jansz Ned. 16.3 sec., 4. Nöller W. D. 16.7 sec. Een fraaie Hollandsche overwinning. De Haarlemmer neemt bij het startschot reeds de leiding en vergroot zijn voorsprong regel matig. Jansz, de tweede Hollander, houdt zich tevens heel goed, hoewel we hier liever Arie Kaan hadden gezien. Holland 6 pnt. W. D. 4 punten, Polstokhioogspringen. 1. Dwiza W. D. 3.75 M, 2, v. d. Zee Ned. 3.70 M., 3. Born W. D., v. Oorschot Ned. 3.60 M. Van der Zee, die weer in een goede conditie aan den bak verscheen had bij zijn laatste poging om 3.75 M, te halen-, pech, doordat de stok brak en hij geen gelegenheid kreeg zich te herstellen..W. D. 5 1/2 pnt. Ned. 4 1/2 punt,. Speerwerpen. 1- Vögelin W. D. 55.69 M,. 2. Bender W. D. 54.42 M„ 3. Oollanis Ned. 51.75 M., 4. V. Meyl Ned, 51.69 M. W. D. 7 pnt,., Ned. 3 pnt. 5000 M. 1. Berg W. D. 16 in. 20 sec., 2. Stam- nen W. D. 16 m. 33 sec., 3. Petit Ned. 16 m, 36 sec., 4 Dullaarifc Ned. 17.30 m. De winnaar van dit nummer werd geen mo ment bedreigd, doch de tweede Duitscher had alle moeite zich Petit vain het lijf te'houden. Ook op dit nummer" weer een dubbele neder laag W< D. 7 pnt., Ned. 3 pnt. Verspringen. 1. Mölle 6.91 M., 2. Boot Ned. 6.88 M., 3. Wels-enes Ned. 6.69 M., 4. Half- mann 6.29 M. De Hollanders konden aan den bak maar niet wennen en dit kostte hen mogelijk een goed resultaat want Mölle bleef dezen keer on der zijn kunnen, W. D. 5 pint., Ned. 5 pnt. 4 maal 100 M. 1. West Duitschland 42.2 sec., 2. Nederland 42.8 sec. Ongelukkigerwijze mislukte het wissel tus schen Houtman en Benz totaal en was de race reeds hier verloren. Benz verloor, zelfs gedu rende den loop neg terrein en Jansen kon hier geen voorsprong meer uithalen, welke noodig was om v. d. Berge kanis te geven zich Hen- drixx van het lijf te houden. West Duitsch- land 4 pnt., Nederland 2 pnt. Nieuw wereldrecord Olympische estafette Dames. Uit Breslau: Tijdens athletiekwedsrijden te Breslau liep de damesploeg van de V. B. F. Breslau de Olympische estafette in een nieuw wereldrecordtijd v. 3 m.in. 17.9 sec. Het oudé wereldrecord stond op naam van de vereeni- ging „eWstmark"' te Trier met een tijd vran 3 min. 22.1 sec. Te Breslau liep de~ athlete Radke in deze estafette de 800 Meter in 2 min. 22.9 sec. Kampioenschappen R.-K. Athletiek- vereeenigingen. Op liet terrein van de R.K. Sportvereeni- ging H.B.C. te Heemstede zijn Zondag de wedstrijden gehouden om het kampioen schap van de R.K. Nederlaiidsche Atlile- tiek Unie. De wedstrijden waren georgani seerd door de R.K. Athletiek 'Club Excelsior te Haarlem. Aan de uitslagen on tie enen we de volgende Hoogspringen met .aanloop.: 1. P. Kuit D.W.S. B-ussum 1.65 1/2 M. 2. B, Krijnen D.W.S. Bussum .1:62 M, 3. H. Geels Holland, Haarlem 1,61 M. Verspringen met aanloop: 1. B. Ronde, Holland Haarlem 8.29 1/2 M. 2. J. Nelissen, Tegeien .Limburg 6.25 M. 3. TI. de Lange, Jong Leven, Amsterdam 6.24 M. Kogelstooten voor nieuwelingen: 1. Th. Terhorst, Teylingen Sassenheim 9.36 M. 2. Joh. Mathot, A, E. E. Haarlem 9.20 M. 3. J. Beyersbergen van Henegouwen V.I.C. Amsterdam 9.17 M. Kogelstooten: 1. Chr. Duyn D.E.M. Beverwijk 11.19 M, 2. G. Westgeest Holland Haarlem 11.09 M. 3. P. Rippe V.I.C. Amsteram 10:63 M. Polstokhoogspringen. 1. P. Hooyen Gymn.ver. David Tilburg, 3.30 M. 2. W. Kaptein D.E.M. Beverwijk 3.20 M. 3. J. Nellissen Tegeien Limburg 3.M. Hink-stap-sprong. 1. B. Ronde Holland Haarlem L2.97 M, 2. P. Rippe V.I.C. Amsterdam 12.215 M. Joh. Mathot A. C. E. Haarlem 12.03 M. J. Olst Tennistoumament op „Sportex" te Wijk aan Zee. Van Maandag 7 t.m. Zondag 13 Augustus zal op de nieuwe tennisbanen van de N.V. Sportex, alhier, het kampioenschap van Wijk aan Zee verspeeld Worden. Hoewel het aantal deelnemers niet zoo groot is als verwacht kon worden, wordt dit vergoed door de kwaliteit- der spelers. De demi-finales en finales zullen des te spannender zijn, omdat de diverse ster kere speKstlers in dit tournament „geplaatst" zijn. In het dames-enkelspel zullen waarschijn lijk dé dames Jo Spruyt, T. Zurlohe, Jo Nie- poort en Mevr. Ragut de demifinales bereiken met als eindstrijd de nieuwe kampioene van Beverwijk mevr. Ragut tegen de kampioene van 't vorig jaar, mej. Jo Spruyt. In het dames dubbelspel gaat de strijd tus- schen de paren mevr. Ragut-m-ej. Fr. Henne- man en mej. Jo Spruyt-mej. T. Zurlohe. De winnaar hiervan zal het. in de finale niet zwaar hebben. Waarschijnlijk zullen de andere finalisten.de dames Jo Niepoort en H. Doorn zijn. In het mixed double zien we hier wat over het algemeen nooit het geval is ster ke combinaties. In de bovenste helft waarschijnlijk een demifinale tusschen de paren mej. J'o Spruyt- G. v. d. Ploeg en mej. H. Doorn-A. Erdman; in de onderste helft houden wij het ondanks de „plaatsing" van de mixed op den heer en mej. van Swol, aan op een demifinale tus schen mevr. RagutT. Kochx en mej. J. Nie- poortJ. v. d. Bliek. In het heerenenkelspel gaan we in de bo venste helft een interessante demifinale tus- schen de heeren Van Swolv. d. Ploeg tege moet. Wij houden het hier op Van Swol. In de andere helft zien we den heer J. Deege naar in de demifinale, hoewel de heer Mer- kelbach een gevaarlijk tegenstander zal blij ken te zijn. De andere demifinale is waarschijnlijk A. Erdman, die als „struikelblok" Joh. v. d. Bliek op zijn weg vindt. J. Deegenaar zal revanche willen nemen voor zijn nederlaag op „Duinwijck", maar Erdman zal zich ook hier handhaven. Met dat al ligt een finale Van Swol—Erd man in het verschiet, waarvan de winnaar door den eerste-klasser dein heer uitgedaagd is. In het he'erendubbelspel wacht het publiek een interessante demifinale tusschen de hee ren Van Swol—Merkelbach en A. Erdman- J. v. d. Bliek. De winnaars hiervan zullen in de finale waarschijnlijk de heeren G. v. d. Ploeg-J. Dee genaar tegenover zich vinden De inwoners van Wijk aan Zee zullen deze week van dichtbij deze interessante wedstrij den kunnen bijwonen en we hopen, dat het een goede propaganda voor deze sport in de badplaats zal blijken te zijn. L. F. Haarlem wint van V. V. G. A. (1413) In ons overzicht schreven we Haarlem wel staat te achten het nog niet geslagen V. V. A. de eerste nederlaag toe te brengen, maar niet te verwachten dat dit ook gebeu ren zou. En nu is het Zondagmorgen, na een wed strijd vol spanning, toch- gebeurd. De achtste wedstrijd van V. V. G. A. is voor haar de eer ste' nederlaag geworden. In topvorm was Haarlem evenwel niet, doch ook V. V. G. A. heeft wel eens beter gespeeld. In de eerste beurt is Haarlem, zooals ge woonlijk. slecht er in. Het heele V. V. G. A. team krijgt een beurt aan slag. Slechts een maal geeft Veenhof drie .slag. Vrugt- vangt echter twee uit op het eerste honk. Door enkele goede slagen zijn er dan al vijf ambte naren binnen. 7 Door dit succes schijnt V. V. G. A. wat overmoedig te worden. Er wordt bij het honk- loopen te veel gewaagd en twee spelers sneu velen op eèn honk. VanaLnu heeft Haarlem de tegenpartij aardig iri bedwang. Wel no teert Veenhof niet vaak drie slag', maar noe menswaardige honkslageh worden toch ook niet gegeven. En als er wat minder fouten ge maakt waren, was het aantal runs der V. V. A.'ers nog kleiner geweest. Zoo was het veldwerk der Haarlemmers En eigenaardig omgekeerd was de zaak precies eender. Ook de Amsterda-msche werpers, drie in nings Behanger en vijf 1 innings Lammers, hadden weinig keeren succes. Eveneens door goede slagen kwamen de Haarlemmers op de honken. Alleen liepen zij wat voorzichtiger dan de Amsterdammers. Ka -drie innings was de stand 77. In de vierde innings, de eerste, die Lammers wierp, kregen vier Haarlemmers vier wijd. Toen drie honken bezet waren gaf Van der Putten een slag, die hem met gemak op het tweede honk bracht, en drie Haarlemmers binnen haalde. Na deze beurt had Haarlem een voorsprong van drie runs. Wel slaagde V. V. G. A. er, met ;roote moeite, in, twee runs af te knabbelen, doch de laatste bleef. Hoe zeer de partijen aan elkaar gelijk waren, blijkt wel uit de cij fers der laatste drie innings, die voor beide partijen. 01—0 waren. Besanger ging uit door een goeden worp van C. Kloos naar het eerste, waarna de zelfde speler Bronchel uit ving. Veenhof ver lengde de spanning nog even door aan Rïlsma vier wijd. te geven. Vrugt deed net zoo door een hoogen foutbal van Schaling uit zijn handen te laten springen, maar vlak daarna sloeg Schaling den bal naar Veenhof, die zon der dralen naar Vrugt speelde. V.V.G.A. was voor de negende maal uit ei Haarlem stond nog steeds die eene run voor en behoefde dus voor de negende maal niet te slaan. De inningscijfers zijn: Haarlem 22342010 x tezamen 14. V. V. G. A.: 5 0 2 1 2 2 0 1 0 tezamen 13, Veenhof wierp 8 innings, noteerde 5 x drie ag, gaf 9 x vier wijd en raakte bovendien twee maal een speler. Vrugt wierp 1 inning, gaf 2 x vier wijd. Besanger wierp 3 innings, noteerde 5 x drie slag en gaf 1 x vier wijd. Lammers wierp 5 innings, noteerde 6 drie. slag en gaf 6 x vier wijd. Haarlem gaf in totaal. 10 honkslagen, waar onder 1 tweehonkslag, V. V. G. A. bracht het tot 8 honkslagen. Haarlem benutte 12 vangkansen en beging 9 fouten, terwijl V. V. G. A. 3 vangkansen waarnam en 4 fouten maakte. Blauw Wit II—H. H. C, II (7—19) Op goede wijze heeft H. H. c. H Zaterdag revanche genomen voor de in Haarlem gele den nederlaag. De overwinning is vooral te danken aan de beide werpers. Panman was het bést op dreef, hoewel Koopman, die ook als fielder zeer actief was, weinig voor hem onder deed. Zeven innings zette dit tweetal Blauw Wit voor nu aan den kant. Alleen in de 4e en 9e inning wist zij eenige punten te verzamelen Een mooie vang van Koopman, omgezet in een double play verdient aparte vermelding. Aan slag was H. H. C. niet erg constant, terwijl er in de eene inning heel goed gesla gen werd, gingen er soms in de volgende spelers achter elkaar uit. Vooral M. Mulder gaf enkele goede tikken. Inningscijfers: II. II. C. II: 3 0 1 1 4 0 5 0 5 tezamen 19 BI. Wit II: 000400003 tezamen 7 Uitgestelde wedstrijden. Haarlem II en H. I. L. O. slaagden er door de vacanties niet in een negental bijeen te krijgen, zoodat de wedstrijden A. M. V. J. II- Ilaarlem. II en H. I. L. O.-E. D. o. b niet door gingen. „De Bataaf" te Halfweg Op 9 Augustus a.s. organiseert de wi-eler club de „Bataaf" te Halfweg een open weg wedstrijd voor nieuwelingen over 60 K.M., ter wijl voor de amateurs en de on-afhankelijken een wegwedstrijd wordt gehouden over 110 K.M. Ned. ElftalFree Foresters De cricketwedstrijd, die Zaterdag en Zon dag op het terrein aan de Spanjaardslaan te Haarlem tusschen het Ned. Elftal en de Free Foresters gespeeld is, werd door de be zoekers met 3 wickets gewonnen. Onze land- genooten hebben echter prachtig gespeeld, De Bonte Duif Zondag 'hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht van Vilvoord-en. De uitslag luidde: Franciscus van Honschoten 1 14 15. J, Kan 2 19. J. Doornbosch 3; P. Brakel 4 9 1-6 21 22; G. C. ten B-osch 5; Joh. L. Heems kerk 6: F..M. Heerkens Thijssen 7 8 1/1 12 Zoelen (25) en S. van der-Graaf (8) 13 17 20. W. der Kinderen 18. allen all square Een „wagen volgela den" met deelnemers -neemsters aan den K.M. zwemwedstrijd, Zondag te Z-utfen ge houden. Honkbal voor Dames. Zaterdagmiddag speelden negen dames van .Haarlem" tegen acht meisjes-leerlingen van de H.B.S. B. Hoewel numeriek de minderen, waren H. B. S.-meisjes in alle andere opzichten de meerderen. Vooral van het zwakke werpen der Haarlem-dames werd gretig geprofiteerd, De inningscijfers zijn: Haarlem: 1 0 4 1 0 8 tezamen 14 H. B. S. B: 2 6 9 4 1 12 tezamen 34 HaarlemE. D. O. Woensdagavond speelt eén negental van Haarlem op het terrein aan de Kleverlaan een vriendschappelijken wedstrijd tegen E. D. O. 10 Maandelijksche wedstrijd. Zaterdag en Zondag wérd op de banen van de Kennemer Golf en County Club te Zand- voort de maandelijksche wedstrijd waaraan door 24 spelers werd deelgenomen, waaronder 6 dames. Voor den eersten prijs der dames zal over gespeeld worden door mevr-. Buma '5) en me vrouw Bangert (24), die heiden een netto sco re maakten van 73. De eerste prijs der heeren werd gewonnen door J. H. Moltzer (26) met een netto score van 68. Tweede waren W. van Waveren <9) en mr. J. M. CroockewiV(28), beiden met 71, Om den Haagschen Ooievaar. Zondag is op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort wedstrijd gespeeld om-den Haagschen Ooie vaar Wisselprijs. 18 holes handicap tegen bogey. Open voor heeren-"en dames, leden van erkende golfclubs. De-" ooievaar blijft eigen dom van de club. De winnaar ontvangt een zilveren kikker. In 1932 won jhr. J. Spengler. Dit jaar werd" de eerste prijs ge wonnen door J. H. Moltzer 26) met 1 up. W. van Waver en (9), Baron O. M. Groeninx van waren MOTORBOOT3PORT. Het nieuwe racewonder. (Van onzen correspondent). LONDEN, 5 Augustus. Groot' Brittannië zal in de a.s. motor bootwedstrijd in Detroit (op 2 Septem ber, om de Britsche Internationale Tro fee, in Amerika bekend als de Harm- worth-trofee) vertegenwoordigd zijn, schrijft de Times, met een merkwaardig voortbreng sel van vindingrijkheid. De nieuwe boot, die zuiverst een hydroplaan benadert, is de schepping van één man. die met den bouw is geholpen door eenige werklieden, die voor heen nimmer metalen booten hadden ge bouwd. Binnen tien weken, den tijd voor het ontwerpen er'ih begrepen, was de boot klaar. Met een Schneider-trofee-motor van 900 P.K. heeft de boot in de wateren van Southampton een snelheid van meer dan 100 mijl bereikt. Nu is er een nieuwe motor van 1375 P.K. in geplaatst maar men wil niet zeggen hoe hoog de snelheid zal zijn, welke nu wordt ver wacht. De Amerikaansche houder van de Harmsworth-trofee heeft een boot met mo toren die tezamen 7000 P.K. ontwikkelen en het heet dat hij het is de bekende Gar Wood er een snelheid van 124 mijl mee heeft bereikt. De ontwerper van de nieuwe Miss Britain, Scott Paine, meent- echter dat hij een goede kans heeft tegen Miss America en zal zijn boot op 12 Augustus naar Detroit verschepen. De nieuwe Britsche boot is maar klein, nog geen 7 1/2 M. lang, maar 2.4 M. breed, bijna in verhouding de afmetingen van een schol. De bestuurdersplaats en wat er achter ligt is overdekt in stroomlijn-con- structie en dit deel doet denken aan een klei ne duikboot. Het dek is echter verder plat, zoodat de boot op een afstand den indruk maakt van een visch op een.schotel. Het ver assende is de metalen constructie, welke men ongeschikt zou wanen voor een renboot. Maar het metaal is zoo fijn en zoo licht dat -het géwicht van de gansche-boot-bemand en met motor overeenkomt met 21/2 Engelsche ponden per P.K., hetgeen nog een gunstiger verhouding is dan die in de zeevliegtuigen, waarmede Engeland indertijd de Schneider- t-rofee heeft gewonnen. Het lichte metaal, dat men „alclad" noemt" is êVen sterk als duur zaam en heet goed bestand te zijn tegen in werking van zeewater. Dit „alclad" bestaat uit triplex platen samengesteld uit twee lagen aluminium met een laag duralumin er tusschen. De schroef is achter en onder de boot aangebracht en wanneer ze gaat draaien richt de voorsteven van de boot zich onmid dellijk uit het water op en glijdt het vaartuig over het water in plaats van er doorheen te klieven. Een van de beste eigenschappen is de verbazingwekkende ontwikkeling van vaart, die alles op dit gebied te water en te land overtreft. In proefvaarten is gebleken dat racen in ruw water gevaarlijk is. In een van die vaarten brak een schroefblad toen de achtersteven, na op een golfkam te zijn ge weest, in het water terugviel. De Schroef kon den druk van het water, waaruit ze even was opgelicht, niet verdragen. Het gebroken blad sloeg door den romp maar de bemanning kon door een andere boot in de buurt worden ge red. Zulke incidenten behoeven echter niet te worden verwacht in het kalme water, waarin de wedstrijd van Detroit moet plaats hebben. Het F. I. S. A.-congres te Boedapest. NEDERLANDSCHE GEDELEGEERDEN. Naar wij vernemen zullen de heeren dr. F. G. Mieremet, II. Schutte en Dr. A. A. J. H, Marres het bestuur van den Ned. Roeibond vertegenwoordigen op het congres van de F.I.S.A. (Fédération Internationale des Socié- tés d' Aviron), dat op 23 en 24 Augustus a.s. te Boedapest wordt gehouden. 0.m. zullen op het Congres van de F.I.S.A. vijf voorstellen gedaan door den Ned. Roei bond ingediend, verdedigd worden o.m. be treffende de rechte baan en stilstaand water. De agenda van het congres luidt: 1. Opening' van het Congres. 2. Vaststel ling gedelegeerden op het Congres, 3. Proto col van het FISA-congres van Belgrado. 4. Verslag voorzitter F.I.S.A. 5. Financiën,6. Be- grooting voor het jaar 1934. 7. Contributies aangesloten bonden 1934. 8. Voorstellen aan gesloten bonden. Nederland heeft vijf voor stellen ingediend, Frankrijk eveneens vijf, Zwitserland 4, Egypte 1. Hongarije 1, en België 1. 9. Europeesche kampioenschappen. Loting der voor wedstrij den. 10 Benoeming van jury en starters. 11. Aanwijzing van een stad, waar in 1934 der Europeesche kam pioenschappen zullen worden gehouden. 12. Verkiezingen. 13. Wat verder ter tafel wordt gebracht wordt. Naar wij nog nader vernemen mag het als uitgesloten worden geacht, dat in 1934 de Europeesche kampioenschappen in Neder land worden gehouden. R. C. H.Feijenoord. Op Zaterdag 19 Augustus wordt in het Gemeentelijk Sportpark te Heemstede een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen R.C.H. en Feijenoord. Acht K.M. Zwemwedstrijden in den Usel Uit Zutfen; De- acht K.M. zwemwedstrijd in de IJsel is- evenals vorige jiaren georgani seerd-door d-e jonge-Ka-mpioen. De uitslagen.' luiden als volgt; Dames internatiionalen1. I. Bre-ukel, O.D.Z, Rotterdam 1 uiur 14 min. 30 sec.; 2. G. Bosch, IJsel, Deventer 1 uiur 17 min. 55 sec. Heeren internationalen: 1. F. Wegenaar, A. Z. 1870, Amsterdam 1 uur 12 min. 05 sec.; 2. W. Kemper, Z. V. G., Groningen 1 uur 12 min. 36 sec. Heeren veteranen. 1. T. M. van Dommelen, S. C. H.. Amsterdam 1 uur 18 min. 21 sec.. 2. A. v. d, Meer, H. Z. en P. C., den Haag 1 uur 21 min 40 sec. Dames veteranen. 1. Mevr. J. Pauly, O. D. Z., Rotterdam 1 uur 24 min. 19 sec.; 2. mevr. FteymerKin-t, S. Z. S. Schiiedam 1 uur 28 min. 51 sec. Nat. Kanaalwedstrijd in Zeeland Uit Vliissingen: Zaterdag had te Middelburg de start plaats voor den nati-onalen Walcher- schen Kanaalbeker-zwemwedstrijd over een afstand van 5 K.M. 38 Deelnemers haddien in geschreven, waarvan 32 zijn gestart, allen zijn aangekomen. De uitslag luidt als volgt; 1. W. Kemper, Groningen, G, Z. C. 1 uur 22 min. 48 4/5 sec.; Verleden jaar werd de wedstrijd ook door Kemper gewonnen. Zïjm tijd was toen 1 uur 32 min. 2. II. Scholten Schiedam S. Z. E. 1 uur M. Olse, Rotterdam, R. D. Z. 1 uur 33 min. 25 m. 12 1/5 sec.; 3. mej. J. Breukel, Rotter dam O. D. Z. 1 uur 29 min. 36 sec.. 4 mej. 4 1/5 sec.; 5. Frits van Anraad, Vlissingen, V. Z. C. 1 uur 34 min. 37 3/5 sec. W. Kemper, die voor de tweede maal win naar werd, heeft nu ook de record-beker ge wonnen en nog twee kleine bekers, door de burgerij -uitgeloofd. De DuH-sche da-mes estafette K-immel, Schmiidt, Gille en eGrber van Sportverein Westmark te Trier heeft met een tijd v-an^ min, 22.1 sec. een nieuw wereldrecord geves tigd voor de Olympische estafette, 100, 1W, 200 en 800 Meter.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3