De Mysterieuse Apache. BEVERWIJK Broekemannen. HEEMSKERK IJMUIDER COURANT. WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1933 TWEEDE BLAD. Codos, Rossi en Schmidt. De Fransche vliegers Codos en Rossi hebben het wereldrecord lange afstands-vlucht ver beterd door van New-York over den Atlanti- schen Oceaan en verder via Parijs en Athene zonder eenige tusschenlanding naar Riyak in Syrië te vliegen. Dat is bijna tienduizend KM en ze hebben het bestaande record, dat on naam van een paar Engelschen stond, met zoowat 900 K.M. verbeterd. 54 uur en drie kwartier zaten ze in de lucht. Hun toestel is een groote Blériot-eendekker, die al drie jaar oud is" de 500 P-K- Hispano-Suiza motor had al driehonderd vlieguren voor zijn rekening. En een automobilist noemt een wagen, die drie dienstjaren heeft en 60.000 K.M. afge legd al een oud beestje en praat over inrui len tegen een nieuweZoo'n oud lucht- beestje schijnt nog tot heel wat in staat te ^Enkele dagen geleden verbeterde de Duit- qf.her Schmidt het wereldrecord zweefvliegen door 36 uur achtereen in de lucht te blijven. Toen hij opsteeg was hij 't heelemaal niet van plan; het was om zoo te zeggen een spontane daad, en dat de man niet van slaap en verveling omlaag is getuimeld zoo'n zweefvlieg-parcours blijft beperkt van omvang zoodat je als-maar-door dezelfde heuvels,' boomen en huizen weer ziet mag een wonder heeten. Het zijn intusschen beide kranige presta ties 't Is verkwikkelijk Franschien en Duit- schers deswege eens in één adem te kunnen noemen, en nog verkwikkelijke!- doet het aan weer eens te kunnen constateeren, dat het veel-gesmade menschdom van dezen tijd in moed energie en uithoudingsvermogen heusch niet zoo'n kwaad figuur tegenover de voorva deren slaat. Er zit toch nog aardig wat pit in. Overigens draag ik deze luclitprestaties ter overpeinzing op aan de zoo talrijke menschen, die zich nog steeds niet in een vliegtuig dur ven wagen en doodsbenauwd zijn als hun on dernemende kinderen het wel doen. Want de daden van Codos en Rossi op een veelge bruikt Blériot-toestel, en van Schmidt in een motorloos zweefvliegtuig, bewijzen toch wel heel sterk hoe geweldig 's menschen meester schap over de lucht is toegenomen. In verge- lilking met zulke krachtprestaties en het zijn er maar twee uit vele is een vlieg tocht] e naar Parijs of Londen een kleinig heid, met een minimale gevaarsfactor. Dewelke factor ook in auto, trein of schip toch ten allen tijde aanwezig zal blijven. En gebeurt er eenmaal een ongeluk, dan is het zeer de vraag of het verkieselijk is om met een 100 K.M.-snelheid tegen een. boom te rennen, met een 80 K.M.-snelheid te derail- leeren of in het holst van den nacht, in een orkaan, op een rots te loopen. Niet te ont kennen is, dat het vliegtuig-ongeluk verre weg de grootste kans biedt om meteen dood te zijn. De automobilist met de 100 K.M.- snelheid, de treinpassagier die per 80 K.M. derailleert en de schepeling die in een or kaan op een klip loopt hebben meer kans, er op wonderlijke wijze het leven nog af te brengen. Maar welk een armzalig restantje leven is het vaak, dat den verminkten slacht offers rest!! Ons heele leven is nu eenmaal, door al die snelheid, veel gevaarlijker geworden. Wie er zich aan onttrekken wil, zou niet alleen nimmer in een auto moeten gaan zitten maar zich zelfs nooit, ook niet te voet, op een drukken verkeersweg moeten wagen. Wie is er-nooit op 't nippertje aan den dood ontsnapt, als-ie iets te laat overstak en nog net het vee ge lijf redde? Het kan u en mij vandaag 'of morgen, misschien binnen een half' uur, weer overkomen. E,n dan zou het wel eens net mis kunnen zijn. Die risico's zijn er nu eenmaal. Dat zoovelen zich nog niet in vliegtuigen wagen heeft heelemaal geen logische reden meer. De eenige oorzaak is, dat het lucht verkeer nog niet lang genoeg bestaat voor de conservatieve meerderheid van het mensch dom, om zijn gevaarsfactor op de juiste ge ringe waarde te taxeeren en dientengevolge te negeeren. Dat komt wel de meer derheid brokkelt steeds verder af maar het moet nu eenmaal langzaam gaan. De vorderingen van de luchtvaart zijn haar po pulariteit, haar erkenning, voorbijgestreefd. Zoo is het met ieder vorig verkeersmiddel ook gegaan. In 1909 vloog Blériot over het Kanaal en het scheen een wereldwonder. Nu vliegen er eenige malen per dag honderden menschen overheen, en nog zijn er duizenden die het niet durven. Het is mal, maar blijkbaar on vermijdelijk. Zoo langzaam groeit nu een maal de persoonlijke moed in de massa. R. P. „PLAN WEST" GAAT UIT, De door de Beverwijksche jeugd met zooveel spanning verbeide boottocht van de Winke liers-combinatie „Plan West" zal dan eindelijk morgen, Donderdag, worden gehouden. Ruim 625 kinderhoofdjes zullen zich. vanavond tér ruste leggen met het aangename vooruitzicht op een prettigen uitgaansdag en het zal hun moeilijk vallen dien slaap te vatten. Eenige honderden vaders en moeders zullen vele ma len er aan herinnerd worden dat het morgen „vroeg dag" is, want Plan-West houdt 's mor gens al om zeven uur reveille op het C. H. FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSOHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 37) ^Zonder een seconde stil te staan, vloog zij de breede trappen af langs de donkere oprijlaan en door het open hek. De kleine bekende grijze auto stond daar met snorrenden motor en een man opende zwijgend het portier voor haar. Zij stapte in en zonk zoover mogelijk achterover, als zij maar kon. De daaropvolgende dagen kon zij zich niet herinneren, hoe ze het einde van den rit bereikte; de kilometers vlogen voorbij. Gelukkig waren de wegen zeer rus tig, ofschoon het nog niet zoo laat was, als ze gedacht had. Eindelijk Parijs en ten laatste het Hotel. De auto stond stil en was weer snel weg gereden vóór zij zelf het bordes had be- v3reikt. Toen zij binnen kwam, was haar Moensplein. Het bestuur en zijn helpers is al wekenlang In de weer, om de noodige voorbe reidingsmaatregelen te treffen en vooral op dezen laatsten dag is het dubbel hard werken, om alles naar behoor en te laten march eenen. Het vermoeden is niet ongegrond, dat. ook eenige van deze werkers den slaap niet zullen kunnen vatten, of door oververmoeidheid of door overpeinzingen of nu toch werkelijk alles wel in orde zal zijn. Daaraan behoeft overi gens niet te worden getwijfeld, want „Plan- West" heeft reeds meerdere malen getoond onder zijn bestuursleden wakkere organisato ren te bezitten. Als het nu maar goed weer is en dat zal het zijn wacht de kinderen een mooie boot tocht langs de schilderachtige Vecht naar Maarsen. Met bijna angstvallige nauwgezet heid zijn de vele maatregelen getroffen, waar van die voor de veiligheid en het toezicht wel een eerste zorg van het bestuur vormden. De ouders zullen met een gerust hart hun „oogappels" aan de veilige hoede der dames en he eren, die zich met het toezicht belastten, kunnen toevertrouwen. Met de muziek van de Beverwijksche Harmoniekapel voorop gaat het morgenochtend vanaf het C. H. Moensplein langs Schoolstraat, Baanstraat, Kloosterstraat, Begijnestraat, Breestraat, Bloksteeg en Kou- denhiorn naar de Slachthuiskade, waar de twee gepavoiseerde booten gereed liggen, om het jeugdige gezelschap op te nemen. De afvaart is bepaald op 8 uur. DE NARCISSENOOGST. De Kring Kennemerland van den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond heeft een schrijven aan de Bloembollenkweeekers cen trale gezonden, waarin de aandacht wordt gevestigd op de slechte uitkomsten van den oogst, in het bijzonder van de narcissen. Bij sommige kweekers is het beschot van den oogst zoo gering, dat zij onmogelijk de vast gestelde hoeveelheid van 20 K.G. per roede kunnen inleveren. In zulke gevallen zijn de kweekers genoodzaakt de ontbrekende hoe veelheid bij te koopen, teneinde aan de ver plichtingen, welke de saneeringswet hen op legt te kunnen voldoen. Bovendien is het dan ook niet mogelijk van hun kraam iets over te houden, om de teelt te kunnen voort zetten. In het schrijven wordt voorts opgemerkt, dat het nimmer de bedoeling van den wetge ver geweest kan zijn, om het geheele bedrijf te vernietigen. De kweekerscentrale wordt tenslotte verzocht deze gevallen als „de spe ciale gevallen" aan t'e merken, waarvan in de bepalingen van het saneeringsplan sprake is. EEN BEROEP OP DEN FISCUS. Enkele weken geleden deelden wij mede, dat de belastingautoriteiten aan eenige vei lingen beslag hadden gelegd, op de gelden die sommige tuinders van geveilde produc ten nog hadden te vorderen. Het .bestuur van den Kring Kennemerland van den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond heeft zich met deze aangelegenheid bezig gehouden. Aan den ontvanger der directe belastingen alhier, alsmede aan de Directie te Amster dam^ is door den Kring het verzoek gericht om in deze voor de tuinders zoo moeilijke omstandigheden niettot beslaglegging over te gaan AUTOTOCHT NAAR ARNHEM. Dinsdag werd de autotocht naar Arnhem en omgeving gehouden, welke was georga niseerd door de Vereeniging. van Jong-Her- vormden, alhier. Des morgens te 7 uur werd de reis in twee bussen aanvaard. Ongeveer 60 deelnemers vormden het reis gezelschap. Van de reis, welke door mooie gedeelten van ons land voerde, werd zeer genoten. In de mooie stad Arnhem en haar omgeving, welke zoo rijk aan natuurschoon is, werd geruimen tijd doorgebracht. Na een zeer genotvollen dag arriveerde men des avonds weer, zeer voldaan over het ge- notene, in de plaats van inwoning. CONCERT IN DE WESTERBURCHT. Het Hervormd Zangkoor, dirigent de heer D. Klut, zal Donderdagavond een concert geven in den tuin van de Westerburcht aan de Scheybeeckloan. vader alleen in de zitkamer; zoodra hij haar zag, verbleekte hij en sprong overeind. „Wat is er?", vroeg hij gejaagd. Cornelia viel hijgend in een stoel neer. „Waar zijn de anderen?" vroeg ze dade lijk met zwakke stem. „Naar bed", antwoordde hij. Wild ging haastig tot haar, zette zich aan haar zijde en nam har koude handen in de zijne. „Maar lieveling", zei hij overredend, „je handje is ijskoud en het was de warmste dag van het jaar. Wat is er aan de hand en waar is Débu?" „Dood", antwoordde ze met toonlooze stem. Hij ontstelde en keek haar ongeloovig en tevens verwonderd aan. „Dood?" herhaalde hij ongeloovig. Zij wendde zich tot hem en greep zijn arm. „Dood, zeg ik u, vermoord", zei ze snel. „Vermoord voor mijn oogen neergescho ten, o het was verschrikkelijk en hij was vreeselijk". Cornelia was op 't punt van flauw vallen en Wild beheerschte zijn groeiende onrust om haar tot kalmte te brengen. „Blijf hier rustig zitten lieveling, terwijl ik een glas wijn haal", beval hij en ging haastig heen, terwijl hij zich afvroeg of het niet beter zou zijn tante Julia te halen. Hij Mussolini heeft den eersten steen gelegd voor de stad Sabandia, die in de. thans droogge legde Pontinische moerassen zal verrijzen. DE VERNIETIGING VAN BLOEMBOLLEN. De vernietiging van bloembollen, welke in gevolge de saneeringswet door de kweekers moeten worden ingeleverd, vindt nog steeds voortgang. Achter Assumburg heerscht be drijvigheid, maar het is er een van nood lottige b;e,teekenis. De bollen, die aan de teelt worden onttrokken, worden onder toezicht van de controleurs in de vuilnisput van de gemeente gedeponeerd. De vernietiging ge schiedt op afdoende wijze. De „oogst" van den dag wordt tegen den avond met benzine overgoten, takkenbossen worden aangesleept en de brand gaat er in. Ten overvloede wordt ook des nachts nog een oogje in het zeil gehouden, teneinde te voorkomen, dat de bollen, zij het dan ook langs duistere wegen, weer in de „maat schappij" terug zouden fceeren. Hetgeen ten eenen male vreemd zou zijn aan de be doelingen van het saneeringsplan. (Op het eiland Madeira is, in afwijking van zwart-, bruin-, blauiohemden een vereeniging van zwartbroeken opgericht.) Bij de keus van distinctieven Voor een nieuwe machtspartij, Maakte men de enthousiasten Steeds maar weer met hemden blij. In dit opzicht mocht men zeggen: 't Hemd was nader dan de broek, Zie de mannen van Madeira, Gingen naar iets nieuws op zoek. Zwarte broeken zijn klaarblijkelijk Op dat eiland ongewoon, Daarom spreiden daar de leden Om hun leden ze ten toon. 't Is symbolisch goed bekeken, Men voorspelt de dagen al, Dat straks naar hun zwarte pijpen Heel Madeira dansen zal. Trouwens, het klinkt waarlijk beter, Als de strijd eens mis mocht gaan, Dat men in die kleedingstukken, Dan wel in zijn hemd blijft staan, 't Is ook goed voor propaganda In dit politiek bedrijf, Het gelukskind uit het sprookje Had toch ook geen hemd aan 't lijf. Zwarte broeken op Madeira, Als het daar zoo staat gedrukt. Krijg je d' indruk wel een beetje Van een nieuw soort Week's product. Daaruit zou je kunnen vreezen, Dat het in verdrukking raakt. Dat het spoedig op de flesch gaat En per slot wordt ingemaakt. P. GASUS. besloot echter dit niet te doen en kwam weldra alleen terug. Cornelia dronk het glas uit, er kwam weer wat kleur op haar wangen. „Nu schat, als je je goed genoeg voelt, was het het beste, dat je me alles vertel de". Zelfs nu kon hij zich niet voorstellen, dat het geen verbeelding van overspannen hersenen was. „Ik zal het u vertellen; ik moet het u vertellen, maar ook aan u alleen", sta melde zij hulpeloos. Wild raakte steeds meer in de war, doch hij wachtte geduldig, streelde voortdurend Cornelia's hand en liet haar de geschiede nis op haar eigen manier vertellen. „Even voor negen heb ik Débu opgebeld", zei hij teeder, „om hem te zeggen, dat ik onmogelijk op tijd met Benedictus had kun nen klaar komen; die is werkelijk ook pas een kwartiertje geleden weggegaan". „Hij zei mij. dat er geen boodschap was", zeide zij met zwakke stem. „Ga door", bromde Wild. „Ik denk, dat hij gek was geworden, hij hij vroeg mij ten huwelijk en ik weiger de, hij hij het was vreeselijk", fluister de zij huiverend. Wild sprong op, de aderen opzijn voor hoofd waren gezwollen. „De schurk", siste hij benauwd. „Als ik hem zie", hij hield op en keek Cornelia aan. A.D.O. Het eerste elftal heeft Zondag in Noord Scharwoude een 21 nederlaag geleden tegen Voorwaarts 1. A.D.O. trok met eenige inval lers ten strijde en miste een penalty. LEDENVERGADERING. Vrijdag a.s. wordt in het Vereenigingsge- bouw de jaarvergadering van A.D.O. gehou den. ERNSTIG ONGELUK. TWEE MENSCHEN BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Dinsdag tegen den avond waren een drietal jonge mannen gaan zwemmen in een der vele tuinslooten achter het Graal-klooster in de Zilk. De ongeveer 28-jarige P. wonende in de Zilk, die de zwemkunst een weinig meester was, was de sloot overgezwommen en. wilde overmoedig dit nog eens doen. Hij zonk ech ter in de diepte weg. Zijn kameraad, de on geveer 30-jarige R.. gemeente-werkman en wonende te Vogelenzang wilde hem te hulp komen, maar in het geheel niet kunnende zwemmen verdween ook hij in de diepte. De derde die wel kon zwemmen dook nog naai de beide slachtoffers en werd onder water door hen gegrepen en slechte na een hevige worsteling gelukte het hem zich te bevrijden en zelf den oever te bereiken. De Hillegomsche E.H.B.O., die onmiddellijk telefonisch gewaarschuwd werd, was spoedig ter plaatse, doch toen hadden de ongelukkl- gen reeds ongeveer een kwartier in het water gelegen. Hoewel twee uren lang kunstmatige ademhaling werd toegepast mocht hun hulp niet meer baten en moest Dr. Hanrath den dood constateeren. De lijken werden naar de woningen ver voerd; de consternatie in de anders zoo rus tige Zilk was natuurlijk groot. R. was ge huwd; P. niet. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken door de Arrondissements- Rec'htbank te Haarlem op Dinsdag 8 Augus tus. 1. H. W. van der Worm, drijvende een agentuur en commissiehandel, destijds wo- nénde te Amsterdam, Kalverstraat 93, thans te Haarlem, Amsterdamschevaart 216. Curator mr. C. Blankevoort alhier. 2. I. Vleeschhouwer, winkelierbediende, wo nende te Haarlem, Jan de Braystraat 2 zw. Curator Mr. J. H. C. Slotemaker, alhier. 3. V. Rosewitz, stoffeerder, wonende te Zaandam, Reigerstraat 5. Curator Mr. L. Alie Cohen alhier. 4. J. L. Goossens, landbouwer, wonende te Haarlemmermeer, Kruisweg bij de Cruquius. Curator Mr. Dr. F. A. Bijvoet alhier. 5. P. B. F. de Graaf, groenteboer, wonende te Bloemendaal, Bloemendaalscheweg 42. Curator Mr. F. J. D. Theyse. alhier. Rechter-Commissaris in deze failissemen- ten Mr. M. A. van Rijn van Alkemade. Opgeheven werden de faillissementen we gens gebrek aan actief van: 1. H. J. A. van Lienden, wonende te Haar- 'lem. Curatrice mej. Mr. M. J. Kluitman, alhier. 2. C. F. H. Prins, wonende te Bennebroek. Curator Mr. A. van Leyenhorst alhier. 3. J. W. L. Sauer, wonende te IJmuiden- Oost. Curator mr. W. G. J. Veenhoven, alhier. Geëindigd is het faillissement door het ver bindend worden der eenige uitdeelingslijst van: 1. C. van Liempt, wonende te Wormer. Curator Mr. F. J. D. Theyse. alhier. DROEVIG ONGELUK BIJ HET ZWEEFVLIEGEN. EEN AMATEUR-INSTRUCTEUR GEDOOD. VERKEERDE MANOEUVRE OP VLIEGVELD SOESTERBERG. Dinsdagmiddag omstreeks 4 uur is een zweefvliegtuig van de zweefclub „Soester- berg" op het z.g.n. noodlandingsterrein van het vliegkamp Soesterberg op de Stompert verongelukt. Het toestel is geheel vernield. De piloot werd op slag gedood. Omtrent de oorzaak van het ongeluk ver nemen wij, dat het zweefvliegtuig, zooals de gewoonte is, bij den start op gang- werd ge bracht door middel van een auto, waarmee het met -een stalen kabel was bevestigd. Blijkbaar heeft de piloot dezen kabel niet snel genoeg losgegooid, met het noodlottig gevolg dat het toestel tegen den grond werd gesmakt. Een aantal leden van de zweefclub was ge tuige van dit droevige ongeluk. Dr, Tjaptjong uit Soesterberg en een militaire dokter waren spoedig ter plaatse. Zij konden slechte den dood van den vlieger constateeren. Het slachtoffer is de 31-jarige R. Huizinga uit Murmurwoude (Friesland). De heer Hui zinga was lid van de Leeuwarder Zweefclub en was, hoewel hij nog geen brevet had, te- „Hij is dood", zei ze flauw. „Ik zei u im mers dat hij dood is. Terwijl ik trachtte tem van mij af te houden, schoot iemand hem van mij af te houden, schoot iemand in haar handen om het visioen niet te zien van Débu's doode gezicht met de wijd open oogen, die naar de zoldering staarden. Iets van haar afgrijzen ging op Wild over. Hij wist het een en ander van de methoden der Fransche politie. De gedachte, dat Cor nelia voor een Fransche rechtbank moest verschijnen, deed kleine zweetdruppeltjes op zijn voorhoofd parelen. Als ze maar wat meer wilde uitleggen. „Schat", vroeg hij vriendelijk, „probeer nu eens mij alles zoo volledig mogelijk te vertellen. Voor zoover ik begrijp, zal het een heel ernstige zaak worden, begrijp je, en en zijn stem werd vaag, hij kon haar niet zeggen, wat hij vreesde. Met zichtbare inspanning nam ze haar verhaal weer op, van het oogenblik van het ongelukkig schot totdat de deur achter haar dichtviel en zij onsnappen kon. „En ze hebben hem gevangen genomen!" kermde zij zenuwachtig. „Ze hebben hem gepakt en ik weet niet wat er zal gebeuren; ik had zonder hem niet moeten weggaan. Ik had moeten blijven om te vertellen, hoe alles gegaan was, maar hij liet het me beloven en ik wist nauwelijks, wat ik deed". Wild zweeg en trachtte de brokken van het verhaal aan elkaar te passen. Het was vens instructeur van deze club. Hij had juist Dinsdag zijn brevet willen halen. Het lijk en het vernielde toestel zijn door dé politie in beslag genomen. UIT DE STAATSCOURANT. COMMISSARIS VAN POLITIE. Bij Kon. besluit is benoemd tot commis saris van politie, tevens commissaris van Rijkspolitie te Den Helder A. J. van der Hoe ven, commissaris van politie te Wormerveer. ONDERWIJS. Bij Kon. besluit is benoemd tot leeraar aan de R.H.B.S. te Velsen H. Schooten, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als leeraar aan de R.H.B.S. te Tiel. RECHTERLIJKE MACHT. Bij Kon. besluit is aan mr. E. J. H. M. van Rijckevorsel, wegens het bereiken van de leeftijdsgrens eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van. officier van justitie bij de rechtbank te Arnhem, onder dankbe tuiging voor de vele en gewichtige door hem in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten en is benoemd tot officier' van justitie bij de rechtbank te Arnhem mr. F. Couvé, thans advocaat-generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch. UIT HAARLEM DEFILE VOOR MGR. AENGENENT. TER GELEGENHEID VAN ZIJN VIJF-JARIG BISSCHOPSJUBILEUM. Dinsdagavond heeft op initiatief van het comité van Katholieke Actie een défilé plaats gehad voor het bisschoppelijk paleis op de Nieuwe Gracht van verschillende Katholieke vereenigingen en organisaties uit Haarlem en Omstreken, ter gelegenheid van het feit dat de bisschop van Haarlem Mgr. Aengenent vijf jaren geleden door Paus Pius XI als zoodanig werd benoemd. In de Karei van Manderstraat stelde de stoet zich op. De spits stond, naast de Kathedraal en de staart van de stoet enkele honderden meters verder. Alle vereenigingen hadden hun vaandels of banieren ontplooid en velen waren in de uniform van hun vereeniging gekomen om aldus luister bij te zetten aan de feestelijke herdenking. In de optocht liepen o.a. mede: van het R.K. Werkliedenverbond de muziekvereeni- ging Euphonia van Overveen, de R.K. Volks bond Overveen en de R.K. Volksbond Heem stede met de respectievelijke onderafdeelin- gen R.K. Volksbond Haarlem, Alb. Thijm, de Zangvereeniging St. Caecilia, Esperanto- bond, Bond van Technici, Handels en Kan toorbedienden. Slagershond, Kellnersbond, Transportarbeiders, Fabrieksarbeiders. Bloe misten, Overheidspersoneel, Muziekvereni ging St. Caecilia van Haarlem-N., Metaal bewerkers, Grafische Bond, Bouwvakbond, Spoor- en Trampersoneel enz. Verder de R.K. Middenstandsbond, R.K. Vrouwenbond de Graal en andere Jeugdorganisaties. Met muziek ging het over dé Leidschevaart Zijlsingel en Kinderhuisvest naar de Nieuwe Gracht! waarbij de politie voor een uitste kende verkeersregeling had gezogrd. Een, groote menigte had zich in de buurt van het bisschoppelijk paleis opgesteld om ge tuige te wezen van het plechtig défilé. Toen de eersten bij het paleis verschenen betrad de bisschop het bordes vergezeld van eenige hooge geestelijken en beantwoordde de groet die de langstrekkenden hem brach ten. Ongeveer een kwartier duurde het voor de honderden voorbij waren en toen ten slotte allen gepasseerd waren hieven de aanwezi gen een drievoudig „hoera" aan, waarna de bisschop zich wederom naar binnen begaf. Op de Koudehorn werd de stoet ontbon den. AANBESTEDING. Dinsdagmiddag heeft in Lion d' Or Ir. H. T. Zwiers aanbesteed hiet bouwen van 28 werk manswoningen met schuurtjes en bijkomende werken aan de Laurierstraat te Haarlem Noord. De 28 inschrijvingen waren als volgt: J. de Boer, Hilversum f 68600: J. Naaktgebo ren en Zn., Delft f 72920; J. W. de Keizer, Haarlem f 61000; M, N. Meyerboven, Zaan dam f 63000; Gebrs. v. Rijswijk, Haarlem f 61750; J. Brouwer, Hilversum f 69500; N.V. Enschedesche Bouw- en Betonmij f 64000; Gebrs. Tribbe, Enschedé f 63764; G. en J. Broertjes, Heemstede-Bloemendaal f 59300; J. P. Schuit, Haarlem f 61500. C. P. Oudejans, Zaandam f 92000; J. de Waard, IJmuiden f 64830; P. Heeren en Zn., IJmuiden f 64750; J. Bot, Medemblik f 56300; Gebrs. B. en A. Stegink, Willemsoord (Overijsel) f 54353; Roe- lofs, Hase en Markvoort, Rijssen f 54500. N.V. Malriwat, Willemstad f 61563; S. Kuit, Am sterdam f 59340; D. Schouten en C. Bloemen daal, Oostzaan f 62220; C. v. d. Veen en Co., Amsterdam f 70300; J. N. Stegerhoek, Pijn- aeker f 66200; N.V. v. h, Monde en Leenheer, Duivendrecht f 64200. J. H. W. Jansen, Am sterdam f 70450; Engelvaart en Pusters, Den Haag f 62500; M. Joustra, Haarlem f 64400; Aannemersbedrijf Jansen en Moens, Haarlem f 55600; H. J. Oppenkamp, Haarlem f 59700; J. v. d. Putten, Haarlem f 57947. hem nog niet recht duidelijk, hoe alles feite lijk in zijn werk was gegaan. Debu, die naar het scheen een gemeene schuk was, was dood, vermoord terwijl Cornelia alleen bij hem was en voor zoover hij begreep, was het alleen aan de ridderlijkheid van dien apache te danken, alweer die apache! dat Cornelia niet het middelpunt van een vreesielijk schandaal was geworden. Zelfs nu „Heb je eenig vermoeden, wat die man die slanke kerel daar deed?" „Ik moet het zeggen", zeide zij; „het moet het moet. Zulk een eed is niet bindend; ik zal hem breken en alles vertellen". „Waarom?" vroeg Wild rustig. Cornelia staarde hem aan. „Om zijn onschuld te bewijzen", ant woordde zij. „Denk je, dat dit zou helpen?" „Ik was er toch zelf bij, toen hij ver moord werd". „Juist; en kun je den moordenaar aan wijzen?" Wild begon weer helder te denken, hij begreep dat deze toestand al zijn verstand en weten zou eischen. Vermoeid ging Cornelia weer zitten. Het geheele vreeselijke tooneel kwam weer voor haar geest. Die hand tusschen de gordijnen het schot, de bons van den neervallen den, vermoorden man en dan het plotselin ge verschijnen van l'Etranger Rouge. Een foto van den zwaren brand in Vlaardingen. waar zooals men weet de Vereenigde Touw fabrieken een prooi der vlammen toerden.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5