HET NIEUWE AVONDBLAD Aan haar! fSe JAARGANG No. 237 DONDERDAG 10 AUG. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon; en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT. PEEREBOOM ADVERTENTEEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers ziin ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten°kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: y 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. fSitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN ONGEVAL OP HET BINNEN- STRAND moeder en zoontje in levensgevaar mut,v doch bijtijds gered. nf iongen nam de waarschuwingen vtj ju niet in acht. Het had weinig gescheeld, of de zee had gisteren door de onvoorzichtigheid van een 12-iarigen jongen twee slachtoffers geeischt. Een inwoonster van Amsterdam was met een vijftal kinderen en eenige andere familie leden op het strand. De oudste van de kinde ren bovenbedoelde jongen was nabij den Zuiderstrekdam in het water gegaan, on danks de daar geplaatste waarschuwing. Ondanks dat een tante het den jongen had afgeraden was hij omstreeks half een van den strekdam af in zee gegaan. Het was op dat oogenblik laag water of tegen het op komen van den vloed, zoodat de jongen zich spoedig buiten den dam bevond op een plaats, die feitelijk als de eenige gevaarlijke van het binnenstrand te beschouwen is. Een tante had den jongen gewaarschuwd, zich daar niet in zee te begeven, maar de knaap wilde niet luisteren. De tante begaf zich daarop naar de moeder, die bij de andere kinderen op het strand was gebleven om de moederlijke autoriteit te doen gelden. De jongen in gevaar. Nauwelijks was de jongen een eind van den dam of hij dreigde te verdrinken. Vermoede lijk was hij door den trek op diep water ge raakt of in een geul terecht gekomen. Op 't hulpgeroep snelden velen naar de plaats des onheils. Onder hen bevond zich ook de doodelijk verschrikte moeder, die den toe stand nog verergerde, doordat, hoewel ze niet kon zwemmen, ook zij te water ging. Een der badgasten was inmiddels den jongen nage- zwommen en had hem veilig op den strekdam gebracht. De moeder, die der wanhoop nabij was. verkeerde op haar beurt in levensgevaar. Reeds zonk zij in de diepte weg toen de bad meester van de badinrichting Goedhart, de heer Roos zich te water begaf en er in slaagde, haar bijtijds te grijpen. Met behulp van den heer Goedhart en den aan het Zee strand: wonenden heer Van der Hpff werd de - vrouw, die de bewusteloosheid nabij was, op het droge gebracht. Met behulp van een lid van.het Amsterdamsche-Roode Kruis, die toe vallig' aanwezig was werd de vrouw-naar het paviljoen van den heer Goedhart overge bracht, waar ze liefderijk verzorgd werd. Het bleek, dat zoowel de moeder als de jongen er goed waren afgekomen. De moeder was echter zeer onder den indruk van het onge val. Wij hebben in den laatsten tijd bij her haling gewezen op de gevaren van het zwem men aan het strand. Feitelijk is het binnen strand de veiligste plaats om te zwemmen, met uitzondering echter van de strook langs den Zuiderstrekdam, waar het onder be paalde omstandigheden onveilig is door trek king en door oneffenheden in den bodem. Deze omstandigheden deden zich vermoede lijk tijdens het ongeval gelden. Er zijn op den strekdam twee waarschu wingsborden geplaatst, doch deze worden veelal gebruikt als kleerenhanger of om rij wielen tegen te plaatsen. Echter mag er aan getwijfeld worden, of deze borden wel op de juiste plaats zijn gesteld. De heer Goedhart maakte er ons op opmerkzaam, dat een dei- borden. dat bij laag water op ongeveer 100 M. van de waterlijn staat, beter aan het eind van den strekdam geplaatst had kunnen worden. Toen de gemeentewerklieden liet bord plaatsten heeft hij hen hierop gewezen; zij hadden echter opdracht het op de be wuste plaats aan te brengen en moesten die opdracht natuurlijk volbrengen. Onvoldoende politietoezicht? De heer Goedhart wees ons er bovendien op, dat op het binnenstrand politietoezicht ten eenenmale ontbreekt. Bij het bovenom schreven ongeval was ook geen, politie tegen woordig, alhoewel „het geheeie strand leeg liep" op het hooren van het hulpgeroep. Al leen op het buitenstrand ten Zuiden van de Zuiderpier is politietoezicht. Ook voor event, liulpverleening is niemand beschikbaar. Bij toeval was een lid van het Amsterdamsche Roode Kruis aanwezig, die der bijna ver dronken vrouw uitstekende diensten heeft bewezen. Nog slechts korten tijd geleden hadden wij met den Commissaris van Politie een ge sprek over het politietoezicht op het strand. Deze klaagde er toen over, dat hij niet over voldoende manschappen beschikt, om overal toezicht te houden waar zulks noodig is. En dit is niet het minst noodig bij den gevaar lijken strekdam. Het aanstellen van eenige tijdelijke strand politieagenten zou naar onze meening geen overbodige weelde zijn. GEEN AUTOTOCHT. Dé commissie voor autorijden met ouden van dagen en gebrekkigen bericht ons, dat zij er niet in geslaagd is een voldoend aantal auto's bij elkander te krijgen zoodat de tocht dit jaar niet doorgaat. MARXISME EN FASCISME. GEEN DEBATVERGADERING? Zooals men weiet, had het Plaatselijk bureau van Actie en Propaganda tegen Communisme ;n Fascisme den heer Tusenius, kringleider der N. S. B. alhier uitgenoodigd, gemeen schappelijk een debatvergadering te beleggen, op welke vergadering dan een bevoegd spreker van beide zijden het woord zou voeren. Na mens de N. S. B. had de heer Tusenius deze uitnoodiging aanvaard,met dien verstande dat „om herrie; te voorkomen'het debat zou wor den gevoerd in een kleinen besloten kring. Op dit tegenvoorstel heeft genoemd bureau thans het volgende geantwoord: ,Uw antwoord van 1 Augustus jl. op onze uitnoodiging tot een openbare debatvergade- ring met uwen N. S. B. werd door ons in goede orde ontvangen. Het geeft ons aanleiding tot het maken van de volgende opmerkingen. Zonder dat wij dit met zooveel woorden om schreven gingen wij bij het opstellen onzer U toegezonden uitnoodiging er van uit, dat het zoowel voor Uwe als voor onze organisatie van belang is mogelijkheden te scheppen tot het beïnvloeden van zoo groot mogelijke groepen menschen. Er moet voor Uwe organisatie iets buitengewoon aantrekkelijks in gelegen zijn temidden van menschen die de idee aanhan gen. die gij bestrijdt, de beginselen Uwer par tij uiteen te zetten, zooals er voor ons aan ge legen is eien belangrijk aantal menschen onder ons gehoor te krijgen, dat wij ten aanzien van hetgeen de Sociaal Dem. Arbeidersbeweging wil, verkeerd ingelicht achten, en dat noodig heeft, at de Fascistische praktijk eens klaar tegenover de fascistische theorie geplaatst wordt. Uw antwoord maakt het noodig dit uitgangs punt tot de uitnoodiging, die wij U deden toe komen, nog eens met nadruk te stellen. Want in het kader van dit uitgangspunt past geen vergadering met b.v. 30 toehoorders van elke groep als het mogelijk is dit aantal 10 a 15 maal zoo groot te doen zijn, ook al heeft de pers er vrijen toegang. Gij zoudt ons even goed hebben kunnen voorstellen de eventueele sprekers beiden een verhandeling te doen opstellen en die naast elkaar te publiceeren. Wij hebben in onze uitnoodiging reeds medé gedeeld ,voor zooveel liet onze menschen be treft, te zullen zorgdragen voor een volstrekt ordelijk verloop der eventuèel te belegger ver gadering. Onze partij heeft nog tijdens de Jongste Kamerverkiezingen een aantal debat- vergaderingen als waarvan hier sprake is, over het oiitwapeningsvraagstuk gehouden, terwijl enkele soortgelijke, vergaderingen, op de wijze als wij: die U voorstellen, in de afgeloopen maanden met afdeelingen van Uwen N. S. B. in het land plaats gevonden hebben. De ervaringen waarvan gij spreekt en die ge opgeeft als redenen voor Uw merkwaardig voorstel tot het geringe aantal toehoorders dat ge noemt, die ervaringen hebben blijk baar geen betrekking op vergaderingen door ons bedoeld en voorgesteld. Nota nemende van Uwe opmerking „om herrie zijn wij niet verlegen" die intusschen In tegenspraak is met de uitlating van Uwen N. S. B.-leider, den heer Mussert, die, spre kende te Hilversum uitriep, dat Uwe organi satie het van herrie moet hebben, liggen in de voorwaarden, waarvan wij onze uitnoodi ging vergezeld deden gaan, alle waarborgen voor een rustig verloop eener te beleggen debatvergadering. Onder de door U gestelde en door ons aan gevochten voorwaarde heeft het geen zin te vergaderen. Indien gij even zeker., zijt van Uwe men schen, als wij van de onze, moet hi$t U niet moeilijk vallen het aantal toehoorders uit te breiden tot wat de te huren vergaderzaal kan bevatten". Bovenstaand schrijven werd door den heer Tusenius o.m. als volgt beantwoord: (Een enquête van den bond van kapperspatroons over een aan tal gemeenten, heeft uitge wezen, dat de bevolking dier gemeenten in twee jaar met 4.4% is gestegen en het aantal kapperszaken met 32.25%.) Tegenwoordig zit de kapper Niet slechts, als reeds menig jaar, Met zijn handen in eens anders, Maar ook in zijn eigen haar. En hij vreest met grooten vreeze, Dat hij met zijn kapsalon, Gaat, als het zoo voort moet duren Op de (niet odeur) flacon. Hij lijdt van te groote liefde Voor zijn eens gezonde vak. Al te velen voelen blijkbaar Voor haarklooverij een zwak. Steeds maar wordt de spoeding dunner, Tot de zaak niet meer rendeert, Met zoo'n liefde zijn natuurlijk De coiffeurs niet gecoiffeerd. En de oorzaak is, bij gissing, Zelfs een leek als mij bekend, In de crisisgolf der kappers Zijn de golven...... permanent. Velen zitten straks geschoren, Wat ik niet als grap bedoel, Voor de arme haarbewerkers, Wordt het wel een kale boel. En zij kunnen enkel hopen, Dat het soort evolueert En d' ongunstige verhouding, Zich opnieuw ten goede keert. En de schaarsbeklante zaken, Zit intusschen d'eigenaar. Met teveel tijd om te denken, Zonder romantiek, aan haar! P. GASUS. „Uw brief d.d. S Aug. '33 kwam in orde in ons bezit. Wij zullen dezen brief op den voet volgen. Gij acht het noodig dat die praktijk van onze leer eens tegenover de fascistische theorie ge plaatst wordt. Het komt ons voor dat het niet op onzen weg ligt om onze volksgenooten over ons fascisme te doen inlichten door ivfirxisten. Wij kunnen ons voorstellen dat gij over Uw praktijk en theorie liever zwijgt. Het mensch- dom heeft hiervan in de laatste dertig jaren inderdaad reeds genoeg gezien, gehoord en ge leden. De praktijk van een socialistische lands regeering is te zien geweest in Duitschland, de praktijk van een socialistische gemeente lijke regeering hebben wij kunnen zien Zaandam en Amsterdam, en de praktijk van Uw invloed op handel en nijverheid hebt gij volledig uitgeoefend in het jongste verleden hier te IJmuiden. Wij kunnen begrijpen dat gij hierover maar liever niet spreekt, en U thans wilt werpen op het afbreken van de nieuwe leer, het Fascis me. Daarmede tracht gij de aandacht af te leiden van de tekortkomingen in Uw leer en praktijken. Op deze wijze tracht gij Uw ver loren invloed op de volksmassa te herstellen. Ge moet toch kunnen begrijpen dat nu deze Volksmassa zich tot ons wendt, en wij Uw in vloed op het volk schadelijk achten, wij geen medewerking gaan verleenen aan een poging Uw verloren invloed te herstellen? Gij schrijft nu dat ge zorg zult dragen dat de vergadering rustig en ordelijk zal zijn. Ge hebt een prachtige gelegenheid om dit te be wijzen. Gij strijdt, behalve tegen ons, ook te gen de Communisten, en deze Communisten zijn hier ter plaatse blijkbaar meer gebrand op een debat met U, dan wij. Welnu, houdt gij nu eerst eens een debatvergade-rmg met de Communisten op Uw ander front, uit den af loop van een dergelijke vergadering zullen wij onze conelusieis trekken en nader overwegen of gij inderdaad de garanties, welke gij ons segt te kunnen geven, kunt vervullen. Wij zullen er niet boos om zijn als gij eerst afrekent met Uw andere tegenpartij, de Com munisten. Uw bewering, dat de heer Mttssert ooit zou hebben gezegd dat wij het van de herrie moes ten hebben, is volkomen uit de lucht gegrepen, en is een staaltje van Uw strijdwijze. In Uw pers blijkt iederen dag dat gij Uw tegenstan ders van allerlei richting woorden in den mond legt welke nooit gesproken zijn. Met nadruk mogen wij het U nog eens zeg gen, wij zullen alle herrie en alle provocatie voorkomen. Wij zullen ons slechts noodge dwongen verdedigen waar dit noodig is. Als er toestanden ontstaan zooals in Duitschland dan hebt gij dit op Uw geweten. Herrie-vergaderingen, zooals gij met ons wenscht te houden, graven een onoverbrug bare kloof tusschen de verschillende deelen van ons volk, en daarmede zijt gij gediend, maai' wij niet. Wij willen door de daad bewij zen dat de klassestrijd in Nederland niet -noo dig is, ons volk naar beneden haalt, en den haat tusschen volksgenooten doet opbloeien. Nu zijn wij nog zeker van onze menschen, wanneer wij ze veel in aanraking zouden brengen met Uw methoden van opruiing en ophitsing tegen elkander, dan zou hier slechts de komst van den burgeroorlog verhaast worden. Wij gelooven thans nog dat liet mogelijk zal zijn dat wij het Nederlandsche volk op rustige en kalme wijze de fascistische leer kunnen deelachtig doen worden. Wij zijn geen dwazen en zullen ieder geweld trachten te ontloopen, slechts als gij het ons opdringt dan zullen wij ons verzetten, dan zijn wij tot offers bereid. Wanneer het ons duidelijk geworden zal zijn dat dit ook Uw doel is dan zijn wij bereid met U den degen te kruisen in een openbare ver gadering. Gij zegt. dat gij tijdens de jongste Kamer verkiezingen zulke heerlijke debatvergaderin- gen hebt gehad, maar, waarde volksgenooten, het gaat hier om geheel andere dingen dan de comedie van een Kamerverkiezing, het gaat. hier om niet meer of minder dan den bouw van den Nieuwen Staat. Voor de Kamerver kiezingen interesseeren zich nog slechts enkele trouwe geroutineerde vergaderingsklanten welke op gezette tijden worden bijeengetrom- meld om te luisteren naar enkele oude phra- sen. Dergelijke debatten zijn tam en winden ons volk niet meer op, maar wanneer wij ko men met onze nieuwe leer dan vlamt het enthousiasme op tot ongekende hoogte. Op dergelijke vergaderingen willen wij al leen de leiding hebben en de orde bewaren, dan hebben wij de zekerheid dat wij geen her rie hebben. Als gij het nuttig vindt dat ook Uw leden onze vergaderingen bezoeken dan vernemen wij dit gaarne van U en zullen in de toe komt- er voor zorg dragen dat aan U de noo dige toegangskaarten Worden verkocht. Gij moet ons dan echter tijdig waarschuwen, want voor al onze vergaderingen in Neder land is de belangstelling steeds eenige malen grooter dan de beschikbare plaastruimte." HET VISSCHERIJBEDRIJF. DE LOSREGELING VOOR BUITENLAND- SCHE VISSCHERSSCHEPEN. IN 1933 VERKREGEN VERBETERINGEN DOOR DEN CHR. BOND PRIJSGEGEVEN? j Nog een foto van Mussolini in het droog- gelegde gebied van de Pontinische moerassen. De duce behulpzaam bij het binnenhalen van den eersten oogst op het nieuwgewonnen 1 land. Zoo men weet werden de contracten voor het lossen van buitenlandsche visschers- vaartuigen, hoewel eerst 1 October 1932 af gesloten, door de factors per 31 December 1932 wederom opgezegd, aldus de IJ. F. De Denen Tijdens de staking maakte de Christ. Bond per circulaire bekend, dat deze Bond een contract voor de Denen had afgesloten met den heer Vos, zonder verzekering, echter tegen hetzelfde loon. Na de opheffing van de staking loste in één der eerste dagen een ploeg van onzen Bond een Deen. Daaruit volgde overleg niet den heer Vos, waarbij afgesproken wend, dat binnenkort een bespreking over het even tueel afsluiten van een nieuw contract met onzen Bond zou worden gehouden en dat in middels gelost zou worden op de oude voor waarden, echter zonder verzekering, gelijk per contract met den Christ. Bond was over eengekomen. De Duitsche booten. Voor wat de Duitsche booten betreft kun nen wij het volgende melden: Öp 25 Juli ontvingen wij het volgende schrijven van de N.V. Zeevischgroot-handel A. Goldbohm: „Hiermede bevestigen wij ons telefonisch gesprek van heden waarbij wij u mededeel den, dat wij met den Chr. Bond het na volgende zijn overeengekomen. 1. Artikel 7 van de regeling d.d. 23 Sept. 1932. Verandering: IJslandtrawlers en haring booten te lossen met dubbele ploeg be staande uit 2 x 13 man. 2. Artikel 10: loon enkele ploeg blijft on gewijzigd; loon dubbele ploeg tot 1000 kis ten f 10, daarbovén 1 cent per kist en per man. 3. Artikel 13 komt te vervallen. 4. De verzekering tegen ongevallen zal bestaan uit een vrijwillige bijdrage waar van de factoors 3 pet. betalen en de werk nemers 2 pca. Deze bedragen zijn te storten ten bate van een op te richten fonds, waar van de bestemming nader in overleg ge regeld zal worden. 5. Moch eventueel voor de Hollandsche trawlers een gunstiger regeling getroffen worden, wat betreft de losploegen, zoo wen- schen wij ook dienovereenkomstig hiervan te profiteeren". Ook hier werd ons dus weer meegedeeld dat de Christelijke Bond de voorgestelde wijzigingen reeds aanvaard had. Aangezien deze mededeeling in strijd was met een an dere mededeeling, dat n.l. het Vakgroepbe stuur van den Christ. Bond nog slechts kort geleden pertinent geweigerd had voor de Duitsche booten .verslechteringen te aan vaarden, vroegen wij den heer Goldbohm in een onderhoud naar den juisten stand van zaken. De heer Goldbohm erkende, dat er geen contract bestond, maar met den Christ. Bond waren de in het schrijven genoemde wijzigingen mondeling overeengekomen. Den 31sten Juli heetft onze organisatie het volgende antwoord verzonden: „Naar aanleiding van uw schrijven d.d. 25 Jiili j.l. berichten wij u bezwaar te heb ben tegen de door u voorgestelde wijziging van de op 1 October 1932 afgesloten en 31 December 1932 door u opgezegde overeen komst voor het lossen van Duitsche e.a. buitenlandsche Noordzee-, IJsland- en Haring trawlers. In de eerste plaats zijn wij van oordeel dat, waar de. Nederlandsche reeders de loon- en arbeidsvoorwaarden voor de vischlossers ongewijzigd voor 1933 hebben gecontinueerd het niet aangaat voor het buitenlandsche bedrijf concessies te doen. Naai* onze meening is het 't beste als de liierbovenbedoielde overeenkomst tusschen Uwe N.V. en onze Bond voor het jaar 1933 ongewijzigd van kracht wordt verklaard. In de tweede plaat-s gaan uwe voorstellen naar onze meening veel te ver. Een loons vermindering van f 3 per man voor het los sen van haringbooten met- dubbele ploegen zal naar onze overtuiging op groote tegen stand bij alle havenarbeiders stuiten, maar bovenal de afschaffing van de eerst bij het vorig contract ingestelde verzekering tegen ongeval zal niemands instemming hebben. Ten slotte moeten wij bezwaar maken tegen het nu reeds toepassen van de door U voorgestelde lagere loonregeling. Wij stel len u voor tijdens de nu aangevangen on derhandelingen in ieder geval het loon on gewijzigd uit. te betalen". Zie hier de stand van zaken. Het eerste wat thans van belang is, is antwoord op de vraag: Is de Christ. Bond voor de Denen gebonden door een contract? En ten tweede: Acht de Christ. Bond zich voor de Duitsche booten gebonden door bedoelde mondelinge overeenkomst? Zouden deze vragen bevestigend worden beantwoord dan heeft wederom de leiding van den Christ. Bond eigenmachtig beschikt over de belangen van eigen en anderer leden door het aanvaarden van ernstige verslech teringen. In dat geval staan wij voor vol dongen feiten, aangezien de havenarbeiders van onze organisatie moeilijk kunnen ver langen dat deze voor de tweede maal bin nen één jaar in den strijd gaat voor het breken van verkeerde en door den Christ. Bond op onrechtmatige wijze afgesloten contracten. Zou evenwel, hetgeen wij hopen, blijken dat de Christ. Bond vrij is, zoowel ten op zichte van de Denen als van de Duitschers, dan meenen wij, dat beide bonden aan het buitenlandsche bedrijf behooren te weige ren, wat aan het Nederlandsche bedrijf niet werd toegestaan. In het bijzonder geldt dat voor de ver zekering tegen ongeval, met de kosten waar van het Nederlandsche bedrijf ook al is ■dat bij de wet niet geregeld daarvan vrij te stellen. Krachtige onderlinge samenwerking tus schen beide Bonden heeft deze jarenlang bestaande grief in October 1932 weggenomen Dit nu weer zonder slag of stoot prijs te geven ware onverantwoordelijk. Naar onze opvatting behoort voor het los sen van buitenlandsche visschersschepen de regeling van 1932, evenals voor het Neder landsche bedrijf geschiedde, ongewijzigd voor 1933 te worden gecontinueerd. Laten de havenarbeiders onderling deze zaak goed bespreken. Het is met die contracfcen-afsluiterij van den Christ. Bond een vreemde boel. Nog op 1 Augustus deelde de heer Vos ons mede, dat hij het contract wel geteekend had, maar dat hij het nimmer van den Christ. Bond geteekend terug ontvangen had. IJMUIDER REDDINGSBRIGADE. een demonstratie aan het zuiderstrand. De leden van de IJmuider Reddingsbrigade geven a.s. Vrijdag kwart voor acht een demon stratie op het Zuiderstrand nabij de Zuider pier. De volgende oefeningen zullen worden uit gevoerd: kettinggreep, vervoeren van ver moeid zwemmer, redding met behulp van boom met grijpklossen, redding met behulp van rijdbare haspel met lijn, redding van af gedreven zwemmer met vlet en redding met behulp van een paard, AAN DE HERVERZEKERINGSMARKT Het in de Witte Zee gestrande Nederland sche stoomschip Alkaid staat reeds tot 70 pet, op de herverzekeringsmarkt genoteerd.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1