Het Gouden feest van den Nederlandschen Cricket Bond. TOT MAANDAGAVOND Cricket-statistieken. SPORT EN SPEL. Neen, waarde lezer, het ligt niet in mijn bedoeling u een historisch overzicht van den jubileerenden cricketbond voor te leg gen. De vijftig jaar cricket onder leiding van den N. C. B. zijn in het gedenkboek zóó vol ledig behandeld door mensehen, die uit eigen ervaring schrijven, dat ik hen, die zich voer de historie van het Nederlandsche cricket interesseeren, gerust naar dat boek kan ver wijzen. C. Feith, voor-zitter van den N. C. B. Mijn eerste kennismaking met het Neder landsche cricket dateert van ongeveer 1895. De N. C. B. had toen reeds zijn tweede lustrum gevierd. In de maand Jiuii van ge noemd jaar maakte de Engelsche Ivan hoe C. C. een toer door ons land. waarbij ook een wedstrijd werd gespeeld tegen A. C. C. te Amsterdam. De A. C. C. speelde in die dagen in het Oosterpark op het thans nog be staande g-roote grasveld, waarop in het mid den een pitch van cement was gemaakt. Van dien eersten wedstrijd weet ik mij alleen nog te herinneren, dat Küpfer van A. C. C., een bal zóó hard recht naar voren speelde, dat de bal juist door het hek van het park heen- rolde, wat een respectabele afstand was. In datzelfde jaar kwam de Tottenham C. C. te Amsterdam op bezoek. Dat was tevens de eerste maal, dat ik W. H. R. van Manen, die in het Haarlemsehe cricket zoo'n rol van be- teekenis heeft gespeeld in actie zag. Van die wedstrijden heb ik intusschen nog slechts vage herinneringen. Had ik toen geweten, dat ik 38 jaar later er nog over zou schrij ven. dan zou ik vermoedelijk wel nauwkeurige notities hebben gemaakt. Eerst eenige jaren later ben ik cricket met meer belangstelling gaan volgen en daardoor ook actief cricketer geworden. Helaas heb ik het nooit verder dan tot- de tweede klas kun nen brengen, wat niet wegneemt, dat ik nog- steeds de allerprettigste herinneringen aan mijn cricketjaren heb. Bij cricket zijn de her inneringen vaak nog aangenamer dan het spel zelf, vooral wanneer men wat ouder be gint te worden. Zoo staan mij nog steeds levendig voor den geest de wedstrijden, die we met Amster- damsche spelers des Zaterdagmiddags op het veld van Rood en Wit te Heemstede gingen spelen. Rood en Wit bracht daarbij gewoon lijk eenige goede spelers in het veld. Posthu- ma, D'iemer Kool, van Gogh, v. d. Poll, de Holdert's en andere spelers waren vrij gere geld van de partij. Die wedstrijden zijn voor heel wat Amsterdamsche cricketers prachtige lessen geweest, ze hebben door die ontmoe tingen het spel van enkele Haarlemsehe kop stukken leeren kennen en waardeeren. Ga ik het spel uit die jaren vergelijken met dat van tegenwoordig, dan moet ik in de eer ste plaats vaststellen, dat het in één opzicht al buitengewoon vooruitgegaan is en dat is wat het fielden betreft. En als ik u thans den naam noem van den man, die naar mijn meening den grootsten stoot gegeven heeft aan die geweldige verbetering van het fiel den van onze cricketers, dan zullen velen vermoedelijk glimlachen, omdat die naam ge dragen wordt door een onzer allerbeste bow lers, zoo niet den grootsten bowler, dien Ne derland ooit heeft gehad, tevens een degelijk, snel scorend batsman, doch daarbij niet meer dan een middelmatig fielder. En toch is C. J. Posthuma u zult wel reeds vermoed hebben dat ik hem bedoelde de man, die ontzaglijk veel heeft gedaan voor de verbetering van ons fielden. Hij be greep. dat op de velden, waarop vroeger hier cricket werd gespeeld, goed fielden, dat ten slotte toch een der allerbelangrijkste onder- deelen van het spel is. vrijwel onmogelijk was. Posthuma heeft met alle krachten ge werkt om tot verbetering van de Nederland sche cricketvelden te komen. Dat is hem niet steeds gemakkelijk gevallen, daar men zijn goede bedoelingen hier en daar vooral in de hoofdstad aanvankelijk niet heeft be grepen. Hij is b.v. de oorzaak geweest, dal Volharding zich in 1909 uit de eerste klas terug trok en niet aan de wedstrijden deel nam, doch in het volgend jaar in het bgzit yan een uitstekend veld, zijn plaats in de Door C. J. CROOTHOFF. eerste klas weer innam. Als men thans ziet op welke voortreffelijke velden het meeren- deel onzer wedstrijden thans wordt gespeeld en hoe schitterend er door heel wat spelers wordt gefield, dan zal men moeten erken nen, dat de actie ran Posthuma voor verbe tering van de velden van buitengewoon groot belang voor het Nederlandsche cricket is geweest. Met de verbetering van de velden heeft die van de wickets gelijken tred gehouden. Te Amsterdam heeft men op dit gebied van het wicket vrijwel alles, meegemaakt. Van de kei harde cementpitch in het Oosterpark, die als ze begon af te brokkelen, levensgevaarlijk werd, is men via het papperige wicket op Oud-Roosenbuvchdat regelmatig de verra- derlijkste shouters opleverde, en het iets be tere aan de Kruislaan, gekomen tot het uit stekende wicket achter het Stadion. In den Haag en te- Haarlem was men wat gelukkiger doch in vrijwel alle andere plaatsen leed het spel ondier het minder goede wicket. Daarom is het 7joo moeilijk de goede cricketers van vroeger jaren met die van thans te vergelij ken. Onwillekeurig is men geneigd batslui als Jhr. W. v. d. Bosch, Mr. H. van Manen, Gle- nim, Max Jansen en verschillende anderen, te,stellen boven Jihr. Mr. C. Feith, Jhr. A. v. d. Poll, A., van Gog'h, Mr. A. A. Diemer Kool, J. C. Schroder, W. H. R. van Manen en J. H. Hisgen en andere spelers uit een vroegere generatie. Ik zou op dit punt geen meening durven uitspreken. Zeker, we hebben in den laatsten tijd meer goede batslui dan in .vroeger jaren, doch of de sterren van vroeger meer of minder schitterend waren dan die van thans, weet ik niet. Ik heb van Jhr. mr. C. Feith, van Jhr. A. v. d. Poll en van A. van Gogh schitterende inings gezien. Hun totalen zouden bij het tegenwoordige fielden mogelijk wat lager ge weest zijn, doch daar staat weer tegenover, dat in die dagen de wickets niet zoo betrouw baar waren. Men vergete ook niet, dat tegen woordig onze cricketers veel meer gelegen heid hebben om te spelen dan vroeger. De competitie is uitgebreider, het aantal inter nationale wedstrijden veel groot-er. De spe lers van thans hebben daardoor meer gele genheid goede cijfers te maken dan die van vroeger. Ik geloof, dat de leidende batslui van vroe ger de vergelijking met die van de huidige generatie zeer goed kunnen doorstaan, doch dat het aantal goede batslui tegenwoordig veel grooter is dan voorheen. Het bowlen is er, naar ik meen, in den laat sten tijd niet op vooruit gegaan. Het prachtige fielden, waardoor vaak schitteren de vangen gedaan worden wie den bowler een wicket geven, waaraan hij feitelijk ge heel onschuldig is, maakt dat heel wat rnid- C. J. Posthvima, nog steeds no. 1 in algemeen howlinggemiddelde. delmatige bowlers met goede cijfers voor den dag komen. In vroeger jaren legden de bow lers er zich meer op toe, het wicket te doen vallen, waardoor hun cijfers een duidelijker beeld gaven van de kracht van hun bowlen dan tegenwoordig vaak het geval is. Ik heb hier voor mij liggen de scores van den wedstrijd van Mr. WeigalTs elftal tegen All Holland op 4 en 5 September 1907 te Heemstede gespeeld. Beter bowlen dan Posthuma en Hisgen in de tweede innings deden, kan men zich niet wenschen. Negen van de 10 wickets waren clean bowled, het tiende was een c. en b. van Hisgen. Voor 18 zat het sterke elftalwaarin o.a. Hornby, de aanvoerder van Lancashire en Raphael, de leider van Surrey zaten, aan den kant. Posthuma 6 wickets voor 15, alle clean bowled en Hisgen 4 wickets voor 3 runs. Een bowler als Posthuma in zijn beste da gen, heeft men op het oogenblik niet. Voor Rincker als fastbowler heeft men nog geen opvolger gevonden en evenmin heef men thans een bowler met een zuivere lengte en een gemakkelijke actie waardoor hij uren achtereen kon bowlen, als Hisgen. In één ding zijn onze Nederlandsche cricke ters echter sterk vooruitgegaan: ze hebben meer zelfvertrouwen gekregen. In vroeger jaren was het feit, dat een Engelschman bowlde, vaak reeds voldoende om een wicket te doen vallen. We zijn langzamerhand ech ter gekomen in de sfeer van het beter, rusti ger cricket. Twee omstandigheden v>ebben daartoe vooral meegewerkt. In de eerste plaats noem ik de Prisoners of War, die tij dens den oorlog in ons land speelden. Ons spel heeft daarvan sterk geprofiteerd: vooral de jeugdige Haarlemsehe cricketers zullen van het spel van Capt. Gay veel hebben op gestoken. Het spelen van twee Engelsche ploegen in de eersteklas competitie is dan ook voor ons cricket van onschatbare be tee kenis geweest. De daarna volgende regelmatige toeren van de Free Foresters door ons land en van de Flamingo's naar Engeland hebben onze spe lers nog' verder in de sfeer van het goede En gelsche amateur-cricket gebracht, waardoor men speciaal in internationale wedstrijden met veel meer vertrouwen in het veld gaat dan vroeger. Onder leiding van den N. C. B. heeft het Nelerlandsche cricket in de afgeloopen pe riode van 50 jaar periodes van bloei en van inzinking gehad. Vooral in de periode, die aan den grooten oorlog vooraf ging, kreeg men den indruk, dat cricket zich op den duur in ons land niet zou staande houden. De En gelsche geïnterneerden hebben er toen weer nieuw leven ingebracht. Weliswaar kreeg men, toen de Engelsehen vertrokken waren, bij Rood en Wit een inzinking, doch alles wijst er op. dat men die langzamerhand te boven komt. Haarlem is op het oogenblik de eenige stad met twee eerste klassers. Het is daardoor naast Den Haag, dat één eerste klasser heeft, die echter twee elftallen in de eersteklas competitie laat spelen, een bolwerk van het Nederlandsche cricket. In den loop der vijftig jaar dat de N.C.3. thans bestaat, heeft vooral Rood en Wit heel wat voortreffelijke spelers aan het Nederland sche cricket geschonken. C. J. Posthuma was daarvan wel de grootste. Haarlem, de andere eerste klasser, heeft minder uitblinkers ge leverd doch cricket wordt aan den Scho- terweg met evenveel liefde beoefend als in den Hout. Het gouden feest van den N.C.B. zal dan ook stellig door alle Haarlemsehe cricketers met opgewektheid worden meege- Vlerd' C. J. GROOTHOF Geen enkele tak van sport is zoo rijk aan statistische gegevens als cricket, geen sports man zoo geïnteresseerd in statistieken als de cricketer. Onze Nederlandsche spelers heb ben met het spel ook deze voorliefde van hun Engelsche leermeesters overgenomen. Geen wonder dus, dat het Jubileumboek van den Nederlandschen Cricket Bond veel op dit punt bevat. Als wij ons niet vergissen is de Haarlemspeler Drs. Kleefstra de man, die al dit materiaal heeft bijeenvergaard. Wij doen er hier en daar een losse greep uit. Rood en Wit heeft in de eerste klasse comoetitie in totaal 393 wedstrijden gespeeld. Daarvan werden 42 gewonnen met innings en 180 met runs. 20 drawn of tied, 15 verloren met innings. 136 met runs. Er werden 491 punten behaald hetgeen een gemiddelde be- teekent van 1.25. Het elftal scoorde in die kampen 65085 runs voor 4418 wickets en de tegenpartijen 56820 runs voor 4641 wickets. Voor Haarlem zijn dezelfde cijfers: 207 wedstrijden. 10 gewonnen met innings, 78 met runs, 18 drawn of tied, 8 verloren met in nings. 93 met runs, 196 punten, gemiddelde 0.95. Haarlem scoorde 30617 runs voor 2261 wickets; tegenpartijen 33S80 voor 2314. In de verhoudingen der totale gemiddelden komt Rood en Wit op de derde, Haarlem op de negende plaat§. De hoogste score, ooit door een elftal ge maakt in één innings was 580 voor 8 door H.C.C. I op 24 Aug. 1913 te den Haag tegen Hilversum. duurt de verkooo van restanten door de AMSTERDAMSCHE CONFECTIEHANDEL in den zaal van den Heer G. v.(j. Outenaar. Zooals U bereids was gemeld ruimen wij al onze restanten die ditmaal bestaan uit alleen prima kwaliteiten, omdat door de crisis de mindere soorten totaal zijn uitverkocht^ voor prijzen waar men elders rommel voor koopt. tyjj hebben dan ook ditmaal onze restanten niet aangevuld en ruimen alles op. Wie dus nog wil profiteeren gaat vooral zien, dagelijks geopend tot 8 uur, Zaterdag tot 10 uur, Maandag laatste dag tot 8 uur. DE AMSTERDAMSCHE CONFECTIEHANDEL Enschedestraat 6 Onze sorteering in dames en meisjes regenmantels is enorm voor extra lage prijzen. Dit is dus de gelegenheid voor Dames en Heeren om Uw kleerkast te verrijken. Het Is 8 maal voorgekomen dat beide par tijen in een wedstrijd precies evenveel runs scoorden. Haarlem was tweemaal hierbij be trokken. Het hoogste algemeen batting gemiddelde staat op naam van H. v. Manen met 4029 uit 110 innings, gemiddelde 41.54. Tweede is W. v. d. Bosch met 39.74, vierde G. Bouwmeester, vroeger speler van Rood en Wit en Haarlem met 33.90. Rincker de vroegere fastbowler scoorde echter meer runs dan wie anders ook voor of na hem, namelijk 6583. Hij had er echter 430 innings voor noodig. een aantal dat ook geen ander heeft bereikt. C. J. Bosthuma staat nog steeds bovenaan in de bowlery. Hij nam 1523 wickets voor 11258 runs, gemiddeld dus 7.39. Rincker volgt met 7.72 gemiddeld en 1735 wickets. G. Bouwmeester heeft de meeste centuries gescoord, namelijk 11. J. W. G. Coops (H.C.C.)A. J. Nijland (Her cules) en C. J. Posthuma hebben elk in een wedstrijd 10 wickets genomen, resp. voor 26, 34 en 56 runs. Posthuma nam er nog acht maal negen in één wedstrijd, waarvan een maal allen clean bowled. J. H. H. Kessler maakte met 227 runs de topscore in één innings. Op hem volgt Adé v. Gogh met 203. C. J. Posthuma nam op 26 Aug. 1900 tegen Hercules in de eerste innings 8 wickets voor 5 runs en in de tweede 8 voor 8. Bij deze keuze uit het zeer rijke materiaal van het gouden boek zullen wij het maar laten. Maar alle hulde aan den statisticus die dit en nog oneindig veel meer becijferde. Daar zal een „slordige achtermiddag" aan gewerkt zijn. WATERPOLO. H. P. C.-WEDSTRIJDEN. In de zweminrichting aan óen Glipperweg te Heemstede speelt H. P. C. haar laatsten thuiswedstrijd voor de oompetitie N. Z. B. te gen de Utreohtsche zwemclub. Willen de H. P. C/ers niet op de onderste plaats eindigen, dan zal uit de nog resteeren- de twee wedstrijden nog één punt behaald moeten worden. Na het vertoonde spel van j.l. Zondag tegen het IJ gelooven we wel dat H. P. C. hiertoe in staat zal zijn. H. P. C. H speelt tegen Nereus n uit Koog a. d. Zaan. DE COMPETITIE. Voor deze week is het volgende programma samengesteld: Heeren Eerste Klasse A: H.P.C.—U.Z.C. Hét IJ—De Dolfijn. Heeren Eerste klasse B: H.Z. P.C.Zian. S.V.H.—Zian. Heeren Tweede Klasse B: Neptunus—D.W.R. Nereus -H.V.G.B. Heeren Reserve Tweede Klasse A: H.P.C. 2—Nereus 2. Het IJ 3—Neptunus 2. Het programma is klein, maar uiterst be langrijk. Laten we maar eens beginnen met de ontmoeting H.P.C.U.Z.C., twee candida- ten voor de onderste plaats. H.P.C. staat er met haar vijf punten ongetwijfeld beter voor dan de Utrechtsche club, doch wanneer de Heemstedenaren verliezen, dan wordt de toe stand précair, want den lastigen uitwedstrijd in Utrecht heeft men ook nog voor den boeg. Twee nederlagen tegen U.Z.C. zou voor H.P.C- de onderste plaats beteekenen. Er dient dus duchtig te worden aangepakt door Braam c.s. Dolfijn is door de fraaie zege op H.P.C. plotseling een ernstig concurrent voor Het IJ geworden. Dat wordt, een spannende match in het Sportfondsenbad. Doorgaans vertoont Dolfijn tegen Het IJ niet haar beste spel en als regel wordt verloren, hoofdzakelijk door het betere positie kiezen van de IJ-menschen. Wij verwachten ook thans een IJ-zege, zij het slechts een kleine. De Haagsche derby tüsschen H.Z. P.C. en Zian zal wel geen doorgang vinden in ver band met de Engelsche reis van eerstgenoem de club. S.V.H. ontvangt Zian. Slechts een ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VERTELLING. Met de zak vol water gevuld kwam Sjef een poos later bij de tent. In een wip had hij zich gewasschen en keek frisch en wel, waar Ben toch eigenlijk zaït. En toen hij {hem vond, begon hij zoo onbedaarlijk te lachen, dat je het een half uur ver had kunnen booren. „Allemaal ter eere van die twee dagen?" vroeg Sjef plagend, maar Ben stoorde zich niet aan de plaaggeest en timmerde ijverig ?erdc-r. Als hij iets wilde, dan moest het gebeuren ook. Zoo zie je, dat Ben bijna met zijn waschtafel gereed was. Het zag er wel primitief uit, maar hij stond er toch. Nu zou meneer Sietske zich straks netjes kunnen klaar maken. Voor een drooglijn was ook al gezorgd, alleen de warm-water toevoer ontbrak. „Dat heb je fijn voor me kaar gebokst", zei Sjef toen ook Ben heelemaal gewas schen en gekamd voor hem stond en nu vonden ze het toch onderhand wel eens tijd, dat meneer na 3 op de proppen kwam overwinning kan de club uit Hillegersberg van de onderste plaats houden. Wij vreezen, dat beide punten mee naar Den Haag gaan! In de tweede klasse B doet zich het eigen, aardige geval voor, dat vier clubs spelen, die elk vijf punten hebben behaald. Een over. winning kan de tweede plaats beteekenen, een nederlaag de onderste! De opgave vari D.W.R. lijkt ons de zwaarste. Neptunus in eigen huis kloppen is een prestatie, waartoe wij onze stadgenooten niet in staat achten, Aan D.W.R. de taak het tegendeel te be. wijzen! H.V.G.B. wist destijds in het Noorderbad van Nereus te winnen. Of dit in de Zaan zal lukken, betwijfelen wij. Misschien wordt een gelijk spel hier het resultaat. H.P.C. 2 kan gemakkelijk van Nereus 2 winnen, terwijl wij Neptunus 2 iets hoo'ge? aanslaan dan het IJ 3. De Ranglijsten. Heeren Eerste Klasse A. doelpunten gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. De Dolfijn 7 4 1 2 9 27—16 Het IJ 5 3 1 1 7 20—10 H.P.C. 6 2 1 3 5 10—14 D.J.K. 7 2 1 4 5 16—21 U.Z.C. 5 2 3 2 11—20 U.Z.C. twee strafpunten in mindering. H.Z. P.C. L.Z.C. Zian Maas S.V.H. Heeren Eerste Klasse B. 11 3 8 1 6 5 5 4 4 Heeren Tweede Klasse B. Haarlem Neptunus Nereus H.V.G.B. D.W.R. 12 5 5 5 5 31- 9 18—26 23—13 11—26 6—15 22—10 14-12 10-11 8—12 10—19 ZWEMMEN. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN HET PROGRAMMA F.N DE INSCHRIJVINGEN. Voor de kampioenschappen van den Neder landschen Zwembond welke op 12 en 13 AUïUS, tus te Arnhem in het zwembad „Thialf" ge houden worden, is het volgende programma vastgesteld: Zaterdag 12 Augustus; 1500 Meter vrije slag voor heeren. 5x50 M. vrije slag estafette voor dames; idem voor heeren; 200 M. schoolslag voor dames; idem voor heeren; 200 M. vrije slag voor heeren; sohoonspringen voor da mes. 4x200 M. vrije slag estafette voor heeren; 300 M. wisselslag voor dames; idem voor heeren. Zondag 13 Augustus: 100 M. vrije slag da mes, idem voor heeren; 3x50 M. wisselslag estafette voor dames; idem voor heeren; schoonspringen voor heeren; 100 M. rugslag voor dames idem voor heeren; 4x100 M. vrije slag estafette voor dames; idem voor heeren; 400 M. vrije slag voor dames: idem voor heeren. Het slot v/ordt gevormd door een polowed- sfcrijd tusschen Het Necl. Jeugd Team en ,.De Kikvorschen"Rest van Nederland onder lei ding van den heer Jan de Vries uit Am sterdam. De opstelling van deze zeventallen is als volgt: Nederlandsch Jeugd Team; J. van Oost-veen. Neptunus. Zaandam C. G. van Aelst, H. Z en P. C.. D. Haz^nbers Het IJ. J. L. Mooy H. P. C. J. M. Reekers H. Z. en P. C.. G. P. v. d. Kamp Dolfijn, Fr. v. d. Bosch IJ. Kikvorschen J. W. van Daatselaar U. 7. C.. L. H. A. Schrie- der H. Z. en P. C., E. G. Ingenluyf H. Z. en P. C., G. Hegi Zian, H. Schat U. Z. C.. J. J. v. Oost- rom-Soede het IJ, M. Arendsen U. Z, C. Van de inschrijvers noemen we o.a. de da mes: J. Kasteyn H.D.Z., F. Kessel het IJ. Hes- terman Het IJ, Zeeman A.D.Z.. Klapwijk R.D.Z., A. Hogeweg R.D.Z., W. den Ouden R.Z.C., J. Selbach A.D.Z, C. Laddé Het IJ. P. Oversloot O.D.Z., T. Baumeister R.D.Z., D. Ke telaar H.D.Z. Bij de heeren merken we o.a op G. P. v. d. Kamp, Dolfijn, W. Deiwei R.Z.CF. Kuipers, Dolfijn, C. Zeeman, Haarlem, J. van Hemsbergen, Haarlem. A. van Kalken D.J.K. van Woerkom S.Z.C., Jongbloed Z.I.A.N.. van Voorst A.Z. 1870, J. C. Laddé D.J.K.. Ingenluyl'f H.Z. en P.C.. J. C. Scheffer D.J.K., Mooi H.P.C,. Regter R.Z.C.L. Korpershoek R.Z.C.. van Aelst H.Z. en P.C., J. L. Stotijn H.Z. en P.C. H Lotgering -Het IJ, Denneboom A.Z. 1870. W. Ambagstheer A.Z. 1870, J. P. Senff D.J.K., Kemper Z.C.G.. K. Zeegers A.Z. 1870, H. van Essen Het IJ e.a. Voor de estafettes schreven bij de dames in: R.D.Z., A.D.Z.Het IJ en O.D.Z.; bij de heeren: H.Z. en P.C.. H.P.C., U.Z.C. Het IJ, Haarlem, A.Z 1870, Z.I.A.N., D.J.K. en de Rijn. POSTDUIVEN. H. A. K. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht met jonge duiven van Antwerpen 135 K.M.. De uitslag was als volgt: J. J. Hart 1 36 41; P. Kaptijn 2 7, C. Koning 3 44, H. van Alphen 4 16 53, P. van Andel 5 15 32 33. L. van Meurs 6 26 55 56. Breeuwer 8, J. Rooijers 9 20 23 28 43 46. H. J. Pedder 10 19 35 42. G. H. Stouten 11 12 18 24 25 47. J. Pieke 13. S. Heitlager 14 27 50, C. van Meurs 17 31 34. N. Peetoom 21 22 39 45 57. F. J. Koedijk 29, J. Cornet 30. J. Terhorst 37 40 54, E. Cassee 38 48, N. v. d. Veldt 49, L. v. d. Veldt 51, D. Joppe 52.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 2