Nederland—België. De Wereldkampioenschappen te Parijs. ATHLETIEK. LAWNTENNIS. WIELRIJDER. De eerste dag. De tweede dag. zoodat Andersen definitief de- derde plaats bezette. Tijd laatste 200 Meter 13 1/5 sec. Voor den eersten rit eindstrijd amateurs kwam Van Egmond tegen Ulrich (Frankrijk). Het werd een getrouwe herhaling van alle andere races van den langen Hollander. Van Egmond nam den kop, een lange spurt en Ulrich was kansloos. 1. van Egmond. 2, Ulrich 1 lengte. Tijd. laat ste 200 Meter 12 1/5 sec. Tweede rit: Ulrich ging er in de eerste verrassend tusschen uit, doch Van Egmond haalde hem spoedig in. De Haarlemmer spurtte een heele baan en won met vele lengten. 1. van Egmond. 2. Ulrich,-; vele lengten ach ter. Tijd laatste 200 Meter- 13 2/5 sec. HIERMEDE WAS VAN EGMOND DUS WE RELDKAMPIOEN. De einduitslagen der amateurs sprint luidde: i. van Egmond (Nederland). 2. Ulrich (Frankrijk). 3. Andersen (Denemarken) 4. Pola (Italië). Scherens wederom professional-kampioen Tenslotte nog de professionals. Om de der de en vierde plaats streden Richter en Mar- tinetti, waarbij Richter beide malen won. Voor den eindstrijd waren drie ritten noo- dig, noodig, daar zoowel Scherens als Mi- ,-chard een rit had gewonnen. In den beslis-' senden rit won Scherens, zoodat hij voor de tweede maal wereldkampioen-werd. De re sultaten waren Om de 3e en 4e plaats: 1ste rit: 1. Richter 2. Martinetti halve lengte. Tijd 12 2/5 sec. Finale: 1ste rit: 1. Scherens. 2. Michard twee lengten. Tijd 12 3/5 sec. 2e rit: 1. Michard. 2. Scherens 1 wiellengte 12 3/5 sec. Beslissingsrit: 1. Scherens, 2. Michard Tijd laatste 200 M. 13 2/5 sec. Eindresultaat: 1. Scherens (België) wereld kampioen. 2. Michard (Frankrijk). 3. Richter (Duitschland)4. Martinetti (Italië). Er waren 40.000 toeschouwers. Heden worden de wegwedstrijden ver reden. Huldiging-Van Egmond. Naar aanleiding van het'feit, dat Jac. van Egmond, eerelid van de H.S.V. „De Kam pioen", Zondag te Parijs het wereldkampioen schap won, belegde deze ve-reeniging Zondag avond een spoed-bestuursvergadering, waar op werd besloten, aan Van Egmond bij zijn aankomst te Haarlem eèn grootsche huldi ging te bereiden. Hiertoe werd een voorloo- pige feestcommissie samengesteld; alle Haar- iemsche Sportvereenigingen worden uitge- noódigd hun volledige medewerking te willen verleenen. Voor de besprekingen betreffende de te nemen maatregelen, gelieven belangstellende vereenigingen zich ten spoedigste in verbin ding te willen stellen met den secretaris, den heer B. van Dijk,. Gier straat 36. De Hollandlsdhe eerelijst. We herinneren er aan, dat wijlen Jaap Eiden de eerste Nederlander (en Haarlem mer) is geweest, die het amateurkampioen schap gewonnen heeft. Dat was in 1805. Vijf jaar later volgde Peeters; in 1925 was het J. Meijer, in 1929 Mazairac en nu onze stadge noot Van Egmond. En he,t was Moeskops, die het wist klaar te spelen, om vier maal achter elkaar, na melijk in 1921, 1922, 1923 en 1924, het kam pioenschap der profs te behalen en in 1926 deed hij het voor de vijfde maal. Succes van Metz„ Donderdagavond werd op de Tilburgsche baan een koppel wedstrijd gehouden over 50 K.M. Voor profs en onafharikelijken, waarin W. Metz (lid van de H.S.V. „De Kampioen") met Van. Nek Jr.^wist te. zegevier en. Metz, die meer en meer op den voorgrond treedt, voor al in koppelwedstrijden, was in dezen wed strijd de man van den avond. Wij wenschen hem nog veel succes. Nederland wint met 72^ tegen 56^ pnt. Jansen wint 400 M. in den fraaien tijd van 49.5 sec. de 4 maal 100 M. estafette in 41.9 sec. (Van onzen medewerker) De" landenwedstrijd Nederland-België,. die gisteren te Amsterdam op de Sintèlbaah aan het Olympiaplein werd gehouden, - is met grooten v.oorsprong door een. voltallige Nederlandsche ploeggewonnen. Fraai weder "hadden tallooze belangstel-" lenden naar het wedstrijdterrein gelókt, die getuige zijn geweest van vele goede presta ties, waarvan in de eerste plaats de verrich tingen op 400 M. van den Hagenaar Jansen te noemen valt. Deze 100 M.-man gaf blijk, op dit nummer heel wat te kunnen presteeren; zijn voor deze eerstp maal,-genoteerde tijd van 49.5" sec! spreekt reeds boekdeelen. Bovendieh;glaagdei de Nederlandsche esta fetteploeg er in, een internationaal prima verrichting tot stand te brengen, door haar afstand te loopen in 41.9 sec. Jansen liep, hoe wel vermoeid van de 400 M. een góede eerste 100 M. en de overneming van Van den Berge slaagde wonderwel. Aan de buitenbaan liep Holland constant uit en ook de volgende wis sel met B'enz was heel goed. Strijd was er niet. maar niettemin enerveerde de loop vol komen, vooral toen ook het laatste wissel met Berger prima was en -onze kampioen er uiterst snel van door ging. ITet résultaat was het beste, sinds 1926 door een Holland- sche combinatie geloopen. Het" nummer 100 Meter leverde .zoo-als verwacht een dubbele Hollandsche overwin ning. Jansen en Berger hadden tot 40 M. onderling geen verschil. Toen ging Berger naar voren Jansen moest zich vergenoegen met 'n plaats voor de Belgen. 10.8 sec. is (met tegenwind) een goede prestatie. De Haarlemmer W. Kaan won vanzelf sprekend de 110 M. horden. Ditmaal was zijn beginsnelheid niet zoo overtuigend en daar door had hij pas laat de leiding, doch toen hij deze eenmaal had, werd de voorsprong toch nog belangrijk. De beide Haarlemmers Buis en Scherpen- huyzen liepen beiden een goede race op 1500 M., hoewel dit niet voldoende was om een der Belgen te kloppen. Langen tijd hadden zij evenwel de leiding; eerst tegen het einde moesten zij toezien, dat hun de overwinning ontging. Buis was ditmaal de beste van beiden, doch voor hen geldt deze wedstrijd toch nog als leerschool. De andere Haarlemmer Gerfit Eysker hield zich op Kogelstooten en discuswerpen uit stekend. Op het eerste nummer zegevierde hij over den Belg Vos en-op het laatste moest hij met de tweede plaats genoegen nemen, evenwel achter zijn landgenoot De Bruyn, zoodat de punten in Holland bleven. Van der Zee was er ditmaal uit, hoewel ook hier een tweede plaats met 3.60 M. vol doende was om een dubbele zege mogelijk te maken, want van Oorschot, de andere Hol lander, werd met 3.70 M.- winnaar. Zwakke nummers voor Holland waren tevens de nummers 800 M. en 5000 M. Op het eerste nummer was v. d. Booren niet gekozen, doch daar ook zijn plaatsvervanger Haver niet aan de verwachtingen voldeed, had men beter gedaan met dezen Haarlemmer op te stellen, omdat dit tenslotte na zijn herhaalde overwinningen op alle Hollandsche 800 M. loopers in dit seizoen, het meest voor de hand lag en meer succes-mogelijkheden had geschapen. Op 5000 M. hadden we in 't geheel niets in te brengen. Op dit nummer verbeterde overigens de Belg Marechal het Belgische record en bracht dit op 15 m. 07.3 sec. 110 M. harden: 1. Kaan Ned. 15.9 sec. 2 Binet België 16.5 sec. 3. Jansz Ned. 16.5 sec. 4. Bosmans België geoiskw. Ned. 6 pnt. België 3 pnt. Kogelstooten: 1 Eysker, Ned. 12.86 M. 2. Vos België 12.78 M. 3. De Bruyn Ned. 12.68 M. 4. Mingels België 12.27 M. Ned. 6 pnt-, België 4 pnt. Polsstokhoog 1. Van Oorschot Ned. 3.70 M. 2. v. d. Zee Ned. 3.60 M, 3. Henrijaan België 3.20 M. 4. Leemans België3.20 M. Ned. 7 pnt. België 3 pnt. 1500 M.: 1. De Vuyst België 4 m. 12.8 sec. 2. Boulanger België 4 m. 16 sec. 3. Buis Ned. 4 m. 16.6 sec. 4. Seherpenhuysen Ned. 4 17.1 sec. Ned. 3 pnt. België 7 pnt. 100 M.: 1 Berger Ned. 10.8 sec.;. 2. Jansen, Ned. ïi.l sec.; 3. -N^essens, België 11.2 sec.; •4. Devriendt België 1-1.3 sec. Ned.- 7 pilt."' België 3' pnt. Hoogspringen 1 Jansz Ned. 1.75 M. 2-, Char- tier België en 3. Brgsser 1.70.M. 4 v. Hooren 'België 1.65 M. Ned. 6 1/2 pnt. België 3 1/2 pnt. Verspringen: 1. Boot Ned. 7.07 M. 2. Van Welsenes Nederl. 6.86 M.,; 3. Leemans, België 6.55 M. 4. Binet 6.49 M. Neder. 7 pnt. Belgi 3 pnt. 800 M.: 1. Geraert België 1.59.7 sec. 2. Coen- jaerts België 2,01 sec, 3. Heymanis Ned.. 2.01.8 sec. 4. Haver Ned. 2.04.1 sec. Ned, 3. punten; België 7 punten. Discuswerpeni; 1. De Bruijn Ned. 41.08 M. 2. Eysker Ned. 40.86 M. 3. Vos België 40.49 M. P.o Vnë 34.27 M, Neid. 7 punten, België -3 pu-n/ten. 400 M.; 1. Jansen Ned. 49.5 sec..-2. Prinsen België 50.5 sec. 3. Oosbermieijer Ned, 50.6 sec. 4. Verhaert België 60.8 sec. 1 Ned. 6 punten. België 4 punten. 5000 M,; 1. Marechal België 15 m. 07.3 séc. 2. Van Rumist België 15. m. 31;4 sec. 3. Petit Ned.. 16 m. '-20:4' 'sec. 4. Bruijn. Nad:' -3 punten, België 7 punten. Speerwerpen: 1.' Herremans België 56.18 M. 2. Collar is Ned. 55.42 M. 3. Knol Ned. 54.80 M. 4. H. Herremans 57.72 M. Ned. 5 punten België 5 punten. 4 maal 100 M..- 1. Nederland 41.9 sec. 2. België 44.1 sec. Ned. 6 punten, België 4 punten. Totaal Nederland 72 1/2 punten; België 56 1/2 punten. Het tournament te Wijk aan Zee. Het tournament, georganiseerd door de di rectie van het badhotel op de banen van de N.V. Sportex werd Zondag beëindigd. De uit slagen waren: Dames-enkelspel: Mej. T. Zurlohe slaat mej. T. v. Uden 6—1, 7—5. Demi-finale: Mevr. Rog'ust .si. mej. J. Nie- poort 8—1-0, 6—4, 64. Dames-dubbelspel: J. Niepoort en H. v. Doorn slaan de dames Saarberg 63, 62. Demi-finale: de dames J. Spruijt en T. Zurlohe slaan mevr. Rogut en mej. T. Hen- neman 86, 26, 97. Mixed-double: Mej. J. Spruijt en G. v. d. Ploeg slaan mej. H. Doorn en Erdman 62, 61. De heer en -mej. v. Swol slaan mej. J. Nie poort en.J. v. d. Bliek 75, 6—1. (demi-finale. Heeren-dubelspel Erdman en v. d. Bliek slaan v, Swol en Merkelbach 61, 61; v. d. Ploeg en Deege naar slaan de heeren Saarberg 61, 62. Hee ren - enkelspel G. v. d. Ploeg slaat C. Dingier 68, 62, 63; Erdman sl. J. Deegenaar 62, 6—4; v. Swol slaat G. v. d. Ploeg 6^0, 26, 62. Dames-enkelspel: Mej. J. Spruyt slaat mej. 'T. Zurlohe 6—2, 6—0. Finales Mixed-double: mej, J. Spruyt en G. v. d. Ploeg slaan de heer er. mevr. v. Swol 63, 6—4. Dames-enkelspel: mej. J. Spruyt slaat me vrouw Rogut 62, 86. Heeren-enkelspel: v. Swol slaat' Erdman 6—3, 6—2. Heeren-dubelspel: G. v. d. Ploeg en J, Dee genaar slaan Erdman en J. v. d. Bliek 97, 7—5. Dames dubbelspel: dames J. Spruyt en T. Zurlohe slaan Jo Niepoort en H. Doorn 64, 6—3. De wedstrijden hadden een vlot verloop en hebben veel publiek getrokken. Zondagavond heeft de heer W, Saarberg met een toepasselijk woord de prijzen uitge reikt, waarna voor de deelnemers een gezel lige dansavond volgde. Schitterende prestaties van Jac. van Egmond. Moeskops afgedaan Zaterdag zijn te Parijs de wereldkampioen schappen wielrennen begonnen. Begonnen werd met de series voor amateur-sprinters. Het gaat over twee ronden van 400 M.- Onze stadgenoot Van Dijk had in de vierde serie geloot tegen den Franschman Challot en den Italiaan Bambagiotto. Eerst leidt laatstge noemde; even voor de bel komt Van Dijk voor. Op 300 M. zet hij een spurt in, doch Challot haalt hem gemakkelijk in en van .Dijk wordt op het rechte stuk geklopt door den Italiaan. Van Dijk's verkeerde tactiek heeft yeel tot zijn nederlaag bijgedragen.. Van Egmond lootte in de achtste serie te^en den Italiaan Rosi. Onze stadgenoot aar zelt niet de leiding te nemen. Even na de eerste bocht in de eerste ronde neemt de Italiaan den kop. In de bocht voor de finish zet hij de spurt in. Van Egmond blijft tot 50 M. achter hem om daarna onweerstaanbaar te'spurten en met 2 lengten gemakkelijk te winnen. De laatste 200 M. 'in 12 4/5 sec. In de vierde serie van de sprints voor de beroepsrenners neemt Moeskops de leiding; hij bereikt met eejjfge lengten voorsprong de hel. In de laatste bocht is Moeskops nog steeds aan den kop; hij- dringt echter Cozens naar den buitenkant en het publiek, joelt. Cozens kan zich niet verdedigen en Moeskops heeft dus geen moeite om als eerste de finish te bereiken. Het is begrijpelijk dat de Hollan der. gedisqualificeerd wordt, zoodat Cozens deze serie wint. In de zesde serie laat G. Leene den Duit- scher Steffes den kop, doch 100 M. voorbij de bel, in de laatste bocht, gaat hij naar boven en zet hij. er de spurt in. Hij weerstaat schit terend een aanval van den Duitscher. :en' ein digt als eerste met een kwart wiellengte; laatste 200 M. ,in-'13..2/5 sec. In; de -achtste serie verloor i Sliphorst van denDeenschen wereldkampioen 1931 -'Fa-Ik. Hansen en Van den Heuvel in dertiende-serie van den Franschman Faucheux. Bij de herkansingsritten voor amateurs verliest Van der Linden van den Italiaan Mozzo. Van Dijk zag geen kans, zij li herkan- singsrit te winnen, zoodat hij uitgeschakeld werd. Moeskops won in zijn herkansingrit voor professionals van den Duitscher Steffes. Van den Heuvel verloor van den Belg Arlet en Sliphorst van den Italiaan Be.rgamini en van den Franschman Chapalin. Dan komen de amateurs weer voor de kwart-finales. B. Leene wint op prachtige wijze van den Oostenrijker Dusika en onze stadgenoot Van Egmond geeft den Oosten rijker Schaffer geen schijn van kans. Bij de laatste achtste finales geeft Moes kops tegen Michard wel een f raaien strijd te zien, maar onze landgenoot wordt toch met een kwart wiellengte geklopt. Ook G. Leene moet tegen den Belg Scherens de nederlaag lijden, zoodat dus alle Nederlandsche be roepssprinters uitgeschakeld zijn. In de derde kwart-finale voor amateurs rijdt van Egmond tegen den Franschman Rampelberg. Dit werd de mooiste sprint van den dag'. Door het lot wordt Rampelberg als leider van de eerste ronde aangewezen. Van Egmoncl volgt op 4 M. en neemt even voor de laatste ronde den kop en versnelt het tempo. 1-Iij maakt een spurt van niet minder dan 600 M., wordt heftig aangevallen, doch weerstaat zijn tegenstander glansrijk. De laatste 200 M. in 12 3/5 sec. B. Leene moet in zijn kwart-finale rijden tegen den Deen A. M. Anderson; deze laatste krijgt een lekken band en een tweede start is noodig. Leene neemt resoluutde leiding, terwijl Andërsen. op eeriige' lengteïi afstand volgt:"In deizen stand komt. tot de laatstë bocht..geen wijziging. Dan 'zet Leëhe zijn spurt in,, evenwel"niét snel genoeg 'om zijn voóiv sprong te behouden.Andersen klopt hem'even voor de finish met'een halve wiellengte.. In 'dé kwart-finale voor dé beroeprenners wint Scherens op fraaie wijze van Gérardin. De Duitscher Richter klopt Faucheux. In dezen zeven nhyh'aarzen-stijl zegevierde Boot in, het nummer verspringen met 7.07 M. in don athletiekkamp NederiadBelgië iAAVltffew ,>J.- - Van Egmond wereldkampioen der amateurs. De Graaf staakt den strijd bij de stayers. Scherens weer kampioen der professionals. Van Egmond wereldkampioen. De stayers. Be Graaf niet fit?" In de eerste manche vertrokken in deze volgorde Möller (Duitschland), Gebrian (Spanje), Suter (Zwitserland) Bresciani (Ita lië), Lacquehaye (Frankrijk)de Graaf (Ne derland) en Thollembeek (België). De Graaf liep direct hard van stapel en passeerde in de vijfde ronde. Lacq.uehaye, d.och deze nani zijn plaats vrijwel onmiddel lijk weef terug; de Franschman bezette hier mede de tweede plaats achter Möller. De Graaf reed een zeer slechten rit en verloor steeds meer terrein. In de 18e ronde kreeg hij reeds zijn eersten lap van Lacquehaye. Na de 30e ronde was de stand: 1.Lacquehaye. 2. Möller. 3. Cebrian. 4. Thollembeek. 5. Suter. die 1 ronde achter lag, 6. Bresciani met 2 ronden achter en 7. De Graaf op 3 ronden. De Graaf stapte toen af en staakte den strijd. Er werd in een fel tempo gereden en het bleek spoedig, dat het baanrecord over 20 K.M. verbeterd zou worden. Dit gebeurde in derdaad en met een tijd van 15 min. 48 4/5 sec. vestigde Lacquehaye een nieuw baanre cord over 20 K.M. De Spanjaard Cebrian staakte evenals de Graaf, den strijd. Alleen Suter en Thollem beek streden om de derde plaats, waarbij de Zwitser zich plaatste. Het resultaat van de eerste manche luid de: 1. Lacquehaye tijd 1 uur 23 min. 3/5 sec. 2. Möller op 6 ronden. 3. Suter op 8 ronden. 4. Thollembeek op 8.5 ronden. 4. Bresciani op 9 ronden en Cebrian en De Graaf opgegeven. In de tweede manche startten in deze volgorde Gilgen (Zwitserland), Van dei- Wulp (Nederland), Giorgetti (Italië), Metze (Duitschland) Grant (Engeland), Paillard (Frankrijk) en Wynsdau (België). Van der Wulp startte zeer slecht; hij nam na 3 ronden de 7:e plaats in. Na 20 ronden leidden Paillard, Gilgen en Giorgettie. Een hevige strijd was intusschen ontstaan om de belangrijke derde plaats tusschen Grant, Gilgen en Metze, terwijl Wynsdau en v. d. Wulp ver achter lagen. In de 60ste kreeg Gilgen motorpech, waardoor de Zwitser vijf ronden verloor. Hij kwam daardoor op de zesde plaats te liggen voor van der Wulp, die 7 ronden achter was. Toen 45 K.M. waren afgelegd staakte van der Wulp den strijd; onze tweede Nederland sche stayer was uitgeschakeld. Een hevige strijd ontspon zich tusschen Metze en Grant om de, derde plaats, die dooi den Duitscher gewonnen kon worden. De einduitslag van de tweede manche, werd dus: 1. Paillard uur 15 min. 56 2/5,sec. 2. .Gior getti op 40 Meter. 3. Metze op 1 ronde. 4. Grant op 1 ronde. 5. Wynsdau op 3 ronden. 6. Gilgen op 7 ronden. Van der Wulp opge geven. In den eindstrijd komen dus Dinsdag Lacquehaye en Paillard (beiden Frankrijk) Möller en'Metze (béiden Duitschland), H, Suter (Zwitserland) eh Giorgetti (Italië). Tusschen deze stayersmanches door wer den de spi-intwedstrijden verreden om de vierde plaats, alsmede om de eerste en tweede plaats, zoowel voor de amateurs als de professionals. Wat de amateurs betreft, in den eersten rit om de 3e en 4e plaats won An dersen van Pola met banddikte, Tijd laatste 200 Meter 12 4/5 sec. Ook in den tweeden rit won Andersen, thans met/een halve lengte, Heit kostte Eysker al zijn niet geringe kracht, om den kogel 12.86 Mter ver tie stooten, maar hij werd er dan ook eerstle mleie in den wedstrijd NederlandBelgië. Zondagmiddag werden de wedstrijden voortgezet om den titel van wereldkampioen schap sprint amateurs en professionals.. Begonnen werd met de hal've finales. Amateurs. In. de eerste halve finale,, startte - Ulrich (Frankrijk) tegen Pola (Italië); waarbij beide renners eikaar feilen strijd gaven. Met. 20 c.M. verschil won Ulrich met als tijd over de laatste 209 Meter 13 sec. In de tweede halve finale startte Van Eg mond tegen Anker Meyer Andersen (Dene marken), wellicht zijn sterksten tegenstan der van alle sprintamateurs. De Deen nam den kop met Van Egmond er achter. De Haarlemmer nam echter spoedig de leiding over; de eerste ronde werd in een/nij snel tempo afgelegd. In de tweede ronde werd deze snelheid nog verhoogd; in een razend tempo vlogen beide renners door de laatste bocht. Van Egmond was nog steeds vóór, met den Deen steeds aan zijn wiel. In het laatste rechte eind, een nek aan nek race. O/jder groote spanning won Van Egmond me,fc uiterst gering verschil, ongeveer 20 centi meters zal het geweest zijn. De tij-d van de laatste 200 Meter bedroeg. 114/5 sec,, de snelste die tof nu toe, èn dooi de amateurs, èn door de professionals ge maakt was. Een fraaie overwinning van onzen land genoot, waardoor hij zich in den eindstrijd tegen Ulrich plaatste. Bij de Professionals JAC. VAN EGMOND startte in de eerste halve finale Michard te gen Richter. Met een halve wiellengte won de Franschman met als tij d over de laatste 200 Meter 12 3/5 sec. 2 Richter, de tweede halve finale won Scherens (België) van den Italiaan Martinetti met een wiellengte in den tijd van 12 2/5 sec. over de laatste 200 Meter.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3