De Mysterieuss Apache. Groot busongeluk bij Overschie Balbo's eskader/lucht volbracht. fjMUIDER COURANT. MAANDAG 14 AUGUSTUS 1933 TWEEDE BLAD. Autobus door een anderen opengereten. BEVERWIJK de tomaten naar elders. Zoolang de teelt van tomaten in deze om geving, als gevolg van de uitbreiding der o-roententeelt in warenhuizen en onder plat °las in deze omgeving werd beoefend, wer den'afzonderlijke vellingen van tomaten ge houden, welke onder den naam van „bloc- v-ilingen" bekend waren. "in dit seizoen is met dit systeem gebroken De oorzaak daarvan moet gezocht worden «n het ontbreken van exportmogelijkheden als gevolg van de geringe koopkracht van het buitenland. De tomatenkweekers uit deze omgeving zijn er nu toe overgegaan om hun producten naar Broek op Langen- diik te verladen. Aan de groote tomaten- veilingen, welke daar worden gehouden, schijnt voor dit artikel nog wel kans te be staan, dat het voor export wordt verkocht. loonnorm en uitkeeringen. De Instelling voor Maatschappelijk Hulp betoon heeft de loonnorm voor de land- en tuinbouwarbeiders teruggebracht van f 24 op f 22 per week. Door dit besluit is ook het maximumbe drag van de steunuitkeering voor deze groep arbeiders verlaagd. Deze uitkeeiring was berekend naar de vroeger gekiende loonnorm f 16. zij is door het besluit van Maatschappelijk Hulpbetoon verminderd tot f 14.50 per week. Het bestuur van de R.K. Vakcentrale en het bestuur van de plaatselijke afdeeling van den R.K. Bond voor Groote Gezinnen hebben zich naar aanleiding van deze wijzi ging met een schrijven tot Maatschappelijk Hulpbetoon gewend met verzoek het besluit te willen herzien. de stand der werkloosheid. Het aantal werkzoekenden, dat aan het einde der vorige week bij den gemeentelij ken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stond ingeschreven vertoonde een kleine daling, welke echter alleen de bij den dienst aangesloten gemeen ten Wijk aan Duin en Heemskerk gold. In Beverwijk bleek het aantal werkloozen van 281 tot 288 te zijn gestegen. Het totaal aan tal ingeschrevenen kwam van 515 op 492. De werkloosheid deed zich gelden in on derstaande vakgroepen: Beverwijk: Drukkers 2. behangers 1, be- tonvlechters 3, betonwerkers 7, marmerbe- werkers 4, marmer polijsters 1, grondwerkers 43" metselaars 11. opperlieden 11, schilders 4, spoorleggeds 1, stucadoors 2, timmerlieden 14, meubelmakers "1, kleermakers 1, bank werkers 7, carrosseriemakers 1, electriciens 6, gas- en waterfitters 1, handlangers 1, koper ■en blikslagers 4, lasschers 2, loodgieters 1, machinisten 3, metaalbewerkers 2, monteurs 2 soldeerders 2, stokers 7, voorslaanders 1, vuurwerkers 1, bakkers 1, sigarenmakers 13, sorteerders 1, landarbeiders 14, teekenaars 1, chauffeurs 8, expediteurs- 1, kellners 1, schippers 4, voerlieden 1, incasseerders 2. kantoorbedienden 3. losse arbeiders 78, dienstboden 2, werksters 5, schoenmakers 1, totaal 288 (281). Wijk aan Duin: Betonvlechters 2. beton werkers 1, grondwerkers 32, metselaars 5, opperlieden 8, schilders 4, steenhouwers 1. stucadoors 3, timmerlieden 11, bankwerkers 7, carrosseriemakers 1, electriciens 2, hand langers 2, klinkers 1. koper- en blikslagers 2, lasschers 1, machinisten 3. metaalbewer kers 4, monteurs 2, plaatwerkers 1, smeden 10, teekenaars 3, chauffeurs 3, expediteurs 1, stokers 2 .sigarenmakers 2, landarbeiders 1, lijnwerkers 1, winkelbedienden 1, kantoor bedienden 5, losse arbeiders 29, dienstboden 3, werksters 2, kuipers 1, reizigers 1, stoffeer ders 1, totaal 159 (179). Heemskerk: Betonvlechters 4, grondwer kers 10, opperlieden 1, schilders 1, timmer lieden 1, monteurs 1, landarbeiders 8. kan toorbedienden 1, losse arbeiders 17, dienst boden 1, totaal 45 (55). HET VUURWERK VAN „KONINGINNEDAG". In de laatste vergadering van de Vereeni- ging' tot viering van den verjaardag van H.M. Koningin Wilhelmina heeft het bestuur medegedeeld, dat pogingen zouden worden aangewend, om de op 31 Augustus te houden feestelijkheden met een vuurwerk te beslui ten. De tijdsomstandigheden zullen er ook in dit geval wel niet vreemd aan zijn, dat dit plan, naar het zich op het oogenblik laat aan zien, vermoedelijk geen doorgang zal kunnen vinden. Het blijkt zeer moeilijk te zijn, om de daarvoor benoodigde gelden bijeen te krij gen, zoodat het niet onmogelijk is, dat de vierders van Koninginnedag het zoo gewilde fantastische vuurwerkschouwspel zullen moeten missen. Onder de belanghebbenden blijkt intuschen meer animo te bestaan, om den op 14 Sep tember te houden harddraverij dag met een vuurwerk te besluiten. Daarvoor is reeds een som gelds bijeengebracht. KENNEMER WANDELCLUB. De leden van de Kennemer Wandelclub de oeeren Brandwijk. Hofland, Schilp, Wïljauw FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 41) „Maar wat kunnen we nu doen veor l'Etranger Rouge? We laten hem toch niet zoo maar naar de guillotine gaan?" „Wat we doen moeten? Hem nu trachten j-e renden is gewoonweg dwaasheid. We heb ben ©en kapitaal gewaagd om hem te laten verdedigen. We zouden het desnoods van de Sureté zelf gestolen hebben, als we hem daarmee konden helpen, maar dat is niet meer noodig de beste advocaat van heel Frankrijk is voor hem aangevraagd". „Wie betaalt dat?" »Dat weet ik niet. Hij had veel vrienden Als hij ze ooit noodig had, dan is het nu". Zij spraken verder, Bredoux broeide wijd lopig over zijn onderwerp, herinnerde haar aan de heldendaden van den verloren leider, zijn moed, zijn ondernemingsgeest, zijn .kiderstalent. en Zoontjes namen Zondag met succes deel aan den „Jan Pastoors-herdenkingstocht" te Haarlem. Op Zondag 20 Augustus houdt de Kenne mer Wandelclub een trainingsmarsch over een afstand van 20 K.M. WIJK AAN ZEE iiet programma van het noorder- bad. De Directie van het Noorderbad heeft ook voor deze week weer gezorgd voor eenige mooie kunstavonden. Behalve de gewone mid dag- en avondconcerten en den dansavond van Donderdag wordt Woensdagavond in het paviljoen een kunstavond gegeven. Het programma vermeldt het optreden van den bekenden Veluwschen dichterzanger Jan van Riemsdijk en zijn gezelschap. Zaterdagavond zal de vermaarde gooche laar en illusionist Larette voor het Noorder bad optreden. Beide avonden worden met een bal besloten. Alle feesten worden opge luisterd door het orkest onder leiding van Willem Swaap. Ontzaglijk enthousiasme in Italië Mussolini benoemt Balbo tot luchtmaarschalk. Over het verloop van de aankomst en ont vangst van Balbo en de zijnen te Rome kre gen wij de volgende telegrammen: ROME, 12 Augustus (V.D.) Men ver wacht te dezer stede tie aankomst van het eskader van Balbo tegen 6 uur vanmiddag. Intusschen is de lucht, die den geheelen dag reeds een betrokken aanzien had gehad, met lichte' wolken bedekt. Het is zwoel en een onweer schijnt op te komen. De stad is geheel met vlaggen versierd. De fascistische jeugd wordt verzameld in de straten en rukt op naar de Piazza Venezia, teneinde zich op te stellen In de Via del Mare. RO'ME, 12 Augustus (V.D.) Om 6 uur 08 kwamen alle vliegtuigen van het eskader bij Ostia in zicht. Toen het eskader om 18.21 uur in Ostia aanstalten maakte tot dalen, weerklonken alle sirenen en van den Janiculus donderden de kanonnen het eere-saluut. Tegelijkertijd barstten ruim honderdduizend mensehen Generaal Valle, chef van de Italiaansche luchtvaartmacht stortte hij Lissabon met zijn vliegtuig in zee, toen hij het Balbo- eskader ivilde verwelkomen. Valle iverd even als de andere inzittenden vrij ernstig, geioond Yvonne luisterde met moe, betrokken ge zicht; ze rookte ondertusschen de eene siga ret na de andere, dronk met kleine teugen den schralen wijn, die voor haiar stond. Zoo zaten ze samen in de stoffige, benauw de kamer. „Zeg eens", zei ze plotseling bitter, „weet je nog iets meer af van die miss met haar poppcngezicht, die een keer hier kwam en toen met hem danste?" Bredoux keek haar dom aan. Hij wist alles wat er te weten viel omtrent Yvonne la Foroce. Hij kende haar hartstocht voor den man, wiens moeilijkheden ook de zijne waren en daar hij één van Cornelia's bevrij ders was geweest, wist hij alles van de vree- selijke gebeurtenis te Menilmontant. „Ze is hier nooit meer geweest", verzeker de hij haar. „Ik denk, dat ze er genoeg van had". „Heeft hij haar nog gezien?" Bredoux glimlachte. Hij had nooit tot de bewonderaars van Yvonne behoord en op dit oogenblik prikkelde zij hem. „Ik geloof van wei", zei hij langzaam. „Hij sprak nooit over haar, wat kan je dat nu schelen? Aan je mooie kleeren, aan je heele uiterlijk te zien, schijnt het je nog al goed te gaan?" Yvonne vouwde haar handen op de tafel samen. „Geld, mooie kleeren, wat heb je dan nog?" vgoeg ze. „Eens een apache, blijf je apache. Zeker, ik maak het goed maar in ontzaggelijk gejuich dat schier geen einde nam, uit. Toen Balbo aan land stapte ging Mussolini hem het eerste tegemoet om hem te ver welkomen. Intusschen streken de andere vliegtuigen neer. Ter verwelkoming waren verder aanwezig de Italiaansche Kroonprins die met een vliegtuig uit Napels was gekomen de ambassadeurs van Argentinië en Amrika en de Duitsche zaakgelastigde. In Rome en langs de wegen die naar de luchthaven leiden staat de menigte schouder aan schou der. De verschillende fascistische organisa ties zijn opgemarcheerd met muziekkapellen en wapperende vaandels. Om 16.18 uur had Balbo een draadlooze mededeeling uitgezonden, dat hij de Ita liaansche kust naderde. Om 17.01 uur volgde daarop het bericht dat hij in een half uur de kust bereikt zou hebben. Begeleid door zijn partij-secretaris Starace was Mussolini even over 17 uur bij de vlieghaven aangeko men. De rit der Oceaanvliegers van Ostia naai de Piazza Colonna het hart van Rome, had ruim 2 uur geduurd. De triomftocht eindig de in de schijnsels van de geïllumineerde en door schijnwerpers feestelijk verlichte stad. Langs den geheelen ruim 20 K.M. lan gen weg van de zee naar Rome stond een aaneengesloten massa toeschouwers. Vooral dicht opeengedrongen stond de menigte vanaf de Piazza Venezia. Bij het voorbij rijden van de vliegers jubelde de menigte opgetogen. Van het balcon van het pershuis op de Piazza Colonna af, hield Balbo een korte toespraak, Hij zeïNe o.m. „Kameraden, ik dank jullie voor de hartelijke ontvangst, die jelui ons bereid hebt. Gij weet, dat wij slechts bescheiden soldaten zijn en dat wij een leider hebben, die ons voorgaat tot alle overwinningen. Leve Mussolini". De laatste woorden gingen teloor in het gejuich der menigte. ROME 13 Augustus. Hedenmorgen be gaven de Italiaansche Oceaanvliegers zich per auto naar het Quirinaal, waar zij door den koning ontvangen werden, Toen zij na de ontvangst het paleis verlieten, ver scheen de koning op het balcon, tezamen met den Hertog van Aosta, bij welke gele genheid de menigte hem een ovatie bracht. Nadat een krans was gelegd op het graf van den Onbekenden Soldaat trokken de vliegers te voet langs de Via del Imperia, luide toegejuicht door de duizenden langs den weg. Het hoogtepunt was de doormarsch onder den Triomfboog van Constantijn, waar zich de fascistische delegaties en de dele gaties van de verschillende troependeelen van het Italiaansche leger hadden opgesteld De vliegers werden ontvangen met saluut schoten en het gelui der klokken van het Kapitool. Vervolgens begaven de vliegers zich naai den Paladijnschen Heuvel, waar Mussolini appèl zou houden. De Duce arriveerde te half elf precies. Balbo ging hem tegemoet, ging in de houding staan en sprak: „Ik heb de eer, u het tweede Oceaan-eskader voor te stellen. Ik hoop, dat ge als belooning voor wat wij gedaan hebben, eens ons leven zult opeisehen". Mussolini antwoordde met een korte rede, „Vier maanden zijn verloopen sedert ik in een rede een toespeling op uw plan maakte en uitdrukking gaf aan mijn vertrouwen, dat heb zou slagen. Toen Balbo afscheid van mij nam, zei ik hem, dat Ik er zeker van was, dat hij zou terugkeeren. Mijn vreugde is echter getemperd door de ongevallen te Amsterdam en op de Azoren. De herinnering aan deze gevallenen zal in ons hart steeds levend blijven. Ik heb de ontwikkeling van uw plannen met aandacht gevolgd. Thans, na het slagen, verklaar ik, dat uw verdien ste niet alleen Italië geldt, maar ook de revolutie, ook de luchtvaart. Als leider der regeering omarm ik in gedachte elk van u". Vervolgens las Mussolini het decreet voor, waarbij Generaal Balbo werd benoemd tot Luchtmaarschalk. Tegelijkertijd overhan digde hij hem de pet en andere teekenen van deze nieuwe waardigheid, terwijl hij hem den gouden adelaar op de borst spelde. Tenslotte woonde Mussolini nog de voorle zing bij van de decreten, waarbij de overige deelnemers aan de Oceaanvlucht in rang be vorderd worden. alles, wat ik heb en millioen maal zooveel zou ik willen geven, om hem weer vrij te krijgen, versta je". „Dat .zouden we allemaal willen, jij bent niet de eenige", gaf hij haar scherp ten antwoord. „Misschien kunnen wij meer te weten komen dan de politie". Yvonne dronk haar glas leeg, zette haar hoed weer op, gooide de half opgerookte sigaret op den grond en ging met een kor ten groet tot haar vriend heen, gevolgd door de nieuwsgierige blikken harer vroegere makkers. Zij haastte zich snel weg van „La Maison Diable" terug naar de stad en liet haar vroegere schuilplaatsen achter zich. Terwijl ze zoo voortwandelde begon in haar hoofd langzaam een plan te rijpen. Zij zou nog •eens probeeren hem te zien om de waar heid van zijn lippen te vernemen. Door de ondervindingen harer vroegere omgeving wist zij een en ander van de regels en gebruiken der gevangenis. Zij wist ook dat •den gevangenen in voorarrest verschillende voorrechten werden toegestaan. Wanneer zij het handig aanlegde zou het niet moei lijk zijn een onderhoud met hem te ver krijgen. Zij riep een taxi aan, gaf het adres op van de gevangenis waarin l'Etranger Rouge was opgesloten en zij reed weg. Zij leunde achterover in de auto en strak voor zich uit starend, trachtte zij nauwkeurig te bepalen Dertig passagiers gewond. Een paniek en een ontstellende aanblik Zondagmorgen om zes uur is op den Delft- weg onder Overschie een zeer ernstig ver keersongeluk gebeurd. Twee bussen, beide geheel gevuld met passagiers uit Den Haag. zijn met elkaar in botsing gekomen, met het noodlottig gevolg dat niet minder dan dertig passagiers min of meer ernstig werden ge wond. Omtrent de toedracht van dit ongeluk, dat te Overschie en omgeving en ook in Den I-laag groote ontsteltenis heeft veroorzaakt, vernemen wij dat één der bussen, die uit Luxemburg kwam, op weg was naar de Hof stad. De andere bus, welke ook met Haagsche ingezetenen gevuld was, kwam van Den I-laag en reed in de richting Rotterdam. De laatste bus moet niet genoeg rechts hebben gehou den, hetgeen wellicht tot geen ongeluk zou hebben geleid, ware het niet dat de uit Luxemburg komende bus plotseling in een dichte mistbank terecht kwam. Zoodoende kon de chauffeur den tegenkomer niet zien. met het gevolg dat zijn wagen, den uit Den Haag komende bus achter den motor in de zijde raakte waardoor deze bus over een leng te van 3 1/2 meter „a la sardine" werd open gescheurd. Ook de andere bus werd gedeel telijk opengereten. Een vreeselijk gegil steeg na de botsing, waarvan het geluid, tot ver in den omtrek hoorbaar was, uit beide voertuigen op. Van de inzittenden, die door den schok van hun plaatsen geslingerd waren, bloedden ver scheidene hevig aan gelaat en handen. Anderen waren er ernstiger aan toe en konden niet meer opstaan. Onmiddellijk na het ongeluk was de politie van Overschie ter plaatse, die onder leiding van haar inspecteur, den plaa.tselijken dienst van de Roode Kruis-transportcolonne waar schuwde en ook de politie van Delft ter as sistentie riep. Spoedig was er dan ook de noodige deskundige hulp aanwezig, waarbij zich ook de drie doctoren van Overschie ge ducht weerden. De burgemeester wan deze gemeente de heer Baumann droeg er met assistentie van de aanwezige politiemannen zorg., voor, dat het verkeer bij de hulpverleening volledig was stopgezet, hetgeen op het vroege uur. betrekkelijk weinig stagnatie veroorzaakte. Overal op den weg lagen gewonden kennend bijeen; bij het eerste onderzoek zou echter gebleken zijn dat geen der slachtoffers in levensgevaar verkeerde. Twaalf van de 30 gewonden de meesten met gebroken bee- nen zijn naar één der ziekenhuizen in Den Haag vervoerd. Van een 66-jarige vrouw wa ren beide beenen gebroken, de overige had den meer snij- en vleeschwonden. Vreeselijk schouwspel. Het terrein van de.ramp leverde, kort na de botsing door het gezicht van de met bloed besmeurde menschen en de tooneelen van angst en wanhoop, die er zich afspeelden, een vreeselijk schouwspel op. De groote autobus, die de andere heeft aangereden, was gehuurd door het N.V. Int. Verkeersbureau AmsterdamDen I-Iaag, en droeg het nummer H 42052. Zij werd bestuurd door den Haagsehen chauffeur J. D. Witte. Deze auto moet met een vaart van ongeveer 40 K.M. gereden hebben. Nadat zij Over schie was gepasseerd werd de Delftweg plot seling in een sterke mistbank gehuld. Een en ander was mede het gevolg van het feit, dat de Schie, ter plaatse parallel met den Delftweg loopt, terwijl het water hooger is gelegen dan genoemde weg. De verkeersweg is van het water gescheiden door een ver hoogd voetpad. De autobus, die uit Den Haag kwam, en in de richting Rotterdam reed was genummerd H 77611 en werd bestuurd door den Haagschen chauffeur J. M. Hartman. Zij was geheel met passagiers gevuld. Deze bus, reed naar is komen vast te staan, mid den op den weg, die ter plaatse 7 1/2 Meter breed is. De uit Luxemburg komende auto, heeft den anderen wagen achter den motor getroffen, waardoor de zijwand geheel werd opengescheurd. Van het gezelschap, dat zich in laatstgenoemde auto bevond, zijn naar het ziekenhuis in Den Haag vervoerd: de 9-jarige H. v. d. Bosch, die een beenbreuk had op geloopen, de 42-jarige B. G. v d. Roe, even eens met een beenbreuk, de 61-jarige J. G. Pieket, gepensionneerd agent van politie, met een beenbreuk, een hoofdwonde en een groo te snijwonde boven het linkeroog, zijn 63- jarige vrouw, die er het ergst aan toe was. aangezien haar rechterbovenbeen gebroken en haar linkerbeen op twee plaatsen ge broken was, de 29-jarige schilder P, J. Muller, met een beenbreuk. Al deze menschen zijn Hagenaars. Verder zijn in hetzelfde ziekenhuis behandeld we gens kneuzingen, snij- en andere verwondin gen: J. G. Prins. Elsje Prins, G. L. v. d. Roe, G. Kozel, L. Kozel, H. M. v. d Graaf, W. v. wat zij zeggen zou als ze hem zag. Ge makkelijk was het niet. Bij het hek der gevangenis zond zij de taxi weg en nadat zij haar verzoek had ken baar gemaakt, werd zij binnengeleid bij een officier, die haar onderzoekend van 't hoofd tot de voeten opnam, terwijl hij naar haar luisterde. ,,'t Zou misschien kunnen, Madame", zeide hij. „Ik zal even laten vragen". Yvonne zette zich schrap. „Wilt u hem dan zeggen, dat Yvonne er is en dat zij hem iets van het allergrootste gewicht te zeggen heeft?" De man knikte, riep toen een bewaker, gaf deze eenige korte bevelen, waarop deze haastig wegging. Na eenigen tijd, die ein deloos leek, kwam hij terug en meldde: „De gevangene weigert Madame te zien". Yvonne verbleekt. Haar oogen verduis terden. De officier wendde zich tot haar: I-leeft Madame het verstaan?" vroeg hij onverschillig. Zij knikte, stond op en ging heen. Buiten bleef zij een oogenblik aarzelend staan, dan ging ze naar het dichtst bijgelegen station en keerde weer terug naar d° boulevards. 't Was bijna zeven uur, toen ze de Champs Elysées overstak en de richting van het Hotel Continental insloeg. Ze was flauw van honger en moeheid. Nu liep ze vlug ger door en kwam bij het hotel; eenige mi- nuten liep zij voor den ingang op en neer d. Graaf, en een zekere juffrouw v. d. Bosch. Ook de auto. die uit Luxemburg kwam, was ernstig beschadigd. Zij stond na de botsing op 20 c.M. afstand van de berm van den weg, zoodat de inzitenden nog op het kantje af ontsnapt zijn aan het gevaar dat de auto omlaag getuimeld was. Ook van het reisge zelschap in deze auto hadden verscheidene verwondingen opgeloopen. o.a. de kapitein der infanterie v. d. Waall uit Venlo. de leider van het gezelschap, die een bloedende hoofd wonde had en een dame die vrij ernstig ge wond op den weg lag. Het meerendeel der gewonden van deze auto is met enkele luxe auto's naar hun woonplaatsen vervoerd. In het geheel waren er meer dan dertig gewonden. De beide chauffeurs hebben lichte verwon dingen aan het hoofd opgeloopen. Het red dingswerk heeft een vlotten loop gehad, dank zij het vroege uur, waarop het ongeluk is geschied en het feit dat er vrij spoedig een volledige, hulporganisatie ter plaatse was. De inspecteur van politie te Overschie, de heer E. J. Woerts heeft in het reddingswerk een belangrijk aandeel genomen. Beide autobus sen konden nadat door de politie de remmen waren gecontroleerd, van de plaats der ramp verwijderd worden. Nog' andere gewonden. Nader vernemen wij, dat tot de gewonden behooren de heer G. Wannikhof, bakker van beroep, 40 jaar oud, wonende .Breughelstraat 276-, de eehtgenoote van W, de Graaf, Twent- straat 193, en de eehtgenoote van zekeren Prins, wonende Ravensteynstraat 41, allen uit Den Haag, De burgemeester van Overschie verzocht nog opgave van de namen en adressen van de volgende personen: Een moeder en dochter, vervoerd naar de woning van den s talbaas van-Kasteel Oud- Wassenaar (de eene met een wonde aan het gelaat, de andere met een hoofdwonde). Een moeder en dochter, gebracht naar het Oranjeplein te Den Haag (de moeder had lichte verwondingen, de dochter was aan han den en gelaat gewond). Twee zusters, wo nende te Den Haag, vermoedelijk in de Re gen tessestraat (de jongste met een gescheur de lip en losgeraakte tanden). Een heer, vermoedelijk Van der Meulen ge naamd, en wonende te Den Haag, Marktweg, die bewusteloos is opgenomen, gewond aan hoofd en beenen en door omstanders bij kennis is gebracht en vervolgens naar Den Haag vervoerd. Een onbekende heer en dame. beiden ge wond, de dame aan het been, en vervoerd naar De la Reystraat in Den I-Iaag. BOERDERIJBRAND IN DEN IJPOLDER. BRANDWEER VOND SLECHTS MODDER. Zaterdagmiddag half een is een zware brand uitgebroken in de boerderij van den heer Stolwijk in den Grooten IJpolder bij Amsterdam. De brand ontstond in den stal en was zeer moeilijk te blusschen, daar de motorspuiten de boerderij niet bereiken kon den en de kleinere spuiten niets dan modder oppompten. De geheele stal brandde daar door uit, met een voorraad hooi van 10.000 K.G. De brandweer wist toch het woonhuis gedeeltelijk te sparen, het kreeg slechts scha de aan het dak en den zolder, en veel water schade door het modderwater. De heer Stolwijk was verzekerd tegen brandschade. DUITSCHE JODEN KRIJGEN EEN EIGEN SCHOUWBURG PUBLIEKE KAARTVERKOOP NIET TOEGESTAAN. De Pruisische schouwburgcommissie heeft den Cultuurbond van Duitsche Joden con cessie gegeven tot exploitatie van een Jeod- schen schouwburg te Berlijn. De concessie is verleend onder voorwaar de. dat geen publieke verkoop zal worden gehouden voor de voorstellingen. Het artistiek en technisch personeel zal zuiver Joodsch zijn. De Cultuurbond schijnt voornemens te zijn een schouwburg in Berlijn te pachten. Een beslissing inzake de localiteit is echter nog niet genomen. Waarschijnlijk zal de schouwburg in den herfst met de exploitatie beginnen. en keek naar de menschen, die in en uit gingen, 't Was duidelijk, dat zij inwendig een hevigen strijd voerde, wat te zien was aan haar korte bewegingen en de toene mende bleekheid van haar gezicht. Plotseling voer een schok door haar lichaam, ze deed een stap achteruit en 'nok naar een groepje, dat het hotel binnenging. Wild en mevrouw Lawson liepen voorop, achter hen kwam Royle tusschen Denise ~n Cornelia in. Toen de zware glazen deuren achter hen dicht gevallen waren, deed de wachtende vrouw, alsof ze hen wilde volgen, ten keer de ze zich om en ging haastig en wan1>ig de tegenovergestelde richting in. Een uur later wierp ze zich op* bed, na de deur op slot te hebben gedaan en bleef snikkend in de kussens liggen. In een ander gedeelte van Parijs lag een andere vrouw slapeloos te denken aan die zelfden man en zocht eveneens tevergeefs naar middelen om zijn onschuld te bewij zen. Cornelia had iederen nieuwen loop van ds L-bu-zaak met de grootste aandacht ge volgd en daardoor was ze vast tot de over tuiging gekomen van de onschuld van den verdachte. Mr. Fleurie had gelijk gehad. Daar men algemeen geloofde, dat zij Débu uur voor zijn dood verlaten had. was haar naam werkelijk nooit in de zaak genoemd en het Ir. Max Cosijns hij zijn stratosfeer gondel, die dezer dagen tijdens een experiment ont plofte. Een arbeiders werd gedood, terwijl twge personen kwetsuren opliepen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5