&HERU EN 2>m\ DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Van Verm, aankomst Laatste bericht Atreus Ned.-Indië 16 Aug. 7 Aug. van Pt- Said. Almelo Chili 27 Aug. 9 Aug van Curacao. Arendskerk Japan 14 Sept. 4 Aug. van Tientsin. Alkmaar Chili 15 Sept. 7 Aug. van Talahuano. Valencia 15 Aug. 11 Aug. te Lissabon. Ariadne Kopenhagen 15 Aug. 12 Aug. van Stettin. Barneveld Chili 13 Aug. 10 Aug. te Hamburg. Boskoop Chili 14 Sept. 8 Aug. van Paita. Archangel 19 Aug. 9 Aug. vertrokken. Baarn Chili 9 Aug. te Callao. Brion Bordeaux heden 11 Aug. vertrokken Boekelo Kotka (n. Velsen) 17 Aug. 11 Aug. vertrekken Ceres Bourgas 17 Aug. 13 Aug. te Antwerpen. Chr. Huygens Ned.-Indië 30 Aug. 9 Aug. van Colombo. W. Indië 8 Aug. van Barbados. Curacao 29 Aug. 8 Aug. vertrokken. Deucalion Izmir 11 Aug. vertrokken Buenos Aires 26 Aug. 11 Aug. van Biahia Ned.-Indië - 25 Aug. 9 Aug. v. Pt. Said. Heidelberg Ned. Indië 9 Sept. 6 Aug. van Colombo. Helga Santos 15 Aug. 8 Aug. van Las Palmas. Harden berg Archangel 17 Aug. 8 Aug. vertrokken. Ist'ok Santa Fé 19 Aug. 9 Aug. van Las Palmas. Hamburg 13 Aug. 12 Aug. vertrokken. Juno Midd. Zee 1° Aug. 11 Aug. van Gibraltar Lulea (n. IJmuiden) 17 Aug'. 11 Aug. vertrokken Kreta West Indië 16 Sept. 1 Aug. v. Tampico Ned. Indië 18 Sept. 6 Aug. van Macassar. Kwiek Gdynia heden 5 Aug. vertrokken. Mentor Braila 18 Aug. 5 Aug. van Stamboul. Montferland Buenos Aires. 8 Sept. 9 Aug. te Montevideo. Mirza Curacao 28 Aug. 4 Aug.- vertrokken Me lam pus Ned. Indië 12 Aug. van Batavia Oldekerk Japan 11 Aug. van Penang. Orestes Bourgas 25 Aug. 11 Aug. van Stamboul. Orania Bremerhaven 15 Aug. 14 Aug. vertrokken Phrontis Ned.-Indië 13 Aug. 12 Aug. van Londen. Poelau Bras Batavia 16 Aug. 6 Aug. van Pt. Said. Pan Europe Bay town 15 Aug. 28 Juli van Aruba Prometheus Ned.-Indië 29 Aug. 11 Aug. van Colombo Polyphemus Batavia 13 Aug. in lading. Poelau Laut Hamburg 12 Aug. van Bremen. Reggestroom West-Afrika 21 Aug. 9 Aug. van Freetown. Stella Progresso 29 Juli vertrokken Tabïnta Ned.-Indië 2 Aug. 1 Aug. van Padang Van Rensselaer W. Indië 21 Aug. 4 Aug. van Paramaribo. Vanja Constantza 25 Aug. 9 Aug. van Stamboul. Papierfabriek VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TV. 'MUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Ned. s.s. Procyon Archangel hóut- NEDERLAND. Rotterdamsche Waterweg. Dukdalf verlichting. Op 51 gr. 56',8 Nb en 4 gr. 10',9 El is duk dalf W No. 5 aan de Zuidzijde van het vaar water in den N. R. Waterweg verwijderd. Op den len blinden dam beneden W 5 is een schuitje met wrakverlichting gelegd. (Loodswezen). Engeland Oostkust. Hurnber. North Killingholme. Lichten verplaatst. Ligging New Inn, South Chimney: 53 gr. 40' Nb en 0 gr. 14' Wl. a. De twee roode vaste lichten op de N punt van het T hoofd zijn verplaatst naar een dukdalf, gelegen 2;8 cables 41 gr. van bovengenoemden chimney. b. De twee roode lichten en mistklok op de S punt van het T hoofd zijn verplaatst naar een dukdalf, gelegen op 2,7 cables 54 gr. van bovengenoemden chimney. Deze dukdalven moeten op de krt. worden aangebracht door een vierkant, met als zijde de breedte van het T hoofd; beide vierkanten moeten door een volle lijn worden verbonden met het T hoofd. De hulk, even NWlijk van a. moet, met de 2 groene lichten, worden geschrapt. Schcepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier bin nen 68 stoomschepen en 14 motorschepen, te zamen 82 schepen tegen 71 schepen in de week tevoren. Naar zee vertrokken 63 stoom schepen, 11 motorschepen en 1 zeesleepboot, tezamen 75 schepen tegen 72 schepen in de voorafgaande week. Uit en naar zee passeerden dus in de laat ste week 157 schepen of 14 schepen meer dan in de voorlaatste week. Hout voor Velsen. Het Nederlandsche stoomschip Procyon is van Archangel aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. Terug na reparatie. De stoomtrawlers IJm. 37 Gloria, welke de vorige maand naar Vlaardingen gesleept werd voor het uitvoeren van een belangrijke vertimmering, is weer naar hier teruggeko men, gesleept door de sleepboot Stentor van Bureau Wijsmuller. In den West-Indiëdienst. Het motorschip Magdalena, dat eenige ja ren lang den dienst tusschen West-Indië en Amsterdam'Hamburg onderhield doch on langs in een anderen dienst werd ingedeeld, zal opnieuw in den ouden dienst worden ge bracht naast de nieuwe motorschepen Caribia en Cordillera. Dit laatste wordt de volgende maand voor de eerste "reis hier binnen ver wacht. MARKTPRIJZEN Tarbot per KG. f 1.15—f 0.90. Griet per 50 KG. f 39—f 17.50. Tongen per KG. f 1.85—f 0.85 Groote schol per 50 KG. f 32. Middelschot per 50 KG f 32. Zetschol per 50 KG. f 24—f 19 Kleine schol per 50 KG. f 19—f 3.60. Tongschar per 50 KG. f 47. Vleet per stuk f 2.05--f 0,78. Schar per 50 KG. f 6. Rog per 20 stuks f 14. Kleine poon per 50 KG. f 22—f 6.50. Groote schelvisch per 50 KG. f 21—f 19. Middelsehelvisch per 50 KG f 20—f 15 KI. middelsehelvisch per 50 KG. f 17f 6.15. Kleine schelvisch per 50 KG. f 8.20—f 2. Kabeljauw per 125 KG. f 68— f 25. Gullen per 50 KG. groote f 9—f 4.60 kleine f 5.60—f 0 25. Leng per stuk 80—30 cent. Heilbot per KG. f 1.05 Wijting per 50 KG. f 3.80—f 1.85. Koolviseh per stuk 34—10 cent. Makreel per 50 KG. f 13.50—f 8.20. Versche haring per 50 KG. f 7.60—f 2.90. Groote hake per 125 KG. f 69; middel hake per 125 KG. f 78f 56. klein middelhake Der f°ilKGf 3^ 27f 16kleine Per 50 KG. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De volgende schepen zijn Maandag 14 Augustus radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheven ingen Radio. BaioeranCottica, Colombia, Chr. Huygens Costa Rica. Dempo. Indrapoera, Kota Baroe 'Kota Nopan, Kota Tjandi. Leerdam. Poelau Bras, Poelau Roebiah. Sibajak, Van Rens selaer, Veendam, Zeelandia. VERWACHTE TRAWLERS. Hedenmorgen nog in zee. Vertrek data: 4 Aug. IJm. 55, IJm. 97. motief voor den moord bleef even duister als ooit. Zij was haar vader zeer dankbaar voor alles, wat hij gedaan had. De beste advocaat was genomen om den beschuldig de te verdedigen en daarenboven had Wild gezorgd, dat elke som, die hij voor de ver dediging noodig zou kunnen hebben, tot zijn beschikking werd gesteld. De tijd der gerechtszitting was nu nabij. Wild had beloofd, dat hij haar mee zou nemen en ze was ook van plan te gaan ofschoon ze in stilte terugschrikte voor het vonnis. Maar zij had zich zelf moed inge sproken en niets zou haar besluit doen wan kelen. Zij had haar hersenen afgepijnigd in ein- delooze pogingen om aan een deta'i te den ken, zich een of andere gebeurtenis te her in n: ren, die zijn onschuld zou kunnen vast stellen. Zij wilde telkens opnieuw zich de gebeurtenissen van dien avond voor den geest roepen in een poging om schijn van hem af te laden. Dit was het eenige, wat zij verlangde. Die herinneringen kwelden haar. Het diner. Débu's verklaring, bijna ieder woord, dat hij tot haar gesproken had, zijn ge zichtsuitdrukking, de vreemde rit naar huis alles was haar levendig bijgebleven. Zij herinnerde zich de worsteling. Doch de vol gende indrukken werden vager. Daarna kwam het schot. En dan de ailervreeselijk- ste herinnering de doode man. Ze begreep dat haar vader gelijk had gehad. Het zou den gevangene niets geholpen hebben, wan neer zij had toegegeven, da,t zij er ook was toen hij het huis binnen kwam. Zooals hij zeide, zou het er juist toe bijgedragen heb ben om de schuld op hem te laden. Zij trachtte zich zelf voor te houden, dat de schijn tegen hem slechts onbeduidend was, dat zijn vrijspraak vast stond, doch iede- ren dag deed een nieuw verslag in de krant haar opgebouwde hoop ineenstorten. De publieke opinie scheen l'Etranger Rouge reeds veroordeeld te hebben. Het feit, dat hij een apache was, leider van een bende, die in het verleden eenige stoute stukken had uitgevoerd zijn eigenlijke karakter werd aan de verbeeldingskracht van den lezer overgelaten sprak zeer tegen hem. Er zou zeker groote belangstelling zijn voor de gerechtszitting, het geheimzinnige van zijn afkomst zelfs de politie kon hem niet thuis brengen zijn knap figuur, zijn goed voorkomen, de persoon van zijn slachtoffer, alles droeg er toe bij voor de zaak een ongewone belangstelling op te wek ken. (Wordt vervolgd). 5 Aug. IJm. 130 (Westkust), IJm. 195. 7 Aug. IJm. 114. 8 Aug. IJm. 16. IJm. 46, IJm. 49, IJm. 91, IJm. 116, IJm. 155, R.O. 15. 9. Aug. IJm. 31, IJm. 77, IJm. 89, IJm. 147. DE R.O. 16 CLAESJE. Zondag is van de eerste reis teruggekomen de nieuwe motor tra wier Claesje R.O. 16. De eerste reis heeft opgeleverd een vapgst van 450 manden visch. Toen de trawler aan kwam, werd bij de op deii wal aanwezigen de gedachte gewekt dat de winch defect was. Want terwijl bij het aan wal komen van trawlers dit steeds geschiedt met hulp der wich, kwam de nieuwe motortrawier zonder hulp van de winch aan wal. Trotsch den lagen waterstand had het aan walkomen een vlot verloop. Naar men ons van 'bevoegde zijde meedeelde voldeed de nieuwe trawler in alle opzichten aan de hier voor gestelde eischen. Aangekomen. 12 Augustus: Vienna s.s. Harwich Roussalka jacht Viissingen Harmanteh s.s. La Plata 13 Augustus: Poelau Laut m.s. Bremen Phrontis m.s. Londen Glanton s.s. Leith Orpheus s.s. Kopenhagen Lingestroom s.s. Londen Mavis s.s. Londen Parknasilla s.s. Swansea Rijnstroom s.s. Huil Euterpe s.s. Gothenburg Phaedra s.s. Danzig Rhea m.s. Lissabon 14 Augustus: Rhein s.s. Hamburg- Iris s.s. idem Joma m.s. Gosport Borthwick s.s. Leith Vertrokken. 12 Augustus: Vyshera s.s. Leningrad Vliestroom s.s. Leith Venezuela s.s. Hamburg Marnix v. St. Aldegonde m.s. Oslo. Flandria s.s. Gothenburg Gateshead s.s. Newcastle Caribia m.s. Hamburg Hebe s.s. Hamburg Amata s.s. Riga Peisander m.s. Liverpool Orania s.s. Bremerhaven Hagar m.s. Horsens. Astarte s.s. Bremen Blyth s.s. Goole Helsinki s.s. Kotka Roek s.s. Londen Erato s.s. Tyne Danae s.s. Dunstom Keti Chandri s.s. Piraeus Vechtstroom s.s. Huil Hontestroom s.s. Londen Regis s.s. Bremen 13 Augustus: Runmarö s.s. Malmo. Homledal s.s. Nordenham P.L.M. 16 s.s. Rotterdam Delfland s.s. West-Afrika Vienna s.s Harwich. IJMUIDEN VERKEERSONGEVAL. Zaterdagavond acht uur is het vijfjarig zoontje van den heer v. d. M. in de President Steijnstraat door een onbekend wielrijder op den hoek van den Velserduinweg—Linden- straat te IJmuiden-Oost aangereden, tenge volge waarvan hij een ernstige beenbreuk kreeg. Het kind is ter verpleging opgenomen in het Antonius Ziekenhuis te IJmuiden-Oost. FIETS GESTOLEN. Bij de politie is aangifte gedaan door mej. O. van diefstal van haar rijwiel uit de Iepen straat. RUITEN INGEWORPEN. Van het station bij de Vischhal zijn twee ruiten ingeworpen. Naar de daders stelt de politie een onderzoek in. SCHOL EN SCHAR ONTVREEMD. Ten nadeele van T.. wonende in de Snel— liusstraat, is in den nacht van Zaterdag op Zondag een hoeveelheid schol en schar ont vreemd uit een drogerij, staande in de duinen. OP STRAAT GEKALKT. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door de O.S.P. op verschillende plaatsen in IJmuiden-West en oud-IJmuiden gekalkt. De gemeentereiriiging heeft de geschriften verwijderd. DE MARTENSHOEK BINNEN De motorlogger Martenshoek kwam na een reis van zes weken, met 28 last pekelharing binnen. BINNENGEKOMEN De Utrecht IJm. 73 kwam binnen met 800 manden versche haring. OCTANT ONTVREEMD Ten nadeele van K. en B„ gevestigd aan de Trawlerkade alhier, is van een trawler ont- vreemd een octant. Door de politie wordt naar de daders een onderzoek ingesteld. AFSCHEID DS. A. GROOT Zondagavond heeft Ds. A. Groot, hulppre diker bij de Ned. Herv. Kerk te IJmuiden- Oost, wegens vertrek naar Exmorra, zijn af- scheidspredikatie gehouden. Nadat de gemeente gezongen had Gez. 256 vrs. 1:6 en gelezen was Lukas 9:57 en Lukas 101:6 sprak de scheidende leeraar een ge bed uit waarna hij een predikatie hield over Lukas 102. Hierna sprak Ds. Groot woorden van dank tot den predikant der gemeente Ds. A. A. Wildschut, dien hij dankte voor zijn steeds betoonde gastvrijheid, maar bovenal voor de hulp en steun die hem altijd door Ds. Wildschut geboden was. Vervolgens richt te hij zich tot de kerkeraad en dankte deze voor de pretige samenwerking. Evenzoo werd een woord van dank gericht tot de Commis sie van Bijstand, en tot de cateeliesanten. Hierna richtte Ds. Groot zich tot de vereeni- ging van Jong Hervormden die hij vermaan de om de eens door hen afgelegde- belofte trouw na te komen, opdat zij eens zullen wor den de kern der gemeente. Nadat Ds. Groot in dankgebed was voor gegaan, richtte Ds. Wildschut zich tot den vertrekkenden predikant en gewaagde van de werkelijkheid van het scheiden, waarvoor hij geplaatst is. Tot dusver had hij zich niet kunnen indenken dat ér een scheiden zou plaats vinden, maar nu was het uur toch ge komen. Straks zal Ds. Groot aldus spreker in Exmorra in eigen pastorie zijn, maar steeds zullen wij gedenken de goede bogen - blikken van samenzijn in 't verleden. Met een woord van dank voor de goede hulp van Ds. Groot ondervonden eindigde Ds. Wild schut met het verzoek tot de aanwezigen, om Dr. Groot de laatste vier regels van Gez. 96 toe te zingen, waarop Ds. Groot de zegenbede uitsprak. VELSEN TEEKENEN VAN OPLEVING. GEGEVENS OVER DE INDUSTRIE. Men schrijft ons: Het is een gelukkig verschijnsel, dat er bij de groote industrieën in onze gemeente met volle kracht gearbeid wordt. Dit is in de eerste plaats het geval bij de papierfabriek der firma Van Gelder Zonen. Er wordt in alle afdeelingen der fabriek vol ledig gewerkt en de aanvoer van grondstof fen is veel grooter dan verleden jaar. Het vorig jaar kwamen in totaal maar 24 zee schepen voor de fabriek aan, waarvan 20 met hout, thans zijn er reeds 36 schepen geweest, waarvan 31 met hout en zijn er in deze maand en de komende maanden zeker nog verschillende schepen te wachten. Een ver blijdend feit is zeker ook, dat terwijl ver leden jaar geen enkel Nederlandsch schip hout voor de fabriek aanvoerde, er thans reeds 9 Nederlandsche schepen met hout zijn geweest. Een niet minder verblijdende opleving is bij het Hoogovenbedrijf te constateeren. In Juli was het scheepvaartverkeer voor het bedrijf reeds heel wat belangrijker dan ver leden jaar in dezelfde maand. Er kwamen 10 schepen met erts en 2 met steenkolen aan tegen verleden jaar 6 schepen met erts en geen met kolen. Thans, in Augustus, is_ de scheepvaart echter zoo druk, als ze in tijden niet is geweest. Verleden jaar kwamen in de geheele maand Augustus 17 stoomschepen aan, waarvan 5 met erts en 2 met steenko len. Nu zijn er in elf dagen reeds 1-5 stoom schepen aangekomen, waarvan 12 met erts en 1 met steenkolen. Alleen de vorige week kwamen 9 ertsbooten aan en er zijn dagen geweest, dat er 7 ertsbooten in de buiten haven lagen. Zaterdag lagen er nog 5 in los sing. Het was een ongekende drukte in de haven, zooals we nog weinig gezien hebben. Al wordt het ruwijzer helaas met verlies ver kocht, het product vindt blijkbaar zeer gretig aftrek. Groote partijen gaan geregeld naar Noord-Amerika. Ten derde is er veel werk bij de N.V. Plaat- wellerij te Velsen. Deze industrie krijgt her haaldelijk opdrachten, van rijks- en andere overheidsdiensten, als waterstaat, genie, waar bij vele werken opgedragen worden bij over eenkomst, een bewijs van het vertrouwen in den goeden naam dezer firma. Vroeger pro duceerde de Plaatwellerij veel buizen voor Ned.-Indië, nu daar niet zooveel meer heen gaat, is het een gelukkig verschijnsel, dat er voor het eigen land zooveel opdrachten zijn. Ook bij de Amst. Ballast Mij. is eenige op leving en al zijn er nog lang niet, zooals voor De autobus, die bij het ver schikkelijk ongeluk nabij Overschie in den flank werd aan gereden. meldt: m.M. Hoogste barometerstand 768.3 Breslau. Laagste barometerstand 740.7 m.M. te jan Mayen. en voorspelt zwakke tot matigen, veranderlijken wind zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, aan.! 1 vankelijk geen kans op regen, en onweer, iets koeler overdag. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden 761 m.M. 67 p 55 P. 60 F. Opgaaf: MAGAZIJN T BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83. IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Maandag nam 9.25 uur. Dinsdag v.m. 10.02 uur; nam. 10.40 uur Woensdag v.m. 11.26 uur. (Geen Zomertijd.) ZWEMINRICHTING V. Z. V. (Spuikanaal) Temperatuur lucht Water 66 F. 68 F. jaren, 300 arbeiders aan 't werk, er wordt f toch weer geregeld zand gegraven en geleverd I -en het bedrijf is weer op gang. Deze maat- schappij heeft groote werken in uitvoering, [I te Nijmegen en in andere plaatsen, doch het ■bedrijf hier moet het vooral hebben van den woningbouw te Amsterdam in 't groot, wan- neer dus groote zandleveranties noodig zijn, j Nu er echter in 't bouwbedrijf een flinke op- leving is, is er hier ook weer werk bij de Bal- 1 last Mij. en te hopen is, dat het werk zich I blijft uitbreiden. Nu er ook in de visscherij weer meer gang komt en het zich laat aanzien, dat er in I October een veel grooter aantal stoomtraw-1 Iers in de vaart zal zijn, mogen we dus spre ken van een verblijdende opleving in onze gemeente en laat het aspect zich wat gun- r stiger aanzien dan verleden jaar. Maar voor r onzen zoo zeer getroffen middenstand en voor het herstel onzer geschokte gemeente. financiën is die opleving ook wel zeer noo- dig. Moge deze de voorbode zijn van een blijvend herstel. WIELRIJDER AANGEREDEN Zondagmorgen te ongeveer 12 uur reed een auto, komende uit de richting Beverwijk op den Wijkerstraatweg hoek Corverslaan een wielrijder aan. Ondanks krachtig remmen door den bestuurder der luxe auto kon een aanrijding niet meer voorkomen worden. Hei rijwiel werd geheel vernield, terwijl de berij-| der eenige lichte ontvellingen aan de hand opliep. Zoowel tegen den bestuurder der auto als tegen den wielrijder werd procesverbaal opgemaakt. OPBRENGST HERWONNEN LEVENSKRACHT De speldjesverkoop op Zondag te Velsen»' Noord ten voordeele van Herwonnen Levens»; kracht heeft opgebracht 166. JEUGDFANFARECORPS „KINDER VREUGD" Zaterdagavond bracht, onder leiding van den heer J. Schilp, bovengenoemd corps een serenade aan het echtpaar J. Brouwer-Van Riessen, wonende Doodweg, ter eere van zijn zilveren huwelijksfeest. Het werd door het zil» veren echtpaar benevens de familie zeer op prijs gesteld. Nu de jonge muzikade garde toch in hei gareel was. maakte het bestuur van deze ge legenheid gebruik een propaganda-rondgan? te maken, waarin zij volkomen slaagde, ge zien de groote belangstelling van het publiek. OP EXCURSIE Op Zondag 20 Aug. a.s. zullen ongeveer 400 leden der afdeeling Amsterdam van den R. O. een bezoek aan Velsen Noord brengen. Ook het park Rooswijk wordt niet vergeten. In de groote zaal van café Bloemoord zal de koffiemaaltijd gebruikt worden. AGENDA TE HAARLEM MAANDAG 14 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: Rijk en geen geld. I Gebouw Sint Bavo: De miniatuurstad, I 210 uur. Luxor Sound Theater: Congorilla. 2.30 t en 8.15 uur. Palace: Watt en Half Watt: „Op Manoeu- I vre". Op het tooneel: Tom Jersey, artistieke I handschaduwen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Liebe Scherz und Ernst". Op het tooneel: Billaks, de elegante rolschaatsenrijders. 2.30, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 15 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: Rijk en geen geld. Gebouw Sint Bavo: De miniatuurstad. 210 uur. I Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds, MAANDAG 14 AUGUSTUS. Luxór Theater: „De terugkeer van Dr. j Fu Manchu" en „Majesteit staakt", 8 uur, Noorderbad, Wijk aan Zee: Middag- en avondconcert. DINSDAG -15 AUGUSTUS. Luxor Theater: „De terugkeer van Dr. Fu Manchu" en „Majesteit staakt", 8 uur. f Noorderhad, Wijk aan Zee: Middag- €n avondconcert. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN MAANDAG 14 AUGUSTUS Thalia Bioscoop: Waar de Nagara woedt. 8.30 uur. DINSDAG 15 AUGUSTUS Thalia Bioscoop: Waar de Nagara woedt. 8.30 uur.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6