DE BILT De Mysterieuse Apache. De wereldkampioen Jac. van Egmond weer thuis! {JMUIDER COURANT. DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1933 TWEEDE BLAD. SPORT EN SPEL. UIT HAARLEM WIELRIJDEN. Vertelt ons van zijn ervaringen in Parijs. 'tls niet alleen een kwestie van hard rijden, maar ook van tactiek!" Blijft voorloopig nog amateur. Toen het bekend geworden was, dat onze wieler-wereldkampioen Jac. van Egmond Woensdagmorgen elf uur met den Pullman- trein uit Parijs zou vertrekken en dus te 17.58 uur in Den Haag zou arrive eren, zijn we er heen gegaan en hebben den zoo be roemd geworden stadgenoot onze opwachting op het perron van het leelijke Haagsche station was het niet erg druk. Blijkbaar was de komst van den nieuwen wereldkampioen niet voldoende bekend geworden. En toch, toen de trein binnen stoomde en de lange Haarlemmer verscheen, vormde een flink aantal personen een kring om hem heen. Vooral de Ako-jongetjes, die anders waarlijk niet voor een klein geruchtje ver vaard zijn, keken met onverholen bewonde ring en ontzag naar den landgenoot, „die toch zoo fijn fietsen kan!" Ter begroeting waren slechts aanwezig de gelukkige ouders, de heer Swaab de Beer en de heer H. van Duijnen, de enthousiaste voor zitter van de H.S.V. „De Kampioen", die er, en terecht, niet weinig trotsch op is, dat Van Egmond tot de leden zijner vereeniging be hoort. Verder was daar de heer Frans Kot man, ook een lid dezer vereeniging, die de reis naar Den Haag en terug per fiets had gemaakt om zijn clubgenoot te begroeten. Gelukkig schoot er ook voor ons nog een beetje tijd over voor een kort onderhoud. Van Egmond was vol lof over de verzorging van de Hollandsche renners door de Neder- landsche Wielren Unie en door zijn trainer Guus Schilling. „In die Parijsche hotels eten ze altijd van die liflafjes", aldus de wereld kampioen, ,en dat is niets voor ons. Speciaal voor ons was er een echte Hollandsche keu ken. Alles was uitstekend voor elkaar. Kosten noch moeite zijn gespaard om het ons zoo aangenaam mogelijk te maken. Ik had ook voldoende gelegenheid om te trainen, zoodat ik volkomen toegerust den grooten strijd kon afwachten". „Hadt u geen last van zenuwachtigheid?" „Ja zeker. Je bent vóór dien tijd aan een groote spanning onderhevig. En daar hebben alle renners last van. Dat is trouwens ook begrijpelijk. Waar zou je anders de courage vand'dan halen? Als je volkomen normaal en kalm was, dan zou je niet winnen. Door de groote spanning worden je krachten sterker. Toch kan het soms aan kleinigheden liggen, dat je een wedstrijd verliest. In Los Angeles was ik indertijd in een uitstekenden vorm en ik had dan ook veel hoop op succes het vorig jaar in Rome. Toch heb ik daar verloren. En ik vond mijn vorm niet eens zoo slecht. Ik trainde veel en reed daarbij de 200 M. in 12 sec. Een heel kleine inzinking was misschien de oorzaak dat ik overwinning niet behaal de. Ik heb me er echter niet door ter neer laten slaan". „Wie was in Parijs uw zwaarste tegenstan der?" „Andersen. Wat 'n rijder is dat! Maar ik hield 'm goed in de gaten! En toen ik hem zag aankomen, zette ik m'n tanden op elkaar en spande mijn uiterste krachten in. Ik wil u wel eerlijk zeggen, dat het een groote vol doening voor mij was, dat ik Andersen klop te. Bij zoo'n partijtje is het niet alleen een kwestie van hard rijden, maar ook van tac tiek. Je moet er goed je hersens bij hebben! Het kost je in zulk een wedstrijd meer ze nuwspanning, dan lichamelijke spanning. Door de nervositeit zagen alle renners wit. Die Dusika is anders ook een geweldige ren ner. Maar hij heeft dezelfde pech gehad, als ik het vorig jaar in Rome. Hij was er blijk baar een beetje uit. Toch vond ik het onbe grijpelijk van de wedstrijdcommissie, dat zij Rampelberg en mij in een zelfde serie zette. Het gaf mij den indruk, alsof ze een finale tusschen uitsluitend Franschen wilde hebben. Enfin, dat is niet gelukt! Ik heb gelukkig ge wonnen en dat vond ik fijn!" „En hoe namen uw tegenstanders uw over winning op?" „In één woord prachtig. Zij hadden na tuurlijk veel liever zelf gewonnen. Dat is trouwens logisch. Maar ze waren allemaal uiterst sportief en wenschten me van harte geluk. Ulrich is een reuzengoede vriend van me. Hij is één der beste amateurs. In Ko penhagen hebben we al vaak tegen elkaar gereden, maar", zei Van Egmond lachend, „hij heeft nog nooit van me gewonnen! Nu noemen ze mij in Parijs de locomotief! Ik wist anders niet, waar ik blij der om moest wezen: dat het afgeloopen was of dat ik we reldkampioen was geworden!" „Het zal zeker vóór dien tijd wel wat van uw nachtrust gekost hebben?" „Nou, tegen u gezegd en gezwegen kan ik anders wel eens met een gerust geweten des morgens tot een uur of negen blijven slapen. Maar op den ochtend van den dag toen het er op aan kwam, was ik al om zeven uur wakker en bleef wakker, omdat het toen tot me was doorgedrongen wat me te wachten stond. En ook den eersten nacht na een zwa- ren wedstrijd kan ik niet best slapen. Zon dagavond ben ik expres met m'n vrienden Parijs in gegaan, omdat ik er niets voor voel de, vroeg naar bed te gaan. Ik kwam pas te één uur thuis en sliep toen dadelijk zóó vast, dat ik niets gehoord heb van een zwaar on weer, dat toen woedde. Maar tegen vijf uur Maandagmorgen werd ik weer wakker en kon toen niet meer in slaap komen". „Waren er veel Hollanders op de baan?" „O ja, honderden! Op alle rangen hoorde ik Hollandsche aanmoedigingskreten; het was maar „hup, Jac!" en „hup, Van Eg mond!" Eén van de eersten, die me felici teerde, was Jan van den Berg, de directeur van het Amsterdamsche Stadion. Die klopte me op m'n schouder en zei: „Het is voor den bakker. JackieJ" Dat deed me goed!" „En wat was uw meening over de geruch ten van uw mogelijke disqualificatie?" „Dat heb ik van het begin af niet willen gelooven. Dat zou ik toch zoo geweldig on sportief gevonden hebben. Ze hadden even goed kunnen zeggen: Jantje mag niet mee doen en Pietje mag niet mee doen! Dat zou duidelijker taal zijn geweest!" „Hoe denkt u over de wedstrijden van Don derdagavond in het Amsterdamsche Sta dion?" „Nou, ik hoop weer te winnen, al zal het niet gemakkelijk vallen. Maar ik beloof u, dat ik m'n tanden weer op elkaar zal zetten! Na Zondag heb ik anders niet meer op een fiets gezeten. Ik ben een beetje stijf van het vele loopen geworden. Ik ben ook de rijders op den weg een beetje behulpzaam geweest Tjonge, wat had ik met die kerels te doen! Die moesten soms over heel slechte wegen rijden, 'k Pleb respect voor ze! Ik ga echter Donderdagochtend nog even een twintig kilo metertjes trappen. Ik hoop dat dit voldoende voor 's avonds is". „Welke wedstrijden staan er nog op uw programma?" „Vrijdag moet ik in Kerkrade rijden; op 26 Augustus in Boedapest, op 28 Augustus in Weenen. En op 1 September in Kopen hagen. „A propos!", aldus mengde zich hier de heer Van Duijnen in het gesprek, „we reke nen er op, dat je op Koninginnedag in Zand- voort mee zult rijden!" (a) „Nu goed, ik zal komen. Dan zal ik de reis heen en terug wel per vliegmachine maken, Onze fotograaf nam het zekere voor het onzekere: nietwaar, het zou wel eens kunnen wezen, dat Van Egmond niet per trein, maar per auto uit Den Haag zou komen. Daarom ging hij naar de Dubbele Buurt en wachtte daar maar kalm af. Zijn geduld werd beloond. Te kwart over zeven kwam de wereldkam pioen daar per auto aan en was zoo vrien delijk, even voor onzen fotograaf te posee ren, zoodat ons blad het eenige is, dat Van Egmond bij zijn thuiskomst te Haarlem op de gevoelige plaat kon brengen. Vóór de deur: links de heer H. van Duynen, voorzitter van de H.S.V. „De Kampioen", in het midden moeder Van Egmond; rechts haar zoon. In den ingang van links naar rechts: de zuster en vader. want daarna moet ik nog een paar dagen in Kopenhagen uitkomen!" „En hoe lang", aldus luidde onze laatste vraag, „blijft u nog amateur?" „Die vraag is mij dezer dagen al meermalen gesteld. Dat hoop ik de eerste maanden nog te blijven. Ik zal er voor het a.s. winterseizoen eens over denken om professional te worden". Van Egmond moest nog even lachen om de uitdrukking „de lange Hollander" in bijna alle bladen, die j.l. Maandag verschenen. „Ik ben toch zoo lang niet", grapte hij. „Ik ben maar 1.89 M. Dat lijkt lang, omdat bijna alle andere renners zoo klein zijn!" We wenschen hem vanavond in het Am sterdamsche Stadion van ganscher harte veel succes toe. (a) Zie elders in dit nummer SCHERENS IN FRANKRIJK. REVANCHE VAN PARIJS. Te Croisé-Laroche had reeds een revanche plaats van de wereldkampioenschappen. De belangrijkste resultaten der sprintwedstrij den luidden: lste rit: 1. Scherens, 2. Michard, 3. Falck Hansen. - 2e rit: Gerardin, 2. Falck Hansen, 3. Michard. 3e rit: 1. Gerardin, 2. Scherens, 3. Falck Hansen. 4e rit: 1. Scherens, 2. Michard, 3. Gerar din. 5e rit: 1. Michard, 2. Scherens, 3. Gerar din. Eindklassement: 1. Scherens 6 punten; 2. Michard 8 punten, 3. Gerardin 10 punten, Falck Hansen 12 punten. Op het tentoonstellingsterrein van Chicago tosfeerballon een opstijging te maken. De tot een noodlanding. Het bergen van het heeft captain Settle getracht met zijn stra- bestuurder was spoedig echter genoodzaakt omhulsel. KORFBAH SERIEWEDSTRIJDEN SPORT VEREENT. Op Zondag 27 Augustus organiseert Sport Vereent op haar terreinen nabij de Ruïne van Brederode te Santpoort groote serie-wed strijden. Niet minder dan 68 twaalftallen zullen daar den strijd met elkaar aanbinden, die op acht velden ieder drie wedstrijden spelen. Uit Rotterdam, den Haag, Amsterdam enz. komen de spelers te Santpoort, om daar een beker of tak te winnen. De toegang is gratis. BILJARTEN COMPETITIE NED. BILJARTBOND De inschrijvingen voor de a.s. competitie zijn thans bekend. Wat Haarlem betreft kunnen wij de vol gende constate eren: In klasse C (klein biljart-cadre) B. C. II. In klasse D (klein biljart)B. C. H. Roozen- daal (te Overveen), B. V. Haarlem en No. 1 (te IJmuiden). In klasse E (klein biljart- libre): Vriendenkring, D. E. S., B. V. Haar lem I, B. V. Haarlem II en Excelsior (te Vel- sen). In klasse F (klein biljart-libre)Vrien denkring, B. V. Haarlem, D. E. S., De Koren beurs en Excelsior. Voor het clubkampioenschap Driebanden schreef de B. C. der Sociëteit-Vereenigina in met een team van zes spelers, om den titel te verdedigen. ATHLETIEK. COMPETITIE K.T.K. Ondanks het feit, dat Concordia in de le klasse van de athletiek-competitie van den Kennemer Turnkring met den derden (laat- sten) wedstrijd uitkwam o.a. met at-hleten als P. Spoor en A. Blik, wist de Bloemendaal- sche Gymn. Ver. ook dezen wedstrijd te win nen, zoodat de kracht van de B.G.V.-ploeg nu wel duidelijk gebleken is. De Bloemendalers kwamen dan ook als no. 1 uit den strijd en werden dus kampioen met totaal 926.55 p. tegen Concordia 825.60 p. De ploeg van Gra- tia-Plato, waarin slechts één eerste-klasse athleet opgenomen was (n.l. M. Voogd, die in den 3en wedstrijd het hoogste totaal van alle deelnemers bereikte, n.l. 70.9 p.), werd met grooten achterstand no. 3 (636.65 p.) In de 2e klasse bleef Turnlust H. I onge naakbaar. Overigens veranderde de volgorde vrij belangrijk. Zij werd in eindstand: 1. Turnlust H. I 443.90 p., 2. B.G.V. II 352.70 p., 3. Turnlust B. I 350.85 p., 4. Bato I 332.95 p., 5. Concordia II 224.10 p., 6. Turnlust B II 223.95 p., 7. Turnlust B III 181.75 p. In den 3en wedstrijd waren van de elf 3e klasse-ploegen slechts zes opgekomen. Ook hier werd Turnlust H. kampioen, weer met groot verschil. De eind-uitslag is hier: 1. Turnlust H II 202.40 p., 2. T.V.S. 10.30 j.; Olympia 156.95 p.: 4. B.G.V. III 107.60 p.: 5. Turnlust H III 95.00 p.; 6. Bato II 84.30 p.; 7. O.S.S. I 66.20 p.; 8. O.S.S. II 28.80 p.; 9. Gratio-Plato H 23.50 p.; 10. Concordia III 18.10 p.; Turn lust B IV 15.1 p. De groote verschillen in de 3e klasse wor den verklaard door ongeregeld opkomen. De beste was hier A. J. van Niekerken (Olympia) 20.05 p., en in de 2e klasse H. Poorter Bato) 43.3 p. De beste prestaties, in volgorde van le, 2e en3e klasse, waren in dezen wedstrijd: 100 M. 11.3, 12.6 en 12.8 sec.; verspringen ma 5.82, 5.45 en 4.96 M.; kogelstooten 9.92 8.97 en 9.27 M.; 400 M. (le kl.) 54.4 sec.; speerwerpen (le en 2e klasse) 39.64 M. en 35.85 M.: hoogspringen b.a. (le en 2e kl.) 1.75 en 1.60 M. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN „HAARL. DAMCLUB". Hieronder publiceeren wij den eindstand van den wedstrijd om het derde klasse club kampioenschap 1932/1933 der Haarlemsehe Damclub. Deze luidt als volgt: gesp .gew.r emverl .pnt Ph. G. Amelung Jr. 19 15 2 2 32 H. C. Souverein 20 13 4 3 30 L. Kisch 20 13 3 4 29 Th. C. v. d. Sluijs 20 12 4 4 28 J. J. Groene woud 20 11 4 5 26 J. C. Bom 20 11 3 6 25 J. Mets 20 11 3 6 25 B. Henneke 20 10 4 6 24 J. Zurel 20 8 6 6 22 H. G. J. Andriessen 20 10 2 8 22 A. Smit 20 6 10 4 22 L. J. Froonhof 20 7 5 8 19 G. Molenaar 20 8 1 II 17 K. Olij 20 7 3 10 17 Jac. Fr. van Garderen 19 5 6 8 16 W. Jonkhof 20 5 6 9 16 I. Ravensbergen 20 6 4 10 16 H. W. C. van Rhoon 20 4 3 13 11 O. T. Glaser 20 2 3 15 7 J. Klaverstijn 20 2 3 15 7 J. van Petegem 20 3 1 16' 7 Thans moet alleen nog gespeeld worden de partij Amelung Jr.Jac Fr. van Garderen. Deze partij heeft echter op het eindresultaat zeer weinig invloed. BLINDPARTIJ B. DUKEL. Op verzoek van de Damclub Het V/ester kwartier zal B. Dukel op Woensdagavond 13 September a.s. een blindpartij spelen tegen Ph. F. Amelung Sr. in het clublokaal der Haarlejnsche Damclub te Haarlem. VOETBAL. VAN GELDERS S SPORTVEREENIGING. Op Donderdag 17 Aug. des avonds te 7 uur zal V. G. S. I een vriendschanpelij ken voet balwedstrijd spelen tegen Sparta cp het ter rein van de N. A. S. B. aan den Hagelin- gerweg. VOETBALWEDSTRIJD. De Woensdagavond gespeelde wedstrijd lus schen de oude garde van Kinheim tegen Sparta-veteranen eindigde in een 42 over winning voor Kinheim. VOETBALNIEUWS. Zondagmorgen 10.30 uur speelt op het ter rein achter hotel de Prins Kinheim III tegen Kennemers IV en Zaterdagavond te 6.30 uur Beverwijk IKinheim I een wedstrijd voor het Kennemertournooi, terrein Beverwijk. meldt Hoogste borameterstand 763.8 rn.M. te Rennes. Laagste barometerstand 736,5 rn.M. te Janmajen. en voorspelt matigen, tijdelijk wellicht toenemenden, Zuid Westelijken tot Westelijken wind. Zwaar bewolkt tot betrokken, met regen buien. Anvankelijk warmer. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden 70 F. 56 F. 62 F. Opgaaf: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83. IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Donderdag n.m. 12.50 uur. Vrijdag v.m. 1.15 uur; n.m. 1.45 uur. Zaterdag v.m. 2.00 uur; n.m. 2.25 uur. (Geen Zomertijd.) ZWEMINRICHTING V. Z. (Spuikanaal) Temperatuur lucht Water 64 F. 67 F. ONTEIGENING VOOR DE WATER- WINNING IN HET GOOI. Ingediend is een onteigeningsontwerp voor gronden in 't Gooi, ten behoeve van 't Proviciaal Waterleidingbedrijf, dat de gron den noodig heeft voor de watervoorziening van Laren, Blaricum en Huizen en Anke veen, Kortenhoef, Nederhorst den Berg en Weesperkarspel. Ook Amsterdam moet van de waterwinplaats in het Gooi gebruik maken. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DONDERDAG 17 AUGUSTUS Thalia Theater: Gezelschap Jan Nooy: Ka mertjeszonde. 8.15 uur. Badhuis List: Populair Concert Kennemer zangers, 8uur. VRIJDAG 18 AUGUSTUS Thalia Theater: De geheimen van het oerwoud, eerste episode. Voorts De Witte broodsweken van twee Millionairs, 8.30 uur. AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 17 AUGUSTUS Luxor Sound Theater: Congorllla. 2.30 en 8.15 uur. Palace: Watt en 1-Ialf Watt: „Op Manoeu vre". Op het tooneel: Tom Jersey, artistieke handschaduwen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Liebe Scherz und Ernst".. Op het tooneel: Billaks, de elegante rolschaatsenrijders. 2.30, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 18 AUGUSTUS Bioscopen, nieuw programma- FEUILLETON UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 44) I>e gevangene liep naa- rde getuigenbank en nam zijn plaats daar in. Toen hij dit deed stond de man in de groote bank van de gerechtszaal weer op en bleef naar hem kijken met van aandoening trillende lip pen; zijn mager aristocratisch gezicht gloeide, zijn oogen waren vochtig. LEtranger Rouge vertelde zijn geschie denis met ware eenvoudige zekerheid, waar van de vervolger hem niet kon afbrengen. Hij was voorbij het huis gekomen hij ging vaak naar St. Cloud hoorde het schot, sprong door het raam naar binnen en toen Débu dood op den grond vond, zag hij zijn moeilijken toestand in en probeerde het huis te verlaten. Cornelia zag hem weer in de bank der be schuldigden terugkeeren, haar hart bonsde. Welken indruk had hij op de jury gemaakt en hoe lang zou deze marteling nog duren? De laatste pleidooien waren gehouden en de jury trok zich terug om de uitspraak te overwegen. Weer steeg het gezoem der stemmen; aan alle kanten hoorde men ar gumenten, voorspellingén en verwachtin gen betreffende de uitspraak. Beneden in de advocatenbank zat de verdediger in druk gesprek met den mageren, slanken man. De vrouw in het zwart was blijven zitten. Cornelia zat als verstijfd, een vreeselijk gevoel van onpasselijkheid kwam over haar. Hoe lang zouden de juryleden weg blijven en hoe lang zou ze het nog kun nen verdragen? Wild raakte haar arm aan, maar zij schudde haar hoofd, zijn woorden vooruit- lo^pend. „Nog een paar minuten", zeide ze „nog even". De jury bleef bijna een uur weg en voor het overspannen meisje, dat hen afwachtte, leek het een eeuwigheid. Het scheen haar toe, dat niet alleen de gerechtszaal, maar de stad, de heele wereld het woord afwachtte dat- leven of dood beteekende voor den man in de cel. Eindelijk kwamen zij terug, twaalf eer biedwaardige burgers, die ernstig in hun bank schoven; het gewicht hunner verant woordelijkheid drukte zwaar op hen. „Heeren van de jury", de zin bereikte slechts zwak Cornelia's ooren. Er was een doodsche stilte in de opge propte gerechtszaal. De gevangene stond rechtop, rustig, zeer bleek, maar kalm. „Schuldig, M'sieu!" Er ontstond een niet te onderdrukken ge mompel, en viel er weer een zware stilte, toen het doodvonnis was uitgesproken. Toen het laatste woord door de gerechts zaal geklonken had, ontstond er een plotse linge beweging. De vrouw in het zwart was flauw gevallen. De gevangene boog voor den President en daalde fier, met opgeheven hoofd de trap pen af, die naar de cellen leidden. Toen hij verdwenen was, sprong Deiigny op en zonder zelfs een blik te werpen op Yvonne, die op den grond lag en over wie zich eenige men- scben neerborgen, trok hij den verdediger aan zijn arm. „Waar?", vroeg hij hijgend, „waarheen wordt hij gebracht?" De advocaat wierp met een verstoord ge zicht zijn papieren op de getuigenbank. „Santé Prison, M'sieu", antwoordde hij. Deiigny drong zich door de menigte naar buiten, waar zijn auto stond, hij sprong er in en sloeg met een smak het portier achter zich dicht. „Santé Prison", zei hij, „en rijd snel!" Cornelia leunde met marmerbleek gelaat op den ann van haar vader, toen zij naar buiten gingen; ook Wild's vriendelijk gezicht stond diep ontroerd. Nu "was alles voorbij. Haar laatste hoop was vervlogen. L'Etran- ger Rouge moest den dood van een misda diger sterven. In de dichte auto greep zij wanhopig Wild's arm met beide handen.. „Hij is onschuldig, onschuldig!" riep ?ij. „Vadertjelief, wat kunnen we nog doen?" Wild keek met diep medelijden naar haar vertrokken gezicht. Hij had deze uitspraak verwacht, ze had hem in 't geheel niet ver rast. Hij zocht naar woorden om haar te troosten. „Misschien komt er nog iets aan 't licht", mompelde hij, „je weet, dat ik al het mogelijke gedaan heb, lieveling". Zij wrong krampachtig haar banden en drukte de nagels in de palmen. „Hij heeft het niet gedaan, hij zou het niet kunnen doen!", jammerde ze. „Hoe hebben ze hem toch schuldig kun nen verklaren?". Wild schoof onrustig heen en weer. Cor nelia had zich deze geschiedenis erg aan getrokken. Hij had haar niet mee moeten nemen. („Ik zal naar Fleurie gaan en hem zeggen alles te doen, wat gedaan kan worden", beloofde hij met stijgenden angst voor zijn hartekind. Cornelia zei niets meer. Voor het overige gedeelte van den rit naar Parijs, lag ze met haar hoofd op Wild's schouder geleund, ge dachteloos starend naar het voorbijvliegende landschap. Wild, die geen troostwoorden, kon vinden, zat zwijgend naast haar. Toen zij het hotel bereikt hadden, kreeg Cornelia haar zelfbeheersching weer terug en met opgericht hoofd ging ze onmiddellijk naar haar kamer en deed de deur achter zich op slot, terwijl haar vader naar de zit kamer ging, waar de overigen hem wacht ten. De uitdrukking van zijn gezicht meldde hun al de uitspraak. Julia voorkwam hem. „Slecht nieuws, Nor- man?". „Ja, schuldig bevonden en ter dood ver oordeeld", antwoordde Wild. Er viel een stilte en zij fronts te verward haar wenkbrauwen. „Arme man, toch kan ik niet gelooven, dat hij daaraan schuldig was. Waar is Cor nelia?" „Naar haar kamer. Ik ben bang, dat zij het zich heel erg heeft aangetrokken. Ik ik weet waarlijk niet, wat ik doen moet. Mevrouw Lawson stond op en ging ptin- zend weg. Royle keek Wild aan. „Ik geloof, dat alleen dit te verwachten was", zeide hij, „de schijn was te zeer tegen hem". Wild wreef zijn kin. „Dat was het ook en toch was er iets om dien man, dat mij ver baasde. Zijn apachenvrienden brachten een opschudding teweeg en er waren nog andere r.tias. Vooral één m-- in

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5