De Mysterieuse Apache. Wielerbaan te Haarlem of omstreken. /JMUIDER COURANT. VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1933 TWEEDE BLAD. IJMUIDEN ONS VACANTIE KINDERFEEST. Het inwisselen der bonnen een hindernisl ooper, die struikelde. Maandagmiddag is het inwisselen van de In ons blad afgedrukte bon tegen wedstrijd- öewflln voor ons Vacantie-Kinderfeest op 19 Augustus begonnen. Maar lang voor het aanvangsuur stonden al eenige kinderen te vachten en om half drie hadden zich ette lijken aan ons kantoorvervóegd. En de vol gende dagen bleef het stroomen met adspi- rant-deelnemers, vrijmoedige en schuchtere, groote en kleine en heel kleine. Zoo huppelde een peuter binnen, die nau welijks boven de tafel uit kon kijken. „Hoe oud ben jij, zus?" werd gevraagd. Want voor de wedstrijden, die, als bekend, bestaan uit zakloopen, koekhappen, blokjes rapen enz., zijn bepaalde leeftijden voorge schreven, varieerende tusschen 7 en 12 jaar. Vandaar onze vraag: „Hoe oud ben jij?" „Acht jaar, meneer!" ik keek mijn mede-redacteur eens aan en fluisterde: „Weet jij, hoe groot een kind van 8 jaar ongeveer is?" Maar hij, evenmin ter zake kundig als het kinderen betreft, schud de zijn hoofd. „En ik word gauw negen!" kwam de dreu mes triomfantelijk. Toen hebben we het bonnetje maar geac- cepteerd. Een ander vroeg of zij aan het koekhappen mocht mee doen. Zij kreeg een kaart, bekeek die eerst aan alle kanten en stelde toen de vraag of dat met gemberkoeken ging. Mijn collega, die van zijn leven nog nooit heeft „koek gehapt" en voor wien bij dat be hendigheidsspel dus alles mogelijk kan zijn, wilde het kind een genoegen doen en ant woordde bevestigend. „Da's jammer", zei het meisje en haalde haar neusje op. „Want ik hou niet van gember". Waarop mijn vriend onmiddellijk verze kerde, dat het lang niet allemaal gember koeken waren, en zich voornam om nooit meer mee te praten over dingen, waar hij geen verstand van heeft. Een meisje we vermoedden haar een hindernisloopstertje toonde een bon met vier namen. „En dan heb ik er thuis nog eentje van dertien", deelde het meisje mee. Wij wierpen een blik op het bonnetje en stelden bij ons zelf vast, dat daar onmogelijk 13 namen opgeschreven konden worden. „Ja, ziet u", vervolgde het meisje, „die wil graag meedoen aan verkleeden". Wij gaven voor het zusje van 13 jaar een kaart verkleeden mee. Een vroolijk kereltje struikelde bij het binnen komen over den drempel, krabbelde op en vroeg een kaart voor hindernisloopen Hij kondigde daarbij aan, dat hij vast een prijs zou winnen, want dat ie dat zoo goed kon, hindernisloopen En zoo ging het door. Donderdagmiddag liep het';zelfs zoo-druk, dat er queue gemaakt moest worden en de toekomstige blokjesraap- sters- ,en eierloopers bij drieën tegelijk bin- nengéiateh'werden. Dat belooft wat voor Za terdag En als nu het weer wil meewerken, dan zal het Vacantie-Kinderfeest van de IJmuider Courant ongetwijfeld slagen. BEVERWIJK DE TUINBOUW IN DEN CRISISTIJD. HET PRIJSPEIL EN DE BELANGEN VAN KENNEMERLAND. De tuinbouwsteunwet 1933, in het leven ge roepen om de zeer zwaar door den nood dei- tijden getroffen tuinbouwers de helpende hand te reiken en het althans mogelijk te maken, dat zij zich op hun bedrijven kun nen handhaven, heeft al heel wat pennen in beweging gebracht. De critiek richtte zich vooral tegen de limiet van vijf millioen gul den, welke voor den tuinbouw in het geheele land moet dienen en die niet mag worden overschreden. In dit opzicht is de nieuwe wet niets beter dan haar voorgangster van 1932, toen tengevolge van de gestelde limiet veel tuinders belachelijke bedragen als toeslag op hun producten ontvingen. Intusschen is de Minister nic'; van -zijn standpunt afgeweken, zoockt ook voor 1933 met dit bedrag de nood moet warden gelenigd. Het ligt voor de hand, dat dit niet zal gelukken en zeker niet voor Kennemerland, waar de tuinders door hooge- ren levensstandaard en hoogere grondprijzen, pachten enz. in nog ongunstiger omstandig heden verkeeren. De verwachtingen omtrent de hulp van regeeringswege zijn alzoo niet hoog gespannen. De gemeentekassen laten den bodem zien en vooral de besturen van de kleinere gemeenten in Kennemerland zullen in den a.s. winter in de onmogelijkheid ver keeren het weinige, dat de tuinders van re geeringswege zullen ontvangen, aan te vullen. Nochtans vertoont de nieuwe wet toch ook eenige nieuwe bepalingen, die een nuttige uitwerking zullen hebben. Een dier bepalin gen is het prijspeil der producten, waarmede in 1932 in het geheel geen rekening werd ge houden. Door de nieuwe bepaling van het prijspeil heeft de Minister te kennen willen geven, dat in de allereerste plaats voor steun- verleening die producten in aanmerking ko men, die dat prijspeil niet kunnen bereiken. Daarmede kunnen de fouten, die bij uitvoe ring van de wet 1932 aan het licht traden, worden vermeden. De bijbetaling zal ge schieden in den vorm van een toeslag per K.G. of andere eenheid over de producten, zulks inplaats van bijbetaling tot het prijs peil. Men kan daardoor de gewone voorsprong van het betere product behouden, terwijl ook tot op zekere hoogte het prijsverschil aan heb gewone veilingsverloop verbonden aanwezig blijft. Dit laatste is de prikkel voor het hand haven van een goed product. De steunver lening volgens de nieuwe wet wordt dus nauw begrensd door het prijspeil. Dit zal ook zeer noodzakelijk zijn, omdat door de be perking van het bedrag tot 5.000.000 slechts gedeelten van bet geleden verlies zullen kun nen worden betaald, immers dan komt de steun ook het meest ten goede aan hen, die het zwaarst door de crisis worden getrof fen. In zooverre dus is de bepaling betreffen de het prijspeil van veel nut te achten. Het ligt voor de hand, dat de producten, die voor steun in aanmerking komen aan minl- mumeischen moeten voldoen, anders werd eenvoudig alles aangevoerd. Strenge hand having van dezen maatregel zal ook noodig zijn, om den tuinbouw in het algemeen op peil te houden. De voorbereiding van de steunverleening bezorgt de veilmgbesturen handen vol werk. De administratieve rompslomp, welke aan de steunverleening vooraf gaat is verbijsterend. Dit ligt voor de hand, omdat van ieder en tuinder-inbrenger op de veilingsbrieven pre cies moet worden nagegaan, wat hij aanvoer de, de hoeveelheid en de prijzen, die zijn pro ducten opbrachten. Aan de veiling kenne merland, waar deze „crisisadministratie" ver richt wordt, is voor deze werkzaamheden zelfs een aparte af deeling ingesteld, waarvoor ook meer personeel in dienst moet worden genomen, een feit, dat intusschen voor deze betrokkenen een lichtzijde is. LUXOR THEATER. Het Luxor-Theater biedt zijn publiek voor de komenden dagen weer een uitstekend verzorgd programma aan. Als eerste hoofdnummer wordt vertoond een sterke speelfilm van de Paramount, na melijk „Een nacht in Sebastopol" met George Bancroft en Miriam Hopkins in de hoofdrol len. Het verhaal speelt zich af in Rusland tijdensde revolutie, waarvan Kylenko (George Bancroft) een der voorvechters is en bevat een groot aantal spannende mo menten, vooral wanneer Roode- en Witte- partijen elkander ontmoeten. Een, spannende film met een gelukkig slot. Als tweede hoofdnummer draait „De avonturen van Tom Sawyer", een-verfilming van Mark Twain's vermaard jongensboek. Tom Sawyer, de held van het verhaal, be leeft zijn avonturen op het witte doek en alle uit het boek bekende kornuiten hebben daarin hun aandeel. Het is een kostelijke film met vele zeer leuke en frissche scènes. Jackie Coögan speelt den titelrol, Mitzi Green is zijn vriendinnetje Becky. Een vroolijke film, waar ook de ouderen met veel genoegen naar- zullen kijken. Zoo is het programma van het Luxor Theater er deze week weer op ingesteld, om velen een prettigen bioscoop-avond te bezorgen. DE PROPAGANDA VOOR DE KENNEMERS. Het bestuur van' de onlangs gevormde Pers- en Propaganda-commissie van de B. V. V. „De Kennemers" is als volgt samen gesteld: de- heeren M. Lindner, voorzitter; C. Beltermann, secretaris; W. Klaassen, pen ningmeester. Verdere leden dezer commissie zijn de heeren B. Groeneveld, P. Schipper en C. Steeman. KENNEMER ORKEST VEREENIGING Het bestuur van de Kemiemer Orkest Ver- eenigin, dirigent Louis Stiens, verzoekt ons mede te deelen, dat de repetities na de vacantie van dirigent en orkestleden, heden Vrijdagavond zullen worden hervat. Allen worden te 8 uur in het repetitielokaal, bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" ver wacht. JEUGDIGE BOEFJES. Ten nadeele van een dame, die in een ma- nufacturenmagazijn aan de Br eestraat haar inkoopen deed werd uit haar rijwieltasch een pakje manufacturen ontvreemd. Zij deed daarvan aangifte bij de politie, die de daders spoedig wist te achterhalen. Dat waren jon gens in den aanvalligen leeftijd van 7, 8 en 9 jaar. Het edele drietal was met het pakje aan het leuren gegaan en had den inhoud bij eenige winkeliers met een vriendelijk ge baar te koop aangeboden. De klanten hapten echter niet toe, zoodat het gestolen goed nog steeds in hun bezit was, toen de politie een einde aan het spelletje maakte. Op het poli tiebureau hadden zij een hevige uitbrander in ontvangst te nemen en toen mochten zij rustig wachten, tot hun ouders zouden ko men opdagen om hun bengels onder hun hoede te nemen. DIEFSTALLEN OP DE GROENTENMARKT. In den vacantietijd .zwerft de jeugd weer gaarne rond .op de groentenmarkt, waar voor een Hollandsche jongen altijd wel iets te „halen" is. Als het dan nog bij een appel, een peer of een peentje blijft kan het er nog mee door,, maar het wordt bedenkelijk, wanneer het bij hoeveelheden gaat. Wanneer een 15-jarige jongen een paar pond druiven van een groetenwagen wegkaapt kan men dat moeilijk nog een kwajongensstreek noe men. De politie greep den jeugdigen boos doener bij den kraag en maakte proces verbaal van den diefstal cvp. SUCCES VOOR DE DRAVERS. Op de te Castricum gehouden kortebaan- draverij behaalde „Sally Harvester" van onzen plaatsgenoot den heer J. Hofland den tweeden prijs. De pikeur N. van Leeuwen uit Wassenaar bracht de merrie in het veld. Zooals onze lezers weten, is Sally aange kocht als hoofdprijs voor de paardenver- loting, georganiseerd door de Har ddraverij- vereeniging „Beverwijk en Omstreken". Lady Bond van den heer A. G. v. d. Veen. trainer en rijder onze plaatsgenoot J. van Leeuwen Jr., werd vierde. Deze pikeur reed ook Queen Ethel van Stal Lancier en wist dit paard als derde te plaatsen. DE BLOEMBOLLENVEILINGEN. Donderdag hield de Bloembollenveiling „Beverwijk" N.V. haar derde veiling van droge bloembollen in het veilingsgebouw „Kennemerland" aan de Breestraat. De aan voer was aanmerkelijk grooter, dan op de vorige veilingen en bedroeg 684 manden. Ook de belangstelling van de zijde der bol- lenhandelaren was vrij groot. Met de prijzen Een wervelstorm heeft in de voorsteden van Weenen aanzienlij,ke schade aangericht. O.a. moest een pasgebouwde boortoren het ontgelden. [Wat er van overbleef toont onze afbeelding. wilde het echter nog steeds niet vlotten. Het grootste gedeelte van den aanvoer kon zelfs den minimumprijs niet bereiken en moest worden opgehouden. Wat nog verkocht werd ging voor den minimumprijs of heel weinig daarboven. „DE HOOFDPRIJS" WINT DEN HOOFDPRIJS. Op de gisteren (Donderdag) te Purmerend gehouden korte baan draverijen heeft de bekende draafster Sally Harvester, die zoo als men weet. als hoofdprijs is aangekocht voor de verloting georganiseerd door de Harddraverij Vereeniging den eersten prijs gewonnen. Berijder was N. van Leeuwen, piqueur te Wassenaar. Commissie gevormd HEEMSKERK RINGRIJDERIJ EN KONINGINNE DAG. de feestelijkheden. Het programma van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der ringrijderij en het 25-jarig bestaan der Ver eeniging Koninginnedag op Woensdag 6 Sep tember en Donderdag 7 September luidt; le dag Woensdag 6 September: 9 uur: Aansluiting van alle schoolgaande kinderen voor het raadhuis, waarna optocht met begeleiding van 't plaatselijk fanfare corps „St. Cecilia". Na terugkeer voor 't raad huis toespraak door den algemeenen voorzit ter den heer H. J. K. Bergfeld, Hierna bren gen de schoolkinderen een aubade en spreekt de burgemeester zijn openingsrede uit. Op de scholen teruggekeerd worden de kinderen ge- tracteerd, waarna op het Patronaatsterrein de kinderspelen worden gehouden. 10 uur: Loten in café „De Oranjeboom" voor Nationaal ringrijden. Onmiddellijk hierna neemt het rijden een aanvang op de mooi versierde baan. Zoowel voor het ring rijden als voor de mooist gecostumeerde pa ren zijn schitterende prijzen beschikbaar ge steld. Ook hier is de muziek weer present. 10.30 uur: Poprijden voor meisjes van 14 tot 17 jaar aan de Koerelaan. 10,30 uur: Watersteken per fiets voor jon gens van 14 tot 17 jaar aan de Kerklaan. 3 uur: Voetbalwedstrijd op !t A. D. O-ter rein. A. D. O. 1 tegen Sparta, uit IJmuiden. Muziek ter opluistering. 5 uur: Korfbalmatch op 't A. D. O.-terrein O. N. A. tegen „All Right" uit Alkmaar. 8 uur: Gymnastiek wedstrijd op 't ver lichte terrein voor 't Christelijk Vereeni- gingsgebouw door D. O. K. onder leiding van den heer L. Henneman Lz. Opluistering met muziek.. Hierna uitreiking der prijzen, in volgorde der wedstrijden. 2e dag, Donderdag 7 September. 9.30 uur: Opstelling voor 't raadhuis van een groote optocht, waarin o,a. tot uiting komen versierde rijwielen en voertuigen, het uitbeelden van historische personen en ge beurtenissen, folklore, komische kleeder drachten, reclame voor den middenstand en verschillende vereenigingen. Voor enkele per sonen zijn prijzen beschikbaar gesteld echter niet voor groepen enz. 10.30 uur: Aalgrijpen voor meisjes op 't Patronaatsveld. 10.30 uur: 't Traditioneele balhappen voor jongens van 1015 jaar op 't Patronaatsveld. 1 uur: Internationale harddraverij op de prachtige baan- de Marquettelaan om prijzen van f 300, f 150, f 50 en f 25. Na afloop zal de burgemeester ten raadhuize de prijzen uit reiken. 2 uur: Gratis bioscoopvoorstelling voor de meisjes. 4 uur: Idem voor de jongens. Den geheelen dag is de muziek ter opluis tering present. Voor alle spelen kan men zich opgeven bij de volgende heeren: C. van Veen. J. Bekker, J. Tromp, Th. Koopman. C. Smit, G. de Boer, J. Kos, Jac. Meyland, Jn. Beentjes Jz., Jn. Beentjes Bz„ P. Koopman én B. Henneman Lz. Voor ringrijden speciaal bij den heer J. Bekker, Kerklaan, In leggelden voor ringrijden f 1.50, Poprij den 15 cent, watersteken 15 cent. Aalgrijpen 25 cent en balhappen 10 cent. Alle ingezetenen worden verzocht beide da gen te vlaggen. WINKELIERS VEREENIGING. Vrijdagavond 18 Augustus houdt deze ver eeniging een ledenvergadering in het Ver- eenigingsg eb ou w. A. D. O. Op den Zondag gehouden vergadering van het bestuur van de I.V.C.B. te Utrecht, is A.D.O. ingedeeld in de 2e klasse af-d. 2 West. In deze afdeeling komen ook uit: Vitesse, Santpoort 2, Geel-Wit, Onze Gezellen, Teylingen, Lisse en Leiden. Het programma der wedstrijden voor Zon dag 20 Augustus is: 1 uur A.D.O. 3—V.V.Z. 3 (nederlaagwed strijd) 2.30 uur A.D.O. 1—D.O.S.S. I. AFSCHEID KAPELAAN. Vrijdag vertrekt kapelaan Verhoexks van hier naar de parochie van de H. Bonifacius te Amsterdam. Donderdag nam hij in het Vereenigings- gebouw afscheid van het bestuur der R.K. Volksbond, waar hij geestelijk adviseur van was. Nu onze stad zooveel goede wielrijders voortbrengt, wordt hier de behoefte gevoeld, om te Haarlem of in den naasten omtrek een wielerbaan te stichten. De Haarlemsche wiel renners, die van zich doen spreken, zijn Jac. van Egmond, wereldkampioen en kampioen van Nederland; W. Metz, kampioen van Noord-Holland 1933 lange afstand; B. van Dijk, kampioen van Noord-Holland 1933 korte afstand, en I-I. Ooms, die ook al vele wedstrijden te Amsterdam en elders op kra nige wijze gewonnen heeft. Een commissie heeft dezer dagen per ad vertentie in ons blad belangstellenden opge roepen voor financieele deelneming in een te bouwen 200 M.-baan met tribunes, enz. Hiervoor is een bedrag van ongeveer f 10.000 noodig. De heer W. van der Beeke, Ged. Oude Gracht 51, heeft hiertoe het initiatief geno men. De oproeping heeft reeds zooveel succes gehad, dat men tot de vorming vair een com missie is overgegaan, bestaande uit de hee ren W. van der Beeke, Bakhuijs te Bloemen- daal en K. J. Aanstoot, architect alhier, welke laatste uit sportief oogpunt belangeloos zijn medewerking voor het uitwerken van de plannen heeft toegezegd. Getracht zal worden, de baan te bouwen te Haarlem, Heemstede of Bloemendaal. De commissie is van meening, dat in het Sta dion te Amsterdam met zijn baan van 500 meter de koppelwedstrijden niet goed tot hun recht kunnen komen. Daarom is zij voor nemens hier een baan van 200 M. te bouwen. Gehoopt wordt, dat die baan met Paschen 1934 geopend kan worden, met een mooi programma, waarvoor o.a. Pijnenburg. Wals, Braspenninx en het koppel W. Metz-Kl. van Nek Jr. uitgenoodigd zullen worden. t \NJE VEREENIGING DRIEHUIS. Doo:r de Oranje Vereeniging Driehuis wordt op 31 Augustus een feestdag gehouden Het bestuur acht het slagen van dezen dag verzekerd, nu reeds 180 leden tot de Ver eeniging zijn toegetreden. Het programma van den feestdag z-al^de volgende week wor de1-- bekend gemaakt. Wij vernemen dat door het bestuur goed- kocpe vlaggen met stok en houder verkrijg baar zijn, waarvan een exemplaar bij een der winkels in Driehuister bezichtiging staat. BELANGRIJK WERK IN DEN LUTINE-TOREN. DE ROESTKLOMP BEREIKBAAR. Donderdagmorgen is de sleepboot Neptunus uitgevaren naar het Lu tineterrein. Door den Westenwind was het niet mogelijk om den tweeden cylinder op den toren te plaatsen. In den toren is e,en zeer belangrijk werk verricht, nl. de groote zuigbuis is zoodanig verlengd, dat men de roestklomp waaronder zich het goud bevindt, kan bereiken. BURCERLIJKE STAND HAARLEM, 17 Augustus. Ondertrouwd 16 Augustus: P. van der Bijl en G. Posthuma; J. Steffers en M. J. Nieuwenhuisen; J, Draaisma en J. M. Dek ker; J. Paap en B. J. Lenstra; J. van den Berg en J. M. van der Wereld; A. Eijskoot en G. G. van den Berg; C G. van Bennekom en W. G. Driessen; G. W. Slenders en M. J. Diesveld; F. Milatz en M. E. Milatz; J. Klou- wers en P. H. Haupt. Getrouwd 16 Augustus: F. J. Kooij en C. H. M. Jacques; A. P. Zwart en A. van Dijk; W. de Vrind en W. M. Wahlen; C. Scheu- der en E. van Wooning; J, E. Hofkes en E. Bruinzeel; L. van Nobelen en G. C. Philip- po; J. H. van der Velde en A. Hoogland; A. van Wees en A. C. C. de Mol; J. H. Visse en K. Polyak;D. Smit en M. Ph. M. Amama; C. van Zeeland en J. W. Smit; J. Mookhoek en N. M. Kunst; T. de Bonte en M. J, Hame link; J. Schipper en C. van Rijn; E. F. A, Ruijter en K. GrÖnegres; L. Veerman en A. P. Briene; E. Durans en M. C. Veldhuizen; H. Renout en J. M. Gaartman; D. C. van Nimwegen en J. Bruins; H. B. Jansen en C. M. Havik; M. M. E. Damman en H. D. de Graaf. Bevallen 14 Augustus: S. A. J. Schepel— Beermann, z.; 15 Augustus: C. P. den Boer— Koer, z.; B. P. KolkManssen, z.; 16 Aug.: W. Th. Ostermeijervan der Ham ,d. Overleden 14 Augustus: G. Ahrend—Ma kelaar, 88 jTetterodestraat; W. Traksel, 80 j„ Eendrachtstraat; J. A. de Grient Dreux, 71 j„ Gasthuisvest. 15 Augustus: J. D. C. van der Linden—Kok, 66 j., Schouwtjeslaan; F., 21 dgn., d. v. P. Möhringer, Hazepaterslaan; 16 Augustus: H. AltinkGreve, 83 j., Coornhertstraat-, FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSOHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. .(Geautoriseerde vertaling van. H. Houben.) 45) „Lieveling", zei ze' zacht. „Mijn lieveling". Later op den dag kwam Wild bij haar met een ernstig gezicht. „Ben je bij Celia geweest?" vroeg hij. Mevrouw Lawson knikte. „We kunnen nu niets voor haar doen, Norman', zei ze. „We Roeten haar maar alleen laten, tot we wer kelijk kunnen helpen". i)'t Is een onaangename geschiedenis', zei kij langzaam. „Ik had niet gedacht, dat zij net zich zoo zou aantrekken. Ik heb juist neurie opgebeld en ik vrees, dat er niets aan te doen is". Mevrouw Lawson huiverde. Cornelia's keus was treurig was het wel een keus te noe men? Maar het gevolg was toch wel te ^'schrikkelijk, vond ze. „Geloof je werkelijk, dat men ik meen, dat de zaak wel zijn beloop zal hebben?" „Onvermijdelijk. Wij zullen weggaan van Parijs", zei hij kort. „Natuurlijk kan er nu van verder onderhandelen ook niets komen, maar dat kan mij niet schelen; ik geef alles op en zal mijn compagnon telegrafeeren een anderen vertegenwoordiger -te zenden. We zuilen wat naar het Zuiden gaan en dan naar huis". Ik geloof, dat het beter is, hier te blijven", zeide mevrouw Lawson beslist. „Waarom?" „Ach, jij begrijpt dat ni-et zoo, maar ik wel. Als Cornelia hier blijft, zal ze het ge voel hebben, dat als er iets te doen valt, jij er bent om het te doen en neem je haar weg van hier dan zal ze iediere minuut van den dag denken dat er iets .gedaan had kun nen worden". Wild keek haar twijfelend aan. „Misschien heb je gelijk, Julia. Maar vraag het haar eens, en alles, wat ze wenscht, zal ik doen". „Ik ben er zeker van, dat ze hier wil blijven, maar ik zal het haar vragen. Ik ben bang, dat we heel wat met haar te stellen zullen krijgen, Norman". Hij knikte en beet op zijn lip. „Ik zal blij zijn als alles voorbij is en wij weer goed en wel in Chicago zitten", zei hij nadenkend. „Als als er niets meer tusschen komt. hoe lang zal het dan nog duren voor voor zelfs Julia's rustige stem stamelde de vraag, die zij bijna niet durfde uitspre ken. „Ongeveer drie weken, geloof ik". 't Bleef lang stil, toen sprak hij weer. „Gelukkig, dat jij bij ons bent, Julia. Je bent onze reddende ftngel geweest, Julia", en een eigenaardige toon van verlichting lag in zijn stem. Zij bloosde van genoegen. „Toch niet, Norman", antwoordde ze kalm ofschoon haar lippen trilden, toen ze weer geduldig naar Cornelia's kamer terugkeer de. HOOFDSTUK XVIH. De bekentenis, Denise Levallier zat weggedoken in een stoel hopeloos te schreien en Franklin Royle stond verlegen en besluiteloos bij het raam. ,,'t Is allemaal vreeselijk", mompelde zij. „Ik word er akelig van, telkens als ik er aan denk, maar als ik Cornelia zie word ik ontroostbaar ik kan het niet aanzien alleen maar huilen". Royle keek hulpeloos naar het gebogen hoofdje. Hij voelde zich ongelukkig als een visch op het droge. Wild dacht blijkbaar niet meer aan zaken, Cornelia bleef on zichtbaar en -Julia Lawson verdeelde be kommerd haar tijd tusschen deze twee. Hij zag verlangend uit naar Amerika en een verstandig, geregeld leven. „Mijn ouders komen over twee weken in Parijs terug neen, al eerder", merkte Denise eenigszins spijtig op. Royle schrok op. „Vind je vind je dat dan niet prettig?" Zijn eigen onrust was plotseling verdwenen, ais sneeuw voor de zon Hij keek eenigszins angstig naar het neer gebogen bruine hoofdje, het fijne profiel en de hand, die zij zoo vertrouwelijk in de zijne liet rusben. „Gewoonlijk was ik altijd erg blij, als zij terugkwamen niets was zoo prettig", ging de stem voort Denise's stem had een aar- digen, helderen klank, waarnaar ook Julia Lawson met een stil vergenoegd lachje kon luisteren. „Maai- alles is nu zoo anders ik voel me zelf zoo oud, zoo oud. Wat is dit alles toch een ellende". „Ja, maar dat gaat allemaal weer voorbij ik wil zeggen, dat Cornelia een heel moe dig meisje is ik vind het ook vreeselijk, maar „Ja", onderbrak Denise hem, „en toch kan iedereen zien, hoe ze stil en fier lijdt", en haar tranen begonnen opnieuw te vloeien. „Mijn lief klem meisje, je moet probeeren het je niet te veel aan te trekken", en Royle stapte zonder verder iets te zeggen de kamer door, knielde naast Denise neer en trok haar vast tegen zich aan. Zij legde haar hoofd dankbaar en eenvoudig op zijn schouder, haar wang tegen de zijne en hij zelf kuste haar tranen weg en dit maakte hem wonderlijk gelukkig en bevredigd. De deur werd geopend en weer plotseling gesloten. Denise keek op en zuchtte schroom vallig. Haar natte oogen schitterden, toen zij in de grijze oogen boven haar keek. „Laat mij ze maar allemaal afdrogen, al die tra nen", fluisterde Royle en hij deed dit teeder en niet onhandig. „Maar ik moet. er niet te gelukkig uitzien" zei ze met stokkende stern en een zachte blos kwam op haar wangen, toen ze haar gezichtje tegen zijn schouder verborg. Eenige minuten later zocht Norman Wild met een trek van goedige verwondering ■op zijn moe, bezorgd gezicht Julia Lawson op. „Julia", zei hij, „denk je heusch, dat het goed is voor- Cornelia dien man te zien? We hebben er verlof toe gekregen, weet je, maar „Zeker, Norman, 't zou te wreed zijn, het haar niet toe te staan, nu ze er zoo naar verlangt". Wild knikte en wilde heengaan. „O, ja, Julia" en hij kwam weer terug, ,,'t Kan gek loopen in de wereld", zuchte hij, „ik zag juist, dat de kleihe Denise haar hart uit stortte en snikte, leunend tegen Frank's schouder en nog nooit in mijn leven heb ik dien jongen zoo dwaas gelukkig gezien". Julia Lawson zuchtte en glimlachte. „Dat was al een heel tijdje, Norman. Tk

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5