De Mysterieuss Apache. IJMUIDER COURANT. DINSDAG 22 AUGUSTUS 1933 TWEEDE BLAD. len kunnen worden beschouwd. .Men deelde ons verder mede, dat sommige van deze personen, die later weer werkloos 1 werden, hun wonhigen- voor het badseizoen verhuurden, voor bedragen van f 200 tot f 400. Ten aanzien van deze' steuntrekkenden ad viseerde de commissie; navar haar meening volkomen terecht, .tot. inhouding van de steungelden, gedurende eenige weken. Dat de commissie hiérbij natuurlijk handelde zon der aanzien des persoons en natuurlijk zonder te zien naar religieuze denkrichting, mag als vanzelfsprekend worden beschouwd. Het moet als een toevalligheid worden beschouwd, dat het meerendeel van hén, wier steun werd in gehouden, niet-katholieke ingezetenen waren, niet allen, want ook enkele katholieke steun trekkenden vielen onder deze bepaling. De commissie is o ver i gêné niet al te streng op getreden, want wanneer voor bedragen van f 40 of f 50 werd verhuurd. werd daar verder maar niet over gepraat. Deze categorie kon deze kleine bedragen als een welkom en dik wijls ook broodnoódig „extraatje" beschou wen. Men vestigde ér van de zijde der com missie de aandacht op, dat zij in deze ge vallen en bij het betrachten van een zekere soepelheid eigenlijk- a-1- „buiten haar boekje" ging. Zoo is het ook gesteld met de juiste op gave der gezinsinkdmsten op on dertee kende formulieren. Ook dit is een bepaling van de Rijksregeling, waaraan niet strikt de hand wordt gehouden, hoewel dat ook met de vak- vereenigmgen is overeengekomen. Intusschen kan de commissie, naar zij ons bij monde van een harer leden nadrukkelijk bevestigde, niet anders doen, dan de bepalingen der Rijksregeling toepassen. Uit het bovenstaan de blijkt, dat zij en met haar het Burgerlijk Armbestuur wel eens méér deed, dan dat. Zij achtte namelijk het gevaar niet denkbeel dig, dat van de zijde van den Minister terecht bezwaar zou worden gemaakt, wanneer hij van deze faciliteiten op de hoogte was. IJMUIDEN HEEMSKERK AFSCHEID EERWAARDE ZUSTER. DE AUTOMATISEERING VAN DE RIJKSTELEFOON. GRONDWERK WORDT UITGEVOERD DOOR WERKLOOZEN UIT DE GEMEENTE. Den 4en September zal worden begonnen met het uitvoeren der grondwerken in ver band met de voorgenomen automatiseering van het rijkstelefoonnet alhier. Deze grond werken zijn zeer omvangrijk, daar niet min der dan 42 K.M. kabel moet worden gelegd, waarbij natuurlijk nog andere bij-werkzaam- heden komen. Het bleek het gemeentebestuur, dat het werk zou worden uitgevoerd door niet in deze gemeente woonachtige arbeiders. Aangezien het gemeentebestuur zich tegenover den tech nischen dienst van P.T.T. zeer coulant had getoond wat betref t de noodïge vergunningen voor het graafwerk, meenden B. en W. dat de dienst der P.T.T. als tegenprestatie het uitvoeren der grondwerken behoorde te doen geschieden door werkloozen uit Velsen. In verband met het een en ander droegen B. en W. den dienst der arbeidsbemiddeling op zich met het districtshoofd van P.T.T. te Haarlem in verbinding te stellen teneinde te bewerkstelligen, dat Velsensche werkloozen voor het werk werden aangenomen. Genoemde dienst is hierin volkomen ge slaagd. Er werd overeengekomen, dat P.T.T. met slechts 10 „eigen" arbeiders zal komen, doch dat een veertigtal grondwerkers uit onze gemeente wordt aangesteld. Het werk zal eenige maanden in beslag nemen. Het contractloon voor deze werkzaamhe den is door het Rijk vastgesteld op 47 cents per uur, hetgeen 17 ets per uur minder is dan het alhier voor dit werk geldende loon. Desondanks hebben zich reeds c.a. 2-00 vrij willigers voor het werk aangemeld. BEVERWIJK DE GEMEENTEFINANCIëN. EEN KORTING VOOR HET GEMEENTE- PERSONEEL? De gemeenteraad zal op Dinsdag 29 Augus tus voor de eerste maal onder voorzitter schap van burgemeester Mr. IT. J. J. Scholtens in openbare vergadering bijeen komen. In deze bijeenkomst zal o.m. worden be handeld het voorstel van B. en W. om met ingang van 1 September een tijdelijke kor ting toe te passen op de salarissen van het gemeentepersoneel. OVERTREDING DER VERKEERS REGELS. Het is ons en zeker ook vele anderen den laatsten tijd in het bijzonder opgevallen, dat vooral op de hoeken van de veelal nauwe straten van onze „binnenstad" ontstellend veel verkeersfouten worden gemaakt. Niet alleen dat wielrijders en niet te vergeten wielrijdsters zich hieraan schuldig maken, ook autobestuurders zondigen tegen de ver keersregels. Het is meer geluk dan wijsheid, dat van deze overtredingen niet veel meer ernstige ongevallen het gevolg zijn. Veelal zijn het lichte aanrijdingen, meestal gevolgd door eenige materieele schade, maar altij-1 door hevige debatten over de schuldvraag. Het maken van een bocht naar links is voor wiel rijders bepaald een onmogelijkheid. Bochten „snijden" is aan de orde van den dag. Van uit ons bureau hebben wij een prachtig uit zicht op de Molenstraat. De ligging van den weg in het bijzonder daar waar de be strating aansluit op de wegber^'-1'^: van de Breestraat, maakt het inrijden van deze straat niet gemakkelijk. Het mankeert echter niet aan ruimte, om een behoorlijke bocht te maken. Van de tien auto's, die daar de rechtsche bocht maken komen er ook tien op den linkerkant van den weg terecht, een gevolg natuurlijk van te groote snelheid. Onophoudelijk gieren de remmen, een ge luid, dat op dezen hoek al zoo gewoon is, dat niemand der omwonenden zich nog laat verleiden om naar buiten te snellen in de verwachting getuige te kunnen zijn van een ongeval. Een ander gevaarlijk punt is de hoek van de Meerensteynstraat en de Aörichemstraat, waarlangs alle autobussen passeeren. Deze groote wagens hebben veel ruimte noodig, om een behoorlijke bocht naar links te maken. Die ruimte is er inderdaad, maar dikwijls ontstaan hier benauwende situaties, omdat de bocht „gesneden" wordt. Omwo nenden wijzen op het trottoir de wielsporen aan van. een of andere bus, die op het voet pad terecht kwam met alle gevaren daaraan verbonden. De politie treedt zooveel moge lijk tegen deze fouten op, maar zij kan ten slotte niet op eiken gevaarlijken hoek een verkeerspost plaatsen. Dan zou Beverwijk nog wel drie maal zooveel politiemannen mogen aanstellen. Openbare Werken heeft zich verdienstelijk gemaakt, door hier en daar verkeerslijnen op het plaveisel aan te brengen. Vermoedelijk zal zij daarmede wel voortgaan. Afdoende beveiliging kan dit na tuurlijk' niét geven. Vooral de wielrijdende gemeente zal zichlangzamerhand bewust ...moeten' worden, dat. de bepalingen win de Motor- en Rjjwielwet ook voor hen gelden. Vreemdelingen zijn in dit opzicht vaak oen voorbeeld voor de ingezetenen. Avond aan avond bevolken drommen wiedrijders de voor het zeer drukke snelverkror bestemde asphaltbaan in de Breestraat. „Breestraatjes-maken" is van oudsher een zeer geliefkoosde bezigheid van de Bever- wijksche opgeschoten jeugd. Onze „city" leent zich daarvoor uitstekend. Tegenwoordig doet de opgeschoten jeugd dat per rijwiel, echter bij voorkeur op den middenweg. Het snelverkeer ondervindt daarvan geweldig veel hinder. Met vier soms vijf op een rij bevolken de wielrijders het asphalt en vooral op de Zaterdagavonden is dat euvel al heel erg. Aan den ingang van de parallelwegen prijken bordjes met het opschrift „wiel rijders hier". Jawel, maar dat geldt niet voor de Beverwijkers. Vreemdelingen die op den doortocht zijn volgen deze aanwijzing meestal trouw op en zijn in dit opzicht alzoo een voorbeeld. De Breestraat is wat het middengedeelte betreft een Rijksweg. Op vele Rijkswegen, is de asphaltbaan voor de wielrijders verboden terrein. Het zou, ge- loöven wij in het belang van de veiligheid en niet minder in dat van het doorgaand ver keer zijn wanneer de Rijkswaterstaat de asphaltbaan in het centrum onzer gemeente voor de wielrijders ook maar „taboe" ver klaarde. Onze Breestraat heeft: twee breede trottoirs voor de voetgangers, twee parallel wegen voor de wielrijders en een asphalt baan voor het snelverkeer. Beter kan men zich toch al niet wenschen. BLOEMBOLLENSANEERINGSBESCHIK- KINGEN IN DE STAATSCOURANT. Staatscourant no. 162, van Maandag 21 Augustus, bevat de ministerieele beschikkin gen ingevolge het Bloembollen saneerings- plan 1933, n.l. de Export-beschikking en de Handelbeschikking. FEUILLETON RO'MAN UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 48) ,,En u liet hem dien smaad ondergaan", zei Cornelia bitter. „Meent u soms, dat ik niet gestraft ben?" gilde Yvonne als een bezetene. „lede ren dag, ieder uur heb ik hetzelfde ge leden als hij zal lijden, maar ik zeg u ftog eens, dat het niet gemakkelijk is, je hoofd onder de guillotine te leggen", en ze brak in een waanzinnig snikken uit. Cornelia keek haar vast aan. „Die be kentenis moet openbaar gemaakt worden", zeide zij, »Ha, wat kunt u daaraan doen?" en Yvon- ne wierp het hoofd in den nek. Cornelia deed een pas achteruit en legde haar vinger weer op den belknop. WIJK AAN ZEE VERHURINGEN EN HUUR- TOESLAG. WERKLOOZEN, DIE GEEN STEUN ONTVANGEN. Onder het opschrift „Stemmen uit mooi Wijk aan Zee" hebben de georganiseerde werk loozen uit het baddorp onder de badgasten en ingezetenen een circulaire verspreid, waar in van een onjuisten toestand bij de steun verleening sprake was. Volgens de door deze werkloozen gedane mededeelingen zouden de vakbonden destijds met de commissie voor de werkloozenzorg zijn overeengekomen, dat aan werklooze ingezetenen van Wijk aan Zee geen huurtoeslag zou worden gegeven, doch dat zij wel hun vollen steun zouden behou den, wanneer zij in het badseizoen hun wo ningen aan badgasten zouden verhuren. Zoo als wij vorige week reeds berichtten werd op 12 Augustus de steun van deze groep werk loozen ingehouden, omdat zij hun huis had den verhuurd. Over deze handelwijze is na tuurlijk groote ontevredenheid ontstaan, vooral omdat in tegenspraak met de over eenkomst was gehandeld. Van de zijde der van steun uitgesloten werkloozen werd ons thans medegedeeld, dat hun gezamenlijke actie toch eenig succes opgeleverd heeft. Over de vorige week was de steun weer uitbetaald. Daarbij zou dan echter onderscheid zijn ge maakt tusschen katholieke ingezetenen, die wél, en niet-katholieke ingezetenen, die geen steun hadden ontvangen. In de vervolg-circulaire wordt dit zelfs een staaltje van „partij-overheersching" ge noemd, terwijl verder gevraagd, wordt, of een commissie voor werkloozenzorg' op willekeu rige wijze uitzonderingen mag maken. Deze vraag stelen is haar beantwoorden. Ie dei- weet, dat de Rijkssteunregeling voor allen, zonder eeni-g onderscheid, geldt. De in de circulaire in het openbaar geuite beschuldi ging was dus zeer ernstig en rechtvaardig de volkomen een nader onderzoek. Vooraf dienen wij echter nog mede te deelen, dat de commissie voor Sociale Zaken een advisee- rend lichaam is. dat als het ware een scha kel vormt tusschen de vakbonden en het Burgerlijk Armbestuur (B. en W.) Deze so ciale commissie onderhandelt met de vak centrales en bespreekt de richtlijnen, waar langs gewerkt moet worden. Zij kan dus eigenlijk zelfstandig ten aanzien van de steunverleening geen enkel bindend besluit nemen. De commissie wordt gevormd door de leden van den gemeenteraad, de heeren N. Tervoort (R.-K.) en D. Zuiderduin (R.-K.), wethouders, H. Kruidenberg (R.-K.), Poort- stra (S.D.A.P.) en Schelvis (R.-K.) Boven deze commissie staat liet college van B. en W., met den niet-katholieken burgemeester H. Rothe als voorzitter. Bij ons onderzoek kwam in de eerste plaats vast te staan, dat vorig jaar inderdaad de afspraak is gemaakt, dat de steuntrekkenden hun vollen steun zouden behouden, wanneer zij gedurende' het badseizoen hun woningen aan badgasten verhuurden. Daar tegenover zouden zij echter geen huurtoeslag ontvan gen. Wij vestigen er de aandacht op, dat de commissie hier meer deed, dan zij ingevolge de Rijksregeling doen mocht, want de mi nister schreef voor, dat inkomsten buiten arbeid verkregen (verhuringen, loterijen enz.) in hun geheel moeten worden in mindering gebracht. Toen echter het badseizoen 1933 begon, dus omstreeks 1 Juni deed zich het gelukkig ver schijnsel voor, dat de mensclien aan den ar beid waren en derhalve niet meer tot de steuntrekkenden gerekend konden worden. Automatisch zou dus de regeling met de com missie omtrent de huurtoeslagen als verval- Een sanatorium voor paarden,. De Duitsche lazaretten waar die dieren met zorg worden een geduldiigem patiënt. Rechts: .Luister", zei ze duidelijk. „Als ik even op deze schel druk, komt er dadelijk hulp en kan ik u aan de politie overleveren, die heel gemakkelijk de waarheid uwer woor den kan achterhalen als ze eenmaal weet, wat u mij hebt bekend". „Bel dan maar", schreeuwde Yvonne uit dagend. „Er is ook eeh andere mogelijkheid. Schrijf een korte bekentenis met de voornaamste feiten er staat pen en inkt op de tafel dit onderteekent u en geeft het aan mij en ik beloof u op mijn eerewoord, dat ik er geen gebruik van zal maken voordat u twee uur tijd gehad heeft om weg te komen. Nu kunt u kiezen". Yvonne staarde als verdwaasd rond. Ze was geheel ongewapend, want sinds ze een beter leven leidde, had ze zelfs geen dolk bij zich. Als ze op Cornelia toesprong en op haar meerdere kracht rekende om haar er onder te krijgen, wat haar zeker zou luk ken zou ze haar toch niet kunnen be reiken, voordat deze gebeld had, waarop de heele staf bedienden haar te hulp zou ko men. Zij was gevangen en nog wel door dat meisje, dat ze opnieuw haatte en verachtte. Ze trok haar bovenlip op en toonde met een katachtig gebrom haar spitse tan den. Cornelia gaf geen te eken van angst. „Nu?" vroeg- ze koud. Dinsdag vertrekt de eerwaarde zuster Fide lia naar het klooster Wychen om daar haar laatste levensdagen te slijten. Zuster Fidelia is van de oprichting der zusterschool af, al- zoo ruim 49 jaar, alhier werkzaam geweest. Zij is langen tijd hoofd der Bewaarschool ge weest. Van de gelegenheid om afscheid van haar te nemen hebben velen gebruik ge maakt. DEMONSTRATIE. Zondagmiddag heeft de Amsterdamsche Reddingsbrigade een demonstratie gegeven in het zwembad van de Heemskerksche Bad en Zweminrichting. Hoewel de demonstra ties zeer interessant en leerzaam waren, was er betrekkelijk weinig belangstelling, waar van het weer wel de hoofdschuldige geweest zal zijn. De brigade was met 17 personen vertegen woordigd. Zij heeft laten zien hoe men wel en hoe men niet moet te werk gaan bij het redden van drenkelingen. Verschillende gre pen en hulpmiddelen werden hierbij gede monstreerd, terwijl ook nog met eenige komi sche nummers het groote nut hiervan werd aangetoond, BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes Cornells, z. v. H. Been tjes',en C. G. Overboom. -rr.-Johannes Maria,, z. v. Joh. Welboren.en Jac. de Wildt. Anna 1 Maria, d, v. H. P. A. Sprengers en M, C. Rijke. Gehuwd: Fr. E. A. Gooijer, 28 j. en A. C. Bruin, 24 j. beiden alhier. Petr. G. Termes 24 j., alhier en Jac, C. Druijven, 24 j. van Limmen. BEVOLKING. Vertrokken personen: P. Lensen en gezin, fabrieksarbeider, van Tolweg 17 naar Wijk aan Zee en Duin. Corn. Jac. Beentjes Czn., en gezin, kellner, van M. v. Heemskerckstraat 34f naar Heiloo. Fred. Spek en gezin, fabrieksarbeider, van M. v. Heemskerckstraat 104 naar Beverwijk. Rijks weer bezit voor haai* paarden eigen behandeld. Links een ontsmet/tingshokje met de dierenarts oip bezoek. HOOFDSTUK XIX. Hereenigd. Yvonne wierp haar een blik vol onuit- sprekelijken haat toe. „Ik kan*schrijven", zei ze woest. „Wat moet ik zeggen?" „Wat ik u juist gezegd heb. Hoe en waar om u Gaston Débu neerschoot". Yvonne nam een stuk papier met het hotelhoofd er op, nam de pen en doopte die in den inktpot. Toen begon ze met veel om slachtigheid en telkens weifelend aan haar bekentenis. Het duurde lang eer ze er mee klaar was, zóó lang, dat Cornelia die toe- onmiskenbare bekentenis. .Cornelia's hart kalmte haar ging begeven. Eindelijk was het klaar. Yvonne legde de pen neer, her las wat ze geschreven had en zette haar handteekening. „Ziehier!" zei ze en woedend smeet ze haar bekentenis voor Cornelia's voeten neer. Met haar hand nog op den belknop, bukte Cornelia zich om het op te rapen en las het door. 't Was slecht geschreven en vol fou ten, maar het was toch een duidelijke en onmiskenbare bekentenis. Cornelia's haart sprong op van vreugde, want- dit beteekende leven en vrijheid. Het papier stijf vast houdend, ontsloot ze de deur en hield deze wijd open. WINDHOOS TEISTERT SCHOUWENDUIVELAND. Groote schade te Ouwerkerk STUKKEN VAN DAKEN DOOR DE LUCHT. Het dorp Ouwerkerk op Schouwen-Duive- land is Maandagavond om zes uur door een hevigen windhoos geteisterd. Er werd groote schade toegebracht aan gebouwen en huizen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Tegen zes uur kwam over de Oosterschelde uit Zuid-Westelijke richting een onweersbui opzetten, met aan het einde van de wolk een hoos. Tot drie keer toe, zoo vertelde ooggetui gen ging de hoos met alle kracht omhoog' en sloeg weer neer, alles vernielend wat hij op zijn weg ontmoette Een 'roeiboot, welke in de Ooster-Schelde voor den zeedijk lag. werd opgenomen en over den dijk gewor pen. Een rijwiel, dat daar ter plaatse aan den dijk lag, ging door de lucht en was later nergens meer te vinden Door den Vierboomenpolder trok de hoos toen naar het dorpje, onderweg boomen ont wortelend; een schuur werd zwaar bescha digd. De monumentale toren van het oude kerkje werd gespaard: de hoos ging er pre cies langs. Maar het kerkdak en ook de school moesten het ontgelden. Later bleek echter, dat de schade aan het kerkgebouw en de pastorie nog. al meeviel Hier en daar in het dorp was de verwoes ting nogal belangrijk, doordat de dakpannen door de ruiten der woningen vlogen. De spanten kwamen toen bloot te liggen, zoo dat het hemelwater ook in de schuren gutste en daar groote schade aan den op geslagen (logst aanrichtte. Het ge heele dorp was een oogenblik in een dichte stofwolk gehuld. Van tal van huizen werden de schoorsteenen weggeblazen en op de wegen, waarover- de hoos zijn weg nam, werden de boomen uit'den grond gerukt of van hun kruin beroofd. Ooggetuigen vertelden, dat zij de dakpan nen en stukken lood uit de goten over den kerktoren zagen vliegen; en die toren is toch veertig meter hoog. Hier en daar izijn afgerukte takken en ontwortelde boomen op de lichtleiding ge vallen, zoodat in den vooravond het dorp in diepe duisternis lag. Het personeel van de P.E.M. was echter met spoed gewaarschuwd en het mocht den mannen dra gelukken de schade te herstellen. De herstellingen aan de telefoonleiding zullen echter wel wat langeren tijd vorde ren. Opvallend is, dat de grootste schade is toe gebracht aan de woningen van de minst- draagkrachtige inwoners. Zeer groot was de schade bij den vracht rijder J. Monni en op het erf van de hof stede van A. Bolijn. Hier werd o.m. de ge- „•Ga", beval ze. Yvonne ging zwijgend de kamer uit. Cor nelia zag niet eens den blik van felle woede, die haar bij het naar buiten gaan werd toegeworpen. Gedurende- de twee volgende uren sloot Cornelia zich op in haar kamer. Zelfs Julia Lowson durfde ze niets te ver tellen uit angst, dat de bekentenis zou "or den gebruikt vóór de tijd, dien ze gegeven had, verstreken was. Haar vader zou nu spoedig terugkomen en hem zou ze he* bare document laten zien en dan zouden ze te zamen naar de Süreté gaan. Ze liep onrustig door de kamer, ze ^on niet stil blijven zitten van vreugde. Over een poosje, een heel klein poosje, zou hij vrij zijn en zij had hem gered. Ze dacht a"" hun laatste ontmoeting een paar uur geleden en trachtte zich de volgende ont moeting voor te stellen. O, dat bracht haar bijna buiten zich zelf; van louter vr- 'e kon ze niet geregeld meer denken. Ze tastte de bekentenis met bevende vingers ~rt toen ze weer was gaan zitten, wipte ze stil met haar stoel heen en weer, hl-gelukkig en vol overstelpende dankbaarheid. Toen Wild thuis kwam, waren de twee uren bijna verstreken. Sprakeloos van ver wondering luisterde hij naar hetgeen ze vertelde. Ze had nu uitgesproken en vóór hem lag 'de bekentenis, ,,'t Is bijna een wonder. Ik ik weet heusch niet, wat ik daarvan zeg- lieele dakgoot afgerukt en vijftig meter verder op het dak van een ander huis ge worpen. Aan den Oostkant van het dorp liggen overal puin, takken, omvergewaaide hekken, klampen stroo, enz. Het is een ware ruïne. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor Een meisje werd aan den benedenkant van een afloopende straat tegen de vlakte geworpen en door de kracht van den wind hoos geheel naar het bovendeel van de straat gerold. Het kind kwam met den schrik vrij. Vandaag komt de gemeenteraad bijeen om te beraadslagen over steunverleening aan de zwaarst-getroffenen. STRAPERLO TE SCHIEBROEK GAAT DOOR. BURGEMEESTER DENKT NIET AAN VERBIEDEN. Naar de Tel. verneemt, heeft de burge meester van Schiebroek medegedeeld, dat hij er niet aan denkt de door hem verleende vergunning voor- het Straperlospel in te trekken. Het spel zal in de bovenzaal van Arcadia gewoon vervolgd worden. Woensdag dus drie dagen na de afkondiging van het raadsbesluit tot wijziging van de politiever ordening, zal de politie proces-verbaal op maken. De burgemeester verklaart, dat de rechter dan maar moet beslissen, of de ver ordening, die naar zijn oordeel ook het bridgespel, het biljartspel, dammen en scha ken onmogelijk maakt verbindend is. OLIE IN DE HEELDERPEEL. Over het werpen van olie op het water in het zwembad De Heelderpeel meldt het Ker kelijk Weekblad in het dekenaat Roermond, dat dit geschied is uit protest tegen onge- wenschte toestanden, die in dit zwembad zouden heerschen. NA EEN WEEK AANGESPOELD. Aan het Scheveningsche strand is aange- spoelr het lijk van een 23-jarigen inwoner van Rotterdam die op 15 Augustus aan het strand te 's-Gravenzande bij het baden in zee was verdronken. MARKTNIEUWS R.-K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kenne- merland". 21 Augustus. Breekpeen per kist 70100 Spinazie per kist 2555 Sla per kist 1550 Postelein per kist 18—30 Andijvie per kist 3060 Wortelen per bos 914 Rabarber per bas 34 Raapstelen per bos 3 Radijs per bos 23 Pieterselie per bos 13 Selderie per bos 23 Prei per bos 10 Bloemkool I per stuk 1825 Bloemkool II per stuk 1214 Tomaten per K.G, 612 Aardbeien per doosje 2428 Komkomers per stuk 13 Frambozen per doosje 3036 Doppers per K,G, 2030 Capucijners W. per K.G. 18—30 Capucijners Br. per K.G. 16—30 Raspers per K.G. 34'40 Pronkboonen per K.G 56 1/2 Snijboonen per K.G. 712 Dikke boonen per K.G. 4 1/29 Sperc. b. z. dr. per K.G. 813 Sperc. b. m. dr. per K.G. 67 Tuinboonen per K.G. 5—10 Trosboonen per K.G. 1318 Meloenen per stuk 1020 Groenekool per stuk 34 Bramen per slóf 60—75 BEVERWIJK. Op de op 21 Aug. alhier gehouden groen- tenmarkt waren aangevoerd en verkocht.- Spinazie per kist 3060 cent. Postelein per kist 1836 cent. Andijvie per kist 4080 cent. Wortelen per KG. 1013 cent. Komkommers per 100 f 2f 4. Augurken per kistje 30—70 cent. Aardappelen klei per KG. 2—4 cent. Idem zand per KG. 4 cent. Doppers per kilo 1832 cent. Capucijners per kilo 1932 cent. Raspers per kilo 16—33 cent. Tuinboonen per kilo 512 cent. Snijboonen psa* kilo 8—12 cent. Heerenboanen per kilo 510 cent Tros boonen per kilo 814 cent. Roode kool per 100 f 3.50f 5. Savoye kool per 100 f 3.5—f 5. Bloemkool per 100 f 14f 24. Uien per kilo 3 cent. Prei per bos 16 cent. Sla per kist 1260 cent. Rabarber per 100 bos f 4.50. Pieterselie per kist 15 cent. Selderie per kist 2 cent. Appelen per kilo 720 cent. Peren per kilo 1026 cent. Pruimen per KG. 2028 cent. Aardbeien per schoteltje 32 cent. Frambozen per doosje 36 cent-. Bessen per kilo 4'0 cent. gen moet. Kleed je aan, we gaan onmid dellijk naar de Süreté". „Neen, pas over twintig minuten", ant woordde Cornelia opgewonden. „Ik heb mijn woord gegeven, dat zal ik niet breken". Hij keek haar aan, trotseh op zijn doch ter. Hij wist dat ze geen minuutje van den beloofden tijd zou afnemen, hoe zwaar het haar ook viel. Toch kon hij den angst voor den afloop van dit alles niet onderdrukken. Hij gaf zich alle moeite, zich nu geen zorg te maken voor de toekomst en alleen blij te zijn met de plotselinge verandering in het stralende meisje, dat voor hem stond. Toen de twee uren eindelijk verstreken waren gingen zij samen naar de Süreté en na het gewone wachten werden ze bij den Préfect de police binnengeleid. Vóór Wild iets kon verklaren, had Cornelia in één adem haar ervaring verteld en -de be kentenis van Yvonne onder de verbaasde oogen van den Préfect gelegd. De Préfect las het aandachtig door en knikte gewichtig; toen hij aan de met moeite geschreven handteekening was gekomen, keek hij zijn bezoekers aan. „Ik twijfel niet aan de waarheid, maar we moeten natuurlijk zekerheid zien te krijgen, we moeten nader onderzoeken. Ik kan u ech ter wel zeggen, dat we goed op de hoogte zijn van de daden dezer vrouw. Dit is kin derspel voor haar geweest".

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5