KHEPU 1M SCIKII liHSOfflTTilM DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Almelo Arendskerk Alkmaar Amazone Aequitas Verm. aankomst Laatste bericht Chili Japan Chili Barcelona Rosario Barneveld Chili BoskoopChili Baarn Chili Chr. Huygens Clio Cer es Deucalion Den Haag Glarona Gunnaren Gaas Ierland Halle Heidelberg Hanm Juno Joh. v. Oldenbarnevelc Kreta Kurmark Lotte Halm Leeghwatetr Mentor Montferland Melampus Maaskerk Marton Nereus Oldekerk Orestes Orinoco Orpheus Prometheus Ned.-Indië Polyphemus Polydorus Parana Pernambuco Reggestroom Roanoke Strix Saturnus Skudefjord Skramstad Ned.-Indië Bourgas Hamburg Izmir Constantza. Buenos Aires Curacao Port Natal Hamburg Ned.-Indië Ned. Indië Riga Midd. Zee Batavia West Indië Ned. Indië Abö Aiohangel Braila Buenos Aires. Ned. Indië Hamburg Santa Fé Oporto Japan Bourgas Vera-Cruz Kopenhagen Tabinta Tajandoen Thuban Vanja Vesta Veiebit Venus Zinovia Zeelandia Zaanland Batavia Hamburg Hamburg Hamburg West-Afrika Pt. Arthur Constantza Prograso Archangel La Pallice Ned.-Indië Ned. Indië Archangel Constantza Venetië Braila Palermo Mariupel Buenos Aires Buenos Aires 27 Aug. 14 Sept. 15 Sept. 29 Aug. 14 Sept. 30 Aug. 15 Sept. 24 Aug. 30 Aug. 31 Aug. 26 Aug. 2 Sept. 23 Aug. 23 Aug. 25 Aug 9 Sept. heden 24 Aug. 19 Sept. 16 Sept. 18 Sept. 25 Aug. 26 Aug. 21 Aug. 8 Sept. 12 Sept. 27 Aug. 29 Aug. 29 Aug. 19 Sept. 22 Aug. 22 Aug. heden 24 Aug. 18 Aug. 2 Sept. 16 Sept. 31 Aug. 25 Aug. 2 Sept. 4 Sept. •16 Sept. 29 Sept. 9 Aug van Curasao. 21 Aug. van Shanghai 17 Aug. van Iquique pass. 22 Aug. Gibraltar 3 Aug. van Buenos Ayres 11 Aug. te Hamburg. 19 Aug. van Curacao 18 Aug. te Valparaiso 19 Aug. van Port Said 21 Aug. van Staanboul 23 Aug, vertrokken 19 Aug. van Gibraltar 18 Aug. van Stamboul 20 Aug. van Las Falmas 12 Aug. vertrokken. 21 Aug. Ouessant gepass. vertrekt 22 Aug. pass. 20 Aug. Gibraltar. 20 Aug. van Port Said. 16 Aug. vertrokken pass. 16 Aug. Smalls. 23 Aug. vertrokken 19 Aug. te Colon 18 Aug. van Penang 19 Aug. vertrokken 20 Aug. van Lodingen pass. 15 Aug. Gibraltar. 19 Aug. van Victoria. 15 Aug. van Belawan. Vertrekt 26 Aug. in lading pass. 20 Aug. Ouessant 11 Aug. van Penang. 21 Aug. van Cepiiaioaua 19 Aug. van Havanna 20 Aug. van Gdynia pass. j.i) Aug. Perim 19 Aug. vertrokken. 20 Aug. van Bremen 21 Aug. van Emd-ec. 23 Aug. vertrokken 23 Aug. te Havre 31 Juli vertrokken. in lading 14 Aug. vertrokken. 11 Aug. vertrokken in lading 21 Aug. te Marseille 20 Aug. van 3abang 21 Aug. vertrokken 22 Aug. te Havre 19 Aug. van Bari in lading 18 Aug. vertrokken 16 Aug. vertrokken in lading in lading Grootc haringvangst. Uit. Reykjavik wordt gemeld, dat de haring vangst" 'ri&bij' IJsland dit ja&ï zeel' groot 'is. Men is nu begonnen deze te bewerken op Schotsche manier teneinde de kans op uit voer naar Duitschland en Polen grooter te maken omdat men ginds aan die bewerking de voorkeur geeft. Russische scheepsbouw. De commissaris voor scheepsbouw in Rus land heeft het werkplan voor 1934 vastge steld. Er zal in dat jaar 244.000 ton scheeps- ruimte worden gebouwd, waarvan lll.OOij ton voor de binnenwateren. Te Leningrad is het 4000 -ton metende motorschip Sevzaples te water gelaten, hetwelk eene snelheid van bij na 12 mijl behouden kan. Tentoonstellingsschip Hrt Duitsche motorschip Cap Polonio van de Hamburg-SOd Amerikanische D. G., dat reeds geruïmen tijd opgelegd was, is weer in orde gebracht teneinde in gebruik te worden genomen als tentoonstellingschip. In verboden water. De Fransche stoomtrawler L'Agneau Dieu uit Boulogne is door den Engelschen politie- kruiser naar Lowestoft opgebracht omdat het vaartuig binnen de driemijls-grens visschen- de was aangetroffen. De schipper, die be weerde niet te hebben geweten zoo dicht on der de wal te zijn geweest, werd veroordeeld tot 10 boete en 7 betaling in de kosten. Het vischtuig werd in beslag genomen en vernietigd. Als gunstige omstandigheid werd den schip per in rekening gebracht het feit, dat hij 25 jaar geleden 15 Engelschen schipbreukelingen van een wissen dood had gered. De haven van Gdingen. De Poolsche haven Gdingen werd in Juli van dit jaar bezocht door 410 schepen met 321.000 ton tegen 381 schepen met 285.000 ton in dezelfde maand van het vorig jaar als bin nenkomende vaartuigen. Naar zee vertrok ken in deze maanden resp. 407 schepen met 306.000 ton en 376 schepen met 280.000 ton. Toeristenreis. Het stoómschip Cos'ta Rica' Van de K. N. S. M. vertrekt heden via Hamburg met toe risten naar Visby en Stockholm en zal den 3en Sept. a.s. weer hier terugkeeren. Weer naar zee. De stoomlogger Gorredijk is gisteren ter haringvisscherij vertrokken. De stoomtrawler Neptunus IJm. 87 is even eens uitgevaren. HET BELGISCH ZEEWETEN- SCHAPPELIJK INSTITUUT. BELANGRIJKE GEGEVENS OVER DE HARING. Met Belgisch Zeewetënschappelijk Insti tuut, dat- in 1932 een grondige reorganisatie heeft ondergaan, waartoe vooral Östende's burgemeester de heer Moreaux veel heeft bijgedragen en dat in den persoon van den bestuurder der vischmijn van Ostende den heer Velthof een ijverig bestuurslid heeft, heeft dezer dagen zijn jaarverslag over 1932 uitgebracht, in welk jaarverslag de directeur („besturuder") de heer Gilson duidelijk aan toont, welk nuttig werk het instituut in 1932 heeft verricht. De werkzaamheden waren in het vorig jaar grootendeels gericht op de biologische studie van de haring, meer in het bijzonder van de ijle haring, een belangrijk product van de Belgische wintervissëherijzooals wij onlangs hebben aangetoond. Deze visch- soort mag zich de laatste jaren verheugen in de bijzondere belangstelling der biologen. Reeds in 1931 heeft de heer Gilson een be langwekkend rapport uitgebracht over het onderzoek der haring van het seizoen 19301931. Dit onderzoek werd in 19311 1932 en 19321933 nauwkeurig voortgezet en als resultaat daarvan kunnen thans reeds bracht Cornelia haar groot verlangen onder woorden. „Ik zou hem graag opwachten, vader", zei ze. Wild schraapte zijn keel. „We zullen wel eens zien, lieveling, dat zullen we nog eens zien", zei hij. Doch toen l'Etranger Rouge werkelijk ontslagen werd uit de gevangenis was het niet Cornelia, die hem opwachtte. Toen hij uit het hek van de gevangenis kwam, stond daar Francois Deligny. Hij trok zenuwach tig met zijn mager gezicht, zijn vermoeide oogen lichtten blij. „Raoul", zei hij smartelijk, „Raoul" mijn broeder!" L'Etranger Rouge greep de handen, die naar hem uitgestrekt waren en kuste zijn broeder, zooals in de gelukkige dagen van voorheen. „Francois", mompelde hij, „welk een we derzien!" Be beide mannen gingen nu gearmd naar de wachtende auto en reden terug naar Versailles. Zij spraken weinig, totdat bij de hekken van het Chateau Deligny de jongste met een hooge kleur voorover boog. „Ons thuis", zei hij snel. „Francois, mijn jeugd komt weer terug. De nevels trekken op en ieder uur komt er weer iets van het verleden helder in mijn geest terug". In de hall kwam het hoofd van het per soneel hen tegemoet, maakte een buiging voor Deligny en wendde zich tot den man, die zich zelf reeds zoo lang slechts als l'Etranger Rouge kende. „Welkom thuis M. Ie Comte", zei hij ernstig, en keek eerbiedig, met diepe gene genheid naar den jongste der beide man nen. Raoul beantwoordde zijn begroeting en keek zijn broer aan. „Waarom noemt hij me Comte?" vroeg hij glimlachend. Deligny glimlachte droevig. „De Selinnes stierf een week geleden", zei hij. „Ik erfde natuurlijk den hertogstitel en jij krijgt den mijnen. Ah, ik had wel vijf hertogdommen willen geven om je, zooals nu, weer gezond en wei terug te vinden'-, en hij greep den stevigen, gespierden arm en leunde er blij op. zToen ze in de bibliotheek zaten met de oude portretten, die stom op de beide broe ders en hun nieuw, wonderlijk geluk schenen neer te blikken, vertelde Raoul zijn geschie denis. (Wordt vervolgd). r belangrijke mededelingen over de vooruit' zichten worden gedaan* Het seizoen 19301931 leverde een enor me oogst op. In genoemden winter werd door de Belgische vloot niet minder dan 181/2 millioen K.G. ijle haring - gevangen met een opbrengst van 13.008.930 francs. D&ze ver' minderde opbrengst was niet alleen het ge- volg van de natuurlijke wisselvalligheid van het visscherijbedrijf, maar ook van de gestrengheid, waarmede de Fransche auto riteiten optraden tegen het bewust of onbe wust visschen der Belgen in de Fransche territoriale wateren. Men weet, dat deze vis scherij vooral wordt uitgeoefend in het Nauw van Calais (Straat van Dov-er), waar door het beperkte vrije visscherij gebied de kans van visschen binnen territoriale zones natuurlijk zeer groot is. Het seizoen 1932—1933 was nog slechter dan het daaraan voorafgaande. De vangst bedroeg toen slechts 2.643.185 K.G. met een opbrengst van 2.446.867 ff. Op grond van de studie der massavang sten, van de wetenschappelijke ontleding van eenige honderden exemplaren, gevangen in elk seizoen en aan de hand van de re sultaten van onderzoekingen van biologen van andere landen, is de heer Gilson er In geslaagd, de verhoudingen vast te stellen waarin de verschillende jaargangen ïn de scholen langs de Belgische kust vertegen- wordigd zijn en vooruitzichten uit te wel ken aangaande de kansen der nieuwe vis scherij. Men diene er echter rekening mede te houden, dat alle voorspellingen omtrent de uitkomsten van welke visscherij ook, op losse schroeven staan. Een jaargang telt millioe- nen exemplaren en daarvan kan slechts een gering aantal exemplaren onderzocht wor den. Verder kunnen zich tal van physieke invloeden op de gesteldheid der jaargangen doen gelden, zoodat een voorspelling ten slotte niet anders is dan een gissing, be rustende nochtans op beredeneerde weten schappelijke rapporben. Vastgesteld is kunnen worden de buiten gewoon groote talrijkheid van de scholen in 19301931. Er werden in dit seizoen ruim 217 millioen stuks ijle haring langs de Bel gische kust gevangen. Indien -deze jaar gang niet geheel en al wegge vise ht is, mag worden aangenomen dat er in f931 veel broed is ontstaan. En waar haring na drie jaar geslachtsrijp is, mag worden aan genomen, dat in 1934 dus in het komende seizoen zich wederom veel haring op die paaiplaatsen zal bevinden. Uit de waarne mingen is voorts gebleken, dat in de laatste scholen oudere jaargangen rijk vertegen woordigd waren, n.l. de jaargang 1927 met 22 pet., de jaargang 1926 met 24.5 pet., het geen een reden te meer is, waarom men omtrent den jaargang 19331934 goede verwachtingen koestert. •De heer Gilson wijst er echter ten over vloede op, dat men niet het bewijs heeft, dat een rijke jaargang gepaard gaat met een rijk broed. De larven kunnen nadeelige levensvoorwaarden ontmoet hebben, in den loop van de drie jaren, die noodig eijn door het bereiken van den volwassen leeftijd kunnen eieren, larven en volwassen visschen blootgesteld zijn geweest aan allerlei na deelige invloeden. Zoo kunnen de volwas sen visschen op hun trek naar de paai plaatsen in het Engelsch Kanaal door den '■stérken overgang 'van "Noordzee hi Atlan tisch water, worden tegen ge hoiiden. Een belangrijke beschouwing wijdt'' het verslag aan den toestand der scholen aan de Belgische kust. Men neemt net groote zeker heid aan, dat deze geen zelfstandige groep uitmaken, doch een samensmelting is van twee variëteiten gekenmerkt door het aan tal wervels. Een dezer groepen is Kanaal- haring, de andere N-oordzeeharing. Ofschoon de Kanaalharing evenals de Doggersba-nkhavfng behoort tot de z.g. i jaarsharing heeft men hier met een andere soort te doen als die, welke onze beroemde Hollandsche maatjes levert. De Doggers- bankharing komt in hoofdzaak voor het in het Westelijk deel der Noordzee. In Mei-Juni begint deze haring ter hoogte van de Shet- 1-an-ds-Eilanden scholen te vormen. Deze trekken geleidelijk Zuidwaarts naar de Dog- gersbank, waar omstreeks October het kuit- schieten plaats vindt. De Kanaalharing daarentegen komt voor in het Zuidelijk deel der Noordzee. Om streeks September schoolt deze haring sa men ten Z. van de Doggersbank, trekt langs de Engelsche kust Zuidwaarts tot het Engelsch Kanaal, waar ze in Januari - Februari paart. Dtize haring (Zuidvangst) is grover dan de Doggersbankharing. Aangekomen: 22 Augustus Ebro, sleepboot, Maassluis. Mauritx ss. Nantes. Colwith Force ss. Swansea. Nereus ss. Vig-o. 23 Augustus. Roanoke ss. Port-Arthur. Midsland ss. Hartlepool. Ve-ga ss. Norresundet. Vertrokken: 22 Augustus: Belle Poule m.s. Calais. Etoile m.s. Calais. Couchy. torpedoboot, Eding-burgh. Meuse, torpedoboot, idem. Vauquois, torpedoboot, idem. Munkfors ss. Bremen. Tonis Chandriss ss. Emden. Virgo ss. Wiborg. Martha Halm ss. Rotterdam. Rietfontein ss. Hamburg. Mavis ss. Londen. Borthwick ss. Leith. Rijnstroom ss. Huil. Normandia ss. Rouaan.. Klipfontein ss. Pernis. Bennekom ss. Curacao.- Lingestroom ss. Londen. 23 Augustus: The Monarch ss. Llanelly. Mauritz ss. Nordenham. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K. G. f 1.40—1.20. Griet per 50 K.G. f 48—23. Tongen per K.G. f 21,15. Zetschol per 50 K.G. f 32—28. Kleine schol per 50 K.G. f 235.40. Schar per 50 K.G. f 10.50—4.80. Rog per 20 stuks f 8—6. Vleet pel' stuk f 2.90—0.40. Kleine poon per 50 K.G. f 7.906. Groote schelvisch per 50 K.G. f 3130. Middelschelv-isch per 50 K.G. f 3029. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 31- f 15.—. Kleine schelvisch per; 50 K.G. f 16—5, Kabeljauw per 125 K.G. f 6438. Gullen per 50 K.G. (groote). f 1610. Gullen per 50 K.G. (kleine) f 111,60. Leng per stuk f 1.250.48. Heilbot per K.G. f 1,25. Wijting per 50 K.G. f 4.602. Koolvisch per stuk f 0.330.24. Makreel per 50 K.G. f 9—6.50. Versche haring per kist f 6.904.90. Groote hake per 125 K.G. f 7470. Middelhake per 125 K.G. f 7064. Klein middelhake per 50 K.G. f 1711,50. Kleine hake per 50 K.G. f 9.506.50. BESOMMINGEN. Trawlers: Erfurt O.N. 90, 70 manden f 3350. Kersten Milis, H. C. 238, 355 manden f 3100. Claesje Ro. 46, 385 manden f 3210. Ewalt. IJm. 48. 725 f 3370. Zwaluw IJm. 90, 90 manden f 2170. Bergen IJm. 16. 380 manden f 3600. Petten IJm. 49, 295 manden f 4180. Motorlogger: IJm. 204 1' 920. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Woensdag 23 Augustus 1933, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-Radio. Chr. Huygens, Flandria, Indrapoera, Joh, v. Oldenbarnevelt, Kota Agoeng, Kota Baroe, Kota Nopan, Kota Tjandi, Marn. van St.-Al- degonde. Orania, Pqelau Laut, Poelau Roe- biah, Sibajak, Simon Bolivar, Volendam. ANKER VERLOREN. Het van Amsterdam voor Hamburg bestem de ss. Rietfontein heeft Dinsdagavond bin nen de Velserbrug een anker met 30 vadem ketting verloren. Het schip is inmiddels naar zijn bestemming vertrokken. IJMUIDEN MEISJE ONDER HET ZAND BEDOLVEN. OP HET NIPPERTJE GERED. Gistermiddag zag een agent van politie tij dens zijn surveillance, dat een vijftal kinde ren in een diepe zandkuil op het terrein aan de Briniostraat speelde. Tijdens zijn voorbij gaan stortte de zandkuil in. De agent begaf zich onmiddellijk daarheen waarop de kin deren hem mededeelden, dat er een meisje onder het zand bedolven was. Direct begon de agent met zijn handen het zand weg te graven, waarna hij later door den timmer man Van der W. werd bijgestaan. Met ver eende krachten is het kind, de 9-jarige A. R. wonende alhier, onder het zand uitgegraven Het kind was al eenigszins bewusteloos, doch kwam spoedig bij. Het werd door den agent naar huis gebracht. Naar aanleiding van het bovenstaande worden de ouders eveneens gewaarschuwd voor het duinterrein achter de Napierstraat, waar zandafgravingen zijn geschied en waar het gevaar voor instortingen eveneens niet denkbeeldig is. HERDENKINGSSAMENKOMST. De herdenkingssamenkomst, welke op Koninginnedag 's middags 3 uur in de 'Ge reformeerde Kerk a-aai de Wilhelminakade gehouden zal worden, zal worden opge luisterd door zeer gevarieerde muzikale mede werking. IDe. Chr?. ;Qfem, iZig^igvei^ehiging „Excel sior1"' 'directeur W. 'van 'Laar, Amsterdam, zingt een aantal Hollandsche liederen; als "-riten zullen mej. Dora Vermeer (sopraan, Haarlem) en de heer A. F. de Braai (bariton Haarlem) optreden. De begeleiding der ver schillende nummers is in handen van de heeren C. F. Morriën en A. W. van Leeuwen. Laatstgenoemde zal o.m. nog heit optreden van een Vrouwenkoor en een iSolo-kwarbet leiden. Als declamator werkt de heer A. de Jong aan deze samenkomst mede. Door den Burgemees-ter onzer ge meente mi'. F. L. J. E. Rambonnet, zal een Oranje-woord worden gesproken. De wijkpredikant, ds. S. E. Wesbonk, zal de bijeenkomst openen en sluiten. Aan den uitgang zal worden gecollecteerd voor het orgelfonds. DE WERKLOOZENCURSUSSEN. De werkloozencursussen zullen in de eerste dagen van September weder beginnen. Reeds eerder hebben wij gewezen op het mooie resultaat- met dit sociale werk bereikt. Aan tal van leerlingen werd dezen zomer door ons gemeentebestuur eon getuigschrift uit gereikt, terwijl de examencommissie zeer te vreden was over het door de cursisten ge leerde. Voor het komende seizoen zal weder les worden gegeven in de volgende vakken: Algemeene ontwikkeling (rekenen, taal. aardrijkskunde, geschiedenis, enz.) Boek houden, Bouwkunde, (lijn- en vakteekenen, mat-erialenkennis, sterkteberek-ening)Wis kunde '(meetkunde en algebra), Bedrijfselec- trïci'fceit (gelijkstroom, wisselstroom en zwakstroom), Radiotechniek (monteurs- en vervolgcursussen)Autotechniek (monteur, elec-triciteit)Scheeps- en Landm-otoren (ver brandings- en explosie), Rechtlijnig teeke nen en machinet-eekenen (constructiiebeeke- nen, wektuigkundig teekenen), Natuurkunde Werktuigkunde en Engelsch. De lessen worden wederom gegeven in de lokalen van de voormalige school B. ingang Bothastraat. Het is te hopen, dat ook thans weder deze cursussen door tal van werkloozen zul len worden bezocht. Niet alleen vult men door het bezoek van de lessen den langen dag, doch men wordt beter voorbereid voor den strijd om het bestaan. Veel nuttige kennis kan nu worden opgedaan en dat zonder eenige kosten, wf.nt deze cursussen zijn kosteloos. De inschrijving van leerlingen heeft plaats op Donderdag 24, Vrijdag 25, Maan dag 28 en Dinsdag 29 Augustus, steeds des morgens van 1012 uur in het eerste lokaal van bovengenoemde school. Tenslotte willen wij nog vermelden, dat de cursisten in de school gelegenheid heb ben hun stempelkaart te lat-en afteekenen. De commissie belast met de regeling -dezer cursussen verwacht da-n ook voor het ko mende winterseizoen een grooten toeloop. TENTZENDING. Zondag 3 September 's avonds 8 uur zal de opening van de tentzending plaats heb ben. De teint wondt geplaatst op heit terrein van de voormalige tramremise. Sprekers van verschillende kerkelijke richtingen zullen in de te houden bijeenkomsten van 310 September het woord voeren, o.-a. Ds. A. A. Wildschut, Ds. Van Hees, Amsterdam, Ds 1 Hoek, directeur stadzending Amsterdam, Ds Salverda, Hoofddorp e&.. BEVERWIJK DIEFSTAL VAN RIJWIELPLAATJES. Zooals wij reeds wisten is het de politie gelukt om de hand te leggen op den dader van diefstallen van rijwielplaatjes, die in de vorige week in het K.S.A.-gebouw zijn ge. beurd. Nadat hij bij zijn aanhouding had toe. gegeven, zich aan diefstal van drie belasting, merken te hebben schuldig gemaakt, heeft hij bij het verder onderzoek bekend, daarbo. ven ook nog twee andere plaatjes te hebben gestolen. Het terrein van zijn operaties was steeds het K.S.A.gebouw, waar veel fietsen gestald zijn tijdens de bioscoopvoorstellingen in het W.B. Sound Theater. Het bleek, dat de 20-jarige bedrijver van deze diefstallen op een geraffineerde wijze, te werk ging waardoor verscheidene personen zich onbe*' wust aan heling hebben schuldig gemaakt.Hij bevestigde een der gestolen plaatjes op zijn ei-gen rijwiel en wist dit dan steeds onder voorwendsel dat hij gelei noodig had aan den man te brengen. Zoo kwam b.v. ook aan het licht, dat hij aan een kellner in een café een van zijn fiets gehaald plaatje ter vereffening van zijn consumptie aanbood, omdat hij bet weerde geen geld bij zich te hebben. De keil. ner accepteerde deze betaling door middel van een plaatje en kon niet vermoeden, het van diefstal afkomstig was. Intusschen is bij de politie opnieuw aan gifte gedaan, dat in de hal van het K.S.A.-ge- bouw twee rijwielmerken gestolen zijn. De politie zet het onderzoek voort. meldt: Hoogste barometerstand 764.8 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 748.2 m.M. te Vlis- sin-gen. en voorspelt matigen Westelijken tot Zuidelijken wind. Half tot zwaar bewolkt, of betrokken. Regen- buien met kans op onweer. Na tijdelijke op klaring. Weinig verandering in temperatuur. Barometer Hedenmorgen 9 uur NeigingAchteruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden 748 m.M. 65 F. 55 F. 58 F. Opgaaf: MAGAZIJN T BRILLENHUI3. Kanaalstraat 83. IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Donderdag v.m. 4.47 uur; n.m. 5.11 uur. Vrijdag v.m. 5.21 uur; n.m. 5.44 uur. Zaterdag, y.m.,5.57 uur; n.m. 6.19 uur. (Geen Zomertijd.) ZWEMINRICHTING V. T. (Spuikanaal) Temperatuur lucht Water 59 F. 64 F. VOETBAL. DE ENGELSCHE CORINTHIANS IN ONS LAND. O.A. EEN WEDSTRIJD OP HET R. C. H.- TERREIN. Naar wij vernemen zullen de Engelsche Corinthians drie wedstrijden in ons land ko men spelen en wel op 2 September a.s. te Arnhem tegen Vitesse, op 3 September te Den Haag een eere-wedstrijd tegen H.V.V. ter ge legenheid van het gouden jubileum der geel zwarten en op 5 September te Heemstede op het R.C.H.-terrein tegen de Zwaluwen. Deze laatste wedstrijd begint te 6.15 uur. Het Zwaluwen-elftal is als volgt samenge steld Doel: Van der Togt (H.F.C.) Achter: Diepenbeek (Ajax) en Prevosfc (R.C.H.r Midden: R. J-ongeneel (H.F.C.)Prins en Fijen (Stormvogels). Vóór: Wels (Unitas). Vente (Neptunus), Koper (H.F.C.), Schoemaker (Quick, Haag), en Kammeijer (Haarlem). Reserves zijn: Kos (R.C.H.), Huijsmans en Vreeken (Haarlem), Perukel Jr. (E.D.O.) en Van Vliet (H.B.S.) V. S. v.—SPARTA GAAT NIET DOOR. De wedstrijd V.S.V.Sparta (IJmuiden), die hedenavond op het terrein van V.S.V. ge speeld zou worden, is door het bestuur van V.S.V. afgelast. A.s. Zaterdagmiddag te 5 uur vindt in het Van Gelder's Sportpark een vriendschappe lijke ontmoeting plaats tusschen V. G. S. I— S. C. V (centrale).. 1976 463e STAATSLOTERIJ (Niet officieel). 3e Klasse, 3e Lijst Trekking: van Woensdag 23 Augustus 1933 Hooge prijzen 400.— 8949 Prijzen van f 45. 484 645 649 662 728 729 2450 2531 2709 2720 2769 28® 2933 3342 3347 3751 3882 4100 5527 5568 5800 6134 6572 7682 8119 8315 8914 9041 9131 9508 9736 10138 10144 10425 10587 10975 11549 11714 11903 12076 12613 13178 13282 13296 13406 13437 13540 13575 13706 13724 14266 14346 14349 14392 14695 14774 14835 14914 14991 15017 15022 15834 15848 16170 16207 16392 16486 16618 16705 16795 16972 17107 17212 17402 17466 17644 17793 17906 17969 19238 19375 19611 19648 20014 20028 20376 20644 20676 20702 452 1555 2886 4559 5119 7720 7949

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6