HET NIEUWE AVONDBLAD Opleving in het visscherijbedrijf DAMMEN. Vrouwenvoètbal. AAN ONZE WEEK-ABONNéS. ,ge JAARGANG NO. 249 DONDERDAG 24 AUG. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd to't tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheels invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; f 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN ROODE KRUISJESDAG. WAT HET KOODE KRUIS DOET. Men schrijft ons: Zaterdag 26 Augustus vragen de collecte bussen van het bekende „Roode Kruisje" dat wordt verkocht ten bate van het Vredeswerk van het Nederlandsche Roode Kruis, de aan dacht van onze gemeentenaren. Wederom wordt de burgerij opgeroepen om een blijk van sympathie te geven voor de jaar- lijksehe Roode-Kruis-Vredes-Collecte. Want voor Vredeswerk in eigen land wordt het totaal bedrag der collecte gebruikt. Dit Vredeswerk wordt ieder jaar belangrijker, maar eischt dan ook telkens meer inspanning. De hulpverleening bij verkeersongevallen langs de groote wegen, waarvoor thans reeds 365 posten gereed zijn, vraagt dringend om uitbreiding. In het bijzonder vereischt het wegennet in Noord-Holland en Zeeland on middellijke voorziening. In het vorige jaar zijn de bestaande posten voor meer dan 600 groo- tere ongevallen in gebruik genomen, om over de honderden kleinere gevallen niet te spre ken. Het Roode Kruis zal met onverzwakte energie voortgaan spoedige hulp te verleenen, en stelt daarvoor zijn apparaat van personeel en materiaal in werking en zal trachten vol maaktheid te bereiken door algemeene finan- cieele medewerking. Cursussen moeten gehouden v/orden voor de opleiding van geschoold personeel, zieken auto's moeten beschikbaar zijn. Wanneer men daaraan door een bijdrage aan de collecte medewerkt, kan het Roode Kruis steeds ten volle paraat zijn om bij rampen van welken aard ook. op te treden en zijn uitgebreid maatschappelijk werk vervullen. Het eenige motief tot het optreden van het Roode Kruis is de wensch medemenschen te helpen en te trachten het lijden van hen, die door rampen, in den uitgebreidsten zin, wor den getroffen, te verzachten. Ieder ander mo tie! is het Roode Kruis vreemd. Om dit werk mogelijk te maken, doet het een beroep op alle liefdadigheidszin. Laten de moeilijke economische tijden niet afschrik ken. De overtuiging" bestaat, dat ook in deze tijden het publiek voor een erkend goed doel gaarne zijn penningske offert. Niemand weet, wanneer en voor wien hulp door het Roode Kruis moet worden verleend. 100 jongedames gevraagd. Voor den bloempjesverkoop op Zaterdag 26 Augustus, ten behoeve van het internationale vredeswerk ten bate der lijdende menschheid, wordt de medewerking gevraagd van een groot aantal jonge dames. Mochten er onder onze lezeressen zijn die gaarne haar medewerking' willen verleenen, dan-gelieven zij zich te ver voegen op Vrijdagavond 8 uur aan de achter zaal van Hotel Nummer Een, alwaar de col lectebussen zullen worden uitgereikt. VALSCHE SCHILDERIJEN. De Commissaris van Politie der gemeente Velsen deelt in het algemeen belang mede, dat de Commissaris van Politie te Tilburg be kend maakt, dat in den laatsten tijd door J. Schipper, wonende Valkenierslaan No. 105 te Ginneken, eenige schilderstukken zijn ver kocht geworden, welke na verkoop bleken niet afkomstig te zijn van degenen, wier signatuur onder die stukken, voorkwam. Bij één dezer stukken kon de valsehheid door den nog in leven zijnden schilder wor den vastgesteld. In verband hiermede is bij het aanknoopen van handelsrelaties met Schipper de noodige voorzichtigheid geboden. EXCURSIE NAAR DE V.A.R.A.-STUDIO. Zondag 3 September maakt de afdeeling IJmuiden van de V.A.R.A. een excursie naai de V.A.R.A.-studio te Hilversum. Het vertrek is bepaald op hall acht per autobus. „OP VOOR DE KINDEREN"-ACTIE. Blijkens mededeeling in het maandblad van de Speeltuinvereeniigng „In Veilige Ha ven" heeft de „Op voor de kinderen"-actie, die door I.V.H. was georganiseerd in samen werking met de Speeltuinvereeniging „De Moerberg" bruto f 326.98 opgebracht. Na af trek der kosten voor drukwerk enz. k-on elk der vereenigingen een bedrag van f 121.31 1/2 in ontvangst nemen. DE LAATSTE ZOMERTRAININGAVOND VAN D.C.IJ. Dinsdagavond a.s. zal in Hotel „Kexmemer- hof" onze damredacteur, de heer B. Dukel, z'n derde trainingsavond voor de leden en donateurs van D.C.IJ. in dit seizoen houden. De lezing die genoemde heer over het dam spel zal houden, is uiterst belangrijk. Belang stellenden hebben vrijen toegang. Aanvang acht uur. DE ZESKAMP TE IJMUIDEN. De uitslagen der derde ronde van dit tour- nooi luiden: C. Suyk wint van de Jong. B. Dukel—H. de Boer afgebroken in gewonnen stelling voor den witspeler. De stand luidt nu: gesp. gew. rem. verl. pnt. C. Suyk 4 3 0 1 6 B. Dukel 2 2 0 0 4 Ligthart 2 10 12 De Boer 10 0 10 De Jong 2 0 0 2 0 Basstra 10 0 10 Vrijdagavond zal de vierde ronde plaats hebben te acht uur in de kleine zaal van Hotel „Kennemerhof". Dan spelen tegen el kander Dukel—de Jong, C. Suyk—Ligthart, Pe Boer—Basstra. Korte reizen, flinke vangsten, goede prijzen. Tegen October honderd trawlers in de vaart? Het deel van het jaar 1933, dat achter ons ligt is een donkere plek in de geschiedenis van het visscherijbedrijf. De reactie van sta king, buitenlandsche con tingen teering en andere crisismaatregelen heeft het bedrijf gedurende meer dan een half jaar zoodanig lamgeslagen, dat men allerwegen er aan be gon te twijfelen, of het er ooit weer bovenop zou komen. Aan de staking kwam tenslotte een einde. Het aantal trawlers, dat ondanks de staking was blijven varen, werd vermeerderd met een aantal, dat gedurende vele maanden buiten bedrijf was geweest en zoo trachtten de ree- ders, althans een klein aantal van hen, hun bijna tot den grond afgebroken bedrijf we der op te bouwen. De resultaten waren allerbedroevendst. De handel was door gemis aan gex-egelden aan voer ontwricht en buitenlandsche schepen hadden de plaats van de eigen* vloot ingeno men. Vooral in de eerste weken van Augus tus waren de besommingen zoo slecht; dat eenige kustbooten, pas in bedrijf gesteld, weer uit de vaart werden genomen. De toekomst zag er donker uit. Slechts een enkele maal maakte een Noordzeeboot een behoorlijke reis; het waren feitelijk alleen, de haringbooten, die behoorlijke resultaten boek ten De algemeene opinie was dan ook, dat zoolang de Fransche grens niet voor onze grove visch was geopend, het geen zin had, nog meer booten naar zee te sturen. Dat er desondanks toch nog een aantal opgelegde trawlers weer .in vaart werd gebracht, werd als een zeer speculatieve onderneming be schouwd. Zoo stonden de zaken tot de vorige week. Maar deze week kwam er vrij plotseling een belangrijke verbetering' in den toestand, een verbetering"die des te meer opmerkelijk is omdat er feitelijk geen aanwijsbare oorzaak voorhanden is in den vorm van een verrui ming van de afzetmogelijkheden. Slechts zou men het frissche weer der laatste dagen en het wegblijven der Deensche kotters als voor het bedrijf gunstige factoren kunnen aan merken. Deze factoren waren het, die een eind heb ben gemaakt aan de periode, waarin de visch nagenoeg onverkoopbaar was en waardoor het. kon gebeuren, dat trawlers, die met 400 a 500 manden visch aan de markt kwamen, dikwijls niet meer besomden dan f 1500 a f 1800 na in den regel te lange reizen. Jl. Maandag was er tamelijk veel aanvoer: 5 stoomtrawlers met groote vangsten waren aan den afslag" benevens 17 loggers en een kotter. De prijzen bleven op peil en de boo ten, die dien dag binnen waren besomden f 2000 tot bijna f 4000. Het waren weliswaar booten van het grootere type, maar deson danks zijn zulke besommingen zeer gunstig te noemen. Ook de vijf trawlers, die Dinsdag binnen waren, kwamen goed voor den dag. En gisteren waren alle vischsoorten veel duurder dan de eerste twee dagen van deze week en de schelvischbooten maakten dien tengevolge top-scores, die werden bereikt in record-tijden. We hebben ons de moeite getroost eens na te gaan de reisduur van de booten, die Dins dag en Woensdag binnen waren. Ziehier het resultaat, waarbij wij tevens de besommingen vermelden: Clasina Luther f 3000 in 9 dagen, Timor f 3130 in 9 dagen. Adelante f 3020 in 6 da gen, Raaf f 1980 in 10 dagen, Eendracht f 2350 (reisduur onbekend), Claesje .O. 46 f 3210 in 7 dagen, Ewald f 3370 in 11 dagen, Zwaluw f 2170 in 11 dagen. Bergen f 3600 in 7 dagen. Petten f 4180 in 6 dagen! Dit zijn inderdaad schitterende resultaten. Is het te verwonderen, dat er hard gewerkt wordt aan het klaar maken voor de visscherij van opgelegde trawlers? Wekelijks neemt het aantal in de vaart zijnde booten aanzienlijk toe. Zoo staan thans weer de Sperwer, Gloria, Isabel en Holland III op de nominatie, waar van inmiddels de Sperwer wellicht reeds ver trokken is. Algemeen heerscht de meening, dat vóór dat October in het land is, minstens honderd booten in de vaart zullen zijn. Dat beteekent een aanzienlijke werkverruiming over alle linies, over welk feit we ons slechts kunnen verheugen. Maar dan nog hangt als een zwarte schaduw boven IJmuiden de ongunst der tijden, die reeds zoovele reederijen in moeilijkheden heeft gebracht en honderden arbeiders tot permanente werkloosheid heeft gedoemd. Zal de commissie-Rij kens, die zooals wij onlangs hebben gemeld, met haar rapport gereed is gekomen, voor deze reederijen en voor deze arbeiders uitkomst weten? Indien dit zoo ware, zouden wij gaarne vergeten en vergeven, dat zij zoo lang op zich heeft laten wachten. (Hier en daar in den lande is men doende met de oprichting van voetbalclubs voor vrouwen). Wil de vrouw gaan voetbal spelen? Brr, daar ril ik nou toch van. Ik kan niet mijn schrik verhelen Voor dit nadoen van den man. Laat ik eerst de dames zweren, Ik ben geen verouderd mensch, Nieuwigheden kan 'k waardeeren. Maar aan alles is een grens. Koken, wasschen en de breikous Zijn het vrouwelijk domein, Maar laat ons de heerschappij nou 's Op het voetbalspeelterrein. Loopen kunnen jullie machtig, Combineeren gaat nog wel, Doelverdedigen is prachtig, Maar er is nog meer in 't spel. Voetballen zijn zwaar te schoppen. Als j' een veld vol modder kent. En hoe willen jullie koppen Met een hoofd met permanent. Voetbal is voor zwakke mannen En niet voor het sterk geslacht. Heb je je de keuze van een Clubcostuum al ingedacht? Rood kleurt goed bij zwarte haren, Blondjes kiezen liever blauw, Andren vinden groen je ware, Geel kiest minstens ook één vrouw. Moet het effen zijn of strepen, IShirts of jerseys ook een punt, Heb jullie wel goed begrepen, Hoe je daarop stranden kunt? En dan moet je nog ervaren, Hoeveel 't in je pose scheelt, Als je voetbal met die rare Dikke wollen kousen speelt. Heusch, ik zou 't er niet op wagen, Want het lukt elf vrouwen nooit. Om in 't zwaar probleem- te slagen, Wat elk harer 't beste tooit. Als ik jullie iets mag raden, Blijf dan lieven aan den kant, Voetbal kan een vrouw slechts schaden, Blijf gezond en elegant. P. GASUS. DE NIEUWE VISSCHERSHAVEN TE OSTENDE. BEGIN 1934 IN GEBRUIK? Eenigen tijd geleden hebben we het een en ander medegedeeld over de nieuwe vischmijn en de nieuwe visschershaven te Ostende. waaruit bleek, dat er aan de technische uit voering nog al het een en ander mankeerde, in hoofdzaak tengevolge van de ongunstige gseteldheid van den bodem. Voor eenige dagen nu heeft op het stad huis te Ostende een belangrijke vergadering plaats gevonden van den Hoogeren Raad der Zeevisscherij, onder voorzitter van gouver neur Baels, welke vergadering door tal van autoriteiten werd bijgewoond. Ook waren aanwezig vertegenwoordigers der reederijen. Na langdurige discussies werd overeenstem ming bereikt over de volgende besluiten: De ontzanding van de sluis en den ingang daarvan zal met den grootsten spoed doorge zet worden. Met- de baggerwerken werd reeds begonnen; per dag wordt een hoeveelheid van 600d M3. slib naar zee vervoerd. Om streeks 15 October zal alles weggeruimd zijn. Intusschen moet de stad Ostende schik kingen treffen in verband met het aanstel len van bedienend personeel voor de sluis en de heliing.Het in gebruik stellen van sluis en helling beteekent echter niet, dat de stad het geheele havencomplex overneemt. De alge- lieele overneming geschiedt eerst dan, wan neer het stadsbestuur zich er van heeft over tuigd, dat alles zich in goeden staat bevindt, in het bijzonder de sluis. Met het oog op de overneming had het stadsbestuur een voor afgaande inspectie van den sluisvoer willen doen uitvoeren, hetgeen echter tot nu toe door de verzanding niet mogelijk was. Dat de stevigheid van de sluis geen volko men vertrouwen inboezemt, is sedert de in- terpellatie-Peurquaet in het parlement geen geheim meer. De betrokken Dienst heeft dan ook besloten, de versterkingswerken, die nog noodig bleken, zoodanig te doen uitvoeren, dat het in- en uitvaren van de sluis mogelijk zou blijven. Desnoods zal de grond achter de kolkmuren verwijderd worden om den druk te verminderen en zullen aan denzelfden kant werken worden uitgevoerd, om alle ver dere neiging tot vooroverhellen der muren te beletten.. Kortom, alles zal in het werk wor den gesteld, opdat de toegang tot het dok in alle opzichten veilig wordt. Om de visschersvaartuigen in staat te stel len, de helling voor reparaties en schoonma ken in gebruik te nemen, zullen de sluizen regelmatig in werking moeten worden ge steld, wat aan de stad de gelegenheid zal geven, alvorens tot overneming der werken over te gaan, vast te stellen, of alles in orde is. Op de vergadering werd de wensch uitge sproken, dat de pakhuizen in de nieuwe vischmijn al dadelijk ter beschikking van de vischhandelaars gesteld zouden worden, op dat deze tijdig hun bedrijf kunnen over brengen. Er werd eveneens op aangedrongen, dat de industriegronden onverwijld ter be schikking van de huurders worden gesteld onder voorwaarde, dat de huur zal ingaan op den dag, dat de visschershaven in gebruik wordt gesteld. Indien zich geen nieuwe moeilijkheden voordoen, rekent men. dat de nieuwe inrich tingen in het voorjaar 1934 in gebruik ge steld kunnen worden. HET JUBILEUM DER CHR. MUZ. VEREEN. „WILHELMINA". Aangezien onze bezorgers verplicht zijn op tijd af te rekenen, verzoeken wij beleefd het abonnementsgeld bij eerste aanbieding te vol doen. Wij vestigen er de aandacht op, dat de abonnés NIET zijn verzekerd, zoolang het abonnementsgeld NIET is betaald. JUBILEUM-CONCERT OP HET WILLEMS- PLEIN. 135.000 menschen hebben dit jaar deelgenomen aan de jaarlijkscht herdenking ie Dix- I muiden van de slachtoffers, die aan den User vielen. Een overzicht van de plechtige mee ting; men ziet op den achtergrond het gedenkteeken en op den voorgrond de vlaggen met dea Vlaamschen Leeuw. Woensdagavond heeft de Chr. Muziek-ver- eeniging „Wilhelmina" een concert op het Willemsplein gegeven, dat als viering van haar twintigjarig bestaan mocht worden aan gemerkt. In den loop van de maand Augustus 1913 vereenigden zich enkele beoefenaars en lief hebbers van Christelijke muziek hier ter plaatse tot een aanvankelijk zeer bescheiden ensemble, dat tot 1928 als leider had den heer D. Klut. Wat deze dirigent met zijn corpsje. dat in die 15 jaar tot een flink orkest uitgroeide, be reikte hebben vele IJmuidenaren meermalen bij de viering van de verjaardagen van leden van ons Koninklijk Huis, wanneer „Wilhel mina" altijd present was om de traditioneele Willemsplein-concerten te geven, kunnen beluisteren. Diens werk deed „Wilhelmina" in stijgende lijn gaan. Er werd onder zijn lei ding 10 maal aan een concours deelgeno men. waarbij ..Wilhelmina" 14 prijzen mee naar huis nam. Na het aftreden van den heer Klut was de heer Rill drie jaar corpsdirecteur. Deze werd opgevolgd door den huidigen directeur den heer P. Polderman. Onder aanvoering' van laatstgenoemden behaalde men op diverse concoursen een vijftal eerste prijzen. Aan de in het leven van alle vereenigingen welhaast gebruikelijke ups en downs is ook de jubilaresse niet ontkomen, toch heeft zij taai volgehouden en thans den voor een ver- eeniging zoo eerbiedwaardigen leeftijd van 20 jaar bereikt. Een paar jaar geleden werd het oorspron kelijk als fanfarecorps gestichte ensemble omgezet in een harmonie-vereeniging, een verandering, die „Wilhelmina" beslist ten goede gekomen is. Voor haar jubileumsconcert heeft men een rijk gevarieerd programma ingestudeerd, dat vlot en met kleur afgewerkt werd. Een tal rijk publiek woonde dit openluchtconcert bij en bewees door het applaus, dat men met dit' vierde lustrum medeleefde en de jubi laresse nog vele jaren van bloei toewenschte. GEZELSCHAP CHANSON IN THALIA. Woensdag- en hedenavond wordt door het populaire gezelschap Chanson de revue „Dat nxoeot je meemaken" opgevoerd. Het ensemble, dat als Mie en Ko hier ter plaatse zeer bekend is, heeft in deze revue- schets komische en ernstige scènes in rijke afwisseling ingelascht, welke door de daarin optredende hoofdpersonen met kleur worden gespeeld. Hun optreden werd door den luiden bijval van een (o, zeldzaamheid) uitverkocht huis zeer aangemoedigd: zoozeer dat tallooze malen open doekjes bij „rake zetten" hun deel werd. Hun echte volkshumor weet de toehoorders op de juiste manier te pakken. Aan deze revue werken o.a. mede: de hee- ren Kelly, Chanson, Robert, Saarhof en de dames de Vries, Murreau en de Willy Girls. DE VISSCHERIJ IN ENGELAND. In de maand Juli was de aanvoer van zee- visch in Engeland grooter dan verleden jaar in dezelfde maand n.l. 1.045.996 cwts. of 98.000 cwts. meer. De opbrengst, 802.701 p.st., was echter 42.000 p.st. minder dan het vorige jaar. Daartegenover stond in Schotland een enorme daling van den aanvoer, n.l. 669.928 cwts. tegen verleden jaar 1.142.871 cwts. Een vermindering dus van 472.000 cwts. De min dere opbrengst was daaraan evenredig, n.l. 458.014 p. st. tegen verleden jaar 633.335 p. st. De totale aanvoer voor Engeland en Schot land bedroeg nu in Juli 1.715.597 cwts. ter waarde van 1.260.985 p. st. tegen verleden jaar 2.090.433 cwts. ter waarde van 1.477.607 p. st. In de grootste visschershaven van Engeland was de aanvoer hooger, maar de opbrengst iets minder. In Grimsby werden in Juli 325.291 cwts. visch aangevoerd, ruim 33.000 cwts. meer. maar de opbrengst, 281.377 p. st.. was ruim 12.000 p. st. minder. In Huil bedx-oeg de aanvoer 362.787 cwts. of bijna 42,000 cwts. meer, doch de opbrengst, 185.618 p. st., was In Grimsby was de aanvoer door buitenland- 7000 p. st. minder. sche schepen grooter exi de opbrengst ook hooger, n.l. 24.676 cwts. en 40.872 p. st., tegen verleden jaar 21:113 cwts. en 37 140 p. st. In Hull was de aanvoer met buitenlandsche schepen niet van beteekenis, n.l. 2732 cwts. tegen verleden jaar 2730 cwts. DRIEHUIS VIERING KONINGINNEDAG. HET PROGRAMMA. Het bestuur der onlangs opgerichte Oranje vereeniging alhier heeft, het programma voor de viering van den Koninginnedag thans ge reed. En "de vex-eeniging, die in zoo korten tijd reeds 190 leden telt. heeft een zeer aardig programma, over den geheelen dag vex-deeld. De dag begint met de optocht de^- kinderen, leerlingen der openbare en R. U. scholen, naar het feestterrein, welwillend be schikbaar gesteld door den heer W. van Heyst. Op het plein voor de P. C. Hooftlaan zal' de voorzitter der vereeniging Dr. Paérl. een openingswoord spreken. Voor de kinde ren zullexi verschillende wedstrijden worden gehouden, waax-voor fraaie prijzen beschik baar zijn gesteld. Ook zal de oud-Holland- sche poppenkast worden vertoond. Des middags is er op het feestterrein feest voor de kindex*en van de leden der vereeni ging, terwi.il axxderen tegen een kleine entree toegang zullen krijgen. Dan zullexi wedstrii- dexx plaats hebben voor kin.deren boven 13 jaar, o.a. ringsteken per rijwiel. De prijzen voor de wedstrijden zijn tentoongesteld in het sigarenmagazijn van den heer N. C. Neu- tir.k, briehuizevkex-kweg 103. Des avonds half zeven geeft de Harmonie ..Soli Deo Gloria" een concert op het plein bij dc R. K. Kerk. waarna nog een optocht van kinderen met lampions zal plaats vinden, terwijl de dag besloten wordt met een gezel lig samenzijn in ,,'t Huis te Velsen", waar muziek zal zijn en een humorist niet zal ontbreken. Een oud-Hollandsche draaimolen kon het bestuur niet meer bekomen, maar er zullen op het feestterrein wel vei-schillende tentjes zijn. als oliebollentent, palingtent. een tent voor ververschipgen enz. Als het weer nu wil medewerken, kan het een buitengewoon prettige dag woi'den. VEREENIGING VAN BUURT-BEWONERS. De vereeniging van bewoners der buurt schap Driehuis houdt een ledenvei'gadering op Dinsdag 5 September in de Theeschenkerij 't Huis te Velsen. des avonds half 9. De agen da bevat de verkiezing van een bestuurslid, wegens het overlijdexx van den heer J. J. Allan Sr.. van een lid der kascommissie, we gens vertrek uit de gemeente vaxx Jhr. Dib- bels en van ledexi der Propagandacomnxissie. Voorts zullen mededeelingen worden gedaan over de te verwachten lezingen, over tumexx voor dames en kinderen enz. EXCURSIE. Tezamen met haar zustervereeniging „Sant- poort's Bloei" onderneemt de Ver. van Be woners van de Buurtschap Driehuis op 8 Sep tember e.k. een uitstapje naar Amsterdam, alwaar een bezoek zal worden gebracht aan de „Costa Rica" van de Koxx. Nederl. Stoonxv. Maatsch. en aan Schiphol

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1