iCHERDJ EM 9CHI Dertien en een half millioen te overbruggen. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Almelo Arendskerk Alkmaar Amazone Aequitas Altona Barneveld Boskoop Baarn verin, aankomst Gdynia Chr. Huygens Ned.-Indië Clio Bourgas Ceres Hamburg Deucalion Izmir Den Haag Constantza Lcniden Buenos Aires Glarona- Curacao Gaasterland Hamburg Gelder Land Newcastle Halle Ned.-Indië Heidelberg Ned. Indië Riga Juno Midd. Zee Joh. v. Oldenbarnevelc Batavia Kreta West Indië Kurmark Ned. Indië Kclba Londen Lotte Halm Abö Leeghwafcer Archangel Lisa Sikea Mentor Braila Montferland Buenos Aires. Melampus Ned. Indië Maaskerk Hamburg Marton Santa Fé Oldekerk Japan Bourgas Orinoco Vera-Cruz Orpheus Kopenhagen Prometheus Ned.-Indië Polyphemus Batavia Polydorus Hamburg Pernambuco Hamburg Phrcn'tis Hamburg Poelau Tello Batava Reggestroom West-Afrika Strix Constantza Saturn us Progreso Skranistad La Pa-llice Simon Bolivar Barbados Tabinta Ned.-Indië Tajandoen Ned. Indië Thub-an Archangel Vanja Constantza Vesta Venetië Veiebit Braila Venus Palermo Waa!kerk Japan Wea r Londen Zin-ovia Mariupel Zeeland la Buenos Aires Zaanland Buenos Aires Chili Japan Chili Barcelona Rosario Ned.-Indiië Chili Chili Chili 27 Aug. 14 Sept. 15 Sept. 29 Aug. 3 Sept. 8 Oct. 10 Sept. 14 Sept. 20 Sept- he den 30 Aug. 15 Sept. 24 Aug. 30 Aug. 31 Aug. heden 26 Aug. 2 Sept. 27 Aug. heden 27 Aug. 9 Sept. heden 24 Aug. 19 Sept. 16 Sept.. 18 Sept. heden 24 Aug. 26 Aug. 25 Auig. lieden 8 Sept. 12 Sept. 27 Aug. 30 Aug. 29 Aug. 29 Aug. 19 Sept. 24 Aug. 26 Aug. heden 4 Sept. 2 Sept. 16 Sept. 31 Aug. 25 Aug. 2 Sept. 5 Oct*, lieden 4 Sept. 16 Sept. 29 Sept. Laatste bericht 9 Aug van Curacao. 21 Aug. van Shanghai 17 Aug. van Iquique 22 Aug. t-e Buelva 3 Aug. van Buenos Ayres 22 Aug. van Macassar 11 Aug. te Hamburg. 19 Aug. van Curacao 20 Aug. te Talcaihuamo 20 Aug. vertrokken 23 Aug. van Genua 21 Aug. van Stamboul 23 Aug. vertrokken 19 Aug. van Gibraltar 18 Aug. van Stamboul 23 Aug. vertrokken 22 Aug. van Lissabon 12 Aug. vertrokken. Vertrekt 26 Aug. 23 Aug. vertrokken pass. 20 Aug. Gibraltar. 20 Aug. van Port Said. 16 Aug. vertrokken 22 Auj 23 Aug van Manchester vertrokken 24 Aug. vain Ptio. Colombia 18 Aug. van Penang 22 Aug. uitgeklaard 19 Aug. vertrokken 20 Aug. van Lodingen 19 Aug. vertrokken 23 Aug. van Be achy Head 19 Aug. van Victoria. 15 Aug. van Belawan. Vertrekt 26 Aug. in lading 11 Aug. van Penang. 21 Aug. van Cephalona 19 Aug. van Havanna 24 Aug", te Stettin pass. -9 Aug. Perini 21 Aug. van Padamg 23 Aug. vain Bremen 24 Aug. te Binden 23 Aug. vertrokken in lading 23 Aug. van Havre in lading 14 Aug. vertrokken, in lading 22 Aug. vertrokken 22 Aug. vain Mareelle 20 Aug. van Sabang 21 Aug. vertrokken 22 Aug. te Havre 21 Aug. van Lipari in lading 18 Aug. vertrokken 21 Aug. te Kobe 22 Aug. uitgeklaard. 16 Aug. vertrokken in lading in lading VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Binnenihiaven Nederl. Slpb. Etoro Maassluis Ber. aan zeevarenden. NEDERLAND. Zeegat van Goeree. Haringvliet. Minder diepte. Op 51 gr. 48' 10" Nb en 4 gr. 10" 34" El, 525 m beSW de Hoornsche Hoofden werd in liet Haringvliet slechts 50 dm water gevonden. Haringvliet en Vuile Gat. Betonning gewijzigd. In het Haringvliet is: naar 51 gr. 45' 34" Nb en 4 gr. 14' 3" El ver legd de R.Z.H.S. bolton met ruit HVVG. Spitse ton No. 1 en zwart dfijfbaken No. 4 daar ter plaatse zijn opgenomen. Vernummerd zijn: rood 25 in 1—4 Vuile gat; zwart 03 in 14 Haringvliet. Hellegat. Licht ontstoken. Op 51 gr. 42' 6" Nb en 4 gr. 23" 52" El. op de derde krib van den vangdam van het Oost Hellegat, wordt dezer dagen onstoken een rood schitterlicht, elke 2.5 sec. één schitte ring van 0.5 sec. Hieromtrent volgt geen na der bericht. Des nachts houdt men de lijn zwarte licht boei No. 4 naar een punt 50 m dwars van bovengenoemd licht. De stompe tonnen Nos. 5 en 6 zijn daartoe iets om de West verlegd. ENGELAND Oostkust. Humber. Lichtschip „Spurn". O.M.S. tijdelijk buiten dienst. Ligging: pl.m. 53 gr. 34' Nb en 0 gr. 14' El. Het onderwatermistsein van het lichtschip „Spum" is tijdelijk buiten dienst gestekl. SLEEPREIS. De Nederlandsche zeesleepboot Ebro is hier van Maassluis aangekomen om twee onderlossers naar Casablanca (Noord-Afrika) te sleepen GROOTE DIEPGANG Het met benzine en petroleum van Port Arthur naar Amsterdam gepasseerde Ameri- kaansche tank stoomschip Roanoke ging met een diepgang van 79 decimeter door het Noordzeekanaal LAGE SCHEEPSWAARDE De Deensche motorkotter Gimbria, uit Esbjerg, werd dezer dagen gerechtelijk ver kocht wegens hypotheekschuld. Er bleek wei nig liefhebberij om te koopen te zijn want het schip werd op 2000 Kronen afgemijnd door de hypotheekhoudster, de Vardebank te Varde. SCHROEFSCHADE. Het van hier naar Plymouth vertrokken Nederlandsche motorschip Joma is met be schadigde schroef te Newhaven binnenge- loopen. Een andere schroef zal worden aan gebracht waarna het schip de reis zal voort zetten-. Francois wat wij daaronder verstaan". Dit met een stralenden glimlach. „Zij kwam daar alleen uit nieuwsgierigheid, de nieuws- gieriheid van een vreemdeling! Later hebben we elkaar nog dikwijls ontmoet en en zij heeft meer dan wie ook, de vage herinneringen in mij wakker geschud. En aan haar heb ik ook mijn leven te dan ken". De Selinnes maakte een gebaar van ver rassing. „O, dan bedoel je zeker, Mademoiselle Wild? Heeft zij daarom zoo voor je gevoch ten? Nu begin ik het te begrijpen". Hij zweeg peinzend. „Een edele strijd. Zeg, houd ze van j.e?" Raoul Deligny aarzelde. Het beeld van Cornelia zooals hij haar het laatst gezien had in de bezoekerskamer van de gevange nis met har oogen vol tranen en smartelijk vertrokken gezicht stond weer voor hem. ,.Ik geloof, dat ik zoo gelukkig ben", ant woordde hij met zachte stem. De Selinnes strekte zijn hand uit en trok aan een ouderwetsch schelkoord. „Raoul", zei hij eenvoudig, „daar moeten we op klin ken". Een lakei kwam binnen en de Selinnes gaf een bevel. „De oudste, die we in de kelders hebben, Raoul" zei hij. Een minuut of vijf later stonden de beide broeders zwijgend ieder aan een kant van de groote steenen schouw. „Op de gezond heid van een dame uit duizenden", stelde de Selinnes ridderlijk voor, toen ze met hun glazen klonken. Jn nu had ik gedacht", ging Francois op vroolijken toon verder, „Mademoiselle en haar vader plechtig te gaan bedanken voor alles, wat ze voor je gedaan hebben, hoe wel ik er de reden niet van begreep". Zijn broer glimlachte droevig. „Ik vlei me zelf niet, dat Mr. Wild het daaroom deed", antwoordde hij. „Ik ben hem uitleg, zoowel als dankbaarheid verschuldigd. Ik hoop dat hij de verontschuldiging van Raoul Deligny voor de dwalingen van l'Etranger Rouge wil aannemen". „Ik zal mijn verontschuldigingen ook aan bieden", zei zijn broeder droog Raoul stond op en keek neer op zijn broer. „Als je wilt, laat ons dan nu dadelijk dit bezoek gaan maken". De Selinnes lachte een weinig treurig. Hij had zijn broer teruggevonden, maar lang zou hij hem wel niet houden. „Ik ben tot je dienst", antwoordde hij. Deligny speelde met een knoop van zijn jas. (Wordt vervolgd"). IN OOMBINATIEDIENST. Het Duitsch stoomschip Parana is van Hamburg naar Amsterdam gepasseerd om voor Zuid-Amerika te laden in gemeenschap- pelijken dienst met den Kon. Holl. Lloyd. NAAR INDIE VERTROKKEN. Het motorschip Marnix van St. Aldgonde gisteren, na een korte tusschenreis niet toe risten naar de Noorsche fjorden, weer naar Ned.-Indië vertrokken. MOOIE REIS VAN DEN STOOMTRAWLER UTRECHT. De stoomtrawler Utrecht, die 15 Augustus ter haringvangst uitvoer was heden aan den afslag met bijna ÏOOO manden haring. De trawler besomde f 4700. De haring bracht op f5 a f7 perkist. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. Nederlandsche Telegraaf Maatschappij ..Radio-Holland" N.V., Amsterdam, 23 Augus tus 1933. De navolgende schepen zijn Donderdag. 24 Augustus 1933. radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Schevening.en Radio. Chr. Huygens, Flandria, Indrapoera, Joh, Oldenbarneveldt, Kota Agoeng, Kota Ba- roe, Kota Nopan, Kof,a Tjandi, Marn. v. St Aldegonde, Orania, Poelau Laut, Poelau Roe- biah, Sibajak, Simon Bolivar, Volendam, Zee- landia. Bij verzending van een radiotelegram via Schevenmgen-radïo bedragen de totale kos ten 44 cents per woord. ALWEER BRAND OP EEN FRANSCH SCHIP. Uiterst moeilijk begrootingswerk te Amsterdam, VLAMMEN MET MOEITE BEDWONGEN. PARIJS, 23 Aug. (V.D.) Op het Fransche stoomschip „Floride", dat men een groot aan tal passagiers en een belangrijke lading aan boord korten tijd geleden uit Marseille is ver trokken, is. volgens een bericht uit het „Jour nal" van Almeria, ter hoogte van Cartagena, brand uitgebroken. De bemanning kon met groote moeite het vuur meester worden. Het schip zal Woensdagmiddag in de haven van Almeria aankomen, de door den brand bescha digde lading lossen en de reis voortzetten, NOG EEN SCHEEPSBRAND. AAN BOORD VAN HET MOTORTANK SCHIP „HAARLEM". PRESBURG, 23 Augustus. (V. D.) Op het motortankschip „Haarlem" is in de haver, van Presburg brand uitgebroken. Geweldige materieele schade werd aangericht. Het schip bevatte 50 wagons olie uit Rusland. De lading brandde geheel uit. Het is de brand weer gelukt de machinekamer te beschermen. De schipper en zijn vrouw konden zich slechts redden door in de Donau te springen. Di schade bedraagt meer dan een half millioen kronen. (Hoogstwaarschijnlijk betreft het hier de .Haarlem" van de reederij James Currie te Leeds (de Leeds-Huli-Hamburg Steam- and Packet Cy) welk schip in 1917 doof dé'Mij. .De IJsselwerf" te Kampen is afgeleverd als ,De Stad Kampen" en 970 bruto ton mee Dit schip is geschikt gemaakt voor de transport van olie. Red. Vaz Dias.) MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1,150,90 Griet per 50 K.G. f 50—17,50 Tongen per K.G. f 21,05 Groote schol per 50 K.G. f 49 Middelschol per 50 K.G. f 40 Zetschol per 50 K.G. f 3432 Kleine schol per 50 K.G. f313 Schar per 50 K.G. f 164,80 Rog per 20 stuks f 2318 Vleet per stuk f 2,501,50 Groote sehelvisch per 50 K.G. f 4035 Middelschelvisch per 50 K.G. f4033 KI. middelschelvisch per 50 K.G. f3624 Kleine sehelvisch per 50 K.G. f 18—7,50 Kabeljauw per 125 K.G. f 70r—57 Gullen per 50 K.G. groote f 18,50—15 Gullen per 50 K.G. kleine f 122,40 Leng per stuk f0,31 Heilbot per K.G. f 1.10 Wijting per 50 K.G. f9,50—4,90 Makreel per 50 K.G. f 12.50—9 Versche haring per kist f 7—5,20 Groote hake p. 125 K.G. f78 Middelhake p. 125 K.G. f 68—65 KI. middelhake p. 50 K.G. f 22—15,50 Kleine hake p. 50 K.G. f 10—5,50 BESOMMINGEN Trawlers manden Utrecht IJm. 73 975 f 4700 Zwarte Zee IJm. 2? 6o f 1670 Proef II IJm. 24 300 f2810 Alkmaar IJm. 31 280 f4000 Gezina IJm. 140 255 f2250 Julie Streiff IJm. 159 65 f1940 Jenny Elza IJm. 88 50 f 1530 Kotters: FN 74 f 1100; E 329 f1730 Loggers: KW 5 f590: KW 158 f1210; KW 74 f 1000; KW 104 f1180; KW 95 f720; Sch. 468 f 560. Aangekomen. 23 Augustus: Skudefjord s.s. Archangel. Gunnaren m..s Port, Natal. Parana s.s. Hamburg. Astarte s.s. Bremen-. 24 Augustus: Lotte Halm s.s. Abö Mentor s.s. Braila. Vliestroom s.s. Huil Vertrokken. 23 Augustus: Costa Rica s.s. Stockholm. Atreus s.s. Londen Marnix v. St. Aldegqnde m.s. Batavia. Boekelo s.s. Brahestad Clara Hi-ntz s.s. Vlaardingen. Rhein s.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Peisander m.s. Hamburg. Colwith Force s.s. Londen Ariadne s.s. Kopenhagen Midsland s.s. Grangemouth. SANTPOORT BEZOEK AAN DE RUÏNE. De Ruïne van Brederode werd de vorige week bezocht door 4750 personen, waaronder gezelschappen uit Amsterdam. Rotterdam, Den Haag, Delft, Utrecht, Uithuizen, Alk maar, Den Helder en Friesland. Belasfingverhooging tof eiken prijs vermeden. Minderheid wilde hoogere en nieuwe belastingen. Blijkens de mededeelingen van wethoud; Abrahams hadden B. en W. op de begrooting van Amsterdam een tekort te overbruggen van dertien en een half millioen. Hef. tekort van 1932 bedroeg f 1.500.000. een reservefonds was er niet meer, de belastin gen waren anderhalf millioen gulden lager in raming. Ook de conjunctuur in de bedrij ven deed zich gelden. Maar van het begin af hebben B. en W. zich voor oogen gehouden, dat de begrooti-n; zou moeten sluiten door bezuinigen. De kortingen -op de subsidies zullen bij elkaar een besparing van f 330.000 opleveren waarbij aan subsidies op sociaal hygiënisch gebied zoo min mogelijk is getornd. Ook is het de bedoeling om het reservefonds voor brandschade op te heffen en daaruit een kwart millioen aan te wenden -ten behoeve van de begrooting 1934, voorts wil het col lege opnieuw den z.i. weinig fraaien, maar noodzakelij-ken maatregel nemen om uit het grondbedrijf acht ton ter beschikking van -den gewonen dienst te stellen. Door deze maatregelen was die- begrooting nog allerminst sluitend geworden; daarom hebben B. :en W. dan ook overwogen om een groot bedrag (f 1.400.000) te vinden door verschillende maatregelen ten aanzien van de arbeidsvoorwaarden van het personeel, waarover thans nog geen bijzonderheden kunnen worden medegedeeld. Met- dit complex van maatregelen is de begrooting sluitend geworden, zonder ver meerdering van den belastingdruk. Ik geef onmiddellijk toe, aldus de wet houder ,-dat B. en W. zeer pijnlijke dingen hebben gedaan en dat hier en daar de dek- kiiig-smididelen minder fraai zijn. Met dat al echter is een sluitende begrooting bereikt, waarbij echter wordt vooropgesteld, dat B. en W. er voor zullen moeten zorgen ook verder de uiterste soberheid te betrachten, opdat men niet voor 1934, maar zeker voor 1935, voor nog grootere moeilijkheden komt te staan. De wethouder gaf vervolgens uiting aan zijn groote spijt, dat het, college bij de samenstelling van de huidige begrooting niet eenstemmig is geweest. Zoo wilde de minder heid de oplossing der zware fdnancieele pro blemen o,m. vinden in verhooging van de opcenten der gemeentefondsbelasting tot des noods 100 en in het heffen van éen belas ting van vijf procent op quitanties, die uit gaan van de verschillende bedrijven, waarbij er blijkbaar niet aan gedacht is, aldus de wet houder dat deze belasting gelijkelijk druk ken zou op zoowel de allerarmste als de aller rijkste bedrijven. De meerderheid van het college bleef ech ter vasthouden aan haar meening, dat de belastingen op het oogenblik reeds zóó hoog zijn, dat het uiterste gedaan diende te wor den om maatregelen als bovengenoemde te vermijden. Hierna het crisisfonds ter sprake brengende zei de wethouder, dat dit over 1934 een tekort laat van 9 1/2 millioen. In totaal bedraagt dit tekort 23 a 24 millioen. Voo rdie 9 1/2 millioen is .er op het oogenblik geen dek king; B. en W. zijn dan ook van oordeel, dat te dien opzichte met de regeering overleg zal moeten worden gepleegd en dat een mo dus gevonden zal moeten worden ter regeling van de crisisschulden. De heer Abrahams deed daarbij uitkomen dat hij niet gelooft dat men aan de -nor men van den steun iets doen kan, maar wel dat er gesproken zal moeten worden over zekere 'uitwassen bij de vaststelling van teunbedragen, die boven die normen -uit gaan. Ten tweede is het aldus de Wet houder zoowel voor de maatschappij als v-oor de gesteunden van het grootste belang dat men zal beproeven het geld, dat voor steun wordt uitgekeerd, voor productieve doeleinden ter beschikking te stellen. Tenslotte zei de wethouder, dat hij zich niet kon voorstellen, dat het Rijk zooals in -de pers was aangekondigd er toe zou overgaan in deze tijden en terwijl de be grooting ge-reed is de uitkeering uit het ge meentefonds belangrijk te verminderen. De meening van de minderheid. Over de meening van de minderheid, waar van ter persconferentie weinig bleek, verne men wij nog, dat zij van oordeel is, dat de verdeeling van de crisislasten tussehen Rijk ;emeenten de voornaamste oorzaak is van de onmogelijkheid voor de meeste gemeen ten om haar begrootingen op normale wijze sluitend te maken. In het bijzonder gel-d-t dit voor een gemeente als Amsterdam welke haar uitgaven voor steun aan werkloozen en- behoef tigen,. voor geneeskundige verzorging, voor schoolvoeding e.d. in een -ongekend tem po zag stikken, zonder dat hiermede door de' regeering en den wetgever voldoende reke ning wordt gehouden. Indien een keus moet worden gedaan tus sehen het verdeelen van lasten over de lieele burgerij en het doen drukken der lasten op een gedeelte i.e. het gemeentepersoneel en afbraak van sociale voorzieningen, dan acht de minderheid het verantwoord het eerste te kiezen. De minderheid somt dan een aantal maat regelen van bezuiniging op, waartegen zij bezwaar heeft. Hieronder vallen o.m. het op heffen van den derden schooltijd aan schip perskinderen ,ten bedrage van f 7250 en het schrappen van subsidies w.o. het Vacantie- kinderfeest (f 34.000). Christelijke, Roomsch- Katholieke en Ons Huis Vacantieseholen (resp. f 4.675, f 10.200 er. f 22.000) alsmede bezuiniging op de verstrekking van schoe nen aan schoolgaande kinderen (f 50.300). Van een aantal maatregelen, behoorende tot de groep bezuinigingen op personeeluit- gaven, worden hier ais de voornaamste ge noemd: verlaging toelagen nacht- en Zon dagsdienst zoomede voor bestuurders van eenmanswagens en autobussen; vermindering van salarissen van leerlingverplegenden, van jeugdig personeel en van vakonderwijzers en ■onderwijzeressen. Daarnevens blijft het voornemen van de meerderheid tot lagere groepeering van een aantal ambtenaren en werklieden gehaïm haafd, terwijl daaraan nog een extra kortins op de salarissen van ongehuwden en gehuwd vrouwelijke ambtenaren is toegevoegd. Verder komt de minderheid op tegen <je voorgestelde verdubbeling van het schoolgeu voor het voorbereidend onderwijs, die kw'a. lijk past in het systeem: geen nieuwe lasten voor-de burgerij. De minderheid geeft dan middelen aan, om de begrooting toch sluitend te maken. 2ii wenscht gehandhaafd te zien posten tot een totaal van f 1.798.361. Voorts meent zij, dat f 350.000 wegens verlaging van het havengeld van het tekort dient te worden afgetrokken omdat zij deze verlaging niet noodig acht. Et blijft dus te dekken f 1.448.431. De middelen om dit te bereiken dienen door de burgerij te worden opgebracht, hetzij door verhooging van het aantal opcenten de gemeentefondsbelasting, hetzij van personeele belasting. Voorts wil de minderheid bij uitzondering toepassen, dat 5 pet. toeslag zal worden get rekend op de rekeningen van telefoon, wa. terleiding, gas en electriciteit, ten bate van het Crisisfonds. De opbrengst hiervan zal, zelfs bij een be. perkte toepassing een belangrijke bron van inkomsten voor dit fonds beteekenen. Men geeft zich, zoo zegt de minderheid tenslotte aan een gevaarlijke illusie over, wanneer men der burgerij voorhoudt, dat zonder versterking van inkomsten dit mo gelijk zal zijn. Thans reeds is het skelet van de gemeentehuishouding duidelijk waarneem baar. Aan loon- en salarisverlagingen komt eenmaal een einde, verdere afbraak van so ciale bemoeiingen veroorzaakt de andere zijde weer grootere uitgaven, terwijl op den duur het toenemende tekort van het Crisis- fonds, dringend voorziening vereischt. BEVERWIJK DE HEFFING DER PERSONEELE BELASTING TERUG NAAR DE ZESDE KLASSE. Bij raadsbesluit van 26 Augustus 1930 is, te rekenen met ingang van het belastingjaar 1931, de gemeente ingedeeld in de vijfde klasse voor de heffing der personeele belas ting. Daarvóór was zij gerangschikt 'in -de zes de klasse. Om verschillende redenen blijkt het thans gewenscht te zijn om terug te ko men op het in 1930 genomen toesluit. Ten gevolge van de daling der woninghuren en andere omstandigheden, zooals o.m. de af schaffing van motorrijtuigen, -daalt de op- brengt vande personeele belasting deze gemeente in toelangrijke mate. Naar de thans bekende gegevens over 1933 zal .de: opbrengst per personeele belasting, met hoofdsom en opcenten vermoedelijk f 6000 minder zijn dan over dit jaar geraamd werd en het is te verwachten, dat deze da ling in 1934 nog grooter zal worden. Daar de gemeente deze belastingopbrengsten niet kan mi-ssen en voor 1934, zooals de financiee- le toestand zich op het oogenblik afteekent, verwacht kan worden, dat de belastingver- hooging niet zal kunnen uitblijven, is het noodzakelijk, dat de opbrengsten der reeds thans bestaande heffing op peil worden ge houden. Een wijziging van de classificatie der gemeente ten aanzien van de personeele belasting wordt echer eerst van kracht met ingang van het belastingjaar, dat aanvangt nadat sedert de vaststelling der verordening vier maanden zijn V-erloopen. Indien de ge meenteraad dus voor het belastingjaar 1934 wijziging wenscht te brengen in d-e klasse- indeeling, zal vóór 1 September a.s. een be sluit in die richting moeten worden geno men. Het verschil in den aftrek is in iedere klasse f 25. Aan hoofdsom en gemiddeld 100 opcenten geeft een plaatsing in de zesde klasse een voordeelïg verschil van f 5 per pérceel. Gerekend naar een aantal van twee duizend perceelen in deze gemeente, die in de belasting zijn betrokken geeft dit een to taal van f 10.000 per jaar. Met dit bedrag zou de mindere opbrengt van f 6000 tengevolge van de huurverlaging en andere oorzaken kunnen worden gedekt. Op deze wijze is het mogelijk over 1934 een gelijke opbrengst te verkrijgen als in 1933 was geraamd. In verband met een en ander hebben B. en W. thans aan den gemeenteraad voorge steld om onder intrekking van het raads besluit van 26 Augustus 1930 te bepalen, dat met ingang van het belasting jaar 1934 de ge meente voor de heffing der personeele be lasting naar de eerste twee grondslagen wordt ingedeeld in de zesde klasse. Naar wij vernemen heeft de commissie van bijstand in het beheer -der financiën tegen de wijziging van -de klasse-indeeling geen be zwaar. VEL5EN PLANTENTENTOONSTELLING IN SCHOOL G YEJ.SER FLORALIA Op den laatst gehouden ouderavond van school G deelde de Oudercommissie mede, dat de leerlingen tegen een kleine vergoeding twee planten mede naar huis krijgen, welke zij zelf moesten onderhouden en opkweeken. Hiervoor zijn destijds uitgereikt 262 stuks planten. A.s. Zaterdagmiddag 26 Augustus van 2—i uur zullen deze planten worden tentoonge steld in het gymnastieklokaal van school G, waar de jury bestaande uit de heeren Mole naar, tuinbaas der gemeente, Rijnsdorp tuin baas op Huize Scheybeek benevens het hoofd der school de heer A. Hëino- de inzendingen zullen beoordeelen. De Oudercommissie heeft hiervoor beschik baar gesteld. 8 eerste, 10 tweede en 20 derde prijzen. De commissie hoopt vele ouders be nevens belangstellenden aanwezig te mogen zien.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6