De Mysteries Apache. Zeepbel-Settrie. UMUIDER COURANT. ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1933 TWEEDE BLAD. BEVERWIJK de viering van koninginne dag. het programma der feesten. Hot bestuur der Vereeniging tot viering van den verjaardag van H. M. de Koningin Heeft zich evenals vorige jaren weer be ijverd. om den Koninginnedag op feestelijke wijze te doen vieren. Over het algemeen zal maar weinig worden beseft, wat het zeggen wil. om met beseheiden middelen een waar dig feestprogramma samen te stellen. Dit stelt het bestuur vooral in deze tijden nog weer voor heel bijzondere moeilijkheden. Hoe get ook zij, „Koninginnedag" is er weer in ge slaagd de inwoners van Beverwijk en omlig gende gemeenten een afwisselend program ma aan te bieden. Het Oranjefeest zal des morgens te 8 uur worden geopend met Koraalmuziek van af den trans van den alouden Wïjkertoren, te verzorgen door de Beverwijksche Harmonie- Icapel. Te 9 uur brengen de schoolkinderen voor het raadhuis de gebruikelijke aubade, waarbij een drietal vaderlandsche liederen ten gehoore zullen worden gebracht. Deze aubade wordt gevolgd door de uitvoering van den Kleppermarsch van J. Morks, die evenals de aubade geleid wordt door den heer H. W. Hofmeester. De Beverwijksche Harrnoniekapel zorgt voor de muzikale bege leiding. De kinderen zullen ook een tweetal fclepperliedjes ten gehoore brengen. Na deze uitvoering voor het stadhuis volgt een rond gang door de gemeente langs Breestraat, Pe perstraat, Koningstraat, Velserweg naar het weiland „Schey'beeek" aan den Velser weg, waar de kinderspelen worden gehou den. Op het weiland wordt vooraf nog een extra uitvoering van den kleppermarsch ge geven. Des morgens te half elf worden op de Meer Volksspelen gehouden. Van 10.3012 uur zullen de jongens van 1216 jaar zich bezig houden met het zoo vermakelijke water steekspel. Op dezelfde uren zullen de meis jes, eveneens op de Meer, hun behendigheid toonen in het ringsteken op rijwielen. Voor de mooist versierde rijwielen zijn drie prijzen beschikbaar gesteld. De deelneemsters zullen dus kunnen laten zien, dat zij in een bloe- menstreek wonen. De Kennemer Motorclub houdt des namid dags te 4 uur op de Meer behendigheids wedstrijden op motoren, waarvoor een zeer aantrekkelijk programma werd samengesteld. De B. G. V. „Turnlust" geeft haar zoo ge wilde gymnastiekdemonstratie ditmaal niet op „Scheybeeck" maar in het Gemeentelijk Sportpark. De demonstratie vangt te 2 uur aan en staat onder algemeene leiding van den heer B. J. Wieland Los. Tijdens de turn- demonstratie wacht het publiek nog een geheel bijzondere attractie. Te ongeveer 3 uur zullen namelijk 15002000 postduiven in het Sportpark in vrijheid worden gesteld. Dit aardige onderdeel van het programma wordt verzorgd door onze plaatselijke duivensport- vereeniging. De Koninginnedag wordt besloten met een voetbal-wedstrijd tusschen Kennemers en V. S. V. (IJm.-Oost). Voor dezen wedstrijd, dié1 dés avonds van 6-^8 uur in het gemeen telijk Sportpark wordt gespeeld, is voor het winnende elftal een beker en voor de verlie zende partij een troostprijs beschikbaar ge- PERSONEEL VOOR DE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Voor de benoeming van personeel aan de gemeentelijke Huishoud- en Industrieschool hebben B. en W. de volgende voordracht op gemaakt: Met ingang van 1 Sept. in vasten dienst tot leerares in teekenen J. G. Maschhaupt. thans tijdelijk: tot leerares in kinderverzorging en opvoeding (Avondschool) W. M. Wagenaar— Reisiger, eveneens thans tijdelijk. Met ingang van 1 Nov. in tijdelijken dienst tot leerares in de vakken van voortgezet lager onderwijs Mevr. J. M. Sonneveb—van Meusch. Deze tijdelijke benoeming geschiedt voor ten hoogste één jaar. GEEN BIJDRAGE VAN DE GEMEENTE. De Vereeniging tot viering van den Verjaar dag van H. M. de Koningin heeft aan B. en W. bericht, dat zij haar verzoek om een bij drage van de gemeente te mogen ontvangen voor de op 31 Augustus te houden Koningin- nefeesten, intrekt. R.-K. VEREENIGING „VOOR HET SCHOOL GAANDE KIND". Men schrijft ons: Bovengenoemde vereeniging hield dit jaar haar derde succesvolle Kin der uitzending naar het strand te Wijk aan Zee. Voor het eerst trokken de kinderen met hun geleiders en geleidsters reeds dit jaar in de mooie Juli dag-en naar het strand. Op Dinsdag 11 Juli ging het eerste 12-tal kinderen naar Wijk aan Zee, en ofschoon het aantal nog niet groot was, was het toch een genoegen de kin deren te zien vertrekken, onder het zingen van vroolijke liedjes gingen zij heen en luid zingend en schertsend keerden zij wederom huiswaarts. Zoodra de bus zich in beweging zette klonk het vroolijk en opgewekt: „Wij gaan nog niet naar huis" en „Houdt er den moed maar in". Het was werkelijk een genot die blijde, levenslustige kindersnuitjes te zien. De eerste week der vacantie werden 119 kinderen uitgezonden, de tweede week 136, de derde week 151, en deze laatste week nog 130 kinderen, en nog steeds klonk hun op gewekt gezang, vooral hun laatste lied liet populaire „Pinda, pinda, lekka, lekka". Een treffend bewijs hoe dankbaar en succesvol deze kinderuitzending is. Dinsdag 1.1. werd voor de kinderen een strandfeest georganiseerd hetwelk ook schit terend geslaagd mag heeten. Zij werden ont haald op ijs en chocolade, verschillende spe len werden gehouden, waarbij elk kind een prijsje kon bemachtigen en bij het naar huis gaan klonk het uit volle borst: „Er is geen club in Nederland, die onze colonie kan ver slaan". Met bijzonder genoegen brengt het bestuur dan ook dank aan allen, zonder uitzondering die hun in dit mooie werk hebben bijgestaan en hoopt dat ook het volgend jaar dezelfde spontane hulp wederom zal worden gegeven. Een woord van dank past ook zeker aan 't bestuur van Heliomare die steeds een lokaal afstond om de kinderen een onderdak te verschaffen, daar het bestuur nog steeds de middelen niet kan vinden om een eigen tent te bouwen. Bij het eindigen van het verslag omtrent deze schitterend geslaagde kinderuitzending wil het bestuur in stilte den wensch uitspre ken dat zij in Beverwijk nog zulke groote kindervrienden vindt, die haar bij het bou wen van een eigen tent hun financieelen steun willen verleenen. voortzetting der werk- verschaffing. De Pijp wordt verbreedt SUBSIDIE VAN HET KIJK. Bij raadsbesluit van 26 April 1932 werd besloten tot gedeeltelijke uitvoering van de voorgenomen havenwerken, welke uitvoering .bestond in het uitgraven van 13500 M3 grond en den aanleg van den weg van de zwaaiha- ven naar den Wij kerstraat weg. Deze werk zaamheden, die in werkverschaffing werden uitgevoerd, loopen voor zoover het de grond werken betreft, ten einde. De uitbreiding van de begraafplaats en de verbetering van het sportpark zijn reeds gereed gekomen, zoodat ter bevordering van werkgelegenheid naar andere werkzaamheden moest worden gezocht. De Directeur van Openbare Werken heeft B. en W. voorgesteld de uitbreiding van de haven verder voort te zetten, waarvoor door hem een plan is ontworpen. Volgens dit plan zullen de werkzaamheden bestaan uit het verbreeden van de Pijp tot 40 M. welke breedte in overleg met den ontwerper van het uitbreidingsplan en den havenmeester is vastgesteld het maken van een nieuwen dijk langs de Pijp en het maken van oever beschermingen. De Pijp is thans 24 M. breed en zal over een lengte van pl.m. 900 M. met 16 M. worden verbreed. De totale oppervlakte dezer verbreeding bedraagt dus 14400 M2. Een groot gedeelte van de verbreeding ligt binnen den verboden kring van de defensie werken, waarbinnen geen terrein mag wor den opgehoogd. De uitgegraven grond zal daardoor buiten den verboden kring moe ten worden vervoerd en kan dienen tot op hooging van het dichtsbijgelegen gemeente- terrein. Al deze werkzaamheden zullen met de hand worden uitgevoerd, waardoor een groot aantal arbeiders aan het werk kan worden gesteld. De kosten van dit plan worden geraamd op f 132.990 waarin een bedrag van f 115.090 aan arbeidsloon is opgenomen, hetgeen be- teekent dat gedurende ongeveer één jaar aan honderd arbeiders werk kan worden ver schaft. Het spreekt vanzelf, dat niet alle kosten ten laste van de gemeente kunnen worden genomen, waarom B. en W. reeds aan de Re geering om subsidie voor dit plan hebben ge vraagd. De Minister van Sociale Zaken heeft bericht, bereid te zijn een nader te bepalen subsidie te verleenen in de loonen uit te be talen aan bij deze werkzaamheden te plaat sen werkloozen, alsmede eenzelfde percentage in de kosten der te plakken rentezegels, het regenverlet (zoo noodig een laarzentoeslag) en in drie vierde deel der premie, verschul digd ingevolge de Ziektewet. Deze toezegging, waaraan de bekende voorwaarden verbonden zijn, geldt voorloopig tot-en met 4 November a.s. De Commissie voor Openbare Werken heeft B. en W. medegedeeld zich met het in gediende voorstel te kunn-en vereenigen. B. en W. kunnen eveneens met het voorge stelde plan instemmen en stellen den Raad voor tot uitvoering van bovenomschreven werk te besluiten en het daarvoor benoodigde crediet van f 132.990 te verstrekken. De kos ten van het werk, voor zoover deze ten laste der gemeente blijven, kunnen dan weder be streden worden uit het nog resteerende be drag van de f 75.000, die door de Nederland- sche Spoorwegen ten behoeve van de haven uitbreiding aan deze gemeente zijn betaald. ESPERANTO-NIEUWS. Het bestuur van de plaatselijke Esperanto- club verzoekt ons opneming van 't volgende: Zeer velen, die één of meer vreemde talen geleerd hebben, vinden het zonde en jam mer, dat één wereldtaal ingang vindt. Zeer velen, maar gelukkig niet allen. Anderen vinden Esperanto overbodig om dat zij een vreemde taal kennen -en meenen hiermede het talenvraagstuk te hebben op gelost. Weer anderen voelen wel iets voor EspeL ranto maar kunnen er toch nog niet toe over gaan het te leeren, omdater niets mee te verdienen is! Welnu, voor velen, zeer velen en vooral voor de laatste categorie zal het on derstaande een goede reden zijn om het nut van Esperanto nog eens grondig te over wegen: „Van de Technische Middelbare School „Technicum", Witte de Withstraat 89 a, Rot terdam (opgericht 19(13) ontvingen we een uitgebreid prospectus met lesrooster, van de dagschool en avondcursussen waarin ook het onderwijs in Esperanto is opgenomen in de 3 of 4 studiejaren, gedurende 1 a l]/2 uur per week. Uit de toelichting bij dit vak blijkt-, dat een goed cijfer voor Esperanto aan 't eind van de cursus meetelt op het examen, evenals op andere technische examens voor een an dere taal. De directie acht het reeds nu, en voor de toekomst- nog meer, belangrijker Esperanto te kennen dan welke andere taal ook, op grond van de geweldige verbreidheid van Esperanto en acht de kennis van Espe ranto een groot voordeel bij het later leeren van andere talen." We wenschen directie en leeraren dezer school gaarne succes bij hun streven, dat meer en meer navolging zal vinden. ESPERANTO-INSIGNE TOEGESTAAN. In verband met de nieuwe bepalingen in Nederland voor ambtenaren t.a.v. toegelaten insignes enz. lezen we in „Het Volk" van 277: „De minister van Staat, voorzitter van de raad van ministers, gelet op art. 50 derde lid, van het Algemeen Rijks Ambtenarenregle ment, heeft goedgevonden: vergunning te ver leenen dat door ambtenaren in dienst, of bij gekleed gaan in uniforrp, behalve het oranje of de nationale kleuren, de na te noemen in signes of onderscheidings teekenen, voor 200- ver betrokkenen overigens daartoe gerechtigd zijn, worden gedragen: volgt een reeks in signes w.o. de groene Esperantoster. Hieruit mogen we dus afleiden, dat alle rijksambtenaren gerechtigd zijn, event, ver gunning kunnen krijgen, in dienst en op uni form het esperanto-insigne te dragen. Dat men daarvan ruim gebruik make! MAROKKO IN PARIJS. Sultan Sidi van Ma rokko (in het midden vooraan) tijdens zijn bezoek aan de moskee in de Fransche hoofd stad, waar hij de leiding van de7i dienst ■persoonlijk op zich nam. EEN HEVIGE WERVELSTORM heeft de Amerikaansche stad Washington geteisterd. Het verkeer lag gedeeltelijk stil en de electris che geleidingen roerden voor een deel vernield. Op den voorgrond van onze afbeelding het kapriool. VOOR DE STRUISVOGELRENNEN Het bestuur van de Harddraverij vereeni ging „Beverwijk en omstreken" heeft van de Beverwijksche Melk-centrale een medaille ontvangen voor de op 14 September te hou den struisvogelrennen. Deze medaille zal worden uitgereikt aan den berijder van den. winnenden struisvogel. EXTRA TREINEN. Ter gelegenheid van de harddraverij en struisvogelrennen op Donderdag 14 Sept. zul len de Ned. Spoorwegen na afloop van de courses en het vuurwerk een extra trein laten loopen. Deze trein vertrekt te 23.55 uur van Beverwijk naar Haarlem (aankomst 0.13 uur) en stopt aan de tusschengelegen stations en halten. De trein geeft te Velsen-IJmuiden-O. aansluiting op den extra-trein, die te 0.02 uur naar IJmuiden vertrekt. Deze trein stopt aan de Casembrootstraat en Julianakade en ar riveert te 0.09 uur te IJmuiden. BAKKERSVAKCURSUS. De plaatselijke af deelingen van den Moder nen- en den Christelijken Bakkersgezellen- bond, zullen in den komenden winter weer een vakcursus organiseer en. De besturen zul len den heeren J. Dinkla en G. Dubbeldam verzoeken zich met de leiding van dezen nut tigen cursus te belasten. VROEGE WINTERBODEN. Vrijdag werden aan de veiling „Tuinders- belang" reeds de eerste spruitjes aangevoerd. Dit is dit jaar wel buitengewoon vroeg. De tuinder, die met het nieuwe product de menschheid zoo plotseling aan de komende donkere dagen herinnerde was J. Beentjes Bzn, uit Heemskerk DE MAXIMUMSNELHEID. In samenwerking met de marechaussee heeft de politie op den Alkmaarschenstraat- weg controle gehouden op de maximum snel heid. Het bleek, dat 11 automobilisten de toe gelaten snelheid van 30 K.M. per uur verre overschreden. Zij reden in de val en konden, 11a een procesverbaal in ontvangst te hebben genomen hun weg vervolgen. PORTEFEUILLE GEVONDEN. Dezer dagen vond de heer H. alhier in het Villapark een portefeuille, waarin zich een bedrag van f 135 bevond. De vinder deponeer de het gevondene onmiddellijk bij de politie, maar deze ontving tot haar verwondering geen enkele informatie van de zijde van den ver liezer. Een spoorwegabonnement gaf inlich tingen omtrent het adres van de verliezeres en zij kon derhalve worden ingelicht. Donder dag kwam zij opdagen en heeft haar bezit weer in ontvangst genomen. De eeerlijke vin der werd ditmaal eens niet vergeten. MOULIN ROUGE. Onze gemeente heeft deze week plotseling wereldstad-allures aangenomen. Aan onze „boulevard", in gewoon Hollandsch Breestraat genaamd, bekend tot ver in den omtrek als het „brandpunt" van het Beverwijksche leven, is zoowaar de „Moulin Rouge" verschenen. De heer P. van Dam, die zijn café aan de Bree straat reeds eenigen tijd in een „Ober Bayern" had herschapen bracht nu een meer Franschen geest in zijn inrichting. Het inte rieur werd omgetooverd in een intieme ge zelschapszaal met veel rood dcht en aardige, fleurige versieringen. Het motief van den roo- den molen is op meer plaatsen langs de wan den aangebracht. En tenslotte prijkt, om de illusie volkomen te maken, aan den gevel de moulin rouge, wiens vlammende wieken roode lichtflitsen over de trottoirs jagen. Inderdaad is deze „Moulin Rouge" een aardig bedachte attractie, die wel belangstelling za! trekken. De heer Van Dam heeft bovendien nog voor een goed stukje muziek gezorgd, zoodat inder- daad niets is nagelaten om het den bezoekers aangenaam te maken. WIJK AAN ZEE EN DUIN GEEN TOESLAG OP STEUNGELDEN. De s. d. raadsleden C. Gijsberts en J. Poort stra hebben aan den gemeenteraad voorge steld aan hen, die na 1 Augustus j.l. gedu rende twee maanden of langer werkloos zijn, van gemeentewege een toeslag op' hun steun- ultkeering te verstrekken ten bedrage van de helft der door hen te betalen premie voor het ziekenfonds. Adressanten meenen, dat het voor velen der werkloozen onmogelijk is het volle bedrag der premie uit eigen middelen te voldoen en dat het billijk is te achten, dat door de gemeente een tegemoetkoming hierin wordt verleend. In hun praeadvies merken B i en W. op, dat het toekennen van eendsrge- lijken toeslag in strijd is met de rijkssteun- I regeling, daar het maximum-bedrag der on dersteuning uitdrukkelijk is vastgelegd en het niet toegestaan is dit maximum te over schrijden. Verder zijn B. en W. van meening, dat de j zorgelijke toestand der gemeentefinanciën niet toelaat aan de ondersteuning der werk loozen eenige uitbreiding te geven. Zij geven tenslotte den raad in overwe.ging het voorstel van de heeren Gijsberts en Poortstra niet aan te nemen. RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert op Dinsdag 29 Augustus 1933, des namiddags te 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek van den geloofsbrief van hefc nieuw-benoemde lid van den Raad, J. P, Melchers. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot overname van eenige straten en ge deelten trottoir. 4. Vaststelling pensioengrondslagen van eenige gemeente-ambtenaren. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het vaststellen eener suppletoire be grooting voor den gewonen dienst 1933. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het vaststellen eener bouwveror dening. 7. Staten van oninbare en nog te verhalen posten, behoorende bij de gemeente-rekening 1932. 8. Aanbieding der gemeente-rekening 1932. (26 Augustus bestaat de zeep fabriek „Het Anker" van Dobbelman te Nijmegen twee honderd jaar) Als heden een zaak nog maar vijf jaar bestaat Dan wordt er al van jubileeren gepraat. Al wordt er nu harder dan ooit nog gezucht, Het jubelen is evenmin van de lucht. Daarom, als een zaak reeds twee eeuwen verjaart. Is dit een bijzondere vermelding wel waard. De zeepfabricage, een branche vol kleur, Geen luchtje eraan, maar vol teederen geur; Een schuimend en ziedend enloogiseh bedrijf, Al hebben de klanten vaak niets om het lijf. Dat iedereen schoon maakt, zij 't dan ook niet „mooi", Een zeer prijzenswaardig ten nuttig emplooi. Dat aardsch slijk bestrijdt, maar het toch niet versmaadt, Dat schoon ons doet leven en rein inderdaad. 't Bedrijf met het blijvende recht van bestaan, Omdat er steeds mensehen om zeep zullen gaan. P. GASUS. MARKTNIEUWS. BEVERWIJK R.K. COöP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND". Breekpeen per kist f 0,60—0,75 Spinazie per kist f 0,350,60 Sla per kist f 0,15—0,40 Postelein per kist f 0,300,35 Andijvie per kist f 0,150,45 Wortelen per bos f 0,060,09 Rabarber per bos f 0,010,03 Pieterselie per bos f 0,010,02 Selderie per bos f 0,010,02 Prei per bos f 0,080,10 Bloemkool I per stuk f 0,18—0,26 Bloemkool II per stuk f 0,110,14 Tomaten per K.G. f 0,040,09 Aardbeien per doosje f 0,220,26 Komkommers per stuk f 0,010,03 Frambozen per doosje f 0,350,40 Doppers per K.G. f 0,160,22 Capucijners W. per K.G. f 0,150,30 Capucijners Br. per K.G. f 0,24—0,28 Raspers per K.G. f 0,280,40 Snijboonen per K.G. f 0,060,12 Dikke boonen per K.G. f 0,040,12 Sperc. b. z. dr. per K.G. f 0,10—0,14 Sperc. b. z. dr. f 0,050,07 Tuinboonen per K.G. f 0,050,12 Trosboonen per K.G. f 0,140,25 Druiven per K.G. f 0,340,38 Meloenen per stuk f 0,100,20 Bramen per slof f0:500,55 FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 52) .,Ja, ze heeft me een en ander verteld, bij stukjes en brokjes, onder meer, dat haar ITStra-nger Rouge de Comte Deligny is". „H'm, haar Etranger Rouge. Wees niet zoo voorbarig, Julia. Maar 't is wel allemaal vreemd geloopen, vind je niet. Toch moet ik toegeven, dat ik altijd iets bijzonders aan dien man heb gevonden dat was zijn broer, die hier kwam, de Due de Selinnes. „Ja, dat weet ik". „Hij zei me, dat zijn jongere broer hem zou opvolgen, daar hij niet getrouwd is" en Wild s*ak zorgvoldig zijn sigaar aan. „Dus Cornelia zal op een goeden dag la Duchesse de Selinnes worden", zei Julia Lawson peinzend. „Daar wilde ik het juist over hebben, Julia", gaf Wild toe. „Mijn meisje is nu na tuurlijk tot over haar ooren verliefd op Deligny, dat merk je ook wel. Toen hij nog een apache was, maakte ik mij er ongerust over en ik wil je eerlijk bekennen, dat ik van plan was Parijs morgen ochtend te ver laten. „En nu?" vroeg zijn toehoorster, wier ge dachten heimelijk verder gingen. „Nu wel we zullen nu maar blijven. Maar, zeg eens Julia, laten we nu eens titels en wat daar bij komt, op zij zetten en zeg me eens ronduit juist alsof alsof het je eigen dochter was: Denk je dat hij een goed echtgenoot voor haar zal zijn?" Mevrouw Lawson hield haar hoofd wat schuin en trok diepzinnig de wenkbrauwen samen. „Ja", zei ze beslist. „Ik zou graag je redenen willen weten". „Die hebben niets te maken met zijn maatschappelijke positie", antwoordde zij. „Maar, denk er aan, dat hij Cornelia uit de handen van die vreeselijke vrouw gered heeft; dat hij daarvoor zijn eigen leven in de waagschaal stelde en. dat is nog niet alles. Op dien vreeselijken nacht, dat Débu ver moord werd, had hij gemakkelijk kunnen ontsnappen, als hij Cornelia daar gelaten had. Zooiets doet alleen een gentleman, Nor man; laat hem dan in een tijdperk van gees telijke afwezigheid, leider geweest zijn van apachen. En als je alies nog eens nagaat vind je meer redenen". „Zoo denk ik er ook over. Ik had liever gehad, dat Cornelia met een Amerikaan was getrouwd, maar. zij denkt er anders over". „Hij is buitengewoon knap, Norman". Wild lachte. „Je bent al even erg als de rest, Julia. Al was hij Apollo en tevens keizer geweest, dan zou ik nog „neen" gezegd heb ben als ik niet overtuigd was, dat hij haar gelukkig zou maken en daarom geloof ik, moeten we zijn verleden maar als een af gesloten boek beschouwen". „Hij zal het misschien graag willen openen ter aanbeveling", zei Julia Lawson. „Wat bedoel je daarmee?" Mevrouw Lawson's oogen schitterden on deugend. „Daar hij apachen geleid heeft zal hij zelfs Cornelia kunnen leiden", zei ze, ter wijl ze opstond om heen te gaan. Toen ze in haar kamer kwam, vond ze daar haar nichtje met een brief in haar hand. „Luister eens, tante", riep Denise uit. „Morgen komen mijn ouders in Parijs aan. Hoe vindt u dat?" Mevrouw Lawson ging zitten en keek haar aan. „En wat heb je je moeder te vertel len?" vroeg ze streng.„Dat kon haar wel eens minder welkom zijn". Denise kleurde over heel haar levendige gezichtje. „Ik had .gedacht, tante", zei ze vleiend, „dat het het beste zou zijn als u u u hebt zoo veel takt". „En jij bent een knap vleistertje", glim lachte mevrouw- Lawson. „Dus ik moet aan je uoders zeggen, dat er uitzicht is op een schoonzoon?" „Nu loopt u de zaak vooruit", mompelde Denise. „Daar hebben we nog niet over ge sproken. Later over een poosje „Je bent toch ongeveer met Frank Royle verloofd", zei mevrouw Lawson, „en ik meen toch, dat verlovingen gewoonlijk uitloopen op een huwelijk. Of is dat soms niet zoo?" „Tante Julia wat kunt u toch plagen! Zegt u maar wat u wilt". „En Cornelia" ging ze stralend verder, „is ook zoo gelukkig, na zooveel droefheid! Nu kan ze den man trouwen, dien ze liefheeft Ze trouwen zeker op de Amerikaansche Am bassade?" Mevrouw Lawson wist niet, wat ze hoor de. „Lieve hemel", riep ze uit, „zijn we al zoo ver?" „Cornelia heeft me zelf al gezegd, dat ze heel spoedig zullen trouwen. Ik stel me haar trouwjapon al voor, zoo prachtig" en ze sloeg haar handen met echt vrouwelijke ver rukking samen. Mevrouw Lawson barstte in een vroolijk lachen uit. „Nu, nu", zei ze. „Jullie, jonge menschen, jullie weten van aanpakken. We zullen nu niets anders meer te doen hebben, dan over al heen te vliegen voor het uitzet". Denise sloot haar oogen. „Japonnen, hoe den en allerlei moois. Het zal verrukkelijk zijn! Cornelia heeft beloofd, dat ik mag hel pen uitkiezen". Toen keek ze haar tante welsprekend en smeekend aan. „Wilt u daar ook over spreken over mij met mijn moeder?" vroeg zij zacht, ,,-en het haar uitleggen?" ,,'t Zal gebeuren, hoor", en mevrouw Lawson streelde de blozende wangen. „Ik zal mijn best doen".. „Als ze hem zien, zullen ze het wel be grijpen", verklaarde Denise niet zonder trots. Julia Lawson week haar na, terwijl zij de kamer uit ging. „Een, die troost gevonden heeft", zei ze in zich zelf, „en waarom niet?" en met een lichten zucht ging zij zitten, om over alles nog eens rustig na te denken. De inkoopen voor den uitzet overtroffen zelfs de verwachtingen van Denise Levallier en de twee volgende weken waren geheel en al gewijd aan k-le-eren en mode, aan kant en linnengoed, betooverende hoedjes en de trouwjapon, die nog het mooiste van alles was. En Cornelia bewoog zich te midden van al deze dingen in een stroom van geluk. Ze zag Raoul Deligny iederen dag en léderen dag ontdekte ze iets nieuws in hem, iets om nog meer van hem te houden, nog trotscher op hem te zijn. Heel langzaam kwam ook zijn geheugen geheel en al terug. Hij kon

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5