HET NIEUWE AVONDBLAD Het jubileum van St. Caecilia. De lucifer. 18e JAARGANG NO. 252 MAANDAC 28 AUG. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2]/3 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummersS cents. Kantoot: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels- 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dageji als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van eèn hand,, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. VELSEN. De officiëele opening der feestweek. ■Urecomité en uitvoerend, comité poseeren voor onzen fotograaf. Eerste rij (zittend) linies de heer Harsveld voorzitter St. Caecilia, rechts de heer Jac. Groot voorzitter der win- heller sv er eehiging WijkeroogGeheel links (staanide) de heer Joosen, directeur van St. Caecilia. De. feestweek door het jubileerende St .Cae cilia georganiseerd in samenwerking met de Vereeniging van Winkeliers en Neringdoen den „Wijkeroog" is Zaterdagmiddag officieel door den heer H H. Meijer, waarnemend voor zitter. van het eere-c.omité geopend. Er waren heel wat belangstellenden meest afgevaardigden van plaatselijke muziekcorp sen. in het gebouw van den R.-K. Volksbond aanwezig toen de heer Jac. Groot, voorzitter van „Wijkeroog" de bijeenkomst met een woord van welkom opende. Spreker zeide, dat het hem genoegen dééd dat zoovelen zich op dezen stralenden dag hadden opgemaakt, om het feest van St. Caecilia te vieren. In het bijzonder verwelkomde spreker het eere-co- mité, dat een schakel is geweest tusschen St. Caecilia en de burgerij. Verder heette spreker de afgevaardigden der zusterverenigingen welkom en van de orkesten, die bereid zijn geweest er toe mede te werken, de feestweek té doen slagen.De winkeliersvereniging heeft met genoegen de uitnoodiging van St. Cae cilia aanvaard om bet jubileum gezamenlijk te vieren. Spreker wenschte ten slotte St. Caecilia ge luk met haar jubileum, waarbij hij namens „Wijkeroog" een fraaie bloemenmand over handigde. Namens het eere-comité sprak daarop, bij afwezigheid van den voorzifter, burgemeester Rambonnet, als waarnemend voorzitter de heer H. H. Meijer. Met buitengewoon veel sympathie hebben allen het lidmaatschap van het eere-comité aanvaard, zeide spreker. Allereerst wenscht hij de jubileerende .vereeniging geluk. Hij zeide, zich oprecht te verheugen in den 'bloei en den voorspoed van St. Caecilia en hoopte, dat de vereeniging bij haar zilveren jubileum op even gelukkige ja ren als thans'mag terugzien. Al heeft de ju bileerende vereeniging nog niet de hoogste sport op den ladder bereikt, als men het vaandel ziet blijkt, dat men al.aardig op weg is. Spreker meende, dat er wel reden is om feest te vieren. Dat een vereeniging 15 jaar kan bestaan, is al een felicitatie waard. De heer Meijer bracht de vereenigmgen hulde voor de organisatie van het jubileumsfeest; veel is daarvoor noodig geweest. Het eere- comité stelt het zeer op prijs, dat dit', feest met de Winkeliersvereeniging „Wijkeroog" wordt gevierd. Ook spreker ligt „Wijkeroog" na aan het hart en hij verheugt zich er daar om over, dat de vereeniging ondanks den slechten' tijd, die thans met het moderne snelverkeer veel moeilijker is dan voorheen, daar helaas zoovelen elders hun inkoo.pen gaan doen. deze feestweek heeft georgani seerd. 1-Iij hoopte, dat deze feestweek er toe zal bijdragen, dat allen het besluit nemen, hun inkoopen zooveel mogelijk hier te doen. Gelet op de medewerking van zoovele vereenigingen, is er een waarborg, dat de feestweek zal slagen. Onder luid aplaus der aanwezigen bood de heer' Meijer St. Caecilia een fraaie klarinet aan, alsmede een bloemenmand. Hierna verklaarde de heer Meijer de feest week voor geopend. De heer W Berghuis bracht met een bloe menhulde en eenige wel gekozen woorden de gelukwenschen over van de Voetbalvereeni- ging „Kinheim" Spreker wenschte, dat St. Caecilia nog vele jaren mag groeien en bloeien m het belang niet alleen van haar zelf, maar ook van het aloude Wijkeroog. De heer J.Vel bracht de gelukwenschen over van „de Eendracht". Ook deze spreker meende, dat er voor St. Caecilia wel reden was om feest te vieren omdat zij de laatste jaren met sprongen vooruit is gegaan. De heer Vel bracht de vereeniging hulde voor hetgeen zij gedaan heeft in het belang van de Vereeniging „Volksconcert" en sprak den wènsch uit, dat St. Caecilia onder leiding van den heer Joosen nog vele lauweren mag oog sten. Ook de heer Vel besloot met een bloe menhulde. Me.yxouw Vêrwaters-van Schagen zegde het eveneensmetwoorden en bloemen en wel namens de Damestoonéelvereeniging „Op waarts", hetzelfde déden de heeren R. Meijer namens het mannenkoor „de Eendracht", K. Ebbeling namens „Kunst na Arbeid" en A. Floor namens Kindervreugd en het kinder koor „Lentebloemen". De heer Th. Bruinzeels, 2e voorzitter van „Wijkeroog" herinnerde aan de voorbereidingen voor het jubileumsfeest en prees de goede samenwerking tusschen St. Caecilia en zijn vereeniging. Het comité heeft de haver verdiend en spreker hoopte, dat het die ook mocht krijgen. Tenslotte bracht de heer J. Schouten de gelukwenschen over van de Harmonie Concordia, IJmuiden; Concordia'zeide het echter niet met bloemen, maar met een muziekstuk, nl. Ores te, drama tisch openingsstuk van den heer Sam. Vies sin g. De heer L. Harsveld, oprichter van St.. Cae cilia, voerde daarna het woord en wel op ver zoek van zijn broer, voorzitter der jubilee rende vereeniging, die door ziekte de voor bereidingen niet heeft kunnen meemaken. Spreker vond het een aangename taak, een oogenblik het woord te mogen voeren.- Hij hoopte, dat alle wenschen tot St. Caecilia ge richt, in vervulling ■mogen gaan en de ver eeniging tot grooten bloei mag komen. Een klein volk kan groot worden, vervolgde spre ker, maar alleen door eendrachtig samen werken. En dan staat men paf van hetgeen bereikt kan worden. Ook bij het feest van St Caecilia. is veel eendracht ontplooid. .Spre ker hoopte, dat iedereen volop van het feest zal kunnen genieten. De vereeniging heeft dit door lage entreeprijzen mogelijk gemaakt. Spreker herinnerde nog aan de vereeniging „Volksconcert" en hoopte, dat het publiek van zijn belangstelling zal getuigen. Spreker noemde het een aanklacht niet alleen tegen het publiek, maar ook tegen de autoriteiten, dat de mooie muziektent in Velserbeek den geheelen zomer „open en bloot" heeft ge staan. Spreker dankte allen voor de verleen de medewerking en voor de goede samen werking en hoopte, dat een nauwe band mag worden gevormd tusschen de vereenigingen. Door eendracht; zal het kleine volk van Velsen groot worden. Het eere-comité bracht spre ker dank voor de fraaie klarinet. De heer Harsveld wees op de kleuren van St Caecilia: groen en wit. Waarom deze kleu ren? Groen is de kleur van de hoop. wit is de kleur van reinheid en zuiverheid. En beide is noodig voor een vereeniging als St. Caecilia Ten slotte bracht de heer Harsveld hukle aan den directeur den heer Joosen, die van de vereeniging een vereeniging van beteeke- nis heeft gemaakt en aan wien het te dan ken is, dat zij thans nog bestaat. Hij heeft in de vereeniging een ziel gelegd, die een getui genis is van haar kleuren. (Daverend ap plaus). Nadat de heer Groot nog eenige woorden had gesproken werd de eerewijn rondgediend en kreeg onze fotograaf gelegenheid, comité en eere-comité te vereeuwigen. (Binnenkort zal de uitvinding van den lucifer haar eeuwfeest vieren). Honderd jaar is voor ons menschen Wel een heele lange tijd, Aan de lucifers zij, heden Dus een lucivers gewijd. Wie kan zich een leven denken Zonder dit klein stukje hout, Toch 't lijkt nu opeens veel korter Is 't pas honderd jaren oud. Daaglijks idem zooveel malen Doet het feilloos weer, zijn plicht, Gaat voor ons in vuur en vlam staan, Brengt ons warmte, glans en licht. Als wij het slechts even strijken Over zijn vergeelden kop, Offert het ons 't eigen leven Na een laatste flikkering op. Lucifer 't is een benaming, Die de kostlïjkheid misprijst Van het duveltje in een doosje, Dat ons zooveel dienst bewijst. P. GAS US. Het trio Need luisterde de feestelijkheid op verdienstelijke wijze op met piano- en viool muziek. Het Festival. Zaterdagavond: De serie concerten, welke St. Caecilia ter eere van haar derde lustrum georganiseerd heeft, werd hedenavond ge opend met een uitvoering op het feestterrein door het jubileerende corps onder aanvoe ring' van directeur Joosep. Voor een beschamend klein aantal belang stellenden heeft St. Caecilia haar program ma, dat enkele voor dit corps zware nummers bevatte, afgewerkt. De Scènes Napolitaines, het Faust-ballet en Massenet's ouverture Phèdre ontsnapten, ondanks vele verdien stelijke momenten, niet aan een zekere mat heid juist als de climax in het werk bereikt werd. Daarentegen boeiden eenvoudiger num mers, als een Perzische markt en een Wald- teufel-wals, alsmede de Andante-tempi in b.v. het Faustballet door de kleurrijkheid van het corps, dat vooral in het lage register mooi van klank is. Directeur Joosen, die weet hoever hij met zijn blazers gaan kan (dit bew.ezen vele voor zichtig" genomen tempi) heeft St. Caecilia de laatste jaren in sterk stijgende lijn gevoerd. Wij hoorden het b.v. het laatst op het con cours van de Eendracht en het stemt tot ver heugenis, dat de kwaliteiten van het ensem ble zoo belangrijk vooruitgegaan zijn. Het auditorium, waaronder we afgevaar digden van plaatselijke corpsen opmerkten, beloonde het gebodene met hartelijk applaus dat aan kwaliteit vergoedde, hetgeen het aan kwantiteit te kort kwam. Zondagmiddag: Voor nog minder toehoor ders dan Zaterdagavond ving de R.K. Har monie Vereeniging „Utile Dulci" uit Haar lem onder directeur A. C. Jutjens met het eerste nummer van het middagprogramma aan. De 4 werken, die dit flink bezette corps uitvoerde, waren zeer aan dén langzamen kant gehouden, waardoor de kwaliteiten dei- uitvoering nu juist niet verhoogd werden. De militaire wals van Ganne, voor het en semble een vrij zware taak, werd echter, af gezien van tempo-opvatting, niet onverdien stelijk geblazen. Assendelft's R.K. Fanfare onder aanvoe ring van den heer G. J. G. Landsman maak te met de Grande Marche Heroique en La Fée aux Roses een goede beurt. Een beschei den corps, dat de goed afgewerkte nummers op beschaafde wijze ten gehoore bracht Het vocale gedeelte van dezen middag werd door de twee. IJmuider Mannenkoren ver zorgd. Allereerst zongen de „Kennemer Zan gers" onder leiding van directeur Grin een drietal Hollandsche werkjes, die veel applaus oogstten. Het koor hebben we reeds meer malen gunstig mogen beoordeelen, het zong ook hier wederom verdienstelijk, doch zeer ingehouden. Misschien, dat de strekking dei- tekst, welke omgekeerd evenredig was aan het vroolijke zomerweer, daartoe bijdroeg. (Gp 't Kerkhof). Directeur Arisz behaalde grooten bijval met zijn zangers, wier volumineus geluid (het koor was op flinke sterkte) in Domine salvam fac en Vlessing's melodieuze compositie Aan mijn land goed tot hun recht kwam; hoewel in het laatstgenoemd nummer het koor even slipte, wist de handige leider erger te voor komen. Beide koren hebben zeer zeker hun reputa tie gehandhaafd. Den deelnemenden - vereenigingen werd door een der bestuursleden van St. Caecilia een herinneringsmedaille aangeboden. De opkomst van het publiek is tusschentijds be ter geworden. Zondagavond: Het mannenkoor ,;de Eendracht" en Be- verwijk's Mannenkoor „Zanglust" beiden on der aanvoering van directeur van Dijk brach ten op uitnemende wijze een aantal num mers uit hun repertoire ten gehoore. Er werd mooi gezongen en de forsch bezette koren maakten een uitstekenden indruk. Zonder een toegift:kwam dir. van Dijk er niet af: gecombineerd zongen deze koren het massale Lied der Zangers van Flipse. dat in de openlucht uitstekend van klank was. De belangstelling van het publiek neemt thans zienderoogen toe en wanneer het Fan farecorps „Crescendo" uit Spaarndam onder leiding van den heer F: A. Dekker het podium betreedt, is het terrein flink bezet. Het „Dramatische openingsstuk Oreste" van Vlessing was in werkêlijken zin zeer dra matisch; het geheel stemde slecht en hiaten in de hóoge registers kwamen dikwijls voor. Jammer van deze melodieuze compositie. Een daarop volgende fantaisie (Patrie et Liberté) was ontegenzeggelijk veel beter van uitvoering, omdat het meer binnen het bereik van het ensemble lag De R.K. Harmonie Vereeniging „Soli Deo Gloria" van Driehuis, bracht twee harer con coursnummers, n.l. de Ouverture De Dra gonders van Villars en Schubert's Ouverture in Italiaansche stijl, die beide op vlotte en pakkende wijze werden uitgevoerd. De beide aantrekkelijke nummers genoten een derge lijke klankvolle interpretatie, dat het publiek terecht het ensemble met zijn directeur Oudendijk nadrukkelijk beklapte. Het superieure gedeelte van dit concert, dat door schitterend weer begunstigd werd, werd ons door de Harmonie „De Eendracht" gebracht, die twee extra-zware werken, als de Ouverture 1812 en de Tweede Hongaar- sche, daartoe gekozen had. Onder den heer Kerkhoff's eminente leiding werd het musi- ceeren dezer kapel tot het hoogtepunt van dezen eersten festival-dag. Nochtans zijn we van de „Eendracht" betere afwerking ge woon dan ditmaal geboden werd. Er moest nog teveel aandacht gewijd wor den aan het technische gedeelte dezer zware (te zware?) werken, iets wat aan het anders zoo superieure klankgehalte der kapel wel wat afbreuk deed. Veel succes bij de luiste renden W. SCHOONHEIDSCOMMISSIE De eerstvolgende vergadering der schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 30 Augustus 1933, ten kantore van het Bouw- en Woning toezicht te Velsen., - Spreekuur der commissie van 1112 uur voormiddags. EX. HANDENARBEID Haarlem, 26 Aug. 193? Geëxamineerd 9 vrouwel. candidaten. Ge slaagd de dames: M. Carlee te Amsterdam, G. J. Neumann te Amsterdam. DE SANEERING VAN VELSEN'S GEMEENTEFINANCIëN. Een adres van den Christel. Besturenbond. NADEF.LIGE GEVOLGEN VAN BELASTING- VERHOOGING. Het volgende adres is door het bestuur van den Christelijken Besturenbond te IJmuiden verzonden aan den minister van Binnen- lanüsche Zaken: „Het bestuur van den Christelijken Bestu renbond te IJmuiden heeft hierbij de. eer ter Uwer kennis te brengén, dat het met be zorgdheid heeft kennis genomen van de maatregelen die door Uwe Excellentie aan het bestuur der gemeente Velsen zijn aan bevolen ter verkrijging van een Rijksbijdrage in de kosten der gemeentehuishouding. Wel in het bijzonder geldt dat van de verhooging der diverse belastingen, met name de voorgestelde verhooging der nersoneele belasting met maximaal 400 opcenten. Bij onze Besturenbond zijn aangesloten 14 af deelingen van Christelijk-sociale en Chris telijke Vakorganisaties met plm. 1250 leden, waaronder vele honderden gezinshoofden, dwie, het is genoegzaam bekend, reeds getrof fen zijn door werkloosheid, inkomstenver mindering, en niet het minst door de be zuinigingen en verzwaring der lasten, reeds in een vorig dienstjaar door de gemeente Velsen ingevolge den slechten toestand der gemeentefinanciën getroffen. Het is om der wille van het belang dezer bij ons aangesloten leden met hun gezinnen dat wij ons langs dezen weg tot U wenden. Wij vragen U met den meesten aandrang, Excellentie, alles té doen wat in Uw ver mogen is, opdat deze ramp onze gemeente gespaard blijve. Dat het inderdaad een ramp voor de ge meente Velsen, en in het bijzonder voor de arbeidersgezinnen aldaar, zou zijn, indien deze belastingverhoogingen moesten worden ingevoerd, willen wij hieronder aantoonen. Nadat in 1932 de woningbouw in onze ge meente volledig tot stilstand was gekomen, en het aantal werklooze bouwvakarbeiders tot plm. 700 was gestegen, is daar den laatsten tijd een aanmerkelijke verbetering in ge komen, door de vestiging van tal van foren sen, gepensioneerden, enz. gezinnen dus met een eenigszins grootere draagkracht, waar aan de gemeente juist zoo groote behoefte heeft. Hiervoor zijn en worden een aantal middenstandswoningen gebouwd, en het be hoeft geen betoog dat dit stimuleerend op de werkgelegenheid inwerkt. Te denken is hier behalve aan de bouwvakarbeiders, aan den handel in bouwmaterialen, vervoer, zoo wel van materialen als personen, terwijl na tuurlijk ook de neringdoenden bij deze ves tiging zeer gebaat zijn. Deze vestiging nu zal bij invoering der meer genoemde dreigende maatregelen zeer zeker tot stilstand komen, zoo niet overslaan tot vertrek uit de gemeente, waarmede door enkelen reeds gedreigd is. Wij zijn van gevoelen Excellentie, dat niemand van onze inwoners zich mag ont trekken aan den plicht de lasten der werk loosheid mede te dragen, doch niet vergeten mag worden, dat het zeer groot getal werk- loozen in onze gemeente zijn oorzaak heeft in de door het Rijk uitgevoerde werken in de laatste jaren. Ten overvloede veroorlooven wij ons er enkele van te releveeren: de nieuwe Noor- dersluis, met het verleggen van de Noorder- pier; het graven van een nieuwen Rijks binnenhaven; het graven van een gedeelte Spuikanaal ten Noorden van de Noordersiuis enz.. Na beëindiging dezer werken was voor zeer velen dergenen die daaraan gewerkt hadden geen ander emplooi te vinden en bleven zij dus werkloos hier wonen. Dit alles zou echter nog niet voldoende zijn om voor Velsen e.e.n. uitzondering te maken, want wij erkennen dat de nood op zeer veel andere plaatsen ook groot is. Maar bedacht moet worden dat de aan grenzende gemeenten in zeer veel betere financieele positie verkeeren. Wanneer nu Velsen de geheele last der werkloosheid alleen te dragen krijgt, of zoo goed als alleen, zullen juist de beter gesitu eerds buur-gemeenten daarvan profijt heb ben, doordat velen zich daar zullen vestigen, die, hetzij Velsen tot woonplaats zouden ge kozen hebben, hetzij uit Velsen vertrekken om de zooveel hoogere belastingen te ont gaan. Wij kunnen niet anders zien, dan dat juist op deze wijze de moeilijkheden voor de ge meente Velsen nog grooter zullen worden, zoodat uiteindelijk het Rijk met nog grootere bedragen-de gemeente zal moeten helpen en het herstel der gemeentefinanciën vertraagd, indien niet geheel onmogelijk zal worden. Daarom achtten wij het gemotiveerd te spreken van een dreigende ramp en verzoe ken wij beleefd maar zeer Uwe Excellentie het daarheen te willen leiden, dat op andere wijze in den geldelijken nood van onze ge meente worde voorzien. CREMATIE Mr. C. J. GRAADT VAN ROGGEN. Zaterdagmiddag Heeft in het crematorium op Westerveld te Velsen onder buitengewoon groote belangstelling de crematie plaats ge had van het stoffelijk overschot van Mr. C. J. Graadt van Roggen, redacteur van de Nieuwe Rotterd. Courant. Van de redactie der N. Rotterd. Courant waren de adj. hoofdredacteur, Mr. P. C. Swart en tal van redacteuren aanwezig. Voorts wa ren er deputaties van het administratief per soneel, de stenografen en het personeel ter zetterij Het hoofdbestuur van den Néderl. Journa listenkring was vertegenwoordigd door den heer Henri Dekking te Rotterdam, viee-voor- zitter; de Senaat van het Ütrechtsche Studentencorps was vertegenwoordigd door den reetor en den ab-actis, terwijl de heer C. Mijnlieff het Ütrechtsche Studententooneel vertegenwoordigde. Met den vice-voorzitter, Jhr. A. H. Op ten Noort, was bijkans de geheele Raad van be stuur van de Kon. Nederl. Jaarbeurs aan wezig. Verder waren er deputaties van den Rotterdamschen Bioscoopbond, vele studie vrienden van den overledene, oe le luitenant vlieger W. C. Hoogenboom, de le luitenant der marechaussee W. Kist, ir. J. R. Koning, direc teur van de plantsoenen te Amsterdam; W. Gij se Weenink, directeur der strafgevangenis te Rotterdam; R. Dinger Jr., oud-hoofdredac teur der Bredasche Courant, C. A. Schilp, re dacteur van het Utrechtsch Dagblad, M. W, v. d. Kooy éecretaris van het Nat. Bureau voor toerisme te Amsterdam; A. C. Spruyt v. li. Office Commercial Francais aux Pays Bas te Amsterdam; Jhr. Mr. J. C. C. Sandberg, Mr. W. Baron van Ittersum, Mr. II. Willemse, consul van Nicaragua te Rotterdam, F. Beynes en Wulfhorst uit Haarlem, Dr. J. II. Pannekoek te Santpoort enz. Namens de redactie en directie der N. Rott. Ct. heeft Mr. P. C. Swart gesproken, die zeide dat Mr. Graadt van Roggen door zijn goede eigenschappen en groote gaven bestemd was een sieraad der Journalistiek te worden. Ilij was een man van het bruisende leven en juist nu er uitzicht was, dat hij zich aan de courant meer kon uitleven, werd hij weggenomen. De heer H. C. S. Wanting, redacteur van de N. Rott. Ct. schetste in een uitvoerige rede, wat Graadt van Roggen voor de N. Rott. Ct. en collega's was geweest. De heer A. J. Lievegoed bracht een laatsten groet over van de Indische collega's en spe ciaal van de directie en redactie van de In dische Courant te Soerabaja, waaraan de overledene korten tijd verbonden was. Mr. Joh. Huyts herdacht wat de overledene voor de filmkunst had beteekend. Mr. S. T. S. Meerburg sprak namens de Ütrechtsche vrienden en Dr. G. J. van Gelder, conservator aan het Museum Boymans, namens de Rotter- damsche vrienden. De vader van den overledene, oud-hoofd redacteur van Utrechtsch Dagblad en secre taris-generaal der Ütrechtsche jaarbeurs, dankte voor de groote belangstelling. IJMUIDEN BINNENBRAND IN DE BRINIOSTRAAT Zaterdagavond ontstond tijdens afwezig heid der bewoners brand in het perceel Bri- niostraat bewoond door de familie van L. De brand was vermoedelijk ontstaan in de badka mer, doordat van een laag brandend gas- comfoor de vlam naar binnen was geslagen, waardoor de slang en daarna het behang in brand was geraakt. Toen de omwonenden den brand bemerkten, waarschuwden zij di rect de brandweer, die spoedig' niet de auto spuit ter plaatse was. Men kon het vuur echter met een straal op de waterleiding blusschen. De badkamer brandde geheel uit, terwijl de waterschade aanzienlijk was. Verzekering dekt de schade. Sehadevaring Het van Zaandam komend Duitsche motor schip Consul Horn is tegen den steiger der Artillerie-inrichting' bij de Hembrug geloopen en heeft deze beschadigd; het motorschip bleef zelf onbeschadigd. Na te hebben borg gesteld voor de herstellingskosten kon het schip de reis naar Hamburg voortzetten.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1