IN SPEL M8 De recordwedstrijden van Te Werve. VOETBAL. z. v. v. DAMMEN KORFBAL LAWNTENNIS. ATHLETIEK. Y, L. wint den beker Haarlem dingt niet mede. Een nieuw estafetterecord van A.V. 1923. De recordwedstrijden van Te Werve vingen J»ials vorige jaren, wederom met Zaterdag- ivedstrijden voor nieuwelingen aan. Bij de nieuwelingen waren ook eenige Haarlem-nieuwelingen present. Zoo won v. Vplze het 100 M.-nummer in 12.1 sec. Bij de 1000 M. werden de Haarlemmers Lin deman en Bosloper resp. vierde en vijfde, waarbij de prestatie van den 15-jarigen Lin- Iman wel in het oog valt. Bij het nummer 100 M. voor B.-ldassers hleef de Haarlemmer Anema door een misver stand aan den start zitten, zoodat hij direct uitgeschakeld was. Des Zondags ging de strijd voornamelijk om het bezit van den Te Werve-wisselbeker,-waar aan Haarlem, doordat een tiental athleten op de ziekenlijst staan, niet kon mededingen. Wel namen Seherpenhuyzen en Buis aan het nummer 1500 M. deel, waarbij zij een goede race lieten zien. Langen tijd leidde Buis, doch liet tempo bleek tenslotte voor hem te scherp. Seherpenhuyzen was vooral op het einde goed in den strijd. De Haarlemmer Eysker moest zoowel op kogelstooten als op discuswerpen de meerder heid van De Bruyn erkennen. De Haarlem-junior Harahap maakte een goeden indruk op de 80 M. waar hij zijn serie en halve finale won, doch in de beslissing de vierde plaats bezette. De gebr. Kaan namen deel aan het nummer 110 M. horden invitatie, Wim won natuurlijk, doch Arie stelde eenigszins teleur, door van Karman te verliezen. Een nieuw record vestigde A.V. 1923 op de Olympische estafette, Haarlem had hier het record met 3 m. 37.2 sec. en de Amsterdam mers brachten dit op 3 m. 35 sec. Berger en Benz slaagden erin 20 M. achterstand om te zetten in 20 M. voorsprong. De overige resultaten zijn: Finale 1000 Meter Nieuwelingen: 1. R. Bron geest Donar Leiden 2.48.1, 2. B. Acksen, Trékv. 2.48.3, 3. L. v. Ooyen V. L. 2.51.1, 4. P. Linde man Haarlem 2.52.1 Finale 100 Meter Nieuwelingen: 1. v. Vel den Haarlem 1271,"" 2: G.~Kos Haarlenr l2.2.- Finale; hoogspringen Nieuwelingen: 1. Sloos D.O.S. R'dam 1.65 M. 2. Kuiper Haarlem 1.65 M. Finale Verspringen Nieuwelingen: 1. L. v. Dam, Trekv. 6.51 M. 2. J. Markepstein D.O.S. R'dam 6.49 M. Finale 100 Meter Klasse B.: 1. Gols V.U.C. 11,4 sec. 2. W. Kamp V. L. 11.4. Speerwerpen Nieuwelingen: 1. M. Peters V. L. 41.55 M. 2. H. Lohoff Trekv. 40.76 M. 100'Meter Dames Nieuwelingen. Finale: 1. A. Gaade Hygiëa 13,7 sec. 2. N. Roosmalen Ha^tSgTseé;-; lOÖ'töeter'Dames. Finale: 1. C. Aalten T.O.V. 12,8 sec., 2. J. Dalmolen Brunhilde Groningen- 12,0 sec. Discuswerpen "Dames1, D. Wevers Hercules 33,89 M. 2, M. Bakker Nw Brunhilde L. 27.08 M. 60 M, Meisjes. Finale: 1. T. Lith Olympia 8.8. 2. J. v. Bergen Hyglea 9.1.' Speerwerpen Dames. Finale: 1. G. de Koek A.T.B. 37.65 M. 2. P. Dieben Brunhilde L. 31.46 Meter Vèrspringen Dames: 1. M. Briejer Brunh. L. 5 M. 34:1/2 c.M. 2. A. Doorgeest A.D.A. 5 M. 141/2 c.M. 10 x 100 Meter Estafette Dames: 1; Brun hilde Groningen 2.12.7 sec. 2. Brunhilde Lei den 2.20",0 sec. 3. T.O.V. Zeist 2.24.5 sec. 4. Gita Haarlem. 100 M. Dames. Vijfkamp: 1. G. de Koek A.T.B. 13.7. 2. E. Krijthe Brunh. Gr. 14.1. 1500 Meter hardloopen: 1. J. J. Heijmans A.A.C. 4.13.3 sec. 2. P. Balder V. en L. 4.13.7 sec. 3. H, Scherpenhuijzen Haarlem 4.15.0 sec. 4, J. Hogeweg Hellas U. 4.15.7 sec. 5. J. Buis Haarlem 4.22.0 sec. 10 x 100 Meter Estafette: 1. A.V. '23 1.50.2 sec. 2. V. en L. 1.51.8. 3. Trekvogels 1.56.8. Hoogspringen Heeren1. M. Klasema V. en L. 182,8 M. 2. J. Krijgsman V. en L. 177,8 M.. Discuswerpen Heeren. Finale: 1. A. J. C. de Bruyn Olympia Haag 40,57 M. 2. G. Eysker Haarlem 39,61 M. 80 Meter Juniores; 1. A. Snikkers A.A.C. 9,6 sec. 2. G. Oukes Trekvogels 9,7 sec., 3. Heyn A.V. '23 9,7 sec. 4. Harahap Haarlem. 100 Meter Heeren. Finale: 1. Berger A.V. '23 10,7 sec. 2. Jansen V. en L. 10,8 sec. 110 M. Horden Heeren. Finale; 1. W. Kaan Haarlem 15.7 sec. 2. J. Karman V. L. 16.4 sec. 3. A. Kaan Haarlem 16.6 sec Vèrspringen: 1. H. de Boer V. en L. 7.15 M. 2. J. Boot D.F.C. 6.91 1/2 M. Olympische Estafette: 1. A.V. '23 lste ploeg 3 min. 35 sec. Nieuw Ned. record. 2. V. L. lste ploeg 3 min. 37.1 sec. 3. A.V. '23 2de ploeg 3 min. 44.9 sec. Speerwerpen Heeren; 1. P. v. d. Meijl P.S.V. 53,85 M. 2. J. Knol A.P.G.S. 53,66 M. 5000 Meter: 1. Groeneweg, Sportclub R'dam 16.30.0 sec. 2. Hebers Zwaluwen 16.41.5 sec. 4 x 400 Meter Estafette: 1. V. en L. I 3.29.0 sec. 2. A.V. '23 I 3.31.8 sec. 3. Feijnoord 3.38.6 sec. Kogelstooten Heeren: 1. A. J. G. de Bruijn Olympia Haag 1346 M. 2. Eijsker Haarlem 13.10 M. Te Werve-beker: Vlug en Lenig 59 pnt., A.V. 1923 41 1/2 pnt. Olympia 16 pnt. Wedstrijden K. T. K. Zondagmiddag werden, op het gemeente lijk sportterrein aan de Kleverlaan de kam pioenswedstrijden in athletiek van den Ken- nemer Turnkring gehouden onder leiding van den heer P. J. Wagemans. De meeste deelnemers waren afkomstig uit de' Bloielmendaalsche Gymn. Ver. en uit Concordia. In den vereenigingswedstrijd toonde de B. G. V. «zich verreweg de meerdere, waarbij vooral de prestaties van mej, R. v.. -Asselt en C. v. d. Klinkenberg- van beteekehis, wa-: ren. -In -den-dameerwedstrijd - verwierf de, B. G. V. den wiselbeker met- 72 p. tegen. Con- -cordia 44 p. en in den' heeren-'wedstrijd met 94 tegen 63 p. De uitslagen luiden: Dames: 100 M. hardloopen. R. v. As&ell't (B. G. V.) 13.6 esc. Hoogspringen m. a. B. v. Twisk (B. G. V.) 1.40 M. Verspringen m. a. R. v. Asselt OB. G. V.) 4.49 M. Duitsche driesprong. B. v. Twisk (B. G. V.) 10.41 M. Speerwerpen. C. Boes (Concordia) -26.51 M. Discuswerpen* "R.i iBakker;i<:(B.- GisV>). 25.65 M. Kogelstooten. R. v. Asselt (B. G. V.) 9.1:2 M Estafette 4x100 M. B. G. V. 56.2 sec. Relay 200 - 100 - 80 - 60 M. Concordia 65.5 sec. Heeren: 100 M. hardloopen. C. v. d. Klinkenberg (B. G. V.) 11.9 sec. 400 M. hardloopen. A. v. Zadel OB. G. V.) 55.3 sec. 1500 M. hardloopen:. C. Schmidt (Cone.) 4 min. 35.4 sec. Speerwerpen. F. Warlée (B. G. V.) 38.02 M,. Discuswerpen. A. v. 'Zadel (B. G. V.) 29.60 Meter. Kogelstooten. W. Pronk (B. G. V.) 9.35 M. Verspringen m. a. C. v. - d. Klinkenberg (B. G. V.) 5.95 M. Hoogspringen m. a. C. v. d. Klinkenberg 1.80 M. Hinkstapsprong C. v. d. Klinkenberg 13.515 M. Z'weedische estafette Concordia 2 min. 9.1 seconde. Estafette 4x10 M. Concordia 46.6 sec. DE LAATSTE ZILVEREN WIJKER TOREN WEDSTRIJD. BeverwijkW. F. C. (22) Onder leiding van scheidsrechter Koning (stellen, de volgende elftallen zich op W. F. C.' P. Rensen. H. van Gelder, J. Diets, C. Wynia, T. v. Gelder, P. Diets, B, Aten, C. de Vos, D. Bleeker, C. Rem. E. Ver hoeven. Beverwijk: S. Teèling, J. Maénhout, A. Markx, Th.Kuijer, W. Bakker. A. de Ruiter, W. Rooijmans, W. Kuijer, Jac. Kuijer, W. Zoutman. P. Adrichem. W. F. c. wint den toss, Beverwijk trapt af en onderneemt direct een goeden aanval welke Maénhout besluit met een schot tegen j "verbinding van lat en paal, waardoor Ren sen kan wegwerken. De aanvallen wisselen elkaar snel af want direct daarop moet Adrichem handelend optreden, terwijl hij even later een prachtschot van Bleeker net tot corner kan verwerken. Deze wordt goed genomen, maar wordt naast geplaatst. Vrij spoedig hierop krijgt Bev. 'n corner te nemen, welke Teeling in het zijnet schiet. De druk op het B-doel blijft aanhouden en uit een scrim mage voor doel komt Adrichem zegevierend hit den strijd. Even later vliegt een pracht schot van W, F. C.'s rechtsbinnen over doel. De Wij kers zijn iets te langzaam en als Th. kanjer even talmt met schieten, gaat zijn schot ver over, Direct daarna volgt weer een aanval van Beverwijk, welke op een hoek schop uitloopt.. Deze door Bakker goed geno- r*en vangt Rensen schitterend op. Even later !l Bevei'wijk een strafschop te nemen, welke opzettelijk zacht wordt ingeschoten (waarom?)," Direct volgt een goede aanval van W. F. C. waaruit de bal tegen den paal gekopt wordt. Daarna is het rusten. Na een flinke rust maakt W. F. C. binnen enkele minuten op solide wijze,01. De vreugde is van korten duur want enkele minuten later kogelt Maénhout een voorzet van Bakker keihard in (11). Adrichem moet nog al eens reddend optre den en na eenige saves van hem, komt B weer in den aanval. Teeling passeert handig, zet goed voor doch hands doet de kans verloren gaan. Doch ook W. F. C. heeft pech als een hard schot van den linksbinnen achter den uitgeloopen Adrichem om langs Beverwijk's doel rolt en daarna wordt weggewerkt. De Zaankanters komen weer terug en door goed doorzetten brengen zij verdiend den stand op 1—2. De Wijkers willen hun Toren houden en zetten goede aanvallen op, doch ook W. F. C. zet aile zeilen bij en wanneer Adrichem schitterend heeft gered, ontstaat er een scrimmage voor het W. F. C.-doel, waardoor Markx gelegenheid krijgt in te koppen. 22. Na eenige vergeefsche aanval len van W. F. C. komt het einde. De jubileumwedstrijden van „De Kennemers". Zondagmorgen werd begonnen met de fi nale lste afdeeling tusschen Kennemers 2 en Kinheim 2 welke wedstrijd in een 61 over winning voor'Kennemers 2 eindigde. Met rust hadden de Wij kers een 4—1 voorspr ong waar bij Ten Wolde, Gordijn en Pauw de doel- schutters waren. Na rust scoorden Gordijn en Ten Wolde elk nog eens zoodat Kenne mers 2 met 61 den lsten prijs won. Toen kwam Kennemers 1 tegen de sterke Haagsche club B. M. T., die met 10—4 verlo ren. Alle voorboe despelers hadden, hun aandeel in de 10 doelpunten. Na afloop konden de Hagenaars ondanks hun nederlaag een fraaien jubileumbeker in ontvangst nemen. Daarna volgde de finale van de 2de afdee ling die na een spannenden strijd door V. S. V. 3 van Kinheim 3 met 2—1 werd gewon nen. Stormvogels 2O. D. E. (b3) Stormvogels 2 speelde Zondag een vriend schappelijke ontmoeting tegen het Amster- damsche O.D.E. De Stormvogels-reserves won nen met 53. StormvogelsAlcmaria Victrix. Op Koninginnedag speelt Stormvogels om 6 uur een wedstrijd tegen- den 2de klasser Alcmaria Victrix. VETERANEN-VOETBAL. StormvogelsAlcmaria Victrix. De „oudjes" dezer beide vereenigingen ont moeten elkaar Donderdaga.s. om 5 uur op het Stormvogels-terrein. Zeemeeuwen. Zaterdag 9 September organiseert de voet- balvereeniging De Zeemeeuwen een feest avond. De heer Drayer neemt in September 12 1/2 jaar de functie van secretaris waar. Een groote verloting, waarvoor zeer veel mooie prijzen zijn binnengekomen, moet me dehelpen om de kosten te bestrijden. Het eerste elftal van „Zandvoort" zou Zon dagmiddag spelen tegen „Oosterpark". Daar „Oosterpark" niet op kwam moest de wed strijd worden uitgesteld. P. E. C.Stormvogels (6—3) De Stormvogels hebben hun voorbereiding voor het komende seazoen. voortgezet met een wedstrijd tegen P. E. C. te Zwolle. Het werd geen succes voor ÏJmuiden. Met 63 wonnen de gastheeren. KinheimV. S. V. (212) Kinheim heeft een zware nederlaag gele den. Van den aftrap af ging V. S. V. er van door. De V.S.V.-achterhoede stond als een rots. De strijd ging eenigen tijd gelijk op en neer, totdat Druijven een schot van Wolf Jr. liet glippen. Rust kwam met 04. Kinheim speelde een verloren wedstrijd. Vele schoten misten 't Kinheim-doel. De stand werd geleidelijk opgevoerd door Wolf Jr., Sterk en v. d. Lugt. Toen de stand 18 was maakte Michel Sr.,, nog een tegenpunt (2—8). Het einde bracht 212. K. F. C.Bloemendaal (7—5) Bloemendaal' speelde Zondag in Koog aan de Zaan ean oefenwedstrijd tegen K.F.C. J. Mol speelde goed en scoorde 6 maal Binnen 20 minuten had Ch. de Bock 2 doel punten voor zijn club gescoord. Ook na de hervatting gaf Bloemendaal het tempo aan. De thuisclub begon het laatste kwartier krachtig aan te vallen. Spoedig had K. F. C. haar achterstand ingeloopen. De laatste 5 minuten werd de. keeper van ^Bloemendaal nog 2 maal-gepasseerd. Zilveren Bal-wedstrijden. Zondag is te Rotterdam het voetbaltour- nooi om den zilveren bal begonnen. De uit slagen zijn: R. F. C.Excelsior 35 QuickXeirxes 1—4 LongaV. O. C. 01 H. D. V. S.—Hercules 1—0 A. D. O.Feijenoord 24 Heracles—Sparta 0—4 A. R. O. L.-Beker tournooi. De uitslagen van den eersten dag van het jA.;R. O. L. faekertourriooi /zijn als volgt: ZeeburgiaZ. F. C. 11 ■Zéeburgia wint.met strafschoppen. Ajax—H. F. C. 3—1 Blauw Wit—H. B. S. 0—1 ZeeburgiaN.. A. C. ff O—T N. A. C A. F. C. 5—0 V. V. A.D. W. S. 2—5 De wedstrijd Ajax—H. F. C. had het vol gende verloop: Ajax: Doel: Vis. Achter: Diepenbeek en v. d. Puttelaar. Midden: van Deyck, Ander-lessen en Doon. Voor: Ten Have, Volkers van Reenen, van Wijngaarden en Mulders. H. F. C.: Doel: van der Meulen. Achter: P. Jongeneel en Smit. Midden: R. Jongeneel, Kruyer en Lamp. Voor: Höck, Denys, Twist, Dorsman en Chapon. H. F. C. speelde met invallers voor v. Baass bank, Hagenaar, Koper en van Riemsdijk. Reeds van den aanvang af ontwikkelde Ajax een beter spel dan de Haarlemmers. Hun samenspel vlotte lang zoo goed niet als dat der Ajaxiieden, waar in de voorhoede dikwijls fraaie combinaties werden uitge voerd. Uit een dezer aanvallen wist Mulders voor te zetten en de snel inloopende van Reenen schoot onhoudbaar langs van der Meulen. Als Ten Have van rechts een fraaie voorzet geeft over het geheele veld kopt Mulders vallende in wederom onhoudbaar voor van der Meulen 2—0. Na de rust- wederom een overwicht van de Amsterdammers. H. F. C. slaagde er in, •toen de geheele Ajaxverdediging bleef staan voor vermeend buitenspél, den achterstand te verkleinen tot 2—1. Ajax antwoordde met een prachtig doelpunt. Vergadering districtsbond Noord- Holland. Zaterdagmiddag vond te Beverwijk een al- gemeene vergadering plaats van den districts bond Noord-Holland. Besloten werd voor wedstrijden om den meestertitel begin September te doen aan vangen. Het bestuur van den districtsbond zal nog aan het bestuur van den' Nederl. Dambond verzoeken de twee hoogst aankomenden in de voorwedstrijden tot den eindstrijd toe te laten. De wedstrijd om het persoonlijk kampioen schap van Noord-Holland le klasse zal om streeks einde September aanvangen en de hoofdklasse-competitie b^êin October. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van den districtsbond zullen jubileumwedstrijden worden georganiseerd. In Januari zal te Haaflem een nationale damdag worden gehouden, waar de districts tientallen van Noord-Holland, Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam elkander zul len ontmoeten. Voorts gullen kwartetwed strijden worden georganiseerd in twee klas sen. -- ----- Aan 't einde der vergadering reikte de voorzit ter de kampioensdiploma's aan de „Haar- lemsche Damclub" III en- de Damclub ÏJmuiden IV uit. DE EUROPEESCHE ROEiKAMPIOENSCHAPPEN. Nederland stelt te leur. HONGARIJE VEROVERT DRIE KAMPIOENSCHAPPEN. Ook voor de herkansingsraces bestond veel belangstelling, niettegenstaande geen Honigaarsche ploeg meeroeide, daar deze alle in den eindstrijd waren gekomen. Triton-vier won de herkansingsrace en de acht van Njord werd tweede met een klein verschil op Joego-Slav-ië. -. De Haarlemmer De Vries werd derde. Twee zonder stuurman. Hongarije startte in dit nummer het beste. Spoedig had dit land de leiding met een halve lengte met op de tweede plaats Italië en Ne derland op de derde plaats. Na 500 Meter kwam Joegoslavië opzetten. Een felle strijd ontspon zich tusschen Italië, Joegoslavië en I-Iongarije om de leiding. Op de helft der baan leidde Hongarije met een halve lengte. Steeds grooter werd de voorsprong van Hongarije. De Nederlandsche ploeg roeide met 36 slagen in de minuut en was op dat moment op de vierde plaats. Zij stuurden zeer slecht, gingen de verkeerde richting uit en kwamen in de vierde baan terecht, terwijl zij oorspronkelijk de tweede baan hadden gehad. Italië was in middels afgezakt. Zwitserland roeide op de tweede plaats, terwijl de Hoop-tayee op de derde plaats ein digde. De einduitslag was: 1. Hongarije Euro- peesch kampioen 6 min. 24 sec. 2. Zwitser land 6 min. 29,2 sec. 3. Nederland (Hoop-twee) 6 min. 31,2 sec. 4. Joegoslavië. 5. Italië. Sciff. Skiff. In de tweede herkansingsrace startte de Haarlemmer De Vries van het Spaarne, te gen Italië, Frankrijk en Spanje. Frankrijk nam de leiding,. Op 500. Meter kwam de. Italiaan haar voren, terwijl de Vries laatste -lag. f Op dat moment "roeide hij 27 slagen in 'de minuut. Op 1000 Meter lag de Vries op de derde plaats door den Spanjaard te passée- ren. Tusschen den Franschman en den Italiaan ontspon - zich een felle strijd om de leiding en nu eens lag de een, dan de an- der-e weer voor. Op 3/4 baanlengte kwam de Vries goed opzetten en zoowaar ging hij zijn beide tegenstanders ernstig bedreigen. Het leek zelfs dat hij ging winnen en zijn kansen stegen toen bleek; dat door den feilen strijd zoowel de Italiaan v"dë^Franschhian uitgeroeid waren. Zienderoogpliep-de Vriésdn doch zijn., eindspurt had hij te laat ingezet .en zoo eindigde hij als derde met den Italiaan 'als winnaar. Het resultaat van de heat was: 1. Italië tijd 6 min. 47.6 sec., 2. Frankrijk 6 min. 49 sec., 3 Nederland (De Vries) 6 min. 51,4 sec., 4 Spanje, Twee zonder stuurman. In den eindstrijd kwamen Hongarije. Ne derland (Hoop twee), Zwitserland, Italië en Joege-Slavië. Vier zonder stuurman. In dit nummer vond een herkansingsrace plaats tusschen Nederland, Polen, België en Joegoslavië. Na den tweeden start had Joegoslavië de leiding. Op 500 Meter lag de Triton vier tweede waarbij geroeid werd met 34 slagen in de minuut. Prachtig roeide de Utreeht- sche ploeg verder en op de helft der baan had Nederland de leiding overgenomen. Geleide lijk werd de voorsprong vergroot tot 1 •lengte. Polen kwam sterk opzetten doch de Tritonploeg liet zich haar voorsprong niet ontnemen en- met 1 lengte verschil zegevier de de Triton vier in den tijd van 6 min. 15 seconden. De uitslag luidde. 1. Nederlond (Triton vier) tijd 6 min. 15 sec., 2. Polen. 3. België. 4 Joegoslagivë. Achtriemsgieken. Er vond slechts 1 herkansingsrace plaats in het nummer der achtriemsgieken. Ne derland roeide tegen Joegoslavië, Polen, Tsjechoslovakije, België en Spanje. Na den start leidde Tsjechoslovakije, ter wijl de Njordploeg pp de vierde plaats lag. Spoedig verbeterde de Leïdsche ploeg haar positie en zoo waar wist zij op 1/4 lengte van den afstand de leiding te nemen. De Njordploeg roeide toen met 32 slagen in de minuut. Joegoslavië bedreigde de Nederlan ders sterk, doch nog steeds wisten deze hun voorsprong te handhaven. Er ontstond een schitterende race. Op 1000 Meter lagen de Leidenaars nog steeds voor-en op 500 Meter voor de finish eveneens. De eindspurt was magnifiek. Met 40 slagen in dei minuut trok de Njordploeog het laatste stuk, doch Joe goslavië kwam voor en won met gering ver schil. De tijd van de winnaars bedroeg 5 min. 52,2 sec., terwijl de Njordploeg er 5 min. 53,4 sec. over deed. De uitslag was: 1. Joegoslavië tijd 5 min. 52,2 sec. 2. Nederland (Njordploeg) 5 min. 53,4 sec. 3. Polen 5 min. 56,8 sec. 4. Tsjecho slovakije 5 min. 59,4 sec. 5. België 6 min. 1,2 sec. 6. Spanje 6 min. 12 sec. Zondag werden de eind wedstrijden op de Donau gehouden. Ongeveer 25.00 toeschouwers bevolkten de oevers van de Donau. Hongarije won niet minder dan drie Europeesche kam pioenschappen, waardoor dit land in het be zit kwam van de Coupe Glandaz. Italië, Polen, Denemarken, Frankrijk wonnen ieder 1 kam pioenschap. Helaas mocht het geen der Nederlandsche ploegen gelukken een overwinning te behalen. In het nummer vier zonder stuurman eindig de de Tritonploeg als tweede, terwijl de twee zonder stuurman van de Hoop (Amsterdam) als derde aankwam. De resultaten der afzonderlijke nummers waren: Vier met stuurman. 1. Italië Europeesch kampioen tijd 6 min. 0.6 sec. 2. Hongarije, 3. Tsjechoslavakije, 4. Zwitserland, 1. en Europeesch kampioen: Werey (Polen) 6 min. 28,4 sec. 2. Zwitserland, 3. Italië. Twee met stuurman. 1. Hongarije Europeesch kampioen 6 min. 50.2 sec. 2. Polen, 3. Frankrijk, 4. België. Vier zonder stuurman. Na den eersten start kreeg de Italiaansche boot op ongeveer 500 Meter plotseling averij. Bij den tweeden start kwam Hongarije voor te liggen, waarna de Triton-vier op fraaie wijze komt opzetten. Op 1000 Meter liggen Hongarijen en Nederland boord aan boord. De Hongaren vielen daarna iets terug, waarna Nederland de leiding overneemt. Denemarken heeft intusschen op prachtige wijze de leiders ingehaald, zij roeien in hoog tempo en weten de lejijipg „oyer te nemep. Met een prach- tigenelhdspürt tUsscben Denemarken, Neder land-en Hongarije wordt Denemarken eerste en Nederland tweede. De einduitslag: 1. en Europeesch kampioen Denemarken tijd 6 min. 4,6 sec. 2, Nederland (Triton-vier) 6 min. 7,4 sec.- 3. Hongarije kwart lengte achter Nederland. 4. Zwitser land. Double scull 1 en Europeesch kampioen Frankrijk 6 min. 20.6 sec. 2.. Italië, 3. Hongarije 2 lengten ach ter, 4. Polen, 5. Joegoslavië. Achtriemsgieken. De einduitslag 1 ein Europeesch kampioen Hongarije 5 min. 44.2 sec. 2. Italië, 3. Joego slavië, 4 Frankrijk. 5. Zwitserland. De Nederlandsche roeiers vertrekken Woens dag van Boedapest naar Nederland. Op het congres dier F. I. S. A. is besloten, dat de Europeesche Roeikampioenechappen in 1934 te Luzern op de Rothsee zullen worden gehouden. Sport Vereent. Zondag zijn .te Santpoort die seriewedstrij den gehouden van Sport Vereent, waaraan 800 spelers deelnamen. Tempo uit Haarlem won dien prijs voor het mooiste oostuum. De uitslagen zijn: E. K. B. Afd, A; le prijs Tempo I. Afd. B.: le prijs Flora. Afd. C.: lie prijs Blauw Wit A. Afd. D.; le prijs de Kweek I. Afd. E- le prijs Zilvermeeuwen. Afd. F.: le prijs Emma 2. Afd. G.: lie prijs de Kennemers 2 Afd. H.: le prijs Excelsior. Afd.: I: le prijs Meerleboisch. Afd. J.; le- prijs Rood Wit 2 Afd K. le prijs Blauw Wit E. Afd. L,: le prijs Oositsrkwartier II, A'dam. N. K. B. 2e klasse: Afd. A.; le prijs Sportief I. Afd. B: le pa-ij,s R-hoda I. N. K. B. 3e klasse: Afd. A: le prijs Haarlem. Afd. B. le prijs Vesta I Afd. C. le prijs Rhoda IL Helen Moody geslagen. In den eindstrijd van het Amerikaansche damesenkelspel kampioenschap is Helen Moody verslagen door Helen Jacobs. De be roemdste der beide Helens gaf midden in de derde set op omdat zij, naar haar ver klaring, elk oogenblik vreesde te zullen flauw vallen als gevolg' van een haar reeds dagen lang hinderende spierverrekking in den rug. Het publiek was niet alleen teleurgesteld, maar floot Helen Moody uit, omdat het haar retireeren beschouwde als een vlucht voor de blamage van een nederlaag op normale wijze. De eindstand was voor Helen Jacobs 8—6, 3—6, 30, bij welken laatsten stand Helen Moody opgaf.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3