HET NIEUWE AVONDBLAD CHR. GEMENGDE ZANGVEREENIGING „NIEUW HOSANNA". (Se JAARGANG NO. 253 Dinsdag 29 Augustus 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. w. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. «tie abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd !iten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen leevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: -jjOQO.bij algeheels invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van gen hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN het staatsvisschershaven- BEDRIJF. Voorwaarden voor het gebruik van de droogdokken. VISSCHERS VAARTUIGEN VAN NEDER- ïANDSCHE NATIONALITEIT GENIETEN DE 1 VOORKEUR. Aan het. in Stsbi, 372 opgenomen Kon. Besl. tot vaststelling van de voorwaarden voor het eebruik van de droogdokken van het Staats- visschershavenbedrij f te IJmuiden, ontleen en wji dat in genoemde dokken alleen worden toegelaten vaartuigen, welke krachtens het bepaalde in artikel 3 van het Reglement van Politie voor de Visschershaven c.a. te IJmui den recht hebben op toegang tot die haven, met' dien verstande, dat visschersvaartuige-n van Nederlandsche nationaliteit, voor zooveel de omstandigheden dat veroorloven, bij de toelating de voorkeur genieten. De dokmeester bepaalt het uur,' waarop het vaartuig in het dok wordt opgenomen en regelt het tijdstip, zulks in verband met de omstandigheden van tij, weer en wind, den toestand van het vaartuig of de uitvoering van voorbereidende werkzaamheden waar- oü liet vaartuig voor de opname gereed moet liggen. Ligt het vaartuig niet op het vastge stelde uur en op de aan den aanvrager aan gewezen plaats gereed, dan kan inmiddels de beurt aan het volgend vaartuig gegeven ^Bifhèt ontstaan van brand in het dok of in de nabijheid van het dok, is de dokmeester bevoegd, terstond in het dok zooveel water in te laten, als hij noodig acht. Het dokken heeft alleen plaats tusschen zonsopgang en zonsondergang, met dien ver stande, dat niet vóór 6 uur v.m. en niet na 6 mi' ».m. wordt gedokt. In bijzondere gé- vallen kan de directeur afwijking hiervan toestaan. Voor Zondagen en algemeen erkende Chris telijke feestdagen wordt geen dok'geld ge heven, indien althans op die dagen aan het gedokte vaartuig geen werkzaamheden wor den verricht. De vastgestelde tarieven. Om van de dokken met toebehooren ge bruik te mogen maken, zal betaald moeten worden: Voor het gebruik van de dokken: lo. voor elk vaartuig, ,in een dok opgeno men, een vast bedrag vah f 30, met dien ver stande. dat indien twee vaartuigen tegelijk in een dok zijn opgenomen, dit bedrag wordt verminderd tot f 25 voor elk vaartuig, terwijl indien drie of meer vaartuigen tegelijk in een dok zijn opgenomen, dit bedrag voor elk vaartuig tot f 17.50 wordt verminderd; 2o. voor elk vaartuig bovendien een bedrag van f 0.15 per M3. bruto-tonnenïnhoud voor het eerste etmaal of gedeelte daarvan en van f 0.075 per M3. bruto-tonneninhoud voor elk volgend half etmaal of gedeelte daarvan, met dien verstande, dat het recht f 0.12 1/2 per M3. bruto-tonneninhoud bedraagt, wanneer een vaartuig alleen voor inspectie is aroog- gezet en niet langer dan zes uur van het dok gebruik wordt gemaakt.. 3o. het minimum van de som der onder lo. en 2o. genoemde rechten bedraagt voor het eerste etmaal of gedeelte daarvan f 50 en voor elk volgend half etmaal of gedeelte daarvan f 25; deze bedragen worden verminderd tot respectievelijk f 45 en f 22.50 voor elk vaar tuig bij gelijktijdige opneming in een dok van twee vaartuigen en tot respectievelijk f 40 en f 20 per vaartuig, bij gelijktijdige opneming in een dok van drie of meer vaartuigen. 4o. voor het verrichten van werkzaamheden aan elk vaartuig tusschen 6 uur n.m. en 6 uur v.m., wordt f 5 per vaartuig extra berekend. VERKEERSONGEVAL. Zondagmorgen had op het Velserduinjpïein hoek Wijk aan Zeeërweg een aanrijding plaats tusschen een melkauto bestuurd door zekeren W. wonende alhier en den wielrijder K. wonende te Santpoort, tengevolge waar van deze laatste vrij ernstig gewond werd en naar het Anthonie Ziekenhuis moest wor den vervoerd. Bij het door de poljtie inge steld onderzoeik is gebleken, dat één der rem men van de melkauto niet voldoende func- iiomleerde, zoodat deze in beslag werd geno men en proces-verbaal tegen den bestuur der werd opgemaakt. MOTORRIJWIEL VERMIST. 'Door F. wonende aan den Zeeweg alhier is hij de politie aangifte gedaan van vermis sing van zijn motorrijwiel, hetwelk hij naast zijn woning had geplaatst. Maandagnacht vond de politie een motor rijwiel, dat onbeheerd stond in de Thortaeeke- •laan. Is dit misschien de vermiste motor? CONCERT OP HET WILLEMSPLEIN De Harmonievereeniging Concordia, direc teur Sam Vlessing geeft a.s. Woensdagavond een concert in de muziektent op het Willems plein. Het volgende programma zal ten gehoore worden gebracht: 1. Pro Gloria, Marsch Jac. Grit. 2. Ouverture Solenelle Sam. Flessing. Valse Espagnole O. Métra. 4- Souvenir de TArlésienne G. Bizet. 3- Finlandia, ouverture J. Sibelius. 6. Balletmuziek „Coppetfa": L. Delibes Tweede Serenade Jony Heykens Potpourri populaire. Viert haar eerste lustrum. Een succesvolle loopbaan. Het was in den zomer van 1928, dat enkele oud-leden van de toen reeds eenige jaren rus tende vereeniging „Hosanna" (dir. P. v. d. Roovaart) het plan opvatten, dit koor opnieuw op te richten. Het waren de heeren van Veen, Klees en Schaap die daartoe in overleg traden met den huidigen directeur, den heer S. Wiersma, die een eerste poging in die richting reeds gedaan had. In een der lokalen der Jiilianaschool werd daarop een vergadering belegd, waar tot het stichten van een Nieuw Hosanna, in den aanvang met een kleine 25 leden, werd over gegaan. Schuchter begonnen, „waagde"' het Nieuwe Hosanna in 1929 uit te komen in de 4e afdee- ling Gemengde Koren op het concours, dat te Zandvoort gehouden werd. Dat de hardwer kende directeur in zijn zangers en zangeressen niet beschaamd werd, bewees de uitslag: 1ste prijs met 301 punten. Daarna ging Nieuw Hosanna's zang-loop baan immer excelsior. Opeenvolgend waren de steeds aanmoedigende successen: na Zand voort (1929: 4e afd., Ie prijs); Nieuwkoop: 1930, 3e afd., Ie prijs; Loenen: 1931, 2e afd., Ie prijs; De Bilt: 1932, le afd., Ie prijs; Amers foort: 1933, afd. Uitmuntendheid, le prijs 362 punten. In de „oude" papieren (als het mogelijk is bij deze baby reeds van o u d te spreken) van den heer Wiersma vonden we Nieuw Hosanna's eerste zaal-uitvoering op 24 October 1928. Een drietal jaren daarna werd de verdienste van het koor op een bijzondere wijze erkend. Er Werd het. koor n.l. het vaandel van zijn „peete- -moei", dat deze door mevr. Boreel van. Hoge- landen geschonken' Was, aangeboden door het kerkbestuur aan. wien het. Jaren daarvoor in bewaring gegeven was. De ups en downs zijn de jubilaresse natuur lijk niet gespaard gebleven. We schrijven: natuurlijk, want welke vereeniging en in het bijzonder welke plaatselijke vereeniging ontkomt hieraan? Een beroep, in, dien kritieken tijd op de Christelijke Meisjèsvereeniging gedaan om nieuwe damesleden voor het koor aan te bren gen, bleef niet zonder uitwerking en sinds 1930 is de vereeniging dan ook bloeiende, „still going strong". Versch in het geheugen van alle koorleden (en wellicht van alle zangbeoefenaars .ter plaatse) ligt nog het haast daverende succes, dat „Nieuw Hosanna" op het in ,1932 te De Bilt gehouden concours behaalde. Daar werd onder des heeren Wiersipa's begeesterende leiding niet alleen bereikt, dat het koor in de eerste afdeeling hét liöogst was, (niet 382 pun ten) maar ook, dat. het met den uitslag het hoogst aantal punten over het geheele con cours behaalde, alsmede den eersten eere- prijs in den Eerewedstrijd plus den, eersten Directeursprijs! Alles met lof der Jury. De jubilaresse'stélt zich voor de intrede in haar tweede lustr-um met een jubileum-con cert waardig te vieren. Daartoe heeft men de Cantate voor Gemengd koor, sopraan- en .tenor-solo, met begeleiding van strijkorkest van J. Paardekoper „Uchtend-glor'en" ge naamd, in studie" genomen.' Dit concert zal dan vermoedelijk eind October gegeven worden. Het ijverige bestuur, bestaande uit de hee ren Klees (voorzitter), Ziegenhart (vice-voor zitter), mej. Krijtenberg (secretaresse), mevr. Schaap (penningmeesteresse) en den heer Kruk (commissaris) koestert reeds grootsche plannen in die richting. „Nieuw-Hosanna", wier uitstekende kwali teiten we meer malen mochten loven, heeft door haar harde werken, door directeur Wiersma daarin voorgegaan, bewezen een pro minente plaats- onder onze plaatselijke koren te mogen innemen. Wij wenschen -haar nog vele eerste prijzen en nog vele jaren. W. DE PUFVISSCHERIJ IN HET brandpunt der belangstelling. EEN STEM UIT BELGIë. Verleden jaar zetten we in de toen nog bestaonde Visscherij-Courant den toestand uiteen van België in verband met zijn aan te nemen houding voor wat het opnieuw in voeren ban een puf verbod betrof, aldus schrijft P. V. de heer P. van den Bergh-e) in „Het Visscherijblad" van Os ten de. En hij vervolgt dan als volgt: „Na een indrukwekkende hede van den heer Moreaux Burgemeester van Ostende, die in de Technische Commissie tot onder zoek der Zee, vooral wees op den erbarme- lijken toestand onzer kustvisscherij, kwamen toen de deskundigen aan het woord, die na het afschaffen van het verbod op de puf- visscherij in 1928,- een zeer verregaand onder zoek instelden met al de gevolgen door deze maatregelen teweeggebracht, er aan verbon den. Toen was de Technische commissie het ten volle eens om aan het betrokken ministerie, gezien de groote hoogdringendheid, onmid dellijk verlag uit te brengen en te verzoeken den Hoogen Raad bijeen te roepen om maat regelen voor te stellen, die met den meesten spoed zouden doorgedreven worden. Sedert dien werd er in alle landen aan de zee gele gen reeds veel geschreven, maatregelen voor- uitgezet en gewezen op de hpoge noodzake lijkheid een internationale regeling tot stand te brengen. Naar aanleiding van den grooten aanvoer- van veel rommel, vèhrleden week op de IJmuidermarkt, schreef de I-Jm,uider Cou rant: „Er-,wordt trouwens veel te.veel „rommel", aangevoerd, waarvoor de handel nietde minste interesse heeft. Wat jammer, dat al dat jonge goed vernield wordt, zonder dat iemand er feitelijk een cent beter door wordt. Inderdaad is deze tijd van laag-conjunc- tuur, zooals men van-Engelsc-he zijde schreef, de beste om aan de visscherij beperkingen op te leggen, daarmede men, zooals bekend is, in Engeland reeds in begonnen. Een internatio nale regeling is dan ook zeer urgent. Als er nu maar eens een der betrokken naties het ini tiatief zou willen nemen. Maar de betrokken, landen schijnen-andere zorgen te hebben." Wij zijn het met onze Hollandschen confrater ten volle eens, dat de zaak drin gend is, maar nu Engel-and ons het voorbeeld toont waarom zouden wij en in de eerste plaats ook onze Noorderburen hen niet vol gen? Want wat zal België vermogen met zijn. alleenstaande pufverbod, met zijn 70 K.M. kust en zijn 600 vaartuigen in die onmetelijk heid van het betwiste gebied? Daar bij mag zelfs ook niet uit het oog ver loren worden, dat een stelselmatige visch- seherij op puf of ondermaatsch-e visch, zooals men het ten onzent noemt, bij ons in veel mindere mate bestaat, dan bij onze Noorder buren en de andere landen. Slechts in het voor- najaar wordt die visscherij door som mige kleine kustvisschersboo-ten stelselmatig bedreven, terwijl we met eigen oogen hebben kunnen vaststellen, dat zulks in andere lan den en in de eerste plaats ook te IJmuiden door groote trawlers werd uitgeoefend.. Het zien van zulke feiten .heeft ons pijnlijk getroffen, daar onvermijdelijk de va ders van heden, bezig zijn met hunne jonge zoons broodeloos en werkloos te maken. Al werd echter, alle door onze Belgische schepen gevangen kleinvisch, levend terug in zee geworpen, wat niet bestaat noch mo ge-lijk is, dan nog zou dit alleen ten koste- on zer visschers op den visehstand een kleinen invloed hebben, waarvan on-ze vaartuigen niet veel meer dan alle andere, naties zouden genieten. Daarom ook hopen wij, dat er vanwege de Nederlandsche regeering klaren wijn zal ge schonken worden en dat zij in samenwer king met het kleine België, de groote belan gen, -die er aan het tot stand komen van een pufverbod verbonden zijn, zal weten te die nen zooals het behoort, omdat de invoering er van niet alleen een nationale, maar een internationale noodzakelijkheid is! Belgi ëen Nededland hebben, in den laat- sten tijd bewezen en ondervonden, dat het' noodig is elkaar zooveel mogelijk te steunen. Welnu het is de wensch van alle visschers- organisaties, zoowel Belgische als Holland- sche, dat ook hier hand in hand gewerkt worde om een onvermijdelijke toekomstige ramp te voorkomen en een regeling te tref fen. Plet verslag der Belgische deskundigen spreekt zich overigens in dien zin uit. Mocht er echter van Nederlandsche zijde geen gehoor gegeven worden aan onzen op roep, dan hopen we, dat die te tref fen maat regelen nog voor het einde van het jaar, bij ons toch werkëlijkeid zullen worden, omdat ze in het belang van de viscbnijverheld en.de menschheid er zoo dringend noodig zijn. Mocht de Hoogere Raad voor Zee visscherij, die sedert haar bestaan onder voorzitter schap van Gouverneur Baels reeds zooveel nuttig werk verricht heeft, aan onzen oproep gehoor geven en bij den betrokken minister op een regeling aansturen, dan zou eens te meer kunnen gezegd worden dat daar, waar liet gaat de groote belangen van de mensch heid te dienen, ons klein iandj.e altijd op de eereplaats prijkt. Zoo roepen we onze Noorderburen ook toe, zooals we het zoo dikwijls uit hun mond ver namen bij een BelgiëHolland voetbalwed strijd: „Op Holland" en dan zou er door bei de landen weerom nuttig werk verricht zijn." VEREEN. VOOR FACULT. LIJK VERBRANDING. De afdeeling Velsen der Vereeniging voor facultatieve Lijkverbranding houdt a.s. Vrij dag des avonds 9 uur een algemeene leden vergadering in het Stationskoffiehuis aan den Stationsweg te Velsen. Naast de gebruikelijke agenda-punten zal de Beschrijvingsbrief voor de Algemeene Verga dering te Breda op 16 Sept. a.s. behandeld worden. Het bestuur der afdeeling heeft in zijn jongste bestuursvergadering de functies als volgt verdeeld: de heeren P. J. Klok, IJ. Reifcs- ma en P. Klerk resp. voorzitter, secretaris en penningmeester, de dames Pott en Schaar resp. vice-voorzitster en tweede penning meesteresse en de heeren Wey en Stek resp. als 2e secretaris en algemeen adjunct. NAAR ZEE. De stoomtrawlers Condor IJm. 72, Johanna Marie IJm. 238 en Alcmaria IJm. 23 zijn Za terdag voor hun eerste reis na de staking naar zee vertrokken. VELSER ZWEMINRICHTING Het aantal "baden genomen- in de- week van Zaterdag 19 Augustus tót en mét Vrijdag 25 Augustus bedroeg: 1879. Het hoogste aan tal was op Zaterdag 19 Aug. 413, terwijl het laagste aantal werd genoteerd on Woens dag 23 Aug. n.l. 142. VELSEN DE VELSER FLORAL1A. DE UITSPRAAK DER JURY. De tentoonstelling van planten van de leerlingen van school G., de Velser Floralia, die Zaterdagmiddag in het gymnastieklokaal van genoemde school werd gehouden, mocht zich in een groote belangstelling verheugen. Het waren niet alleen de jeugdige inzenders, ook een groot aantal ouders gaf blijk, mede te leven met het werk der Oudercommissie, dat dan ook op hoogen prijs werd gesteld. De door de kinderen opgekweekte planten waren alle keurig op tafels gerangschikt. De bekroonde exemplaren waren alle voorzien van een kaartje van de jury, bestaande uit de heeren Molenaar, tuinbaas der gemeente Velsen, Rijnsdorp, tuinbaas op Scheybeeck en Heino, hoofd van school G. De heer Heino opende detentoonstelling met een kort woord. Hij wees er op, dat de Oudercom-missie met het verstrekken der planten aan de kinderen een tweeledig doel beoogt n.l. ten eerste deze door de kinderen te laten opkweeken, ten tweede bij de kin deren eerbied Op te kweeken voor' de natuur Het is natuurlijk moeilijk te constateeren dat alle planten geheel door de kind-eren zelf zijn verzorgd maar voor die prijswinnaars, die dat zelfstandig gedaan hebben is de be kroning een dubbele belooning. De prijzen, bestaande uit boeken en speelgoed vielen aan de volgende jongens en meisjes ten deel: le prijs: L. in 't Veld, H .de Vries, T. Tim mer, L. van Veen, E. Krijger, A. Móóie, H. van Willigen en T. Cnossen. 2e prijs: R. Willenis, B. Oostveen, J. Smit, N. Schelling, J. Vrieze, J. Oostveen, l. Oost veen, C. Stapper, F. Henkei, P. Schipper. 3e prijs: J. Kraaijer, G. Stals, B. van der Vlies, W. Quist, W. Karei, P. de Poel, Boo- gaart, J. Meyer, J. Duyven, R. Karei, G. Koe man, L. Kok, O. Zalm, G. Eckhard, R. Jager, A. Luttik, D. Vastenburg, C. Kok en H. Violet. Bovendien ontvingen alle kinderen, die een plant hadden verzorgd een tablet chocolade. DE POST, TELEGRAAF EN TELEFOON OP KONINGINNEDAG. De directeur van het Post, Telegraaf en Telefoonkantoor te IJmuiden maakt bekend, dat het Hoofdkantoor te IJmuiden, de hulp kantoren te IJmuiden -Oost en te Velsen, alsmede de postagentschap te IJmuiden- Kennemerlaan, IJmuiden-Zeeweg en Drie huis op 31 Augustus a.s. voor den postdienst niet later zullen zijn opengesteld, dan tot 14 uur. Na dit uur blijft de gelegenheid tot het afhalen van stukken voor busrechthouders als op gewone werkdagen bestaan. De kan toren zullen gesloten zijn voor de behande ling van postwissels (metuitzondering van telegrafische), postbewijzen en quitantiën, aanneming van belasting betalingen en distributie van pasmunt. Voor de Postchèque en Girodienst zullen ze op dien dag gesloten zijn, behalve voor heb aannemen van stortingen, waarvan spoed- behandeling of spoedbericht wordt gevraagd, en voor het uitbetalen voor cheques, waar van de ontvangen adviezen zijn voorzien van de aanteekening „spoedbeandeling". Te IJmuiden vervalt de avondbestellmg; te Velsen wordt in plaats van des avond in den namiddag een bestelling uitgevoerd. De Telegraaf en Telefoondiensten onder gaan geenerlei wijziging. HET JUBILEUM VAN „ST. CAEC1LIA". VOORTZETTING VAN HET FESTIVAL. DE KONING VAN ENGELAND brengt de zomermaanden door in Tiet slot Balmoral in Schotland. Gevolgd door zijn zoon Prins George trekt hij op bovenstaande afbeelding 7angs een eeremacht van Hooglanders Op Zaterdag 2 en Zondag 3 September heeft de voortzetting plaats van het festival. Het volgend programma zal ten gehoore worden gebracht beginnende te 7 uur op Zaterdag 2 September. 1. C'hr. Gem. Zang vereeniging Soli Deo Gloria, Velsen Noord, Dir. S. Wiersma. Liefde van H. v. Rheenen. Du Hirte Israels van Bordniansky 2. Chr. Gem. Zangvereeniging, Nieuw Ho- sana, IJmuiden Oost, Dór. S. Wiersma. Adeste '°- Nobel Zondagslied G- van Brake Droome Vrouw Kom I. J. oiman 3. Kinder en Meisjeskoor Lentebloemen-, Velsen Noord, Dir. P. Koelman. Het meisje zingt Hosanna in Excelsis Cath. van Rennes Kerkzang Franken Het kinder koor o.m.: Kikkerliedje, gedeelten uit de vantate In den Zomer uit van Rich. Hol 4. Meisjeskoor van Meerzicht, Velsen Nooid, onder leiding der Eerw. Zusters. 5. Hiet Jeugdfanfarecorps Kindervreugd, Velsen Noord, Dir. J. Schilp. Zomergr-oet, Marsch W. F. Sprank La Com-toise, Ouverture Sai-ntigny La Belle Villageoise Valse de Concert M. J. H. Kessels Lentezang, Marsch M. J. H. Kessels Het programma voor Zondag 3 September beginnen te 2.30 uur n.m. luidt: 1. Fanfarecorps Arion, Wijk aan Zee, Dir. D. Schellens. Chants de Guerre, Ouverture par Fernad Andrieu (op. 168). Les Pêcheurs de Venise (Fantasie Ouver ture de D. Trave Arr. par. F. Romain). 2. Arb. Müziekver. Voorwaarts, IJ muiden- Oost, Dir. D. Horst. Les Cloches d'e Corneville R. Planquette. Suite Oriëntale Fr. Popy. 3. R.K. Harmonie St. Caecilia, Alkmaar. Dir. P. N. Joosen. 4. Gem. Zangvereen. Vox Humana, Sant poort, Dir. Joh. Brands. Fliefforderke Wierts, Ecce quomodo moritur Wierts. Zondag 3 September des avonds te 7.30 uur5 1. Gem. Zangvereeniging De Volksstem, As sendelft, Dir. G. Poel. De Winter Ph. Loots. Eindeloos I. J. Olman. 2. Gem. Zangvereen. Joh. J. H. Verhulst, Krommenie, Dir. J. Sicking. Le Vendred-i Saint Ch. Gounod. Superflumina Babylonis Ch. Gounod. 3. Harmonie vereen. Kunst na Arbeid, IJm. Oost, Dir. M. Klei. Allessandro Siradella Ouverture Von Flotow. Les Cloches de Corneville, Fantasie R. Planquette. 4. Fanfare corps Door Inspanning Uitspan ning, Bakkum. Dir. P. N. Joosen. Tancrede Ouverture Rossini G. Gaden-na1 Solesi Ouverture Jean Preckkor. Les Jeux de Rome, Fantasie Albert Floris. 5. Harm. Ver. Zaanlandsch Kapel, Koog a. d. Zaan. Dir. P. Swager. La Gioconda, Ballet Ponchielli. Slavische Rhapsodie Carl Friedeman,

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1