HET NIEUWE AVONDBLAD De Koninginnedag-etalages. ij? - B VELSEN JAARGANG NO. 255 DONDERDAG 31 AUG. '33 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus cents incasso, per kwartaal f 1.20 ius 5 cents incasso, losse nummer s 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. .«p «bonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers qf ^geschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd "- kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen f levo'lgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: o®|o.bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 4__ a band, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150. bij verlies van bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; f 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. S 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Een bespreking over een aantal deelnemers. m ons blad van j.l. Maandag hebben wij Jds vermeld de winkeliers, die deelnemen fh den etalagewedstrijd, uitgeschreven door 5? Winkeliersvereniging „Groot-IJmuiden", rrif het aantal, 71 blijkt, dat er veel animo voor Zen wedstrijd bestaat, hetgeen een verheu- „d verschijnsel is en een bewijs, dat de win- keiiers niet bij de pakken neer gaan zitten. ij gezien de étalages, mag de wedstrijd een Ii! „.not succes genoemd worden. Voor de jury, in dit geval het publiek, is het geen gemakke- lyice taak te bepalen, welke etalages de mooi- Ston'1 onze rondwandeling langs de verschil- f tende winkels kregen wij den indruk, dat de winkeliers over het algemeen veel werk van hun etalages hebben gemaakt. De „Koop-in- eigen-plaats"-actie mag dan ook als geslaagd worden beschouwd. Hieronder zullen wij m het kort eenige etalages bespreken: We beginnen onze rond wandeling in het historische centrum van IJmuiden, het Willemsplein. N.V. C. A. Zwager's Ijzerhandel. Deze etalage staat in het tèeken van het naderende winterseizoen. Een der vitrines geeft een gezellig wintersch interieur, met als centrum een fraaie haard. Inderdaad een smaakvolle etalage, niet het minst door haar soberheid. De andere vitrine geeft een duide lijk beeld van de uitgebreide sorteering, waar over deze firma beschikt. Henk Broekhuizen. Van geheel anderen aard is de .etalage van den heer Henk Broekhuizen. Op gevaar af Chativarius nog eenmaalzijn letterkundig gemoed in opstand te brengén, willen we in verband met deze etalage opmerken, dat zij staat in het teeken van den Koninginnedag. Hier liggen in bonte mengeling dooreen aller lei artikelen, die de jeugd noodig heeft voor het Oranjefeest. Als het dan ook geen ouder- wetsche feestdag wordt, ligt dit niet. aan den heer Broekhuizen., Sinjewel's Boekhandel. Dit aloude adres heeft z'n uitstalling gewijd aan den vulpenhouder. Een mooie etalage, met een gioote verscheidenheid grove punten, fijne punten, voor elk handschrift kan men er terecht. De andere vitrine bevat een groote sorteering schpolbehoeften. A. Post, Van de Pollstraat. Eén vertrouwd adres met een groote ver scheidenheid, smaakvol uitgestald in twee etalages. Voor iederen voet is hier wel een passende schoen aanwezig en alles -ziet er solide uit,. We wandelen hu terug door de Oranjestraat. A. Otio. Al men hier voor de etalage gaat staan, zal zelfs de verwendste Gourmand gaan water tanden. Allerlei lekkernijen, sierlijk uitgestald, zijn. aanwezig en het een ziet er nog frisscher en smakelijker uit dan het andere. Deze jonge zaak mag als een aanwinst voor de Oranje straat worden geschouwd. Jb. WilderomOranjestraat 31 is-leverancier van alle soorten koek en ban ket, waarvan de eigenaar een keurige etalage heeft samengesteld. Alles ziet er even smake lijk uit. Indien men op Koninginnedag na af loop der feestelijkheden z'n familie eens wil tracteeren, vindt men hier gewis wat van z'n gading. ff, Melis, Bloemenmagazijn Neptunusstraat. Bij een feest hoort een bloempje. En hier voor kan men in dit magazijn terecht. Prach tige snijbloemen zijn aanwezig, maar ook kan men er Flora's kinderen verkrijgen, wier levensdraad nog niet is afgesneden. Tal van mooie planten zijn aanwezig. De etalage is zeer aantrekkelijk. Als u nog geen cactus beeft, is hier uw adres. En wat denkt u van een rotspartijtje in uw tuin? In de Kanaalstraat wordt ons oog spoedig getroffen door de etalage van Spruijt's manufaeiurenhandel. •Maar hier vindt men niet alleen manufac turen. Ook op gebied van woninginrichting is een rijke sorteering aanwezig. Verder is - er allerlei geëtaleerd clat behoort tot de aanklee ding van het vrouwelijk geslacht en van Be Vries, Kanaalstraat 68 heeft een veelomvattende etalage en is, zooals mén in één oogopslag kan zien ruim gesorteerd m verschillende soorten geconserveerde groen ten en vruchten. Ook hier ziet alles er uit, zooals het zijn moet in een zaak, waar levens middelen verkocht worden: frisch en helder. De heer de Vries heeft zijn f raaien winkel stand zoo voordeelig mogelijk uitgebuit. Schoenenmagazijn Klaassen. .weer een vdn die oude adressen, die ieder Lmuidenaar kent. Alles wat men in de etalage ziet, ziet er solide en sterk uit en wanneer na een langdurig gebruik de zolen versleten zijn, is hier tevens een goed adres voor reparaties. - De Waard's Modemagazijnen Defioort tot de oudste zaak op diu gebied in Umuiden. Maar de etalages geven geenszins mm ouden of verouderden indruk. De heer de waard weet, wat het tegenwoordige publiek verlangt en hij heeft er slag van, zijn artikelen ami de behoeften van den modernen tijd aan »sen, De etalages zijn in hoofgdzaak ge- wlJd aan de nieuwe herfstmode en vooral het langzamerhand weer onmisbaar wordende hoofddeksel is in ruime sorteering aanwezig. Va?i Leeuwen's schoenenmagazijn is eveneens een oud adres. De heer van Leeuwen geniet een uitstekende reputatie van vele jaren. De keuze is zoo groot, dat geen enkele klant teleurgesteld het magazijn van den heer van Leeuwen behoeft te verlaten. Dé reparatie-inrichting van den heer van Leeuwen geniet evenals zijn nieuw werk een uitstekende reputatie. We gaan thans naar de Wilhelminakade. In den ijzerhandel van F. de Boer vinden huisvrouwen en zij, die het wenschen te wor den alles wat zij voor de keuken noodig heb ben. Er is een modelkeuken ingericht waar het bekende B.K.-emaille rijk vertegenwoor digd is. De andere etalages bevatten allerlei andere huishoudelijke artikelen terwijl ook het voor huisvlijt benoodigde gereedschap in groote sorteering aanwezig is. In de Kennemerlaan. de winkelstraat van nieuw-IJmuiden vinden we tal van fraaie etalages. Laat ons even stilhouden voor Meyer's Heerenmode-magazijn. Hier is veel nieuws te zien op het gebied van de heerenmode en ook hier vonden we weer een goed-verzorgde etalage, die sprak van een uitgebreide collectie. Maar niet alleen het geen er bij een costuum behoort, ook het cos- tiium zelf gemaakt naar maat, is een speciaal product van den heer Meyer, waarvoor fraaie, stoffen aanwezig zijn. Mej. A. Krijger, Kennemerlaan 74. Keurig geëtaleerd in twee etalages liggen hier tal van fijne zaken, waarvoor in het bij zonder.de vrouwen zich interesseeren. Vooral_ voor jonge moeders Is hier vë'el moois. Als deze; winkel in plaats van. aan de Kennemerlaan, aan een der boulevards in Parijs stond, zou mej. Krijger haar zaak zeker „Au Bonheur des Dames" genoemd hebben. De heeren hebben meer interesse voor het Sigarenmagazijn P. Rademakers, eenige huizen verder. Wat een verscheiden heid van rookartikelen, sigaren, cigaretten, tabak, pijpen enz. treft men hier aan. Het lijkt voor een sigarenwinkelier een onbegon nen werk te trachten een eenigszins volledige sorteering sigaretten er op na te houden. De heer Rademakers schijnt een poging te hebben gedaan in deze richting. Is hij hierin geslaagd? Men moet maar eens een kijkje nemen. Tien tallen merken zijn in de etalage vertegenwoor digd en in de winkelkasten vindt men de aan vulling. We steken het Kennemerplein over (pas op de zandauto's) en kunnen niet nalaten even stil te staan voor het groot-steedsche maga zijn van «7b. v. d. Broek, Kennemer-plein hoek Kennemerlaan. We zien hier pok weer de voorboden van den naderenden winter. Tal van sierlijke Jaarsma's haarden bieden een ruime keuze. Deze winkel doet het 's avonds het best. Dan verspreiden tal van electrische lampen, in de grootste mo gelijke verscheidenheid, een gezellig licht. Het is een kleurenspel, dat doet denken aan een feestverlichting. Dat hier het adres is voor sanitaire artikelen is overbekend. Magazijn „De Faam" Huygenstraat. Ook hier, een overbekend adres. De fraaie, goed in het öog loopende etaleer-ruimte biedt een groote verscheidenheid. Het ziet er keurig uit en ook de heer, Feddema heeft veel werk van zijn etalage gemaakt. We vinden naast den ingang eén „Schaufenster" met de beken de Twilfit-corsetten. Overigens is hier alles aanwezig, noodig voor het inrichten van woon- en slaapkamers. We slaan nu een eind over en vervolgen onzen speurtocht in cle Kalver- straat, J. v. d. Kley, Kalverstraai 184 is bekend vanwege z'n figuurzaag-artikelen en andere ingrediënten, in gebruik bij het be oefenen der huisvlijt. De etalage vertelt, dat er veel moois met eenvoudige middelen te ma ken is. Ook van allerlei ijzerwaren en zware gereedschappen is een groote sorteering aan wezig. Beider BelangKalverstraat 118. Een goede bekende van de lezers der IJmui- der Courant. De prijscouranten van B.B. die men steeds in ons blad kan vinden toonen aan, dat deze zaak sterk concurreert. Het is thans het artikel kaas, dat gepousseerd wordt. Er is een groote verscheidenheid geëtaleerd, 'oude en jonge. Ongetwijfeld is deze zaak hier op z'n plaats. ZegeVs Stoffenhuis. Hier is meer stof dan een j omalist kan ver werken. Er is stof voor een eenvoudig en een chiqu japonnetje, stof voor blouses, voor schorten enz. En de prijzen zijn van dien aard, dat men voor heel weinig geld een japon kan maken. Het breede winkelfront geniet dan ook gedurende een groot deel van den da;, de belangstelling van tal van dames en dooi de groote sorteering blijft het meestal niet bij kijken. Voor een geurig kopje koffie en thee is een j goed adres in de Trompstraat. Marcelis' koffie- en theehandel is een speciaalzaak voor deze artikelen. De heer Marceles is een man van het vak en weet 1 hoe hij zijn geurige waar moet behandelen. g Koningin Wilhelmina viert heden haar 53sten verjaardag Ter afwisseling zong de heer v. d. Roovaart een viertal liederen, h.l. „vrouwe van Neder land van Am. Spoel, „Rondedans" en „De vier weverkens" van Johan Wagenaar en „De scharesliep" van Garms, waarvoor hem een daverend applaus werd gebracht. Wij twijfelen niet, of deze eerste volkszang avond zal bij velen nog lang in herin nering blijven, waarbij men dan terug zal denken aan een prettigen en werkelijk fees- telijken avond. Even willen wij nog opmer ken dat door de Christ. Oranjevereniging IJmuiden-Oost besloten is mee te doen aan het huldigings-defilé voor de Koninging op 9 September in het Stadion te Amsterdam. Hen, die aan dit défilé wenschen deel te ne men wordt verzocht. Maandagavond 8 uur ter vergadering te komen in de P. J. Vermeu- len-school, HOUT VOOR VELSEN. Het Finsche stoomschip Helsinki en het Ne- derlandsche stoomschip Thuban zijn resp. van Kothka en van Archangel aangekomen met houtladingen voor de Papierfabriek te Vels-en. IJSLANDSCH VISCHMEEL. Met het Noorsche stoomschip La France is een lading vischmeel van Reykjavik (IJs land) te Amsterdam aangebracht. NAAR ZEE. De stoomtrawlers Irene IJ. M. 89 en Ita IJ.M. 22 zijn naar zee vertrokken. De Reiger IJ.M. 106 vertrekt Vrijdag. Verder zijn de trawlers Qlympia en Walrus in het dok geplaatst om voor de visscherij te worden gereed gemaakt. Liefhebbers van een lekker kopje koffie of thee kunnen hier voor weinig geld slagen. Het aantal soorten is legio. Van de Trompstraat wandelen we de Frans Naereboutstraat in G. Ritskes, drogisterij. Een mooi zaak, waarin het neen-verkoo- pen onbekend is. De artikelen van den heer Ritsker beperken zich niet tot -de gebruike lijke drogisterijen en verpakte geneesmidde len. In de etalage kan men een nieuw in halatietoestel voor asthmalijders bewonderen. G. van Dijk, V eiser duinweg 84, is de vertegenwoordiger van de Macvis waschmaheines, een toestel, dat hier inge burgerd is. De Macvis-machine is ook ver krijgbaar met motor, iets wat zeker door de huisvaders wordt geapprecieerd,. Dat op deze waschmachines tien jaar garantie wordt verleend is een bewijs van de soliditeit de zer machines. P. de Vries, Wïllemsbeekweg 14 heeft een rijk gesorteerd magazijn van alles wat verband houdt met electriciteit, radio- tiestellen, kachels, lampen, stofzuigers, thee lichtjes enz. Alles zeer dankbaar materiaal voor de etaleur. In de Fazantenlaan steken we even op en wel in het Sigarenmagazijn „De Fazant", het dorado voor rookers. Hier vindt de ver wendste rooker iets van zijn gading. Een sigaar, een cigareb of een pijp tabak uit „de Fazant" is een waarborg voor kwaliteit. Goedkoope en goede merken is de speciali teit vaai deze zaak. En tot besluit de Drogisterij „De Ceder", Cederstraat 3, waar allerlei geneesmiddelen en artikelen voor de huishouding in de grootst denkbare sorteering voorradig zijn. Hier is het adres- voor den zelfkant van Jlmuiden. 'Voor „zelf- scheerders" is een groote voorraad scheer mesjes van diverse merken voorradig. D. Rijke, Houtmanstraat 35, hoek Kennemerplein Eén der uitstalkasten van het fraaie win kelpand van den heer Rijke is gewijd aan het Vami Roomijs. Een aardig' tafereeltje is opgebouwd, dat erop wijst, dat de heer Rijke den zomer nog niet heeft losgelaten: een strandgezicht met tal van badgasten, waar van natuurlijk velen van een lekker portie ijs genieten. Een origineele reclame. LAAGSTE INSCHRIJVERS. Bij de gehouden aanbesteding voor het maken van de aardebaan van een gedeelte van den weg Den HaagArnhem via Utrecht -Driebergen en wel onder de gemeenten Stompwijk, Nootdorp. Zoetermeer en Zeg waard, met bijkomende werken, was laagste inschrijf ster de N.V. Amst. Ballast Mij. met f 677.000. DE TOESTAND OP DE BEGRAAFPLAATS. THANS VEEL VERBETERD. Eenigen tijd geleden wezen wij in ons blad op den verwaarloosden toestand, waarin de begraafplaats verkeerde, een verwaarloo- zing, die niet van den laatsten tijd was. Het verheugt oais, en zal ook vele ingeze tenen verheugen, dat de toestand thans veel verbeterd is. Het overtollige gras is ge maaid of verwijderd, de paden zijn netjes af gestoken, kortom er is een einde aan den chaotischen toestand, die steeds voor velen, vooral voor hen van wie dierbaren op het kerkhof rusten, een bron van ergernis was, gekomen. Naar ons een der directeuren van de N.V. Binnenlandsche Exploitatie Mij. van Onroe rende goederen te Bloemendaal, de heer Bec- cari verzekerde, zal de maatschappij er voor zorgen, dat de begraafplaats in de toekomst behoorlijk wordt onderhouden, waarvoor per soneel is aangesteld. De heer Beccaii wees ons er op, dat het onderhoud der graven door de betrokken families dient te geschie den. Hfj hoopte, dat de betrokken families de noodige aandacht aan dit onderhoud zullen schenken. CHRIST. ORANJE VEREENIGING. EEN GOED GESLAAGDE VOLKSZANG AVOND. Gisteravond heeft de Christ. Oranje ver- eeniging te IJmuiden-Oost, met een goed-ge- slaagden volkszangavond het oranjefeest in gezet. De turnzaal- van de Julianaschool, waar deze zangavond gehouden werd, was tot in alle hoeken bezet. Nadat Ds. Chr. J. W. Teeuwe met gebed geopend had, sprak deze een kort inleidend woord over „Oranje en ons lied". Spreker begon te zeggen dat ons volk, of schoon het vele en schoone liederen heeft, nochtans weinig zingt. Is ons volk'hiervoor te koud, of kent het de liederen niet? Dat ons volk schoone liederen heeft waarin de volksziel tot uiting komt is een feit. Ds. Teeuwe noemde o.a. het Wilhelmus dat door de geheele wereld erkend wordt als een der schoonste volksliederen. Hoe weinig kent men hiervan. De bedoeling van een volkszangavond is, het lied meer tot het volk te brengen.. Spreker hoopte-dan ook, dat in de toe komst meer dergelijke avonden'georganiseerd zullen worden. Hierna was de beurt aan den heer J. v. d. Roovaart, concertzanger te Utrecht om leiding aan den zangavond te ge ven. Dat deze heer hiervoor de juiste man is, bleek al spoedig. Met humoristische op- en aanmerkingen wist hij de aanwezigen aan het zingen te krijgen, zoodat spoedig verschil lende volksliederen.door de talrijke aanwezi gen uit volle borst werden meegezongen. HET FEEST VAN ST. CAECILIA. DE OPTOCHT. Elke dag van de feestweek van St. Caecilia biedt wat nieuws. Gistermiddag werd een op tocht gehouden, die bestond uit een recla meoptocht en een bloemencorso. Voorafge gaan met muziek vertrok de lange stoet om half vier van de Kanaalkade. Het eerste wat opviel was een doek met het opschrift „Koopt in den vreemde niet,, wat Wijkeroog U biedt". Twee fraai versierde kano's wekten de bewondering op van de tallooze toeschou wers langs den weg. Zeer origineel was de deelneming van een zestal koeien. Maar ze liepen mee voor een zeer uiteenloopende reclame. De eerste drie vormden de inzending van den Bond van Noord-Hollandsche veehouders en blijkens de dekkleeden als: „Nederlanders leert natuur boter eten" waren zij bedoeld als reclame voor haar melkproducten. Wat niet gezegd kon worden van de drie, die onmiddellijk achter deze drie liepen. Want deze waren „aangekocht voor de feestweek" en hadden als begeleider den slagersjongen. Ze gedroe gen zich echter even gedwee als haar drie zusjes en waren blijkbaar onbewust van het lot, dat haar boven het. hoofd hing. In den reclame-optocht werden tal van mooie wagens meegevoerd. In het oogloo- pend was die van de Melkinrichting „Velsen" met z'n reusachtige papfleseh, die het nu en dan eens met de boomen langs den weg te kwaad kreeg. Ook de heer Luyting had van zijn artikelen: bouwmaterialen, een mooie combinatie samengesteld. Het festival en cle lichtstoet. Concert „de Eendracht". Het concert dat de Harmonie kapel der Kon. Ned. Papierfabrieken van Gelder en Zn. „De Eendracht" Woensdagavond op het feest terrein gaf mocht zich in een druk bezoek verheugen. Veellicht omdat de entree ditmaal kosteloos' was (bij wijze van proef?) of omdat „de ka pel" concerteerde? Hoe dit ook zij, de bezoekers hebben een avond van muzikaal genot gehad. Directeur Kerkhoff had een uitgezocht programma sa mengesteld, dat met zorg uitgevoerd, steeds weer boeide door klankenweelde en knap mu- siceeren van het corps. In de Gberon Ouverture leverden de hout blazers delicaat werk; in de Lohengrin Fan- taisie kreeg het hooge koper gelegenheid, uit te blinken. De solisten bliezen in deze fan- taisie evenals in het tweede gedeelte van het Fête Oharité, hun partijen op een wijze welke boven alle lof verheven is. Onder de suggestieve directie, van den heer Kerkhoff, uitgevoerd door een corps, dat technisch en muzikaal heel wat pres- teeren kan, genoten nummers als de klate rende tweede Hongaarsche Rhapsodic en de teere Rosamunde-muziek een verklanking, die bezwaarlijk te overtreffen zal zijn. W. Na afloop van bovengenoemd concert trok onder geweldige belangstelling de lichtstoet door Velsen-Noord. De opstelling had op Schulpen plaats ge had. en voorafgegaan door het Knapenfan- farecorps, onder leiding van den heer Jac. Schilp, maakte deze optocht, die een interes sant schouwspel opleverde, waarvan honder den genoten, een rondgang door de plaats. Aan een en ander werd door de speeltuin- vereeniging Kindervreugd medewerking ver leend, teneinde deze fakkeltocht te doen slagen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1