>cherm es>m\ VERWACHT WORDENDE SCHEPEN; 11 Aug. te Hamburg. 19 Aug. van Curacao 26 Aug. van Talcaihuano 29 Aug. van Perim. 30 Aug. te Oamdia Oosta Rica Hamburg 3 Sept. Vertrekt 2 Sept. Capt. Luigi Dielette (v. IJmuidien) in lading Goldbek Bilbao (v. IJmuidien) in lading Heidelberg Ned. Indië 9 Sept. 26 Aug. van Triest Heemskerk Hamburg heden 30 Aug. vertrokken Joh. v. Oldenbarnevelc Batavia 19 Sept. 30 Aug. van Colombo Kreta West Indië 16 Sept. 26 Aug. van Curacao Kurmark Ned. Indië 18 Sept. 29 Aug. van Aden Archangel 8 Sept. 29 Aug. vertrokken Montferland Buenos Aires. 8 Sept. 28 Aug. v. Fern. Noronha. Mel am pus Ned. Indië 12 Sept. 28 Aug. van Perim Marton Santa Fé in lading Venetië 30 Aug. van Catania Medon Bat-avia in lading Oldekerk Japan 20 Sept. 30 Aug. van Ft Said. Orestes Bourgas 2 Sept. 27 Aug. van Gibraltar Oranje Nassau West-Indië 10 Sept. 25 Aug. van Paramaribo Oberon Savannah 28 Aug. vertrokken Ned.-Indië 8 Sept. 24 Aug. van Pt. Said. Polyphemus Batavia 19 Sept. 29 Aug. te Colombo Poelau Tello Baba va 26 Sept. 29 Aug. van Singapore P. L. M. 23 Borugie (v. IJmuiden in lading Strix Oonstantza in lading Saturnus Progreso 14 Aug. vertrokken. Simon Bolivar Barbados 4 Sept. 29 Aug. van de Azoren Stentor Ned.-Indië 26 Sept. 28 Aug. van Singapore Stella Hamburg 3 Sept. Vertrekt 2 Sept. Taj andoen Ned. Indië 16 Sept. 20 Aug. van Sabang Batavia in lading Ulysses Bourgas 30 Aug. vertrokken Venetië 2 Sept. 30 Aug. te Lissabon Velebit Braila 25 Aug. vertrokken Palermo heden 31 Aug. te Rotterdam. Waalkerk Japan 5 Oct. 26 Aug. tie Yokohama Wolsum Archangel 2 Sept. 24 Aug. vertrokken Yiidum Archangel 5 Sept. 26 Aug. vertrokken. Zinoria Mariupel 4 Sept. 28 Aug. van Gibraltar Zeelandia1 Buenos Aires 16 Sept. 29 Aug. van Riio Janeiro Zaanland1 Buenos Aires 29 Sept. 31 Aug. vertrokken ZeelandI Leningrad 3 Sept. 1 28 Aug. vertrokken Hoogovens Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Ned. s.s. St. Jiansland Newcastle Zw. s.s. Gondul Londen KOLENAANVOER. Het Nederlandsch stoomschip Sint Jans- land is van New-Oastle aangekomen met een lading kolen voor de Hoogovens. GROOTE DIEPGANG. Het van Curacao aangekomen Noorsche motortankschip Glarona passeerde het Noordzeekanaal naar Amsterdam met een diepgang van 82 decimeter. LANGZAME BELADING. In reederskringen wordt voortdurend ge klaagd over de langzame belading der hout booten in de haven van Leningrad. Op 25 dezer waren niet minder dan 85 schepen te gelijk in de haven, zoodat het wel begrijpe lijk is dat er vertraging in de afscheping van het hout komt. Men is er toe overgegaan hout in spoorwagens te verzenden naar de Finsche grens, waar het wordt overgeladen in wagens der Finsche spoorwegen, (omdat wegens 't verschil in railswijdte de wagens niet kunnen doorrijden) om door te gaan naar Bjorkö, waar het in de schepen wordt geladen. Deze drukte wordt veroorzaakt door de tijdelijke boycot door Engeland, waar heen nu hals over kop nog in dit seizoen groote hoeveelheden moeten worden afgezon den. IJ ZERVERSCHEPIN G. Het Zweedsche stoomschip Gondul is in bal last van Londen bij de Hoogovens aangeko men om ijzer te laden voor Zweden. Daarna vertrek het naar Amsterdam, om de lading te completeeren. VLOOTVERMINDERING. Het stoomschip Parklaan van de Wester Scheepvaart Mij te Rotterdam is naar Italië verkocht. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 0,75—f 0,70 Tongen per K.G. f 1,250,60 Zetschol per 50 K.G. f 16—f 15 Kleine schol per 50 K.G. f 16f 2,25 Schar per 50 K.G. f6,50—f3,20 Rog per 20 stuks f 7 Vleet per stuk f 1,50f 0,34 Groote schelvisch per 50 KjG. f 11f 9 Middelschelvisch per 50 K.G. f 11,50f 10 KI. middelschelvisch per 50 K.G. f 14f 6 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 5,90f 2,10 Kabeljauw per 125 K.G. f 25f 19 Gullen per 50 K.G. groote f 4,90f 3,70 Gullen per 50 K.G. kleine f 2,90f 0,65 Leng per stuk f 0.40 Heilbot per K.G. f0,60 Wijting per 50 K.G. f 1,90—f 0,75 Versche haring per kist f4,80f3,55 Groote hake per 125 K.G. f75 Middel hake per 1:25 K.G. f 61 Klein middelhake per 50 K.G. f 16f 15.50 Kleine hake per 50 K.G. f4,60 BESOMMINGEN Trawlers manden Hercules LJM 196 725 f 2380 Alkmaar IJM 31 f 2400 Loggers: KW 161 f760, KW 154 f 720, Sch 266 f340, KW 114 f500. Kotter: S 66 f450 DE OMZET IN DEN RIJKSVISCHAFSLAG. Vooruit. De omzet in den Rijksvischafslag geduren de de maand Augustus bedroeg f 491,958 te gen f 357,611 in Juli van dit jaar. Een aanzienlijke vooruitgang dus. Aangekomen 31 Augustus: Hontestroom ss. Londen. f Heemskerk ss. Hamburg. Vechtstroom ss. Huil. Gateshead ss. Newcastle. Gondul ss. Londen. Ajax ss. Hamburg. Den Haag nis. Oonstantza. Ti-lierman ss. Sunderland. 1 September: Alt ss. Goole. Merel ss. Londen. Spes Salutis ms. Plymouth. Capitaine Luigi ss. Dielette. Glynwen ss. Swansea. Neerlandia ms. Dronrijp. Vertrokken: 31 Augustus: Halle ss. Hamburg. Tiberius ss. Rotterdam. 1 September: Maasstroom ss. Bristol. Texelstroom ss. Liverpool. Tabinta ms. Hamburg. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De volgende schepen zijn Vrijdag 1 Sep tember 1933 radiotelegrafisch te bereiken via het kunststation Scheveningen Radio. Baloeran, Dempo, Houtman, Indrapoera, Joh. v. Oldenbarnevelt, Kota Agoeng, Kota Tjandi, Marn. v. St. Aldegonde, Oram ia. Oranje Nassau, Poelau Laut, van Renselaer, Sibajak, Statendam, Simon Bolivar, Vene zuela. Veendam, Zeelandia. BEVERWIJK VOORVERKOOP KAARTEN HARD DRAVERIJ. Daar op den dag der harddraverij op Don derdag 14 September a.s. een buitengewoon groote toeloop van publiek verwacht wordt, heeft het (bestuur besloten entreekaarten in voorverkoop uit te geven teneinde de lo ketten op den dag der draverij eemigszins te ontlasten. De voorverkoop geschiedt bij verschillen de winkeliers ter plaatse en zal plaats heb ben van Zaterdag 2 tot en met Maandag 11 September as. De plaatsen van f 1,50 en f 0,75 zullen ge durende deze voorverkoopdagen bedragen f 1,25 en f 0,80 een belangrijke reductie dus. Verder zie men de in dit blad voorkomende advertentie. IJMUIDEN Den volgenden avond was de beurt aan den jongsten firmant, Nieuwenhuis. om over te werken en ook deze beleefde een sensatie. Hij had, teneinde beter te kunnen zien wie er door het poortje ging, de gordijnen van het privékantoor open gelaten en weer liep het tegen elf uur. toen hij plotseling voet stappen hoorde. Bijna op hetzelfde oogen- blik, waarop het geluid tot hem doordrong, zag hij voor het raam een hoofd verschijnen, dat zich echter ook onmiddellijk weer terug trok, toen de eigenaar bemerkte, dat hij ont dekt was. Dat hoofd was bedekt met een ge ruite pet „Het geheim van de geruite pet", zei ik. mij min of meer vroolijk makend over de bijna plechtige wijze, waarop m'n vriend de vrij onschuldige avonturen van de leden der directie van het Woningbureau „Hermes" op- dischte. „Dat lijkt me een heel goeie kop om later boven je artikel in de krant te zetten", ant woordde Sanders en onverstoorbaar vervolg de hij: „Maar we zijn er nog niet. Ook dien avond wist de geheimzinnige bezoeker tijdig te ontkomen, niettegenstaande in de omlig gende straten een agent van politie surveil leerde, die speciaal met het toezicht op het Woningbureau was belast Eerst deze tweede visite schijnt de heeren op het denkbeeld te hebben gebracht, dat de belangstelling van den onbekenden bezoeker ■wel eens kon uitgaan naar het gevonden kistje. Zoolang de firma bestaat en dat is nu ongeveer twaalf jaar, heeft men nog nooit last van inbrekers gehad en dat is begrij pelijk, omdat alle geldswaarden van eenige beteekenis onmiddellijk bij een bankinstel ling ter plaatse worden gedeponeerd. Uit het onderhoud, dat ik van morgen met beide fir manten had, is mij wel gebleken, dat zij aan den inhoud der gevonden documenten de grootste beteekenis hechten. Hoewel de ver slaggevers der bladen hen aanvankelijk niet met rust lieten, zijn zij er in geslaagd verdere publicatie over de verborgen schat te voor komen. Zij wenschten om begrijpelijke re denen tot eiken prijs te voorkomen, dat er verder ruchtbaarheid aan de zaak zou worden gegeven, maar zooals dat meer gaat, bleken zij tegenover zoogenaamde goede bekenden toch niet in staat het geheim te bewaren. De heer v. Dobben biechtte mij althans, dat hij zich tegenover eenige collega's ver trouwelijk over de zaak had uitgelaten cn ook Nieuwenhuis bleek zijn mond niet te hebben kunnen houden". 'Wordt vervolgd). VLAG IN BRAND GESTOKEN. In den nacht van Woensdag op Donderdag hebben onbekenden de vlag die men bij gele genheid van den verjaardag der Koningin reeds Woensdagavond van het kerkgebouw der Ned. Hervormde Gemeente in de Kaiver- straat had uitgehangen, in brand gestoken. Omstreeks 12,30 werd de brand door een paar voorbijgangers opgemerkt en gebluscht. Toen deze kwamen sloegen reeds de vlammen om den stok en de brand zou ongetwijfeld indien hij niet tijdig ontdekt was de kerk zijn in- eslagen. Bij nader onderzoek bleek, dat men een po ging had gewaagd, het wit en het blauw der vlag te verbranden, daar men deze banen in brand heeft gestoken.. Bij de politie is van deze brandstichting aangifte gedaan. BRAND IN EEN ROOKERIJ. Gisteravond, korten tijd nadat de brand weer terugkwam van haar vergeefschen tocht naar het Sluiseiland, werd zij meer voor een brand in de Loggerstraat. Ook hier was de autospuit spoedig op het aangegeven adres, weer bleek, dat in een •rookerij, toebehoorende aan den heer Mey brand was ontstaan. Omwonenden hadden reeds getracht het vuur te blusschen, waar in zij echter niet mochten slagen, zoodat zij de brandweer alarmeerden. De brand was weliswaar niet van ernsfcigen aard, maar toch bood hij de brandweer veel werk, doordat tengevolge van de rook de vuurhaard moeilijk te vinden was. Met een slang op de autospuit slaagde de brandweer, die stond onder leiding van onder-comman dant J. Th. Verzijlberg er ten slotte in, het vuur te blusschen. Er was nog al eenige schade aan gebouw en materiaal. HULPBODE ZIEKENFONDS. Voor de vacante betrekking van bulpbode aan het ziekenfonds Velseroord hebben zich 127 sollicitanten aangemeld. In de gisteren gehouden bestuursverga dering is benoemd de heer J. Riedijk Jr., Lagerstraat IJmuiden. VELSEN FESTIVAL St. CAECILIA. CONCERT EN VUURWERK. Onder buitengewone belangstelling concer teerde de feestvierende vereeniging op den avond van Koninginnedag op het terrein van Schulpen aan den Wij kerstraatweg. Van een rustig genieten van de ijverig mu- siceerende vereeniging was mede door het drukke doorgaand verkeer geen sprake. Niet temin zijn de uitgevoerde nummers, een keur van lichte en zwaardere werken, hartelijk be klapt als blijk van instemming met het ge- bodene. Een groote menschenmassa heeft na afloop daarvan het afsteken van een schitterend vuurwerk bijgewoond. Deze attractie werd den ingezetenen aangeboden door de Ver eeniging van Winkeliers en Neringdoenden „Wijkeroog", de R.-K. Harmonie So. Caecilia en de Oranjevereeniging. Vooral de jeugd gaf in 't bijzonder blijken van aanwezigheid en elk nieuw „zonnetje", dat op het vroegere Kinheïmterrein afgesto ken werd, elke vuurpijl ontlokte hun uitroe pen van bewondering. Na de vele schitterende nummers kwam het einde in den vorm van een grootsche apotheose naar den zin van velen maar-^adf-te DE RECLAMEOPTOCHT EN DE LICHTSTOET DE BEKROONDEN. De jury kende de volgende prijzen toe: Groep A (Particulieren): 1. E. van Fuchi (kabouterhuis)2. mej. M. v. Willigen, 3. Th. de Ruiter, 4. B. Ho,s, 5. J. de Dood, 6. D. Kui per, 7. D. Slotboom, 8. A. Wejzeman, 9. mej. Peen, 10. J. Baars, 11. G. Kint. Groep B. (Vereenigingen)1. RJK. Gym- nastiekvereen. D. O. S., 2. Ringrijdersvereen.. De Prins, 3. V. V. Kinheim. Groep (handelsreclame) i 1. Melkinrich ting Velsen, 2. N. V. Luit-ings Bouwmateria len, 3. Firma van Jelgerhuis, benevens eer volle vermelding: K. Nagel, H. H. Meyer en W. Brandjes. Lichtstoet. Groep A. (voertuigen): 1. E. v. Fuchi. 2. Th. de Ruiter, 3. J. de Dood. 4. mej. v. Wil ligen, 5. W. de Reus, 6. H. Slotboom. Geen voertuigen: 1. W. de Reus, 2. mej. Sneekers, 3. Kieyberg, 4. A. Koppenaal, 5. S de Reus, 6. J. Reinders. Groep B. 1 en 2 Kindervreugd, 3 R.K. Gym nostiekvereen. D. O. S., 4 A. Kindervreugd en 5. R.K. Jeugdwerk. Groep C: 1. Firma van Jelgerhuis, 2. E. Markerink, 3. Nagels Warenhuis, 4. Luitings bouwmaterialen; 5. Melkinrichting Velsen; 6. Van Soest. A-s. Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur heeft de uitreiking der prijzen plaats in Nagels Warenhuis Corverslaan. Deze zullen bestaan uit medailles, kunst voorwerpen en prachtig speelgoed. De jury bestond uit de heeren H. Homburg, R. de Boer en J. Ritkes. DRIEHUIS HET KONIN GINNEFEEST. Zooals wij in ons nummer van gisteren nog konden melden, arriveerde om kwart over 10 burgemeester Rambonnet met den ge meente-secretaris op het feestterrein. De voorzitter der vereeniging de heer B. L. Paërl hield toen een openingsrede, waar in hij o.m. zeide: „Het is mij een bijzondere eer U hier allen hartelijk welkom te heeten, in 't bijzonder onzen burgemeester en mevr. Rambonnet, alsmede wethouder Bosman en onzen gemeente-secretaris. Het verheugt ons, dat U hier aanwezig hebt willen zijn en 't izal voor onze jonge vereeniging een aansporing zijn op den ingeslagen weg ver der te gaan. Ondanks het feit, dat onze vereeniging pas 6 weken bestaat, heeft zij het aangedurfd dit jaar reeds een feest te organiseeren. Dit was mogelijk, doordat ik de medewerking- had van al mijn bestuursleden, in het bij zonder van de heeren Schuitman, v. d. Weele en De Mooy. Tevens dank ik de win keliers Vermeer, Oudendijk, Mentink, Mar kerink, Van Dam en Heek voor het beschik baar stellen van prijzen en den heer Van Heyst voor het terrein, dat hij ons welwil lend afstond. Heden zullen wij den 53sten verjaardag onzer Koningin vieren. Haar geheele leven tot op den huidigen dag en hopen wij nog tot in lengte van dagen was en zal gewijd zijn aan geruststelling en het brengen van vertrouwen aan het Nederlandsche vclk. In tijden van leed en verdriet, in uren van angst, ja, ten allen tijde voelt Zij zich één met Haar volk en steeds is gebleken, hoe dit volk zich weer om het' Oranjehuis schaarde. Velen van ons herinneren zich nog de dagen van 1914, toen in de ure des gevaars de geheele Nederlandsche bevolking naar haar troon opzag, vol vertrouwen, dat een vorstin uit het Oranjehuis de oude spreuk „Je Maintiendrai" zou gestand doen, Vele vorsten werden gedurende de na-oor logsjaren van hun tronen verdreven, maar onze Koningin bleef. Tenslotte open ik dit feest, na de wensch te hebben uitgesproken, dat H. M. nog tal van jaren aan het hoofd van ons land moge staat met een „Leve de Koningin". Na deze luid toegejuichte rede en het spe len van 't „Wilhelmus", sprak burgemeester Rambonnet woorden van dank en vervol gens een korte rede uit, waarna het woord was aan de jeugd, die haar bedrevenheid in verschillende spelen kon toonen. Waar er aardige prijjzen waren uitgeloofd, is het te begrijpen, dat er vinnig werd gekampt Bovendien vormde de poppekast een aardige attractie en werd de inwendige mensch niet vergeten. Om kwart over 12 was dit deel der feestelijkheden achter den rug. Om kwart voor 2 was het weer verzame len voor den optocht met versierde fietsen, trekwagens enz. Hiervaii was buitengewoon veel werk gemaakt. We wisten niet wat we meer bewonderen moesten: Den Lutine-toren om het origineele idee, de mooie vliegma chines, het aardige bruidspaar, den ver sierden bokkewagen, de talrijke versierde fietsen enz. De jury had dan ook, mede, doordat men de deelnemers niet in bepaalde groepen had verdeeld, een zware taak, zóó zelfs, dat over den len, 2en en 3en prijs moest geloot worden, met het gevolg, dat het jeugdige bruidspaar den eersten prijs kreeg, Theo Oerritse den 2den en Hansje Schuit- man den derden. Deze versierde optocht mag in alle opzich ten geslaagd heeten. Aan de nu volgende volksspelen werd door velen deelgenomen. O.m. stonden ringsteken per fiets, een autoped-wedstrijd, waterballet en sprietloopen op het programma. Van deze nummers viel vooral het waterballet in den smaak en menigmaal werd er hartelijk ;elachen, als er een na een tweegevecht-op- den-balk in het water viel. Nog waren hiermede de feestelijkheden niet ten einde. Om 7 uur gaf „Utile Dulci" een welgeslaagd concert op het plein bij de RK. Kerk. Direct na afloop hiervan werd de stoet voor de lampion-optocht gefor meerd. Vooraf gegaan door muziek trok de fantastische stoet door onze plaats. Hiermee was het feest officieel geëindigd Het mag uitsteken geslaagd heeten en met genoegen kan het wakkere bestuur van de jonge Oranjevereeniging erop terugzien. Te Santpoort. Onder auspiciën van de Vereeniging „Ko ninginnedag" vierde Donderdag ons dorp het koninginnefeest. Gelukkig liet het traditio- neele Oranje-zonnetje de heeren De Jonge- Verkryssen c.s. niet in den steek, zoodat de feeststemming van den aanvang af niets te wenschen overliet. En dat beteekende al van vroeg in den morgen af, want reeds om 8 uur vermeldde het programma opstelling van den kinderoptocht aan den Kruidberger- weg, hoek Hagelingenweg. Het bestuur had evenals vorige jaren ook 3wr=weder aan dezen kinder optocht een wed strijd in versierde fietsen, vliegende landers, trekwagens, autopeds enz. veriw* den. Er waren werkelijk aardig gevonde'nT sieringen bij Een der poppenwagens meldde o.m. de regeeringsjaren onzer v' ningrn, een ander had zijn „auto" verd in een taxi van de Esto (Eerste |aST Taxi Onderneming) enz. De origineelste wel de voddenkoopman. 35 Toen de groote kinderstoet was opgesteld °ns ai! liet de harmonie „Soli Deo Gloria' oude „Wilhelmus" hooren, waarna het" T optocht naar het feestterrein aan de Hov.-f' straat ging. Hier stonden de draaimolens reeds jeugdig publiek te wachten. Voorts"had bestuur weer vonr aardige kinderend,,*, bestuur weer voor aardige kinderspelen zor? Willty; k<Ki b;. gedragen, waarmee dito prijzen te waren. Het behoeft dan ook geen betoog, dat ft meisjes en jongens hun best deden! De namiddaguren waren voor de rrpe» jeugd en volwassenen bestemd. Begone! werd met ringsteken per fiets. Was dit een „ernstig" nummer, bij het ezelvechten è- watersteken kwamen, vaak de lachspiere" der talrijke aanwezigen in beweging. Doo- dat het watersteken nog al veel tijd in h, slag nam, liep het reeds aardig naar li Uljf' alvorens met het vuurwerk-afsteken worden aangevangen. Dit vuurwerk werd door honderden l woond. Toen behoorde het feest, waarop het stuur van „Koninginnedag" met kan terugzien, weer tot het verleden. Enkele uitslagen luiden als volgt: Versierde optocht: 1. Jacob Duineveld, j Theo Holleman, 3 Marga Hoogland, 4 Henj de Haan, 5. Theo Handgraaf. Autopedwedstrijd: (meisjes 89 jaar): G. de Jong, 2. Lena van Buinen, 3. Lena Sla?, boom. Idem (jongens 89 jaar): 1. F. v."- Eynde, 2. Hans van Montsjou, 3. Leo vaa Schie. Behendigheidswedstrijd: (meisjes 10—lp. 12 jaar). 1. Jansje Post, 2. Jopie Meinders3, M. Maarschalk, 4. Lena Wigchert; 5. Gerda Lam. Ringsteken (Dames). 1. N. Pieket, 2 c Kors- damSlebos, 2. B. Maarschalk. Ringsteken (heeren)1. C. de Ruyter, 2, C, Böhm, 3. D. Böhm. Zakloopen (dames): 1. G. Heeremans, 2.c, Korsdam, 3. T. Koomen. Wedloop met hindernissen (heeren). 1. p_ Holleman, 2. F. C. Huijing ,3. H. v. Dem! sen. Boegsprletloopen (heeren). 1. C. Tervoort,2. F. Holleman, 3. F. Korsdam. Ezelvechten (heeren): 1. Jan Böhm, 2.D. Markerink, 3. J. Tervoort, 4. J. Jak. Watersteken (dames en heeren) 1. Mej, Maarschalk, 2. J. Duineveld, 3. Jo Böhm, 4. c, de Ruyter; 5. Annie Böhm. In Velsen-Noord, Ook in Velsen-Noord is de verjaardag va de Koningin op feestelijke wijze gevierd. Den geheelen dag was er een groote menigte op de been. Des morgens werd een zanghulde op Roos- wijk gehouden, waaraan door een groot aan tal kinderen werd deelgenomen. Voor i> schoolkinderen begonnen te half elf de kin derspelen op het terrein nabij hotel D> Prins. Des middags werden eveneens voor A> kinderen tal van wedstrijden gehoude; waarvoor veel animo bestond. Des avonds gaf het jubileerende St. Ca-- cilia een concert, waarop een fraai vuurwe:! volgde. Het verslag hierover vindt men elders. TE BLOEMEND AAI Er is weer gebleken hoe zeer de draaimo len een attractie vormt voor de jeugd, Den geheelen morgen verdrongen de kin deren zich om een plaatsje. En wie uitgedraaid was volgde met aan dacht de verrichtingen van den buikspreker, goochelaar, jongleur en acrobaat, lachte om „slappe Jantje in de ton" of bij de onster felijke poppenkast. Sursum luisterde het fees! op met een concert. De tenten van het cri sis comité hadden het druk, Vooral de vroo- lijke keuken, waar het zoo levendig toegin: dat om half een de meeste voorwerpen to'. gruzelementen waren gesmeten. Onderwijl werden de kinderspelen gehou den voor mooie prijsjes, terwijl alle deelne- menden een beker ontvingen. Op het terrein was den geheelen morgen een gezellige drukte. Nu over den middag. Euphonia laat vroolijke tonen over het schitterende terrein schallen. De kinderspe len worden voortgezet voor .de ouderen: ringsteken, tonloopen en hardloopen. De clou van den middag is natuurlijk wee: het tonsteken voor jongens van 15 jaar es ouder. Zou de baan goed zijn? Zou de ton op tijd kantelen en zijn inhoud uitstorten op hem, die faalt? Nu, het viel niet mee. Over het algemeen viel het water wat laat. Toch is er braaf ge lachen. Voor het handboogschieten bestond tame lijk veel belangstelling. De 3 médailles werden behaald door Smit, Koninginneprijs, Eckhart, Prins Hendrikprijs Roozen, Julianaprijs. Op het voetbalterrein verzamelden zich in middels de sportliefhebbers voor de match R. C. H.Bloemendaal. Rust 21 voor Bloe mendaal. Eindstand 8—3 voor R. C. H. Om 8 uur konden de Overveners genieten van een concert op het parkeerterrein van Euphonia. Op het feestterrein in Bloemendaal werd braaf kermis gevierd, anderen luisterden in het Bosch naar de zang- en muziekuitvoe ring van Sursum, Jeugd.corps Sursum en Bloemendaal's Gemengd koor. De verschil lende nummers vonden een dankbaar gehoor. En toen tot slot van dezen mooien feestdag een schitterend vuurwerk in Duin en Daal. Bloemendaal heeft op waardige wijze feest gevierd. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 1 SEPTEMBER Luxor Theater: „Als ik een millioen had" en „Het Meisje van Montparnasse". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 1 SEPTEMBER Luxor Sound Theater: Greta Garbo in Su san Lenox. 8.15 uur. Palace: Wat vrouwen droomen. OP 1561 tooneel: Pasco en Dorethy. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: De controleur. Op het tooneel: Weensche komieken. 7 en 9.15 uur* ZATERDAG 2 SEPTEMBER Bioscoopvoorstellingen 's middags en &s avonds.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6