Z mFwFwF mmmm mm mm 9m m wF VOETBAL. De voorbereidingen voor het a. s. seizoen. DAMRUBRIEK Hef Amateurvraagstuk. Een voorstel-Moorman. H H 9 üf Ét I BLOEMENDAAL. SVe zijn dezer dagen eens gaan praten met den heer J. C. Kaspers, den ïjverigen secre taris van Bloemendaal. Deze club telt mo menteel 238 leden, namelijk 58 aspiranten, 54 juniores en 126 seniores. Een benijdenswaar dig aantal, waarbij vooral het groote aantal jongeren opvalt. Bloemendaal komt slechts met één elftal in den K.N.V.B. uit, maar zal dit jaar met niet minder dan 14 elftallen in den Haarlemschen Voetbal Bond uitkomen. Op onze vraag of Bloemendaal een buiten- landschen trainer heeft, antwoordde de heer Kaspers ons, dat hoewel Bloemendaal er fi nancieel zeer gunstig voorstaat, dit tóch boven de krachten van de club gaat. Bloemendaal telt echter een tweetal sportleeraren onder haar leden, en zoo heeft zij met belangelooze medewerking van de heeren Ph. Immer en J. Kammeijer toch ruimschoots gelegenheid ge had om te trainen. Het is een verblijdend teeken dat steeds een groot aantal leden en adspiranten de oefenuren bezocht, en met grooten ernst de oefeningen volgde. De resul taten zijn gelukkig duidelijk merkbaar, want in oefenwedstrijden werd reeds van een vol ledig Longa en Hilversum gewonnen. De positie van Bloemendaal was in de laat ste 10 jaren als volgt: In het seizoen. 1922'23 werd Bloemendaal kampioen van de 3e klasse C met 23 punten uit 14 wedstrijden, dat was twee punten meer dan V.S.V., dat op de twee de plaats eindigde. In 1923'23 was zij num mer vier van de tweede klasse A met 17 pun ten uit 18 wedstrijden. In 1924—'25 nummer zes eveneens met 17 punten uit 18 wedstrij den. In 1925'26 nummer vier met 18 pun ten. In 1926'27 nummer negen met 15 pun ten. In 1927'28 nummer zeven met eveneens 15 p. In 1928'29 nummer zeven met 16 p. In 1929'30 nummer zeven met 14 p. In 1930—'31 nummer negen met 12 p. In 1931—'32 nummer vier met 19 p. en tenslotte in 1932'33 even eens nummer vier en ook met 19 punten. Bloemendaal wil de prachtige ligging van haar veld niet bederven door het plaatsen van staantribunes, zoodat de accomodatie niet ver anderd wordt. Bij Bloemendaal is de laatste jaren een sterke strooming merkbaar om haar eerste elftal te verjongen. Ook dit jaar zijn wederom een tweetal spelers door jongere vervangen. Het elftal is nog niet definitief samengesteld maar waarschijnlijk zal de opstelling zijn: W. Huisman, C. Jonkergouw, C. Bakker, Ph. Immer, H. Beyle, J. Kohier, J. Kammeijer, Ch .de Bock, Fr. Bakker, Van Gelder, J van Leuven De rechtervleugel is dus weer zooals die drie jaar geleden was. De linksbuitenplaats, die zooveel jaren verdienstelijk door M. Strik bezet werd, wordt ingenomen door Van Leu ven, een nieuw lid uit T.Y.B.B. Zijn debuut in de oefenwedstrijden was meer dan bevredi gend. Bovendien zal Bloemendaal dit jaar in haar tweede elftal in hoofdzaak jonge, veel belovende spelers opnemen, terwijl de ouderen in het speciale veteranen-elftal geplaatst wor den. In H. Kohier, Leemhuis. Meite, de Wilde en anderen hebben de witten uitstekende re servekrachten. De leeftijden van de spelers van het eerste elftal zijn als volgt: Huisman 22 jaar, Jon kergouw 20 jaar, C. Bakker 33 jaar, aanvoer der, Immer 26 jaar, H. Beyk 28 jaar, J. Kohier 24 jaar, J. Kammeijer 26 jaar, de Bock 20 jaar, F. Bakker 23 jaar, Van Gelder 25 jaar, van Leuven 24 jaar. Het bestuur bestaat uit: Adr. Cassee Jr., voorzitter; J. C. Kaspers, secretaris; M. Jan sen, penningmeester; J. Beyk, tweede secre taris; Ph. Immer, tweede penningmeester; C. A. Bakker en C. J.Cassee, commissarissen. Onze laatste vraag betrof natuurlijk de kansen voor het komende seizoen. Hierover uitte de heer Kaspers zich slechts zéér gere serveerd. Ongetwijfeld brengt Bloemendaal een sterke combinatie in het veld, bestaande uit een uitstekenden doel verdediger, stevige verdediging, en een uiterst snellen en schot vaardigen aanval. De club heeft echter een merkwaardige gewoonte om haar eerste wed strijden te verliezen, daarna enkele prachtige wedstrijden tegen de sterksten uit haar af dee ling te winnen, en dan plotseling volkomen on verwacht van een zwakker zusje te verliezen. „Als wij deze traditie nu eens eindelijk kon den verbrekenaldus zuchtte de heer Kaspers. onder leiding van B. DUKEL. EEN FRAAIE WINST. De zeskamp te IJmuiden, waaraan de zes sterkste damspelers uit IJmfuiden deelnemen, levert zeer fraaie partijen en fragmenten op. Onderstaand partij fr agment getuigt hiervan. Deze stand ontstond na den 30en zet van zwart in de partij, gespeeld tus-sehen H. de Boer met wit en C. Suyk met zwart. Op fraaie doch o. i. wel wat fortuinlijke wij ze weet zwart de winst te bemachtigen. Het naspelen is voor den lezer uiterst leerzaam. Stand na den 3Oen zet van zwart. ZWART SS» SBB i H# WIT Zwart: 2 6 9 1.2 13 16 17 18 23 24. Wit: 27 31 32 34 36 38 40 41 45 49. Zwant's laatste zet was 1117 en speelde •als volgt Wit aan zet. 31. 31—26 Deze zet moet wel, daar anders 1721 volgt en wit kan schijf verlies niet voorkomen b.v. op 3833 vol'gt 2329 en 1721. Op 4035 volgt 1721 waarna altijd 1923 volgt: 2—8 32. 36—31 Door dezen zet is wit verloren. O.i. was dit voor 't bord niet te berekenen, dioicih in ge deelten wel. Wit had 4943 moeten spelen, maar zwart behoudt het voordeel. 19—23 33. 32 x23 18 x29 34. 34 x23 17—21 35. 26 xl7 12 x43 36. 49 x38 2430! Een juweel van een zet, die zwart de winst bezorgde. 40—35 6—11 35 x24 13—19 23 xl 2 11—17 12 x21 16 x47 38—32 47 x20 45—40 20—29 40—35 29—24 32—28 of 32—27 24—13 Als men deze opening, die theoretisch vrij- wel is vastgelegd, niet grondig bestudeert, blij ven licht eenige stukken van den langen vleu gel achter, zoodat men dus niet van die pro ductiviteit, die bij een economisch, beheer mo gelijk was, kan spreken. Wat wij in onze voorgaande lessen omtrent de nadeelen der randschijven hebben gezegd, geldt ook' voor dit spelgenre. Ook zullen onze cursisten wel begrijpen, dat de lange of groote vleugel deze benaming draagt, omdat men de geheele par tij hier met het grootst aantal stukken speelt en reeds met den eerste zet 3328 op deze speelhol ft gaat spelen.. Het doel van dit spel genre is met een grooten langen vleugel aan te vallen en zich met den korten of kleinen, vleugel te verdedigen. Wij hebben tlnans vier zetten gespeeld en de stand na deze vier zetten willen wij nader gaan ontleden. In de aanvangstelling hebben beiden vleugels, zoo wel wit als zwart, 8 ruiten en schijven ter beschikking, n.l. wit 31 32 36 37 41 42 46 47 voor langen vleugel, centrum vier n.l. 33 38 43 48 en korte vleugel 34 35 39 40 44 45 49 50. Het geheel vormt hetzelfde voor zwart. De siand na de vierde zet op den langen vleugel van Wit is: 27 28 32 36 37 41 42 46 47, dus negen schijven, centrum 38 33 48 43 gelijk die begin stelling en dus de korte vleugel één minder. Deze afvloeiing op juiste wijze van den kor ten naar den langen vleugel en met zoo min mogelijk randschijven te spelen (uitzonderin gen voorbehouden) is de grondslag en de basis van dit Hollandsche spelgenre. Natuurlijk moet ook op de juiste wijze de afvloeiing der schijven op den langen vleu gel geschieden. Voordat wij verder spelen, wil len wij nog even de verschillende belangrijke onderdeelen van de spelvormen, die zich bij afwijking in dit spelsysteem voordoen hier even weergeven. Ze luiden als volgt: Opsluitingformaities, Molimard variant gambiet, Woldou bijstelling, kerkhofruitetn randschijven, Herm. de Jongh-variant, Fabre- variant, lange en korte vleugel opsluiting en omsingelingstaktiek. Ook deze onderdeelen van spelvormen zul len wij in onze rubrieken behandelen. Zooals vanzelf spreekt is het wel mogelijk om met andere ïnleidingszetten zooals 3127 3430 en 3227 (die échter veel moeilijker zijn), in het Hollandsohe sipeilgenre te gera ken, doch dit is noch voor den geoefenden dammer, noch voor den beginner aan te beve len, daar de theoriespeler, al is hij nog zoo zwak doch die opening uit zijn hoofd kent, toch voordeel weet te forceer en. De volgende rubriek willen wij tot de daadwerkelijke cijfer- taal overgaan. Oplossingen en correspondentie binnen ne gen dagen aan het Bur. van dat Blad, Kenne- merlaan 42, of Breesaapstraat 44 IJmuiden. Zooals men weet heeft het vraagstuk van het voetbalamateur isme in den K.N.V.B. de gemoederen in den laatsten tijd bijzonder be zig gehouden. Directe aanleiding hiertoe was de instelling van een commissie onder voor zitterschap van den oud-bondspraeses Ir. Kips en het rapport door deze commissie uit gebracht. Dit kwam hierop neer, dat enkele wijzigingen werden voorgesteld, die feitelijk overtredingen volgens de bestaande bepalin gen, voor de toekomst sanctionneerden, maar dat in wezen het bestaande stelsel werd ge handhaafd. Daarbij werd instelling van een controlecommissie voorgesteld. Er zijn er, die deze conclusie van de com missie toejuichen, vele anderen zijn het er echter in het geheel niet mee eens. Hier onder als een der voomaamsten het bonds- bestimrslid Moorman, die in het jongstver- schenen nummer van de Sportkroniek, het officieel voetbalorgaan, welks hoofdredactie hij voert, een beschouwing over het onder werp ten beste geeft. De schrijver stelt vast dat men bepaalde vergoedingen aan spelers, die min- of onver mogend zijn, gewoon is gaan vinden, hoewel zij overtredingen zijn van de amateurbepa lingen. En dat men in deze kringen princi pieel geen bedenking heeft om te profiteeren van de inkomsten, welke de club uit wed- strenden trekt, acht hij begrijpelijk ten aan zien van sportkleeding, reiskosten, vooral loonderving bij buitenlandsche toeren. Een conrolecommissie acht de heer Moorman uit de booze, omdat dit een speurdienst wordt, waardoor een ras van knoeiers en leugenaars zal worden gevormd. Het bondsbestuur heeft trouwens dit denkbeeld afgewezen, de afdee- lingsvergaderingen hebben ook gedeeltelijk zelfs zoowel het rapport van de commissie als eht praeadvies van het bondsbestuur ver worpen. De heer Moorman verklaart als zijn mee ning, dat voetbal moet zijn een krachtmeting van gelijksoortige spelers in dien zin, dat alle spelers gelijke gelegenheid moeten hebben tot oefening. Daarom acht hij het een practisch sportieve noodzakelijkheid om in de compe tities amateurs te laten spelen tegen amateurs en beroepsspelers tegen beroepsspelers. Dan alleen is de krachtmeting eerlijk. Deze prac tisch sportieve grond voor onderscheid is uit het oog verloren en er is een beginselkwestie van gemaakt. En een moreele kwestie. Men zal dus moeten afzien van abstracte beginselen en het moreele begrip eere code. Dan wordt, volgens schrijver, de zaak heel eenvoudig. Dan kan de ingewikkelde om schrijving van wat eigenlijk een amateur is vervangen worden door de hoogste eenvou dige omschrijving van den beroepsspeler, waarover geen verschil van meening kan be staan. Dan zal kunnen worden volstaan met de be palingen (art. 5 H. R.): 2. Tot de beroepsklasse behooren: a. zij wier maatschappelijke werkkring be staat uit. het spelen van voetbal of het zich op andere wijze met de voetbalsport bezig houden. b. zij die eens opleiding voor oefenmees- ter in het voetbalspel hebben gevolgd. 3. Tot de ameteurklasse behooren allen, op wie het bepaalde onder 2 niet van toe- 4. zij die tot de beroepsklasse behooren, Kunnen geen lid of functionaris zijn van den K.N.V.B., van een erkenden bond of van een toegelaten vereeniging. Zij kunnen niet uit komen in of een functie bekleeden bij wed strijden, uitgeschreven door of met toestem ming van den K.N.V.B., van een erkenden bond of van een toegelaten vereeniging. Ten aanzien van de amateurs vervolgt de schrijver worden hierbij geen verdere bepalingen gesteld. Zij zullen dus vrij zijn, om vergoedingen te aanvaarden. Wie daar tegen is aldus besluit hij gelieve wel te bedenken, dat zulks nu, on danks het verbod volgens de bestaande ama teursbepalingen, toch geschiedt en dat het hoe de bepalingen ook zouden worden ver scherpt, ook zal blijven geschieden. Dan luidt schrijver's conclusie is het „abstracte beginsel" losgelaten, maar dan is de K.N.V.B. ook geen broeinest meer van geknoei. _Wij meenden onze lezers deze beschouwing niet te mogen onthouden en wijzen er verder op dat het vraagstuk van het amateurisme ongetwijfeld ongetwijfeld in de a.s. Zondag te houden zitting van de bondsvergadering van den K.N.V.B. het voornaamste onderwerp van bespreking zal zijn. „DIE SPAERNE-BEKER" TOURNOOI. De aanbieding door de supportersvereni ging van den fraaien „Die Spaerne-Beker" heeft er mede toe bijgedragen dat het Haar lem-bestuur de reeds geruimen tijd -bestaande plannen om ook in Haarlem bij den aanvang van het seizoen jaarlijks een tournooi te or- ganiseeren tot uitvoering heeft gebracht. Voor het eerste jaar werd het aantal deel nemers tot 4 beperkt met de bedoeling in de komende jaren tot een geleidelijke uitbrei ding te komen tot een maximum van 8 of 10. Het .bestuur kreeg toezegging voor deelne ming van de afdeelingskampioenen van het vorige seizoen Stormvogels en Velocitas die met 't Gooi en Haarlem op 3 en 10 September den strijd zullen aanbinden. A.s. Zondag wordt gespeeld: StormvogelsVelocitas. Haarlem't Gooi. Haarlem zal het volgende elftal in het veld brengen: Kaan, Van den Berg, Huisman, de la Mar. van Gooi, Vreeken, Iseger, Polanen, Verwaal, Oldenburg, Kammeijer. Velocitas speelt met het volgend elftal: L. Bolhuis, W. J. Pots, W. Brink, G. J. Fransen, J. Huizering, P. Mulder, W. Heideveld, Bonsema, Meulema, Van Meel, Mohrmann. BLOEMENDAAL—R.C.H.-COMBINATIE (3—8) Bloemendaal speelde op Koninginnedag tegen een R.C.H.-combinatie, voornamelijk be staande uit spelers van het tweede elftal. Voor de rust waren de gasten niet de min deren van hun witte tegenstanders, die eenige invallers telden. R.C.H. nam de leiding door Kedde, die even later moest uitvallen, wegens een knieblessure. De invaller van Es was bijzonder ongelukkig, daar hij onmiddellijk een vrij ernstige schou derblessure opliep. Intusschen had Bloemendaal door v. Leuven gelijkgemaakt en vervolgens de leiding geno men door Hoogervorst, zoodat met 21 werd gedraaid. Na de hervatting gaf v. Leuven Bloemendaal een 31 voorsprong. Hiermede hadden de witten echter hun kruit verschoten. In de verdediging werden fouten gemaakt, zoodat de R.C.H.-combinatie vrij spel had. De score werd met regelmatige tusschenpoozen opgevoerd tot 3—3. •28 of 3 2- 28—23 13—24 18—13 24 x 8 3530 en wit geeft op. Een door zwart zeer fraai gewonnen partij. PROBLEMATIEK. Voor onze pnoibleemliefhebbers hebben wij dit keer weder twee vraagstukken van IJmui- der problemisten, die wij gaarne in onze ru briek de voorkeur boven anderen geven. De stand luidt: Auteur: F. DUKEL. ZWART S 11 IS Br, XW jj WIT Zwart: 4 9 14 18 22 26 28 29 32 45 en één diam op 48. Wit; 13 15 20 25 31 36 37 39 43 44 47 49. Wit speelt en wint. Een fraai probleeim met een aardig opsluit- motief. Ais no. 2 onzer problemen hebben wij een compositie van onzen Benjamin. In dit vraagstuk bewerkt de jeugdige auteur een slagbewerking van den problemist Dukel niet het zoo verrassende effect. Auteur C. SUYK. SCHEEPVAARTBERICHTEN ZWART MM' Wil zwart: 4 8 9 10 11 36 en 1 d'am op 26. Wit: 18 20 22 23 28 33 37 38 41 42 43. Wit speelt en wint. HOE LEER IK DAMMEN? Les 7. In onze laatste rubriek hebben wij de eerste uiteenzetting van het Hollandsche spelgenre gegeven waarin wij behandelden de vleugels, centrum en den loop der schijven, met een algemeene beschouwing over dezen spelvorm en zijn onderdeelen. Wij spelen thans weer van uit de beginstel- ling: 1. 33—28 18—23 39—33 12—18 31—27 20—24 34—30 17—21. Evenals bij alle spelvormen is economisch beheer der schijven een eerste noodzaak. Doel is dins, van de opening af te zorgen dat alle stukken aan den strijd deelnemen. Van dil spelgenre is bekend, dat de lange of groote vleugel moeilijker te ontwikkelen is dan de korte of kleine vleugel. DAMMEN BLINDPARTIJ DUKEL—AMELUNG Sr. Op Woensdagavond 13 September zal mees ter B. Dukel uit IJmuiden in ,,'t Hof van Holland", Groote Markt 29 te Haarlem een partij „blind"-dammen spelen tegen Ph. F. Amelung Sr. (lid der Haarlemsche Damclub) Deze blindpartij werd georganiseerd door de Damclub „Het Westerkwartier" te Haar lem. Dit is de eerste openbare blindséance die Dukel te Haarlem zal geven. COMPETITIE DISTRICTSBOND „NOORD-IIOLLAND" Het bestuur van den districtsbond Noord- Holland heeft bepaald dat voor de competi- tie 1933/34 de - uitwedstrijden van verleden jaar dit seizoen zullen gelden voor thuis wedstrijden en omgekeerd de thuis-wedstrij- den van verleden jaar dit jaar voor uit wedstrijden. De aangesloten vereenigingen kunnen dus nu reeds hieruit opmaken in welke volgorde zij hun tegenstanders zullen ontmoeten en welke wedstrijden „thuis" en „uit" zullen worden gespeeld. Het definitieve wedstrij drooster zal bin nenkort aan de aangesloten clubs worden toegezonden, VOORWEDSTRIJDEN OM DEN MEESTERTITEL De Haarlemsche Damclub zal in de voor wedstrijden die binnenkort om den meester titel beginnen uitkomen met de hoofdklasse spelers J. W. van Dartelen en A. de Jong. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1933/1934 HAARLEMSCHE DAMCLUB Maandagavond beginnen in ,,'t Hof van Holland" de wedstrijden om de clubkampioen schappen 1933/1934 der Haarlemsche Dam club. Het programma voor de eerste ronde luidt wat betreft de hoofd- en tweede klasse, als volgt: Hoofdklasse: J. P. van EijkH. Greeuw; J, B. Sluiter Jr.H. G. Teunlsse; A. de Jong P. J. van Dartelen; H. van Lunenburg Jr. J. W. van Dartelen; J. WielengaJ. van Looij; C. KoolJoh. Fabel; P. J. BijrijJ. v. d. G lessen. Tweede klasse: Th. C. v. d. SluijsH. J. Rozijn; Ph. G. Amelung Jr.J. Balk; T. KerkmanTh. Wesselman; J. otterA. Kiel J. H. ReedijkJ. Poppen; F. W. de Pater Ph. F. Amelung Sr, J. M. A. Minderhoud D. Kleen. HALCYON LIJN Stad Zaltbommel, Rotterdam n. Porto Ves- me 31 (10.31 v.m.) 36 mijl O. v. Niton. Stad Dordrecht 31 v. Rotterdam naar Bag- noli. Flensburg 30 v. Wabana n. Rotterdam of Eniden. Stad Arnhem Rotterdam n. Genua p. 31 Gibraltar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Rotterdam n. Vancouver 31 v. Londen. Dlnterdijk Rotterdam n. Vancouver 31 te Willemstad. HOLLAND—AFRIKA LIJN Nijkerk (uitreis) 31 te Durban. Nieuwkerk (uitreis) 31 te Zanzibar HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk (uitreis) 1 te Bordeau. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo, (thuisreis) 1 v. Singapore. Kota Agoeng (uitreis) 31 van Suez, Kedoe, Norfolk n. Rotterdam p. 31 (11 v.m. Land's End 2 (6 v.m.) verw. Sibajak (uitreis) 31 v. Colombo. Baloeran (uitreis) 31 te Southampton, Indrapoera, Batavia n. Rotterdam 1 (10.30 v.m.) van Gibraltar. Belles Isle B. Ayres n. Hamburg 29 te San tos. Gen. Artigas, B. Ayres n. Hamburg 30 te San tos. Tuscan Star, B. Ayres n. Londen 29 v. San tos. Asturias, B. Ares n. Southampton 29 v. Bahia. Raul Soares Santos n. Hamburg 30 v. Rio de Janeiro. Siqueira Campos, Hamburg n. Santos 30 te Rio Janeiro. Holbein La Plata na. Liverpool 30 v. Rio Janeiro. Gera Rotterdam n. Java p. 31 Ouessant. Girgenti, Midd. Zee n. Hamburg pass. 31 Ouessant. Birchbank, La Plata n. Antwerpen p. 31 Ouessant. Irrawddy, Rongaan n. Londen 30 v. Gibralt tar. Sagaing Liverpool n. Rangoon 30 v. Gi braltar. City of Dundee Londen n. Busreh p. 29 Gibraltar. Memnion, L'pool n. Japan p. 30 Gibraltar. Recorder, Liverpool n. Calcutta p. 31 Gi braltar. Carnarvonshire, Londen n. Japan p. 31 Gibraltar. Maihar L'pool n. Calcutta p. 31 Gibraltar. Koningin Elisabeth, Midd. Zee n. Antwer- per p. 30 Gibraltar. Duivendrecht, Tuapse n. Avonmouth p. 30 Gibraltar Provvidenza, Odessa naar Falm. 30 van Stamboel ZWEMMEN HAARL. ZWEMVER. „DE DELFT" „De Delft" organiseert Zondag een auto tocht via Utrecht naar het natuurbad te Bilthoven en over Amersfoort en Hilversum weer terug. Het aantal deelnemers bedraagt ongeveer 150. GOLF KENNEMER GOLFCLUB. Aan den wedstrijd om den Van der Vliet- beker, welke Donderdag te Zandvoort ge houden is, namen 18 dames en heeren deel. De heer E. E. Seymour won den beker met een score van 65. Tweede werden me vrouw Kauffman-n en de heer Beels, beiden met 67. Voorts noteerden Jhr. J. van Speng- ler 68; Jhr. J. v. d. Bra-ndeler en baron W. F. A. van Haersolte beiden 70. SANTPOORT NED. HERV, KERK. V.m. 10 uur: Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eyslnga. NED. HERV EVANGELISATIE. V.rm 10 uur: L. Bijvanck, Amersfoort, GEREF. KERK, Burg. Enschedélaan hoek Frans Netscherlaan. V.m. 9.45 uur: Ds. W. Breukelaar. em. pred. Nam. 5.30 uur: Dezelfde. Collecte voor de Evangelisatie in Noord-Hol land. GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND. Gebouw Wüstelaan. V.m. 10 uur: Ds. L. Nieuwpoort. IJMUIDEN GEREF. KERK. Wilhelminakade. V.m, 10 uur: Dr. Lonkhuizen, van Zierikzee. Nam. 5 uur: Ds. S. E. Wesbonk. HULPKERK, Mamixschool. Vjn. 10 uur: Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5 uur: Dr. Lonkhuizen. CHR. GEREFORM. KERK. V.m. 10 uurï Ds. de Bruin, van den Haag. Nam. 5 uur: Dezelfde. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10 uur: Mgr. H. F. J. v. Vlijmen, Bisschop v. Haarlem. Nam. 3 uur: Geen dienst. DOOPSGEZ. GEM. en AFD. NED. PROTES TANTENBOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30 uur: Ds. A. W. v. Wijk v. Zaandam EVANGELISATIELOKAAL,, J. P. Coenstraat, V.m. 10 uur: de heer Jennlnga. Nam. 7.30 uur: Dezelfde. IJMUIDEN-OOST VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Vereenlgingsgebouw. Geen dienst. BAPTISTE-GEMEENTE. Aangesloten bij de Unie van Baptiste-gemeenten in Nederland, Willebrordstraat 10, IJmulden-Oost, Nam. 8 uur: Ds. J. v. d. Schors. Maandag nam. 2.30 uur: „Zusterhulp", (Alle dames welkom). Donderdag nam. 8 uur: Bijbellezing en Bid stond. GEREF. KERK, Velserduinweg, V.m. 10 uur: Ds. Teeuwen. Nam. 5 uur: Ds. Teeuwen. HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDÏNGS GEM. Willebrord straat 10, IJmulden-Oost. V.m. 10.15 uur: Godsdienstoefening. VELSEN GEREF. KERK, Koningsweg. V.m. 10 uurf Dr. D. J. van Katwijk. Nam. 5 uur: Dr. D. J. van Katwijk. BEVERWIJK ZEILEN HAARL. JACHTCLUB „HAARLEM". Zondag organiseert de Haarlemsche Jachtclub „Haarlem" op het Noorder Bui ten Spaarne en de Mooie Hel nationale- en propaganda zeilwedstrijden. VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Noorderparklaan. V.m. 10 uur: Ds. B. Peysel van IJhorst en de "Wijk. EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE. Ko ningstraat V.m. 10.30 uur: Ds. J. Ph. Haumersen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Meerstraat. V.m. 10 uur: Ds. J. D. van Calcar. EVANGELISATIE „EMANUëL". Zeestraat. V.m. 10 en nam. 6 uur: de heer Kok uit Zaandam. 12 uur: Zondagsschool. Nam. 8 uur: Openluehtsamenkomst bij het station. Maandag nam. S uur: Zangrepetitie. Donderdag nam. 2.30 uur: Vrouwenkrans. Vrijdagavond 8 uur: Dank- en bedestond, GEREF. KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10 en nam. 5 uur:, Ca-nd. J. Jonkers van Schiedam,

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 7