:l - pe zwemwedstrijden in het Spuikanaal. N. v. d. Plas wint den beker. ROEIEN VOETBAL LAWNTENNIS I IJMUIDEN. N, v. d. Plas, winnaar van den beker der Umuider Courant. De „fine fleur" van Haarlem's zwemsport- beoefenaars was Zondagmiddag de poorten van de bescheiden zweminrichting van V. z, v. binnengetrokken om deel te nemen aar de wedstrijden, die op verzoek van het bestuur van den kring Haarlem van den Ne- öerlandschen Zwemtoond in de inrichting van V. Z. V. werden gehouden. Het ging, zoo- als men weet om het kampioenschap van Haarlem over 1000 M. Het as vrij riskant, in September een ;zwem wedstrijd te organiseeren, maar V. Z. V. trof het wat het weer aangaat bijzonder goed. Het slotnummer, het steekspel mag wat lang geduurd 'hebben, het was voor den toeschouwer wel het interessantste nummer. Langs den dijk volgden de honderden met belangstelling de verrichtingen van de moe dige ridders van de kano, die elkaar met de lans te lijf gingen. En ails dan een der rid ders het onderspit had gedolven en kopje- onder ging, trilde de leeman taludbedekking un het gelach der menigte. 1000 M. vrij slag. Noor de 1000 M. wedstrijden was een baan tsjfZet van 250 M., die dus tweemaal heen dei'ug gezwommen moest worden. Set eerst werd gezwommen de 1000 M. 0 slagvoor dames, heeren en veteranen. Op.- het startsignaal gaan drie dames, elf heeren en één veteraan, K. Prins van „Haar lem" te water. Direct wordt in een flink tempo gezwommen, dat tal van deelnemers te machtig was. Het veld lag dan ook spoe dig uit elkaar en bij het eerste keerpunt is er al minstens 50 M. verschil tusschen de leiders en dien laatste, den veteraan Prins. Bij het tweede keerpunt ligt Mooi van H. P.O. aan den kop, onmiddellijk gevolgd door van Hemsbergen „Haarlem". Op hen vol gen Zeeman „Haarlem", Bannink „Haarlem" en Drijver H. V. G. B. De beide V. Z. V.-ers Visman en J. van Zwieten liggen geheel achteraan. Laatstgenoemde en Prins, als mede van He er de H. V. G. B. moeten he t zelfs tegen de drie dames afleggen. Op 50 M. van de finish gaan Mooi en van Hems bergen aan den kop. Eerstgenoemde heeft ■nog steeds de leiding. Op ongeveer 10 M. achter de leiders volgt Zeeman, vijf M. ach ter den „Haarlem"-man ligt zijn clubge noot Bannink. Dan gaat van Hemsbergen spurten en onder daverend .handgeklap tikt hij als nummer één aan- (16 min. 49 2/5 sec.) Ruim 6 sec. na hem arriveert Mooi (15 min. 55'3/5 sec.). De volledige uitslag is: Dames: 1. Mej. O. Ka;nn in 1!8 min. 56 sec., 2, mej. H. de Carpentieir in 19 min. 23 sec., 3. mej. T. Wdldeboex in 21 min. 19 sec. (allen H. P. C.) x Heeren: 1. J. van Hemsbergen „Haarlem" in 15 min. 49 2/5 sec., 2. S. L. Mooi H. P. C. in 15 min. 55 3/5 sec., 3. C. Zeeman „Haar lem" in 16 min. 8 sec., 4. H. Bannink „Haar lem" in 16 min. 14 3/5 sec., 5. Th. Drijver H. V. G. B. in 16 min. 59 sec., 6. P. Rol H. V. 6. B. in 18 min. 54 sec., 7. C. Visman V. Z. V. in 19 min. 7 sec., 8. H. va.n Heerde H. V. G. B. in 21 min. 52 sec., 9. J. van Zwieten V. Z. V. in 23 min. 24 2/5 sec., H. Paap „Haar lem" en C. Terpoorten D. W. R. gaven op. Veteranen: 1. K. Prins in 23 min. 29 4/5 seconde. 100 M, Schoolslag. In dezen wedstrijd binden 8 dames en 10 heeren den strijd aan, welke wat de dames betreft, een onbedreigde overwinning bracht voor mej. Kollerie D, W. R. in 20 min. 11/5 sec. en eveneens wat de heeren betreft voor A. J. v. d. Meer D. W. R. in 18 min. 58 4/5 sec. Het onderling verschil is hier minder groot dan bij de 1000 M. vrije slag. Mej. Mollevanager kwam spoedig in de achterhoe de. Langen tijd is zij de laatste met Helios eveneens van V. Z. V. naast haar. Ten slotte weet zij hem te passeeren ,en tikt zij nog 1/5 sec. aan voor mej. van Putten Zignea. De uitslag is Dames: 1. Mej. L. Kollerie D. W. R. in 20 min. 11/5 sec., 2. mej. H. Haase Zignea in 20 min. 19 sec., 3. mej. G. Knuyt Zignea in 21 min. 49 2/5 sec., 4. mej. T. de Wit V. Z. V. in 22 min. 11 sec., 5. mej. N. Vooren V. Z. V. in 22 min. 46 sec., 6. mej. I. Kubatz H. P. C. in 22 min. 22 2/5 seca, 7. mej. G. Molle- vanger V. Z. V. in 22 min.55 3/5 sec. 8. mej. H. van Putten Zignea in 22 min.5'5 4/5sec. Heeren: 1. A. J. v. d. Meer „Haarlem" in 18.58 4/5 sec., 2. C. van Ellinckhuyzen „Haar lem" in 19 min. 6 4/5 sec., 3. W. Hofman „Haarlem" in 19 min. 313/5 sec., 4. J. Kol lerie D. W. R. in 20 min. 6 sec., 5. G. Oaptein „Haarlem" in 20 min. 14 sec., 6. K. Rol H. V. G. B. in 20 (min. 20 sec., 7. S. Oudhuizen V. Z. V. in 20 min. 23 sec., 8, W. Buten- schön V Z. V. in 22 min. 38 2/5 sec., 9. J. C. Kluit D. W. R. in 23 min. 42 3/5 sec., 10. G. Helios V. Z. V. in 23 min. 47 1/5 sec. Voor de twee eerstaankomenden in deze vijf wedstrijden was door het bestuur van V. Z. V. een kunstvoorwerp beschikbaar ge steld. Waterpolo. H. V. G. B. comb.D. W. R. comb. 24 Haarlemsch 7-tal AHaarlemsch 7-tal B 7—4. Het winnende zevental bestond uit de hee ren Boeree en Bouwer (ibeiden H. V. G. B.) van Zadel en Mooi (beiden H. P. C.), N. de Vries CD. W. R.), Van Hemsbergen en Ban nink (bedden Haarlem"). Voïkswedsfcrijden. 100 M. vrij-e slag heeren (17 deelnemers): I. J. M-elgerd 1 min. 25 sec., 2 J. de Niet 1 min. 37 2/5 sec., 3. E. Bunte 1 min. 43 sec., 4. A. J. Waal 1 min. 46 3/5 sec., 5. H. J. Stam mer 1 min. 48 2/5 sec., 6. G. van Heyst i min. 50 sec., 7. K. van Heyst 1 min. 511/5 sec., 8. W. Snoek 1 min. 512/6 sec., 9. D. J. Gou-da 1 min. 52 2/5 sec., 10. F. Koning 1 min. 53 1/5 sec., 11. A. Zwaan 1 min. 55 4/5 sec., 12. D. Dijkhuizen 1 min. 56 sec., 13 R. v. d. Bos 2 min., 14 M. Kaan 2 min. 11 2/5 sec., 16. D. Schenk 2 min. 24 sec., 16 F. de Jong 2 min. 27 4/5 sec., 17 Chr. Hoppe 2 men. 37)1/5 sec. 100 M. schoolslag heeren (10 deelnemers): 1. J. A. 'C. Kro-on 1 min. 40 4/5 sec., 2 J. Bart 1 min. 42 1/5 sec., 3. G. van Heyst 1 min. 574/5 sec,, 4. J.. de Niet 2 min. 2/5 sec., 5. W. Snoek 2 min. 3 sec., 6. R. v. d. Bos 2 min 3/5 sec., 7. 'F. Licht 2 min. 8 sec., 8. J. M. Heere 2 min. 14 sec., 9. A. Zwaan 2 min. 15 sec., 10. F. de Jong 2 min. 43 4/5 sec. Ook voor deze wedstrijden waren twee prijzen beschikbaar. Steekspel met kano's. Voor het steekspel met kano's was veel animo. 28 peddelaars bekampten elkaar niet de lans, die echter voor deze gelegenheid geen punt, maar een soort stootkussen aan het eind had. De beker, door ons blad voor dezen wed strijd beschikbaar gesteld werd -gewonnen door N. van der Plas. Vierder is de uitslag: 2en prijs F.' Licht, 3en prijs D. Zwier, 4en prijs C. Dekker. Bob Pearce slaat Phelps* TORONTO, Te Toronto heeft de. met spanning tegemoet geziene ontmoeting tusschen de beide beste scull-ers ter wereld Bob Pearce en Ted Phelps plaats gehad. De Olympische kampioen kon den wereldkam pioen profs, met gemak kloppen. Het verschil bedroeg twintig bootlengten. „Die Spaernebeker"-tournooi. Stormvogels en Haarlem verliezen. Gelijk Rotterdam, Amsterdam en Gronin gen, die reeds jaren het seizoen openen met een tournooi (Zilveren Bal, A.R.O.L.-beker) heeft thans ook Haarlem een jaarlijks terug- keerend voetbalfestijn gekregen, waarvoor gis teren de eerste wedstrijden op het Haarlem- terrein werden gespeeld. StormvogelsVelocitas (34) Des middags kwamen de elftallen van Stormvogels en Velocitas binnen de lijnen, twee tegenstanders uit de kampioenscomne- titie. De volgende elftallen komen tegenover el kaar: Velocitas: Bolhuis, Pots, Brink, Fransen, Huizering, Mulder, Heideveld, Bonsema, Meulema, Van Meel, Mohrman. Stormvogels: de Waard, v. Roode, Schoorl, Groeneveld, v. d. Steen, .v. d. Velde, Prins, Feije, Koster, Haak, De Waard. Velocitas heeft in den aanvang het beste van 't spel en de achterhoede van Storm vogels krijgt het hard te verantwoorden. Als Heideveld goed voorzet heeft Haak het onge luk in eigen doel te trappen 10) De Waard brengt beide partijen op gelijken voet. Een goede pass van Groeneveld wordt door Schoorl benut en Stormvogels heeft de leiding. De stand blijft tot rust onveranderd. Spoedig na rust heeft Velocitas succes met een hard schot van Meulema (22). Na ver schillende vergeefsche aanvallen van beide voorhoeden is het Bonsema die een voorzet van Mohrman benut waardoor Velocitas weel de leiding heeft. De Waard maakt de gelijkmaker (3—3). 't Is nu een gelijkopgaande strijd met span nende momenten. Een hard schot van grooten afstand van Meulema is de Waard te machtig (3—4). Als tweede wedstrijd volgde: Haarlem5t Gooi (3—7) De elftallen stellen zich als volgt op: Haarlem: Kaan, v. d. Berg, Huysmans, v. d. Valk, v. Gooi, Vreeken, Iseger, v. Polanen, Verwaal, Oldenburg, Kammeijer. 't Gooi: M. Cohen, Anijs, Wentink, J. Cohen, Grij zenhout, V. Es, B. Sterk, E. Sterk, Hassink, Spaans, M. Cohen. Haarlem begint met den aanval, waarna 't Gooi het spel overneemt. Een schot van J. Cohen springt via den paal in doel (01). 't Gooi bracht voor rust den, stand nog op 3—0. Na de rust is 't Gooi 'spoedig weer aan 't woord en als v. d. Berg mist maakt Wentink er 4—0 van. Wentink en J. Cohen brengen den stand op 60. Ten slotte maakt Van Polanen een tegenpunt en Verwaal een tweede. Bij een vrijen trap op 't Haarlem-doel schopt Van Es den terugspringenden bal in (72). Dan maakt v. Polanen nog een derde doelpunt en met 73 komt het einde. VelocitasStormvogels. OP DE TRIBUNE. Tijdens bovengenoemden wedstrijd zeide men op de tribune in Stormvogels-kringen: tïat, doelman De Waard bij bet eerste door Haak gemaakte doelpunt eer had moe ten ingrijpen en bij het tweede doelpunt ook niet vrij uitging, maar dat bij dit laatste schot de bal plots een verrassende wending nam, dat Haak blijkbaar zijn abonnement op het maken van doelpunten in eigen doel nog niet had opgezegd, doch dat hij overigens weer in buitengewone conditie was, dat Koster een zwak punt in de IJmuider- verdediging was en zeer gemakkelijk ge passeerd W'erd, dat Fijen weer tal van mooie staaltjes liet zien, maar nog meer zou bereiken, wanneer ■Haak ter linkerzijde minder vaak behoefde bij te springen, dat Prins een onvermoeide werker was, maar met minder moeite nog meer zou be reiken, als hij den bal vlugger afgaf -en zijn lange een-tres eens afwisselde met een throughpass, dat Van der Velde nog steeds een terrier is, die vasthoudt en steeds daar opduikt, waar gevaar is, dat Van der Steen de meest constante speler in de voorhoiede is, maar in bepaalde gevallen eens vaker plotseling snel naar binnen moest schieten, dat Groeneveld in het veld vaak aardig voetbal liet zien, doch wat meer, beter en harder moest schieten, dat „mijn Ar ie" inderdaad twee mooie doelpunten maakte, maar er van izijn spel- verdeeling te weinig terecht kwam, omdat hij een tempo te langzaam was, dat Van Roooden tegen Alcmaria blijk baar al zijn kruit verschoten had, althans dezen middag weinig' goeds liet zien, dat links-buiten De Waard zoo goed links moest kunnen voorzetten, als bij het, getuige het nemen van corners, rechts kan. LUISTERVINK. Een moment uit het kano-steekspel tijdens de zwemwedstrijden van de V. te VeJseai. Jubileumwedstrijden van De Kennemers. Zondagmorgen werd de laatste finale ge speeld, van bovengenoemde wedstrijden, tus schen de Kennemer-Junioren en die van V.S.V. Na een spannende partij bleven de Kennemers met 5—3 in de meerderheid en wonnen zoodoende den len prijs. V.S.V. ver kreeg den tweeden. De uitslag van de Kennemers-veteranen en Oud-Kennemers was 32 in het voordeel van de Oud-Kennemers. Daarna speelde Kennemers I tJegen de nieuwe 2e klasser O.V.V.O. uit Amsterdam waarbij deze met 64 in de meerderheid bleven. Des avonds had de prijsuitreiking plaats, waar de volgende club de prijzen behaalden: lste af deeling: le prijs beker Kennemers 2, 2e prijs beker Kinheim 2. 2e afdeeling: le prijs beker V.S.V. 3; 2e prijs beker Kinheim 3. Juniorcnafdeeling le prijs beker Kenne mers A; 2e prijs beker V.S.V. a. Stormvogels, V.S.V., Kinheim. Z.V.V., V. V.B., Uitgeest en Assendelft ontvingen een Jubileumsmedaille. V. S. V,-West-Frisia (23) Opening nieuw terrein der V. V. Medemblik. De burgemeester van Medemblik doet den aftrap. V.S.V. neemt den aanval over en oefent een zwaren druk op het West-Frisia doel uit. Vrij onverwacht maakt Van der Brabcr een doelpunt voor West Frisia (01). V.S.V. krijgt een corner te nemen waaruit J. Michel den gelijkmaker scoort (11). V.S.V. neemt nu geruimen tijd het spel In handen. De rechtsbuiten Wolf jr. geeft V.S.V. de leiding (21). Vlak voor de rust krijgt West-Frisia nog een corner te nemen welke echter geen resultaat oplevert. De rust gaat in met een 21 voorsprong voor V.S.V. West Frisia krijgt nu weer een corner te nemen welke door den linksbinnen wordt in gezet (2—2). Als de tijd verstreken is Is de stand nog steeds 22. Besloten wordt den strijd een kwartier te verlengen. Pas in de 14e minuut van de ver lenging weet West-Frisia de winnende goal te scoren en won zij hierdoor met 3—2 dezen spannende wedstrijd. Jaarvergadering van den Kon. Ned. Voetbalbond. AMSTERDAM, 3 Sept. De K.N.V.B. hield Zondag in hotel de l'Europe te Amsterdam zi,jn jaarlijksche Bondsvergadering onder lei ding van dr. D. van Prooye. Na een zeer kort openingswoord van den voorzitter werden de notulen van de vorige bondsvergadering goedgekeurd, evenals het jaarverslag 1932—1933. Goedgekeurd werd ook de voorloopige Be grooting voor het seizoen 1933—1934. De uit gaven van de Huishoudelijke rekening worden begroot op f 137.200; de ontvangsten op f 96.040, zijnde 70% van het totaal der uit gaven. De niet-huishoudelijke rekening sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 53.996.64. Tot leden van de financieele commissie werden herbenoemd de heeren L. F. H. Dirk zwager, Jiac. F. Lamey, L. J. J. Loback, A. L. M. Schroder; in de plaats van den heer J. D. van Bennekom werd benoemd de heer Hamburg. De comr.vissie van Beroep werd in haar ge heel herkozen. Hierna kwam aan de orde het hoofdpunt van de agenda, n.l. het rapport, uitgebracht door de commissie-Kips, inzake de amateurs bepalingen. Deze commissie had tot opdracht, na te gaan, of de amateursbepalingen al dan niet moeten worden gewijzigd. Zij concludeer de tot het onveranderd laten van de eerste vier artikelen, die hét eigenlijke amateurs beginsel vastleggen en bevestigen, dat de ge- heele organisatie van den K.N.V.B. een ama teursorganisatie is. Zij stelde wat de overige artikelen betreft, verschillende wijzigingen voor, die over 't 'algemeen de amateursbepalin gen verscherpen. Het Bondsbestuur zegt in zijn prae-advies, ondanks alle waiardeering voor het werk dei- commissie, na kennismaking van haar rap port en voorstellen, het gevoel van eenige te leurstelling niet te kunnen onderdrukken. Het is van oordeel, dat er bepalingen in het leven moeten worden geroepen, welke meer in over eenstemming zijn met de gewijzigde tijdsom standigheden en opvattingen. Het Bondsbe stuur stelt daarom o.a. voor, te bepalen, dat een amateur uit de kas der vereeniging de reiskosten, de kosten voor maaltijden, en in dien noodig nachtverblijf tot een nader vast te stellen bedrag, mag ontvangen. Deze ver goedingen mogen aan geen anderen verstrekt worden, dan aan spelers, hun dames en be geleidende functionarissen der vereeniging, tot een totaal aantal van ten hoogste 25 per sonen. Ook meent het bestuur dat hun, die het K.N.V.B.-leiders-diploma hebben weten te verwerven, hun deelnemen aan competitie wedstrijden, onder bepaalde restrictie, niet moet worden ontzegd, zoo zij voor het geven van voetballessen, een billijke, nader te be palen' vergoeding aanvaarden. Over dit rapport-Kips c.s. en het prae-advies van het Bondsbestuur ontspon zich een zeer uitvoerige en langdurige gedachtenwisseling, waarbij van bestuurszijde erop werd gewezen, 'dat controle op de arnateursbepal ingen zooals de commissie-Kips die wil, ten eenenmale on mogelijk is. De heer Kips vestigde er in zijn verdediging van het rapport de aandacht op, dat het pro fessionalisme, in alle landen waar het inge voerd is, een ramp voor het amateurisme is. Het deed spr. daarom genoegen, dat in deze vergadering geen stemmen zijn opgegaan tot invoering van het professionalisme, toch is een motie Bergveldt c.s. ingediend, waarin het bestuur wordt uitgenoodigd het amateurisme en het professionalisme vóór het seizoen 19341935 te regelen, en geen onderscheid daartusschen meer te maken, maar hierop ontbreekt elke toelichting en daar kan dus moeilijk over worden gesproken. Wat spr. mist in het praeadvies van het Bondsbestuur is het ontbreken van den absoluten wil, het amateurisme te handhaven. De commissie wil met diverse bepalingen het bestuur de wape nen in handen geven om het amateurisme te verdedigen en te. handhaven, maar het be stuur wenscht dié wapens niet, doemt den Bond daardoor tot impotentie en dit juist maakt spr. zoo schuw voor het praeadvies van het bestuur. Spr. dringt er tenslotte met klem op aan, te bedenken, dat elke beslissing, die gaat in de richting van betaling aan den spe ler, een onherstelbare beslissing is. De voorzitter, dr. van Prooye bestreed dat het bondsbestuur ook maar eenigszins in de richting van het professionalisme wilde gaan. De fout van de commissie Kips c.s. is, dat zij in het geheel geen rekening heeft ge houden met de veranderde tijdsomstandig heden en de tegenwoordige opvattingen; als de heer Kips tien jaar geleden deze rede had gehouden, zou spr. het geheel met hem eens zijn geweest, maar thans niet, nu de omstan digheden geheel gewijzigd zijn. Na uitvoerige replieken werd nog door den beer Bergveldt zijn. motie verdedigd. Spreker's bedoeling was hier invoering van het z.g. Zwit- sersche. stelsel te bevorderen en niet meer te sipreken van amateurs en professionals maar enkel van voetballers. Deze motie werd bij zitten en opstaan met bijna alle stemmen tegen verworpen. Een motie van uitstel voorgesteld door afd. IV en toegelicht door mr. Schoon, werd ver worpen met 34—38 stemmen. Na de pauze kwam daarop het rapport-Kips artikelsgewijze in stemming. Art. 7 (de z.g. controle-maatregelen) gelijk de commissie dit voorstelt, werd verworpen, zoodat het tegenwoordig art. 7 dus ongewij zigd blijft. Het .rapport-Kips c.s. werd, behalve dus art. 7, verder in zijn geheel aangenomen. A'an de orde ikwaim hierna het rapport, uit gebracht door de commissie inzake strafrecht pleging in den K.N.V.B. Afcl. I en afd. II hadden hierop moties in gediend, waarbij de wenschelijkheid werd uit gesproken om de strafrechtpleging los te ma ken van de Bondsleiding en deze aangelegen heid in dezen geest nader door een .commissie te doen onderzoeken. Deze moties werden door dl*. C. Spoelder nader verdedigd. Na langdurige discussie werd de motie van afd. II aangenomen, waardoor de strafrecht pleging los gemaakt zal worden van de Bondsleiding. In behandeling kwamen hierop diverse voorstellen tot wijziging van de overschrij vingsbepalingen. Hierbij deelde de heer Val- kema namens het bestuur mede, dat voortaan een speler als hij vóór 1 Januari overschrij ving aanvraagt, reeds met ingang van de e.v. eersten Augustus voor zijn nieuwe vereeni ging mag gaan spelen, waarna verschillende voorgestelde bepalingen weder door de voor stellers werden ingetrokken. Eveneens werd ingetrokken een voorstel van de heeren W. Dorenbos c.s. om de afd. I en II der eerste klasse na de twee eerstvolgende seizoenen uit te breiden en op 12 te brengen. Een voorstel van de heeren Koolhaas c.s. om art. 23 van het Reglement op Serie wed strijden te wijzigen in dier voege, dat aan den K.N.V.B. een bedrag van 5 pet. van de bruto- ontvangst na aftrek van onkosten en ver makelijkheidsbelasting moet worden vei*goed, verkreeg niet de vereischte meerderheid, noo dig voor een reglementswijziging. Na rond vraag werd de vergadering gesloten. plaats tus- Corinthian- van scheids- VitesseCorinthians (21) Arnhem, 2 Seipt. Op het Viteaseterredn te Arn hem beeft Zaterdagmiddag de ontmoeting plaats gehad tusschen Vitesse en het Engel- sche Corinthians elftal. Na een kwartier spelen weet de Engelsehe midvoor Whewe.il Keeper Halle te passeeren (01). Hel spel verplaatst zioh nu weer naar de Engelsehe helft, wat voor het grootste deel van den wedstrijd het geval blijft. Na 43 mi nuten weet Vente de gelijkmaker te scoren (11). In de tweede helft zet Vitesse eveneens weer duchtig op. Uit een fout van den Engel sehen keeper Huddle weet Dam voordeel te trekken en aan zijn club met 21 leiding te geven, waarin geen verandering meer kwam. H. V. V.Corinthians (62) H. V. V. BESLUIT HET FEEST MET EEN OVERWINNING. DEN HAAG, 3 September. Tot besluit van de feestelijkheden ter gelegenheid van het jubileum van H. V. V. vond Zon dagmiddag een wedstrijd schen H. V. V. I en de Football Club, onder leiding rechter Boekman. De rust ging in met een 50 voorsprong van H. V. V., het einde kwam met een 62- overwinning voor de gastheeren. Verschillende uitslagen. ROTTERDAM, Zondag werd het Voet- baltoumooi om den „Zilveren Bal" voortge zet. •De resultaten zijn: ExcelsiorBe Quick 13 V.O.C.—Willem II 1—2 Hennes D. V. S.Feijenoord 00 Feijenoord wint met strafschoppen. -XerxesSparta 13 Be Quick—Willerii II 2—2 Willem II wint met strafschoppen. FeijenoordSparta 6-0 De eindwedstrijd Willem II—Feijenoord vindt Zondag 10 September plaats. Om den Philips Voetbalbeker EINDHOVEN, 3 September Zondag zijn op het P. S. V. terrein te Eindhoven de jaar lijksche wedstrijden om den Pbilipsbeker gehouden. De resultaten zijn: EindhovenDe Valk 5—0 EindhovenP. S. V. 20 Eindhoven wint dus den beker. Het Aroltournooï. AMSTERDAM, De uitslagen van de voort gezette wedstrijden om den Arolbeker zijn: NA.C.D.W.S. 3—2 AjaxH. B. S. 3—1 AjaxN. A. C. 6—1 Ajax heeft den Arol-beker gewonnen. Vriendschappelijk. 4—1 4—6 6—5 D. H. C.—P. E. C. HengeloB. V. V. BorneTubantia NATIONALE TENNIS- KAMPIOENSCHAPPEN. Mej. Rollin Couquerque, mevr. DrosCanters, Timmer en Koop man zegevieren. De uitslagen van de Zaterdag te Amster dam gespeelde wedstrijden zijn: DamesenkelspelHalve eindstrijden. Mej. Rollin-Couquerque slaat mej. Terwindit 6—2 64. Mevr. Dros—Canters sl. Mej. van Lin- donok 75 63. Heerenenkel'Spel. Kwarteiindstrijd: Leembrug gen sl. Scheurleer 63 26 46 61 62. Halve eindstrijden; Timmer sl. Koopman 75 97 6—3, Karsten sl. Leembruggen 61 3—6 6—3 7—5, Dames'dubbelsipel: Halve eindstrijden: Mej. Beizer en mej, Kerckboff sl. Mevr. Straub- Jansen en mej Jurrema met 61 64. Mej. Rolldn-Oouquerque en Mevr. Dros—Can ters sl. Mevr. Meckel en mej. Mechel 61 62. Heerendubbelspel. Halve eindstrijden: Tim met en Koopman slaan Van Eek en Wetselaar 61 64 86. Karsten en Weber slaan Hug- han en Leembruggen 64 64 46 63. Gemengd dubbelspel: Finale: Mej. Rollin Couquerque en Timmer slaan Mevr. Dros-Can- ter en Koopman 64 60. Zondag werden de eindstrijden gestreden, met als uitslag; Heeremenkelsipel Timmer sl. Karsten 62 6—0 6—2. Damesenbelspel: Mej. Rollin-Couquerque sl. Mevr. DrosCanters 64 64. Heerendubelspel: Timmer en Koopman sL Karsten en Weber 64 64 62. Mej. Rollin-Couquerque en Mevr. Dros Canters sl. Mej, Beizer en mej. Kerckhoff 6—2 6—4. Uitslag kampioenschap oefenmeesters. NOORDWIJK, De einduitslagen van het tournooi om het kampioenschap van Neder land oefenmeesters is: H. Goedraad slaat Waesdorp 64. 62, 0—6, 6—4. Waesdorp en Hermes slaan Dikman en Goedraad 9—7, 7—5, 86.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3