HET NIEUWE AVONDBLAD Goed nieuws van de Jaarbeurs. Opleving hij een deel der industrie. Coudvisscherij. Ige JAARGANG NO. 260 Woensdag 6 SEPT. 1933 IJMUIDEQ COURANT ABONNEMENTEN: per week 10ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers Zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheels invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; f 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeerïngen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Grooter deelneming dan vorig jaar. Mislukte wereldconferentie een stimulans Gisteren werd de 29e jaarbeurs te tUrecht geopend en zooals dat gebruikelijk is, is deze opening voorafgegaan door een perscon ferentie, waarin de secretaris-generaal, de heer W. Graadt van Roggen een rede hield, waarin hij de economische toestanden en vooruitzichten in ons land behandelde. Wij hoorden in zijn uiteenzetting een optimisti- schen, althans hoopvollen klank. Wij ontleenen aan de rede van den heer Graadt van Roggen het volgende: Deze najaarsbeurs is die van het vorige jaar voorbij gesreefd. Het aantal deelnemers bedraagt 1109 tegen 1053 ter najaarsbeurs 1932; het aantal vierkante meters verhuurde uitstalruimte steeg van 12,309 M2 tot 12,886 M2. Niettegenstaande geweldige economi sche beroeringen tijdens de voorbereiding zijn alle groepen, die aan de najaarsbeurzen van ouds plachten deel te nemen, quantita.tief onverminderd en qualitatief onverzwakt be houden gebleven. Het terrein Vredenburg is eveneens wederom in najaarsformaat in jebruife. In het jaarbeursgebouw zelf zijn in iotaal 750 M2 méér verhuurd. De XXIXe Nederlandsche jaarbeurs vaart uit veel goeden moed, deze .goede moed" heeft een kleine, maar reëele basis. De voor bereiding van deze najaarbeurs heeft aan getoond, dat er over het algemeen een betere en hoopvollere stemming heerscht in zaken- kringen en dat deze betere stemming zijn oorzaak vindt in zakelijke verschijnselen, die op verbetering van den economischen toe stand wijzen en in hoofdzaak tot twee facto ren te herleiden zijn: een iets grootere acti viteit en een iets groote stabiliteit. Voorop gesteld zij dat hier alleen sprake is van die kringen van het Nederlandsche zakenleven, die met deze najaarsbeurs te maken hebben gehad, waarbij in het oog gehouden dient te worden, dat aan de najaarsbeurzen voorna melijk deelnemen die industrieën, die voor de directe consumptie werken, aan seizoensin vloeden onderhevig zijn en minder dan de aan de voorjaarsbeurzen deelnemende in dustrieën met export-moeilijkheden te kam pen hebben. Daar juist door de in het laatste half jaar voorgevallen gebeurtenissen op economisch gebied de Nederlandsche export belangen in het nauw zijn gedreven, mag geenszins .de betere stemming, in de kringen van de aan deze najaarsbeurs deelnemende industrieën geconstateerd, voor ons bedrijfs leven over de geheele linie geldig verklaard worden. Deze verschijnselen, die op een verademing van den economischen toestand wijzen, vin den steun in sommige jaarverslagen van in- dustrieele en commercieele ondernemingen en in enkele gegevens van het Centra-al Bu reau voor de Statistiek. Sommige van de pos ten, die rechtstreeks verband houden met den gang van zaken in het bedrijfsleven ma ken in het laatste halfjaar geen slecht fi guur: het goederenvervoer met het buiten land over zee en langs de rivieren geeft hoo- ger tonnage dan een jaar geleden; de hoo- ge're bédragen, het giroverkeer betreffende, wijzen op een vlottenen omloop van het geld, en voor de eerste maal. sedert Februari 1930 is, blijkens de nog niet gepubliceerde gege vens van het Centraal Bureau voor de Sta- tisk, over de maand Juli 1933 het totaalcijfer van onze handelsbeweging in en uitvoer te zamen, zonder gouden en zilveren munt hooger dan over de maand Juli 1932. Wat vooral de stemming in zakenkringen verbeterd heeft, is het feit, door statistisch bewijs ondersteund, dat de betere resultaten in het eerste half jaar van 1933 niet alleen uitgingen boven de gewone seizoénsopleving, maar en daarin vooral lag een grond voor veler bemoediging dat de opleving zich tot op dit oogenblik heeft weten door te zetten zonder een algemeene neiging te vertoonen om weer terug te vallen. Tot de betere stemming heeft, ook nog mede gewerkt de mislukking van de Londensche we reldconferentie; deze is voor een breeden kring van zakenmenschen een ware opluchting ge weest. De Londensche conferentie, die met Breughel's schilderij, de „Parabool der Blin den" wel een der diepste belijdenissen van menschelijke richtingloosheid is geweest, heeft met één slag het heil-verwachten van conferenties te niet gedaan en de koopman heeft begrepen, dat hij in de eerste plaats maar moet trachten alleen of met zijn mede- lotgenooten in eigen kring, zichzelf te helpen. Ondanks het lage peil van ons economisch leven geeft wat wij thans om ons heen zien gebeuren geen beeld van zwakte, geen beeld van een uitgeputte maatschappij, maar het toont ons een bedrijfsleven, dat bezig is zich te herstellen. De eisch. dien deze najaarsbeurs nadrukke lijk de zakenwereld stelt, luidt: bereidt üw daad. Het afgeloopen halfjaar is voor hen, die deze najaarsbeurs hebben voorbereid, een pe riode van intensief werken geweest. De resul taten er van vallen in twéé categorieën uit een: de eëne groep geeft resultaten te zien, de andere: vooruitzichten. Wat de buitenlandsche deelneming betreft, is die van Duitschland teruggeloopen onder invloed der bekende gebeurtenissen der laat ste maanden. De Italiaansche sectie komt dit maal wederom grooter voor den dag dan het vorige jaar. Het is niet onmogelijk, dat door de voorge stelde wijziging der cöntingenteeringswetten de buitenlandsche deelneming aan onze jaar beurs gunstig beïnvloed zal worden. Het jaarbeursbestuur zet de pogingen om de Nederlandsche industrie -aan buitenland sche jaarbeurzen collectief te doen deelnemen, voort. In voorbereiding isvoorts een afdee- ling der uitvinders, welke aan de Nederland sche jaarbeurzen verbonden zal worden. Dank zij een beslissing van de Nederland sche Spoorwegen, is thans ook de Nederland sche Jaarbeurs opgenomen in de groote in ternationale regeling, waarbij de buitenland sche spoorwegen aan bezoekers der internatio nale jaarbeurzen een korting van 25% op den prijs der gewone biljetten, toestaan, zoowel voor de heen- als de terugreis. Zoo varen wij dan uit, aldus de heer Graadt van Roggen, met het onmiskenbare gevoel, dat wij, meer dan een half jaar geleden, weer wat wind in de zeilen hebben. Het oogenblik is daar opa door daden waar te maken het de vies, dat ons Hollanders, die de zee liefhebben om haar gevaren en om haar gewin, uit het hart is gegrepen: luctor et emergo: ik wor stel maar ik kom boven. Op deze als altijd uitstekend georgani seerde jaarbeurs is ditmaal een groot aan tal nieuwe artikelen geëxposeerd op velerlei gebied. Tijdens de jaarbeurs zullen weer vele officieele personen én corporaties een bezoek aan Utrecht brengen. IJMUIDEN DE NOORDZEESLUIZEN. Door de Noordzeesluizen alhier zijn in de maand Augustus geschut: uit zee 285 stoom- en motorschepen met 1.986.246 M3. inhoud en naar zee 287 stoom- en motorschepen met een inhoud van 1.962.156 M3. FRANSCHE SCHIPPER IN ENGELAND BEBOET. De Engelsche visscherij -kruiser Godetia, hier welbekend heeft dezer dagen in Lowes toft binnengebracht den te Boulogne thuis- behoorende motortrawler l'Agneau Dieu, die door den politiekruiser betrapt werd terwijl hij visschende was in den Theemsmond bin nen de 3 rnijls zone. 'De Fransche schipper kreeg 10 boete en werd voorts veroordeeld tot betaling der kosten ten bedrage van 7 guineas, terwijl het vischtuig werd verbeurd verklaard en vernield. De schipper voerde tot zijn verdediging aan dat hij buiten de limiet was, maar de commandant van de Godetia zeide, dat dit niet mogelijk was, daar de Theems-mond duidelijk uitgemerkt en afgebakend is. Als verzachtende omstandigheid werd aange merkt, dat de schipper 25 jaren geleden met levensgevaar 15 Engelsche schipbreukelingen had gered. NIEUWE ZAAK. Door de fa. Bergisch, bandagist te Haar- Im, is ten behoeve van haar clientèle te IJmuiden in perceel Julianakade 23 een fi liaal geopend. Dit filiaal is niet zoo zeer ingericht als win kel of magazijn, waar men een overzicht heeft van al daar te koop zijnde goederen en (De heer Lindeboom heelt te Olst, bij het hengelen in den lJsel, een zakport.efeuille mei f 755. opgehaald). Wanneer ik hengelaars zie staan Aan d'oever van een snellen vliet, Dan vraag ik mij zoo weieens af: Waarom bekoort die sport me niet? Wat is er in dit tijdverdrijf Voor schoonheid, die ik nog niet ken Hoe komt het, dat ik nog maar steeds Geen visehieüze cirkelaar ben? Ik vond nooit antwoord op die vraag, Maar toen ik dit berichtje las, Begreep ik, dat de hengelsport Vol onvermoede charme was. De dag zal niét veel ouder zijn, Voordat ook ik een hengel koop, Waarna ik zeker onverwijld Mijn eerste Vischcollege loop. Geachte broederhengelaars, Maak u niet noodeloos bevreesd Voor concurrentie van mijn kant, Wanneer u van mijn plannen leest. Ik gun u alle baars en snoek, Zelfs karper, voren, bliek en aal, Omdat ik mij uitsluitend tot De portefeuillevangst bepaal. Maar voor 'k die goudvischsoort belaag, Hoop ik, dat ik nog even hoor Van den heer Lindeboom te Olst: Welk aas gebruikt men daar nou voor? P. GAS US. wel omdat genoemde firma geen confectie- artikelen verkoopt. Al de door de fa. Bergisch vervaardigde buikgordels, breukbanden, corsetten enz. wor den slechts op maat geleverd en op eigen ateliers vervaardigd. In het filiaal kan men de cliëritèlé alle gewenschte inlichtingen ver schaffen, terwijl tevens paskamers aanwe zig zijn. NED. CHRISTEN VROUWEN BOND. EXCURSIE NAAR ROTTERDAM. Dinsdag heeft de afd. IJmuiden van den Ned. Christen-Vrouwenbond onder leidinr van mevrouw Swaan een excursie gemaakt naar de Blue-Bandfabrieken to Rotterdam. Dank zij het mooie weer. is dit een prachtige tocht geweest dif door de deelneemsters niet licht vergeten zal worden. In Rotterdam aan gekomen, werd eerst met twee autocars een rondritje door de stad gemaakt en van bui ten het glazen paleis van Van Nelle, aan den zelfkant der stad gelegen, bezichtigd, waar na men eindelijk bij de van den Bergh's Li mited. fabrieken kwam. Hier werden de dames ontvangen door een der directeuren, die vergezeld van nog een drietal heeren en een dame de bezoeksters rondleidden. Allen waren vol lof over de zin delijkheid, die zich in de fabriek deed ken merken. Het bezoek heeft ongeveer 4 uren geduurd, waarin veel is gezien en.... geproefd. De mede-geleidster gaf eenige bak- en braad- proeven met Blue-Band. De op deze wijze verkregen resultaten wer den door de bezoeksters genuttigd. Tot slot verzamelden allen zich aan de door de di rectie aangeboden lunch, waarna men hoogst voldaan de stad inwandelde, om vervolgens een kijkje in Rotterdam's winkelstraten te kunnen nemen. DE LETTERWEDSTRIJD EN DE ORANJE- VEREENIGING In den in ons blad van gisteren vermelden uitslag van het letterraadsel van de Oranje vereniging „Wilhelmina" moet een kleine wijziging worden aangebracht. De oplossing van prijsvraag 2 (gele letters") moet zijn: „Lang leve onze geëerbiedigde Koningin", van prijsvraag 3 (roode letters) „Koopt in onze gemeente" en van prijsvraag 4 (zwarte letters): ..Wordt lid van de Oranje vereeniging „Wilhelmina". HET VERTREK VAN DEN HEER BRANDSTEDER. EEN MEDEDEELING AAN DE LEDEN. Met een circulaire heeft de heer J. A. Brand steden afscheid genomen van de leden zijner organisatie. Daarin staat o.a.: „Hierbij geef ik u kennis dat door mij aan het hoofdbestuur ontslag is aangevraagd als secretaris der IJmuider Federatie, welk ont slag mij met ingang van Maandag 4 Septem ber werd verleend.'" De redenen, welke mij tot dit besluit heb ben gebracht, wil ik hier heel in 't kort even uiteen zetten. Bij het beëindigen der staking werd een regeling aanvaard, waarbij zij 't wellicht tijdelijk de leiding van het IJmuider werk gelegd werd in handen van het hoofdbestuur. Daar deze' regeling in het belang van de or ganisatie en van de IJmuider visscherij-ar beiders moest worden getroffen, heb ik daar aan niet alleen zonder de minste aarzeling mijn stem gegeven, maar ook de doorvoerin: er van krachtig helpen bevorderen. Echter, met deze nieuwe regeling van het werk der leiding werd mijn arbeidskracht, althans wat het eigenlijke vakvereenigings- werk betreft ij daarvoor vestigde ik mij in 1926 te IJmuiden hier verder overbodig. Kameraden Juist tien jaar geleden begon ik als hoofd bestuurder van de Federatie van Transport arbeiders, met Blaas en Hellings de totaal verdwenen IJmuider Federatie weer op te bouwen. Over Januari 1923 werden, aan de inmid dels weer ingeschreven leden. 186.contributie zegels verkocht. Wij had-en dus 46 betalende leden! In dat eerste, jaar brachten wij het tot 5128 zegels, of nog geen 100 betalende le den. Onvermoeid werd het werk voor d-e be langen der IJmuider visscherij arbeiders zijnde nagenoeg onze eenigste propaganda voortgezet. Over de eerste acht maanden van 1933 wer den 66170 zegels' verkocht, vertegenwoordi gende 1946 betalende leden. Juist, dus 1900 le den meer dan in hét eerste jaar van deze werkperiode. Zoo staat uw organisatie na en vooral ook door den gevoerden strijd sterker dan ooit. Wat nu de toekomst ook moge brengen het wereldgebeuren kan nu eenmaal het IJmuider visscherijbedrijf niet onopgemerkt voorbij gaan bedenkt dat alleen trouw aan de organisatie en absolute eenheid van optreden de nog altijd dreigende devaren tot het kleinst mogelijk minimum kunnen be perken. Het spijt mij meer dan ik u zeggen kan dat ik tengevolge van de gewijizg-de omstandig heden mijn arbeidskracht en arbeidslust niet meer te IJmuiden kan aanwenden op de wijze zooals ik dat sedert 1923 heb gedaan. In het vaste vertrouwen dat ge het werk van de laatste tien jaar op de meest krach tige wijze zult voortzetten besluit ik met een „hoog de IJmuider Federatie". VELSEN „DE VELSER HUISVROUW" Wij ontvingen een exemplaar van „De Vel- ser Huisvrouw" maandbericht van de afdee- ling Velsen der Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen. Deze eersteling ziet er goed verzorgd uit en de Velser huisvrouw, die haar krachten aan het blaadje gegeven heeft, heelt alle re den over haar werk tevreden te zijn. Het blaadje bevat naast een inleidend woord een aantal vereenigingsberichten, o.a. dat Don derdag 7 September in Parkzicht een thee middag met demonstratie Spirella-corsetten en schilderen op zijde gehouden zal worden en dat Donderdag 21 September een uit stapje zal worden gemaakt naar den Haag en verder eenige andere belangrijke mede deelingen en gedichten en recepten. Het bestuur is voornemens aan den tekst in het vervolg meer uitbreiding te geven. Huish. beroepen: Dagdienstboden 2, huis houdsters 2, hulpen in de huishquding 2, werksters 10. portiers 3, totaal 19. Diverse beroepen: drukkers 2, fotografen 1, letterzetters 5, lab. bedienden 1. mach. hout bewerkers 3, kuipers 14. mandenmakers 9, meubelmakers 2 w.o. 1 ben. 18 jaar, model makers 1, rietmattenmakers l stoelenmatters 1, zagers 4, kleermakers 4, naaisters 2 w.o. 1 ben. 18 jaar, aardewerkers 2, modelleurs 1, schoenmakers 4 boekbinders 1, nettenboet- sters 1, zeilmakers 4, bakkers 14 w.o. 3 ben. 18 jaar. broodbezorgers 1, koks 4. sigarenma kers 2, slagers 3, bloemisten 9, landarbeiders 3, tuinders 16. visschers 49 (w.o. koks 4, machi- niten 9. stokers 18, visschers 18, colporteurs 6, kruideniersbed. 4 w.o. 2 ben. 18 jaar, rnaga- zijnbed. 7, reizigers 11, winkelbedienden vrl. 4 w.o. 2 ben. 18 jaar, bakkenschippers 16, chauffeurs 37, dekknechts 5, -exp.knechts 1, kellners 6. koffiehuisjuffr. 1, kraanmachinis ten 4, loopjongens 1, matrozen koopv. 6, pak- huiskn. 1, schippers 4. sleepbootkap. 8, stuur lieden 2. veerlieden 10. controleurs 3, incas seerders 3. opzichters 2, haven- en transport arbeiders 101, totaal 329. Zonder vakkennis; losse- en fabrieksarbei ders 550 w.o. 10 beneden 18 jaar. Het toot-aal aantal ingeschreven werkzoe kenden bedroeg op bovengenoemden datum derhalve 1707. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente gehouden op Dinsdag 12 September 1933, des namiddags 7 uur, ten ge meentehuize Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding van de rekeningen over 1932 van: a. de gemeente: b. het gasbedrijf; c. de waterleiding; d. het bedrijf openbare werken; e. het bedrijf reinigings- en ontsmet- tingsdienst; f. het grondbedrijf; g. den ophaal- en stortingsdienst: h. den woningdienst; i. de Algemeen burgerlijke instelling van maatschappelij k hulpbetoon j. de R.K. burgerlijke instelling van maatschappelijk hulpbetoon k. de gezondheidscommissie: 1. de commissie van toezicht op het lager onderwijs. Verleening van machtiging tot het aan gaan eener overeenkomst betreffende het in huur aanvaarden van een kampeerterrein. 4. Verkoop van grond. 5. Verzoek van het Bestuur der Vereeni ging voor Lager en Meer Uitgebreid Lager Schoolonderwijs op Gereformeerden grond slag te LJmuiden. om de benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken voor de aan schaffing van leermiddelen ten behoeve der onder haar beheer staande school voor uit gebreid lager onderwijs. 6. Beschikbaarstelling van een crediet voor extra hulp voor aanschaffing van kleeding, schoeisel, beddegoed e.d. ten behoeve van werkloozen. 7. Advies omtrent het verzoek van J. J. en N. Graman te Santpoort om vergunning tot het aanleggen van een gedeelte weg en van trottoirs aldaar, alsmede om ontheffing van het bepaalde bij de alinea's 5 en 7 van artikel 68 der Bouw- en Woningverordening. 8. Advies omtrent het adres van W. van Heijst te Driehuis om de hem verleende ver gunning tot het aanleggen van wegen aldaar aan te vullen in dien zin, dat hem alsnog ver gunning wordt verleend tot aanleg van een weg. 9. Vaststelling van straatnamen. 10. Verleenen van ontheffing van het be paalde bij artikel 68, alinea 5, der Bouw- en Woning ver ordening. 11. Ontslag van een- onderwijzer wegens opheffing van zijn betrekking. 12. Benoeming van: a. vijf leden der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken; b. vijf leden der commissie van bijstand voor de financiën: c. vijf leden der Commissie van bijstand voor gas en water, d. vijf leden der Comm/ssie van bijstand voor onderwijszaken; e. vijf leden der Commissie van bijstand voor Sociale aangelegenheden: f. vier leden der Commissie van bijstand voor economische zaken; g. drie leden der commissie van bijstand voor de parken en plantsoenen; h. vijf ledender commissie van voor bereiding voor de plaatselijke straf wetgeving: i. drie leden en twee plaatsvervangende leden van de reclame-commissie in zake vergunningsrecht Drankwet; j. één lid en één plaatsvervangend lid van den Raad van Beroep voor de Ambtenai*en k. vijf tijdelijke leeraren aan de Han delsavondschool. HET 6000 TON METENDE STOOMJACHT onderneming gepacht. Het schip werd in 1929 nair gebouwddoch SAVARONA, is door een groote Duitsche film- in opdracht van een Amerikaansch million- werd niet voltooid. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren op de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschireven: Bouwvakarbeiders; Betonwerkers 36 behan gers 4, bouwk. opzichters 5, cementwerkers 1, fuiideeringwerkers 2, grondboorders 1, grond werkers 115 w.o. 1 ben. 18 jaar, heiers 3, met selaars 19, opperlieden 21 w.o. 1 ben. 18 jaar, schilders 37, steenhouwers 1, steenzetters 1. straatmakers 11, stucadoors 4, timmerlieden 132 w.o. 2 ben. 18 jaar, uitvoerders 1, voegers 2, totaal 396. Metaalbewerkers; banwerkers 78 w.o. 5 ben, 18 jaar, branders 2, constr.werkers 8, electri- ciens 16. w.o. 7 ben. 18 jaar, gasfitters 3 hand langers 6, horlogemakers 1, isoleerders 1, ke telmakers 20 w.o. 1 ben. 18 jaar. klinkers 5, koperslagers 4, lasschers 11, loodgieters 5. ma chinisten 44, metaalboorders 1, metaaldxaaiers 22, metaalsehavers 2, metaalschilders 2, me taalslijpers 1, monteurs 11, motordrijvers 2 w. o. 1 ben. 18 jaar, plaatwerkers 21, pijipwerkers 3, rijwielherstellers 2, scheepsmakers 1. scheepstimmerlieden 9, scheepstuigers 2, sme den 5. staaldraadsplitsers 1, stokers 37. te- genhouders 1, voorsiaanders 1. vormers 3, vuurwerkers 16, ijzeirwerkers 3, totaal 350. Kantoorpersoneel; bedienden mnl. 46, idem Op een zestal voor de Ned. Hervormde Kerk vrl. 3. aank. vrl. 2, idem mnl. 9, musici vio- I te Dordrecht kom voor ds. J. Th. Meijer te lieten 2, accord eoiinisten 1, totaal 64. Velsen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis dat aan C. van Slunter te Santpoort vergunning is verleend tot het oprichten van twee benzinebewaar plaatsen met bovengrondsche aftapinrichting bij het perceel Slapendijk no. 2 aldaar. OPBRENGST KERKSPELDJES. De op 31 Augustus j.l. in de gemeente Vel sen plaats gehad hebbende speldjesverkoop ten bate van de restauratie der Nieuwe Kerk te Delft, heeft opgebracht f 273.76. PERSONALIA.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1