(ÏHEEPVAARTBERKHTI DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip verm. aankomst Laatste bericht Arendskerk Alkmaar Aequitas Altona Atlas Agnita Algenib Alf Barneveld Boskoop Baarn British Ambassador Bell a tri x Bodegraven Berenice Clio Edmund Halm Esther Maria Gottfried Buren Heidelberg Holstein Joh. v. Oldenbarnevelc Kreta Kurmark Larenberg Lorenz Russ Nereus Montferland Mel am pus Marton Merope Medon Mars Oldekerk Oranje Nassau Oberon Prometheus Polyphemus Poelau Tello P. L. M. 23 Strix Stentor Syra Taj and oen Talisse Trent Ulysses Velebit Vulcanus Waalkerk Waterland Zeeland ia Zaanland Japan Chili Rosario Ned.-Indië Lissabon Houston Archangel (v. Velsen) Stettin Chili Chili Chili Abadan Arch angel (v. Velsen) Chili Malaga Bourgas Kalix Archangel Lulea (v. IJmuiden) Ned. Indië Hamburg Batavia West Indie Ned. Indië Archangel Kusiluoto Kopenhagen Buenos Aires. Ned. Indië Santa Fé Venetië Batavia Midd. Zee Japan West-Indië Savannah Ned.-Indië Batavia Batavia Bongie (v. IJmuiden Constantza Ned.-Indië West-Indië Ned. Indië Ned.-Indië Leningrad Bourgas Braila Palermo Japan Buenos Aires Buenos Aires Buenos Aires 24 Sept. 15 Sept. 6 Sept. 8 Oct. 9 Sept. 11 Sept. heden 10 Sept. 14 Sept. 20 Sept. 10 Sept. 17 Sept. 5 Sept. 9 Sept. 9 Sept. heden 19 Sept. 16 Sept. 18 Sept. 8 Sept. 7 Sept., 12 Sept. 7 Sept. 16 Sept. 11 Sept. 16 Sept. 10 Sept. 8 Sept. 19 Sept. 26 Sept. 26 Sept. 30 Sept. 16 Sept. 2 Oct. 9 Sept. 30 Sept. 11 Sept. 5 Oct. 16 Sept. 29 Sept. 3 Sept. van Singapore 4 Sept. van Paita 25 Aug. van Dakar 5 Sept. van Penang 5 Sept. vertrokken 29 Aug. vertrokken 5 Sept. v. d. Noordbaap. 2 Sept. vertrokken 6 Sept. van Hamburg 3 Sept. te Liverpool. 2 Sept. van Iquique. 29 Aug. van Perim 4 Sept. van de Noordikaap. 1 Sept. van Oallao 5 Sept. van Cadix 30 Aug. te Oandia 31 Aug. vertrokken 31 Aug. vertrokken in lading 4 Sept. van Gibraltar 6 Sept. van Bremen 4 Sept. van Perim 1 Sept. van Triidad 5 Sept. van Port Said 29 Aug. vertrokken 1 Sept. vertrokken 4 Sept. te Gdynia 5 Sept. van Ouessant 2 Sept. van Port Said, in lading 5 Sept. van Gibraltar in lading 5 Sept. van Venetië 5 Sept. van Marseille 4 Sept. van Madeira 28 Aug. vertrokken 7 Sept. van Londen 1 Sept. van Colombo 2 Sept. van Penang in lading 3 Sept. te Tuapse 5 Sept. te Penang 27 Aug. van Mexico 4 Sept. van Port Said 2 Sept. van Batavia 3 Sept. vertrokken 4 Sept. van Stamboul. 27 Aug. te Rieni 4 Sept. van Gibraltar. 5 Sept. van Dairen in lading 2 Sept. van Pernambuoo 4 Sept. te Santos VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Ned. s.s. St. Jansland Newcastle Hoogovens Du. s.s. Goldbek Bilbao Papierfabriek Ned. s.s. Yildum Arch,angel kolen erts hout Ertsaanvoer. Het Duitsche stoomschip Goldbek is hier van Bilbao aangekomen met een lading erts 'voor de Hoogovens. Kolenimport. Met een lading steenkolen van New-Castle is 't Nederlandsch stoomschip Sint Jansland hier aangekomen, bestemd voor de Hoogovens Opleidingsschip binnen. Het opleidingscliip Bestevaer is hier aan gekomen en in de Buitenhaven gemeerd voor een bezoek van eenige dagen. Uitzichten op berging. De vooruitzichten op berging van het in de Witte Zee gestrande stoomschip Alkaid worden beter. De herverzekeringpremie is gezakt tot 55 pet. Reizen en handelen. Het Belgische stoomschip Leopoldville is af gehuurd voor het maken van een reis naar de Oostzeelanden als tentoonstellingsschip voor Belgische handelsproducten. Teneinde de kosten der reis zooveel mogelijk te dekken be staat er ook gelegenheid voor toeristen om die landen eens te bezoeken, op een rustige wijze en niet te duur. Dividend. De Tönsberger walvischvangst-maatschap- pij had over het afgeloopen boekjaar, na af schrijving op de vloot en het betalen der be lastingen, een verlies van 707.000 Kronen. Dit wordt evenwel uit de reserven gedekt terwijl bovendien de aandeelhouders nog uit de re servekas een dividend van 10% betaald krij gen. Finsche zeemansstaking De staking onder de Finsche zeelieden, welke toch al niet algemeen was, is aan het ver- loopen zoodat er op gerekend wordt dat zij binnen een week beëindigd is. Aangekomen. 6 September: Nestor s.s. Vlaardingen Bovey Tracey s.s. Immingham. St. Jansland s.s. New Castle Almelo s.s. Chili Astarte s.s. Bremen Nieuwendam m.s. Hamburg Edmund Halm s.s. Kalix 7 September: Montferland s.s. Buenos Ayres Paris (Deen) s.s. Leningrad Vertrokken. 6 September: Thuban ss. Schiedam Grundsee s.s. Gent Sydic s.s. Hamburg Flandria s.s Buenos Ayres Theano s.s. Rotterdam Orestes s.s. Hamburg Perseus s.s. Kopenhagen 7 September: Bovey Tracey s.s. Blyth Thor s.s. Emden Rhein s.s. Hamburg Radioverbinding raet schepen. De navolgende schepen zijn Donderdag, 7 September 1933, radio-telegrafisch te berei ken via het kuststation Scheveningen-Radio: Baloeran, Dempo, Flandria, Joh. v. Olden- barnevelt, Kota Agoeng, Marn. v. St. Alde- gonde, Orania, Oranje Nassau, Poelau Laut, van Rensselaer, Rotterdam, Statendam, Ve nezuela, Zeelandia. dichte takken, hoorde ik in de verte een hoo- nend gelach, dat mij m'n poging onmiddellijk deed staken. Het zou dwaasheid geweest zijn een onderzoek in te stellen naar de plaats, waar dit geluid vandaan kwam. Ik had die lach reeds eenmaal gehoord, ik wist, dat er maar één man was, die op zoo cynische wijze van zijn triomf placht blijk te geven, maar ik besefte ook, dat die man zeker niet op deze manier de aandacht op zich zou vestigen, wanneer hij zich niet volkomen veilig waande Van. Dobben scheen niet bijzonder onder den indruk van het gebeurde. Hij stond nog steeds midden op het pad en keek mij vra gend aan. „Daar zijn wij op het kantje aan ontko men", zei ik, tegelijkertijd beseffend, dat deze woorden niet bepaald geschikt waren om hem gerust te stellen. Hij bleek het ech ter niet zoo ernstig op te vatten. „Een hopelooze Zondagsjager", antwoord de hij, terwijl hij mij lachend zijn hoed toon de, waar de kogel dwars doorheen was ge gaan. Het drong ook nu nog niet tot hem door, dat gedurende eenige seconden zijn le ven op het spel had gestaan. Zijn argeloos heid leek mij onder de gegeven omstandig heden bijna misdadig. „Een Zondagsjager ja, maar dan een die ons als wild had uitverkoren en een revolver hanteerde in plaats van een jachtgeweer", antwoordde ik met een schamper lachje, dat pp dit oogenblik misplaatst was. Hij staarde mij verbijsterd aan. „Wat zegt ustamelde hij, na eenigs- zins van zijn verbazing bekomen te zijn. „Wilt u beweren, dat wij hier in een wildvreem de omgeving terwijl niemand weet ter wijl we evengoed ergens op de Mookerhei hadden kunnen zitten, belaagd worden door.." „Door den man, die het op de verborgen schat gemunt heeft, juist!" vulde ik aan. „Hoorde u dan dat hoonende lachen niet? We mogen van geluk spreken, dat we er zoo zijn afgekomen. De man is waarschijnlijk geen geoefend schutter; anders zou hij op dezen korten afstand zeker niet alleen uw hoed geraakt hebben. „Die ik bovendien nog in mijn hand droeg", interrumpeerde van Dobben. „U denkt dus, dat de man ons gevolgd is naar Berlijn en van Berlijn naar hier, in Wannsee?" „Dat staat wel vast en ik denk, dat we het beste doen zoo spoedig mogelijk Sanders van deze ontdekking in kennis te stellen". vervolgd). ER KAN NOG WAT VISCH NAAR FRANKRIJK. MAAR NIET ZONDER CERTIFICAAT. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat van 1 October 1933 af de uitvoer naar Frankrijk, met inbegrip van net Saargebied, in beperkte maté zal zijn toege staan van bedroogde, gezouten of gerookte visch, andere dan kabeljauw, schelvisch, klip- visch, stokvisch.'haring en heilbot. Voor deze uitvoerregeling komen dus o.a. in aanmer king: gerookte aal of paling, gerookte zalm, gerookte spiering, gezouten ansjovis, enz. De bovengenoemde uitvoer zal echter slechts zijn toegestaan, indien daarbij een certificaat wordt overgelegd. Voor het ver krijgen dier certificaten komen in aanmer king zij, die vóór 14 September aan den In specteur der Vissclierijen, belast met de af gifte van certificaten, Heerengracht no. 2 te \s-Qravenhage, zullen hebben opgegeven hoeveel kilogram netto en bruto, hier te lande, gedroogde, gezouten of gerookte visch, behoorende tot die soorten waar-voor de bo vengenoemde uitvoerregeling zal gelden, zij in het tijdvak van 1 Januari 1931 tot 1 Januari 1933 naar Frankrijk hebben uitge voerd. De juistheid der opgaven zal desver- langd met bewijzen moeten worden gestaafd. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.70—f 0.55. Griet per 50 K.G. f 28—f 19. Tongen per K.G. f 1.20f 0.50. Zetschol per 50 K.G. f 33f 27. Kleine schol per 50 K.G. f 27f 4.40. Schar per 50 K.G. f 4.70—f 3.20. Rog per 20 stuks f 8. Vleet per stuk f 1.60f 0.80. Groote schelvisch per 50 K.G. f 24f 18. Middelschelyisch per 50 K.G. f 18f 14. KI. middelschelvisch per 50 K.G. f 14f 6. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 7f 1.80. Kabeljauw per 125 K.G. f 46—f 19. Groote gullen per 50 K.G. f 7.50f 4.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 3.90f 0.70. Leng per stuk f 0.60. Wijting per 50 K.G. f 1.70f 1.30. Makreel per 50 K.G. f 7.50f 5.50. Versche haring per kist f 3.50f 3.10. Groote hake f 44f 41. Middel hake f 44f 40. Klein middel hake f 12.50f 10. Kleine hake f 7.50f 5.50. BESOMMINGEN. Stoomtrawlers IJm. 126 Caroline 1256 manden f 3240. IJm. 58 Amsterdam 500 manden f 2230. IJm. 2 Christina 490 manden f 1860. IJm. 417 Derika 7 600 manden f 2150. IJm. 19 Adelante 540 manden f 2050. IJm. 24 Proef II 500 manden f 1930. IJm. 21 Corry 450 manden f 1850. IJm. 195 Azimuth 315 manden f 1610. IJm. 41 Roode Zee 50 manden f 840. IJm. 167 IJszee 450 manden f 1850. IJm. 135 Ancor 50 manden f 990. IJm. 89 Irene 350 manden f 2250. IJm. 16 Bergen 470 manden f 3050. IJm. 97 Bruinvisch 90 manden f 1070. Loggers: KW 28 f 320, KW 91 f 450, KW 23 f 520. Pekelharing: KW 32 f 1043. DRIEHUIS BU URTVEREENIGIN G. Onder voorzitterschap van den heer Mooi hield de Vereeniging van Bewoners in de Buurtschap Driehuis een ledenvergadering in ,,'t Huis ter Velsen", hoofdzakelijk ter verkie zing van bestuurs- en commissie-leden en het doen van een aantal mededeelingen. In zijn openingswoord wees de voorzitter op het welslagen der Oranje-feesten te Drie huis en den groei van het aantal leden dier vereeniging, daarbij den wensch uitsprekende dat ook het ledental van de Ver. van Be woners in de Buurtschap Driehuis zich nog zou uitbreiden. Wegens het verscheiden van den lieer Al lan was de verkiezing van een vïce-voorzitter noodzakelijk. In diens plaats werd de. heer Van Reyen benoemd; deze nam zijn be noeming aan. Door het vertrek van den heer Dibbets was ook de verkiezing van een lid der kas- commissie noodig. Hiervoor werd de heer Wijnmalen aangewezen, terwijl tot leden der propaganda-eommissie mevr. Bode en de heer Dietrich werden gekozen. Over het dames- en kinderturnen werd medegedeeld, dat de aanmelding daarvoor tot dusver onder de verwachtingen was gebleven. In het aanstaand winterseizoen zullen lezingen worden gehouden over de hoog ovens en de papierfabriek. Een commissie, bestaande uit de heeren Dietrich, Datenia en Volmaer zal de moge lijkheid onderzoeken onder auspiciën van de vereeniging nogmaals een feestavond te or ganiseer en. LORD GREY OVERLEDEN. LONDEN, 7 September (Reuter). Vis count Grey is hedenochtend 6 uur 5 overle den. LONDEN, 7 September (Reuter). Lord Grey stierf, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Zijn zuster en zijn nicht bleven aan zijn sterfbed, tot hij den laatsten adem had uit geblazen. Lord Grey werd in het jaar 1862 geboren. Gedurende zijn geheele politieke werkzaam heid als liberaal Lagerhuislid heeft hij zich uitsluitend gewijd aan de buitenlandsche po litiek van zijn land. Van 1892 tot 1895 was hij onderstaats-secretaris voor Buitenland sche Zaken. In 1905 werd hij minister van Buitenlandsche Zaken, weikè functie hij be kleedde tob zijn aftreden in 1916. MILITAIREN MOGEN GEEN MUSSERT- FASCIST ZIJN. HET VERBOD NIET OPGEHEVEN. Onze Haagsche correspondent meldt, dat hem na informatie in bevoegde kringen geble ken is, dat het bericht van De Tijd, dat een legerorder, onderteekend door den minister president dr. H. Colijn was verschenen, waar in het verbod voor militairen om lid te zijn van de Nationaal-socialistische Beweging werd opgeheven, geheel onjuist is. Het verbod is niet opgeheven. meldt: Hoogste barometerstand 775.8 m.M. re Stor- noway en Lerwick. Laagste barometerstand 753.1 m.M. U Isafjord. en voorspelt: matigen Oostelijken tot Noord-Oostelijken wind. Helder tot licht bewolkt. Droog weer. Weinig verandering in temperatuur. Thermometer 767 m.M. Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit. Kanaalstraat 83. IJmuiden. Opgaaf: MAGAZIJN T BRILLEN HUIS. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 5.23 uur; n.m. 5.45 uur. Zaterdag v.m. 6.01 uur; n.m. 6.22 uur. Zondag v.m. 6.39 uur; n.m. 6.56 uur. (Geen Zomertijd) ZWEMINRICHTING V. Z. V. (Spuikanaal) Temperatuur lucht 61 F. Water 64 F. DE TWEEDE KAMER OVER EEN UNIFORMVERBOD. Vrij algemeene instemming. INLICHTINGEN GEVRAAGD OVER ONZEKERHEDEN. Verschenen is liet voorloopig verslag der Tweede Kamer over het- voorgestelde uniform verbod. De instemming met het ontwerp was vrij algemeen. Enkele leden meenden echter, dat een overheidsbemoeiing, welke het dragen van bepaalde kleeding strafbaar stelt, de per soonlijke vrijheid te zeer aan banden legt. Van meer belang achtten deize leden hun bezwaar, dat het principieel niet te verdedi gen is, in plaats van tegen onrustige elemen ten die relletjes verwekken op te treden, te trachten weg te nemen wat dezen elementen aanstoot schijnt te geven. Zoo doende wordt het buitengewoon gemakkelijk allerlei din gen verboden te krijgen, eenvoudig door er relletejs over te verwekken. In deze lijn voort gaande zou de regeering alle politieke op tochten, spreekkoren, partijvlaggen enz. moe ten verbieden, zoodra daarover onrust ont stond. Een lid verklaarde, e'en algemeen verbod van duidelijk zichtbare kenteekenen van een bepaald staatkundig streven, welke ook, on aannemelijk te achten. Er zijn staatkundige strevingen welke de staat dient te bevorde ren, nl. die welke bedoelen, het gezag te ver sterken of liefde voor het vorstenhuis aan te kweeken. In plaats van „een bepaald staat kundig streven" zou dit lid willen lezen „re- volutionnair streven". De leden, in den aanvang van het voorloo pig verslag aan het woord, konden deze be zwaren niet deelen. De ervaring heeft ge leerd, zoo voerden zij aan, dat. een uniform- verbod veel kan bijdragen tot bevordering van rust eiv orde.'Nauwelijks was in Duitsch- land het aldaar bestaande verbod ingetrok ken, of de onrust -begon weer. Voorts waren er enkele leden, die geen be wondering konden gevoelen voor deze wijze van wetgeving. Huns inziens is het niet vol doende, het -dragen van uniformen e. d. te verbieden, en zal er een diepgaande veran dering in de mentaliteit moeten worden ge bracht. Ook behoort de regeering in dezen -tijd het vereenigingsrecht te herzien om die partijen, welke zich tegen staat en overheid richten, geheel te verbieden. De vrijheid voor het houden van optochten met vlaggen, vaandels, en andere onderschei dingsteekenen, zouden verscheidene behou den willen zien. Verscheidene andere leden daarentegen meenden, dat het doel eerst zal worden be reikt wanneer elke intimidatie van het publiek door optochten, spreekkoren, straat- betoognigen e. d. onmogelijk wordt gemaakt. Hiertegen werd aangevoerd, dat in elk geval de sociaal-democraten niet uitdagend optreden en de fascisten wel. Verscheidene leden achtten het wetsont werp onvoldoende tot het tegengaan van politieke strijdformaties. Zij achtten straf baarstelling van vorming van particuliere corpsen noodzakelijk. Sommige leden waren van oordeel, dat de door de regeeriing gekozen vorm van aanvul ling van het W. v. S. ernstige bezwaren mede brengt. Hierdoor wordt aan de rechterlijke macht een taak opgelegd, welke h. i. de regeering zelve behoort te verrichten. Op deez wijze wordt de politiek in d-e rechtszaal gebracht. Andere leden vereenigden ;zich geheel met het denkbeeld der regeering, daar de rechter lijke macht door haar objectiviteit het aan gewezen orgaan is. Zal het aan dé A. J. verboden zijn, zoo werd gevraagd, voortaan haar leden kenmer kende kleedingstukken te laten dragen? Sommige leden meenden -deze vraag beves tigend te moeten beantwoorden. Andere leden meenden intusschen, dat de A. J. C. niet onder de wet valt. De roode valken, die wel een uniform dra gen, staan nog buiten elk staatkundig stre ven, terwijl de veelkleurige kleeding van de oudere leden welke geen uniform is, niet als een uiting van een bepaald staatkundig stre ven kan worden opgevat. Ook omtrent de vraag, of leden van De Graal hun uniformen mogen blijven dragen, zou men gaarne de zienswijze van de regee ring vernemen. Sommige leden bepleitten de instelling van een leeftijdsgrens. Kinderen beneden die grens zouden niet vervolgd moeten kunnen worden.Andere leden bestreden dit denkbeeld. Verscheidene leden vroegen zich af of het voorgestelde artikel niet behoort te worden ondergebracht in boek II van het W. v. S. „misdrijven" in plaats van in boek III „over tredingen". Vele andere leden meenden dat het feit, thans strafbaar te stellen, geenszins het karakter van een misdrijf draagt. In het algemeen achtten verscheidene le den de bedreigde straffen aan den lagen kant; in het bijzonder werd aangedrongen op hoogere straffen voor het gezamenlijk be gaan der overtreding wegens het gevaar, dat massale betoogingen kunnen hebben. Men vroeg wat onder „opzichtig" dient te worden verstaan en ook of het uitsteken uit huizen van partijvlaggen en emblemen als bezems e.d voortaan geoorloofd zal zijn. Voorts of het voortaan geoorloofd is, op .vergaderingen, slechts voor de leden eener organisatie toegankelijk, uniformen e.d. w. dragen. Tenslotte spraken verscheiden leden <jen wensch uit, dat de regeering zoo mogelijk een overzicht zal geven van de in het buitenland bestaande uniform verb oden. FOTOGRAAF TE MUIDEN EEN ONEVENWICHTIG TYPE. Verspreid geschrift duidt op vervolgingswaanzin. RUZIE MET DE THANS GEVALLEN SLACHTOFFERS. Over den fotograaf te Muidene die den viervoudigen moordaanslag pleegde, weet de N.R.C. nog te melden, dat hij bij de bevol king zeer onbemind was. Hij heeft met ieder een ruzie, ook met de eigenaars van de zes strandtenten en de omliggende café's, in het bijzonder met De Beus en Veth, die con sumptietenten hebben met nog drie andere tenthouders, die niet in de raadsvergadering zijn geweest. De Beus is ook in het dorp Muiderberg de buurman van I. en beiden liggen sedert jaren met eikaar overhoop. I. }s 53 jaar en te Groningen geboren. 1-Iij was op school een treiterige, lastige jongen. Hij heeft in verschillende plaatsen van ons land als bouwkundige gewoond. laatst te Tiel. waar hij getrouwd is. In 1923 vestigde hij zich te Muiderberg. Er ontstond een broodconflict met een fotograaf, die hier sedert jaren woont. Zij hebben elkaar herhaaldelijk het leven zuur gemaakt. Dat het I. niet slecht ging moge blijken uit het feit, dat hij een kleine auto bezit. Hiermede poogde hij zijn concurrenten menigmaal onderstboven te rijden. Veth. een zijner voornaamste concur renten, heeft hem verleden jaar in zee ge worpen. I. heeft onlangs nog eenige malen met een plank om zich heen geslagen. Vol gens onpartijdige dorpelingen zijn ook de t -nstanders niet kieskeurig bij hun plage rijen. De burgemeester heeft I. steeds zoo veel mogelijk de hand boven het hoofd ge houden. In 1931 heeft een zenuwarts uit Hil versum op verzoek van den burgemeester I. onderzocht. Deze verklaarde hem niet ge vaarlijk. De fotograaf had juist een circulaire ver spreid, waarin hij onder 't hoofd ..Misdadige vervolgingen van B. en W. van Muiden tegen mij gericht" een overzicht geeft van zijn vermeende grieven. De volgende citaten geven een indruk van den inhoud: „1923. In 1923 vestig ik mij te Muiderberg. Dit is niet naar genoegen van een inwonen- den fotograaf Grimmer. Grimmer trachtte mij op misdadige wijze te verjagen, met be hulp van de politiemannen Vroom en Kooy. Verder ontstond een complot tegen mijn leven gericht, bestaande uit Grimmer,Du- peau en Vreeland. Vreeselijk werd ik door deze menschen en de politie vervolgd, belee- digd, belasterd en benadeeld. Mevrouw Ri chard heeft mij voor dit complot gewaar schuwd. 1924. Fotograaf Grimmer hitst zijn knecht, een schipper Legrein. tegen mij op. Deze stond op een keer, met een voorhamer opgeheven en dreigde mij de hersenen in te slaan. Ge tuige heb ik opgegeven de strandwacht De Wit. Burgemeester verdproces-ver baal tegen Legrein op te maken. Wel werden mijn echtgenoote en ik door dezen burge meester beleedigd. 1924;. Ik dien een klacht tegen Grimmeiisr wegens valsche klacht tegen mij gericht, li had wel 100 getuigen dat Grimmer had ge logen, maar deze burgemeester van Muiden verdmijn klacht te vervolgen. Vreeland hitste verscheidene malen een hond van Grimmer tegen mij op, maar de burgemeester verddeze klacht tg ver volgen. 1925. Het is zoo ver gekomen, burgemeester doet openlijk hardop mee. Het halve strand word+ mij door burgemeester afgenomen, om te trachten mij met geweld broodeloos te maken'en worejt bijgestaan door Vreeland en Grimmer. Met getuigen heb ik bewezen, dat boven staand complot mij oo dit halve strand, nog niet met rust wilden laten. 1925. Het blijkt achteraf, bij vergissing, wordt ik ernstig door den heer Van Wiik mis handeld en dien een klacht tegen hem in. Verder dient Grimmer een valsche klacht tegen mij in. Ik verzoek den burgemeester, de klacht van Grimmer in te trekken, dan zou ik de klacht tegen Van Wijk intrekken, meten met twee maten, ik moest de gevange nis in en Van Wijk niet. Dat wil zeggen bur gemeester probeerde het, maar zat er naast. 1925.. 't Werd al misdadiger, op beestachtige afschuwelijke wijze werd ik door boven staan complot vervolgd en hoe ernstig het was, moge uit het volgende blijken. Ik zeide 0.a. tegen Dupeau, deze was één van de grootste belhamels, dit was op het strand, waar mijn echtgenoote bijstond. „Ik heb ge hoord, dat jullie met elkander mij van het leven willen berooven, nu je zult je zin heb ben. Als je geen lafaard bent, ga je met püj met een boot in zee. Maar ik beloof je, géén van beiden komt levend terug. Dupeau zeide niets en' mijn echtgenoot stond er bij te huilen. Verder verdburgemeester op een schrijven van mij, in te grijpen. 1926. Het werd steeds misdadiger". Enz. Een der gisteren door een kogel getroffe nen, de heer II. Veth, wordt dan een bokser en worstelaar genoemd, met wiens behulp de burgemeester van Muiden getracht zou heb ben I. in een gevangenis op te sluiten en dien B. en W. zouden hebben opgehitst om 1. te vermoorden. Wethouder Hottentot zou hem verhinderd hebben zijn werk als be roepsfotograaf te verrichten en wordt be ticht van het schrijven van anonieme brie ven aan I., die zich oud-architect van de Tielsche Bouwvereeniging St. Walburg noemt en zegt een ernstig suikerpatiënt te zijn. Hij schreef allerlei adressen, aan de Koningin, aan den Hoogen Raad, aan den Raad van ministers, enz. De slotwoorden luiden: Tot zoover, dank U. Gedaan te Muiderberg, 4 September 1933." Hartelijke belangstelling voor den burgemeester. De burgemeester van Muiden maakt het zeer goed, zegt de N.R.C. De doktoren ach ten het voorshands niet noodig om den ko gel te verwijderen, tenzij er koorts zou op treden. Hij is echter nog zeer onder den in druk van het gebeurde. Hij heeft Woensdag avond eenige ^emeentenaren aan zijn zieK' bed in het Burgerziekenhuis mogen ontvan gen. De belangstelling bij zijn woonhuis te Muiderberg is overstelpend. Toen Woensdag de familie afwezig was, heeft de buurman, de hoogheemraad Bredius, de menschen te woord gestaan. Mevrouw de Raadt is Woensdagavond te ruggekeerd en veel burgers hebben hun op wachting gemaakt om naar den toestand van den burgemeester te informeeren. - Ook bij de familie van de drie andere slachtoffers is drukke aanloop.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6