HET NIEUWE AVONDBLAD Bericht Nachtvorst. IJMUIDEP COUPANT |T—1in—i—w—nu m wim i— ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand v—Aii». .U-Jat. U«U,k,» 7—. C-^J.ADVEKTENTIEN: 1-5 regels 0.75. Elke regel meer ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 1 15 ct. Bij abonnement belangrijke kortixxg. Adverten- 1 ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel I meer 10 ct. Ingezonden mededeelingexx. dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen (je gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van e^n anderexx vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij ovex'lijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de -vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleexx de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN LANDDAG VRIJZ. HERVORMDEN N. P. B. een uitstekend geslaagde bijeen komst. In het Heeirenbosch werd Zondagmiddag een openlucht-bijeenkomst gebonden, welke uiting van den Nederlandschen Protestan tenbond, afdeeling IJmuiden en de af dee lingen IJmuidien-OoiSt en Saautpoort der Ver eeniging van Vrijzinxiig-Hex-vormden. De bij eenkomst was druk bezocht, zeker mede dooi de aanlokkelijke omgeving en bet prachtige zomerweer. De voorzitter der afdeeling IJmuiden van den N. P. B„ de beer W. J. Fournier, opende den middag mieit een woord van welkom. Hij zette in 't kort uiteen, waarom deze land dag gehouden werd. Ds. N. Padt uit Zandvoort hield daarna een inleiding over „De Godsdienst in de Bran ding"- Anders gezegd zou ^pr.'s onderwerp ge noemd kunnen worden: De godsdienst in ge vaar. Dreigde een 25 a 40 jaar terug hot igevaar yoor den godsdienst van de zijde der weten schap, thans is dit wei zoo goed als be zworen. Maar nu is daartegenover vain andere zijde een gevaar gegroeid, n.l. van die eener wereldbeschouwing. En dan mogen we ge rust zeggen, volgens spr., dat dan thans de godsdienst bedreigd wordt van twee flanken, rJ. van de zijde van het communisme en van bet fascisme. Van den kant van eerstge- T,«mde wereldbeschouwing ziet spr. de drei- gjsg op heden nog niet zoo somber in als m die van fascistische zijde. Omdat bet ,'iimmunisme in ons land een nog onbetee- toende macht is. Dat spr. zich voornamelijk tegen deze twee wereldbeschouwingen keert als zijnde' het gevaar voor den godsdienst, vindt zijn reden in liét feit, dat zij datgene ontkennen, waar mede de'releg ie staat en valt: n.l. cue betee- kenis van de persoonlijkheid („Wij willen ons zelf zijn en blijven"). De maatschappij tracht reeds, zij het dan onbewust, het individu te nivelleeren. Daarentegen nivelleeren deze twee wereld beschouwingen welbewust dien mexxsch: wordt willens en wetens het kostbare bezit, het ik-zijn, vernield en vernietigd. Spr. herinnerde aan een bekend gezegde van Doering: Wij kennen geen individuen en aan de realiseering van zulk een fatale „wapenspreuk", zooals we die in Duitschland uitgevoerd vinden en bracht in dat verband ook een Latijmsch spreekwoord.: Aan den klauw kent men den leeuw, naar voren. Geen gevaar, riep spr. uit, bedreigt ons meer dan het gevaar van die zijde, waar men het respect voor den enkeling niet kent, waar volledig gebrek aan eerbied heersebt voor liet schepsel, dat staat voor zijn God." Wij als godsdienstige rnenschen, aldus ds. Padt, dienen open oog te hebben voor de be lagers van het individu, voor die staatsorde waar allen „gelijkgeschakeld" worden in hun godsdienstig leven, met alleen een dictator, als een soort Übermensch, decreteer end. Het aloude privilegie van ons Protestan tisme is immers altijd onze ge wetens vrijheid- geweest! En wiat stellen deze wereldbeschouwingen daar tegenover? Geen vrijheid van drukpers, noch van spreken of vergaderen, ja zelfs niet van denken! Omringd door een geraffineerd spionmenstelsel leeft men er in een voortdu rende angst psycho se -Als Vrijzinnig Hervormde Nederlanders, als handhavers en paladijnen van onze ge wei tens vrijheid, riep spr. uit, doe dk in deze dagen van branding en gevaar een beroep op U: Sta pal voor uw overtuiging en voor Uw ik-zijn! De gecombineerde zangkoren van Velsen en Santpoort, onder leiding van mevr.Duvergé en het gemengd koor van den N. P. B. te IJmuiden onder aanvoering' van den heer S. Wiersma hebben gedurende de bijeenkomst een keur van godsdienstige liedieren op aan trekkelijke wijze ten gehoore gebracht. Na de pauze sprak Ds. H. Faber uit IJmuiden-Oost, die zich tot onderwerp ge kozen had: Wat wij doen moeten! Ter beantwoording van deze vraag greep spr. eerst terug in de geschiedenis van het Vi'ijz. Protestantisme, een beweging welke hij zag als een immer afbreken en opbouwen van ons leven. Diegenen, welke- zich in den beginstrijd van het Vrijzinnig Christendom tegen, zooals Ds. Faber het zoo typeerend noemde, de „onbewoonbaar verklaarde wo ningen" richtten en daar durfden af te bre ken, zag hij als de ware helden dezer be- Maar onmiddellijk daarnaast wijst ons de plicht op het opbouwend werk, dat wij zul len moeten verrichten. En dit moet dan in daden uitgedrukt worden. Er is immers door net Christendom reeds zoo ontzaglijk veel gepraat, doch nog zoo heel weinig gedaan ..bi een niotedop saaongevat", zou spr. de groote lijnen van het Vrijzinnig Christen dom zoo willen zien: wij staan in de bran ding, verkeeren in gevaar, de golven slaan °ver ons heen. Wij hebben echter een licht gezien, dat ons langs paden van strijd in Ve%e haven zal leiden. Breekt de minder- niooie dingen in uw leven af, bouwt de goede daarentegen immer hooger op! Zet koers! voorzitter der afdeeling IJmuiden-Oost van de Vereeniging van Vrijz. Herv., Dr. A. J. van Leusen, sprak daarna over: „Den Gouden Standaard handhaven", waarmede spr. te benaren wenschte te ge-ven, dat onze tijd niet vraagt om. solo-zangers, zooals wij die uit naburige landen kennen, doch om koorzangers, die ieder op eigen wijze in eigen tale zingen om Gods eer te loven. Wij hebben deze „solisten" niet noodig. wij wenschen een „koor", waar voor allen plaats is. Daarom bepleitte spr. met nadruk het handhaven van den gouden standaard van ons eigen-Ik. Na dank aan alle medewerkenden te heb ben gebracht, sloot spr. daarop de bijeen komst. CENTRAAL DRANKWEER COMITé. alcohol bij snelverkeer. Zaterdagmiddag hield in het Koning Wil lemshuis het Centraal Dx*ankweer Comité een bijeenkomst, waarbij aanwezig waren gedele geerden der aangesloten organisaties en de agenten der Vereeniging tot bestrijding van den alcohol bij snelverband (V. A. S.) De ver gadering, die geleid werd door de voorzitster van het C. D. C. Mevrouw Miedeixxa-Zonder- van had ten doel, meer bekendheid te geven aan het werk van de V. A. S. Voor dit doel was ter vergadering aanwezig de heer Toebes uit Utrecht, vertegenwoordiger der vereeniging Deze spreker begon te wijzen op de groote el lende, die in het leven van vele gezinnen werd gebracht door alcoholmisbruik, ter bestrijding waarvan de geheelonthouders-vereenigingen werden opgericht. Sprak men echter over de gevolgen, die het matige gebruik van alcohol met zich meebracht, dan wilde de groote mas sa hiervan niets weten. Dat het matige ge bruik ook z'n invloed uitoefende, werd niet er kend, totdat de tijd kwam van het intense snelverkeer. Bij vele ongelukken bleek maar al te zeer, hoe funest de gevolgen kunnen zijn zelfs bij gebruik van een kleine hoeveelheid alcohol. Het doel der V. A. S. is dan ook in hooïdzaak, de nuchterheidsideeën te propa- geeren onder degenen,-die-een auto besturen. Aangezien nu de V. A. S. een vereeniging is, louter bestaande uit aangesloten geheelont houders-vereenigingen en niet uit individueele leden, wekte spr. de vertegenwoordigers der bij het C. D. C. aangesloten organisaties op, in hun vereenigingexx wat meer be langstelling voor het werk der V. A. S. op te wekken. Met verschillende voorbeelden toonde spreker aan, hoe men plaatselijk de propaganda voor het V. A. S. het beste kan voeren. Na afloop van de rede van den heer Toebes werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan door eenige aanwezigen ge bruik werd gemaakt. Openbare vergadering Des avonds 8 uur werd een openbare ver gadering gehouden, eveneens onder leiding van mevrouw Miedema-Zondervan. Na een korte inleiding van de voorzitster werden de aanwezigen vergast op eenige muzieknum mers, piano en viool, gegeven door den heer A. Meins en nxej. de Vries. Nadat onder toezicht der politie de verlo ting was gehouden, richtte mevrouw Miede ma-Zondervan zich met een opwekkend woord tot de aanwezigen. Spreekster zeide. dat eigen levenservaring haar had genoopt, niet alleen den alcohol te schuwen, maar ook ter wille van de samenleving den strijd er tegen aan te binden. Spreekster richtte zich in hoofdzaak tot de jongeren, die nog het volle en rijke leven voor zich hebben en wekte hen op, het mooie van hun leven niet te laten bederven door den alcohol. Voorts drong zij er bij de aanwezigen op aan, het C. D. C. krachtig te steunen, opdat het comité met een flink pro gram van actie de winterpropagaixda zal kun nen voeren. Leden der N. b. A. S. luisterden de verga dering op met het zingen van een aantal lie deren. (Van 18 September af tot nadere aankondiging zal de Bilt weder nachtvorstverwachtingen radio- telegrafisch rondseinen) Maanden heeft de Bilt gezwegen Op nachtvorstelijk gebied, Wat er ook verwacht mocht worden, Kans op nachtvorst was er niet. Maar nu heeft men waargenomen, Dat het bed bijwijlen kraakt, Dat hij uit zijn zomerslaapje Binnenkort zal zijn ontwaakt. Strakjes zal hij geeuwend zeggen: Hè, dat heeft me goedgedaan, Ik had wel wat nachtrust noodig, Na mijn winterwaaksch bestaan. Kom, ik ga weer menschen plagen Als de zon ter ruste gaat, En de maan, die mij niet aan kan, Zwak te koketteerden staat. 'k Ga wat kille briesjes blazen, Later strooi ik ook wat rijp, En de plantjes gaan verstijven Als 'k ze in mijn vingers knijp. Laat de Bilt maar rustig seinen, Dat mijn komst weer wordt vex*wacht, Hij het seinen, ik het mijne, Ik ben toch de grootste macht. Zij die er belang bij hebben, Weren zich al bij 't begixi, Als de nachtvorst weer gaat heerschen, Sterker dan de dagvorstin. P. GASUS Mevrouw Miedema-Zondervan sprak aan het eind der vergadering er haar verwondering over uit, dat de n. B_ A. S. zoo weixxig de Hollandsche strijdliederen laat hooren exx op twee xia alleen Duitsche liederen ten gehoox'e bracht. De uitslag der verloting was als volgt: le prijs no. 276, 2e pr. 114, 3e pr. 1252, 4e pr. 440, 5e pr. 1997, 6e pr. 1430, Te pr. 1160, 8e pr. 1596, 9e pr. 1313, 10e pr. 437, 11e pr. 1244, 12-e pr. 674, 13e pr. 18l5, 14e pr. 337, 15e pr. 84, 10e pr. 1530, 17e pr. 592, 18e pr. 745, 19e prijs 710, 20e pr. 1979; 21e pr. 1827, 22-e pr. 1104, 23>e pr. 1375, 24e pr. 1819, 25e pr. 1817, 26e pr. 1020, 27e pr. 1607, 28e pr. 1248, 29e pr. 351, 30e pr. 728, 31e pr. 1237, 32e pr. 454, 33e pr. 17'96, 34e pr. 799, 35e pr. 759, 36e pr. 1608, 37e pr. 1333, 38e pr. 1932, 39e pr. 1024, 40e pr. 1218, 41e pr. 501, 42e pr. 870, 43e pr. 691, 44e pr. 193, 45e pr. 216, 46e'pr. 1537, 47b pr. 719, 48e pr. 422, 49e pr. 1340 50e pr. 1342, 51e pi'. 770, 52e pr. 1076, 53e pr, 696 54e pr. 1317, 55e pr. 313, 56e pr. 1729., 57'e pr. 1273, 58e pr. 1269, 59e pr. 349. 60e pr. 1553, 61e pr. 1179, 62ste pr. 961, 63e pr. 1494. De prijzen kunxiexi worden afgehaald tot en met 30 September bij den secretaris J. v. d. Leek, Kanaalstraat 220. Prijzen die tot op dien datum niet. zijn afgehaald, vervallexi aan het Cerxti'. Drankw. Comité. a. m. gorter t 1 Te Amsterdam is Zaterdagmiddag, naar het Handelsblad meldt overdeden. de kuxxst- schilder A. M. Gorter. velser zwem inrichting. In de afgeloopen week van 9 tot exi met 15 September a.s. werden er 858 baden ge nomen. et hoogste aantal werd genoteerd op Zaterdag 9 September, n.l. 230 terwijl er Donderdag 14 September slechts 38 baden werden genomen. VELSER ZWEMINRICHTING. zaterdag sluiting. Zij, die zich met ingang van 1 October per kwartaal abonneeren, ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen vaxx het bestuur, de zwemixxrichtixig a.s. Zaterdag xxa afloop van den diexist voor dit seizoen te sluiten. Ofschoon de tempera tuur van de lucht exi het water de laatste dagen niet bepaald „zomersch" is te xioemexx, wordt er nog vrij geregeld van het bad ge bruik gemaakt, hetgeen wel blijkt uit het feit dat de afgeloopen week nog ruim 850 baden zijn genomen. Indien het weer medewerkt, wordt ook deze laatste week nog druk bezoek verwacht. „de wereld op z'n kop." Naar wij vernemen bestaat er groote be langstelling voor de opvoering door „De Jonge Spelers" van het door A. M. de Jong bewerk te blijspel „De wereld op z'n kop", welke Dixxs dag 26 September a.s. in Thalia zal plaats vinden. De heer A. M. de Jong is uitgenoo- digd, de opvoering, waarvan IJmuiden de primeur heeft, bij te wonen. Het bestuur van het Tooneelfonds Vara, Instituut voor Arbeidersoxxtwikkeling, dat de opvoering orgaxxiseert, verzocht ons te mel den, dat deze week de spaarkaarten der spaar fondsledexx door de bode zullen worden in genomen naar berlijn. Naar wij vernemen zijn dezer dagen eenige vischexporteurs, die voorheexx eexx aanzienlij ken exporthandel op Duitschland dreven, naar Berlijn vertrokkexx teneinde met de be trokken autoriteiten een bespreking te hou den, die zou kunnen leiden tot een verbete ring der uitvoermogelijkheden vaxx visch naar Duitschland. verjaardagfonds geref. kerk. Het verjaardagfonds der Gerf. Kerk alhier heeft over Augustus opgebracht f 31.42 1/2. doorvoelde belasting-politiek. De persorxeele be lasting dient derhalve niet hoofdbron te wor den in het locale belastingstelsel. De mogelijk heid tot expansie, welke zij biedt, behoort eerst dan te worden benut, indien door het ge- oruik maken van andere middelen, welke de gemeente ten dienste staan, een behoorlijke vervulling van haar taak niet voldoende is verzekerd. Voorts wordt te kennen gegeven, dat bij de exploitatie van gemeente-bedrijven de tarieven-politiek niet gebruikt mag wor den, om te ontkomen aan eexx verzwaring van inkomexi en (of) vermogensbelasting. Wan neer eventueel door bijzondere omstandig heden in tijden van crisis het evenwel noodig is, het financieel evenwicht te behouden en derhalve de tarieven der bedrijven het karak ter van belasting zijn gaan aanxxemen, is pro gressie in de tarieven noodzakelijk, waarbij in de eerste plaats, overeenkomstig de chris telijke rechtvaardigheid, het noodzakelijk is aan de kinderrijke gezixxnen belangrijke re ducties toe te staan. Zooals wij reeds berichtten werd aan de or ganisaties aanbevolen studie-commissies te benoemen voor het formuleeren vaxx de wen schen ten opzichte van het te ontwerpen ge- meenteprograxn. Eventueele opmerkingen moeten vóór 1 Dec. a.s. bij het bestuur der R.K. Kiesvereenigingen „Recht en Plicht" worden ingezonden. laatste zomerconcert De St. Jozef-Harmonie, dir. de heer J. G. H. Damexi, zal het laatste zomerconcert, dat- j.l. Woensdag als gevolg vaxi de minder gunstige weersomstaixdigheden moest wordexx uitge steld, Dinsdagavoxid in de muziektent op het C. H. Moexxsplein gevexx. Het px-ogranxma is „Vrijblijvend" en zal dus voor het publiek tot den avond van het concex't geheim blijven. BEVERWIJK HET R.-K. GEMEENTEPROGRAM Aanwijzingen voor de te voeren politiek. het oog gericht op de fdsie. DE FRANSCHE BINNENSCHIPPERS zijn opnieuw in staking gegaan. Brandweerlieden surveilleer en aan de Oise om, indien het weer tot een versperring mocht komen, met behulp van de spuiten in te grijpen» Reeds in den loop der vorige week hebbexx wij mededeeling gedaan over het ontworpexx progxanxma voor de gemeentepolitiek, dat het bestuur der R.K. Kiesvereemging „Recht exx Plicht" ter bestudeering heeft toegezonden aan de R.K. Sociale en Charitatieve organi saties en vooraanstaande persoxxen. Uit het voorloopige ontwerp blijkt, dat verscheidene puxxten zijn ontworpen met het oog op een uit breiding der gexxxeente. Zoo wordt o.m. terx aanzien van de Volkshuisvesting het volgende opgemerkt: Er wordt, vooral door grensuitbreiding der gexxxeente Beverwijk, voor zoodanigen uitleg der bebouwde kom zorg dragen, dat daarbij met de eischen vaxx veilig verkeer, volkshuis vesting, gezomdhexd, landbouw, nijverheid, handel en verfraaiing behooi'lijk kaïx worden rekening gehoudexx. Zoodra de bedoelde uit breiding der gemeente is verkregen, worde tij dig, door aankoop of onteigening, de hand gelegd op de in de naaste toekomst voor uit breiding der gemeente benoodigde terreinen, alvorens de speculatie zich daarvan meester maakt. De grondpolitiek zal zoodaxxig moeten zijn, dat steeds voldoende bouwterx-ein, vol gens een tijdig vastgesteld uitbreidingsplan, beschikbaar is voor elke klasse van woningen, alsmede voor kerk en schoolgebouwen. Het stelsel van ex*fpacht verdieixt bij gemeerxte- lijke grondexploitatie voorkeur. Onder het hoofdstuk Volksgezondheid wordt o.m. aange geven de bevordering van een spoedige oprich ting eener bad- en zwem-inrichtixxg tegen geriixg tarief of kosteloos gebruik. Eveneexxs wordt gewezen op particuliere ziekenhuis- en wijkverplegixxg voor oix- en minvermogenden, op het zorgen voor voldoende ziekenhuisruim te en op de stichtixxg vaxx een gemeentelijken geneeskundigen dienst. Lx aanmerking ixe- mende, dat Beverwijk door grensuitbreiding aldus het prograxn, binixen zeer afziexxbaren tijd kan uitgegroeid zijxx tot een gemeente vaxx dertig a veertigduizend zielen is het aanleg gen van goede primaire en secundaire door gangswegen gewenseht, waarbij in de eerste plaats gedacht dient te worden aan verbree ding van de Zeestraat. Begijnestraat, Klooster straat, Kees Delfsweg, Baanstraat, Peperstraat Kerkstraat en Torenstraat. Een beter inge richt spoorwegstation met behoorlijke los- en laadgelegeixheid en het uitvoeren van ha venwerken wordt noodzakelijk geacht. Een urgent vraagstuk is ook een betere exploitatie van de badplaats Wijk aan Zee, waarbij het zeestrand van Velsen-Noord en Heemskerk te vens onder beheer van Beverwijk zou dienen -e komen. Tenslotte wordt onder het hoofd „Finan ciën en Bedrijven" het volgende opgemerkt: Volgens Katholieke opvattixxg der overheids taak is een financieel beleid, voex-exxd tot fi nancieel evenwicht, alleen te verantwoorden, wanneer het gepaard gaat met een sociaal- VELSEN de scheepvaart. In de afgeloopexx week kwamen voor de havens iix onze gemeente binnen 11 zeesche- pexx, xxl. 6 voor het Hpogovexxbedrijf, waarvan 3 met erts en 1 met steenkolexx, bexxevexxs 2 om ijzer te lossen, 3 voor de papierfabriek, alle met hout en 2 voor IJmuiden, beide als bijlegger. Er vertrokkexx 10 schepen, waarvan 2 met ijzer vaxx de hoogovens, nl. 1 voor Frankrijk en 1 voor Finland. toezicht noodig. Nu de herfst nadert exx de eikels exx kastan jes van de boomen begixxxxen te vallen, zijrx de jongens op stap, om deze te zoekexx. Het is echter bedroevend, zooals sommige jongens hierbij te werk gaaxx. Wij hebben het verschil- leixde dagen opgemerkt, maar Zatex-dagmid- dag was het al heel erg.,Langs den geheelen Driehuizerkerkweg waren zij bezig, de vruch ten van de boomen te gooien. Daarbij ge bruikten zij stokken, maar ook stukken ijzer, die ze omhoog wierpen en waarbij wielrijders exi voetgangers soms werkelijk gevaar liepen. Toen wij er later weer langs kwamen, la gen er groote takken met bladeren op de straat, die van de boomen wai'en geworpen. Het is toc.'i werkelijk noodig, dat hierop toe zicht wordt gehouden en dit optreden wordt tegengegaan. steunbonnen radio-centrale. Het Radio-comité vei'zoekt ons te melden, dat hei'nieuwde inschrijving zal plaats heb ben voor werkloozen en daar mede gelijkge- stelden voor het verkrijgen van een steunbon zal plaats hebben voor de Centx-ale Velsen- Noord op Donderdag 21 September van 6.30 7.30 uur en uitreiking op Donderdag 28 Sept. zelfden tijd en plaats in het gebouw van den R.K. Volksbond. Voor de Centrale Kennemerland op Don derdag 21 September van 77.45 voor de letters AM en van 7.458.30 uur voor de letters NZ en uitreiking op Donderdag 28 September zelfde tijden en plaats in het gebouw der Arbeidsbeurs; voor de Centrale Huisman en v. d. Broek op Donderdag 28 September van 7.7.45 uur voor de letters AL en van 7.458.30 uur voor de letter MZ en uitreiking op Donderdag 28 September zelfde tijden en plaats in het lokaal van Outenaar. AGENDA. voor beverwijk MAANDAG 13 SEPTEMBER Luxor Theater: „King Kong" 8 uur. agenda te haarlem MAANDAG 18 SEPTEMBER Schouwburg Jansweg: „George wil wel". 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Arsene Lupin". 8.15 uur Palace: „Seizoen in Cairo". Op het tooneel: The Cantons, Chinese Paper Fantasies. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het meisje met de vier verloofden". Op het tooneel: „Beuker en Denijs", de Nederlandsche pianisten; de partners van Maurice Chevalier. 7 en 9.15 u. DINSDAG 19 SEPTEMBER Groote Kex-k: Ox'gelbespeling 8.159.15 u. Schouwburg Jansweg: „George wil weltf. Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1