Afscheid. De schat in 't oude Holland COURANT. DINSDAG 19 SEPTEMBER 1933 TWEEDE BLAD. scHotnv De schouw in de polder Uitgeestei' en Heems kerkerbroek zal worden gehouden op Donder dag 5 October, BEVERWIJK tentoonstelling floralia- vereeniging. iaarlijksche tentoonstelling van pot- i. nten zal Woensdagmiddag in het veiling- hnuW -Het Centrum" aan de Koningstraat rden geopend. De Floralia Vereeniging ft dit°voorjaar aan schoolkinderen 818 kies uitgereikt en de resultaten daarvan s ,f;n morgenmiddag worden geëxposeerd. De Efifeneester, Mr. H. J. J. Scholtens, heeft h bereid verklaard de tentoonstelling woensdagmiddag om 2 uur te openen. Voor vit publiek is zij toegankelijk des middags en des avonds. AANGEHOUDEN. Door de politie alhier werd aangehouden ■Jn minderjarige harmonica speler, wiens anhoudlng op verzoek van de ouders was pvraagd door den burgemeester van Wy- hen 5e jongen is onder politiegeleide naar J riiaats zijner inwoning teruggebracht. Verder werd nog aangehouden zekere N. H. afkomstig uit den Haag, die zich bezighield met liedjeszingen lang de straat zonder daarvoor vergunning te hebben bekomen, nn het politiebureau bleek, dat hij nog eenige malen in het politieblad gesignaleerd stond Joor het betalen van boete of het ondergaan van hechtenis. VALSCHE GULDEN. Door een winkelier alhier is op het politie bureau een valsche gulden gedeponeerd. Het üeldstuk was buitengewoon goed nagemaakt en was op het gezicht absoluut niet van een geldige munt te onderscheiden.. ROODE DINSDAG-COMITé. Heden, Dinsdagavond te 8 uur belegt bo vengenoemd comité een openbare vergade ring in gebouw Caecilia, Jansstraat. Als spreker treedt op de heer Ko Beuze- maker, uit Amsterdam met het onderwerp: pg roode Dinsdag en de regeering-Oolijn". DE VERLIEZER KON HET KOOPEN. Een machinist kwam dezer dagen tot de minder prettige ontdekking, dat hij een wouden voorwerp, dat aan zijn horlogeket ting was bevestigd had verloren. Tot zijn ver wondering werd hem dezer dagen een soort gelijk sieraad te koop aangeboden, waarin hij zijn eigendom herkende. Voor de somma van f 1,50 kon hij het verlorene weer dn zijn bezit krijgen. De verliezer ging op deze transactie niet in, maar waarschuwde de po litie, die een onderzoek instelde. Bitusschen was het gouden sieraad naar Amsterdam verhuisd. Het werd bij zekere J. ft. op verzoek der politie door haar Amsiter- damsche collega's in beslag genomen. Tegen den betrokkene werd procesverbaal opge maakt wegens heling. HET BLAUWE KRIJTJE. Wegens gegrond gebleken bezwaren, ver- tonden aan het spelen in de afdeeling D 5 va den Ned. Biljartbond is de Biljartver- fdging „Het blauwe Krijtje" alhier alsnog gedeeld in de afdeeling D 3. Dè vereeniging, die haar clublokaal heeft öi Hotel „Oud-Meerenstein" zal haar thuis wedstrijden volgens deze nieuwe indeeling spelen op de onderstaande data: 10 Oct. tegen „Roozendaal", Overveen. 3 Nov. tegen „No. 1" u;it IJmiuiden. 20 Nov. tegen B. V. Haarlem. 8 Dec. tegen B. C. Haarlem. Uit: 3 Oct. „No. 1" te IJmuiden. 23 Oct. „B. V. Haarlem" te Haarlem. 10 Nov. B. C. Haarlem 'fce Haarlem. 15 Nov. „Roozendaal" te Overveen. 'Van „Het Blauwe Krijtje" zal het volgende vijftal aan de competitie deelnemen: Th. van Noort, P. J. A. Langendijk, A. Bakker, en E. Horgner. STAND MASSAKAMP. De stand van de massakamp tegen de Biljartvereeniging „De Korenbeurs" te Haar lem is thans na vier wedstrijden 323 caram boles in het voordeel van „Het Blauwe Krijtje" alhier. KENNEMER WANDELCLUB. De Kennemer Wandelclub zal op Zondag 24 Sept. a.s. deelnemen aan de nationale pr opaganaa-a fstandsmarsch, uitgeschreven door de A. S. V. S(port) H(oudt) Eük) L(ichaam) L(enig) te Amsterdam. VOOR HET VREEMDELINGENVERKEER. Op het Meerensteinplein, het eindpunt der autobussen is tegen den gevel van het per ceel van den heer Hergarden een groot ver keersbord geplaatst, waarmede onze gemeente in het bezit gekomen van een „nouveauté" op verkeersgebied. Dit zoogenaamde Patrix- bord vermeldt de vertrektijden van trein, boot en autobus en men kan niet anders zeggen, dan dat- het bord op die plaats wel m een behoefte voorziet. Des avonds is het 'oord verlicht, evenals de bovenin geplaatste syn- ehro-electrische klok, die er voor zorgt, dat de reizigers tevens op de hoogte zijn van den juisten tijd. Het bord levert vooral bij avond een aardig en levendig effect op en ver hoogt het aanzien van het Meerensteinplein. SPELDJESDAG. Behoudens toestemming van B. en W., wel ke bereids is aangevraagd, zal aan het einde dezer maand de jaarlijksc-he speldjesdag worden gehouden, uitgaande van de R.K. Drankbestrijding. De opbrengst dezer col lecte is bestemd voor het maatschappelijk werk van Sobriëtas. ZILVEREN JUBILEUM. Op 1 October a.s. zal het vijf en twintig jaren geleden zijn, dat de familie Liefhebber in dienst kwam van de plaatselijke afdeeling der Noord-Hollandsche Vereeniging -„Het Witte Kruis". Zij heeft gedurende al die ja ren op voortreffelijke wijze het badhuis dezer vereeniging aan de Meerstraat verzorgd. HEEMSKERK COLLECTE De collecte ten bate van de vereeniging tot bescherming van meisjes in het bisdom Haar lem heeft in deze gemeente opgebracht f 45.03 „ONS GENOEGEN" De tooneelvereeniging „Ons Genoegen", al hier opent het seizoen met „De Man zonder geheugen". Wanneer de uitvoering wordt ge geven is echter nog niet bekend. KORFBAL De korfbalclub O. N. A. versloeg-Zondag te Alkmaar „All Right" met 43. OPDRACHT Aan den heer P. Henneman, bouwkundige alhier, is opgedragen het bouwen van een dub bel woonhuis aan den Rijksstraatweg voor re kening van den heer A. Sinnige, alhier. BAKKUM. PROVINCIAAL ZIEKENHUIS „DUINENBOSCH". uit het jaarverslag. Aan bet jaarverslag van het Provinciaal Ziekenhuis „Duinenbosch" ontleenen wij: Wederom viel een verdere verlaging der verpleegkosten waar te nemen, merkbaar zoowel uit de vermindering van de Bijdrage van de Provincie (van f 351211.69 voor 1931 tot f339531,13 1/2 voor 1932) als uit het ver- dier terugloopen van den kostienden prijs per patiënt per jaar (van f 1259,30 voor 1931 tot f 1249.70 voor 1932). De vraag zou gesteld kunnen worden, of men, gezien de verdere inzinking der prijzen gedurende 1932 en de voortgaande daling der indexcijfers voor de kosten van levensonder houd, niet een belangrijker resultaat had kun nen verwachten. Dienaangaande kan worden opgemerkt, dat de exploitatie van het ziekenhuis minder van de verlaging der kosten van levensonder houd profiteert dan men bij oppervlakkige beoordeeling geneigd zou zijn aan te nemen. Immers verschillende belangrijke onderdee- len der verpleegkosten werden tot 31 Decem ber 1932 niet beïnvloed door genoemde ver- la-ging. Hiertoe behoorden de in contanten uitbe taalde salarissen, de pensioensbijdragen aan het Rijkspensioenfonds, de afschrijvingen, rente, bestuurskosten, bijdrage aan de eigen pensioenfondsen, wachtgelden, uitgaven in verband met de ongevallen-, fondsen, wacht gelden, uitgaven in verband met de ongeval len-, inva'liditeïts- en ziektewet, enz. Neemt men in aanmerking, dat genoemde onderdeel en in de laatste jaren ongeveer het vier vijfde gedeelte van het totaal der netto exploitatiekosten (waaronder hier worden verstaan de gezamenlijke lasten verminderd met-de terugontvangen bedragen wegens wo- ninghuur, kost en inwoning, enz.) vorderden, dan zal voldoende blijken, dat op geen rede lijken grond verwacht mag worden, dat de verlaging der verpleegkosten die van genoem de indexcijfers in eenzelfde tempo kan volgen. Niettemin moet verklaard worden, dat de kostprijs der verpleging in 1932 lager had kunnen zijn, indien zich niet eenige voor de exploitatie nadeelige omstandigheden hadden voorgedaan. Als een dier omstandigheden kan worden gereleveerd de niet-volledige bezetting van het aantal mannenplaatsen. Op 11 Maart 1932 werden n.l. 16 mannen-patiënten naar het Provinciaal Ziekenhuis te Medemblik overgeplaatst, waardoor in die maand het aantal onbezette plaatsen zelfs tot 31 opliep. Hoewel deze open plaatsen langzamerhand, althans grootendeels, konden bezet worden, bleef het ongunstig financieel resultaat duidelijk merkbaar. Een eenvoudige bereke ning doet zien, dat de totale opbrengst der verpleegkosten in 1932 f 7561.15 lager was dan Aan de noordwestelijke grens van Britsch- Indië roeren zich de laatste weken iveer eenige opstandige stammem. Britsch-Indische troepen bewaken den Khaiber pas. het vorige jaar, terwijl het gemiddelde aan tal verpleegden bijna 9 minder toedroeg dan gedurende 1931. In de tweede plaats werd de verlaging van den kostenden prijs geremd door de voort gaande vermindering van liet aantal inwo nende leden van liet personeel. In de zomerzitting der Provinciale Staten werden de geiden gevoteerd voor den bouw van een paviljoen voor vrouwen. Einde 1932 werden 862 patiënten verpleegd: 48 patiënten zijn overleden, 14 werden her steld ontslagen, 58 niet hersteld vertrokken, De grootste bezetting was aanwezig op 27 Juni, toen het aantal open plaatsen 5 be- droieg, de kleinste op 2-2 Maart, toen het aantal 31 was. In totaal werden opgenomen 75 mannen én 39 vrouwen. Het aantal patiënten in gezinnen bleef ongeever stationnair. Het bedroeg op het einde van het jaar 12 (het voorafgaande jaar 11), n.l. 2 mannen en 10 vrouwen. 34 mannen, in een afzonderlijke afdeeling der inrichting gehuisvest, genieten een geheel vrije verpleging. Sommigen van hun zou den voor gezinsverpleging in aanmerking kunnen komen, indien zij niet aan hun te genwoordige wijze van verzorging de voor keur gaven. Lr het afgeloopen .jaar is het „opendeur- stelsel" voor het paviljoen voor rustige man nen ingevoerd. Tot toeneming van het aan tal ontvluchtingen heeft dit geen aanleiding gegeven, een resultaat, dat verwacht kon worden, aangezien zij, die neiging zouden hebben om weg te loopen, dit te voren reeds gemakkelijk over het lage hek cliea" afdee- lingstuinen konden doen. Het aantal overledenen bedroeg 30 man nen en 18 vrouwen, d.i. voor de mannen een sterftecijfer van 6.75 pet. (5.59) en voor de vrouwen 4.21 (5.95). De tusschen haakjes geplaatste! cijfers geven de getallen van 1831 aan. Het aantal ongeoorloofde verwijderingen .bedroeg 12 (11 mannen en 1 vrouw). VELSEN DE TABERNAKELZENDING. Maandagavond had in gebouw Concordia een door de Chr. Jongemannen-"Vereeniging „Philadelphia", afd. Velseii georganiseerde lezing plaats met lichtbeelden. Mej. Joh. Efcering evamagieliste te Parijs sprak voor een talrijk en aandachtig gehoor over het werk der Tabernakelzendlng in donker Parijs. Het öameszangkoor onder leiding van den heer M. van Geeling luisterde de bijeenkomst met het zingen van eenige liederen op. De spreekster wees er op, dat te Parijs twee groote stroomingen bestaan, n.l. het Katho licisme en het communisme. De zending on dervindt zeer veel tegenwerking, waardoor het werken zeer bemoeilijkt wordt. Maar de evangelisten en zendelingen doen alles wat zij kunnen om de afgedwaalden tot het Evan gelie te brengen. Een aantal lantarenplaat jes verduidelijkte de lezing van mej. Ekering. KAMPIOENSCHAP NOORD HOLLAND. DE JONG (IJMUIDEN) NEEMT DE LEIDING De uitslagen van de Maandag te Haarlem gehouden wedstrijden zijn: K de Jong (D. C. IJ.)—W. Schoo (Hrl.) 2—0 Ligthart (D. C. IJ.)—J. W. v. Dartelen (H. D. C.) afgebroken. Zitman—Abe de Jong afgebroken. Hedenavond worden in Kennemerhof ge speeld.' K. de JongBerkemeyer; ZitmanDukel; Suykvan Wamel. Nou, de laatste zomer-Zondag Is er dus alweer geweest, En wij hebben hem genoten Als een waardig afscheidsfeest, 't Was alsof de goede zomer Even nog bewijzen wou: 'k Loo-p wel op mijn laatste beenen, Maar dat lever ik 'm nou. Als wij de balans opmaken Na dit prachtig zomerslot, Blijft er aan de goede zijde Een beduidend overschot. I-Ioeveel nattigheid er heersche In de menschenmaatschappij,. De natuur bleef dezen zomer Crisis- en malaisevrij. Deze Zondag, die de. zomer. Nog voor ons had opgespaard, Was een slot dat waarlijk pakte En dat is in dank aanvaard. Wat een onnavolgbaar weertje, Bleek nog voor ons in het vet, Wat een Zondag met een groote En gelijk een" kleine z. MARKTNIEUWS. BEVERWIJK R.K. COÖP. TUINDERS VEREENIGING „KENNEMERÏAND" 13 September 1933. Spinazie per kist f 0.25—0.45 Slag per kist f 0.150.55 Postelein per kist f 0.180,35 Andijvie per kist f 0,250!40 Wortelen pér bos f 0,030.06 Radijs per bos f 0.020.03 Pieterselie per bos f 0,010.02 Selderie per bos f 0,010.02 Prei per bos f 0,070.10 Bloemkool I per stuk f 0.100,14 Bloemkool n per stuk f 0,050,07 Tomaten per K.G. f 0.02 -0,05 Uien per K.G. f 0,02—0,025 Aardbeien per doosje f 0.240,28 Komkommers per stuk f 0.010,07 Doppers per K.G. f 0.20026 Gapueijners W. per K.G. f 0,240,30 Pronkboonen p. K.G. f 0.050,07 Snijbbonen per K.G. f 0,080,20 Dikke Boornen per K.G, f 0.030,09 Sperc. b. z. dr. p. K.G. f 0,050,12 Sperc.b. m. dr. p. K.G. f 0,05—0,07 Tuinboonen p. K.G. f 0,07 Trosboonen p. K.G. f 0.070.15 Roode kool per stuk f 0,020,035 Chin, kool p. stuk f 0.030,05 Spruiten p. K.G. f 0.10—0.14 Groene kool p. stuk f 0.020.035 Meloenen per stuk f 0,080,18 Noteering van den 18en September 1933. Spinazie per kist f 0.26f 0.56 Postelein per kist f 0.16f 0.26 Andijvie per kist f 0,20f 0,40 Wortelen per K.G. f 0.05,f 0.08 Komkommers per 100 f' 1f 5 Augurken per kistje f 0.20f 0.68 Aardappelen, klei per K.G. f 0.04f 0.06 Doppers per Kilo f 0.18 Capucijners per Kilo f 0.20 Snijboonen per K.G. f 0.06f 0.18 Heerenboonen per K.G. f 0.05f 0.10 Trosboonen per K.G. f 0.06f 0.16 Roodekool per 100 f 4-f 6 Savoyekool per 100 f 4f 6 Bloemkool per 106 f 6f 14 Uien per Kilo f 0.03 1/2 Prei per bos f 0.11 Sla per kist f 012f 0.38 Pieterselie per bos f 0.08 Selderie per bos f 0.20 Appelen per Kilo f 0.11f 0.18 Peren per Kilo f 0.10f 0.22 Aardbeien per doosje f 0.26f 0.36 Druiven per Kilo f 0.30f 0.36 KÏNK-KONG IN HET LUXOR THEATER. De buitengewoon spannende eri emotio neels film „King Kong" naar een fantasie van Edgar Wallace bewerkt door minstens even fantastische regisseurs en filmtechnici trekt avond aan avond, flink bezette zalen. De directie va-n het Luxor Theater heeft met het brengen van deze film een goede greep gedaan uit Loet C. Barnstijn's productie. De reusachtige aap „King Kong" viert op het witte doek zijn helschè triomfen op voor wereldlijke en voor de variatie ook op he- dendaagsebe monsters. Een overgang van den dinosauiros op den electrischen trein en het bombardementsvliegtuig is voor den camera man in „no time" bewerkstelligd. Maar daarom was het scenario dan ook een fan tasie van Wallace en het is goed, dat het zoo is, want de regie had twee open oog en voor een realisme, dat niet bepaald .gemilderd mag heeten. Integendeel. Maar daarom doet Kong dan ook soms in de zaal gilletjes op gaan van lichtelijk ontstelde .gemoederen. Kong is waarlijk van een verbijsterende wanstalligheid. Men moet hem in zijn tech nische grootheid aan het werk zien. Wij merkten reeds op, hij trekt volle zalen, mis schien ook ten deele een gevolg van het feit, dat „King Kong" in Duitschland blijkens een dszer dagen verschenen bericht, niet mag draaien. De ingang van het Kerkgebouw onder den toren der Ned. Herv. Gemeente te Wijk aan Zee is gesloten tengevolge van het aanhoudend vallen van steenen en zware balken uit den dorps toren. Sinds 1928 vallen bij tussehenpoozen steenen van den toren. FEUILLETON (Een geval uit de practijk van Wil J. Sanders, detective). door UDO VAN EWOUD. (Nadruk verboden. 19) Ook tegenover dezn bewaker had de ge leerde de grootste openhartigheid aan den dag gelegd, zooals wel bleek uit het feit, dat deze man Sanders wist te vertellen, dat het bericht van de verborgen schat zelfs tot in Orlo was doorgedrongen en den geleerde aan leiding had gegeven, mede in verband met de historische be teekenis van dit geval, ter plaatse eens een onderzoek te gaan instellen. De bewaker had er natuurlijk geen flauw idee van gehad, dat de erfenis van Abraham Nlorisz. zich in zijn onmiddellijke omgeving moest bevinden en Sanders had zich dan ook Wel gewacht hem te dezen aanzien eenige opheldering te geven. Na deze mededeelingen van den detective, waardoor wij weliswaar niet veel wijzer wa ren geworden, maar welke den persoon van den Noorschen professor toch steeds meer in een merkwaardig licht plaatsten, rees vanzelf de vraag hoe wij nu verder zouden moeten handelen. Ons aanvankelijk gekoesterd plan een nader onderzoek in te stellen naar de. plaats, waar de schat zou kunnen zijn be graven, moesten wij voorloopig laten rusten. „Er zal ons niet anders overblijven dan de oude heer voor ons te laten werken",meende Sanders. „Wij; zullen hem althans buiten het hotel, geen moment uit.het. oog trachten te verliezen. Lukt ons dat, dan. zullen wij ook onmiddellijk ontdekken wanneer hij van plan is iets te ondernémen. Daarnaast is het zaak, dat wij ten opzichte van uw veiligheid, nie reer van Dobben, de noodige maatregelen treffen. Waagt u zich in geen geval alleen op een plaats, waar het voor u gevaarlijk zou kunnen zijn. Ik zou er zelfs een lief ding voor over hebben, wanneer ik er u toe zou kunnen bewegen voor eenigen tijd uit Pr. Holland te verdwijnen, maar ik vrees, dat me dit toch niet zal gelukken". Van Doben strekte afwerend de handen uit en antwoordde lachend: „Alsjeblieft, meneer Sanders, begint u daar niet over. Dit is mijn zaak en als wij er in slagen een verklaring voor het raadsel .te vinden, wil ik althans in de ontknooping eenig aandeel hebben gehad, alis dat ook nog zoo gering". Het kwam mij voor, dat dit antwoord San ders eenigszins.ontstemde, maar in ieder ge val deed hij geen poging om van Dobben tot andere gedachten te brengen. „Goed", zei hij slechts, „op dit oogenblik wil ik u nog niet dwingen het werk in deze zaak uitsluitend aan den heer Wils en aan mij over te laten, maar het zou me niets ver wonderen, wanneer ik al heel spoedig m'n trouwe medewerkers hun congé moest geven". Ik staarde mijn vriend verbaasd aan, .wat hem niet ontging, want zich thans tot mij wendend, vervolgde hij: „Ja. Miel, hoe zeer het me ook spijt, onmogelijk lijkt het niet, dat ik ook jou op non actief zal moeten stel len; maar wanneer het zoover mocht komen, troost je dan met de gedachte, dat het geen gebrek aan vertrouwen in je capaciteiten is, dat me tot dien maatregel heeft doen beslui ten. Kijk eens heeren, de zaak is deze, dat we wel wat heel licht over onzen tegenstander denken. U vergeet, dat het dien man vandaag of morgen, wanneer wij voortgaan hem voort durend te schaduwen, wel moet op vallen, dat wij verdenking jegens hem koesteren. En dan is het spel voor ons natuurlijk verloren. Ik wil nog even de komst van den heer Nieu- wenhuis afwachten, maar dan zal ik ook on middellijk maatregelen moeten treffen. Op dit. oogenblik staan m'n plannen nog niet ge heel vast, maar wel gewenscht lijkt het mij nu reeds, dat wij den heer Nieuwenhuis hier niet als den vierden man, die nog verwacht werd, ontvangen. Ik bedoel dit: de heer Nieu wenhuis is de eenige, dien onze hooggeleerde professor nog niet kent. Ons daarentegen heeft hij steeds te zamen gezien en hij zal dus extra op zijn qui vive zijn, wanneer wij iets ondernemen. Uw compagnon, meneer van Dobben, zal mij dus als derde medewer ker misschien nog goede diensten kunnen be wijzen. hetgeen overigens ik haast me om er dat aan toe te voegen een uitzondering zal zijn, want Wils weet wel dat ik het over het algemeen niet bijster op een groot aan tal vrijwillige medewerkers begrepen heb". Ik beaamde dit met een hoofdknik. „Zoolang Nieuwenhuis echtér nog tusschen de wielen zit, zullen wij moeten roeien met de riemen, die wij hebben", vervolgde Sanders. Vandaar Wils, dat ik jou zou willen verzoe ken den achtertuin wat in het oog te hou den. Wanneer je een plaatsje kiest voor het raam in de eetzaal, heb je een uitstekend uitzicht op het poortje, dat toegang geeft tot een, achter het hotel gelegen steegje, het welk daar weer op de markt uitkomt. Ik weet dat zoo goed, omdat ik vanmorgen eenige leveranciers door dat poortje zag gaan. Hoe wel het mij voorloopig niet waarschijnlijk lijkt, dat onze vriend van dezen, voor hotel gasten ongewonen weg, gebruik zal maken, dienen wij het zekere toch voor het onzekere te nemen en een oogje in het zeil te houden. Laat jij je dus je middagmaal daar opdienen; wij zullen hier nog wat wachten en mocht de heer Jeschoneck zich er over verbazen, dat wij niet met ons drieën tegelijk aan tafel gaan, vertel hem dan maar, dat je van plan bent vanmiddag in je eentje een bezoek te brengen aan Mariënburg". Ik voldeed aan deze opdracht en zocht een plaatsje in de nog vrij leege eetzaal, waar de heer Jeschoneck mij spoedig ontdekte. Van achter het buffet stevende hij regelrecht op mij toe, een en al aandacht voor mijn wen- schen, zooals dat een goeden hotelier be taamt. Toen ik hem de reden van m'n ver langen het middagmaal alleen te gebruiken, had meegedeeld, wenkte hij onmiddellijk een kellner, die zich verder met de zorg voor mijn diner belastte. Helaas was ik niet in de gele genheid het voortreffelijk toebereide maal die eer aan te doen, welke het ongetwijfeld toe kwam. Mijn aandacht concentreerde zich bijna geheel op den kleinen achtertuin van het hotel, welke geheel omgeven was door een met mos begroeiden steenen muur, waar op, als afweer tegen ongewenschte bezoekers een bonte verscheidenheid aan scherven van allerlei flesschen was ingemetseld. Aan de eene zijde was ongeveer in het midden van dezen muur een poortje aangebracht, dat, naar Sanders mij verzekerd had, toegang moest geven tot een steegje. Deze opgave bleek juist te zijn, want over de glasscherven heen zag ik van mijn plaats af duidelijk de daken van eenige lage huisjes, welke zich tegenover den muur moesten bevinden. Door dit steegje kwam men dus op de markt; ook- wanneer Sanders mij dat niet verteld had,

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5