KELLY DRANK UIT HET BUITENLAND COHEN en het belangrijkste nieuws Goebbels spreekt voor de buitenlandsche pers Nieuwe getuigen in het proces te Leipzig. THALIA THEATER. Filiaal BERNARD KOOMEN, KINDERWAGENS - VOUWWAGENS. Kinderwagenmagazijn F. DE BOER, Te koop gevraagd JONGE HENNEN Een memorandum over reorganisatie van het Duitsche strafrecht. Zwaarste misdaad is land verraad. De tweekamp weer in eere hersteld. „Eer van den vrijen man het hoogste goed". DUITSCHLAND. De Pruisische minister van Justitie heeft een memorandum ter publicatie gegeven., •waarin wordt voorgesteld het Duitsche straf recht te reorganiseeren in den geest van den nationaal socialistischen staat. Uitgaande van da nationaal socialistische grondgedachte, dat de individu een organisch deel der gemeenschap van het volk is, stelt zij het principe op den voorgrond, dat de be scherming der gemeenschap de eerste taak van het strafrecht moet vormen. In dit memorandum staan voor de eerste maal voorstellen voor een „strafrechtelijke behandeling tegen de ondermijning van het Duitsche ras". Voorts bevat zij volkomen nieuwe voorschriften voor de „bescherming van de geestelijke en zedelijke gedachten der Duitsche bloedgemeenschap". De voorschrif ten betreffende de bescherming van ras en volksdom zullen worden aangevuld met be palingen betreffende de bescherming der or ganisaties welke de volksgemeenschap vor men. Volgens nationaal socialistische opvat ting is de zwaarste misdaad landverraad. Deze behoort volgens de voorstellen van den minister aan het hoofd der toekomstige wetgeving, waarbij bij de desbetreffende strafbepalingen niet zal morgen worden af gezien van de doodstraf. Een principieele reorganisatie ligt ook in bet voornemen met betrekking tot de voor schriften ter zake van hoogverraad. Van de tal van merkwaardige voorstellen van het memorandum moet eveneens gewe zen worden op de behandeling van het twee gevecht. Er wordt medegedeeld, dat in den nationaal socialistischen staat de „eer het hoogste goed van den vrijen man is" en dat het in overeenstemming is met de oude Duit sche rechtsopvatting zich „genoegdoening te verschaffen met het wapen voor geschonden eer". Hiertegen met middelen van het straf recht op te komen kan slechts aanleiding zijn Ingeval door den tweekamp de openbare orde wordt verstoord. Dit is evenwel slechts het geval bij doode- lijken afloop en bij overtreding van de strijd- regels. Een speciale plaats wordt in het memoran dum ingenomen door de bescherming van huwelijk en huisgezin. Neerhalende aanvallen op huwelijk, moederschap, en gezin kan de nat. soc. staat niet dulden, weshalve een aieuwe strafbepaling tegen smaad van het huwelijk wordt voorgesteld. Uitdrukkelijk wordt aanbevolen ook de bescherming van het kind effectiever te vormen dan tot dus verre,'zoowel met betrekking tot het ontkie mende leven als tot het opgroeiende kind. Ook een bescherming van de economische bases van het gezin wordt aanbevolen. De bescherming van den staat, het „Volks- stum" en de familie wordt in de voorstellen aangevuld door een bescherming van het volksgoed, d.w.z. van de economische goede ren der natie, terwijl verder aanbevelingen- gegeven worden ter bescherming van de na tionale arbeidskracht. O.a. wordt voorgesteld het z.g.n. economische landverraad in den vervolge strafbaar te stellen. Ook onsoeiale eigenbaat, d.w.z. meedoogenlooze verrijking van het individu ten koste van zijn mede- menschen, worden strafbaar. Duitsche journalisten moeten morgen het land verlaten. Naar de „D.A.Z." meldt heeft de Sovjet- regeering den termijn voor de uitwijzing der Duitsche correspondenten met 48 uren ver lengd, d.w.z. tot Zaterdag. Duitsche natie wordt verkeerd begrepen. „Humane behandeling" der Joden. GENEVE, 27 Sept. (V.D.). De Rijksmi nister voor de propaganda, Dr. Goebbels, heeft vandaag in hotel Carlton de geheele internationale pers ontvangen. In dit con tact met de thans -^gr Volkenbondsvergade- ring aanwezige internationale pers ligt een der belangrijkste motieven voor het verblijf te Genève van dr. Goebbels. Meer dan 200 journalisen uit alle landen waren persoonlijk uitgenoodigd de bijeen komst bij te wonen. Tal van vooraanstaande Duitsche staatsambtenaren zijn mede aan wezig. Goebbels verklaarde, dat het Duit sche volk met smart en ontgoocheling in de afgeloopen maanden heeft waargenomen, dat het worden van den nationaal socialisti schen staat en zijn positieve terugslag op de economische en politieke organisatie der Duitsche natie in de wereld veelal verkeerd begrip, wantrouwen en zelfs afkeuring heeft gevonden. De minister acht het derhalve zijn belangrijkste taak voor dit forum der wereldpubliciteit het worden van den na tionaal socialistischen staat te verduidelijken zijn uitwerking op de practisehe binnen- en buitenlandsche politiek in korte trekken uit een te zetten en op die wijze ten minste een zeker begrip te wekken, voor hetgeenzich in Duitschland heeft afgespeeld. Dr. Goebbels verklaarde, dat de nationaal socialistische beweging reeds voor zij aan de macht kwam bij verre de grootste en meest invloedrijke Partij van het parlementaire Duitschland Vas. Zij werd legaal voor de verantwoorde lijk'-"' -• wo.yno1)on o-n zij heeft verder legaal haar machtspositie opgebouwd. Van terreur en gebruik making van geweld kan daarbij geen sprake zijn. Er is in Duitschland nim mer een regeering geweest, welke zich zoo als de nationaal socialistische kon beroepen op haar overeenstemming met de breedste volkmassa's. De Joodsche kwestie besprekend, verklaar de Dr. Goebbels: wanneer de Duitsche re geering de behandeling der Joodsche kwes tie langs wettelijken weg ter hand nam, dan verkoos het daarbij de meest humane en lo yale methode. Het nationaal socialisme is van niets meer wars dan van het nemen van goedkoope wraak. Het zou niet alleen het Duitsche volk, maar de geheele wereld ten zegen strekken, wanneer de critiek op de gebeurtenissen in Duitschland zich tot het werkelijk feitelijke zou beperken en van den beginne af iedere stemmingmakende an tipathie zou uitschakelen. Wij hebben in geen enkel opzicht de waarheid te schuwen, aldus Goebbels. Wij mochten evenwel wen- schen en hopen, dat de eerlijke strijd om de waarheid niet van te voren vergiftigd wordt door bijna grootsch aandoende beweringen, welke niet in het minst zullen vermogen stand te houden tegen een objectief onder zoek. Het komt ons onduldbaar voor, aldus Goebbels, dat de gruwelsprookjes, welke door Joodsche emigranten in het buitenland zijn verspreid en welke zelfs tot de met alle ge bruiken der openbare meening in strijd zijnde veronderstelling hebben geleid, dat leden van de Duitsche regeering zelf, uit partij-overwegingen, den Rijksdag in brand zouden hebben gestoken, ongezien door een deel der wereldpers werden overgenomen. Voorts bestreed Goebbels, dat het nieuwe Duitschland een geestelijke expansiepolitiek zou voeren, welke slechts de voorbereiding zou beteekenen voor een latere expansie politiek op het gebied van macht. Het zou goed zijn, wanneer de woorden revanche of oorlog uit de omgangstaal der volken zou den verdwijnen. Men mag, aldus spreker, ook maar een enkele handeling van den Rijkskanselier of van zijn regeering noemen, welke ook maar de geringste verdenking zou rechtvaardigen, dat zij oorlogs-geloften met zich voert. Hun geheele opbouwwerk wordt gedragen door den geest van den vrede. Het is niet 't belang van eenig volk, dat Duitsch land verder zal worden beschouwd als na tie van den tweeden rang en dat het de mo gelijkheid voor zijn verdediging ontnomen blijft, welke het noodig heeft voor de hand having van zijn nationale veiligheid. Na afloop van zijn redevoering heeft dr. Goebbels nog eenige hem door journalis ten gestelde vragen beantwoord. Wat de ontwapeningskwestie betreft, ver klaarde Goebbels, dat hij slechts kon zeg gen, dat Duitschland den eerlijken wil heeft het Viermogendhedenpact naar zijn besten wil te benutten om deze kwestie tot een draaglijke oplossing te brengen. Groot was natuurlijk de belangstelling dei- internationale pers t.a.v. de Joodsche kwes tie, aldus wordt van Duitsche zeide ver klaard. Dr. Goebbels meende dat deze kwes tie binnen het kader van het thans moge lijke is opgelost. Een definitieve oplossing zou pas dan ter hand kunnen worden ge nomen, wanneer zij van ieder bessentiment bevrijd is, vooral ook de openbare meening ter wereld, welke thans in deze kwestie of ficieel tegenover ons staat. Duitschland kan niet onder den indruk van een openbare meening ter wereld opkomen voor een nieu we oplossing. BRITSCH STOOMSCHIP VERGAAN? LONDEN, 28 September (V. D.) Vplgens een bericht uit Athene wordt gevreesd, dat ter hoogte van het eiland Milos een Engelsch stoomschip van 1000 ton met man en muis is vergaan. Alle nasporingen naar het schip zijn tot dusverre zonder resultaat gebleven. DUIZENDEN GEWONDEN IN TAMPICO. 125 lijken geborgen. TWEE PLUNDERAARS DOODGESCHOTEN. MEXICO CITY, 28 Sept. (Reuter) Te Tampico zijn tot nog toe 125 lijken te voor schijn gehaald. Verscheidene duizenden ge wonden worden in de ziekenhuize verpleegd, waarvan een aantal zijn geïmproviseerd. Twee plunderaars zijn doodgeschoten; hun lijken zijn in het openbaar tentoongesteld bij wijze van afschrikwekkend voorbeeld. Te Tampico heerscht nog steeds de staat van beleg en militaire patrouilles trekken nog steeds den geheel nacht door de straten van de stad. Het is den burgers niet veroor loofd na 7 uur 's avonds op straat te ver- keeren. De rivieren de Pamico en Tamesi wassen nog steeds en de reddingsploegen werken had om de gewonde personen uit hun benarde positie te bevrijden, evenals de lijken te voorschijn te halen, in de laag ge legen gedeelten der stad. Vele lijken zijn door de strooming naar zee weggespoeld en kun nen nog steeds op eenigen afstand waarge nomen worden. In de getroffen streken wor den voorraden levensmiddelen en andere eerste levensbehoeften verzameld, doch spoorwegverkeer is nog steeds niet mogelijk. FRANSCH VLIEGTUIG BIJ TOULON IN ZEE GESTORT. PARIJS, 28 Sept. (V.D.) Een vliegtuig van het Fransche vliegtuigmoederschip „Béarn", dat gisteren in de haven van Toulon een proefvlucht maakte, stortte door tot nog toe onbekende oorzaak in zee. Van de driekoppige bemanning werden twee inzittenden op slag gedood, terwijl de derde inzittende naar een ziekenhuis werd overgebracht, waar hij met ernstige verwondingen werd opgenomen. Weinig positiefs over Van der Lubbe. In het vervolg van de zitting van Donder- 1 dag gaf, naar aanleiding van den brand in het raadhuis op 25 Februari, de chef-machi nist Kiekbusch een beschrijving van omvang en uitwerking van den brand in de slaapka mer van zijn zoon. Getuige is van meening dat het vuur zich in een half uur door de geheele woning en de belendende woonruimten zou hebben uit gebreid. De twee brandweerlieden die ten slotte bij het blusschen hielpen vonden vol gens hun verklaringen vuurmakers op de zol derkamer. De kozijnen waren door het vuur beschadigd. Dit werd door eenige andere ge tuigen bevestigd. Get. uit Neukölln weet dat op den Woens dag voor den brand in het slot eenige per sonen bij elkaar zijn geweest Hij is armen verzorger en had van der Lubbe een jas ge geven. Ook Van der Lubbe was op een bij eenkomst bij Schlafke geweest. Pres.: Was dat op den Woensdag voor den brand in het slot? Ik weet den dag niet meer. Pres: Hebt u bij S. wel eens brieven ge schreven. Neen ik heb slechts degenen die niet goed met de pen konden omgaan geholpen. Dezen getuige worden steeds meer vragen gesteld, omdat men den indruk krijgt dat hij niet alles zegt wat hij weet. Ambtsgerichtdirektor Parisius houdt hem voor dat in het café en andere plaatsen Van der Lubbe een vrij groote kennis van de com munistische beweging en doeleinden had ge toond. Ook Torgler's verdediger Dr. Sack stelt eenige vragen tijdens het kruisverhoor waar na een korte pauze wordt gehouden. Na de pauze werd de arbeider Panknin als getuige gehoord over het gesprek voor het gebouw van Maatschappelijken Steun. De voorzitter wijst hem op zijn getuigenis voor de instructie waarop getuige nog eens het gesprek weergeeft. Zachow meende dat men scherpe maatre gelen moest nemen. Openbare gebouwen moesten in brand worden gestoken. Bienge ging daarop in en zeide: Jawel, we moeten eerst en vooral de fabrieken van Siemens en het slot en den Rijksdag in brand steken. Rijksdag en slot waren toch overbodig. Van der Lubbe, die zich vroeger reeds meer in het gesprek had gemengd, vroeg of hij hierbij niet kon helpen en toonde hem zijn lidmaatschapsboekje van de Communistische Partij. Op een vraag van den voorzitter verklaar de getuige, dat. het een partijboekje moet zijn geweest. Getuige heeft dit niet gelezen, doch het was rood en tevens had Van der Lubbe verklaard, dat hij lid van de K.P.D. was. Toen liepen wij samen de straat af. Bienge riep Van der Lubbe bij zich en liep alleen met hem op. Ik vroeg Zachow, hoe hij Van der Lubbe kende. Zachow meende dat hij hem ook dien dag voor het eerst had gezien. Doch hij had den indruk dat Van der Lubbe een goede partijgenoot zou zijn. Daarna liep Zachow op Van der Lubbe en Bienge af. President: „Hebt gij eenige reden om Zachow en Bienge te belasten, sta,at gij vijan dig tegenover hen?" Panknin: „Ik ken die lieden niet en heb geen aanleiding om hun moeilijkheden in den weg te leggen". Op een vraag van den procureur-generaal, verklaart getuige, dat hij bij het einde van het gesprek heeft gezegd: „nu, daar komt niets van, al. jeuken hem de handen", waar op Bienge antwoordde: „je zult nog eens be leven wat dat wordt". Op de vraag van Torgler, tot welke partij Panknin in de laatste dagen van Februari behoorde, antwoordt getuige: „tot de D.-na- tionale partij". Op de vraag van advocaat Teiehert ver klaart getuige nogmaals met beslistheid, dat v. d. Lubbe naar het communistische partij bestuur gevraagd heeft en ook naar commu nistische localiteiten. Beklaagde DImitroff vraagt sedert wanneer getuige lid der D.nationale partij is en of hij ook politieke functies heeft bekleed. Getuige: „Ik was werkloos en ben sedert 1928 lid der D.-nationale partij. Ik heb geen functies bekleed". Dimitroff stelt nog meer vragen, die echter door den president als niet ter zake doende niet worden toegelaten. Daarna volgt het verhoor van den arbeider Zachow, die met Bienge in één huis woont. Deze getuige wordt niet beëedigd. Hij ver klaart dat hij Bienge niet verder kent en dat zij elkaar slechts bijwijlen gegroet hebben. De vraag van den president of hij communist is geweest, beantwoordt de getuige met een be slist ..neen". Getuige weet alleen dat v. d. Lubbe, Bienge en Panknin voor het bureau hadden gestaan toen hij naar de groep was toegekomen. De president wijst er getuige op, dat zijn verkla ringen achterdocht hebben gewekt, omdat hij meermalen afwijkend heeft verklaard. Getuige antwoordt weenend: „Herr hoher Rat! Ik ben al genoeg gestraft dat ik nu in het concentratiekamp ben. Van brandstichtin gen en zoo, heb ik nooit iets gezegd. Getuige blijft dit loochenen ook als hem het procesverbaal wordt voorgehouden volgens hetwelk hij bij het vooronderzoek de mogelijk heid had toegeven over brandstichtingen te hebben gesproken. De president vraagt of v. d. Lubbe iets van revolutie gezegd had. Getuige antwoordt: Herr Hoher Rat! Daarvan heeft hijgeen woord gezegd, anders was ik dadelijk wegge gaan! (Vroolijkheid). President: Wie heeft dan over den Rijksdag gesproken? Getuige; Geen een heeft over den Rijksdag gesproken. President: U moet er over gesproken hebben dat er openbare gebouwen in brand moesten worden gestoken en Janecke moet toen van Rijksdag, stadhuis enzoovoort gesproken hebben. Getuige: Neen, Herr Hoher Rat! President: Heeft iemand iets van S. A.- menschen gezegd die met benzine gedrenkt en aangestoken moesten worden? Getuige: Geen woord van waar. President: Kunt u dat met uw eed in over eenstemming brengen? Getuige: Ja, degene, die zoo iets gezegd had, zou ik op zijn gezicht hebben geslagen. Dr. Sack; De rechter van instructie heeft gisteren hier betoogd dat hij den indruk heeft dat er in Neukölln de brug naar de politieke centrale is geslagen. Hebt u eenigerlei verbin ding tusschen Van der Lubbe en anderen gevormd. Getuige: Nee, ik ken Van der Lubbe zoo i goed niet. President: Wat Van der Lubbe den geheelen tijd in Berlijn heeft gedaan is niet op te hel deren en de mogelijkheid bestaat dat hij met de communistische partij in verbinding is ge treden. Procureur-generaal; Vroeger hebt u gezegd, dat u lid van ae revolutionnaire vakvereeni- gingsoppositie bent geweest. Getuige: Dat heb ik nooit gezegd. President: Volgens het procesverbaal van 16 Maart hebt u verklaard, dat u tot die opDO- sitie behoorde". Getuige: Ik ben echter nooit daarvan lid geweest. Na het verhoor van dezen getuige wordt de zitting tot hedenmorgen verdaagd. Onderbreking van het proces. Het proces te Leipzig zal Zaterdag tot en met Dinsdag onderbroken worden ter gelegen-, heid van het Vierde Duitsche Juristencongres. Een merkwaardig incident. De corr. van de NJt.C. meldt aan zijn blad: Tijdens het verhoor van Zachow. die het eerst het plegen van de brandstichting moet hebben geopperd, doch niet tot de beklaagden behoort, echter wel in een concentratiekamp is opgesloten, heeft een merkwaardig incident plaats, dat ik in het verslag van Wolff vergeefs heb gezocht en dat dus hier moge volgen: Terwijl Zachow bij het betuigen van zijn onschuld weenende verklaarde, dat de opslui ting in het concentratiekamp al voldoende straf voor hem is, begint v. d. Lubbe te schud den van het lachen. De heele zaal staat op om dit te zien. Na het einde van het verhoor, als Zachow naar de getuigenbank teruggekeerd is, en de zitting feitelijk teneinde loopt, komt een aan tal journalisten in zijn nabijheid en vragen hem, of hij nu nog in een concentratiekamp is. Hij keek hen wel aan, maar gaf geen ant woord. Veelal sloeg hij zijn blik in de richting van de politie-ambtenaren. Eindelijk zeide hij tot een Engelschen correspondent, die hem aanspoorde: „Zeg toch gauw in welk kamp?": „Dat kan ik niet zeggen". tober af zullen gelden voor de financiering van den z.g. „zusatziichen" export. De rechr-streeksche betaling van Duitsche goederen met de een of andere soort geblok keerde Marken is in die toekomst niet meer geoorloofd. Alle betalingen van „zusatzliche" leveringen zullen worden geregeld vanuit het scripprocédé, door bemiddeling van de Con versie-kas. De mogelijkheden voor het gebruik van Sper.r- en Registermarken in het reisverkeer en bij kapitaalsbeiegging op langen termijn zullen door de nieuwe bepalingen niet ge troffen worden. Voorts zullen, evenals vroe ger. de buitenlandsche bezitters van genoem de Mark-rekeningen de door hen zelf ge kochte Duitsche goederen voor een bedrag van 25 pet. der totale koopsom in Spsrr- of Registermarken kunnen voldoen. Joegoslavië. Scherpe bewaking der Bulgaarsch-J oegoslavische grens. Het Grieksche dagblad „Acropolis" meent te weten dat de waarschijnlijk door Mace- doniërs gepleegde bomaanslag te Gewgeli vermoedelijk een anweord is op de geschillen die zouden bestaan tusschen Koning Boris van Bulgarije en Koning Alexander van Joegoslavië. De grens wordt scherp door militairen bewaakt en extra be wakingstroepen zouden naar de grens zijn gedirigeerd. Tien Bulgaren die een poging deden rtn te vluchten zouden' door Serviërs zijn neergeschoten. Twee Bulgaarsche compagnieën zijn naar de grens gezonden om een eventueelen in val van Servische patrouilles te verhinderen. Zwitserland!. Staklhelm wordt volledig „ingeschakeld" De chef van den staf Roehm heeft naar de P.P.D. mededeelt een beschikking uitgevaar digd over de inschakeling van den Stahlhelm waarin hij o.m. zegt: Met ingang van 24 September 1933 is de Stahlhelm, bond van Frontsoldaten definitief onder bevel ge komen van den oppersten S.A. leider. Als soldaten en kameraden zullen wij van nu af aan gemeenschappelijk marcheeren en strij den, gelijkwaardig, in gelijke plichtsbe trachting, overgave en kameraadschap. De volledige inschakeling van den „Wehrstahl- helm" moet op 31 October a.s. geëindigd zijn. Van 1 November af vervalt iedere afzonder lijke benaming of speciale behandeling: De „Kernstahlhelm" in vervolg alleen maar Stahlhelm („ST") genaamd, komt als zelf standige geleding met eigen eenheden naast S.A. en S.S.. Het tijdstip, waarop de Wehr- stahlhelmeenheden het bruine hemd kun nen aantrekken wordt uniform voor de ge heele ST. door de opperste S.A.-leiding vast gesteld. Waarschijnlijk zal dit l November a.s. zijn. Betaling met: geblokkeerde marken beperkt. De rijksminister voor Economische Zaken heeft thans naar de Tel. verneemt de richt snoeren bekend gemaakt, welke van 1 Oc- Goebbels en Von Neurath betreuren de grensincidenten. Tijdens een interpellatie in den Nationalen Raad inzake het incident aan de Duitsch- Zwitsersche grens zeide Metta, dat Von Neu rath en Goebbels hem verklaarden, dat zij deze grens-incidenten betreurden. Zij voegden eraan toe, dat de Duitsche po litiek zich niet tegen Zwitserland richt. Wij zijn ervan overtuigd, dat Duitschland een zeer gevaarlijke politiek zou voeren indien het alle volken, welke Duitsch spreken zou willen absorbeeren. VREESELIJK AUTO-ONGELUK AAN De RIEVIERA. PARIJS, 28 September (V. D.) In Eze op den weg naar Nice is hedenmorgen een ern stig auto-ongeluk gebeurd, waarbij 3 per sonen gedood en 15, deels ernstig gewond werden. Een particuliere auto, die wilde uit wijken voor een voetganger botste in volle vaart tegen een uit de tegenovergestelde richting naderende autobus aan. De chauf feur van de luxe auto was op slag dood, even als een vrouw, die in de autobus zat en wier halsader door glassplinters was doorgesneden Een andere vrouw uit de autobus overleed in het ziekenhuis aan de bekomen verwondin gen. NEDERLANDSCHE SPEECH OP HET LUCHTVAARTCONGRES. LONDEN, 28 Sept. (Reuter) Lord Lon donderry presideerde heden een lunch, welke de regeering den gedelegeerden van de Inter nationale Luchtvaartvereeniging had aange boden. Jhr. I. L. van der Berch van Heemstede verklaarde, dat de luchtvaart de betrekkingen tusschen de naties zal verbeteren en leiden tot grootere internationale verstandhouding. Ondanks de slechte economische omstan digheden ontwikkelde het luchtvaartver- keer zich en het aantal passagiers nam toe in het bijzonder op de lange afstanden. In de toekomst zal, volgens spr., het transport middel door de lucht een van de meest ge bruikte worden. TELEFOON 116 IJMUIDEN TELEFOON 852 Deze week verloonen wij wederom een wereldstad-programma. Van VRIJDAG t/m. MAANDAG, 8.15 uur: „MADAME BUTTERFLY". Het bekende gegeven herschapen tot een filmwerk van ranke schoonheid en ontroering. Als komische Schlager in ons voorprogramma de bekende komieken als SMOKKELAARS Lachen, Gieren, Brullen. ZONDAG 3 uur: Cohen en Kelly als „Dranksmokkelaars". ZONDAG 5 uur: „MADAME BUTTERFLY". Alléén VRIJDAG 29 en ZATERDAG 30 SEPTEMBER geven wij als reclame GEKOOKTE WORST voor 17 ets. per pond. ZEEWEG 83—85 IJMUIDEN-OOST, Telel. 69. Uw beste adres voor een prima wagen, modern en goedkoop, bij KON. WILHELMINAKADE 1—4, IJMUIDEN. TE HUUR RUIM WINKELHUIS beste stand Kennemerlaan te IJmuiden Adres D. Bals Jzn., Ma kelaar, IJmuiden. 18 voets vlet. Br. fr., waarin ouderdom en uiterste prijs te zen den aan Haven dijk 1, IJmuiden Witte Leghorns. Barnevelders en. prima legs tam A. TRAP Stephensonstraat 4, IJmniden HONDJES WITTE KEESHOXDJES COCKER SPANIELS GEKRUISTE SPANIELS ZIE ETALAGE A. TRAP Stephensonstraat 4 IJmuiden Op Willemsplein 7 U sigaar vind U daar Dus vergeet niet Eerst even bij Henk Broekhuizen te kijken Maar probeert er eerst ééntje Om er van overtuigd te vezen Dat U iets fijns heeft Ja voor 3of 4 centjes kent U het weten Om beslist non eens terug te komen. EENSTEMMIG Is het gunstig oordeel zoowel der H.H. Medici als der patiënten, over de nooit falende werking van Aambeienzalf van Broeder Bene- dictus. Prijs per pot 1.Ver krijgbaar bij apothekers en dro gisten.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3