HET NIEUWE AVONDBLAD Washington Post. Visscherii-Snufjes ,3e JAARGANG NO. 281 ZATERDAG 30 SEPT. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10ets.,per maand 40 cents plus 2y2 cents Incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummersB cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verhes van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(ei zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Pauze in Leipzig. Het Duitsche Hooggerechtshof in Leipzig gaat eenige dagen pauze houden in het pro ces betreffende den Rijksdagbrand, omdat de Duitsche juristen-vereenigingen zullen ver gaderen. Woensdag wordt de behandeling hervat, en daarna zal men naar Berlijn trek ken ter voortzetting. Veel verder is men intusschen met de op lossing van het raadsel nog niet gekomen. Ongetwijfeld is in het buitenland het vertrou wen in de eerlijkheid van de rechtspraak door het Duitsche Hof toegenomen. Tot dusver kan men niet zeggen dat op eenigerlei wijze de indruk is gewekt dat de rechtspraak van regeeringszijde beïnvloed zou worden. Maar de zaak zelf is nog even duister ge bleven. Wie tot een objectief oordeel in staat is zal eerlijk moeten erkennen dat hij niet begrijpt hoe de Rijksdagbrand ontstaan is, wie er het plan toe hebben gevormd, wie hem hebben aangestoken en welke bedoelingen daarbij hebben voorgezeten. Van der Lubbe, de eenige van wien schijnt vast te staan dat hij brand gesticht heeft in zooverre dat hij er zelf „ja" op antwoordt hult zich in min of meer stompzinnige vaagheid, en wil de rol van hoofdfiguur niet op zich nemen. Intusschen wordt al de opschudding ver oorzaakt door deai Bulgaarschen verdachte Dimifcroff, zoodat het zonderlinge tooneel zich voordoet dat de hoofdrol zich als bijrol en de bijrol zich als hoofdrol tracht te ge dragen. Van het internationale communis tische complot, dat den Rijksdagbrand ver oorzaakt zou hefoben, is nog altijd niets ge bleken, en een man als mr. Stomps, Wiens onpartijdig oordeel niet in twijfel getrokken kan worden keert uit Leipzig terug met de overtuiging dat v. d. Lubbe evenmin werk- van Nazi's als van communisten is ge feest. Zou men tenslotte moeten gaan aan nemen, dat deze onontwikkeld© en onge twijfeld erg verwarde jongeman alles op zijn eigen houtje heeft ondernomen? Het lijkt te dwaas om waar te kunnen zijn. Was het zoo, dan zou het wel een van de zonderlingste gebeurtenissen zijn die zich ooit ter wereld hebben voorgedaan. Dan zou een willekeurige jongen, uit het buitenland komend met eenige verwarde ideëen in zijn hoofd, door een onbekookte daad de Rijks- dagverkiezingen van een volk van zestig mil- lioen in anderen koers gedreven en een nieuw régime vast in den zadel geholpen hebben. Er zijn meer groote gebeurtenissen gevolgd uit nietige oorzaken, en Duitschland heeft ze ook gekend. Het Zabern-incident, kort voor den oorlog, bracht de heele wereld in onrust nadat het geval van den kapitein van Köpe- nick de heele wereld aan het lachen had ge bracht. Maar een van der Lubbe uit Leiden, die in zijn onnoozele eentje de Duitsche politiek van richting verandert en de heele wereldpolitiek beïnvloedt zonder dat hij dit overigens zelf zoo bedoeld kan hebben, want een Nazi is hij zeker in zijn „politieke inzichten" nooit ge weest dat zou alle precedenten toch met stukken slaan! Misschien zal er binnenkort meer klaarheid in de zaak komen. De brandweercommandant Gempp, die aanvankelijk verklaard heeft dat de brandweer te laat gealarmeerd was, en dat Goering hem verbood een algemeen alarm uit te zenden, en die later deze verklaringen weer introk, moet nog gehoord worden. Ongetwijfeld zal hem, als hij bij zijn intrekking blijft, ge vraagd worden hoe hij tot zijn oorspronkelijke verklaringen kwam. Belangwekkend blijft voorts de figuur van Torgler, die zijn onschuld met zulke kracht blijft volhouden, dat men wel in spanning moet afwachten welke getuigen, en met welke verklaringen, nu eigenlijk de beschuldiging te gen hem zullen steunen. Van Torgler hangt zeer veel af, want als de eenige Duitsche ver dachte onschuldig blijkt, wat rest dan eigenlijk nog van het internationale complot? Waarom heeft men dan 1800 arrestaties gedaan? Het blijft tot nog toe een raadselachtige zaak. De Engelsche bladen, die er volstrekt niet uit wijs kunnen worden, houden zich aange naam bezig met de mogelijkheid dat v. d. Lub be plotseling zal gaan praten, bij wijze van „coup de foudre" of zooiets. Maar waarop die verwachting gebaseerd is, zeggen ze niet. Misschien zal de pauze eenige uitwerking hebben. R. P. IJMUIDEN CHR. GEREF. JONGELINGSVEREENIGING. Voor de Chr. Geref. Jongelingsvereenigiing zal 4 October a.s. in de Chr. Geref. Kerk op treden Ds. Heerma van Aalsmeer. NED. CHR. VROUWENBOND. Ds. K. Straatsma van den Haag zal Wcens dag 4 October een lezing houden in de Jeugd kerk voor de afdeeling van 'den Ned. Christen Vrouwenbond. Het onderwerp •luidt: „Wat dunkt U van den Christus?" BELANGSTELLING VOOR ESPERANTO. Donderdagavond werd in de Lunchroom van den heer Eynthoven de eerste lesavond gegeven van de afdeeling IJmuiden van de Federatie van Arbeiders-Esperantisten, waar mede tevens het winterseizoen werd geopend. Hoewel ht afdeelingsbestuur 54 cursisten had ingeschreven, bleek bij het begin van den cursus, dat het aantal candidaten inmiddels tot 80 te zijn gestegen. Er wordt ie deren Donderdagavond een les fond gehouden tot Mei 1934. HET STAATSVISSCHERSHAVEN- BEDRIJF IN 1932. EEN ONGUNSTIG JAAR. „Zoowel in het binnenland als in het bui tenland heeft de handel veel moeilijkheden ondervonden bij den afzet van visch. Dooi de zeer lage prijzen van artikelen als spiek, vleesch en eieren, alsmede door de algemeen gedaalde koopkracht, was het voor den han del dikwijls niet gemakkelijk om een loonen- den afzet 'te vinden. Bovendien ondervond de handel op de binnenlandsche markten sterk den invloed van den vischuitvoer uit de Scan dinavische landen, in het bijzonder uit De nemarken. Door de groote onregelmatigheid, waarmede deze uivoeren plaats hebben, was de binnenlandsche handel weinig stabiel. Bovendien gingen door deze invoeren voor den hier gevestigden vischhandel dikwijls klanten verloren." Met bovenstaande woorden, die wij ont leenden aan het jaarverslag over 1932 van het Staats visschersha v enbedrij f is cle toe stand van den vischhandel juist getypeerd. Uit de cijfermassa, in het verslag verwerkt, blijkt, dat het jaar 1932 over alle linies on gunstig was. ScheepvaartbeweSing. De scheepvaartbeweging onderging een sterke vermindering. In .totaal kwamen bin nen 13000 schepen met een totalen bruto - inhioud van 2.849.724 M3., tegen 15026 sche pen met een totalen bruto-dnhoud van 3.613.026 M3. in het- vorige verslagjaar. Het aantal binnengeloop en stoomtrawlers bedroeg 2139 tegen 3425 in 1931, hetgeen aan toont, dat de resultaten der visscherij met stoomtrawlers zeer bevredigend is. Het aantal binnengekomen miotorikustvis- sohers-vaartuigen bedroeg 6144, tegen 6810 het vorig jaar. Verder kwamen binnen 2102 motorloggers, tegen 1752 in 1931, 166 (v. j. 133) stoombeugers enz. Het aantal vreemde vaartuigen bedroeg 913 tegen 1024 in 1931. De totale hoeveelheid aangevoerde visch bedroeg 40.542.532 K.G. tegen 56.023.776 K G. in 19,31, de totale opbrengst bedroeg f8.025.360 (v. j. f 11.504.089). Per spoor werd verzonden een hoeveelheid van 26.159.715 K.G. (v. j. 48.351.964 K.G.), waarvan naar biet binnenland 34.1 pet. (v. j. 29.5 pot.), Duits chiland- 7.5 pot. (v. j. 11.4 pet.), België 31.7 pet. (v. j. 38.5 pot.), Frank rijk 22.1 pet. (v. j. 14.3 pct.)_, Zwitserland 1.8 pet.), Engeland 2.8 pet. (v. j. 5.1 pot.) Wij komen op het verslag nog nader terug. IJMUIDEN'S MANNENKOOR GAAT JUBILEEREN. SPOEDIG EEN KWART EEUW OUD. Het IJmuidens mannenkoor, directeur de heer H. J. Arisz, gaat in Januari a.s. jubi- leeren en zal zijn 25-jarig bestaan op waar dige wijze herdenken. Gezien de prestaties in den loop van deze laatste kwarteeuw, neemt dit koor in de gemeente Velsen een voor aanstaande plaats in. Opgericht in Januari 1909 door een aantal liefhebbers van den mannenzang, werd de heer Nic Gonlag aangezocht het directeur schap op zich te nemen, een taak die dezen musicus tot een heilige plicht werd en die hij gedurende 18 jaren (in 1927 noopten ge zondheidsredenen hem voor het leiderschap te bedanken) vervulde. De heer Arisz, die hem opvolgde, en het koor thans dus pl.m. 6 jaar leidt, heeft liet tot verdere successen opgevoerd. Van zijn eerste deelneming aan een con cours (Rotterdam, 1920, afdeeling onbe kroonde mannenkoren) tot het bezoek aan het concours te Utrecht in 1932 (eerste af deeling, le prijs) is „mèèr dan dan èèn stap." Na de benoeming van den nieuwen leider nam het koor in ledental sterk toe, zoodat de vereeniging een tweetal jaren geleden tot de oprichting van een knapenkoor durfde over te gaan, een koortje dat in het vorig seizoen reeds met succes voor het voetlicht trad. Het valt toe te juichen, dat tot de vor ming van zulk een ensemble jeugdige zan gers besloten is, daar hen vroegtijdig gevoel en belangstelling voor den zang wordt bij gebracht en tevens IJmuiden's Mannenkoor uit deze rijen zijn reserves kan recruteeren. Deze laatste jaren is er onder de eminen te leiding van dei^ heer Henk Arisz veel en artistiek werk gedaan. De vele door IJmui dens Mannenkoor gegeven concerten, meer dere met medewerking van solisten van naam, stonden op hoog muzikaal peil. De concoursen, waaraan de vereeniging deel nam brachten welverdiende successen, zoodat vele eersie- en eereprijzen de banier van het jubileerende koor sieren. Va-n de leden, welke het koor van de op richting af trouwgebleven zijn, is slechts de heer Jac. van Houwelingen, oud-bestuurslid, over. Hij is al die jaren zijn koor met hart en ziel toegewijd geweest en heeft het hel pen groot maken. Van de vele f eestuitvoeringen, welke het mannenkoor ter afsluiting der diverse lustra heeft gegeven, herinneren wij ons o.a. nog den schitterend geslaagden kwartetitenwed- strijd ter eere van het 10-jarig bestaan (1919). Op het drietal avonden heeft toen de vereeniging wel het schoonste op het gebied van kwartetzang in Holland naar IJmuiden gebracht. Mannen met klinkende namen in de zangerswereld als Keereweer, Kools. Wierts, Ohna.n, Vlessing en Gonlag vormden toen de jury. Thans zal men het zilveren jubileum vie ren, En IJmuidens Mannenkoor hoopt dit te doen met het geven van een feestconcert, waarop met eigen krachten succesnummers van het koor, w.o. eenige werken van groo- ten omvang, zullen worden uitgevoerd. De dichter-zanger George Haak heeft voor deze gelegenheid een speciaal aan het koor opgedragen „Clublied" gewijd, dat dan even eens vertolkt zal worden. Een eere-eomité, waarin o.m. de be schermheer. notaris Dolleman, de eere-leden, de heeren Baas uit Amsterdam en van- Leeuwen uit den Heider, zitting genomen heb ben, heeft zich reeds gevormd en naar wij vernemen koestert IJmuidens Mannenkoor het voornemen burgemeester Rambonnet te verzoeken van dit comité het eere-voorzitter schap op zich te willen nemen. Ongetwijfeld zal dit concert tot een waar dige viering van het 25-jarig jubileum worden. Daarvoor kennen wij de toewijding, welke er bij de leden, bijgestaan door het actieve bestuur (de heeren C. Visser Hzn., voorzitter, L. Darphorn, secretaris, J. de Krij ger, 2e secretaris. T. Borst, penningmeester, en den dirigent Henk J. Arisz) is, maar al te goed. Gezien het krachtig en serieus studeer en en werken van deze hoogstaande vereeniging, kan ze met vertrouwen de toekomst tegemoet gaan en haar muzikaal-cultureele taak voort zetten. Van harte wenschen wij bij dit vijfde lustrum directeur, bestuur en leden geluk! W. Een dier leden van het jubileerend kooi de heer Cöhrs heeft aan bet a.s. feest het hierondervolgend gedichtje- gewijd: HOOG IJMUIDEN'S MANNENKOOR Zangers van de oude garde Zangers van IJmuiden voor! Speciaal die deserteerden Uit 't IJmuidens Mannenkoor. 'k Roep u toe in dubbel forto: Mannen van de hooge Cu Zij die zich nog zanger voelen Kom terug! wij wachten U. Kom terug, de deur staat open, Zangers hou je bij je leest; Dond'rend moet het feestlied schallen. Op ons zilv'ren jubelfeest. Zangers wier gedachten steeds nog, Immer toeven bij ons koor. Kom dan toch en draal niet langer; Zangers van IJmuiden Voor! Wie heeft niet als volbloed zanger De emoties ondergaan Die de zang u kan verschaffen 't Harte u doet stille staan. Ja, gij voeldet als zoo velen. De bekoring van het lied. Laat uw stemmen dan weerklinken. Opgaan tot in 't verst verschiet. Zang veredelt, ja ge weet het, Welke zanger weet dat niet; Zang veredelt voelt men stijgen Uit dat machtig mooie lied. Zang veredelt. O bedenk toch, Juist in 'n tijdsbestek als nu, Laat dan schallen de accoorden Mannen van de hooge Cu., Zangers van ons Groot IJmuiden, Waarom draalt gij toch zoo lang; Wat is schooner, wat is mooier. Dan gezonde mannenzang? Wat werkt nobeler dan zingen, Wat verheft een Volk het meest, Zingen onder goede leiding, Is een weldaad voor den geest, Zangers van de oude garde, Ging je eens voor ons te loor, Zing weer onder 't oude Vaandel; Hoog 't IJmuidens Mannenkoor. (President Roosevelt ontvangt dagelijks gemiddeld 8000 brieven). Ik moet van mezelf bekennen, Dat het mij ter harte gaat, Als de brave postbesteller, M' op zijn ronde overslaat. Elke brief die in de bus valt Brengt een spanning in 't gezin. Omtrent herkomst en niet minder: Kijk eens gauw, wat staat er in? Ik hou kinderlijk van brieven En daar schaam ik me niet voor, (Goed verstaander, half woord noodig, Maar enfin, we gaan weer door) Zelfs van 't beste krijgt men echter Soms teveel die waarheid geldt, Zou ik zeggen, zonder twijfel Bij de post van Roosevelt. Logisch moet de post wel groot zijn, Als j' een groote post bekleedt, Maar er zijn tenslotte grenzen, Die men bij hem overschreed. En ik geef u op een briefje, Dat het Witte Huis eer gromt, Als. de brave postbesteller Met zijn wagenlading komt. Roosevelt, met al zijn codes, Maakt er straks nog eentje bij Een bezuinigende code Op de brievenschrijverij P. GASUS. tooning plaats vinden, waarhij met de col lectebus zal worden rondgegaan. Wie bekend is met het mooie werk van „In Veilige Haven" zal ongetwijfeld den heer Reek met zijn reizend theater de noodige aandacht schenken en zijn dankbaarheid voor het genoegelijke kwartiertje toonen door het schenken van een kleine bijdrage. EEN VREEMDSOORTIG GEVONDEN VOORWERP. EEN ALGEMEENE OPLUCHTING. „Hier heb ik een gevonden voorwerp, me neer", zei Vrijdagmorgen iemand tegen den dienstdoe nden politieagent op het bureau aan het Wi-llemsplein. „Geef maar hier", was het antwoord. Maar dat .ging zoo ^gemakkelijk niet. Want het gevonden voorwerp was een eind touw., waaraan een paard- was bevestigd. Toen beek de politieagent wel even vreemd op. Gevonden voar werpen worden in den regel öf ergens in een kastje op het bureau gedeponeerd, öf den eerlijken vinder mee naar huis gegeven. Maar een paard stop je niet in een kastje en de eerlijke vinder voel de er ook niet veel voor, om het dier mee naar huis te nemen. Want hij woonde op een bovenhuis en daar berg je niet zoo gemakke lijk een paard. Bovendien zou hij het dier ook nog in den kost moeten nemen en daar voor voelde hij ook niet veel. Als het nu nog een pinchertje was! „Brengt u het dan maar in den schutstal". En de eerlijke vinder, die met zij.n gevon den voorwerp al een beetje verlegen was, verliet opgelucht het bureau, de agent was opgelucht, blij dat hij er zelf niet mee over de straat behoefde en het paard, dat waar schijnlijk uit een veld nabij de Visschers- haven was ontsnapt en eenige onrustige oogenblikken had gehad aan de Zuidzijde, was eveneens opgelucht toen het den veil-i- gen stal van stalhouder Boon binnenstapte en een lekkere hap kreeg om van den schrik te bekomen. En de eigenaar van den vier voeter zal ook opgelucht zijn als hij hoort, dat zijn eigendom terecht is. Maar het kost hem een paar gulden schutgeld. PROPAGANDA VOOR „IN VEILIGE HAVEN". De Speeltuinvereeniging „In Veilige Ha ven" zal heden- (Zaterdag) middag en a.s Zaterdagmiddag op origineele wijze propa ganda maken voor haar werk, waaraan te vens een inzameling van geld zal worden ge houden. Op deze middagen zal nl. op verschillende punten van IJmuiden een poppenkast-ver BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 29 September. Ondertrouwd 28 September: J. A. Paans en M. Soldat; D. C. Moorhoff en E. C. Scheffer- lie; C. Smits en T. van Broekhuizen; C. M. M. Constandse en A. Velthuijsen; A. de Jong en C. J. F. Diesbergen; S. J. H. Israël en J. Plantinga; P. Boender en J. C. v. d. Slikke. Getrouwd 28 September: F. Versteeg en M. D. M. Hoogland; H. T. v. d. Berg en A. Ver heul. Bevallen 26 September: M. H. Rickmann Mülders, z.; 28 September: T. Huizing Keijzer, d.; E. A. Vogel—v. d. Heuvel, z.; C. H. Repko—Deen, z. Overleden 26 September: H. E. J. Beer, 37 j., Zijl weg; 27 September: J. W. Faassen, 38 j„ Regentesselaan; L. K. W. Peukman, 72 j., Wagenweg; J. P., 1 mnd., z. v. J. Hoogkamer, Kamperlaan; CXL Wij verheugen ons natuurlijk allen over het mooie weer van dezen onvergetelijken herfst. We zitten met ramen en deuren wijd open in een tijd, waarin we in andere jaren veelal, vooral des avonds, een getemperd vuurtje in den haard hebben. Voor onze visscherij mag het echter wel even anders. Een flinke storm, niet te hard natuurlijk, zou vandaag den dag voor IJmui den niet slecht zijn. Want er komt overal veel te veel visch en, ja we zijn nu eenmaal egoïs tisch; wanneer het eens een beetje ging waaien zouden er heel wat concurrenten van de zee verdwijnen. Dit is zoo de algemeene gedachte. Ik wil dzzp niet tot de mijne maken, doch ze slechts weergeven. De week begon niet slecht: 13 trawlers en 18 loggers. Veel visch dus maar desondanks goede prijzen. Een gemiddelde dagopbrengst van f 275 voor de groote booten. Woensdag was het nog mooier. Dien dag was de visch schreeu wend duur zou ik haast zeggen en werden er dikke reizen gemaakt. De Schoorl IJM. 39 stond met f 4830 in 13 dagen aan den top. Maar den volgenden dag was het mis. Dien dag was er beslist te veel visch, tengevolge waarvan de prijzen leelijk kelderden. Woensdag was het trouwens bar. De vischlcoopers waren ouder- wetsch wild, want iedereen scheen veel te kunnen gebruiken en het was dien dag dui delijk merkbaar, dat er in ons land veel meer visch gegeten woi-dt dan vroeger. Dank zij de visohauto's. Bedroeg Woensdag de dagopbrengst der trawlers ongeveer f 300, den volgenden dag was dit cijfer bijna f 100 minder. Waarmede andermaal bewezen is, dat visscherij en lo terij vrijwel synoniem zijn. Met de kustbooten botert het nog niet erg. Ook deze week waren de besommingen mager, n.l. slechts f 130 gemiddeld per reisdag. Er kwamen deze week binnen 45 trawlers, 28 loggers en 16 kotters. Er is dus heel wat visch geweest. En we gaan nog steeds voor uit. Want elke week gaan er eenige opgelegde trawlers naar zee en we gaan met een flink vaartje naar de honderd. We hebben deze week de eerste haringdrif» ters gehad. De uitkomsten van dit eerste be zoek aan IJmuiden zal de reeders niet tot een herhaling animeeren, want de vangsten le verden niet meer dan 500 a 600 gulden op. Maar de slechte kwaliteit van de haring was wel de voornaamste oorzaak van deze onbe vredigende resultaten, waarover we ons in IJmuiden het hoofd niet zullen breken. Hoog zijn de verwachtingen over de haring drifters-affaire niet gespannen. De heele Duitsche vloot bischt op haring, zoodat we aan Duitschland niets kwijt kunnen. En voor eigen gebruik hebben we aan de aanvoeren van de haringtrawlers bijna wel genoeg. Vijftig drif ters op één dag maken we voorloopig niet meer mee. PIETERMAN. I De moord op den theaterdirecteur Dufrenne (inzet) heeft in Parijs groote opschudding ver- \wekt. Voor de woning van den vermoorde, die boven een zijner theaters gevestigd is, ver- drong zich kort na den moord een dichte menschenmenigte, AGENDA TE HAARLEM ZATERDAG 30 SEPTEMBER Schouwburg Jansweg: Het Nieuwe Tooneel: „Jij.... en geen ander!" 8-15 uur. Stadsschouwburg: Tooneelgroep Het Masker „Marius", 8 uur. Luxor Theater: „De mummie" 230, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Ein Lied für Dich". Toon eel: Kaye, d'Artois en Philips. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Au nom de la loi". Tooneel 3 Wil- lards. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 1 OCTOBER StadsschouwburgEnsemble Leopold Jess- ner: „Kabale und Liebe". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds MAANDAG 2 OCTOBER Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1