UIT HET BUITENLAND het proces te Leipzig Bekentenis van Van der Lubbe. Jhr. Dr. de Graeff heeff een voorstel betreffende de Joodsche vluchtelingen aan den Volkenbondsraad voorgelegd. Geen inmenging in binnenlandsche aangelegenheden. De inhoud der resolutie. Binnenkort principieele overeenstemming over het ontwapeningsvraagstuk Mijn indrukken door MR. B. W. STOMPS. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS GENèVE. In de plenaire vergadering van den Volken bond heeft de Nederlandsche regeering gis teren haar voorstel tot regeling van de kwes tie der Duitsche vluchtelingen ingediend, waarbij de Volkenbondsraad wordt uitgenoo- digd zoo snel mogelijk de noodige maatrege len voor het ontwerpen van een plan tot re geling van deze kwestie te treffen. V. D. meldt nader: In plenaire zitting van de Volkenbonds- Assemblée werd o.a. het woord gevoerd dooi den Nederlandsellen Minister van Buiten- landsche Zaken Jhr. mr. A. C. D. de Graeff. Hij herinnerde aan de bewapening der ver schillende landen en aan den crisis-toestand ook op economisch gebied. Toch waarschuw de hij tegen overdreven pessimisme en men mag den Volkenbond niet verwijten dat hij den huidigen toestand niet heeft weten te voorkomen. Om tot goede internationale sa menwerking te komen, zullen de belemme ringen voor het internationaal verkeer uit den weg geruimd moeten worden hoewel men op het oogenblik nog steeds nieuwe economi sche hinderpalen ziet oprijzen. De Volkenbond, die nuttig werk heeft ge daan voor de hulpverleening aan vluchtelin gen, heeft thans, nu uit Duitschland een groot aantal onderdanen naar nabuurstaten is gevlucht, op dit gebied een nieuwe taak. Internationaal zullen middelen gevonden moeten worden om deze vluchtelingen in de verschillende landen onder te brengen, zon der dat deze landen daar economisch schade van ondervonden. De redenen waarom zoo veel Duitschers het land verlaten, wilde jhr. dr. Graeff buiten beschouwing laten, aange zien hij zich niet in de binnenlandsche aan gelegenheden van Duitschland wenschte te mengen. Men staat echter voor het feit, dat de vluchtelingen ondergebracht moeten wor den en het is de taak van den Volkenbond, dit vraagstuk op te lossen. Na de Nederlandsche resolutie aan den voorzitter te hebben overhandigd en toege licht, herinnerde minister de Graeff aan de woorden uit de in' het Nederlandsche parle ment door de Koningin uitgesproken Troon rede. dat hoewel het uur niet gunstig was voor de ontwikkeling van internationale sa menwerking, men toch bleef hopen op een evolutie in opwaart-sche richting. De rede van minister De Graeff werd met luid applaus begroet. Het ontwerp-resolutie betreffende het Jo den-vraagstuk, dat door den Nederlandschen minister bij de Assemblée is ingediend, luidt volgens de Tel. als volgt: De Assemblée, rekening houdende met den toestand die er ontstaan is door het feit, dat een groot aantal Duitsche onderdanen in de afgeloopen maanden in verschillende landen een toevlucht heeft gezocht; rekening houdende met het feit, dat hun tegenwoordigheid in deze landen al naar mate de middelen van het particuliere ini tiatief uitgeput raken een economisch, finan cieel en sociaal probleem vormt, waarvoor slechts door internationale samenwerking een oplossing te vinden is; verzoekt den raad om in den kortst mo gelijken tijd een onderzoek te willen instel len naar de mogelijkheden om tot een prac- tische oplossing in dezen te geraken en de noodige maatregelen te willen treffen voor de uitvoering van de plannen, die naar aan leiding van dit onderzoek aanbevolen zullen worden. Verzoekt voorts naar aanleiding van de eerste alinea van art. 16A van het Financieel reglement een specialen post voor dit doel op haar budget van 1934 te willen uittrekken. Joego-Slavië een verandering in het militair evenwicht van Europa zou beteèkenen. De Kleine Entente zouden daardoor een leger krijgen, dat grooter is dan het Fransche. Het blad berekent de sterkte van de staande legers der drie landen op 593.504 man, ter wijl het staande Fransche leger 578.900 man bedraagt. Bovendien kennen de drie staten der Kleine Entente den algemeenen dienst plicht. De legers zijn goed uitgerust met tanks en moderne artillerie en beschikken tezamen over 1887 oorlogsvliegtuigen. Japan Mislukte besprekingen over den Oosterspoorweg. Uit Moskou wordt gemeld, dat de jongste bespreking tusschen den Volkscommissaris van Buitenlandsehe Zaken Litwinof en den Japanschen ambassadeur Hirota, heeft ge' toond, dat een toenadering van het politie ke conflict inzake den Chineeschen Ooster spoorweg niet kon worden bereikt. De Ja- pansche regeering achtte de Russische be zwaren niet steekhoudend, wat waarschijn lijk tot een nieuwe verscherping van den toestand zal leiden. IJMUIDEN E° Duitsche ministers Von Neurath en Goebbels zijn te Berlijn teruggekeerd. De Duitsche minister van buitenlandsehe zaken zal den Rijkskanselier en het Rijkska binet rapport uitbrengen over de tot nu toe gevoerde ontwapeningsbesprekingen. Ook de ministers van buitenlandsehe zaken der an dere groote mogendheden zullen vertrekken om hun regeeringen rapport uit te brengen. Simon heeft het voornemen, rapport_ uit te brengen aan MacDonald gedurende zijn ver blijf in Frankrijk of te Londen. De Italiaan- sche onderstaatssecretaris keert Zaterdag naar Rome terug. Het staat nog niet vast, wanneer de onder handelingen zullen worden hervat, maar men vermoedt in welingelichte kringen, dat dit zal gebeuren vóór het begin der Ontwa peningsconferentie op 16 October. Daarmede hoopt men, voor de conferentie bijeenkomt, een principieele overeenstemming te hebben bereikt, die juist door de Engelsehe regeering zoo zeer wordt gewenscht. In de thans plaats gehad hebbende onderhandelingen is het standpunt der groote mogendheden in de ontwapeningskwestie in groote lijnen opge helderd. Het is nog niet beslist, wanneer de Duit sche minister van buitenlandsehe zaken te Genève zal terugkeeren. Engeland. Over een samengaan der legers van de Kleine Entente. Naar aanleiding van het bezoek van gene- raad Weygand, chef van den Franschen ge- neralen staf, te Praag, schrijft de „Evening Standard", dat een eventueel samengaan der legers van Tsjecho Slowakije, Roemenië en HUISHOUDONDERWIJS. De avondcursussen zullen als vanouds door dezelfde leeraressen in vier scholen ge geven worden. In ieder van die lokalen kun nen de leerlingen zich a.s. Maandagavond 2 October van 89 uur komen inschrijven. Voor IJmuiden in school J aan de Harley- dwarsstraat, bij de Marconistraat, voor IJmuiden-Oost in de Arbeidsbeurs, voor Vel- sen en Velsen-Noord in school G en voor Santpoort in school F. Hier geve men zich aan voor alle naai- en knip- en kookcursus sen. Voor meergevorderden zullen middagcur sussen tegen een lesgeld van f 10 voor 12 les sen worden gegeven in fijnere keuken en voor 't maken van gekleede japonnen e.d. Inschrijving en inlichtingen hierover zijn Maandag 2 October van 45 uur verkrijg baar in het koklokaal in de school voor B.L.O. bij den Watertoren. De daghuishoudschool zal op 9 October be ginnen. Daarvoor hebben zich ruim 30 meis jes opgegeven, zoodat we met een flinke klas zullen beginnen. Dit onderwijs kost geld: de onkosten kunnen onmogelijk uit de lesgelden bestreden worden. Aan alle belangstellenden in de huishoudelijke vorming onzer vrouwe lijke jeugd het dringend verzoek groote en vooral veel kleine bijdragen te storten op postgiro no. 214339 van onze penningmeeste- resse mevr. Klimp-Blad te IJmuiden. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.70—f 0.60. Tongen per K.G. f 1.25f 0.60. Zetschol per 50 K.G. f 15. Kleine schol per 50 K.G. f 13.50—f 1.90. Schar per 50 K.G. f 5f 2.20. Rog per 20 stuks f 10—f 8. Kleine poon per 50 K.G. f 7. Middelschelvisch per 50 K.G. f 20. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 7 f 6.70. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 6.50f 3.30. Gullen per 50 K.G. groote f 10—f 9.50, kleine f 4.20—f 2. Makreel per 50 K.G. f 9—f 5.70. BESOMMINGEN. Trawlers: Alcmaria IJm. 23 170 manden f 1810. Gerard IJm. 123 380 manden f 2340. Loggers: KW 74 f 1220, KW 96 f 400. TERUG VAN DE HARINGVISSCHERIJ. De motorlogger Martenshoek IJm. 283 is met 12 last. pekelharing van de haringvissche- rij teruggekeerd. LOGGER MET VERSCHE HARING. Heden (Zaterdag) was aan den afslag de motorlogger KW 50 met 10 last versche haring. DE HEER H. DEKKER HEEFT DE GEMEENTE VERLATEN. Naar wij vernemen heeft de heer H. Dek ker, lid van den gemeenteraad, de gemeente verlaten en zich te Arnhem gevestigd. Hij zal dus spoedig als raadslid bedanken. LUDWIG MULLER, de nieuwe Rijksbisschop in Duitschland. Over zijn benoeming is, zooals men weet in de Evangelische kerken oneenig- .^plland was behept geweest, en in het bijzon- Op de vraag van den president of hij schuldig was aan den Rijksdagbrand antwoordde Van der Lubbe nauwelijks hoorbaar ,,ja". Weer een incident met getuige Zagow. Nu men met vrij groote stelligheid kan aan nemen, dat ik in het proces van den Rijksdag brand te Leipzig en Berlijn niet de gelegen heid zal hebben als gekozen verdediger voor Van der Lubbe op te treden, vervallen niet alleen mijn bezwaren om in enkele artikelen Uwen lezers te vertellen van de ervaringen en belevenissen van deze, wel zeldzaam interes sante episode, maar voldoe ik zelfs gaarne aan Uw verzoek om uit de veelheid van in drukken een en ander.mede te deelen. Veel van wat ik zal vertellen, zal U reeds bekend zijn uit de verschillende berichten, die in de Nederlandsche Dagbladen zijn ver schenen, maar voor zooveel mij dat mogelijk is, zal ik trachten er voor U een afgerond ge heel van te maken. Ik ben er mij van bewust, dat het buitenge woon moeilijk is, om thans een objectieve be schouwing te geven over de Duitsche toestan den. Bijna even moeilijk zoo niet onmogelijk moet het zijn, om met hetzelfde Fokker-vlieg tuig heen en terug naar Indië te vliegen, en dan met een volledig oordeel over Indië. In dische toestanden en Indische politiek, terug te komen. Gelegenheid om mij in Holland voor te be reiden, heb ik niet gehad. Zooals ieder in Ne derland had ik met belangstelling de be richten over het op handen zijnde proces en ook de verslagen van de voorstelling in Lon den gevolgd, en had mij daarbij niet kunnen onttrekken aan het gevoel dat wat men in Londen trachtte te bewijzen, juist door de wijze waar-door men het bewijs wilde leveren, niet juist kon zijn. Aan den anderen kant wil ik niet verhelen, dat ook ik behoorde tot de genen, die geneigd waren te gelooven, dat de brand in den Rijksdag, hetzij direct, hetzij indi reet door de Nazi's was veroorzaakt en het spijt mij te moeten verklaren, dat mijn ob jectiviteit zóó gering was, dat ook ik behoorde tot degenen, die oordeelden in ongunstigen zin over het standpunt, dat het hoogste Duit sche Gerecht zou innemen ten opzichte van dit proces, zonder hiervoor positieve argu menten te hebben. Plotseling, slechts luttele dagen voor mijn vertrek, kreeg ik het verzoek van familie en vrienden van Van der Lubbe om te trachten hem in Leipzig als verdediger bij te staan, en wat ik toen van die menschen hoorde, deed mij vrijwel tei-stond twijfelen aan de juistheid van de overtuiging, die zich bij mij, zoowel als bij zoov-elen in ons land door een langdurige itemmingmakerij, had gevestigd. De Nazi's beschuldigden' de Communistische Partij van een georganiseerde brandstichting met het doel om oproer te verwekken en trachtten daarvoor overstelpende bewijzen aan te brengen. De Communisten hunnerzijds trachtten de brandstichting aan de Nazi's zelf in de schoenen te schuiven. Dat waren de twee lezingen, die in Nederland opgang deden, en waarvan, al naar eigen in zicht, de eene deze, de andere die lezing aan vaardde, en nu kwamen daar bij mij praten de familieleden en naaste vrienden van Ma- rinus van der Lubbe, en vertelden mij uit voerig van de politieke gezindheid van dezen jongeman, en maakten het voor mij aanne melijk, dat de daad van de brandstichting was geweest de daad van een enkeling, een daad die nimmer door Van der Lubbe verricht kon zijn onder pressie of positieve medewer king van de Nazi's, een daad, die door Van der Lubbe evenmin gedaan kon zijn in samenwer king met de leiders van de K. P. D., omdat de politieke inzichten in den primitieven jeest van Van der Lubbe zoo hemelsbreed ver schilden van de geldende ideeën in de K.P.D.; en drie dagen later reeds zat ik in een vlieg tuig naar Leipzig, zonder iets te weten van het Duitsche Strafrecht en Strafprocesrecht. U zult zich kunnen indenken, dat ik onderweg menigmaal gedacht heb: „Wat ben je begon nen, hoe wil je hier ooit den goeden weg kunnen vinden?" Maar een vlucht naar Leip zig duurt slechts 4 1/2 uur, en veel tijd tot pie keren had ik dus gelukkig niet! Mijn eerste daad in Leipzig was dan ook, een boekwinkel binnen te stappen en het Duitsche Strafrecht en Strafprocesrecht met commentaar, te koo- pen, mij met den Nederlandschen Consul in verbinding te stellen, met den President van het Hof en met, wat de Duitschers noemen, den „Offizial Verteiidiger", en toegevoegden verdediger van Van der Lubbe, Dr. Seuffert. Dien dag kon ik met geen der Heeren nfeer eer. onderhoud bewerkstelligen, sloot mij op in mijn kamer en doorvloog op zeer opper vlakkige wijze de Duitsche Strafwet. Woensdag, den dag vóór de terechtzitting zou beginnen, laad ik het eerste contact met den Consul-generaal der Nederlanden, dank zij diens bemiddeling weldra de deur van de kamer van den President van den vierden Straf-Senaat van het Rijksgerecht, voor mij werd geopend. Inmiddels had ik hardnekkig getracht mij te wennen aan het idee, dat ik vrij moest zijn van elke vooringenomenheid, waarmede ik in LEIPZIG, 29 September (Reuter). De sen satie in het Rijksdagproces was heden, toen de president van de Rechtbank, Dr. Biinger, aan Van der Lubbe de vraag stelde: „Bekent gij schuldig te zijn aan de brandstichting in het Rijksdaggebouw?" Aller ooren waren ge spitst om het antwoord van den hoofdbe- klaagde te hooren. „Ja", mompelde Van der Lubbe, nauwelijks hoorbaar. LEIPZIG, 29 September (Wolffbureau)Na de pauze deelt de voorzitter mede dat de door getuige Jahnecke genoemde Hintze de vol gende week als getuige zal worden gehoord. Nu wordt de kellner Starker gehoord. Hij geeft toe tot November van het vorig jaar, lid te zijn geweest van H.P.D. Ten aanzien van de communistische cellenavonden ver klaart hij dat daar in het bijzonder de com munistische doelstellingen besproken waren. Echter het aanwenden van geweld is niet be sproken. Het gesprek voor het gebouw van Maatsch. Steun heeft hij niet gehoord. Hij zat in het café van Schlaffke (een commu nistisch partijlokaal) toen Jahnecke hier met Van der Lubbe binnentrad. Van der Lubbe heeft toen bij hem gegeten en gedronken. Den volgenden dag is hij 's middags terugge komen, om afscheid te nemen. Na dit tijdstip heeft getuige Van der Lubbe niet terug-gezien. Eerst heeft hij Van der Lubbe voor een communist gehouden, doch uit zijn gesprekken bleek later, dat hij geen communist was. Van der Lubbe heeft een theorie ontwikkeld, die niet eens Marxistisch was en met het communisme niets te maken had. Het meest naderden de ideeën van Van der Lubbe de stellingen van de A. A. U. (All- gemeine Arbeiter Union) Rechter Parisius wijst er op, dat getuige in zijn vorige verhooren niet heeft gezegd, dat Van der Lubbe tot de A.A.U. behoort. Ver der valt den rechter op, dat de getuigenis sen van Starker in dit opzicht overeenstem ming met die van Jahnecke. Get. Starker verklaart, in de pauze niet met Jahnecke hierover gesproken te hebben. Hij zeide slechts tot Jahnecke, dat hij zeer luid gesproken had. Men kon hem buiten ver staan. Get. verklaart vervolgens als kellner van de Mitropa een keer of 4, 5 mee te zijn geweest naar Hoek van Holland. Parisius: Volgens mijn inlichtingen moet u 2 of 3 keer in Holland zijn geweest, ook als kellner in het Stationsrestaurant te Leiden. Get. ontkent dit. Ook ontkent hij, met Ne derlandsche communisten in connectie te staan. Hij heeft over zijn verblijf in Holland tot nu toe niets gezegd, omdat hij dit niet belangrijk achtte en hem er niet naar ge vraagd is. Dr. Sack vraagt thans of Van der Lubbe gezegd heeft, dat hij in Nederland lid van de Alg. Arbeiders Unie was, hetgeen get. ont kent. De Senaat besluit thans alle voor heden opgeroepen getuigen verder niet te hooren. De voorzitter wenscht den beklaagde Van der Lubbe te verhooren over de brandstich ting in den Rijksdag. De voorzitter zegt dan tot Van der Lubbe. dat hij frank en vrij moet vertellen, hoe hij den brand heeft gesticht. Van der Lubbe zwijgt en houdt het hoofd gebogen. Nu ontspint zich een langdurig vragen- en antwoordenspel tusschen den voorzitter en Van der Lubbe, waarbij bekl. geen op elkaar tegensprekende antwoorden geeft. Tenslotte vraagt de voorzitter: „Hebt u bet gebouw van den Rijksdag in brand gesto ken?" Van der Lubbe antwoordt zacht: „Ja". Voorzitter: Wanneer hebt u hiertoe beslo ten? Van der Lubbe: Dat kan ik niet zeggen. Voorzitter: Nu moet je ons eindelijk eens vertellen, hoe dat gegaan is. Indien een be klaagde weigert, iets te zeggen, blijft mij niets anders over, dan dienovereenkomstig te handelen. De voorzitter schorst dan de zitting voor een korte pauze, waarin twee groote platte gronden van de parterre en de voornaamste verdieping van het Rijksdaggebouw worden opgehangen. Na de schorsing schildert dan de voorzitter naar aanleiding van de verklarin gen van Van der Lubbe in de instructie den weg, welken deze is gevolgd bij de brand stichting. Een beambte wijst met een langen stok de plaats aan op den plattegrond. Voorzitter: U bent dus, nadat u even na 9 uur bij het Rijksdaggebouw was aangekomen, rechts van den grooten ingang 't hek over- geklommen en aan de buitenzijde tegen het gebouw opgeklommen en over het balcon van het eerste venster van het restaurant in het gebouw doorgedrongen. De voorzitter geeft dan een uitvoerig ver slag van den zoogenaamden brandweg. Ten slotte verklaart de voorzitter: „U hebt ver klaard, dat u voor dit alles ongeveer 15 a 20 minuten noodig hebt gehad. Uit proefonder vindelijk onderzoek is gebleken, dat men in dien tijd den weg lean afleggen en de ver schillende plekken in brand steken. Dat wil de ik heden den beklaagde voorhouden. Be klaagde heeft de juistheid hiervan toege geven. De volgende zitting zal plaats hebben: Woensdag, des morgens te half 10. De zitting wordt thans gesloten. Vreemd voorval met Zagow. Eenige collega's, aldus de N.R.Ct. die dicht bij de deur zaten, waren gisteren in de ge legenheid om achter Zagcw aan te gaan. toen hij uit de zaal werd gevoerd. Van hen hoorde ik, dat hij toen in gezelschap van den rechercheur-commissaris Marowscy was, die met den vinger dreigde en zei „niet zooveel praten!" De Engelsehe correspondenten slaag den er in de groep in te halen en hoorden toen" hoe Zagow op de trap zei-de„maar ik wil niet meer gevangen zijn". Tenslotte verdween hij, hevig weenend, door twee politie-beambten begeleid, in een zijgang van het gebouw. lander, die nationaal voelt, en die er van overtuigd is, dat zijn rechtspraak en bovenal de rechtspraak van z ij n hoogste Rechts college boven elke verdenking verheven is, hoc d i e Nederlander reageeren zou, indien hij moest bemerken, dat de heele wereld om hem heen, te voren luidkeels verkondigde, dat er geen recht gesproken zal worden, dat z ij n hoogste Reehts-College niet meer zou zijn een zelfstandig orgaan, maar een orgaan, volledig ondergeschikt gemaakt aan den wil der Re geering. Het was mij bekend, dat ditzelfde gerecht een van de belangrijkste nieuwe bepalingen van de Hitler-regeering, n.l. het Fersverbod, onverbindend had verklaard eveneens was het mij bekend, dat in toet ge ruchtmakende geschil tusschen Pruisen en het Rijk, dit Leipziger Gerecht een der Re geering niet welgevallige beslissing had dur ven nemen, en ik voelde, dat het onredelijk was om te beginnen met te veronderstellen, dat dit Gerecht niét objectief zou zijn. In een volgend artikel hoop ik U uiteen te zetten, waarom ik overtuigd ben geraakt van de objectiviteit van dit rechterlijke college en ik hoop U een korte schets te kunnen geven van de wijze van proces-voeren volgens de Duitsche wet, die in wezen niet zoo zeer van de onze verschilt als op het oog wel lijkt. (Nadruk verboden.) Heemstede, 29 September. WEER EEN MOORDAANSLAG TE AMSTERDAM LOGEMENTHOUDER IN DE JORDAAN NEERGESCHOTEN heid ontstaan der had ik er over nagedacht, hoe een Neder- De bewoners van de Boomstraat bij de Noor- dermarkt in de Jordaan te Amsterdam zijn Vrijdagavond laat opgeschrikt door een dra ma, waarvan een ongeveer 25-jarige logement houder het slachtoffer is geworden. Toen deze man te ongeveer 11 uur in ietwat beschonken toestand zijn logement op nummer 36 wilde binnengaan, weerklonk plotseling de scherpe knal van een revolverschot, dat door iemand die in de straat stond, was gelost en dat naar wel vaststaat voor den logementhouder is be stemd geweest. De man stortte, door den kogel in den slaap getroffen, neer. Op het geluid van het schot was er van ver schillende kanten publiek komen toesnellen; ook de politie was spoedig ter plaatse. Het slachtoffer werd in hoogst zorgwekkenden toe stand door den G.G.D. naar het Binnen Gast huis vervoerd. Het onderzoek naar den dader, dat door inspecteur Bos ter hand werd geno men deze is ook met het onderzoek in het drama in den Gr. IJpolder belast had te 1 uur des nachts nog geen resultaat opgeleverd. Wel is door enkele personen, die het drama zagen gebeuren, de dader aangewezen als een zekere „Joop", een vroegere klant van het lo gement. In deze richting werd dan ook in de eerste plaats gezocht. De toestand van den getroffene moet zeer ernstig geacht worden. Het is zeer de vraag of hij in het leven zal kunnen worden ge houden. In den loop van den nacht is door de politie gearresteerd een buffetbediende, die wordt ver dacht het noodlottige schot te hebben gelost. De man heeft bekend maar zegt uit zelf verdediging te hebben gehandeld. Hij is door de politie opgesloten. NOG GEEN DADER GEVONDEN DE MOORD IN DEN IJPOLDER BLIJFT ONOPGEHELDERD. Men is er nog niet in geslaagd den man te arresteeren die in den nacht van Woensdag op Donderdag den 26-jarigen landarbeider Gerrit Verhoeven aan den Hornschenweg in den Grooten IJpolder onder Amsterdam heeft vermoord. MARKTNIEUWS. Noteering van 29 September 1933. Spinazie, per kist f 0.100.20 Postelein per kist f 0.130.18 Andijvie per kist f 0.160.30 Radijs 100 bos f 2 Wortelen per K.G. f 0.03—0.06. Bieten per K.G. f 0.02 1/2. Komkommers, per 100 f 1—4 Augurken per mandje f 0.55—0.20 Aardappelen, kl-ei, per K.G. f 0.04—0.C Idem zand f 0.06 Snijboonen per K.G. f 0.06—0.12 Heerenboonen per K.G. f 0.05—0.09 Trosboonen per K.G. f 0.10 Spruitjes per K.G. f 0.15 Roode kool per 100 f 46 Savoije kool per 100 f 5 Bloemkool per 100 f 49. Uien per K.G. f 0.03 1/2. Prei, per bos f 0.08 Sla per kist f 0.120.26. Pieterselie per bos f 0.02. Selderie per bos f 0.02 1/2 Appelen per K.G. f0.100.18 Peren per K.G. f 0.080.20. Aardbeien per doosje f 0.18—0.36 Druiven per K.G. f 0.260.30 AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 30 SEPTEMBER Thalia Bioscoop: „Madame Butterfly". 8.15 uur. ZONDAG 1 OCTOBER Thalia Bioscoop: 3 uur: Cohen en Kelly als dranksmokkelaars. 5 uur en 8.15 uur: „Mada me Butterfly". MAANDAG 2 OCTOBER Thalia Bioscoop: „Madame Butterfly". 8.15 uur.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 8