UIT HET BUITENLAND HET PROCES TE LEIPZIG. Politieke commissie van de Volkenbondsvergadering behandelt de emigratiekwestie. Naar immigratie in Palestina zal gestreefd worden. Paul-Boncour sympathiseert met het Nederlandsch voorstel. Dene marken, Argentinië en Australië in den Volkenbondsraad. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS GENèVE. In de politieke commissie van de Volken- bondsvergadering is Maandag bij de behande ling van de kwestie der mandaten beraad slaagd over de Joodsche emigratie naar Pa lestina en in het bijzonder betreffende de on derbrenging der uit Duitschland geëmigreerde joden. Bij de bespreking werd de emigratie der Duitsche Joden naar Palestina door alle staten slechts behandeld als een internatio naal, niet als een zuiver Duitsch probleem. Uien was het er algemeen over eens dat de immigratie in Palestina ook verder moet wor den bevorderd. De Engelsche vertegenwoordiger wees erop dat de emigratie naar Palestina volkomen nor maal verloopt en dat ook van Duitsche zijde de geregelde samenwerking met de Joodsche im migratie-autoriteiten wordt voortgezet. De vertegenwoordiger van Frankrijk, sena tor Beranger, waarschuwde voor de overijlde behandeling van deze kwestie en beval ook een voorzichtige behandeling van dit Jood sche probleem aan. De Poolsche vertegenwoordiger besprak het bijzondere belang van Polen bij de Joodsche emigratie naar Palestina en legde er den na druk op dat de Poolsche regeering een vér gaande bevordering van Joodsche emigratie door den Volkenbond en door de Engelsche mandaatsregeering wenscht. De Duitsch gezant Von Keiler legde een korte verklaring af, waarin hij zeide, dat het probleem der Joodsche emigratie naar Pa lestina verder in de permanente mandaten- commissie moet worden behandeld. De kwestie in hoeverre de Volkenbond bevoegd is de aan gelegenheid der Joodsche vluchtelingen te behandelen, zal eerst in de economische com missie van de Volkenbondsvergadering in be handeling worden genomen op grond van het Nederlandsche voorstel. GENèVE, 2 October (V. D.) De Fransehe minister van Buitenlandsche Zaken, Paul Boncour, heeft Maandag in de plenaire bij eenkomst van den Volkenbond een groobe redevoering gehouden, waarin hij allereerst het viermogendhedenverdrag besprak en ver volgens de aandacht vestigde op de belang rijkheid van het pact van Locarno. Boncour wendde zich ook tot Oostenrijk en hij verklaarde, dat Frankrijk ook verder de Oostenrijksche regeering steunen zal in haar strM oxp, haar, onafhankelijkheid en dat ook Nederland in .zijn grootsch initiatief inzake de regeering der vluchtelingenkwestie zal kunnen rekenen op de hulp van Frankrijk. Over de internationale veiligheid zeide hij, dat deze vooral wordt gegarandeerd door de nauwkeurige in achtneming van het Volken bondspact en thans moet een intern, effec tieve controle der bewapeningen worden tot stand gebracht. In de plenaire zitting van den Volkenbond werden Maandag bij de gewone verkiezingen voor leden van den Volkenbondsraad in de plaats van de drie aftredende mogendheden Noorwegen, Ierland en Guatemala gekozen Denemarken met 52 stemmen, Argentinië met 49 stemmen en Australië met 47 stemmen. Alle drie mogendheden zullen gedurende de volgende drie jaren in den Volkenbondsraad zijn vertegenwoordigd. De machtsverhoudingen in den Raad blij ven dus ongewijzigd. De verkiezing voor den nieuwen, vijftienden raadszetel, zal binnen kort geschieden en wel zoodra de Volken bondsvergadering principieel met de instel ling van dezen vijftienden zetel zal hebben ingestemd. Het bij het presidium ingediende voorstel van Haiti inzake de bescherming der min derheden werd zonder debat doorgezonden aan de commissie voor de agenda der Vol kenbondsvergadering. Afiraerïka. Roosevelt ziet verbetering. Op de jaarvergadering van het Ameri kaansche legioen heeft president Roosevelt in een groote redevoering verklaard, dat de arbeidsmarkt en de industrie ondanks een zekere tijdelijke vermindering in het alge meen toch een verbetering te zien geven. Het bevriezen van de bankdeposito's neemt een einde. Ten slotte wekte president Roosevelt de oud-strijders op hun aandeel bij te dragen tot de vermindering van den rentevoet. De president zegde toe schrilheden te zullen ver mijden. Tsjeclio<"§lowaMje. Masaryk verwerpt het anti-semietisme. President Masaryk heeft aan een medewer ker van de Parijsche „Quotidien" zijn mee ring uiteengezet over de rassentheorie, zoo als deze op het oogenblik in Duitschland Wordt verkondigd. Masaryk heeft zich altijd met het vraag stuk der nationaliteiten bezig gehouden en beeft ook tijdens den oorlog verscheidene ar tikelen gepubliceerd over de pan-Germaan- sche beweging. Masaryk zeide te kunnen begrijpen, dat jongelieden zich aangetrokken gevoelen tot de nationaal-socialistische begrippen van pan Germanisme, doch hij gelooft niet, dat deze een toekomst hebben. Aangaande de theorie van zuiver bloed" verklaarde de prudent, dat er in Europa met uitzondering van enkele afgelegen stre ken, geen volk bestaat, dat zich op „zuiver bloed" kan beroepen. De Duitschers hebben in den loop van hun geschiedenis Slaven en Letlanders ge-germaniseerd. De Beieren heb ben Keltisch bloed in de aderen. De rassen theorie is van materialistischen oorsprong. De president verklaarde de theorie te ver werpen, volgens welke er volken en rassen zouden zijn, die superieur zijn aan de andere. Daarin ligt een soort nationaal fanatisme, dat niet meer menschelijk is. Masaryk verafschuwt elk soort fanatisme, zoowel van godsdienst, als van ras en partij, ook dat van communisten. Uit dien hoofde verwerpt hij ook het anti-semitisme. Beroep van veroordeelde Nazi's afgewezen. Voor het Opperste Gerechtshof te Brünn is de behandeling begonnen in hooger be roep tegen een zevental nationaal-socialisten, die verleden jaar wegens de voorbereiding van een staatsgreep door de rechtbank tot langjarige tuchthuisstraffen zijn veroordeeld. De beschuldigden hadden reeds een bezwaar schrift ingediend, dat evenwel door het ge rechtshof is afgewezen. Het gerechtshof verklaart te hebben vast gesteld, dat de Duitsche nationaal-socialisten in Tsjecho-Slowakije met de Nationaal-So- cialistische Partij in Duitschland nauwe be trekkingen heeft onderhouden in dien zin, dat beide partijen een deel van het Tsjecho- Slowaaksche staatsgebied met geweld wilden afscheiden en wilden inlijven bij het Duitsche Rijk. Tegelijkertijd heeft in een ander geval het Opperste gerechtshof beslist, dat het lidmaat schap der Nationaal-socialistische Partij prin cipieel onvereenigbaar is met de reehters- functie, zoodat deze ambtenaren eventueel moeten worden ontslagen. België. Opening van het Verdinasohuis ging niet door. Het Handelsblad meldt uit Brussel: Te Gent zou het tehuis van het Verdinaso (Verbond van Dietsche nationaal-solidaris- ten) officieel geopend worden. Daar er de laatste dagen reeds voortdurend .samenscho lingen op de Korte Meir, waar dit tehuis is gelegen, hadden plaats gehad èn er in de so cialistische en de communistische pers be dreigingen aan het adres van Verdinaso waren gericht, had de burgemeester van Gent alle demonstraties en samenscholingen verboden. Een groote politiemacht was den geheelen dag op de been teneinde te ver hinderen dat er botsingen tusschen de ex tremisten van rechts en links zouden plaats hebben. De socialisten hielden 's ochtends een groote protestmeeting. De officieele opening van het Verdinaso tehuis is overigens om onbekende redenen niet doorgegaan. Zij zal de volgende week plaats hebben. Oostenrijk. Spionnagedienst van de Nazi's ontdekt. Een koerier der nationaal-socialisten is, naar Reuter uit Weenen verneemt, door zijn onnadenkendheid oorzaak geweest van de ontdekking van een spionnagecomplot. De koerier, die belast was met het overbrengen van een aantal belangrijke documenten, ge richt aan nationaal-socialistische leiders in de grensstreek, beging de fout een herberg binnen te treden, waar talrijke Heimwehr- lieden bijeen waren. Hij werd herkend als nationaal-socialist en onmiddellijk in hechtenis genomen, waar bij de hem toevertrouwde documenten in handen vielen van de politie. Onder deze papieren bevond zich een plan van Habicht, den uitgewezen nationaal-so- cialistischen leider voor Oostenrijk, om een inlichtingendienst op te richten voor het verzamelen van mededeelingen over de sterk te van poli tietroepen aan de grens. Als lei der van dezen inlichtingendienst zou oud majoor Hodny optreden, daarbij geholpen door een gepensioneerd generaal en een journalist. Duitschland. Dr. Sahm „dictator" van Berlijn. De Pruisische regeering heeft een voor- loopige wet afgekondigd, waarbij de 22 par lementaire commissies, die tot dusver de aangelegenheden der stad Berlijn behande len, worden opgeheven. Hierdoor is de bur gemeester van Berlijn, dr. Sahm, „dicta tor" van de stad geworden. Hij wordt bij gestaan door een adviseerende commissie van vijf-en-twintig leden. De objectiviteit van het Reichsgericht. Eigenaardigheden van het Duitsche strafproces door Mr. B. W. STOMPS Hevige strijd met verschanste officieren. Gevecht van elf uur te Havanna 20 dooden/ 100 gewonden. V.D. meldt uit Havanna: In de buurt van het Hotel Nacional waarin zich nog steeds de Cubaansche officieren be vinden, is het tot een ernstige schietpartij ge> komen. De bloedige strijd duurde 11 uren. Volgens mededeelingen der Cubaansche re geering zijn tot nu toe reeds 20 dooden te be treuren bij de schietpartij welke bij het hotel Nacional heeft plaats gevonden. De officieren geven zich over. Nader meldt V.D.: De chef van het Cubaan sche leger deelt mede dat de officieren de witte vlag hebben geheschen. In totaal hebben zich 100 officieren, nadat door de belegeraars lichte artillerie te hulp was geroepen, overge geven. Zij zijn op vrachtauto's, opgestuwd door een joelende menigte, naar de vesting Cabana overgebracht. De strijd heeft 20 doo> den en 100 gewonden geëischt. De onderhandelingen tusschen de regeering en de oppositiepartijen over de vorming van een coalitiekabinet zijn tengevolge van dit in cident verdaagd tot Woensdag. In Havanna zijn Maandag nog 2 Amerikanen gewond. De hevige schietpartij duurde ook na het overgeven der officieren voort. Tot dusverre zijn daarbij 5 dooden en 25 gewonden gevalen. Aan het bombardement van het hotel Nacional werd ook deelgenomen door de Cu baansche kanonneerboot „Patria", die twee mijlen van de kust lag. Tenslotte werd door partijen besloten tot een wapenstilstand om de Engelsche en Ame- rikaansche onderdanen gelegenheid te geven uit de gevaarlijke zóne te vertrekken. Bij de dooden was ook een Amerikaansch onderdaan. Naar aanleiding daarvan werd verzocht om Amerikaansche interventie. De Amerikaansche minister van buitenlandsche zftken Cordell Huil verklaarde volgens een communiqué uit Washington, dat de politiek van de Vereènigde Staten tegenover Cuba geen enkele wijziging zou ondergaan tenge volge van den dood van een Amerikaansch onderdaan, die zich onnoodig aan gevaar had blootgesteld. Ook de echtgenooten van de offi cieren in het hotel Nacional verzochten de Amerikaansche autoriteiten om een einde te maken aan dit bloedvergieten, waarop een ont wijkend antwoord volgde. Treedt San Martin af? Te Havanna loopt het gerucht dat president professor Julis Grau San Martin vervangen is door kolonel Batista, den sergeant die de lei ding had bij den contra-revolutionnairen op stand, die president de Cespedes uit het zadel lichtte. JAPANSCH STOOMSCHIP VERGAAN. SJANGHAI, 2 October (V. D.) Te Sjang- hai is een noodsein ontvangen van een zin kend Japansoh stoomschip dait in den grootsten nood verkeert. Volgens de S.O.S.-mededeelingen zijn reeds 22 personen vedronken. Het schip heeft in totaal aan passagiers en bemanning 140 op varenden aan boord. TOKIO, 2 October (V. D.) Het Japansche plezierstoomschip, dat S.O.S.-seinen had uit gezonden, is bij Moemamoto aan de Japan sche kust vergaan. Van de ongeveer 200 passagiers konden tot nu toe slechts 40 levend worden geborgen. Meer dan 20 per sonen werden uit het water gehaald. Vér over de honderd personen worden nog ver mist. VAN HET „OOGSTDANKFEEST" IN DTJITSCH LAND. Dr. Goebbels en de minister van voe- I dingswezen Darré (resp. derde en vierde van links) begroeten de boer endelegaties op het vliegveld Tempelhof bij Berlijn* Aan het einde van mijn vorig artikel be- loctfde ik mede te deelen, waarom ik overtuigd ben geraakt van de objectiviteit van het hoogste Rechts-College in Leipzig, nadat ik mij eerst er op had ingesteld niet met een vooropgezette meening het richtsnoer van deze rechters te moeten beoordeelen. Een eerste reden, die ik hiervoor kan aangeven, is een reden, die slechts waarde heeft voor mijzelf en nimmer van doorslag gevende be- teekenis kan zijn voor anderen, n.l. de over tuiging, die zich bij mij gevestigd heeft, na het persoonlijk contact met den President, Dr. Biinger, Rechters zoo goed in ons eigen land als ook elders zijn menschen, en hoewel na tuurlijk in het algemeen reeds voor de be noembaarheid tot rechter meer dan middel matige eischen gesteld worden, vindt men ook in de rechterlijke macht figuren, die èn door hun fijnheid van geest èn door hun recht schapenheid èn hun menschelijkheid uit blinken boven de anderen, en mijn zuiver per soonlijke indruk, die voor mijzelf groote waar de heeft, van Presidend Bünger, was die van een hoogstaand mensch, van een waarachti- gen dienaar van het Recht, waarmede het een voorrecht is persoonlijk in contact te ko men. Van dezen man stond voor mij vast, dat hij zich nimmer zou leenen om te fungeeren als marionet in een theater, waar de Nazi's aan de touwtjes trokken; maar zuiver per soonlijke gevoelsargumenten zijn geen argu menten voor anderen; argumenten, die voor anderen beteekenis hebben, kunnen slechts zijn de volgende overwegingen: Het hoogste Duitsche Rechts-College, dat thans in dit proces van den Rijksdagbrand het oordeel zal moeten vellen, is niet een college, dat speciaal is samengesteld door de Nazi- regeering met het oog op dit proces, maar is een college, dat in zijn samenstelling reeds zoo bestond vóór het Hitier-Régime aan het bewind kwam, en is een college, dat steeds onder welken regeeringsvorm ook als zijn eenige en hoogste taak heeft gezien het die nen van het Recht, en dat het zich daarbij niet door partij-politieke overwegingen heeft laten beïnvloeden, heb ik reeds in mijn vorig artikel kunnen aantoonen; maar er is nog een reden, waarom ik overtuigd kan zijn, dat hier getracht zal worden objectief recht te spreken. Over de geheele wereld staat en stond dit proces in het brandpunt van aller belangstel ling ,en niet alleen buiten Duitschland zijn er tallooze stemmen opgegaan, dat het proces te Leipzig niet eerlijk zou worden gevoerd, ook in Duitschland zélf werd daaromtrent twijfel geuit en indien alle andere facto ren, die ik hier heb opgesomd voor iemand nog van nul en geen er waarde mochten schij nen, is het dan niet waarschijnlijk, dat dit hoogste Rechts-College thans aan de wereld en aan het eigen volk zal toonen, dat er in Duitschland nog recht gesproken kan wor den? Dat het, bezield door den wil om objectief te oordeelen, door deze laatste overwegingen toch weer zijn objectiviteit zou verliezen, ge loof ik niet. Maar de wereld moet scherp onderscheiden, en daar ontbreekt het hier en daar nog wel aan. De taak van dit college is te oordeelen, of de vijf personen, die thans terecht staan, schuldig zijn of onschuldig, en indien tijdens de zittingen zal blijken, dat er misslagen begaan zijn in het vooronderzoek, dan zal het toch objectief blijven, en indien de onschuld blijkt van de thans verdachten, dan zal het een vrijspraak geven. „Mèn" verwacht van dit college echter meer, maar ik geloof, dat er niets van de objectivi teit wordt prijsgegeven, indien het Leipziger Gerecht zich uitsluitend bepaalt tot de vraag: „Zijn deze vijf verdachten schuldig, of zijn zij onschuldig?" En m. i. zal het Leipziger Ge recht zich hiertoebepalen. Men kent echter mijn overtuiging uit mijn vorig artikel, dat Van der Lubbe het alleen heeft gedaan, waarbij ik onder „alleen" ver sta, niet in partijverband met de communis ten en niet als positief werktuig van de Nazi's. Dat er echter enkelen van zijn voorne men hebben geweten en hem eventueel be hulpzaam zijn geweest, acht ik niet uitgeslo ten. Indien in Leipzig een vrijsprekend vonnis geveld wordt over de vier verdachten naast Van der Lubbe, dan wordt daar met dit von nis beslist de vraag, wie den brand wèl en wie den brand niet heeft gesticht, waarbij dan tevens aan het Duitsche volk blijkt, dat dit niét de Communisten zijn geweest, maar in dat vonnis zal men vermoedelijk tever geefs zoeken naar een oordeel over het door de communisten en ook door de andersden kenden zoo sterk afgekeurd misbruik, dat door de Nazi's, ter beïnvloeding van het Duit sche publiek, te hunnen gunste van dezen brand is gemaakt. Bij een vrijsprekend vonnis zal in Duitschland dan de moeilijkheid ont staan, dat men de vrijspraak der K. P. D. voor het Duitsche publiek goed zal moeten praten, dat sedert zeven maanden uit uitslui tend Nationaal Socialistische couranten ver nomen heeft, dat de brand georganiseerd was door de K. P. D., maar ik ben overtuigd, dat ook hier het Leipziger Gerecht niet voor zal terugdeinzen. Slechts hierin verschilt het Gerecht in Leipzig van een gewoon Rechts-College, dat de techniek van de geheele procedure er wel licht op is ingericht, de Nationaal Socialisti sche Pers in staat te stellen, het Duitsche volk langzamerhand op voorzichtige wijze er mede vertrouwd te maken, dat de K. P. D. met dezen brand niets uitstaande heeft ge had (zie het werkelijk indrukwekkend betoog van Torgler), doch de brand slechts is ge weest de daad van een individueelen Raden- Communist. Wanneer het Hof voortgaat, zooals tot dus verre, met correct tegenover Torgler en de Bulgaren op te treden, dan heeft het tegen over de verdachten de volle objectiviteit be waard. Tegenover het buitenland moet het Hof, ongeacht de houding, die men zonder dat zou hebben aangenomen, ook reeds objectief zijn, als tegenactie tegen wat zich in Parijs en Londen heeft afgespeeld. Duitschland staat op het punt om ingrij pende veranderingen te brengen in zijn Straf wetgeving, maar op het oogenblik gelden nog de oude wetten en de meeste belangstelling zal thans wel uitgaan naar het vraagstuk van de verdediging. De regeling van de verdedi ging is in Duitschland wel eenigszins anders dan bij ons. Art. 137 van het Duitsche Wet boek van Strafvordering, in het Duitsch ge- heeten „Strafprozessordnung" zegt: „De be klaagde kan zich in iederen stand van het geding bedienen van den bijstand van een verdediger", terwijl lid 2 van dit zelfde artikel zegt: „Indien de beklaagde een wettelijken vertegenwoordiger heeft dan kan ook deze zelfstandig een verdediger kiezen. „Ik gebruik hier het woord „beklaagde" en niet het bij ons gebruikelijke woord .verdachte", omdat het Duitsche woord „Beschuldigte" mij daar mede juister vertaald lijkt. Art. 138 zegt: „Als verdedigers kunnen wor den gekozen de bij een Diiitsch Gerecht toe gelaten advocaten, alsmede de juridische pro fessoren en Privaat-Docenten aan Duitsche Universiteiten". (Het kunnen dus ook buiten landers zijn.) Het 2de lid van dit artikel behelst een be langrijke afwijking van de Nederlandsche re geling, en hier heet het: „Andere personen kunnen slechts met toestemming van het Gerecht, en, indien het betreft een geval, waarin de verdediging noodzakelijk is, en de gekozene niet behoort tot de personen, die als verdediger kunnen worden aangesteld, slechts te zamen met een zoodanigen toege laten verdediger, als gekozen verdediger op treden". In verband hiermede is belangrijk wat art. 140 zegt, nl. dat verdediging noodzakelijk is in alle gevallen die in eerste instantie door het „Reichsgericht" of het „Oberlandesge- richt" dienen, en in gevallen, die behandeld worden voor het „Schwurgericht". De verdachten in het onderhavige proces moeten dus verdedigd worden. Zooals men uit het 2de lid van art. 138 heeft gezien, kunnen dus in Duitschland ook niet-juristen als ver dediger optreden, want er staat nadrukkelijk „andere Personen". De Duitsche betiteling van advocaat is „Rechtsanwalt", spottend worden niet-juridische verdedigers dan ook veelal „Linksanwalt" genoemd. Een buiten landsche advocaat kan, indien de verdachte het wenscht, als verdediger optreden; echter uitsluitend in samenwerking met den toege- voegden verdediger, indien het betreft de ge vallen, in art. 140 hierboven reeds omschre ven. Indien Van der Lubbe op het dringend ver zoek van zijn familie en bij het mondeling onderhoud, dat ik met hem in de cel had „Ja" had gezegd, dan had ik de verdediging kunnen voeren, maar slechts in samenwer king met Dr. Seuffert, en die had mij reeds verzekerd, dat nóch door het Gerecht, nóch door hem bezwaar zou worden gemaakt, in dien Van der Lubbe zélf de verdediging door mij wenschte. Het is u allen bekend, dat Van der Lubbe echter gemeend heeft niet te moeten ingaan op de dringende verzoeken door familie en vrienden tot hem gericht, en heeft aeweigerd zich door mij te laten bijstaan in dit proces. Ik wil echter vaststellen, dat ik het gevoel heb, dat zoowel de vierde Straf-Senaat als de toegevoegde verdediger mij een eerlijke kans gegeven hebben. In een volgend artikel hoop ik terug te'k'ó- men op eenige belangrijke afwijkingen van de Duitsche wijze van procesvoeren. en stel ik mij voor een en ander mede te deelen over mijn indrukken tijdens de behandeling. (Nadruk verboden). AUTO RÏJDT IN S. A-COLONNE. GROOT AANTAL PERSONEN GEWOND. KONINGSBERGEN, 2 October (V. D.) Gisternacht tegen ha-lf vijf reed te Konings bergen bij dien hoek van de Hagienistrassie en Louisemallee een persomenatino van achteren in een S. A.-colonne, waardoor dertig man tegen dep grond werden geslingerd. Zeven hunner werdem- zwaar gewond, terwijl acht S. A.-lieden lichte wonden opliepen. De chauffeur os door de politie in arrest gesteld. AANSLAG OP FINSCH DOUANESCHIP? HELSINGFORS, 2 October (V.D.) Volgens berichten in de bladen is het wachtschip „P 7" Zondag na een ontploffing gezonken in de buurt van Porkala. Drie opvorenden liepen ernstige brandwonden op. Men gelooft, dat men te doen heeft met een aanslag. Reeds bij het vertrek van het schip zouden spiritus- smokkelaars in de machinekamers een bom hebben geworpen. ZWEEDSCH JOURNALIST VEROORDEELD WEGENS BELEEDIGING VAN GOERING. STOCKHOLM, 2 Oct. (V.D.) De verant woordelijke redacteur' van het communis tische dagblad Onz Vag, dat de Stockholm verschijnt is wegens de publicatie van vier voor den Pruisischen minister-president Goering beleedigende artikelen tot vier maal één maand gevangenisstraf veroordeeld. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 3 OCTOBER Thalia: Gezelschap Kees Pruis 8.15 uur. WOENSDAG 4 OCTOBER. Thalia: Mie en Ko. 8.15 uur. AGENDA TE HAARLEM DINSDAG 3 OCTOBER Groote Kerk: Orgelbespeling door George Robert. 8 159.15 uur. H. O. V. Eerste Abonnementsconcert. So liste Elsa Rijkens. Gem Concertzaal. 8.15 uur. Stadsschouwburg: Toonkunst: Concertge bouw Kamermuziekvereeniging. 8 uur. Tentoonstelling Dierendag, Zijlstraat 72. 1210 uur. Luxor Theater: „De mummie" 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Ein Lied für Dich". Tooneel: Kaye, d'Artois en Philips. 7 en 9.15 u. Palace: „Au nom de la loi". Tooneel 3 Wil- lards. 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 4 OCTOBER: Stadsschouwburg: Schuld en Boete, abonn. voorstelling Amsterdamsch Tooneel. 8 Uur. Tentoonstelling dierendag, Zijlstraat 72. 12—10 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds,

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3