1 RADIOCONFERENTIE TE AMSTERDAM BIJEEN. Vervolg op Luzern. behoudt nederland de 1s75 m.? worden te Amsterdam de tientaVe^ afgevaardigden der Europeesche omroepen verwacht ter bijwoning van de conferentie van de ..Union International de Radiodiffu- sioir'. Als afgevaardigde van de Nederland- sche omroepvereenigingen zal de heer Dubois van de N.S.F. deelnemen aan de besprekin gen, waarbij overigens ook de vertegenwoor digers van de Nederlandsche omroepmaat- schappijen tegenwoordig zullen zijn. De ver gaderingen worden van heden af tot en met 13 dezer gehouden in het Amstelhotel. De Union heeft haar werkzaamheden over ver schillende commissies verdeeld en van deze zal de z.g.n. technische commissie zich bezig houden met de bekende quaestie van de hou ding van acht landen (w.o. Nederlanddie geweigerd hebben de besluiten van de inter nationale radio-conferentie te Luzern te aan vaarden. In deze commissie zal dan ons land voer het behoud van de 1875 M.-golf pleiten en de verwachting is, dat Kootwijk ook in 1934, enz., op die golf kan blijven werken. Voorts komen tal van juridische quaesties aan de orde. Bij een en ander teekent het blad aan. dat de „Union" uitsluitend advisee- rende bevoegdheid heeft de regeeringen zijn door haar besluiten geenszins gebonden en in tegenstelling met Luzern in het voorjaar, némen aan deze besprekingen te Amsterdam geen officieele regeeringsvertegenwoordigers deel. Niettemin hecht men internationaal groote waarde aan de besprekingen en beslui ten van de „Union", waarvan voorzitter is de vice-admiraal sir Charles Carpendale uit Londen (controleur van de B.B.C.) Naar het blad verneemt zal de vertegen woordiging van den Nederlandschen omroep den internationalen gasten een boottocht naar Volendam aanbieden; op 10 October biedt de gemeente Amsterdam een tea aan. AUTO BOTST TEGEN GEVANGENWAGEN. voerman viel op de paarden. Te Breda is een auto uit Tilburg door het niet aangeven van richting in botsing geko men met den gevangenwagen. De paarden van den wagen werden op den grond gewor pen en de koetsier viel er bovenop. Een der paarden kreeg, volgens de Msb. een ernstige borstwonde, het andere werd licht aan de pooten gewond. De voerman kwam er met den schrik af de autobestuurder kreeg even min letsel. Té. IMkL tayn-du^cH, dam. Zn. tx. TrUKÜ-n. m.Cuii.nJam OTMX. Att lilt,dad Qu. 'aviLt Ajxdt. om, tc. ^aMsMUsn. I DE NEDERLANDERS VAN GROENLAND TERUG. Goed weer en goede resultaten, volkomen geïsoleerde positie. verdrinkingsongevallen in nederland Men schrijft ons nader; Er verdronken in September: 15 jongens beneden 8 jaar, die bij het spelen te water geraakten; óók nog 11 meisjes beneden dien leeftijd, dus te zamen 26. Er verdronken 2 jongens tusschen 8 en 16 jaar; één viel te water, de ander gleed van een vlotje af; dat zijn 28 gevallen met, doo- delijken afloop, zonder dat van baden of zwemmen sprake was. Er verdronken 20 man nen boven 16 jaar. Tien van deze verdrinkings gevallen werden veroorzaakt door te ver in zee gaan of bij het baden in te diep water geraken. Van de 48 gevallen staan er dus 10 in verband met baden of zwemmen. Gered van den verdrinkingsdood,, werden;, 9 jongens en 6 meisjes tot 16 jaar; óók 15 mannen (waarvan 7 uit een te water geraaki-- te autoj en 11 vrouwen, waarvan niet minder dan 8 bij auto-ongevallen. Aan het overgroo- te deel der 41 geredden werd zwemmend hulp geboden. Onder de redders waren 2 jongens van 13 en 14 jaar, een man van 60 jaar (die pas was ziek geweest en bovendien niet zwemmen kon!) en eeen koene redder van 72 jaar. Vele zwemsters en zwemmers, waaronder tal van leden van Reddingsbrigades, hebben schitterend hun zwemkunst in dienst gesteld van hun medemensch. (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen.) KON. NED. MIDDENSTANDS BOND NIET FASCISTISCH. hij blijft neutraal. Het Algemeen Bestuur van den Koninkl. Neaerl. Middenstandsbond wenscht ter voor koming van misverstand ter algemeene ken nis te brengen, dat van zekere zijde volko men. ten onrechte uit het gesprokene ter Demonstratieve, vergadering van den Bond. gehouden op Woensdag 20 September j!l. in den Dierentuin te 's-Gravenhage, de gevolg trekking is gemaakt, dat het Bondsbestuur de ontwikkeling vaxi fascistische, nationaal- socialistische of dergelijke invloeden in den Bond in de hand zou willen werken of toe laten. 't Bondsbestuur wenscht zulks met den mees ten nadruk tegen te spreken en verklaart, dat het de neutraliteit van den Bond op politiek en godsdienstig terrein in elk .op zicht wenscht te handhaven. KWESTIE-DUYS WORDT ONDERZOCHT. M. U. Z. WIL GRAAG MEDE WERKEN. aan werkverruiming door verdere zuiderzee-inpoldering. Een aantal aannemers en belanghebbenden bij de Maatschappij tot Uitvoering van Zui derzeewerken (M.U.Z.) heeft een adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarin men zich tot volle medewerking bereid verklaart, indien de Zuiderzeewerken worden voortge zet, om tot een voor den Staat voordeelige en aan een zoo groot mogelijke verruiimng van werkgelegenheid bevordelijke wijze van uit voering dezer werken te komen. DRIE DUIZEND GEHEIME LOTEN. gev- jzigd trekkingsplan bij de staatsloterij. Naar de Tel. verneemt zijn in de laatste dagen besprekingen gevoerd tusschen den directeur van de Staatsloterij en minister Oud, voor een wijziging van de trekkingen van de Staatsloterij. Overwogen zou worden om in het vervolg loten uit te geven, welke genummerd zijn van 124.000 in plaats van 121.000, zooals thans het geval is. Dit zou evenwel geen uitbreiding van de Staatsloterij beteekenen, daar 3000 loten, waarvan de nummers geheim zijn, niet uitgegeven zullen worden. Het doel van dezen maatregel zou zijn het trekken van andere loterijen op de Staatsloterij te belemmeren. Voorts zou men van plan zijn een wijziging aan te brengen in het trekkingsplan. Zooals bekend is, is te genwoordig tusschen iedere klasse een tus- schenperiode van één week. Men zou nu over wegen de trekkingen voor de eerste vier klas sen in vier achtereenvolgende weken te doen plaats vinden en tusschen de vierde en vijfde klasse vier weken in plaats van één week te laten verloopen. UIT DE STAATSCOURANT. gemeentepolitie. Benoemd met ingang van 1 Oct. jl. tot com missaris van politie te Rotterdam W. Voskuil, hoofdinspecteur van politie aldaar. s. d. a. p.-partijraad benoemt een commissie. Nadat in de vergadev'n0- "in de afdeelihg VI van-de S.D.A.P. mr. J. E. W. Duys aan vallen had gericht op de hoofdredactie van Het Volk, die in de kwestie van zijn brochure onjuist voorlichting zou hebben gegeven, heeft de Partijraad der S.D.A.P. naar de s.d. pers meldt, besloten een commissie te be noemen, die met spoed een onderzoek in stelt naar de gronden, waarop in strijd met de in de vorige partijraadsvergadering ge wekte verwachting mr. Duys zijn brochure over partijtactiek heeft doen verschijnen en naar de deze verschijning begeleidende om standigheden en de daarop gevolgde feiten. De commissie heeft het recht kennis te nemen van wat door Duys terzake wordt aan gevoerd tegen instanties en personen der partij en daarover haar oordeel uit te spreken. De commissie is samengesteld uit de heeren Prof. Bohger, Diepenhorst, De Miranda, Rei- nalda en Weijkamp. Het Partijbestuur heeft voor zich en zijn leden, evenals de hoofdredacteur van „Het Volk", de commissie nadrukkelijk verzocht gebruik te maken van het, in het laatste ge deelte van het besluit genoemde, recht. Ook de afdeeling Den Haag VI had om zulk een commissie verzocht. Dé speciale V.D.-verslaggever heeft ook een onderhoud gehad met de heeren H. P. Th. van Lohuizen, candidaat in de wis- en na tuurkunde, J. A. de Bruine, student in de technische natuurkunde en K. L. van Schou wenburg, student: in de technische chemie, leden van de expeditie van het Internatio naal Pooljaar 1933, die op Groenland ver blijf hadden gehouden. Op Gx-oenland zoo vertelden de heeren. was het werk verdeeld. De heer H, van Lohuizen hield zich bezig met de meteorologie, de heer De Bruine met radio-onderzoek en de heer Van Schouwenburg, met het aardmagnetisme. Dr. J. van Zuylen, die ook deel van deze expeditie uitmaakte, is op Groenland ach tergebleven om zijn eigen studie van het aardmagnetisme en het poollicht voort te zetten. Over het algemeen zijn we over de re sultaten zeer tevreden, zoo vertelde de heer Van Lohuizen Jr. Het weer heeft te Ang- magssaiik. waar ons station gevestigd was, een zeer plaatselijk karakter, en vooral wan neer we In het bezit waren geweest van meer materiaal en meer waarnemers, zou den de wetenschappelijke resultaten var- buitengewoon groot belang zijn. Het spreekt vanzelf dat we onze aanteekeningen voor een groot deel nog moeten uitwerken. Ook de heer Van Schouwenburg was over het resultaat van het magnetische werk niet ontevreden, doch, zoo voegde hij erbij, het resultaat zal pas blijken na vergelijking met de uitkomsten van andere stations. Het ra dio- onder zoek was, volgens den heer Van Schouwenburg zeer bevredigend. Er zal nog geruimen tijd over heen gaan, voor de generale resultaten worden gepubli ceerd. De bedoeling is dat één internatio naal rapport zal worden uitgebracht. We stapten nu van het wetenschappelijk gedeelte af, om het een en ander te vragen over het leven en de belevenissen op Groen land. Angmagssalik is maar een klein plaats je, eigenlijk meer een nederzetting, waar 70 Deensche kolonisten zich hebben geves tigd. Het is de hoofdplaats van het district. Behalve onze expeditie waren op Groenland nog Fransche en Deensche expedities. De voorbereidingen voor onze expeditie heb ben in alle opzichten aan de verwachtingen voldaan. Zooals U weet is voor het poollicht-werk een studiereis naar Denemarken en Finland vooraf gegaan aan ons bezoek aan Groen land. Hoe was de voeding? We hadden oorspronkelijk gedacht voor namelijk van gedroogde groenten te leven, maar daar is weinig van gekomen. Ons hoofdvoedsel bestond uit erwten en boonen, die in den eenigen winkel van het plaatsje in ruime mate te krijgen waren. Voorts na tuurlijk visch in alle soorten en vogels, voor al sneeuwhoenders is een lekker eten. De bevolking is buitengewoon aardig en hulp vaardig. Aanvankelijk hadden we natuurlijk moei lijkheden met de taal, maar langzamerhand leerden we ons wel verstaanbaar maken, en de beheerder van den winkel, de radiotelegra fist en een Groenlandsche dominee traden als tolk op. Het klimaat beviel ons uitstekend, zelfs zoo goed dat er, naar onze meening, best een „Kurort" kon worden gevestigd. U ziet er tenminste allemaal patent uit, met ziekte hebt U zeker niet te kampen ge had. - Gelukkig niet, en dat is maar goed ook, want een dokter is er niet te vinden, de be volking heipt zich over het algemeen zelf wel en het sterftecijfer is er. tamelijk laag. Voor ons werk waren de weeromstandig heden op Groenland buitengewoon gunstig. Het was een van de „beste" winters sedert 15 jaar. Er was veel sneeuwval en de tempe ratuur was zoo nu en dan lager dan de laat ste 15 jaar waargenomen. De thermometer daalde zelfs tot 22 graden Celcius onder nul. - Hoe was de verbinding met de buiten wereld? We zaten volkomen geïsoleerd. Eenmaal per jaar komt er een schip, en de eenige ver binding voor ons vormde de radio. Het radio-station in Denemarken konden wij duidelijk hooren, zoo kwamen we ook van de groote gebeurtenissen in Duitschland op de hoogte en hoorden we van het voorgevallene op ,.De Zeven Provinciën". Ook hebben we - verschillende keeren de korte-golf van den Phohi-zender gehoord. -s Zomers zijn middel-Europeesche stations niet of nauwelijks te hooren. 's Winters is het echter anders. De kortegolf-stations tusschen tusschen 200 en 400 M. zijn duidelijk waar te nemen. We hebben ook op Groenland bezoek van Lindbergh en diens vrouw gehad. Hij was toen nog niet van plan naar Europa te gaan. Heeft hij zich nog over de Noordelijke route uitgelaten? Hij is, zoo vertelde de heer Van Lohuizen Jr., een zwijgzaam man wat zijn plannen betreft, maar over de Noordelijke route heb ben we inderdaad gesproken. Lindbergh deelde mijn meening dat Angmagssalik niet geschikt is als station voor een Noordelijke vliegroute wegens mist en lage bewolking. Scoresbysund, dat wat Noordelijker is ge legen, zou, als er een vliegroute over Groen land gelegd wordt, een betere plaats zijn. Dit betreft dan alleen nog maar het vliegen ge durende het late voorjaar en den zomer. Voor de rest van het jaar is de route over de Azoren te prefereeren. Lindbergh is het hiermede eens. Deze meening' wordt gedeeld door onder zoekers van de Pan-American Airways, die onder leiding van wijlen Watkins eens meteo rologische waarnemingen op Groenland spe ciaal voor de vliegtuigverbindingen deden. Hebt U nog meer bezoek op Groenland gehad? Af en toe komen er expedities, o.a. onder leiding van Dr. Knud Rasmussen, den be kenden Poolonderzoeker. Wij hebben ze twee maal op Groenland ontmoet, en toen wij op 10 October vertrokken, waren ze er nog. En hebt U als souvenir een kajak mee naar huis genomen? Neen, we hebben het maar gelaten bij herinneringen van geringe afmeting, hout' snijwerk, fraai bewerkt leer, ivoor enz. De terugreis, zoo vertelden de heeren ons tot slot nog, was zeer goed verloopen. Met het Deensch stoomschip „Gertrud Rask" zijn we naar Kopenhagen gegaan, waar we 20 September aankwamen en verwelkomd werden door Dr. T. van Lohuizen, namens de vertegenwoordigers van het Deensche Meteo rologisch Instituut. De ornitholoog dr. J. Tinbergen vertelde nog, dat hij op Groenland zeer geschikte stu dieterreinen had gehad. ..Ik heb er zelfs en kele buitenkansjes gehad". Waar die buiten kansjes uit bestonden daar liet de heer Tin bergen zich echter niet over uit. Op Groen land zijn tot nu toe geen Nederlandsche or nithologen geweest. Wel Engelschen en Denen, Ook hij was over het klimaat zeer tevreden. De bevolking was in alle opzichten welwillend. „Helaas, zoo zeide de lieer Tinbergen, is er veel van de oorspronkelijke leefwijze van de Eskimo's verloren gegaan, maar het is een betrouwbaar en eenvoudig volk." NIEUWS UIT INDIE. TOESTAND BIJ DE MERAPI STATIONNAIR. de verschijnselen niet hevig. BANDO'ENG, 3 Oct. (Anet-a). De leider van het vulcanologiseh onderzeok Dr. Stehh heeft zich hedenochtend naar den top van de Me- rapi begeven. De centrale lava-dom is verdwenen. De werking der solfatoren is gering. De toestand is practisch stationnair, het uitgeworpen materiaal en de verschroeiings- verschijnselen zijn gering. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk, Philadelphia n. Rotterdam 30 v. Newport News. Lochkatrine, Vancouver n. Rotterdam 30 te Lpl. Veendam. New-York n. Rotterdam 2 (7 v.m.)-van Plymouth, 3 October (10 v.m.) ver wacht. Statendam, New-York n. Rotterdam 4 Oct. (12.50 v.m.) te Plymouth verwacht. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk Sept. van Cavutta te Rotter dam HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Djambi (uitreis) passeerde 2 October Perlm Tanibar (thuisreis) passeerde 1 October Perim HALCYON LIJN. Rozenburg 1 Oct. van San Juan (Sp.) n. Stad Zaltbommel Sfn. n. Londen p. 29 Gibraltar. Stad Haarlem Almeria n. Rotterdam p. 30 Gibraltar. Stad Zwolle 30 van Casablanca te Leith. Stad Amsterdam Lulea n. Rotterdam p. 1 Brunsb. Stad Dordrecht 1 van Bizerta te Velsen. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING Ik was intusschen met mijn geitje in het dorp aan gekomen en net toen het stelletje naar bed toe wilde gaan, keken ze verschrikt den kant uit, waarvan de twee nachte lijke bezoekers kwamen. „Ik heb 't spook al," riep ik de familie toe en met open mond kwam men het diertje, dat ik aan een touw had, bekijken. „Waar blijf de nou met oew ronde gezichten en ouw lange vingers?" vroeg een oude boer met een gerimpeld gezicht aan mijn makker en deze droop zonder iets te zeggen af en het heeft wel een week geduurd voor ie weer te voorschijn durfde komen. „Nou. ik ga slapen, slaap maar lekker," riep Teun ons toe en Sietske, Ben en Sjef kropen in het hooi en sliepen spoedig als marmotten. 't Zal zoowat een uur later zijn geweest, toen onze arme Sietske, die zich de spookgeschiedenis van het boertje wat al te erg aangetrokken had. plotseling omhoog vloog. „Ben. Sjef, daar is het spook." gilde hij. maar daar 't- nog al donker was, konden zij hem zoo gauw niet vinden. Sietske was namelijk in zijn slaap een heel eind verder ge rold en lag met zijn hoofd juist in de nabijheid van de koe. „Hou je bedaard, jongen, je droomt," riep Ben hem toe, maar Sietské was 't daar heelemaal niet mee eens. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein 2 van Hamburg te Amster dam. Rietfontein (uitr.) 30 van Dar-es-Salaam Nijkerk (thuisreis) 1 van Port Sudan. Springfontein 1 van Rotterdam te Ham burg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 1 van Lagos. Delfland (uitr.) - van Fernando Po. Amstelkerk (uitr.) p. 1 Dungeness. ROTTERDAM—ZUTD-AMERIKA LIJN Indrapoera (uitreis) p. 1 (4 v.m.) k. del Armi. Blitar (thuisreis) 2 October (2 v.m.) te Suez. Buitenzorg (uitreis) 2 (2 v.m.) van Suez Garoet 1 October van Hamburg te Liverpool! Kota Baroe uitreis) 30 (n.m.) van Bombay! Kota Pinang (thuisreis) 1 (8 v.m.) té Mars. Kota Tjandi (uitreis p. 30 (10 n.m.) Oues- sant Jacatra (uitreis) pass. 2 October Pt. de Galle. Kota Tjandi, Rotterdam n. Batavia p. 2 Oct. 12.10 v.m.) Finisterre. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Newcastle, Dairen n. Rotterdam 29 te Singapore. Pyrrhus, Batavia n. Liverpool 29 te Havre. Medon, Batavia n. Amsterdam p. 30 Perim! Polyphemus 1 van Batavia te Amsterdam. Phrontis, Amsterdam en Liverpool n. Java' 30 (10.3 n.m.) 125 mijl N. van Land's End. RADIO PROGRAMMA j| donderdag 5 october. hilversum 296 m. 8.00 AVRO. Gram.muziek. 10.00 Morgenwij ding; 10.30 Orgelconcert door Egbert A. Vos. Annie Veenenbos, soliste, zang; 11.00 A. J. Liepmann draagt voor uit Distels van Frank; 11.30 Voortzetting orgelconcert; 12.00 Con cert door de Octophonikers, afgew. door gi\- pl. 2.30 Concert door omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 4.00 Mevr. Ant. v. Dijk voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Gram.muziek; 4.45 Voor grootere kinderen, mevr. Ant. van Dijk Radio-tooneel o.l.v. K. Kleyn: „Uit de jeugd van Franz Schubert, door Herbert Grüger. Vert. Gustav Czopp. 5-30 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 6.30 Sportpraatje door H. Hol lander; 7.00 Concert door de Octophonikers; 7.30 Mevr. Ida de Leeuw van Rees. De a.s. knipcursus; 7.40 De Octophonikers; 8.00 Vaz Dias; 8.05 G. G. Vattier Kraane. „De a.s. col lecte voor het crisiscomité op 7 October a.s.; 8,15 Aansluiting met het concertgebouw te Amsterdam/ Eerste abonnementsconcert Hoor het concertgebouworkest o.l.v. Dr. W. Men gelberg; 9.15 Gram.muziek en praatje door Fred Fry; .35 Aansluiting met gebouw Tivoll te Utrecht. Concert door hst Scala-koor Mi laan o.l.v. Maëstro van Veneziani en het Utrechtsch Stedelijk Orkest. Gheel o.l.v. Alb. van Raalte. Margherite Grandi, sopraan, Vittoria Palombini. mezzo-sopraan; Giuseppe Manaechini, bariton; Franco Zaccarini, bas; 10.30 Gram. muziek; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Aansluiting met het Grand Hotel Central, Den Haag. Tom van der Stap en zijn orkest, 12.00 Sluiting. huizen 1875 m. 8.00 KRO. Morgenconcert. 10.00 N.C.R.V. Gram.muziek. 10.15 Morgendienst door Ds. P. van Vliet; 10.45 Evert Miedema, tenor zingt op gr. pi.; 11.00 KRO. Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin; 12,00 Politieberichten; 12.15 KRO. Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 2.00 NCRV. Fraaie handwerken door mej. G. Ablij. 3.00 Gram.muziek; 3.40 Rustpoos; 4.00 Bijbellezing door Ds. W. L. Milo. Mej. C. de Jager, zang; C. van Drieënhuizen. orgel: 5.00 Handenar beid voor de jeugd door H. J. Steinvoort. ..Een eenvoudige lijst". 5.30 Concert. Machteld Ha genbeek, sopraan en Ferdinand Kloek, orgel; 6.30 C.N.V.-kwartiertje. Spr. H. Amelink: 6.45 Gram. muziek: 7.C9 Pol.beiv; 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Wat er op de wereld gebeurt overzicht door C. A. Crayé; 8.C0 Uitz. v. d. openbare vergadering, uitgaande van de Con tact Commissie der drie Geref. Jeugdbonden, uit de N. Westerkerk, Rotterdam; 10.15 Vaz Dias; 10.25 Gram.muz. 11.30 Sluiting. luxembourg 1191 m. 7.50 Duitsche avond; Symphonieconcert; 8.40 Orkestconcert; Slavische dans; 1-9.50 Dansmuziek. brussel 509 m. 12.20 Concert door het kleine oi'kest vaxx het N.I.R. o.l.v. P. Leemans; 5 20 Concert door het omroep-oi'kest o.l.v. Jean Kumps: 8.20 Concert door het omroep-symphonie orkest o.l.v. Jean Kumps; 9.20 Concert door het Ra dio-orkest o.l.v. Karei Walpot. kalundborg 1154 m. 12.20 Het strijkorkest van hotel „d'Angle- terre" o.l.v. Herald Andersexi8.20 Het om- roepsymphonie-orkest o.l.v. Prof. Nikolai Malko; 11.15 Dansmuziek. berlijn 419 m. 8.25 Kamerorkest o.l.v. Hans von Ben da; 9.20 Dansmuziek. Guitaar-ox'kest. hamburg 372 m. 12.40 Populair concert door het Philharmo- nie-orkest van Silezië o.l.v. Gerhard Ewald Rischka; 1.40 Populair concert; 9.35 Nox'ag- orkest o.l.v. Max Tx'app; 10.55 Dansmuziek door het kleine Norag-orkest o.l.v. Gerhard Maasz. langenberg 472 m. 12.20 Populair concert door „Die fröhlichen Fünf; 1.55 Concert door het omroeporkest van Mühiacker o.l.v. Gustav Görlich; 4.20 VespercoxTcert door het orkest van dexi West- Duit-schen omroep. daventry 1554 m. 1.20 Nieuwe gramofoonmuziek; 3.20 Vesper ixi de Westminster Abbey, 8.20 Promenade concert in de Queen's Hall, Londexx door bet B.B.C.-Symphonie-orkest o.l.v. Sir Henry Wood; 11.05 Het B.B.C. dansorkest o.l.v. Henry Hall. parijs (eiffel) 1446 m. 8.05 Gramofoonmuziek. parijs (radio) 1725 m. 12.50 Gramofoonmuziek; 7.40 Idem. milaan 331 m. 8.Gramofoonmuziek; 8.50 „William Ratt- cliff" operette van Mascagni. rome 441 ïm. 9.20 Gramofoonmuziek; 10.00 „l'osterai del- la Posta", blijspel van Goldoni. weenen 517 m. 7.45 „Die Judin" opera van Halevy; 10.50 Gramofoonmuziek. warschau 1411 m. 8.20 Populair concert door het omroepor kest o.l.v. St.. Nawrot; 9.35 Populair concert; 10.30 Dansmuziek. beromunster 460 m. 8.20 Concert.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 2