HET NIEUWE AVONDBLAD De Hamburger zeevisch-dag JAARGANG NO. 286 VRIJDAG 6 OCTOBER 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10ets., per maand cents plus 2y2 cents Incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e.> zeif is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Van St. Pauli tot IJmuiden. Het laatste nummer van de Deutsche Fischerei-Rundschau bevat een belangrijk ar tikel van de hand van W. Bretthofer over den Hamburger zeevisch-dag, waaraan wij het volgende ontleenen: De vischmarkt St. Pauli in Hamburg was in de laatste jaren wat het bezoek van Duitsche visschersvaartuigen betreft, zeer op den ach tergrond geraakt. Vooral stoomtrawlers kwa men de haven zoo goed als nooit meer bezoe ken. Dientengevolge namen de buitenlandsche aanvoeren steeds toe. Meermalen gebeurde het, dat in Hamburg in het geheel geen visch van eigen visscherij te bekomen was- en in de markt alleen zendingen afkomstig uit het bui tenland ten verkoop kwamen. Ook door de stichting van de vischmarkt in Altona-Neu- mühlen kwam in dezen toestand geen veran dering. Deze toestand was nog des te onaan genamer, omdat terzelfder tijd een groot aantal Duitsche trawlers wegens gebrek aan afzet opgelegd was. De Hamburger vischhandel heeft in samenwerking met het „Fischereiamt" getracht een regelmatige voorziening van de Hamburger markt door Duitsche schepen te bewerkstelligen, maar alle pogingen bleven vruchteloos, zoodat de handel tenslotte op de aanvoeren uit het buitenland was aangewezen. Eerst nadat in het voorjaar van dit jaar de aanvoeren uit het buitenland, die een reus- achtigen omvang hadden aangenomen, door Se beschermende rechten waren beperkt, kwa men er in Hamburg weer geregeld trawlers aan de markt. De vischdagen hebben in den 'aatsten tijd een enormen vooruitgang veroor- aakt en de Hamburger markt heeft voor de iigen visscherij een beteekenis gekregen, zöo- jls in geen jaren het geval was. De aanvoeren in de maand Augustus bedroe gen gemiddeld ruim 600.000 pond, de haring meegerekend. Zij stegen begin September, in de week van den eérsten vischdag reeds tot over 1 millioen pond. De week van den twee den vischdag bracht een nog veel hoogeren omzet, die nadien steeds verder steeg. Op het oogenblik is de omzet van zeevisch aan de St. Paulimarkt te 'Hamburg reeds bijna driemaal zoo hoog als vóórdat de vischdagen waren in gevoerd. Hierbij dient men er rekening mee te houden, dat de visch bijna geheel in Groot- Hamburg en de naaste omgeving aan den man wordt gebracht. Dienovereenkomstig is ook het verbruik van zeevisch in Hamburg bijna driemaal zoo groot als vóór de invoering der vischdagen. Ook de markt in Altona, waar thans in hoofdzaak trawlerharing wordt aan gevoerd, heeft daarvan geprofiteerd. Schrijver wijst er voorts op, dat bij aanwen ding van deskundige propaganda ,niet alleen in het kustgebied, maar ook in het binnen land het vischverbruik minstens verdubbeld kan worden. De rijkszeevischdag, waarvoor alle voorbereidingen thans getroffen zijn, moet hiertoe de leiding geven. Het is de bedoeling, den rijkszeevischdag niet op één dag te doen houden, maar op ver schillende dagen, om de beurt in de verschil lende provincies. Dit is noodzakelijk, daar het anders onmogelijk zou zijn. aan de eischen van het verbruik tegemoet te kunnen komen en groote gebieden wellicht onverzorgd zouden blijven. Ook in ons land is meermalèn het invoeren van een vischdag besproken, maar tot nu toe is het bij besprekingen gebleven. We zitten in IJmuiden met een visscherij - bedrijf, dat eens het grootste was van het vasteland van Europa, doch dat thans bij de Duitsche havens ver ten achter staat en even eens door Ostende overvleugeld dreigt te worden. IJmuiden's visscherij bedrijf zal niet ten ondergaan, maar zijn oude positie als in ternationale visschershaven is IJmuiden wel licht voorgoed kwijt. Indien men echter ook in ons land hetzelfde systeem ging toepassen, dan zou dit voor het bedrijf van zeer groote beteekenis zijn. Volgens Breetthofer is door het invoeren van den vischdag in Hamburg en omgeving- het vischverbruik, dat met een wekelijkschen aanvoer van 600.000 pond gedekt kon worden, verdrievoudigd. Bij een zuinige berekening- geeft dit een huidige consumptie van 750.000 K.G. per week voor een gebied van ca. 1.5 millioen inwoners. Nemen wij nu eens aan, dat onze drie grootste steden Amsterdam, Rotterdam en den Haag, die een bevolking tel len van totaal ongeveer 1.8 millioen, bij in voering van een op voor elke plaats verschil lenden dag der week vallenden vischdag, het zelfde kwantum kunnen verwerken als Groot- Hamburg en omgeving, dan zou voor deze steden jaarlijks rond 40 millioen K.G. visch noodig zijn. Bij een gemiddelde opbrengst per reisdag van 1000 K.G. zouden, om dit kwan tum aangevoerd te krijgen 40.000 reisdagen °t rond 4000 reizen gemaakt moeten worden en voor 4000 reizen per jaar is een vloot van minstens 120 trawlers noodig. En we hebben pu-alleen nog maar rekening gehouden met de m het kustgebied, dus dicht bij de vangplaats uggende groote steden met nog minder dan 1/4 deel der geheele bevolking van ons land. Rekenen we voor ,,de rest van Nederland" een totale consumptie, gelijk staande aan die van gedoemde steden, dan zegt een eenvoudig rekensommetje, dat de geheele trawlervloot benevens een groot aantal loggers noodig zou zin om in de behoefte te voorzien. Het bui tenland is in deze eenvoudige berekening als mnemer verwaarloosd. Dit is echter ondanks aue b"i.„„n. o-o^ri voor een jaar- lijksche afneming van 10 millioen K.G. of de opbrengst van rond 1000 trawlerreizen. Men zal zeggen: „allemaal theorie". Zeker, het is theorie, maar theorie, die in de practijk toe te passen is. Er staat hier een groot natio naal belang op het spel, want het behoud van een rendeerend visscherij be drijf is voor het geheele land van beteekenis. In de oorlogs jaren is dit duidelijk gebleken. De regeering heeft allerlei maatregelen ge nomen ter bescherming van landbouw, veeteelt enz., maatregelen die voor de consumenten een verhooging van het prijsniveau beteeke- nen. Een vischdag brengt echter geen verhoo ging van het huishoudelijk butget met zich mede, want goede visch is er met uitzondering- van enkele onderbrekingen, het geheele jaar door te verkrijgen. We denken dan in de eerste plaats aan de goedkoope soorten schelvisch, als „kleine" en „kleinmiddel II". Vakmenschen weten, welke soorten hiermede bedoeld wor den. Het zijn de soorten, waarvoor België de deur heeft gesloten en die derhalve niet be- hooren tot de export-artikelen. S. B. VISCHAANVOER TE ESBJERG. In bet eerste halfjaar 1933 werd in die haven van Esbjerg door die vaartuigen van eigen en van andere natie totaal 8.046 mill. K.G. aangevoerd tegem 8.070 mill. K.G. in hetzelfde tijdvak van het vorig jaar. Iiiet totaal omzet daarvan in waande bedroeg in dit jaar 3.42 mill. Kronen tegen 2.81 mill. Kronen in liet eerste halfjaar 1932. 'De aan voer was dus in gewicht 24000 K.G. minder doch in opbrengst 0.61 mill. Kronen meer. DE VISCHAANVOER IN DUITSCHLAND. Gedurende de week van 1823 September werden in Wesermünde-Bremerhaven door 76 stoomtrawlers aangevoerd 9.139.200 p. versche zeevisch. Van de Noordzee werden aangevoerd door 52 trawlers 6.295.00Q pond visch, hoofd zakelijk haring, van IJsland door 11 trawlers 1.041.600 pond, hoofdzakelijk koolvisch en ka beljauw en van het Bereneiland door 6 trawlers 1.022.600 pond kabeljauw en van de Barendsz. Zee door 7 trawlers 780.00 pond schelvisch en kabeljauw. Te Altona kwamen in dezelfde week binnen 51 trawlers met een totale vangst van 6.636.000 pond versche zeevisch, waarvan 6.321.570 pond haring. Van de Noordzee voerden vier traw lers 161.145 pond visch aan en van de Barendsz Zee kwam 1 trawler binnen niet 114.700 pond groote schelvisch, kabeljauw en schol. De to tale aanvoer in Altona bedroeg 6.820.845 p. De trawlharing-visscherij wordt in den laat- sten tijd alleen nog op de Doggersbank uit geoefend. Hooge prijzen. Het feit, dat in dezen tijd het grootste deel der Duitsche trawlervloot ter haringvisscherij is, heeft een groote schaarschte aan andere visch tengevolge, waardoor de prijzen zeer hoog waren. Uit bovenstaande opgave blijkt, dat in de grootste Duitsche havens in de be- richtweek buiten de haringtrawlers slechts vier trawlers met Noordzeevisch binnen kwa men. De Duitsche afnemers, die voorheen hun visch in IJmuiden konden betrekken, zullen dus wel met de handen in het haar gezeten hebben. MACARONI VAN VERSCHE VISCH. Op het oogenblik worden in Bergen (Noor wegen) proeven genomen met een nieuw voedingsmiddel, afkomstig van veesche visch Met hulp van het Rijks on derzaekimgsfonds worden deze proeven door een particulier genomen en naar verluidt met een goed ge volg. De versche visch wordt bewerkt op een manier, welke het product aflevert in den vorm van de bekende marconi. EEN HALF MILLIOEN KILO. Het Éxooitsitis visschersvaanntuig van Noor wegen, de „Korsvik", welke zoowel vangst schip als koeischip is, keerde dezer dagen van de Davisstraat in Oslo terug met niet minder dan een half millioen kilo versche heilbot. De reis uit en 'thuis had juist vijf maanden geduurd HERDOOPT. De stoomtrawler Peter D IJm. 74 is herdoopt in „Margaretha". De trawler is uit Amsterdam teruggekeerd en zal onder z'n oude merk in de vaart worden gebracht. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND. Tweede klasse. De uitslag der Woensdagavond te Haarlem gespeelde partijen voor groep II luiden: AmelungLeijte (D.C.IJ.) afgebroken. G. ElzingH. Rozijn remise. De stand na de tweede ronde luidt: Groep I H. Schaap J. Balk J. Blij rij C. Bais gesp. gew. rem. verl. punt Groep II: H. J. Rozijn 2 110 3 Wesselman 1 0 0 O 2 P. Leijte 10 1-01 Eising 2 0 111' P. Amelung 2 0 1 1 1 Bij event, remise der afgebroken partij. Dinsdagavond a.s. worden in 't clubgebouw van D. C. IJ. de volgende partijen gespeeld: Groep I: H. SchaapJ. Balk, C. BaisBlij- rij. Groep II P. Ley teWesselman en Woens dag te Haarlem voor die groep: Wesselman— Amelung en RozijnLey te. VELSEN RIOLEEREN VAN EEN BEEK. Door Joh. Wichmann te IJmuiden is ver zocht, hem vergunning te verleenen tot het rioleeren en dempen van een gedeelte beek nabij den Zeeweg te Driehuis. Tegen inwilliging van dat verzoek best-aat- bij B. en W. geen bezwaar. In overeenstemming met het advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken stellen zij den Raad voor, de gevraagde vergunning te verleenen, onder voorwaarde: a. dat ter plaatse van het te dempen beek gedeelte een betonriool wordt gelegd van de afmetingen 50 bij 75 c.M.; b. dat de rioolbuizen worden gelegd op blokjes van gewapend beton en dat daarbij de voegen der buizen voorzien worden van een ge-wapenden band van specie, alles ge heel tot genoegen van Burgemeester en Wet houders of den door hen aan te wijzen amb tenaar; c. dat het rioolgedeelte wordt aangesloten aan den bestaanden duiker, welke den Zee- weg kruist en dat het einde wordt afgesloten met een éénsteensfrontmuurtje volgens door of vanwege Burgemeester en Wethouders te verstrekken aanwijzing. WEDER VERKORTING VAN DEN WERK TIJD AAN DE PAPIERFABRIEK. Naar wij vernemen zal met ingang van Zaterdag a.s. naar aanleiding van het stil staan van één dag per week van de Cellulose- fabriek in verschillende af deelingen der fa briek enkele uren per week mmder worden gewerkt. UIT HAARLEM Het Engelsche zeilschip „Lady of Avenel", dat lang geleden als roóverschip de zeeën om liet Britsche rijk. onveilig maakte, is tha7is nog in dienst voor het vervoer van stn.krioederen. SANTPOORT EEN GOED VOORBEELD. Naar wij vernemen, is door de bewoners van Middenduiner- en het nieuwe deel van den Brederoodschen weg een bedrag bijeen gebracht, teneinde de reeds aangelegde ga zons te kunnen beplanten met struiken, heesters of bloemen. Ongetwijfeld een goed voorbeeld nu de gemeente niet al te ruim in haar geldmiddelen zit. DE MUZIEKNIS. In een gecombineerde vergadering van de besturen van „Santpoorts Bloei" en de be sturenbond „Eensgezindheid' is besloten, nu de financien den bouw van een volledige nis, zooals men die op het oog had. niet toelaten, in zooverre wijziging in het oorspronkelij ke plan aan te brengen, dat de onder- en bovenbouw, wat kleedkamers, bergruimte enz, betreft, niet volledig zal worden uitge voerd ARROND.-RECHTBANK. 8 maanden wegens diefstal. Den negenden van de vorige maand was uit de Hollandia Zeepfabriek te IJmuiden een schrijfmachine gestolen. Twee werden er ver mist, doch de man die er van verdacht werd. zei er slechts een te hebben weggenomen. Daar de verdachte ongunstig bekend stond, vroeg de Officier acht maanden gevangenis straf, met aftrek. De verdediger, Mr. L. G. van Dam vroeg clementie. 4 jaar voor een zeden misdrijf. Met gesloten deuren werd behandeld de zaak tegen den man, die eenigen tijd geleden te IJmuiden eén knaapje op een trawler had meegelokt, door hem een fietsje te beloven. De vader, die zijn zoontje zocht, vond het vastgebonden op een tafel. De verdachte had het ventje mishandeld, en had gezegd, dat hij het knaapje gedood zou hebben, indien de vader niet was gekomen. De eisch luidde 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. f 100.wegens „snijden" Op den dertienden Januari reed des na middags omstreeks 5 uur (de duisternis was reeds ingevallen) een auto uit de richting Halfweg op de Amsterdamsche Vaart naar Haarlem. Ter hoogte van de Liedebrug zag de bestuurster plotseling een auto uit de te gengestelde richting op haar weghelft nade ren, weshalve zij nog meer naar rechts uit week en remde. Een aanrijding kon zij ech ter niet meer voorkomen, met het gevolg dat de uit Haarlem komende auto kantelde en een halven slag omdraaide. De bestuurder van den omgekantelden wa gen had zich Donderdag voor de rechtbank te verantwoorden. De verdachte was niet ver schenen. Hem was het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld ten laste gelegd, daar een mede-inzittende van de Haarlemsche auto ernstig aan het been werd gewond. Deze werd als getuige gehoord en verklaar de dat de bestuurder plotseling naar links zwenkte, toen hij een paard met wagen voor zich uit zag rijden. Toen hij daarbij op de linker-weghelft kwam, zag hij plotseling de Halfwegsche auto naderen, en riep uit: „Louis, daar gaan weEen seconde daar na geschiedde de aanrijding. De bestuurder van de kar, waarvoor de ver dachte moest uitwijken, zeide dat de wagen voorzien was van een reflector. In den breede deed de man verslag van het gebeurde na de botsing! De gewonde medepassagier getuigde dat er met geen groote snelheid was gereden. De dame van de aangereden auto, zei dat zij na de aanrijding alleen het nummer van de omgekantelde auto had opgenomen, doch ofschoon zij zag dat er een .man in de om gekantelde auto stond, die moeilijk uit dezen toestand kon worden bevrijd, heeft zij het niet noodig geoordeeld hulp te verleenen: ook had zij niet geïnformeerd of er soms nog meer slachtoffers bij het ongeluk betrokken waren De Officier meende dat er sprake was van het verfoeilijke snijden. Verdachte moet te snel hebben gereden, gezien ook het feit dat hij na de poging de kar in te halen, gerui- men tijd noodig heeft gehad om weer naai zij n reclïter-weghelft te keeren. Hij eischte derhalve tegen den bestuurder van de Haar lemsche auto, een boete van f 100 subs. 50 dagen hechtenis. Een prikplank-puzzlc. Een Hilversummer en een Amsterdammer waren in hooger beroep gekomen van het vonnis van den kantonrechter, waarbij zij tot kleine geldboeten waren veroordeeld we gens overtreding van de loterijwet. Beiden hadden prikplanken geëxporteerd, die geen redelijken kans. gaven op het win nen van een prijs, zoodat het geluk alleen de beslissende factor was. De constructie en de werking van zoo'n ding moet zeer ingewikkeld zijn. daar het de gewoonte is een handleiding bij de plank te leggen, opdat de prikkers wiskunstig zeker zouden kunnen uitrekenen waar de num mers zich bevinden die recht geven op een prijs. Het bleek echter ter zitting dat het geens zins zoo eenvoudig was. gezien de studie die men noodig heeft, om met resultaat te kun nen prikken. Onder een vel papier immers schuilen num mers (van 1500 bijvoorbeeld) welke in sen spiraal elkaar opvolgen. Soms wijkt de volg orde af doch dat is óf aan een vergissing te wijten óf aan iets anders, maar zeker is dat de prikkerij er niet door werd vergemakke lijkt. Een verkooper der prikplanken (die in dienst was van den Hilversummer) zeide (als getuige, gehoord) dat hij van dé inrichting niets afwist, doch wel kon hij verklaren dat in Utrecht en in Den Helder verschillende personen met gemak de prijs-nummers wis ten te mikken. „Wie het geheim van deze prik-puzzle dan wel wist", was de vraag van den president. De juffrouw die het ding in elkaar heeft ge zet, zeide toen zij voor het getuige-hekje trad dat zij dat ook r.iet wist. Zij voerde de op dracht van den verdachte uit. De derde getuige was tevens getuige in de zaak van den Amsterdammer. Hij was des kundige op puzzle-gebied, een medewerker aan een Amsterdamsche courant, waar de puzzle-rubriek onder zijn leiding staat. Hij was van meening dat prikplank-prik- ken een onschuldig vermaak is. waarbij ieder een resultaat kan behalen, mits hij eenig puzzle-gevoel heeft en de' prikplank goéd is. Aan dezen laatsten eisch voldeed noch de Hilversumsche prikplank (de afstanden wa ren te ongelijk) noch de Amsterdamsche. die een foutieven sleutel en uitgangspunt had. Over dit laatste euvel had nooit iemand geklaagd, terwijl een recht puzzelaar dat toch spoedig moest hebben gemerkt. Dit was eigenlijk al een voldoende bewijs dat er van hazard sprake was, daar het zoo bleek dat een ieder dan toch maar raak prikte. De Hilversummer zeide dat zijn systeem reeds eerder voor het gerecht was geweest, en dat hij (toen hij daar was vrijgesprokeii) meende dat zijn prikplank in orde was. Er was toen echter geen puzzle-deskundige ge hoord. De Officier zei dat z.i. de overtreding der loterijwet was bewezen en eischte bevestiging van het lichte vonnis van den kantonrechter. In alle zaken wordt over twee weken uit spraak gedaan. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 5 October. Ondertrouwd 4 October: P. B. Kobes en N. M. de Bruin; G. J. van Dam en A. Luiten; H. W. Assmann en P. de Graaf: J. H. M. Ver hagen en A. A. M. Mens; P. H Meijer en S. Eichelberg. J. A. Beekelaar en N. Verdel; L. P. Kuiken en F. P. M. Vet; J. J. de Feber en-E. Gmeiner; W. J. Vlugt en J. M. Stoop; D. J. Voetelink en J. M. Westerman; J. L. U. Reiziger en E. J. M. Spaans; J. Cramer en K. A. L. Wand- scher; H. Poelman en H. Huberts; B. Reemer en A. H. Wesselius; M. Kok en P. A. Wempe; J. M.Peper en M. C. Molhoek. Getrouwd 4 October: J. Broekhof en M. van Dijk; J. B. M. ReberS en P. H. Muis; H. J. I. M. Eijgenraam en A. M.C. Menssink; M. J. J. Kramer en J. M. L. W. Mathot; J. Schippers en J. van Dijck; K. L. C. Drake en I. M. H. Engelmann; G. van Zanen en J. A. J. Mozer; H. J. Smal en W. J. Sikkink; W. Jonkheer en D. E. H. Hansen; J. Schild en M. J Meijer; E. van Kampen en M. J. Woe ker; M. Buis en A. Zuiver; C. Beider en B. E. Podworny; F. Kolasinskis en B. Schneider; B. H. Blanket en L. J. Koper; J. A. Wehnes en C. L. Krause; A. Pijper en M. In 't Veld; L. Kruisdijk en M. Walgien. Bevallen 2 October: M. A. Bierman—Laan, z.; 3 October: J. T. M. ten Hacken—Ver hagen, z.: T. S. Schenk—Bruijns, d.; 4 Octo ber: H. van GelderenZaal, z.; A. J. van Dam—Wallekers, z.; Overleden 3 October: G. Klaassen, 81 j., Koudenhorn; J. W. Kappelhof, 72 j.. Mina- hassastraat; H. Metz, 80 j„ Zonnesteeg: H. W. T Holtus, 73 j„ Spaanschevaartstraat; A. Wijnands, 72 j„ Bloemhof straat; J. J. Schol ten, 46 j„ Kampersingel. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 6 OCTOBER Thalia Bioscoop: Arsène Lupin. 8.15 uur. ZATERDAG 7 OCTOBER Thalia Bioscoop: Arsène Lupin. 8.15 uur. VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 6 OCTOBER Luxor Theater: „II est charmant" en „De Jacht naar het Goud" 8 uur. Kennemer Theater: „Sous les Toits de Pa ris" en „Een Rustkuur", 8 uur. W. B. Sound Theater: „De Vrouw, die ge: kruisigd werd". Op het tooneel: Groot Variété programma. 8 uur. ZATERDAG 7 OCTOBER Luxor Theater: „II est charmant" en „De Jacht naar het Goud". 8 uur. Kennemer Theater: „Sous les Toits de Pa ris" en „Een Rustkuur", 8 uur. W B. Sound Theater: „De Vrouw, die ge: kruisigd werd". Op het tooneel: Groot Variété programma. 8 uur. Hotel ..Oud Meerenstein". Optreden van Eduard Kapper. AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 6 OCTOBER Luxor Theater: „De Ontembare Vrouw" met Clara Bow. 8.15 uur. Cinema Palace: ..De Ster van Valencia met Liane Haid. Op het tooneel: The Great Mc. Nally's acrobatie Novelty. 7 en 9 15 uur. Rembrandt Theater: „Song of Songs" met Mariene Dietrich. Op het tooneel: Ricard en Castle. American Dancers. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 7 OCTOBER Gem. Concertgebouw: Opera-concert-bewe gingskoor van het Instituut v. Arbeidersont wikkeling met solisten. 8 uur. Stadsschouwburg: Feestvoorstelling Esther de Boer-van Rijk, Levensavond. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Revue De Bilt seint, 8.15 uur. ConcertgebouwPaddenstoelententoonstel ling 1—10 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Rembrandt Theater: Don Quichotte van Pabst, nacht voorstelling, 12.15 uur.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1