DE OVERIGE EERSTE KLASSERS 8 3 KON. NED. VOETBALBOND de uitslagen derde klasse vierde klasse. I AFDEELING I. Eerste klasse: Haarlem—Hermes-D.V.S. fao 01-A.D.O. 2J.C.H.F.C. Sparta—V-S.V. Ajax—-Feijenoord Tweede klasse A: AJ.C.-Z.V.V. WF.C.—Zeeburgia wést FrisiaO.V.V.O. Tweede klasse B: Spartaan—T.O.G. nO.S.—Velox B.F.C.V.V.A. Hercules—Blauw Wit Derde klasse A' D W.V.—Hollandia De Meteoor—Meervogels De Kennemers—O.S.V. purmersteijn—Helder Derde klasse B: SchinkelhavenOosterpark RodiZ.R.C. Zaandijk—Watergraafsmeer Halfweg—Zeemeeuwen S.D.Z.—De Volewijckers Vierde klasse B: Westzaan—Verkade Fokke—Q.S.C. A.D.W— Zilvermeeuwen S.C.A.—Beverwijk Reserve eerste klasse: E.D.O. 2—R.C.H. 2 Hilversum 2Z.F.C. 2 Zeeburgia 2—Ajax 2 Blauw Wit 2—Stormvogels 2 HF.C. 2Haarlem 2 Reserve tweede klasse A: DW.S. 2West Frisia 2 V.S.V. 2W.F.C. 2 K.F.C. 2—Alcm. Victrix 2 Blauw wit 3H.R.C. 2. Reserve, derde klasse A: O.S.V. 2—W.F.C. 3 Z.V.V. 2—Z.F.C. 3 Hollandia 2—Alcm. Victrix 3 De Volewijckers 2—Ajax 4 AFDEELXNG II. Eerste klasse: ExcelsiorXerxes StormvogelsK.F.C. D.F.C.D.H.C. R.C.H.Hilversum H.B.S.—V.U.C. Tweede klasse A; C.V.V.—R.F.C. Quick—Olympia V.I.O.S—H.V.V. S.V.V.—Unitas De HollandiaanAlphen Tweede klasse B' Overmaas—Neptunus D.C.L.—Steeds Hooger B.E.C.—O.D.S. V.D.L.Fortuna O.N.A.Gouda Derde klasse A" Alphia—Hillinen ZandvoortLaakkwartier R.V.C.—A.S.C. U.V.S.Schoten AFDEELING III. Eerste klasse: TubantiaVitesse A.G.O.V.V.Ensch. Boys WageningenHengelo EnschedéP.E.C. Go ahead—Heracles AFDEELING IV Eerste klasse: Longa—B.V.V. Noad—M.V.V. N.A.C.—Willem II MiddelburgEindhoven P.S.V.—Bleij erheide AFDEELING V. Eerste klasse: Be QuickAlcides VelocitasSneek LeeuwardenG.V.A.V. 2—4 1—5 7—0 2—1 7—1 2—2 1—0 3—1 4—0 0^1 4—2 2—5 3—5 6—6 3—2 2—4 3—3 5—3 1—0 1—2 0—6 2—2 2—5 1—5 3—3 0—1 3—3 2—0 1—6 0—0 4—0 5—1 3—0 3—3 2—3 2—4 3—2 1—2 1—0 3—3 2—3 2—2 3—2 5—6 1—2 5—3 4—3 3—4 3—1 1—4 7—0 1—2 2—2 7—1 7—1 2—5 1—5 3—1 1—0 2—3 1—1 8—0 2—0 0—2 1—3 2—2 2—2 7—1 2—2 (Onder protest van Leeuwarden). FrieslandAchilles Veendam—Frisia 4—2 6—2 RANGLIJSTJES. AFDEELING I. EERSTE KLASSE gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Ajax 4 3 0 1 6 18—9 1.50 V. S. V. 4 3 0 1 6 11—7 1.50 Feijenoord 4 3 0 1 6 10—8 1.50 Z. F. C. 4 2 0 2 4 15—8 1.— A. D. O. 4 2 0 2 4 15—10 1.— Hermes-D.V.S. 4 2 0 2 4 12—11 1.— Sparta 4 2 0 2 4 7—8 1.— H. F. C. 4 1 2 1 4 7—13 1.— Haarlem 4 0 1 3 1 7—17 0.25 't Gooi 4 0 1 3 1 3—14 0.25 TWEEDE KLASSE A: D. W. S. 3 2 1 0 5 9—1 1.67 West-Frisia 4 2 2 0 6 11—6 1.50 Alcm. Victrix 3 1 2 0 4 7—6 1.33 Z. V. V. 4 1 2 1 4 10—8 1.— Kinheim 3 0 3 0 3 9—9 1.— Zeeburgia 3 I 1 1 3 3—3 1.— O. V. V. O. 4 1 2 1 4 6—7 1.— W. F. C. 4 1 1 2 3 6—11 0.75 A. F. C. 4 0 2 2 2 4—10 0.50 H. R. C. 2 0 0 2 0 3—7 0.— TWEEDE KLASSE B: Velox 4 4 0 0 8 18—4 2.— Blauw Wit 4 3 1 0 7 15—5 1.75 E. D. O. 3 2 0 1 4 14—7 1.33 B. F. C. 4 2 1 1 5 9—9 1.25 Bloemendaal 3 1 1 1 3 9—11 1.— D. O. S. 4 2 0 2 4 11—14 1.— Spartaan 4 1 1 2 3 7—7 0.75 T. O. G. 4 1 1 2 3 8—13 0.75 V. V. A. 4 0 1 3 1 10—16 0.25 Hercules 4 0 0 4 0 5—20 0.— AFDEELING II. EERSTE KLASSE: Hilversum Stormvogels D. H. C. H. B. S. D. F. O. E. 0. H. V. 0. Excelsior K. F. 0. 3 2 0 1 4 12—7 1.33 3 2 0 1 4 5—4 1.33 4 2 1 1 5 11—9 1.25 3 1 1 1 3 5—4 1.— 3 1 1 1 3 8—8 1.— 4 2 0 2 4 8—9 1.— 4 2 0 2 4 9—14 1.— 4 1 1 2 3 11—11 0.75 4 1 1 2 3 11—12 0.75 4 1 1 2 3 10—12 0.75 Stormvogels-K. F. C. (1-0) 'Na een geduchte krachtsinspanning heeft Stormvogels K.F.C. geslagen. De Koogers heb ben de overwinning niet cadeau gedaan, maar hun voorhoede speelde lang niet zoo goed als het vorige seizoen in de Koog. De nieuwe voorhoede van Stormvogels vol deed nog niet geheel. Van der Kuyl hebben we ongetwijfeld goede dingen zien doen, maar het ontbrak hem nog aan het nooddge zelfvertrouwen, zoodat hij meer dan eens kopte, als dit niet noodig was en den bal afgaf ais opbrengen geboden was. Effem toonde zich den speler met aanleg, werkte zelfs harder dan we verwacht had den, doch is nog even te langzaam. De rech- terwing wa-s als van ouds. Sehoorl verraste ons door den .geheelen wedstrijd met een geweldig enthousiasme te spelen. Zooals reeds gezegd, heeft K.F.C. de over winning niet cadeau gedaan. Aan het begin van beide helften was zij zelfs sterk in den aanval. Mo'l verzuimde echt,er het spel op de vleugels te openen en trachtte steeds in com binatie met Visscher en Bouthoorn de IJmui der defensie te passeeren. Dit gelukte echter maar zelden, want Haak was overal tegelijk en ook Koster lag dit spel naturulijk beter dan het long-passing. Keeper De Waard heeft ook het zijne tot het succes bijgedragen. Weliswaar heeft hij het niet zoo bijzonder druk gehad, maar hij heeft een paar vrij zekere doelpunten voor komen. De elftallen zijn als volgt-- Stormvogels: De Waard, Haak Sr., Koster, Fijen, Prins, Van der Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Sehoorl, Effern, v. d. Kuyl. K. F. C.: Bley, Visscher, Mol, Bouthoorn, Wensveen, Mol, Nieuwenhuis, Kaayk, Hille, Mol, Veen. K.F.C. vertoont aanstonds een vlot aam valsspei. De spelers houden het echter te kort en daardoor gelukt het Haak steeds weer met succes In 'te grijpen. Den eersten Stormvogelsaanval leidt v. d. Kuyil. Deze loopt snel naar binnen en schiet dan in het zijniet. Stormvogels heeft den smaak te pakken. Vooral links dioet men goed werk. Na zeven minuten geeft v. d. Kuyl aan Schoor! een goeden center, waarna deze den uitloopenden keeper passeert 010). Het spel gaat nu vrijwel gieila'j'k op. Bij Stormvogels valt het op, dat Prins imieer dan gewoonlijk wordt gepasseerd en Sehoorl wed eens te veel schiet. Bij de Koogers valt het stoere verdedigen der backs op en het enthousiaste werken van Bouthoorn. Deze „veteraan" zien we eens een keurig schot lossen, dat De Waard1 niet min der fraai stoipt. Een vrije trap wordt K.FjC,. bijna (nood lottig. Effern kopt den bal ml. mooi in, doch net tegen den paal. Het aantal corners op het K.F.C.-doel as zeer groot, maar steeds staat een K.F.C.-been of body in dien weg. De K.F.C.-voorhoede kan maar niet ïpis komen-. Alleen de rechterwang vertoont af en toe goed spel. De Waard en Haak zijn echber in uitstekende conditie. Eerstgenoemde stopt o.a. een kogel van Mol schitterend. Tegen de rust oefent Stormvogels nog eens een extra hevigen druk uit op heit Zaansche doel, maar Mol c.s. houden stand. Na de thee loopt K.F.C. direct hard van stapel en reeds in de eerste minuut voor komt De Waard een zeker doelpunt. Het is thans K.F.C., dat een geweldigen druk uitoefent. Slechts me:t (inspanning van alle krachten gelukt het een doelpunt te voor komen. Door onvoorzichtig spel van Nieuwen huis moet Groeneveld het terrein verlaten. Hij wordt door Van Roeden vervangen. Stormvogels komt nu wat meer los. In de voorhoede werken allen als paarden, maar be paald, fijn is het spel niet. Toch ontsnapt het Koogsche doel op het nippertje, als Effern op het leeg-e doel schiet. De bal gaat net naast. Thans betrekt Sehoorl ook Van der Steen in den strijd en dan komen van dezen kant mooie voorzetten. Effern krijgt zelfs de kans van den dag, doch Veen stopt zijn ,te zacht schot. Inmiddels zit K.F.C. natuurlijk niet stil, M01 houdt het spel echter te kont en dat is een kolfje naar de -hand van Haak en Koster, zoodat De Waard het vrij kalm heeft. Pas in de laatste minuten wordt de druk zwaarder. Maar dan toonen de Stormvogels- verdedigers wat zij waard zijn. Onder groote spanning en met Stormvogels weer in den aanval komt het einde. Sparta-V. S. V. (2-1) Zoo heeft dan V. S. V. Zondag haar eerste nederlaag geboekt; dooh ondanks deze neder laag" is haar positie slechts weinig verzwakt, doordat haar Feijenoordsche rivalen door Ajax met een groote nederlaag naar huis werden gestuurd. Het interessante in deze afdeelmg is ae nek-aan-nek race tusschen deze beide clubs. De nederlaag, die V. S. V. in het Spartaan- sche kasteel leed, is alleszins eervol. Sparta -beschikt over een goede ploeg, die in het veld verdienstelijk werk verricht. Dc voorhoede lijdt echter aan dezelfde kwaal, waaraan zoovele voorhoeden lijden, n.l. ge brek aan schotvaardigheid. Dit gebrek kwam in dezen wedstrijd duidelijk naar voren. De voorhoede van V. S. V. was stukken beter dan de Rotterdamsche. Hier was van een gebrek aan schotvaardigh-eit? niets te merken. Dat desondanks V. S. V. slechts éénmaal Cohen heeft kunnen passeeren, vindt zijn oorzaak in de sublieme wijze, waarop deze doelverdedi- ger zijn taak verrichtte. Als een goochelaar tooverde hij d£-moeilijkste schoten uit 't doel En juist door de groote activiteit van de voor hoede van V. S. V. kreeg hij ruimschoots ge legenheid om zijn talenten te toornen. De middenlinie van V. S. V. was minder goed. Er ging van dit trio te weinig kracht uit. Alléén Den Boer kan op een behoorlijken wedstrijd terugzien. De middenlinïe van Spar ta voldeed beter. Van der Griendt en Van Zutphen verricht ten hun werk naar behooren. Van Zutphen's spel was echter te forsoh. Zijn onoordeelkun dig aanvallen is indirect de oorzaak van de nederlaag van V. S. V. geweest. Hij veroor zaakte een strafschop en een vrijen trap; uit beide werd een doelpunt geboren. De volgende elftallen stellen zich te twee uur op: Sparta: Cohen, Hershof, Schut, Wilson, Meyer, v. d. Eerde, Warburton, Oostlander, Seton, Formenoy, de Jong. V. S. V.: Hillekamp, Sterk, Wolf Sr., Van der Lugt, Wolf Jr., Kraak, De Koning, Den Boer. Van der Griendt, Van Zutphen, Van der Wint. Beide elftallen pakken direct flink aan, maaT spoedig blijkt dat de voorhoede van V. S. V. tot goede dingen in staat is. Vooral Wolf Sr. laat weer zien, welk een goed voet baller hij is. Het is jammer, dat de midden linie niet voldoende steunt. Het spel is pas begonnen, of een der Spartanen veroorzaakt, als de bal hard wordt ingeschoten, een straf schop. Wolf Sr. neemt dezen. Hij schiet ech ter in de handen van Cohen. Het spel gaat vlug op en neer. Bij de aan vallen van V. S. V. blijkt, dat Sparta over een hechte verdediging beschikt, waarop vel? aanvallen stranden. Als er tien minuten gespeeld is, beleven we opnieuw de sensatie van een penalty. Bij een aanval van Sparta wordt een Spartaan wat al te forsch op zij gezet en ditmaal krijgt Sparta de kans. Deze wordt benut. Van dei- Eerde plaatst zich achter den bal en met een fel schot passeert hij Van der Wint (10) De voorhoede van V. S. V. onderneemt dan eenige gevaarlijke aanvallen, waardoor de verdediging der gastheeren de handen vol krijgt. Cohen stopt op fraaie wijze een hard schot van de Wolf Sr. Maar ook Sparta zit niet stil; eenige ma len zien we ook Formenoy c.s. op Van der Wint aftrekken. De Rotterdamsche aanvallen zijn echter veel minder gevaarlijk dan die van de IJmuidenaren. B"ij V. S. V. meet het in hoofdzaak van rechts komen, daar Hillekamp niet op dreef is. Nadat Cohen nog een hard schot verwerkt heeft gaat de rust in. De tweede helft gaat in -met hetzelfde spel-' -beeld: snelle aanvallen van beide elftallen. Hoewel de aanvallen van V. S. V. het gevaar lijkst zijn, komt toch Spart-a weer het eerst aan het doelpunten toe. Van Zutphen veroor zaakt een vrijen trap, waaruit Warburton een doelpunt weet te produceeren (2D). V. S. V. is geenszins ontmoedigd. De voor hoede houdt veelal het spel in handen. Harde schoten van Sterk en De Wolf Sr. ondergaan echter het lot van hun voorgangers. Cohen is onverbiddelijk. Aan dien anderen kant kopt Formenoy even later naast het doel van V. S. V.. vervolgens schiet hij hard op doel, met welk schot Van der Wint echter geen moeite heeft. Eindelijk heeft V. S. V. dan toch succes en krijgen de rood-wittien wat hun toekomt. Uit een voorzet van Hillekamp schiet Wolf Jr. den bal tegen den paal. Het leer komt bij Sterk en deze beraadt zich geen oogenbli'k. Met een hard schot scoort hij het eerste en laatste doelpunt van V. S. V. (2—1). De V. S. V.'ers werken hard cm den ach terstand te verkleinen, zoo mogelijk met de overwinning naar IJmuiden te gaan. Sparta wordt voortdurend op haar helft terugge drongen; het doel van Cohen wordt voortdu rend onder schot gemomen. Het gelukt hem echter, zijn doel schoon fee houden. Het einde komt met een eenigszins geflat teerde overwinning voor de thuisclub. HaarlemHermes-D. V. S. (2—4) Hermes-D.V.S. verschijnt volledig in het veld, Haarlem heeft echter voor v. d. Berg een invaller, Haarlem is in het begin goed op dreef; toch weet Hermes een doelpunt te maken. Later wordt nog een doelpunt uit een corner gemaakt (0—2) Haarlem weet er door Iseger 21 van te maken. Verwaal maakt nog een doelpunt, waardoor de rust met 2—2 ingaat. Na de rust blijft Haarlem steeds in de meerderheid, doch Hermes mocht het gelukken de score tot 2—4 op te voeren. Z. F. C—H. F. C. (7—0) Een mooie wedstrijd wordt gespeeld. Eerst tegen de rust lukt het Hoogmoed een doel punt te maken, kort daarop gevolgd door een kopbal van v. d. Oever, waardoor de rust met 20 voor Z.F.C. ingaat. Ook het tweede deel van den wedstrijd kenmerkt zich door mooi spel. Hoogmoed ziet 20 minuten na het begin van de tweede helft kans een derde doelpunt te maken. Kort daarop brengt De Maar den stand op 40. Na een overwegend sterker spel van Z.F.C. in het laatst van den wedstrijd maakt v. d. Oever het 5e en v. d. Kolff het zesde doelpunt. Nog even later ziet v. d. Oever kans om de zegen van zijn club tot 70 te vergrooten. R. C. H.Hilversum (23) Direct na het begin van den wedstrijd geeft Martin aan R.C.H. de leiding. Hilversum laat het er echter niet bij; Ketelaar weet na een goeden voorzet van Van Eek gelijk te maken (11). Tot de rust gaat het spel verder gelijk op. Spoedig na het begin van de tweede helft ziet van Eek kans een goal te maken. Kramps weet uit een door Van Eek genomen corner zijn club een 13 voorsprong te be zorgen. Na wijziging van haar opstelling brengt Kok den stand op 2—3. Hoewel aan beide kanten had gewerkt wordt, wordt er niet meer gescoord. D. F. C.—D. H. C. (3—3) De wedstrijd begin met een aanval van D.F.C. Doordat Boots te ver uit zijn doel loopt ziet Punt kans een goal te maken. Eenige minuten later maakt Smit uit een voortzet van Van Dam een tweede doelpunt (20) Een tijd van inzinking volgt nu, waarin v. d. Sloot zijn kans krijgt en den stand op 21 brengt. Kort daarna brengt Van Ditmar den stand op 2-—2. Na korten tijd ziet Vink kans aan de Delftenaren de leiding te geven (2—3) Na de pauze zet D.F.C. geweldig op en weet haar overwicht uit te drukken met een doelpunt, waardoor de stand gelijk wordt (3—3). Zonder dat een der partijen nog doel punten maakt, komt het einde (33). AjaxFeijenoord (71) De Rotterdammers spelen eerst met den wind eenigszins in den rug, wat niet verhin dert dat de Amsterdammers onmiddellijk eenige gevaarlijke aanvallen ondernemen. Bij een daarvan kogelt Van Wijngaarden hard in. Het keiharde schot gaat juist tegen den onderkant van de lat waarna de bal weer het veld inspringt. Na zeven minuten heeft eindelijk Volkers succes als hij op vrij grooten ofstand een schot lost, dat Van Male te machtig blijkt. De Ajaxieden blijven het beste van het spel houden. Het geheele Ajax. team blijkt in grootschen vorm te zijn; in de middenlinie is het vooral Anderiessen die zijn voorhoede keer op keer aan het werk zet. I11 den aanval van Feijenoord doet Van Heel nu en dan heel aardige dingen en Linsen blijkt herhaaldelijk Van Dijk te handig maar in het midden wil het in den Rotterdamschen aanval niet vlotten; het wekt dan ook geen verwondering als na een half uur Van Male bezwijkt voor een sohot van Oudendijk. Vijf minuten voor rust lost Van Dijk een schot, dat naast zou zijn gegaan, maar Oud-en dijk snelt toe. verandert het leer van rich ting en onhoudbaar voor Van Male vliegt de bal voor de derde maal door het doel. Na de rust vertoont het Feijenoord-elftal een snel open spel, waarop de Ajaxieden voorloopig geen vat kunnen krijgen. De pro ductiviteit der Rotterdammers in de voor hoede laat echter te wenschen over; eerst na 18 minuten hebben de Rotterdammers suc ces, als uit een hoekschop Vrouwdeunt on houdbaar voor Keizer doelpunt. Ajax ziet het gevaar in. Twee minuten later zet Mulders den bal naar van Wijngaarden, deze lokt Van Male uit zijn doel en schiet dan den bal langs den uitloopenden doelwachter omhqudbaar het net in. De Ajaxieden blijven domineeren en met regelmatige tusschenpoozen doelpun ten Oudendijk, van Wijngaarden en Ouden dijk nogmaals, zoodat het einde komt met een ongedachte, groote overwinning der Amster dammers met 71. De wedstrijd stond onder de als altijd cor recte leiding van scheidsrechter Mutters en werd in de beste verstandhouding gespeeld. ExcelsiorXerxes (12) Excelsior begint met een paar flinke aan vallen, die de achtehoede van Xerxes slechts flauw weert. De voorhoede van Xerxes was zeer actief. Lagendaa-1 bracht den stand spoe dig op 10 voor Xerxes. De Jiang vergrootte den voorsprong (20). Excelsior geeft d-ein moed niet op. Een doel punt va-n Naehof wordt wegens buitenspel ge annuleerd. Wouter weet den achterstand tot 12 te verkleinen. Na de pauze blijft Xerxes steeds in de meerdenheid. Alleen door het slechte schieten van Xerxes komt geen ver andering in -het eindresultaat. H. B. S—V. U. C. (2—2) Deze wedstrijd was tevens een jubileum- wedstrijd voor H.B.S. Hetwelk uit -de grootte be langstelling van het publiek en autoriteiten bleek. Tevens werd de nieuwe -tribune inge wijd. Vóór het begin van den wedstrijd bood dr: Van Proo-yen namens het Bondsbesbuur aan H.B.S. de Bondsvlag aan. Om kwart over 2 begint de wedstrijd. De invaller van H.B.S. Kuiper ziet nia korten tijd kans een doelpunt te maken; even later brengt Kuiper den stand' op 20. Daarna ziet V.U.C. kans de stand op 2—1 te brengen. N-a de -pauze is V.U.C. steeds in den aanval. Vijf minuten voor het einde scoort Hoek (22), waa-rmede het einde komt. 't Gooi—A. D. O. (1—5) Na een gelijk opgaand s-pel ziet Berg kans. een fraai doelpunt te maken. Twee minuten later zet Korte goed vo-or en wederom is het Berg die een goal maatk (20). Nt een korten tijd is het v. d. Berg weer, die scioioint (3-0). In de tweede- helft ecoont v. d. Berg het vierde doelpunt. Nu beginnen de kansen te wisselen; Sterk -maakt een tegengoal (1—4). Vlak voor het einde brengt Gij benbeek den stand op 15. RESERVE 2e KLASSE A. V. S. V. 2—W. F. C. 2 (4—0) Bij V.S.V. misten we o.a. Spoor, Kok en doelman Michel. Dat een en ander een- han dicap was voor de roodhemden was te be grijpen. Gelukkig echter load P. Wey zich be schikbaar gesteld en waar ook de invaller- doelman, datgene, wat hij te verwerken kreeg, naar behooren deed, werd het gemis minder erg gevoeld dan aanvankelijk werd gedacht. Nu dient gezegd, dat de Wormerveersche reserves een niet te sterken indruk maakten. HierinJigt voor een deel de verklaring, dat de IJmuider voorhoede, die in elk van de voor gaande 2 wedstrijden slechts één doelpunt maakte, er thans 4 voor haar rekening nam, 2 vóór en en 2 na de rust.. Al maakte V.S.V. 2 ook nu nog niet be paald den indruk van een kampioensploeg te zijn, feit is, dat zij na 3 wedstrijden nog steeds ongeslagen is. De KennemersO. S. V. (32) Het -begin is een zenuwachtig heen en weer getrap, doch allengs ontwikkelt zich een vlug ge, spannende strijd. Na een snellen aanval maakt Means van een weifelen der Kenne- mers-verdeaigers gebruik en O.S.V. heeft de leiding (01). De Kennemers worden dan een tikje ster ker; al spoedig benut Biethouwer met een goed schot een voorzet van Schipper (11>. De strijd is nu zeer spannend. Groot geeft aan Kennemers de leiding (21). Na de rust maakt O.S.V. al spoedig gelijk als de Kennemers-verde-diging zich bij een hoekschop verkeerd opstelt (22). Beide partijen spannen zich geweldig in; met een fraai schot geeft Horeman aan zijn club weer een voorsprong (32). Alhoewel beide partijen nog een aantal kansen krijgen voor een ander-: uitslag, weten de voorhoedespelers niet een kans meer te benutten. Onder groote spanning komt het eipde. Een moment van nauwe aaneensluiting tij dens den door Stormvogels van K. F. C. ge- gewonnen wedstrijd. S. C. A.Beverwijk (15) Beverwijk onderneemt onmiddellijk een aanval op het S.C.A.-doel. waar een der ach terspelers niet beter weet te doen dan den bal uit het doel te slaan. Penalty. Deze wordt door Kuyer ingeschoten, doch de keeper slaat den bal terug. Opnieuw ingeschoten redt dezelfde achterspeler door hands. Wederom penalty. Deze wordt door Maanhout ver naast De Wijkers zijn niet ontmoedigd en vallen geregeld en goed aan, doch het duurt nog ruim een kwartier als Kuijer Sr. een bal in het S.C.A.-doel plaatst. (01). Het- spel van S.C.A. kan niet halen bij dat der Wijkers, doch hun verdediging houdt kranig stand, tot tien minuten vóór de rust als de zelfde speler weer den bal met de hand be werkt en de scheidsrechter weer naar de beruchte stip wijst. Nu krijgt Teeling de kans; en deze plaatst den bal onberispelijk in het S.C.A.-doel. (0—2). Na de rust moet Kuijer Sr. het veld ver laten wegens een knietje; hij wordt vervan gen door Vessies. Vrij spoedig maakt S.Ó.A. van kleine fout van Beverwijk's keeper ge bruik om op solide wijze den achterstand te verkleinen. (12). Dit geeft den Amsterdam mers weer moed; de strijd gaat eenigen tijd gelijk op, totdat de middenvoor van Bever wijk door flink doorzetten den stand op 1—3 weet te brengen. Het is nu met de gastheeren gedaan. Beverwijk neemt het spel geheel in handen; vijf minuten later is de stand door denzelfden speler 14. Nog geeft de thuis club niet op; doch als de middenvoor van Beverwijk een ondeelbaar oogenblik eerder bij den bal is, dan de keeper, scoort hij no. 5. Welke moeite beide partijen zich ook ge ven, doelpunten k-omen er niet meer. Het programma voor Zondag. AFDEELING I. Eerste klasse. HaarlemAjax Hermes-D.V.S.'t Gooi A.D.O.—Z.F.C. H.F.C.Sparta V.S.V.-Feijenoord AFDEELING II. Eerste klasse: ExcelsiorV.U.C. XerxesStormvogels K.F.C.—D.F.C. D.H.C.—R.C.H. HilversumH.B.S. HAARL VOETBALBOND. Ranglijstjes. EERSTE KLASSE A: gesp. gew. gel. vejrl. pnt. v.—t. gem. E. D. O. 5 4 4 0 0 8 14—3 2.— Haarlem 3 4 3 0 1 6 19—7 1.50 Ripperda 4 3 0 1 6 11—6 1.50 R. C. H. 4 3 2 0 1 4 11—6 1.33 Kinheim 2 4 2 0 2 4 11—12 1.— Bloemendaal 2 4 1 2 1 4 10—12 1.— Spaarnestad 3 1 1 1 3 5—6 1 E. D. O. 4 4 1 0 3 2 9—11 0.50 Schoten 2 4 0 1 3 1 8—21 0.25 Damiaten 4 0 0 4 0 8—22 0.— EERSTE KLASSE B Spaarnevogels 4 3 1 0 7 15—10 1.75 D. I. O. 4 3 0 1 6 15—9 1.50 R. C. H. 5 4 3 0 1 6 149 1.50 Stormvogels 3 4 2 0 2 4 13—10 1.— E. D. O. 3 4 1 2 1 4 9—9 1— I. V. O. 4 1 1 2 3 13—11 0.75 E. H. S. 4 1 1 2 3 7—6 0.75 R. C. H. 3 4 1 1 2 3 9—15 0.75 Haarlem 4 4 1 0 3 2 8—15 0.50 H. F. C. 3 4 0 2 2 2 9—18 0.50 Het elftal van IJ. F. C. uit de Za-terdagmid dag-competitie: Van links naar rechts eerste rij: Dalmeijer, Van Urk, Blinkhoff („Witte Jan"). Tweede rij: De Ruij-ter, Sint, Plokker, Rits, Groen. Joche-ms, Post, scheidsrechter Ohr. KLer-k.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3