DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: ictüigy EM SCHI Schip verm. aankomst Laatste bericht Ar ends kerk Alkmaar Altona Audun Alcinous Atlas Agamennon Arkona Ariadne Baarn Bodegraven Bennekom Britsum Bugsee Britsh Lord Caducens Cottica Consul Hintz Ceres C. T. Boe Colombia Cordiilara Danaos Deucalion Eurymedon Ella Edmund Halm EIna Feodosia Flandria Japan Chili Ned.-Indiè Mesane Batavia Lissabon Calamata Kotka Hamburg Chili Chili Chili Buenos Aires Archangel Abadan Ned.-Indië West-Indië Sundsvall Bourgas Constantza Hamburg West-Indië Bourgas Hamburg Batavia Archangel Norrsundet Sundsvall West-Indië Buenos Aires 16 Oct. 18 ct. 17 Oct. 23 Oct. 12 Oct. 18 ct. heden heden 16 Oct. 20 Oct. 12 Oct. 26 Oct. 4 Nov. 23 Oct. heden 27 Oct. 21 Oct. 15 Oct. 3 Nov. 24 Oct, 15 Oct. 7 Nov. 11 Oct. 13 Oct. 13 Oct. 28 Oct. 28 Oct. 12 Oct. te Rotterdam 12 Oct. te Hamburg 9 Oct. van Marseille in lading 4 Oct. van Colombo 11 Oct. van Ouessant 11 Oct, van Algiers 2 Oct. vertrokken 11 Oct. vertrokken 11 Oct. te Liverpool 10 Oct. te Buenaventura 10 ct. te Antofagasta 9 Oct. van It. Vincent 2 Oct. vertrokken 5 Oct. vertrokken. 4 Oct. van Semarang 5 Oct. van Parimaribo 2 Oct. vertrokken 10 Oct. van Constantza 3 Oct. vertrokken, vertrekt 14 Oct. 12 Oct. van Pto Barrios 8 Oct. van Stamiboul vertrekt 14 Oct. 11 Oct. te Belawan 5 Oct. v. Lodingen 7 Oct. vertrokken 7 Oct. vertrokken 10 Oct. van Lg Guayra 10 Oct van Rio Janeiro Ganymedes Bourgas 14 Oct. 11 Oct. te Antwerpen Godfried Bueren Lulea (v. IJmuiden) in lading Gantoise Archangel 13 Oct. 3 Oct. Vertrokken Gunniel Borga 16 Oct. 10 Oct. vertrokken Bourgas 29 Oct. 6 Oct. te Izmir Helsinki Archangel heden 27 Sept. vertrokken Helga Löge Archangel heden 9 Oct. v-.n Hangesund Hercules Houston 4 Oct. van Lake Charles. Hebe Barcelona 18 Oct. 11 Oct. van Malaga Ido Ornskbldsvik 18 Sept. te Kalmar Ioannis m. Embericos Buenos Aires 2 Nov. 27 Sept. vertrokken Ida Joerk Hernösand 14 Oct. 7 Oct. vertrokken Juno Midd. Zee 20 Oct. 11 Oct. te Tarragona Swansea heden 10 Oct. vertrokken Me don Batavia 19 Oct. 7 Oct. van Pt. Said Ned.-Indië 21 Oct. 10 Oct. van Alexandrie. Maasland- Santa Fé 29 ct. 11 Oct. van San Pedro M- v. St. Aldegonde Batavia 31 Oct. 11 Oct. van Colombo Mv.askerk West-Afrika 29 Nov. 6 Oct. van Freetown Maurita Archangel 17 Oct. 7 Oct. van Archangel Ma.ou.a B. Aires in lading Mejope Kopenhagen 17 Oct. 9 Oct. te Gdynia M .as f. Ke-mi 15 Oct. 9 Oct. vertrokken Hernösand in lading Naumburg Ned.-Indië 9 Nov. 7 Oct. van Colombo. Nereus Kopenhagen heden 7 Oct. van Aarhuus Nobisfcrug Elbing heden 7 Oct. vertrokken Ouderkerk 15 Nov. 2 Oct. van Tientsin Oddvar II 11 Oct. 1 Oct. vetrrokken O 'our 16 Oct. 10 Oct. vertrokken 20 Oct. Pce.au Roebiah 14 Oct.. 9 Oct. van Gribaltar F: Laut 7 Nov. 10 Oct. van Singapore Fe-, u 'l'elio Hamburg 15 Oct: 12 Oct. te Bremen Ro.v .'.ani Aruba 15 Oct. 27 Sept. vertrokken 11 Oct. 27 Sept. vertrokken. Raili Constantza 24 Oct. 7 Oct. van Stamboul Ster. tor Ned -Indië 13 Oct. 12 Oct. van Londen t - nA Constantza 12 Oct. 6 Oct. van Gibraltar. Sa - ;ka Ned.-Indië 23 Oct. 23 Sept. van Batavia Su.crmai-k Sikea lieden 2 Oct. van Hernösand Spse Archangel in lading Ssiene Constantza 21 Oct. 7 Oct. van Stamboul Scania Soroka 11 Oct. 30 Sept. vertrokken Sysia Ft. Arthur 25 Oct. 7 Oct, vertrokken Tawali Batavia 27 Oct. 11 Oct. van Perim T.a 2 Tapan 12 Nov. 9 Oct. van Hongkong Thu can Archangel (v. Velsen) 14 Oct. 5 Oct. vertrokken T.-ym Archangel héden 30 Sept. vertrokken T.bsrius Izmir 9 Oct. vertrokken Trier Japan 6 Dec. 11 ct. van Yokohama Theodor Onega heden 2 Oct. vertrokken Triton Setubal 15 Oct. 11 Oct. vertrokken Uc kerm ark Ned.-Indië 2 Nov. 8 Oct. van Penang Venus Venetië 10 Oct. van Susak Venezuela W. Ipdië 21 Oct. 11 Oct. van Flores Waalkerk Japan 18 Nov. 11 Oct. van Colombo Waterland Buenc- Aires 20 Oct. 4 Oct. van Fern. Noroiiha Wiéringen Archangel 13 Oct. 10 Oct. van Kopervik MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.65—f 0.50 Tongen per K.G. f 2.05f 1.55 Kleine schol per 50 KG. f 25f 10.50. Middelschelvisch per 50 K.G. f 36f 33 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 31.50 -f 20. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16.50—f 7.30 Kabeljauw per 125 K.G. f 46—f 25 Gullen per 50 K.G. (groote) f 15—f 9 Gullen per 50 K.G. (kleine) f 9.50—f 3.80 Leng per stuk f 1.40 Heilbot per K.G. f 1 Wijting per 50 K.G. f 6—f 4 Koolvisch per stuk f 0.65f 0.58 Makreel per 50 K.G. f 7.50—f 4.50 Klein middel hake per 50 K.G. f 37 Kleine hake per 50 K.G. f 31f 21 BESOMMINGEN. Trawlers: Gezina IJm. 140 225 manden f 2155. Bergen IJm. 16, 500 manden f 3285. Kotter: E 45 f 1250 Logger: KW 35 f 1099. Bestrafte verstoppelingen. Na het vertrek uit Jamaica bleken op het Engelsche stoomschip Jamaica Progress zich een slanke olijfkleurige cowboy blijk baar een halfbloed tegen hem sprak. Hij stond den man aan te kijken, las een be dreiging in zijn oogen, hoorde zijn stem, be vend van woede, hem beschuldigen: „Je hebt dus Big Bill neergeschoten, jou nuchter kalf!" zei de man. Zijn rechterhand was in zijn pa- troóngorgel gehaakt bij de kolf van zijn pistool. Dè jongeman had kalm het gelaat van den halfbloed bespied; hij had onbeschoftheid gelezen op de dunne, nijdige lippen en hij wist oogenblikkelijk, dat deze man een vriend van zijn gevallen tegenstander was. Hij had ge grijnsd, toen de man met spreken begon, van plan om het rechtvaardige van zijn hande ling in het neerslaan van den grooten man te verklaren, maar bij de beleediging van den man glinsterden zijn blanke tanden weer en zijn rechterarm schoot uit als een dorsch- vlegel waarop de vuist krakend belandde op de kaak van den halfbloed. Evenals de groote man zakte ook de halfbloed als een zoutzak op den grond. Er ontstond plotse ling beweging in de menigte, pistolen flik kerden in het zonlicht. De jongeman trad een stap achteruit, bleef staan, zette zich schrap en keek hen met opgekrulde lippen aan. „Natuurlijk gaan jullie nu schieten", zei hij bitter. Hij hoorde een geritsel naast zich. keerde zich om en zag het meisje op een voet afstand van hem staan, het pistool met de ivoren kolf in de hand en een kouden gloed in haar oogen. „Ik geloof niet, dat een van hen gaat schie ten", verklaarde zij kalm, terwijl haar stem weerklonk in de plotselinge stilte die was in getreden; „Big Bill kreeg juist wat hij ver diende en deze heer zal niet lastig gevallen worden. Hij is ongewapend" zei ze met een drogen lach: „hem doodschieten zou moord zijn en als er op hem geschoten wordt be loof ik om hem onmiddellijk te wreken". Zij keerde zich een weinig terzijde, haar woor den richtende tot den jongen man, terwijl zij haar oogen gevestigd hield op de mannen om haar heen. In de pauze, die op haar woor den volgde, staken versc.heidenen der man nen heimelijk hun wapens weg en traden achteruit. „Mij dunkt, Big Bill kan best zijn zaam verbleeken Tweemal had de groote man zal het je onaangenaem maken, jou en je eigen zaakjes uitvechten", vervolgde het meisje, partij trekkende van de zichtbare aar zeling der mannen om onaangenaamheden uit te lokken. 'Wórdt vervolgd) 1 vijf verstoppelingen ingescheept te hebben die na aankomst in een Engelsche haven een warme ontvangst hadden. De politierechter veroordeelde ze tot 28 dagen gevangenisstraf met „hard werken". De rechter voegde aan zijne veroordeeling de mededeeling toe dat hij een voorbeeld wenschte te stellen om een einde te maken aan het hand over hand toe nemend euvel om zich aan boord van een schip te verstoppen, waardoor de gezagvoerders en reeders veel overlast kregen. Walvischvaart begonnen. Bijna alle Noorsche walvischvaarders zijn nu naar hunne vangterreinen in zee gegaan. Dit heeft tot gevolg gehad, dat op verschillende Noorsche werven, die belast waren met het opknappen der vaartuigen, werkloosheid is ontstaan en menschen moesten worden ont slagen. Op een werf in Sandefjord alleen wer den 500 man opgezegd; gelukkig kon een aan tal van hen aanmonsteren op de walvischvaar- tuigen, om ginds bij de bereiding der vangst te werken. AANGEKOMEN. 12 October: Bowling, ss„ Leith. Stigstad, ms., Constantza. Hontestroom, ss„ Londen. Cardita, m.s. Curasao. Gondul, ss., Malmö. Gateshead, ss., Newcastle. Leeuwarden, ss„ Londen. Wellam de Besch, ss., Oscarsham. Astarte ss., Bremen. Talisse m.s., Batavia. Vechtstroom,, ss., HulL 13 October: Zanland, ss.. Hamburg. Constantia, ss„ Setubal. Helsinki, ss., Archangel. Ella, ss., Archangel. Borgsten, ss., Rouaan. Rye, ss., Goole. Stentor, m.s. Ned. O. Indië. Ganymedes. ss.. Smyrna. VERTROKKEN. 12 October: Dieter Hugo Stinnes 12, ss. Gothenburg. Luna, ss., Bergen. Julius Hugo Stinnes 27, ss., Emden. Victor, ss., Hamburg Chevychase, ss., Tyne. Energie, ss., Rotterdam. Atherton, ss., Tyne. Everelsa, ss., Yxpila. Maasstroom, ss. Plymouth. Fauna, ss., Rotterdam. Ulysses, ss., Rotterdam. 13 October: Textelstroom, ss., Liverpool. BEVERWIJK RAADSVERGADERING Herziening van salarissen voor ambte naren van Maatsch. Hulpbetoon? Vaststelling uitbreidingsplan. Aan bieding gemeenterekening. en daarnaar aanstonds gehandeld. De t>... zou nog een telegram kunnen zenden. waa*' de raad het standpunt van B. en W. nadruk?1 lijk onderschrijft. Daartoe wordt door T' Raad besloten. Q6ï Een adres van den R.K. Dioc. Lana- Tuinbouwbond en van de afd. Wijk aan van den Neutralen Boeren- en Tuindersbon met verzoek om geldelijke steunverleening a tuinders in den a.s. winter wordt in han*? rl „nv. T2 ov. TXT +ov "«UeU IJMUIDEN P. VAN DER KUIL. t Op 28-jarigen leeftijd is alhier overleden de bekende damspeler de heer P. van der Kuil. De teraardebestelling zal plaats vinden Za terdagmiddag 2 uur op de bijzondere be graafplaats alhier. UIT HAARLEM HET SPIRALO TE HAARLEM Wordt als hazardspel beschouwd. INVAL IN EEN PERCEEL AAN HET FREDERIKSPARK. Donderdagavond tien uur kwam er plotse ling, tot groote verbazing van de voorbij gangers, een groote politiemacht per drie auto's bij het perceel Frederikspark No. 4, waarin sinds eenige dagen een sociëteit ge vestigd is. Het huis werd aan alle kanten omsingeld, zoodat niemand het ongezien kon verlaten. De politie was vertegenwoordigd door den Commissaris, den hoofdinspecteur der re cherche, den chef van den straatdienst, eenige inspecteurs, rechercheurs en agenten. Verder waren aanwezig Mr. E. J. W. Top, rechter-commissaris; Mr. L. H. Roeters van Lennep, Officier van. Justitie, en Mr. A. R. Andringa, substituut-Officier van justitie. Toen dit gezelschap naar binnen ging bleek het, dat ongeveer vijftien personen, waaron der eenige dames, voor het meerendeel te Haarlem woonachtig, zic'h bezig hield met het Spiralo, dat doof de ondernemers, de ge broeders S., als behendigheidsspel geannon ceerd was. De Justitie, die ingelicht was, dat daar dit spel gespeeld werd, was echter een andere meening toegedaan. Zij beschouwde dit als hazardspel. De speelsters, spelers en de on dernemers werden, omdat de justitie meende termen aanwezig te achten om in te grijpen, uitgenoodigd in de wachtende auto's plaats te nemen, waarna zij naar het politiebureau in de Smedestraat werden overgebracht. Hier werden allen aan een verhoor onder worpen dat tot ongeveer 2 uur des nachts duurde. Toen zijn allen weer in vrijheid ge steld, nadat proces-verbaal was opgemaakt. Een speeltafel" mét toebehooren werd in beslag genomen. Den ganschen avond toonde het publiek in het Frederikspark groote belangstelling. meldt La Hoogste barometerstand 770.3 m.M. te Coruna. Laagste barometerstand 737.2 m.M. te Vardö. en voorspelt: zwakken tot matigen, Westelijken tot Zuid- Westelijken wind. Half tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Iets zachter. Barometer Hedenmorgen 9 uur 763 m.M. Thermometer Hoogste gisteren 57 F. Laagste heden nacht 50 F. Hoogste heden 54 F. Opgaaf: MAGAZIJN T BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83. IJmulden. HOOG WATER TE IJMUIDEN Zaterdag v.m. 11.24 uur; n.m. 11.57 uur. Zondag v.m. 12.34 uur. Maandag v.m. 0.55 uur; n.m. 1.21 uur. Donderdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemees ter H. J. J. Scholtens. De Raad was voltallig. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld: Benoemingen. De raad herbenoemde tot leden der Com missie voor de bedrijven de heeren J. de Bruin, N. C. M. Brantjes, W. Maters en G. Welagen; tot leden der Commissie voor Openbare Wer ken: N. C. M. Brantjes, W. de Groot, Mevr. KempHaan en C. Versteeg; tot leden der Commissie van bijstand in het beheer der Financiën J. J. Bisschop, W. de Groot, W. Maters en J. Visser; tot leden der commissie voor het Openbaar Slechthuis de heeren J. J. Bisschop, J. Eijking, N. J. Out en J. Visser. Mej. C. Kaaskooper werd voor den cursus 19331934 benoemd tot leerares in koken enz. aan de Gemeentelijke Huishoud- en Industrie school. De korting op de jaarioedden. Van de leden N. J. Out en C. Versteeg was een voorstel ingekomen, om het raadsbesluit van 29 Aug. tot korting op de loonen en sala rissen niet van toepassing te verklaren op de jaarwedden van de ambtenaren der instelling Maatschappelijk Hulpbetoon. B. en W. hadden den Raad in overweging gegeven dit voorstel niet aan te nemen. De heer C. Versteeg deelde mede, dat het bestuur dezer instelling van meening is, dat aan deze salarissen niet moet worden ge tornd. In het bijzonder geldt dit wel den controleur-armbezoeker. Ondankbaarder ei moeilijker werk is niet denkbaar. Om Verkeer de gevolgtrekkingen te voorkomen wees spr. erop, dat het voorstel weliswaar uitging van twee leden, maar dat de verstandhouding in het bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon uitstekend is en dat alle leden zich met dit voorstel konden vereenigen. De heer Out kon dit onderschrijven en ves tigde voorts de aandacht op de groote verant woordelijkheid dezer ambtenaren. Voor den heer De Bruin gold het spreek woord „gelijke monniken, gelijke kappen". Er zijn ook wel ambtenaren aan te wijzen, die in dezelfde omstandigheden verkeeren. Spr. zal dan ook tegenstemmen. De heer Welagen was ook van meening, dat in geen geval uitzonderingen mogen wor den gemaakt. De heer Eijking vond in het bijzonder het salaris van den controleur-armbezoeker te gering. Spr. zou willen voorstellen zijn sa laris gelijk te willen stellen met dat van een werkman, n.m.l. op f 33 per week, met toe passing' van de korting. De heer De Bruin wilde dit voorstel wel ondersteunen, mits het dan een herziening zal betreffen voor beide ambtenaren. Dan moet dit voorstel in M. H. nader worden bezien. De heer Visser oordeelde, dat men zich met dit voorstel „op glad ijs" begeeft. Wel vond spr. het gerechtvaardigd, dat de korting niet op de salarissen van de ambtenaren van Maatschappelijk Hulpbetoon zal worden toe gepast. De heer Bisschop voorspelde een „storm van verontwaardiging" bij alle ambtenaren, die zich gerechtvaardigd zullen achten om een "dérgelijk verzoek te doen. Bovendien lijkt het spr. ook gewenschter, om dit bij de; pegrooting te'bespreken. De voorzitter merkte op, dat inderdaad bij de behandeling der begrooting over deze zaak beter kan worden gesproken. De heer E ij k i n g wil zijn voorstel intrek ken, wanneer B. en W. toezeggen dit salaris nog eens nader te zullen bezien. De voorzitter zegt toe, dat B. en W. bij de behandeling der begrooting deze en andere gevallen nader zullen overwegen. De heer Bruin vindt dit een „Jantje van Leiden" en stelt voor het advies te vragen van Maatschappelijk Hulpbetoon over de vraag of de bedoelde salarissen al dan geen herzie ning behoeven. De heer Eijking acht het juister prae- advies van B. en W. aan te vragen. De heer De Bruin heeft dit in zijn voor stel ook bedoeld. Het gewijzigd partieel uitbreidingsplan voo: zooveel betreft de gronden, ingesloten dooi de Baanstraat en de Graafwijkstraat werd vastgesteld met de stemmen van Mevr. Kemp Haan en den heer J. de Bruin tegen. De gemeenterekening. B. en W. boden vervolgens de rekeningen der gemeente, Maatschappelijk Hulpbetoon en der bedrijven over het dienstjaar 1932 aan. Zij wérden in handen gesteld van de commissie voor de financiën. De gewone dienst der ge meenterekening vertoont aan inkomsten een bedrag van f 919.694.61. De uitgaven bedroe gen f 1.015.177, zoodat het nadeelig slot f 95.482,39 groot is. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het openbaar Fröbelonderwijs met ingang van 1 Nov. a.s. zal worden voortgezet door een particuliere instelling. Een daartoe strekkend verzoek zal B. en W. binnenkort bereiken. Op voorstel van B. en W. besloot de Raad in afwijking van de tusschen de gemeenten Be verwijk en Wijk aan Zee en Duin gesloten overeenkomst d.d. 25 Oct. 1927, betreffende de toelating van leerlingen uit de gemeenten Wijk aan Zee en Duin op de R.K. Fröbelschool in de gemeente Beverwijk de navolgende gemeen schappelijke regeling te treffen: Ingaande 1 Nov. 1933 wordt, gedurende den tijd, dat de verordening, regelende de voor waarden, waarop aan bijzondere bewaarscho len subsidie kan worden verleend, vastgesteld bij besluit van den Raad der gemeente Bever wijk den 13 Juli 1925, buiten werking is ge steld, door de gemeente Wijk aan Zee en Duin aan de gemeente Beverwijk een evenredig aan deel in de door de gemeente Beverwijk, volgens het raadsbesluit van 29 Augustus 1933 aan het bestuur der R.K. Fröbelschool aan de Koning straat te Beverwijk te betalen subsidie, ver leend. Ingekomen stukken. Een adres van de afd. Velsen-Be ver wijk en Omstreken van den Nederlandschen Bond van Koffiehuishouders enz. houdende verzoek het bedrijf van houders van een koffiehuis enz. ten opzichte van de heffing per Personeele Belasting, gelijk te stellen met winkels of logementen of met perceelen, die gemeubeld verhuurd worden, werd in handen gesteld van B. en W. om praeadvies. Bij behandeling van het voorstel van Mevr. Kemp en den heer J. de Bruin betreffende het wetsontwerp tot verhooging der tabaks accijns betreurde de heer De Bruin het, dat B. en W. zoo'n grooten spoed hebben betracht in dit geval en reeds adhaesie hadden betuigd aan terzake bij den Minister reeds ingekomen adressen van elders. Wanneer dit door den Raad was geschied, zou van een dergelijk adres veel meer kracht zijn uitgegaan. Wethouder Steyn betoogde, dat B. en W. een goede zaak op een goede manier hebben gediend en dan kan een raadslid daar toch moeilijk zijn spijt over uitdrukken. B. en W.1 hadden reeds beseft, wat verhooging der ta bakaccijns voor de gemeente zou beteekenen MINISTER SLOTEMAKER EN HET VERSCHE CADETJE. De minos-ter van sociale zaken heeft gister middag dn -de verga-de ring van die Tweede Kamer nogmaals verklaard, een wetswijziging tot vervroeging van het tijdstip van ver-koop van klein v-ersch -brood niet te zullen bevor deren. De Tweede Kamer heeft het wetsontwerp •tot wijziging van de begrooting van sociale zaken (in verband met de op 1 Januari as. 'in -te voeren reorganisatie van de keurings diensten voor waren) aangenomen. gesteld van B. en W. ter afdoening. Bij de rondvraag vragen de heeren Eijking en Mevr. KempHaan op de te worden gesteld, wanneer eventueel"6-!6 fip. nvz-I- 06 Zou radio-distributie opnieuw aan de orde komen. De heer Versteeg informeert, of reek een plan is gevormd tot hervatting van dÜ schoolvoeding. De heer Visser hoopt, dat met de ver strekking van warm voedsel aan de schoof jeugd zoo spoedig mogelijk weer een aanvanö zal worden gemaakt. De voorzitter zegt toe, dat met de oe maakte opmerkingen rekening zal worden V houden en sluit vervolgens de vergadering0. TWEEDE KAMER. DE VLIEGRAMP BOVEN LIENDEN. HOOGTEREOORDHOUDER ONDER DE SLACHTOFFERS. Wij vernemen, dat de namen der slacht- offers zijn: de officiervlieger luit. Jhr. H. J, M. van Asch van Wijck en de officier-vlieger Jhr. A. J. van Coehoorn van Sminia. De beide omgekomen sergeant-waarnemers zijn: Vermeulen uit Soesterberg en Hardeveld uit Zeist. De Nederlandsche militaire luchtvaart heeft door deze ramp een zeer groot verlies ge- leden. Jhr. Van Asch van Wijck was een der be kwaamste vliegers en houder van het Neder- landsch hoogterecord. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. Het programma voor morgen luidt als volgt* Afd-eeling A: Tweede Jeugd—Kennemerland V. V. IJ.—Telefonia IJ. F. C.Zeevogels. Af deeling B: Z. S V.Kennemerland 3 V. E. W.—IJ. F. C. 2 S. I. Z. O.Ulysses Kennemerland 2V. V. IJ. 2 Af deeling C: Kennemerland 4V. V. R. A. Zeevogels 2-r-S. I. Z. O. 2 •V. J. B.-rrKennemerlahd 5. Tweede Jeugd heeft nog geen enkel punt be haald en krijgt nu op haar terrein aan den Middenweg Kennemerland op b-e-zoek, dat nog geen competitiewedstrijd heeft gespeeld. De bezoekers hebben dit-seizoen een buitenge woon sterke achterhoede, een goede, midden- linie, maar een zwakke voorhoede. Tweede Jeugd speelt tegen de oranjehemden steeds haar beste wedstrijden; het zou ons niets verwonderen als Kennemerland een kleine nederlaag te slikken kreeg. In Santpoort speelt V. V. IJ tegen Telefonia. Ouder gewoonte zijn de V. V. IJ'ers de com petitie weer met een serie overwinningen be gonnen. Wij gelooven, dat Telefonia, dat dit senzoen lang niet onverdienstelijk in de eerste afdeeling debuteert, met leege handen naar huis zal moeten keer en. IJ. F. C. ontvangt haar plaatsgenooten, de Zeevogels. Hoewel de kampioenen veel van hun kracht hebben ingeboet, achten wij ze toch wel in staat, aan de Zeevogels een ne derlaag toe te brengen. 463e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de Ijjst Trekking van Vrjjdag 13 October 1933 Hooge Prijzen 3000.11689 (premie) 400.— 20337 200.— 14724 100.— 11436 13270 Prijzen van 70. 1617 2102 2804 5177 5413 5746 5840 5920 5938 6290 6337 644fc 6631 7201 8682 9453 9654 9777 10520 10865 11617 13892 14671 15060 15731 17120 17291 18102 19582 Nieten 186 211 985 1078 1244 1400 1997 2001 2040 2214 2385 2403 3832 3932 3966 4076 4077 4088 4373 4532 4757 5313 5381 5762 5767 5952 6803 7162 7353 7888 8010 8482 9033 9152 9561 10017 1006; 10326 10424 11307 11552 12128 12299 12882 12947 13284 13829 13838 14275 14993 15287 15810 158D 16253 16402 16424 16614 17318 17407 18606 18739 18764 19086 19917 20609 20856 Verbetering: 5e klas 16e "jst 5422 m.z. 5424. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 13 OCTOBER Thalia Bioscoop: „Atlantis". 8.15 uur. ZATERDAG 14 OCTOBER Thalia Bioscoop: „Atlantis"". 8.15 uur. AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 13 OCTOBER Luxor Theater: Jubileum-programma: „De wereld zonder mannen". Op het tooneel: Paul Duval's Dans Intermezzo, zeven personen. Gedurende de geheele feestweek: Behendig heidswedstrijd. 8.15 uur. Palace: De Paramount Radio-revue: „The Big Broadcast". Op het tooneel: Bel-Argay, komische beeldhouwer. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: De superfilm operette „Walzerkreig". Op het tooneel: The Dewills, acrobatiek, dans. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 14 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „De Verlo ren Zoon" door het Ballet Jooss. 8.15 uur. Volksuniversiteit: Lezing Jhr. Dr. J. C. Mol- lerus over zijn Indië-vlucht. 8 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond: Liefdadigheids- feestavond Herstellingsoord van Spoor- en Trampersoneel. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds-

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6