NATIONALE Duitschland uit den Volkenbond en de Ontwapeningsconferentie. I VOOR EER EN GEWETEN Rijksdag en landsparlementen ontbonden. Nieuwe verkiezingen op 12 November. -Invaliditeits-verzekering! LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam Hef volk moet over het lot der Duitsche natie beslissen." Wolff seint uit Berlijn: pe Duitsche regeering heeft besloten we gens de voor Duitschland vernederende en onteerende houding der andere mogendhe den ter Ontwapeningsconferentie te Genève, niet langer deel te nemen aan de Ontwape ningsconferentie. Tegelijkertijd treedt Duitschland uit den Volkenbond. Teneinde het Duitsche volk gelegenheid te geven zelf over het lot der Duitsche natie te beslissen, is de Duitsche Rijksdag bij veror dening van den Rijkspresident van 14 October ontbonden en zullen nieuwe Rijksdagverkie zingen worden gehouden op 12 November a.s. Tevens worden ook de parlementen van alle Duitsche landen ontbonden. Voorts meldt het Wolff-Bureau: De Rijks minister van Binnenlandsche Zaken, dr. Frick, heeft aan alle Rijksstadhouders het volgende telegram gezonden: „Met de ontbinding van den Rijksdag wor den volgens paragraaf 11 van de eerste Ge- lijkschakelingswet ook de volksvertegenwoor digingen' der landen ontbonden. Ik verzoek in opdracht van den rijkskanselier van het uitschrijven van nieuwe verkiezingen over eenkomstig paragraaf 1 alinea 2 van de Rijks- stadhouderswet voorloopig af te zien". Oproep van Hitier. Minister Goebbels heeft Zaterdagmiddag In naam der rijksregeering den volgenden oproep van Hitier aan de journalisten voor gelezen De rijkskanselier heeft aan het Duitsche volk den volgenden oproep gericht: „Vervuld van den oprechten weiiseh om het innerlijk herstel van ons volk dooi- te zetten, hebben vroegere Duitsche regeeringen izich bereid verklaard - aan de besprekingen ran Volkenbond en ontwapeningsconferentie deel te nemen, in het vooruitzicht dat daar door de vrede en het herstel van Europa zou den worden bevorderd. Duitschland is in deze verwachting bitter teleurgesteld. Wij waren bereid de ontwape ningsconferentie te blijven bijwonen, maar andere regeeringen hebben geweigerd aan hun in het vredesverdrag aangegane ver plichtingen te voldoen. Door de weigering van een zedelijke en reëele rechtsgelijkheid aan Duitschland. is het Duitsche volk her haaldelijk ten sterkste vernederd en ge krenkt. Nadat de regeering op 11 Nov. 1932 nog maals verklaard had aan de ontwapenings conferentie deel te nemen, is nu door de rede voeringen van andere staatslieden en door persoonlijke gesprekken met onzen minister van buitenlandsche zaken gebleken, dat aan het tegenwoordige Duitschland de verwezen lijking metterdaad der rechtsgelijkheid niet kon worden toegestaan. De Duitsche regeering kan in deze omstan digheden niet als rechtelooze en, als het ware, tweedeklasse- natie, aan verdere besprekin gen deel nemen die slechts tot nieuwe voor schriften zouden kunnen leiden. De Duitsche regeering kondigt haar onge schokte vredelievende gezindheid aan, maar verklaart met het oog op deze onteerende en vernederende eischen de ontwapeningscon ferentie te moeten verlaten. Om dezelfde reden zal zij den Volkenbond verlaten. Zij zal deze beslissing, verbonden met een nieuwe bekentenis tot een politiek van vrede en verzoeningsgezindheid 't Duit- sehe volk ter beslissing voorleggen en ver wacht van het volk een zelfde mate van vredelievende gezindheid, maar ook van eer gevoel en vastberadenheid. Ik heb derhalve als kanselier van het Duit sche volk den rijkspresident voorgesteld, als zichtbaar teeken van den eensgezin den wil van regeering en volk, deze politiek der re geering aan het volk bij referendum voor te leggen, om het volk gelegenheid te geven die afgevaarden te verkiezen, die als gezworen representanten van deze politiek van vrede en eer het volk de waarborg te bieden, dat zij zijne belangen ten volle zullen behartigen. Als rijkskanselier en leider van de nat.-soc. beweging ben ik overtuigd, dat de geheele natie, gesloten als één man, onze houding en besluit zullen steunen, die evenzeer door liefde tot ons volk en de bescherming van zijn eer ingegeven zijn, opdat de begrippen: overwinningen en overwonnenen eindelijk zullen verdwijnen. Manifest van de Duitsche regeering. In aansluiting op den oproep van den rijks kanselier aan het Duitsche volk, verklaart ook de Duitsche rijksregeering dat zij eensgezind is in de betuiging van haar wil een politiek te voeren van verzoening, vredelievendheid en overeenstemming met andere volken. De Duitsche rijksregeering en het Duitsche volk verwerpen daardoor het geweld als een ondeugdelijk middel ter slechting van de be staande geschillen onder de Europeesche staatsgemeenschap. De regeering en het volk vernieuwen hun belijdenis tot iedere ontwapening mettertijd en zij verzekeren, dat zij bereid zijn het laatste Duitsche machinegeweer te vernietigen en den laatsten Duitschen soldaat uit het leger te ontslaan, mits ook de andere volken dezelf de besluiten zouden nemen. De Duitsche rijksregeering en het Duitsche volk voelen zich verbonden in den oprechten wensch, om met de andere volken, met inbe grip van al onze vroegere vijanden te werken voor overwinning van de oorlogspsychose en het herstel van het onderling vertrouwen; zij zijn bereid alle nog hangende vraagstukken zonder hartstocht, op den weg van onderhan delingen onder gelijken te bespreken en tot oplossing te brengen. De Duitsche rijksregeering en het Duitsche volk verklaren derhalve ook hun bereidwil ligheid om verdragen van non-agressie op den langst denkbaren termijn met alle continen tale staten te sluiten, om daardoor den vrede in Europa te waarborgen, en het oeconomisch herstel en de algemeene Europeesche cultuur te bevorderen. Het Duitsche volk is vervuld van het een stemmig eergevoel, dat de erkenning der Duit sche rechtsgelijkheid de onontkoombare, mo- reele en zakelijke voorwaarde is voor elke deel neming van ons volk en zijn regeering aan internationale verplichtingen en verdragen. De Duitsche rijksregeering en het Duitsche volk zijn het daarom eens in het besluit de ontwapeningsconferentie te verlaten en uit den Volkenbond te treden, totdat de werkelijke rechtsgelijkheid aan ons volk niet meer wordt onthouden. De Duitsche regeering en het Duitsche volk zijn besloten liever iederen nood te lijden en iedere vernedering te ondergaan dan nog langer verdragen te onderteekenen die voor iederen man van eer en voor ieder volk, dat nog een begrip van eer bezit, onaan nemelijk moeten zijn. In hun gevolgen immers hebben zoodanige verdragen slechts tot een bestendiging van den nood en de ellende van het Verdrag van Versailles geleid en daardoor tot de instorting van het denkbeeld van samenwerking tus- schen de beschaafde volken van Euripa. De Duitsche rijksregeering en het Duitsche volk willen niet aan welken wedloop in bewa pening van andere landen ook deelnemen. Zij eischen slechts die mate van veiligheid voor zich op, welke het volk de rust en vrijheid en bescherming van den vreedzamen arbeid waarborgt. De Duitsche rijksregeering en het Duitsche volk zijn bereid deze gerechtvaardigde eischen van het Duitsche volk langs den weg der on derhandelingen door verdragen te verkrijgen. De rijksregeering stelt het Duitsche volk de vraag: „Keurt het Duitsche volk de hier uit eengezette politiek van zijn regeering goed en is het bereid deze als de uitdrukking van zijn eigen opvatting en van zijn eigen wil te aan vaarden en zich hiertoe plechtig te ver binden?" Hitler's radiorede. De Rijkskanselier Hitier heeft in zijn rede die hij Zaterdagavond voor de radio heeft gehouden, over de maatregelen der rijksre geering ten aanzien van Volkenbond en ont wapeningsconferentie, o.m. het volgende ver klaard „Toen in November 1918 het Duitsche volk de wapens neerlegde, in vertrouwen op de be loften, vervat in de 14 punten van president Wilson, kwam er een eind aan een onzaligen strijd, waarvoor wel staatslieden, maar zeker niet de volken verantwoordelijk gesteld kun nen worden. Het Duitsche volk heeft zoo held haftig gestreden, omdat het heilig overtuigd was, ten onrechte aangevallen te zijn en dus met recht ten strijde te trekken. Van den om vang der offers, die het lancl, bijna geheel op zichzelf aangewezen, heeft moeten bren gen, hadden de andere landen nauwelijks een denkbeeld. Wanneer de wereld in die maan den den verslagen tegenstander op faire wij'Ze de hand had' gegeven, zou de menschheid veel leed bespaard zijn gebleven De wapens vernietigd. Het Duitsche volk heeft zijn wapens ver nietigd'. Bouwend op de beloften van zijn ge wezen tegenstanders heeft het zelf de verdra gen in bijna fanatieke trouw vervuld. Te water, te land en in de lucht werd een ehor- Vraagt tarieven voor levensverzekering, gecombineerd met- (Adv. Ingez. Med.) me hoeveelheid oorlogsmateriaal vernietigd. In plaats van het vroegere millioenenleger, kwam op wensch van de dictaatsmogendhe- den een klein beroepsleger met een volkomen onbeteekenende militaire uitrusting. Met recht mocht het Duitsche volk ver wachten. dat de ovenige wereld haar belofie zou nakomen, nu het Duitsche volk in duizend voudigen nood en onzegbare ontberingen zijn eigen plichten nakwam. Een oorlog kan geen permanente toestand der menschheid worden Een wede kan niet de vereeuwiging van den oorlog zijn. Eens moeten overwinnaars en overwonnenen eikaar weer vinden in ver trouwen en begrip. Vijftien jaar lang heeft het Duitsche volk gehoopt en verwacht, dat het einde van den oorlog eindelijk ook het. einde van haat en vijandschap zou worden. Maar het doel van het verdrag van Versailles scheen niet te zijn, de menschheid tenslotte den vrede 'te geven, maar haar in oneindigen haat te laten leven. Wat had de oorlog voor zin? Op het economisch verval is een niet min der dreigend algemeen-politieke ineenstorting gevolgd. Wat had de wereldoorlog echter voor zin, als de gevolgen, niet alleen voor de over wonnenen. maar ook voor de overwinnaars alleen blijken in een eindelooze reeks econo mische catastrofes? Het aantal werkloozen steeg enorm dat wil zeggen dat in Duitschland rond 20 millioen menschen van de 65 millioen zonder bestaan een uitziohtlooze toekomst tegemoet gaan. „Leger van fanatici". Het was slechts een kwestie van tijd, dat dit leger van economisch onterfden moest worden tot een leger van fanatici, die politiek en maatschappelijk van de wereld vervreemd den. Een van de oudste cultuurlanden der huidige beschaafde menschheid stond met meer den 6 mdllioen communis tear aan den rand van den ondergang. Als het roode op roer als een brand over Duitschland had ge raasd, dan zou men in de westelijke cultuur landen wel hebben leeren inzien, dat het niet onverschillig is, of aan den Rijn en aan de Noordzee de voorposten staan van een Dudtsch revolutionnair-expansief Aziatisch wereldrijk dan wel vreedzame Duitsche boeren en arbei ders, die met de andere voilken onzer Euro peesche cultuur willen samenwerken en hun brood willen verdienen. Nationaal-socialisten. voorkwamen een ramp. Doordat de nationaal-socialistische bewe ging van Duitschland deze dreigende ramp laeeft voorkomen, redde zij niet alleen het Duitsche volk, maar heeft zij zich ook histo rische verdiensten verworven voor het ove rige Europa. En deze nationaal-socialistische revolutie had slechts één doel: herstel der orde in ons eigen volk, het scheppen van arbeid en brood voor onze hongerende massa's, proclamatie der begrippen van eer, trouw en fatsoen op basis van een moraal, die andere volken geen schade kan doen, doch hoogstens kan baten. Het „voorproces" in Londen. Na over de onder het nationaal-socialisme bereikte ï-esultaten gesproken te hebben, kwam Hit-Ier op de z.g. „Londensche enquête". Wat zou echter de wereld wel van Duitsch land zeggen, zoo zeide hij, als wij hier, b.v. ten gunste van iemand, die het Britsche pai-lement had gepoogd in brand te steken, een onderzoekingskomedie lieten opvoei-en, waarvan de eenige zin slechts kon zijn de Britsche justitie en haar rechters lager aan te slaan dan een Duitsche schurk? Als Duit- scher en nationaal-socialist zou ik er geen belang bij hebben in Duitschland op te ko men voor een buitenlander, die in Engeland den staat en de wetten trachtte te onder mijnen, of zelfs het parlementsgebouw met vuur aantastte.En zelfs als zoo iemand God moge ons de schande bespai'en een Duit- scher ware, zouden wij hem niet dekken, maar het diep betreuren, dat ons zulk een ongeluk moest treffen en slechts den wensch koesteren, dat de Britsche justitie de mensch heid onbarmhartig van zulk een schadelijk wezen bevrijdt. Een woord tot Daladier. Ik beschouw het als een teeken eener ede ler opvatting, dat de Fransche minister-pre sident Daladier in zijn jongste rede woorden heeft gesproken, die getuigden van persoon lijk begrijpen, woorden waarvoor talrijke millioenen Duitschers hem innerlijk dank baar zijn. Het nationaal-socialistische Duitschland heeft geen anderen wensch dan den wedloop der Europeesche volken weer te richten op gebieden, die de wereld verrijken en schooner maken. Hoopvol en ontroerd hebben wij kennis genomen van de verzekering, dat de Fran sche regeering onder haar huidigen leider niet voornemens is het Duitsche volk te krenken of te vernederen. Wij zijn ontroerd door de opmei'king over de helaas treurige waarheid, dat deze beide groote volken zoo vaak in de historie het bloed hunner beste zonen op het slagveld hebben geofferd. Ik spreek namens het geheele Duitsche volk als ik verzeker, dat wij alleen vervuld zijn van het oprechte verlangen een vijand schap te vernietigen, welker offers niet in- verhouding staan tot een mogelijke winst. Het Duitsche volk is overtuigd, dat zijn wapeneer in duizend slagen en gevechten zuiver en onbesmet is gebleven, precies zooals wij in den Franschen soldaat slechts onzen ouden, maar roemrijken tegenstander zien. Wij allen zouden gelukkig zijn bij de ge dachte, den kinderen en kinds-kinderen dat gene te besparen, wat wijzelf als mannen van eer in bittere jaren aan leed en ellende moes ten aanzien en zelf doorstaan. De geschiede nis der laatste 150 jaar moet den beiden volken geleerd hebben, dat belangrijke duur zame veranderingen ondanks alle bloedver gieten niet meer mogelijk zijn. Het zou een geweldige gebeurtenis zijn voor de geheele menschheid als de beide volken voor immer het geweld uit hun gemeenschappelijke leven verbanden. Het Duitsche volk is daartoe be reid Terwijl wij vrijmoedig de rechten doen gelden, die de verdragen ons toestaan, wil ik even vrijmoedig verklaren, dat, buiten die rechten, tusschen de beide landen geen ter ritoriale conflicten meer voor Duitschland bestaan. Na den terugkeer van het Saarge- bied bij Duitschland zou slechts een waan zinnige kunnen denken aan de mogelijkheid van een oorlog tusschen de beide staten; van onzen kant zou daarvoor geen moreel of verstandelijk te rechtvaardigen reden meer aanwezig zijn. Want niemand kan verlangen dat, om een grenswijziging van problema- tischen omvang en waarde te verkrijgen, millioenen bloeiende menschenlevens worden vernietigd. Waarom de jeugd georganiseerd wordt Als de Fransche premier echter vraagt, waarom de Duitsche jeugd marcheert en in het gelid loopt, dan antwoord ik: niet om te gen Frankrijk te demonstreeren, maar om de politieke wilsvorming te vergrooten en te do cumenteeren, welke noodig was en is ter ver nietiging van het communisme. Er is in Duitschland slechts één wapendrager en dat is het leger. En omgekeerd is er voor de nat. soc. organisaties slechts één vijand en dat is het communisme. Het Duitsche volk moet ech ter voor zijn inwendige organisatie ter be scherming tegen dit gevaar de vormen kiezen, die succes garandeeren. Als de rest der wereld, zich in onverwoestbare vestingen verschanst, enorme vliegtuig-eskaders bouwt, reuzentanks construeert, zwaar geschut vervaardigt, dan kan zij niet over bedreiging praten, omdat de Duitsche nat. socialisten geheel ongewapend in het gelid marcheeren en daardoor zichtbaar uitdrukking geven aan de Duitsche volksge meenschap en die te beschermen. Geen wapens, maar rechtsgelijkheid. Indien echter de Fransche premier Daladier later de vraag stelt waarom Duitschland dan FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER. Hollis glimlachte. „Spreek op", zei hij. De rechter zette zijn ellebogen op tafel en keek met half dichtgeknepen oogen naar Hollis. „Je moet mijn vragen niet vrijpostig vinden", zei hij ernstig, „want ik verzeker je, dat het niet mijn bedoeling is, om mij met jouw zaken te bemoeien. Maar ik neem aan, dat je wel eenigen raad noodig hebt die je natuurlijk kunt opnemen, zooals je wilt. Je maakt zeker geen geheim van je leeftijd?" „Neen", was het antwoord, dat oogenblik- kelijk gegeven werd met een lachje, „ik ben zesentwintig". De rechter glimlachte droogjes „Wij heb ben grooter eerzucht, als wij zesentwintig zijn", zei hij. „Ik herinner mij, dat ik, toen ik zesentwintig was, vastbesloten was om in het Hoog Gerechtshof te komen. Je kunt zelf zien, hoever ik dat gemist heb. Ik zeg niet, dat wij onzen eerzucht nooit bevredigen", vervolgde hij snel, toen hij een lichtstraal opving in de oogen van den jongeman, „ik vil je alleen laten zien, dat het in mijn geval tamelijk buitensporig was". Hij trok een gezicht en vervolgde met een glimlach: „Je hebt natuurlijk aan de Univer siteit gestudeerd dat kan ik wel zien". Hollis knikte. De rechter vervolgde, met een bewonderen den blik op de gespierde ge stalte en de breede schouders van den jon gen man. „Veel aan athletiek gedaan voetbal, en zoo?" zei hij. „Wel", vervolgde hij, toen hij zag, dat de jongeman knakte, „'het heeft je geen kwaad gedaan het doet niemand kwaad. Het maakt een mensch veeleer be stand tegen harde stooten die hij beslist vroeger of later zal ki-ijgen. Als je besloten bent, om in dit land te blijven, moet je harde stooten verwachten. En je blijft toch zeker hier?" „Dat hangt er van af", antwoordde Hollis. „Als vader zijn zaken in zoo'n toestand heeft achtergelaten, dat het noodig is, dat ik blijf om ze in orde te maken, dan blijf ik natuur lijk. Anders Hij aarzelde en lachte kalm, toen hij vervolgde: „Wel, ik heb ook een eer zucht, en als ik gedwongen word om hier te blijven, dan zal ik die moeten opofferen. Het is een tamelijk bescheiden eerzucht, vergele ken bij de uwe", lachte hij. „Journalistiek", vervolgde hij, plotseling ernstig geworden; „ik wil eigenaar zijn van een couraaat. Ik ben nu redacteur en over enkele jaren Hij lachte. „Ik zal niet gaan profeteeren, maar ik heb hard gewerkt". De oogleden van den a-echter bewogen zich, maar zijn gelaat bleef ernstig. „Ik ben bang. dat je hier zult moeten blijven. Dat wil zeggen voegde hij er droog aan toe „als je iets van de bezitting wilt maken". „Ik vermoed, dat er niet veel bezittingen zijn", merkte Hollis op. De rechter glimlachte. ,Een duizend mor gen grasland, eenige gebouwen en hier glinsterden de oogen van den rechter en hij sprak zijn woorden op gerekten toon „een coairant". Hollis zat rechtop. „Een courant!" hijgde hij. „Een courant in deze streek? Maar man, een courant De rechter lachte. „Je hoeft dus niet te rug te gaan naar het Oosten om je eerzucht te kunnen bevredigen je kunt hier eige naar van een courant worden de cou rant van je vader de Dry Bottom Kicker. Het was een heel nieuwe onderne ming: ik geloof dat zij ongeveer twaalf keer vei'schenen is, met tusschenpoozen. Eigen lijk was het een weekblad, maar in werke lijkheid werd het gedrukt als je vader het minst leed aan zijn kwaal. Hij placht een let- tea-zetter uit Las Vegas te hureai om de copie te zetten een zekere Potter een niets waardige kerel, maar in zijn soort een genie als hij nuchter is. Ik vermoed, dat veel van wat in de Kicker kwam. ontsproten was aan het brein van Dave Potter". Hollis glimlach verried een tipje spot. ..U weet toevallig niet, hoe vader dacht over het rendeeren van een courant in deze plaats?" vroeg hij. De rechter keek hem peinzend aan, een glinstering van kalme vroolijkheid in zijn oogen. „Ik herinner mij niet gezegd te heb ben, dat de courant je vader iets inbracht", antwoordde hij langzaam; „evenmin herin ner ik mij je vader te hebben hooren zeggen, dat hij verwachtte er geld mee te maken. Als ik de situatie goed begrepen heb. dan lichtte je vader de courant alleen op uit principe. Hij dacht haar als wapen te gebruiken." „Ga verder, alstublieft", drong Hollis aan. „Het lijkt mij een tamelijk dwaze onderne ming". „Dat was het ook" stemde de rechter toe, „dat wil zeggen, het zou dwaas zijn van het standpunt van eeia echter couranten-man. Maar hier zijn de menschen in staat om niet aan geld en methodes te denken, als het ovel de resultaten gaat. Als je een poosje hier ge weest bent, zul je de kracht en de waarheid van die bewering leeren inzien. Het was je vader om de resultaten te doen en hij kwam op het idee om een courant op te richten, als een middel om daartoe te geraken. En ik ben overtuigd, dat hij geslaagd zou zijn, als hij had blijven leven." Een Kicker is een paard, dat van zich afslaat. „Ik ben volsti-ekt niet op de hoogte", zei Hollis, terwijl hij den rechter scherp aan keek. „Welk bijzonder resultaat wenschte mijn vader te bereiken?" 4 De oogen van rechter Graney stonden ernstig. Hij boog zich naar voren en sprak langzaam en duidelijk: „Ik zal mijn standpunt nader verklaren door je een kort vei'haal te doen van je va ders ervaringen hier zooals ik ze van hem gehoord heb. Hij kwam hier ongeveer vijftien jaar geleden en werd eigenaar van een kwart-sectie land bij Rabbit-Ear Creek, waar op het oogenblik de Circle Bar rancho nog ligt. Enkele jai-en was hij een nester zoo als de kleine grondeigenaar in deze sti-eek genoemd wordt maar hij werd niet lastig gevallen, omdat er weinig groote eigenaars in de buurt waa-en en iedereen wenscht, dat zijn buurman zou slagen. Je vader ging in wel stand vooruit en begoia na enkele jaren land bij te koopen. Teiaslotte bezat hij een dui zend morgen; hij vertelde mij, dat hij op een gegeven oogenblik ongeveer duizend stuks vee had gehad. Natuurlijk kon dit vee niet leven op de duizend morgeia van je va der, maar de vlakten zijn vrij en de duizend morgen waren ruim voldoende als hoofdkwar tier. „Acht jaar geleden richtten eenige man nen in Santo Fee de vereeniging op, die be kend staat als de Union Couiaty Cattlemen's Association.Deze maatschappij werd eigenares van een stuk land, grenzende aan het eigen dom van je vader aan den anderen kant van Rabbit-Ear Creek. De maatschappij noemde haar rancho de Circle Cross. Het eigenaardige was, dat de Association een brandmerk koos, dat zeer veel leek op dat van je vader. Ik zal even uitwijden om je den toestand te verkla ren." De rechter kreeg een potlood en nam een stuk papier, dat vlak bij hem op de schrijfta fel lag, waarop hij eenige ruwe hiëroglyphen maakte en zijn potlood er boven hield. „Hier', legde hij uit. terwijl hij op een teekening wees, die hij gemaakt had, is het brandmerk van de Circle Bar een balk in een cirkel. En dit" op een andere teekening wijzende „is de Circle .Cross een kruis en een cirkel. Het is natuurlijk maar al te duidelijk, dat alles, wat de Circle Cross Com pany te doen had, als zij zich meester maakte van een stuk vee van de Circle Bar, was om een verticale balk toe te voegen aan hee brandmerk van de Circle Bar, en het brand merk werd een Circle Cross. Uit een tech nisch oogpunt beschouwd, was het een zeer gemakkelijke operatie, daar degene, die het brandmerk aanbracht, het heete ijzer enkel hoefde te gebruiken met een nat stuk deken er onder wat een nieuw brandmerk het voorkomen geeft van een oud. „Om nu tot ons voornaamste onderwerp terug te komen. De nieuwe maatschappij noemde haar i*ancho de Circle Cross en richtte nieuwe gebouwen op. een paar mijlen van de gebouwen der Circle Bar verwijderd. Niet lang na de komst van de nieuwe maat schappij probeerde zij om de Circle Bar te koopen, maar je vader weigerde om te ver- koopen. Bill Dunlavey, de bestuurder van de Circle Cross, probeerde om den verkoop van de Circle Bar te bewerken en toen dit van de hand gewezen werd, vielen er harde woor den tusschen hem en je vader. Niet lang daarna begon je vader vee te missen vee dieven begonnen systematisch zijn kudde aan te vallen. Je vader herkende in deze dief stallen het werk van de Cattlemen's Asso ciation en vocht terug. (Wordt vervolgd)

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5