HET NIEUWE AVONDBLAD Wat gaat België doen? Grepen uit de Gemeentebegrooting. JAARGANG NO. 295 DINSDAC 17 OCTOBER 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand cents plus 2y2 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V« Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1t3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéfe» zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent sooor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Quitschland's Uittreden. Bet plotselinge bericht van Duitschlands ittreden uit den Volkenbond heeft hevige 'emotie in de wereld verwekt Het tweede be richt, dat nieuwe „Rijksdagverkiezingen'per 12 November zullen worden gehouden, gekop peld aan een volksstemming (opdat het Duit sche volk zich kunne uitspreken over het be- ?e"jd van zijn regeering) is daarbij in het niet verdwenen. Het heeft nauwelijks commen taar uitgelokt. Toch is het wel merkwaardig. Niet alleen om dat wij allen meenden, dat de heer Adolf Hit ler met parlementen en „meerderheden" nu toch wel voorgoed afgedaan zou hebben, maar vooral omdat hij het noodig acht een demon stratie van de volksgunst in zijn voordeel te organiseer en. Meer dan dat wordt het natuur lijk niet. De partijen die tegenover de Nazi's stonden heeft hij ontbonden, zoodat er geen organisatie is die zich bij de verkiezingen te gen hen keeren zal, en propaganda voor af wijkende inzichten kan maken. Ook vraagt men zich met verwondering af, hoeveel men- schen in Duitschland, van welke afwijkende gezindte dan ook, den moed zullen hébben om zich tegen de regeering candïdaat te laten stellen. Qua parlementsverkiezing moet dit €en komedie worden, want er is geen sprake meer van eenige vrije meeningsuiting van het volk, Maar als men Hitler's rede leest, waarin foj verklaart dat hij er al in geslaagd is weer 21/4 millioen van de 6 millioen werkloozen aan den arbeid te zetten, en de moraal, de politiek, He kunst enz. in Duitschland te „saneeren", rijst toch wel vanzelf de vraag waarom £en volk, dat in zoo korten tijd zooveel zege ningen heeft ontvangen en dat dus wel zeer tevreden met zijn nieuwe leiding moet zijn, moet worden opgeroepen om er zijn ingeno menheid openlijk mee te kennen te geven. Te- tenover het buitenland maakt het geen effect, aangezien dit geen oogenblik zal gelooven dat 'tr sprake is van een vrije verkiezing. Dus moet (:or middel tevens van de geheel-onder-be- 1-staande pers, een effect in het binnenland seeg gebracht worden. Dat dit noodig is, dat het I-iitler-régime er de millioenen -voor [ff heeft, die zulke verkiezingen kosten, doet rat vreemd aan. Men is geneigd eruit af r* leiden, dat de bovenbedoelde zegeningen tog niet zoo algemeen gewaardeerd worden, tn dat de regeering behoefte heeft aan een daverende meerderheid voor.reclame. Wat !?r wereld is de bedoeling anders? Aan een ient gevoelt zij toch zeker geen be- parlémei iioefte! In dit licht beschouwd wordt het besluit tot opzegging van het lidmaatschap van den Vol kenbond duidelijker. Besluit II en besluit I staan met elkaar in verband. Er valt uit af te n dat de tijd nog niet voorbij is waarin groote gebaren tegenover het volk gemaakt Moeten worden om het rustig te houden. De uittreding uit den Volkenbond beteekent, dat de Duitsche delegaties bij dezen bond en bij de Ontwapeningsconferentie worden terug getrokken. Overigens is het slechts een opzeg ging van een lidmaatschap, die pas over twee Jaar vol effect kan nemen. En het is van be lang te noteeren, dat Duitschland zich niet onttrokken heeft aan het Pact-van-Vier, dat de vredespogingen van Mussolini belichaamt en waarin het met Engeland, Frankrijk en Italië moet samenwerken. Des te merkwaar- r is dit, omdat de vier deelnemers aan dit pact dat overigens nog niet geratificeerd is - dit hebben gesloten als leden van den Vol kenbond. Dat Duitschland het niet opzegt be wijst, dat het den weg ter onderhandeling open wil laten. Hitler's radiorede geeft nog meer stof ter overweging. Een zeer knap betoog de heele wereld weet langzamerhand dat hij een bui tengewoon redenaar is maar allerminst de iriomfeerende toon van een machtig dictator. Veeleer klinkt uit die rede een jammerklacht. Ei' blijkt in tegenstelling met „Mein Kampf en met vele vroegere redevoeringen niet de minste strijdlustigheid uit. Duitschland's vredelievende bedoelingen worden bezworen, de Fransche premier Daladier een linksche democraat en een onmiskenbaar parlemen tariër wordt hoog geprezen'en zijn „edele te Vichy in de hoogte gestoken, en dan volgt een welsprekend betoog over Duitsch land's recht op gelijke behandeling, en over de niet-nagekomen verdragsverplichtingen der andere mogendheden om te ontwapenen. Dat op dit laatste punt Duitschland „gelijk heeft" kan geen redelijk-denkend mensch betwisten. Het feit doet zich evenwel voor dat de andere mogendheden nog steeds niet ontwapend heb ben omdat zij Duitschland niet vertrouwen. Dit wantrouwen zetelt vooral in Frankrijk. Is het niet teekenend dat Hitiers rede vol strekt geen uitdaging jegens Frankrijk bevat, Vodstrekt geen hoogen toon aanslaat zooals de wereld vroeger steevast van hem placht te hooren, maar integendeel den indruk wekt dat hij letterlijk om vertrouwen smeekt, en alle mogelijke beloften wil doen om dit te verwerven? Het gevolg is inderdaad, dat men in frankrijk nogal rustig reageert op deze op zegging van het Duitsche lidmaatschap van den Volkenbond. Het is een gelukkig ver- schijusel. Veel erger blijkt de uitwerking te zijn op de Engelsche pers, maar wellicht zal °ok die spoedig kalmeeren. Het is wel een ontstellend gebaar, die opzegging van het lid maatschap, maar verder is er nog niets of -iemand overboord. Alleen is de situatie scherper afgeteekend. Iet is mogelijk dat deze daad als een wan hoopsgebaar beschouwd moet worden, dat er vderdaad uit valt af te leiden: „Ik moet u mans voor het feit zetten, ik word hiertoe ge drongen, gij móét ons helpen". En daarop zuilen de andere mogendheden die finan ced hun bewapeningslasten ook niet meer «ragen kunnen hun verantwoordelijkheid moéten overwegen. Durven zij het Hitier-ré- Sime te laten ineenstorten met de kans op communistisch Duitschland? Het is denkbaar. Hitler's beste kans is: de vrees voor het alternatief. Wat zou Duitschland en Europa te wachten staan als hij thans viel? Dat zal men zich afvragen en wellicht ook in Engeland zeggen: Laten wc dan maar van twee kwaden het minste kiezen. Rest de theoretische mogelij kheid dat Duitschland naar isolatie, „splendid isolation" streeft. Een practische onmogelijkheid. Het heeft er geen bestaan-kans in. Laten we dat, als bedoeling van Hitier, gerust maar uit schakelen. R. P. VELSEN RADIO-CENTRALEN EN DE WERKLOOZE ABONNé'S. Het comité, gevormd uit Omroepvereni gingen K.R.O., N.C.R.V.. V.A.R.A. en de exploi tanten der Radio-Centralen in de gemeente Velsen tot verstrekking van steunbonnen voor werkloozen, aangesloten bij een dier Radio-Centralen verzoekt ons het volgende mede te deelen: Voortaan komen alleen voor een steunbon in aanmerking zij, die de volgende bewijzen kunnen overleggen: I. a. De dag-stempelkaart van de Raads commissie voor steun verleening, waarop blijkt dat men den voorafg'aanden Maandag werkloos is. b. het blauwe boekje van dezelfde commis sie. II. Voor de werkloozen welke kastrekkende zijn moet inplaats van onder I sub a. en b. getoond worden Vakbondstempelkaart of boekje. III. Indien de bewijzen onder I en II ver meld om de eem of andere reden niet ge toond kunnen worden, moet met andere deug delij.ke schriftelijke bewijzen aangetoond wor den dat men geheel werkloos is en van sbeun- verleening in eenigerlei vorm in zijn onder houd voor zich en zijn gezin moet voorzien. IV. In geen géval wordt iemand meer inge schreven en gesteund, die bovenstaande be wijzen niet kan toonen. V. Het alleen aanmelden door middel van de weekstempelkaart der arbeidsbeurs, zooals voorheen door sommigen geschiedde, is niet meer voldoende. De reden dezer strengere toepassing is, dat het 'comité is gebleken dat er misbruik ge maakt wordt door sommige abonné's der Radio-Centralen voor het verkrijgen van een steunbon. Het gebeurt oa. dat er in sommige gezinnèn belangrijke gezinsinkomsten zijn, welke het geven van een steunbon niet wet tigde. Ook op andere wijze, waarin nu voor zien wordt, is door abonné's misbruik ge maakt om een steunbon machtig te worden. Deze maatregelen zijn tevens genomen moeten worden, omdat het aantal verstrekte steunbonnen geweldig stijgende is, en om dus te voorkomen dat de beschikbare middelen uitgeput raken met gevolg dat het bedrag der steunbonnen verlaagd zou moeten worden, hetgeen voor de werkloozen. welke dezen steun het meeste noodig hebben verre van aangenaam zou zijn. VI. Een uitzondering zal in sommige ge vallen gemaakt worden met behoeftigen, die aan kunnen toonen dat het gezinsinkomen naar het oordeel der commissie beneden het door haar vastgestelde minimum is. Het Radio-Comité verzoekt ons te melden, dat hernieuwde inschrijving voor werkloozen en daarmede gelijkgestelden voor het verkrij gen van een steunbon zal plaats hebben: voor de Centrale Velsen-Noord op Donderdag 19 October van 6 1/27 1/2 uur en uitreiking op Donderdag 26 Oct. zelfden tijd en plaats in het gebouw van den R.-K. Volkbond. Voor de Centrale Kennemerland op Don derdag 19 October van 77.45 uur voor de letters AM en van 7.458.30 uur voor de letters NZ en uitreiking op Donderdag 26 October zelfde tijden en plaats in het gebouw van de Arbeidsbeurs. Voor de Centrale Huisman en v. d. Broek op Donderdag 19 October van 77.45 uur voor de letters AL en van 7.458.30 uur voor de letters MZ en uitreiking op Don derdag 26 October zelfde tijden en plaats in het lokaal van Outenaar. DE OPVOLGER VAN DEN HEER DEKKER. Zooals we reeds eerder mededeelden, heeft de heer H. Dekker als lid van den Raad moe ten bedanken. Daar de lijst-Schilling nu uit geput was, is deze opengevallen plaats aan de S.D.A.P. toegewezen, wier candidaat, de heer Raven nu gerechtigd is de plaats van den heer Dekker in te nemen. We hebben den heer Raven, die blokhuis wachter bij de Nederlandsche Spoorwegen is, gevraagd, of hij zijn benoeming al dan niet aannemen zou. De heer Raven kon deze vraag noch in bevestigenden, noch in ontkennen- den zin beantwoorden. Feit is, dat de directie der Nederlandsche Spoorwegen hem bereids toestemming heeft verleend een eventueel lidmaatschap van den Velser Raad te aan vaarden, doch er waren nog enkele redenen, waarom de heer Raven ons geen definitief ant woord kon geven. O.a. wilde hij eerst nog nader overleg plegen met de S.D.A.P.-fractie. DE SCHEEPVAART. De scheepvaart voor de havens in onze ge meente is in de afgeloopen week al bijzonder gering geweest. Voor de Hoogovens kwamen 3 stoom- en motorschepen aan, waarvan 2 met erts en 1 om ijzer te laden en voor de papier fabriek 1 stoomschip met hout. In totaal dus slechts 4 schepen, daar voor IJmuiden geen enkel schip binnenkwam. Van de Hoogovens vertrok de vorige week geen enkel geladen schip. li. De gemeentebegrooting voor 1934 sluit in ontvangst en uitgaaf wat den gewonen dienst betreft met f 3.961,126.73 en wat den kapitaal- dienst betreft met f 1,652.697,35. Voor onvoor ziene uitgaven is uitgetrokken een bedrag van f 24.793.09. Wij laten hieronder eenige der belangrijk ste posten volgen. Algemeen beheer. Geraamd wordt voor uitkeering uit het ge meentefonds ingevolge artikel 3 b. der wet van 15 Juli 1929 een bedrag van f 454.873,15 (v.j. f 451,714.83), voor verhaal van bijdragen voor eigen- en weduwen- en weezenpensioen ingevolge art. 36 der pensioenwet 1922 f 7959,07 (v.j. f 8.066.02) Als uitgaven komen onder dit hoofdstuk o.a. voor: Jaarwedde van den burgemeester f 7580. De jaarwedde bedraagt f 8000. Hierop wordt echter ingevolge besluit van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland voor de ja ren 1933, 1934 en 1935 een tijdelijke korting toegepast van 6 pet. na aftrek van f 1000), jaarwedden van de wethouders f 7500 (v.j. f 7597,22 Jaarwedde van den secre taris f 6640 (v.j. f 6640), na toepassing van dezelfde korting als op de jaarwedde van den burgemeester; jaarwedde van den ont vanger f 4666 (onv.) eveneens na korting a.b.; presentiegeld der leden van den raad f 2160 (onv.); jaarwedden ambtenaren en bedien den der gemeentesecretarie, den concierge en de boden en van het kantoor van den ge meente-ontvanger f 71,807(v.j. f 73,491,18) Pensioenen f 4646.56 (v.j. 1 4731,03; renten van geldleeningen f 6153,51 ,v.j. f 9847.61), af lossingen f 5471 (v.j. f 5472,11).; kosten we gens verificatie f 1648,75 (v.j. f 1701) van de totale kosten ad f 12,148,75. Het batig slot van dit hoofdstuk bedraagt f 763,059,28. Openbare Veiligheid. Als uitgaven worden geraamd: jaarwedde commissaris van politie f 5500 (onv.), beloo ning van de inspecteurs, dienaars en verdere beambten van politie f 111,979,10, (v. j. f 105.240,15); kleeding en uitrusting politie f 7623 (v.j. f 6650), belooning en premiën aan brandmeesters en brandspuitlieden f 3155 (onv.), onderhoud van brandlbluschmiddelen en reddingsmiddelen f 3000 (onv.), onder houd van brandweerkazernes en brandspuit- huizen f 25 (v.j. f 60); onderhoud der lan taarns en verdere kosten der straatverlich ting f 41500 (v.j. f 41.000). Nadeelig slot van dit hoofdstuk f 193,890.19. Volksgezondheid. Onder de inkomsten staan o.a. vermeld de posten: Keur en slachtloonen f 30.000 (onv.), bijdrage van de provincie, vereenigingen enz. in de kosten van bestrijding der tuberculose f 3230.47 (v.j. f 3191,47). Als uitgaven wor den geraamd o.a. voor kosten van bestrijding van de tuberculose f 9400 (v.j. f 9945), voor kosten van den keuringsdienst f 10.368 (v.j. f 10787), voor bijdrage aan de centrale ge meente in de kosten van den keuringsdienst f 5000 (v.j. f 5500), voor kosten van den ge neeskundigen en gezondheidsdienst f 9309.75 (v.j. f 9186.47). Nadeelig slot van dit hoofdstuk f 30.587,87. Volkshuisvesting. Kosten van de bouwpoltie f 12575.50 (v.j. f 14.326.08). Nadeelig slot f 46.597,18. Openbare Werken. Inkomsten: Begrafenisrechten f3500 (v.j. f 3000). belasting wegens gebouwde eigendom men (straatbelasting) f 142,000 (onv.), ver pachting zeestrand f 3931 (onv.), kampeer terrein f 2500 (v.j. f 1500), bijdrage ingevol ge de boschwet f 3500 (onv.). Uitgaven: onderhoud van straten en plei nen f 61,050 (v.j. f 37,325): geraamd o.a. voor vernieuwen gedeelte Hagelingerweg en Drie- huizerkerkweg tot de De Genestetlaan f 9000, Prins Hendrikstraat van Vissering straat tot Oranpjestraat f 3800, Brederood- scheweg f 25.000. Onderhoud wegen en voet paden f 10.080v.j. f 11,350); onderhoud van wandelplaatsen en plantsoenen f 33.127.80 (v.j. f 33.487,50)onderhoud van pompen en riolen f 4695 (v.j. f 3820), kosten gemeente- reiniging f 98.583.22 (v.j. f 102.028,76). Na deelig slot f 91,413,06. Onderwijs, kunsten en wetenschappen. Openbaar gewoon lager onderwijs: Inkom sten o.a. schoolgelden f 11.000 (v.j. f 11.000), vergoeding van het rijk f 155.408.35 (v. j. f 167, 829,58). Uitgaven: jaarwedden en wed den onderwijzers f 155.408,35 (v.j. f 171.638.58) kosten van het instandhouden van schoolge bouwen enz. f 6205 (v.j. f 6665). aanschaffen en onderhouden van schoolboeken, leermid delen en schoolbehoeften f 6845 (v.j. f 7247.50) f 18.555 (onv.). Nadeelig slot f 67,257,06. IJMUIDEN. Thans een consenten-recht op huitenlandsche visch? Invoering daarvan beteekent de genadeslag voor onzen uitvoer. In ons blad van Woensdag 27 September j.i. hebben wij reeds melding gemaakt van de door de Belgische regeering beraamde plan nen inzake de bemoeilijking van den invoer van visch. We schreven dit onder het hoofd: „Onze vischuitvoer naar België in gevaar?" en wel naar aanleiding van een gerucht, dat dien morgen in de vischhal de ronde deed, volgens hetwelk de Belgische exporteurs van hunne factoors bericht zouden hebben ont vangen, dat binnenkort een algeheele stop zetting van den invoer van visch uit ons land te verwachten zou zijn. We lieten er direct op volgen, dat het bericht van andere zijde tegengesproken werd. De aanleiding tot dit gerucht waren waar schijnlijk de uitlatingen van leden der dele gatie uit de belanghebbenden bij de diepzee- visscherij op een eenige dagen tevoren op het Ministerie van Verkeerswezen te Brussel ge houden bespreking over den toestand in het visscherijbedrijf. De delegatie achtte de resultaten der contingenteering onvoldoende. Er werd aangedrongen op het heffen van een invoerrecht of van een recht op de con senten. De berichten, die ons thans uit België be reiken, wijzen er op, dat men in België op nieuw een ernstigen aanval op den visch- invoer beraamt, waarvan de gevolgen voor onzen Belgischen handel zeer noodlottig kun nen zijn en die den uitvoer inderdaad in ge vaar brengen. Dezer dagen heeft op het stadhuis te Ostende een vergadering plaats gevonden van den Hoogen Raad voor de Zeevisscherij, die o.a. werd bijgewoond door afgevaardigden van het Verbond van Vischhandelaars en van het comité tot verdediging van de Zeevis scherij. De vischhandel protesteert. Er werd voorlezing gedaan van een brief van het Verbond van Vischhandelaars, waar in geprotesteerd wordt tegen de contingen teering, waarvan men een stelselmatig op drijven der prijzen verwacht, vermindering van het visehgebruik en vermeerdering der werkloosheid. Van de zijde van den visch handel werd voorgesteld verlaging van de minimum-maat van de visch van 40 op 30 c.M., verhooging van het quantum in te voe ren visch, voornamelijk kabeljauw en toe lating van zekere vischsoorten, nadat het EEN NIEUWE NEUS VOOH DE HAMBURGDit schip neefi ciïs eerste van een reeks van vier „Hapag"-schepen een grooter voorstuk gekregen. Op de foto het oogenblik waarop het voorschip langs de glijbaan naar het achterschip wordt toegeschoven toegestane quantum is uitgeput. Daarna werdl een brief van het comité voorgelezen, waarin eveneens verschillende wenschen naar voren worden gebracht, o.a. het in voeren van een recht op de invoervergun ningen. Uit de discussie die op de voorlezing der brieven volgde bleek o.a., dat de visehinvoer uit ons land verminderd is, maar dat die ver mindering aangevuld wordt door den invoer uit Scandinavië en dat de Belgische aanvoer met 50 pCt. venneerd is. Na de vergadering vond een bespreking plaats op het Kabinet van den minister van Verkeerswezen. Hier werd het voorstel van den Hoogen Raad, over te gaan tot het heffen van een recht op de consenten be sproken. Men verwacht een stijging van de vischprijzen door dit recht, dat men wil vast stellen op 1 fr. op de gewone en op 2.50 fr. op de fijne visch. Gebleken is, dat ondanks alle maatregelen de vischprijzen aan de kust sedert de contingenteering gemiddeld slechts 14 centimes per K.G. gestegen zijn, hetgeen totaal onvoldoende geacht wordt om de vis- scherij te redden. De verlangens der impor teurs werden onaannemelijk verklaard. De ter vergadering aanwezige regeerings- vertegenwoordigers verklaarden ten slotte, dat zij de voorstellen ernstig in studie zullen nemen. Wordt het voorstel inzake de heffing van het genoemde recht op de consenten aan genomen, hetgeen ongetwijfeld zal geschie den, dan ziet het er voor onzen Belgischen handel slecht uit en kan inderdaad van een ernstige bedreiging daarvan gesproken wor den. Want alhoewel deze nieuwe belasting als een invoerrecht beschouwd kon worden, zul len de huitenlandsche en dus ook de Neder landsche exporteurs er wel voor opdraaien en wie bekend is met de groote moeilijk heden waarmede vooral de Nederlandsche exporteurs in België thans te kampen hebben zal beseffen, dat er niets, maar dan ook niets meer bij kan. Reeds thans is er op de Bel gische markten als Antwerpen en Brussel door de wijze van uitvoering van het contin gentenstelsel zoo goed als niets meer te ver dienen, daar de exporteurs geheel aan de ge nade hunner factoors zijn overgeleverd. Het consigneeren op de Belgische markten is verboden, maar desondanks komt het in de practijk er op neer, dat alles wat over onze Zuidgrens gaat, consignatie is. De facturen worden uitgeschreven nadat de factoors heb ben opgegeven, welke prijzen in rekening gebracht kunnen worden! Eenige controle bestaat niet, wat vroeger, toen de visch dooi de stedelijke mijnen verkocht werd, wel het geval was. Het gekste van het geval is, dat visch uit België vrijelijk in ons land mag worden in gevoerd. En dit geschiedt inderdaad. Het is ons bekend dat een handelaar hier ter plaatse eenige klanten in Zeeland heeft ver loren. omdat deze hun visch uit België be trekken waar ze goedkooper terecht kunnen. En wat doet nu onze regeering? DRIE GROOTE TANKBOOTEN IN DE NOORDERSLUIS. Maandagmorgen deed zich de bijzondere gebeurtenis voor, dat tegelijkertijd drie groo te tankbooten in dc Noordersluis lagen nl. de Strix. de Rotterdam en de Givanna M. Dit is nog nooit voorgekomen en zal vermoede lijk voorloopig ook niet meer plaats vinden. SANTPOORT NED. HERV. KERK. Door het college van notabelen is tot kerk voogd benoemd de heer T. F. Roos. In plaats van den heer Van Staalen is tot ouderling be noemd de heer J. J. v. Wort, en in diens plaats tot diaken de heer H. Schippers.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1