VlSSCHIRlJ IN ScHEEPVAARTBERICNTIE* DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Succes voor de Nederlandsche leening Schip verm, aankomst Laatste bericht Alkmaar Altona Audun Alcinous Agamennon Amazone Baarn Bodegraven Bennekom Britsum Britsh Lord Botilia Russ Caducens Cottica Consul Hintz Ceres C. T. Boe Cordillara Corinia Danaos Delfland Eurymedon Elna Eurybates Feodosia Flandria Godfried Bueren Gunniel Gera Hermes Hercules Hebe Ido Ioannis m. Embericos Juno (Ned.) Jonge Anthony Jupiter Medon Msnes Maasland M. v. St, Aldegonde Maaskerk Maurita Maroula Maas Maud Martha Euss I Munkfors Mars Naumburg Ouderkerk 0:bur Oswail Ocidvar Paelau Laut Rondo Rail a Rhenania Rapid Soee Selene Sy;;a Sa'a'tangka Sch.e Tawali Trave Thuban Tiberius Trier Titus Triton (Ned.) Uc kerm ark Venus Vardvik Chili Ned.-Indië Mesane Batavia Calamata Kopenhagen Chili Chili Chili Buenos Aires Abadan Trangsund Ned.-Indië West-Indië Sundsvall Bourgas Constantza West-Indië Pt. Talbot Bourgas West-Afrika Batavia Sundsvall Batavia West-Indië Buenos Aires Lulea (v. IJmuiden) Borga Ned.-Indië Bourgas Houston Barcelona Ornskoldsvik Buenos Aires Midd Zee Genua Afchangel Batavia Ned.-Indië Santa Fé Batavia West-Afrika Archangel Aires Kemi Hernörand Trangsund Ikoghall Hamburg Ted.-Indië pan Abö changel Onega Batavia Igarka Constantza Danzig irns West-Indië Archangel Constantza Pt. Arthur Ned.-Indië Uleaborg Batavia Japan Archangel (v. Ve!:en) Izmir Japan Palermo Hamburg Ned.-Indië Venetië Archangel Archangel (v. Velsen) Waal kerk Japan 18 Nov. 11 Oct. van Colombo Water.andBu&nc- Aires 20 Oct. 12 Oct. van Las Palmas 19 Oct. 19 Oct. 2 Nov. 18 ct. 24 Oct. 20 Oct. 26 Oct. 17 Oct. 4 Nov. 23 Oct. heden 15 Nov. 25 Oct. 3 Nov. heden 24 Oct. 11 Nov. 19 Oct. 28 Oct. 28 Oct. 20 Oct. 16 Oct. 29 Oct. 19 Oct. 23 Oct. 23 Oct. 24 Oct. 23 Oct. 23 Oct. 13 Nov. 31 Oct. 18 Oct. 17 Oct. 15 Oct. 16 Oct. 18 Oct. heden 19 Oct. 9 Nov. 15 Nov. 16 Oct. 20 Oct. 20 Oct. 7 Nov. heden 20 Oct. 17 Oct. heden 21 Oct. 25 Oct. 14 Nov. 20 Oct. 27 Oct. 12 Nov. 18 Oct. 22 Oct. 6 Dec. 2 Nov. 2 Nov. 13 Oct. te Hamburg 16 Oct. van Ouessant in lading 16 Oct. van Pt. Said 13 Oct. van Gibraltar 16 Oct. te Gdynia 16 Oct. te Antwerpen 14 Oct. van Cristobal 13 Oct. van Antofagasta 9 Oct. van Vincent 13 Oct. van Perim 11 Oct. vertrokken 4 Oct. van Semarang 15 Oct. van Madeira 10 Oct. van Umea 16 Oct. van Cavalla. 11 Oct. van Stamboul 16 Oct. van Colon. 15 Oct. vertrokken 8 Oct. van Stamboul 15 Oct. te Duala 11 Oct. van Belawan 13 Oct. vertrokken in lading 10 Oct. van La Guayra 15 Oct. van Fern. Noronha 14 Oct. vertrokken 10 Oct. vertrokken 11 Oct. van Macassar 16 Oct. van Malta 4 Oct. van Lake Charles. 14 Oct. i Lissabon 18 Sept. te Kalmar 27 Sept. vertrokken 17 Oct. van Gibraltar 16 Oct. te Torrevieja 14 Oct. vertrokken 17 Oct. van Gibraltar 16 Oct. van Marseille 11 Oct. van San Pedro 11 Oct. van Colombo 16 Oct. van Quessant 7 Oct. van Archangel in lading 9 Oct. vertrokken 10 Oct. vertrokken 13 October vertrokken 13 Oct. vertrokken 18 Oct. vertrokken. 15 Oct. van Aden. 2 Oct. van Tientsin 10 Oct. vertrokken 10 Oct. vertrokken 10 Oct. vertrokken 17 Oct. van Colombo. 27 Sept. vertrokken.' 13 Oct. van Gibraltar 13 Oct. vertrokken 14 Oct. vertrokken 14 Oct. van Demerara in lading 14 Oct. van Gibraltar 7 Oct, vertrokken 14 Oct. van Batavia 14 Oct. vertrokken 15 Oct. van Port Said 9 Oct. van Hongkong 5 Oct. vertrokken 16 Oct. van Gibraltar 11 ct. van Yokohama 14 Oct. vertrokken 17 Oct. te Rouaan 12 Oct. van Colombo/ 14 Oct. te Calamata in lading 15 Oct. vertrokken Hoogovens Visschersharen VISSCHERÏJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Fr. Astrée Caen No. m.s. Höiaas Porsgrunn erts ijs EIGENAARDIG SCHEEFSVERLIES Het Duitsche stoomschip Renate, dat bij de Hoogovens ijzer geladen had voor Skuru iZweden) en Wasklot (Finland) is op 25 Juli van het vorig jaar nabij het eiland Gotland in de Oostzee op onverklaarbare wijze gezon ken. Dezer dagen heeft het Seeamt te Ham burg voor de défde maal deze zaak be handeld. Uit het ingesteld onderzoek bleek, dat het schip op den vorengenoemden datum plotse ling ergens op stiet en zooveel water binnen kreeg dat het zonk, ofschoon alle pompen in het werk werden gesteld. Eén der matrozen verklaarde na het stooten luchtbellen in het water gezien te hebben, waardoor het vermoeden ontstond dat men met een duikboot in aanvaring was geweest. Dit bleek niet het geval geweest te zijn, waarop men aannam dat het schip op een onder water drijvend wrak had gestooten. Dit werd evenwel door de Zweedsche loodsen in twijfel getrokken, want men heeft in weer wil van alle nauwkeurige onderzoekingen geen wrak kunnen ontdekken. Eerst een uur na het ongeval commandeer de de kapitein één der stuurlieden om in het ruim een onderzoek in te stellen; deze stuur man ontdekte dat het water in het ruim drong onder den mastkoker. Tot een uitspraak kwam het Seeamt nog niet; alleen werd geconstateerd, dat een an der stoomschip van dezelfde reedrij reds eer der onder vrijwel gelijke omstandigheden was verloren gegaan. De machinist van de Renate was al vroeger in functie geweest op een an der verloren gegaan stoomschip. „Net aangekomen?" vroeg de rechter. „Een uur in de stad geweest", antwoordde Norton. Hij wierp een onderzoekenden blik op Hol lis, dien de jongeman kalm beantwoordde. De gedachte schoot door Hollis' brein dat het rijtuigje, dat hij voor een winkel had zien staan toen hij het station verliet, van Norton geweest moest zijn. Naar nu sprak Norton weer en Hollis luisterde. „Ging naar het Model, om mijn vriend Red Eggers op te zoeken", vertelde Norton met een breeden glimlach. „Dezelfde oude bende Dunlavey, Ajuma Ed, Ten Spot, Greasy de meesten van dien troep, die ons hier het leven interessant maken." Bij het noemen van „Ajuma Ed" keek Hol lis op. Dat was de naam van den tweeden man, dien hij neergeslagen had in die zaak bij de Model-Herberg. Hij vroeg zich af, of Norton het wist. Hij herinnerde zich niet, dat hij den laatsten gezien had onder de man nen, die hem omringd hadden in de ruimte tusschen de twee gebouwen. Maar de rechter stelde hem nu aan Norton voor en hij stond op, hield de hand van den laatste in de zijne en ontmoette openhartig zijn onderzoeken den blik. Hij merkte, dat de opzichter even lang was als hij; inderdaad, Hollis on dek te, dat hij zelfs nog iets omhoog moest kijken, om den kalmen blik van Norton op te vangen. Norton glimlachte eigenaardig; er was een yriendelijke uitdrukking in zijn oogen, maar deze was vermengd met een gereserveerden, taxeerenden, onderzoekenden gloed, die een glimlach te voorschijn riep op Hollis' lip pen. „Jij bent dus de jongen van Jim Hollis?" zei Norton. „Mijn nieuwen baas?" Hij grinnikte, blijkbaar bereid om meer dan hal verwege te komen om vriendschap te sluiten met zijn „nieuwen baas". „Ik denk wel niet, dat je erg ingenomen zult zijn met dit land voor zoover je dit gezien hebt?" „Ik ben gewoon om bezig te zijn", lachte Hollis, „en ik denk dat het hier tamelijk ver velend is". Norton's oogleden knipten. Opzettelijk gaf hij den rechter een knipoogje, zorgvuldig zijn gelaat zoo houdende, dat Hollis het niet zien kon. „Zoo, je zoekt dus bezigheid?" zei hij tegen Hollis met ernstige stem. „Misschien gaat het mij niet aan', vervolgde hij, met glinste rende oogen. „maar ik vraag je toch, of je in dit land denkt te blijven en de rancho van je vader en zijn courant aan te hou den?" (Wordt vervolgd) r EEN MOEILIJKE REDDING. Het Noorsche stoomschip „Haugland" (in 1896 gebouwd en 3153 ton bruto groot), dat op weg was van Rotterdam naar Archangel, verkeerde gisteren ter hoogte van Kola in nood. Tijdens den zwaren storm, welke uit het N.W. woei, was ml. plotseling de schroefas in den schroefkoker gebroken, zoodat het spoedig hulpeloos ronddreef en noodseinen uitzond. Een tweetal Engelsche trawlers werd hierdoor op de Haugland opmerkzaam gemaakt en zette koers naar de vermoedelijke positie. Een ervan wist een sleeptros op het in nood verkeerend schip over te krijgen, wat een- uiterst moeilijk en gevaarlijk karwei was. De noorsche kapitein wenschte naar Moermansk gesleept te worden en zoo werd ook beslo ten. Nauwelijks was de trawler sleepende en door den andere geconvoyeerd of de sleeptros brak, en dit geschiedde niet ééns, doch door de kracht der woedende elementen, meerdere malen, zoodat de ass is toerende trawler wel dra door zijn trossen heen was en het schip hulpeloos moest laten drijven. De Haugland dreef steeds meer en meer naar de kust, zoodat de bemanning, angsti; geworden voor het dreigend gevaar, door sei nen te kennen gaf( dat zij het schip verlaten wilde. Zij streken de hun nog restende scheepsboot en vertrouwden zich aan de ko kende zee toe. Nu kwam de tot nog toe steeds afzijdig gebleven tweede trawler Goth te hulp en de 29 opvarenden gingen aan boord van het te Kuil thuisbehoorend visschersvaartuig over, welke hen veilig te Vardö aan land bracht. Men veronderstelt, dat het verlaten schip vermoedelijk in de Motekafjord op strand ge dreven is. IJSAANVOOIt. Met een lading ijs voor de inkoopcombinatie van Noorsch natuurijs is het Noorsche motor schip Höiaas van Porsgrunn in de Visschers- haven aangekomen. DE VISCHOMZET IN OSTENDE. De vorige week kwamen te Ostende binnen ca. 80 motorschepen en 5 stoomtrawlers met over het algemeen middelmatige vangsten. De aangevoerde visch kwam in hoofdzaak van de Witte Bank, de Moray Firth, Usland en het Kanaal. De omzet bedroeg 1.038.848 fr. Bijzonder hc^ge besommingen werden niet gemaakt. Aan den top stond een stoomtrawler van de Smalls met 40.000 fr. in 13 dagen. Een IJs lander de O 80 besom-de na een reis van 22 dagen slechts 36.0-00 fr. VISCHMARKT TE BRUSSEL 50 JAAR. De vischmarkt te Brussel, waaraan zoovele IJmuidensche exporteurs tal van herinnerin gen, zij het niet alle prettige, hebben, bestaat binnenkort 50 jaar. Deze gedenkwaardige beurtenis zal op Belgische wijze feestelijk worden herdacht. De feesten beginnen Zater dag 21 October a.s. met de inwijding van de e.-ectrische verlichting en duren tot Maandag 30 October, op welken dag ze met een groot vuurwerk en een illuminatie van de wijk waarin de markt is gelegen, gesloten worden. Er zullen tijdens de feestdagen tal van con certen gegeven worden, verder poupulaire bals in de markt, basketball tournooïen enz. Ver der zal men op eenige dagen gratis visch kun nen eten. HET BRITSCHE REDDÏNGSWEZEN IN SEPTEMBER. Gedurende de maand September hebben Britsche reddingbooten dertig keer hulp ver leend aan in noodverkeeren.de schepen. Er werden 42 menschenlevens gered. De Royal National Lifeboat Institution be taalde de vorige maand 776 uit voor bewe zen diensten,schadevergoedingen aan ge kwetsten en betalingen aan achtergebleven familieleden van omgekomen redders. NAAR ZEE. De motorloggers Maarten Barnardus Cornelis de Boer, beide van de Vem, zijn weer naar zee vertrokken. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Woensdag 18 October 193-1 radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Sclieveningen-Radio. Baloeran, Cottica, Crijnssen, Dempo, Flan dria, Jndrapoera, Joh. v. Ol-denbarnevelt, Kota Gede, Kota Nopan, Kota Tjandi, Marn. v. St. Aldegonde, Orania, Stuyvesant, Zee- landia. Bij verzending van een radio-telegram via Seheveningepgpdio bedragen de totale kos ten 44 cents per woord. Aangekomen. 17 October: Venezuela ss. West-Indië Wallonia s.s. Gothenburg Juno s.s. Danzig Rhenania s.s. Danzig Maas s.s. Kemi 18 October: Altona s.s. Macassar Osbur s.s. Abö Gunnel s.s. Borga Maud Hernösand Bot-illa Russ s.s Trangsund Thuban s.s. Archangel Vertrokken. 17 October: Vanzetti s.s. Hamburg Gapern s.s. Kristinehamn Gianna M. s.s. Ertvelde Ulrik Holm s.s. Newcastle Triton s.s. Rotterdam Mavis s.s. Londen Rijnstroom s.s. Huil Vliestroom s.s. Leith Bussum s.s. Leningrad Onyx s.s. Bremen Lingestroom s.s. Londen Osric s.s. Antwerpen. 18 October: St. Annaland s.s. New Castle Astrée s.s. Rotterdam Britanica s.s. Havre Wieringen s.s. Rotterdam MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.75—f 0.45 Griet per 50 K.G. f 33—f 20 Tongen per K.G. f 1.50f 1.05 Middelschol per 50 K.G. f 30—f 27 Zetschol per 59 K.G. f 34f 22 Kleine schol per 50 K.G. f 28f 6 Schar per 50 K.G. f 12f 8 Rog per 20 stuks f 14-f 12.50 Vleet per stuk f 1.40 Kleine poon per 50 K.G. f 0j—f 5.50 Middelschelvisch per 50 K.G. f 43—f 30 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 27.50 f 15 Kleine schelviseh per 50 K.G. f 18f 5.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 78f 42 Gullen per 50 K.G. (groote) f 20—f 12.50 Gullen per 50 K.G. (kleine) f 16f 3 Leng per stuk f 1.16 Heilbot per K.G. f 1.10—f 0.90 Wijting per 50 K.C-. f 6.10—f 3.60 Koolvisch per stuk f 1f 0.19 Makreel per 50 K.G. f 11f 3.20 Idem per kist f 7.50f 6.50 Klein middelhake per 50 K.G. f 43 Kleine hake per 50 K.G. f 27.50f 26 BESOMMINGEN. Trawlers: Claesje Ro 46, 805 manden f 3960 Alma Um. 44, 310 manden f 2490 Derika 7 IJm. 417, 345 manden f 3400 Ewalt IJm. 48 250 manden f 2450 En vant IJm. 8. 559 manden f 2430 Protinus IJm. 85 245 manden f 2450 Neptunus IJm. 87. 100 manden f 1810 IJszee, IJm. 167, 300 manden f 2240 Roode Zee IJm. 41, 110 manden f 1770 Limburgia IJm. 54, 710 manden f 2840 Gezina Catherina IJm. 50 90 manden i 1650 Perseus IJm. 45, 100 manden f 1470 Amstelstroom IJm. 91 200 manden f 1580. Proef II Um. 24 230 manden f 2130 Zeehond IJm. 70 100 manden f 2110. Maria Elisabeth IJm. 14. 130 manden f 1790 Raaf IJm. 432 110 manden f 2010. Walrus IJm. 28 135 manden f 1760 Kotter: MD 383 f 1150. Loggers: KW 162 f 540, KW 3 f 540. Pekelharing: KW 52 f 673 (ged. lading). IJMUIDEN VERKEERS - ONGEVAL. Dinsdagmorgen constateerde een agent van politie, dat een vrachtauto toebehoo- rende aan de Melkinrichting van S. aan den Wijk aan Zeeërweg per ongeluk een ijzeren hekje stukreed, staande om het grasgazon aan den Wijk aan Zeeërweg. De oorzaak hier van was, dat het touw geraakte in de as van het linker voorwiel, waardoor de auto onbestuurbaar werd. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. VERNIELING. Dinsdagavond werd door de firma S., aan de Kanaalstraat politie-assistentie gevraagd omdat door een jongen een étalag'eruit was gebroken. Een agent van politie bracht kort daarop een jongen naar het bureau, die ver dacht werd zich hieraan te hebben schuldig gemaakt. Het is de 17-jarige K. wonende al hier, die na verhoord te zijn werd heengezon den. ONDER DE DAKEN VAN PARIJS. Donderdagavond komt het Vereenigd Am- sterdamsch Tooneel een enkede voorstelling geven van het successtuk „Onder de daken van Parijs" de bekende radiozanger Arnold Stanofsky zingt den bekenden schlager ,Sous 1-es toits de Paris". V-erder treden in dit stuk op Berry Kievits, Betty v. d. Heuvel, Bi got Eggers, G. Bouwmeester, W. Mulve enz. DS. TEEUWEN TE HEERDE BEROEPEN. Naar wij vernemen heeft Ds. Chr. W. J. Teeuwen predikant bij de Gereformeerde kerk IJmuiden-Oost, een beroep ontvangen van de Gereformeerde Kerk te Heerde (Gld.) SCHIETOEFENINGEN B. V. L. De plaatselijken afdeeling IJmuiden van den Bijzonderen Vrijwillige Landstorm zal Donderdag 26 October a.s. een begin maken, met hare jaarlijksche zesweeksche schiet oefeningen. De laatste week is er wedstrijd om prijzen, waarvan de uitreiking plaats heeft in de zaal van Eynthoven op Donderdag 30 November a.s. BEVERWIJK ORGANISATIE VOOR JONGE MIDDEN STANDERS. Dinsdagavond werd in het K. S. A.-gebouw een vergadering gehouden, georganiseerd door de R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", om te komen tot oprichting van een R.-K. organisatie voor jonge middenstanders. De voorzitter van de Hanze, de heer N. J. Out, verwelkomde de niet zeer talrijke aanwezige jonge middenstanders, waarna de heer Lo- man een inleiding hield over de beteekenis van het organiseeren in het algemeen en v?,n de jonge R.-K. middenstanders in het bij zonder. Spreker betoogde, dat het de bedoe ling is in deze organisatie van de jonge mid denstanders mannen van karakter te vor men door het ontwikkelen van den gods dienstzin, het houden van cursussen, het be vorderen van algemeene ontwikkeling. Spre ker wekte allen op om als pioniers werkzaam te zijn en in eigen kring de jonge midden standers aan te sporen op de volgende ver gadering aanwezig te zijn. Rector Timp uit Haarlem heeft vervolgens een toelichting gegeven en daarbij o.a. mede- edeeld, dat de jongelui van bun 15de tot hun 18de jaar aspirantleden zijn, waarna zij als volwaardig lid deel van de organisatie uit maken. Het lidmaatschap voor de jonge mid denstanders houdt op wanneer zij een zelf standige positie innemen of een huwelijk aangaan. Aan een voorloopig bestuur werd de taak opgedragen om de propaganda ter hand te nemen voor de over eenige weken te houden vervolgvergadering, waarin tot definitieve oprichting zal worden overgegaan. In het voorloopig bestuur hebben zitting genomen de beeren H. Kochx, Niesten, Meijer en Lan- gendijk. meldt barometerstand 767.m.M. 736.8 m.M. fe Hoogste München. Laagste barometerstand Reikjavik. en voorspelt: zwakkenl tot matigen, Zuidelijken tot Oos- telijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig 0f geen regen. Mogelijk nachtvorst. Wehii» verandering in temperatuur overdag. Thermometer Hoogste gisteren 54 p. Laagste heden nacht. 48 f'. Hoogste heden 50 p' Opgaaf MAGAZIJN T BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83 - IJmuiden. HOOG water te IJMUIDEN Donderdag v.m. 2.44 uur; n.m. 3.01 uur. Vrijdag v.m. 3.18 uur; n.m. 3.37 uur.' Zaterdag v.m. 3.56 uur; n.m. 4.16 uur! Ruim volteekend! Naar wij vernemen is de tweede 4 pet. Ne derlandsche staatsleening 1933, waarvan het prospectus vorige week verscheen, ruim vol teekend, zoodat bij de toewijzing eenige korting zal moeten worden toegepast. UIT HAARLEM NACHTELIJKE BRAND IN DE DOELSTRAAT. BOVENVERDIEPING VAN EEN HOEKHUIS UITGEBRAND. HET RAADSEL-v. d. LUBBE. MR. G. T. J. DE JONGH NAAR BERLIJN. Wij vernemen dat mr. G. T. J. de Jongh, tot voor kort kinderrechter te Amsterdam en een der grootste deskundigen in ons land ten aanzien van jeugdige misdadigers, zich eerstdaags naar Berlijn zal begeven met de bedoeling, met Marinus v. d. Lubbe in con tact te komen en het proces inzake den Rijksdagbrand bij te wenen. Mr. de Jongh heeft zich tot mr. B. W. Stomps gewend om zich op de hoogte te stellen van verschillende omstandigheden. De werkzaamheden in vollen gang Twee meldingen bereikten hedennacht omstreeks half vier achter elkaar de sein- zaal van de brandweer. Beide berichtten dat er brand woedde in de Doelstraat, zoordat men zich erop kon voorbereiden dat er een brand was van eenig belang. Inderdaad sloegen de vlammen reeds naar buiten, toen de brandweer eenigen tijd later de Doelstraat binnensnelde. Als een fakkel brandde de eerste verdieping van het huis dat het nummer 28 draagt, een hoekhuis, waar de niet zeer krachtige wind, van twee zijden vrij speling had. De bewoners, de familie J. Wijkhuizen, die uit zeven personen bestaat, vluchtten haas tig, nadat zij van het noodige waren voorzien. Zij waren door de rook gewekt. Het vuur had spoedig zoo groote afmeting aangenomen, dat zij slechts aan lijfsbehoud konden denken. Bij bloedverwanten die in de buurt wonen, hebben zij toen onderdak gezocht. De hitte die het vuur ontwikkelde was niet gering: aan de overzijde blakerde de verf en een sigarenwinkel, en de groote spiegelruit van de étalage barstte in een hoek. Er was sprake van een portefeuille met f 6OO die in de linnenkast zou liggen, en alle verbrande papieren die met schoppen van de eerste verdieping op straat werden geworpen, werden nauwkeurig aan een on derzoek onderworpen om te voorkomen dat de bankbiljetten als waardeloos brandpro- duct zouden worden aangezien. Niets is ech ter gevonden dan een kistje met eenig zilvergeld. Verbogen was de deksel en ver bogen de wanden. De twee stralen waarmede de brandweer tegen het vuur ten strijde trok, hadden na eenigen tijd de overwinning niet twijfel achtig meer doen schijnen, en na ruim een half uur was er van uitbreidingsgevaar geen sprake meer. De benedenverdieping is in beslag ge nomen door de groentenzaak van den heer Wijkhuizen. Het vuur heeft hier nagenoeg niets beschadigd, doch het water dat door siepelde eerst, en doorstroomde later, heeft wel een en ander aantast. Later in den nacht kwam de eigenaar het blusschingaweg nog gade slaan, doch het pleit was toen reeds beslecht. Boven is alles uitgebrand en beneden is er groote water schade. De verzekering zal dit echter voor haar rekening nemen. De bewoner meent dat fonken uit het for nuis aan den brand schuldig zijn, of dat kleedingstukken te dicht bij dit fornuis heb ben gehangen. De roode kater van de overburen kreet voortdurend zijn krijten uit op den rand van het dak en trotseerde met zijn staart de regenvlagen. Hij en de brand vormden de onderwerpen van het gesprek der uit hun slaap gewekte Doelstraat- en buurtbewoners. Om vijf uur precies liep de wekker af in de nu totaal uitgebrande en gesloopte voor kamer op de eerste verdieping en een kwar tier later waren de brandweerauto's weer in de garage.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6