het belangrijkste nieuws Frankrijk. HET BRANDPROCES TE BERLIJN. België. Oostenrijk. STATEN-CENERAAL. VEREENVOUDIGING BIJ DE SOCIALE VERZEKERING. Hef Belgische kabinet bijeen. Regeering zal hef wetsontwerp voor het uniformverbod vandaag bij de Kamer indienen. Rechten op de invoering van steenkool. Naar het einde van het mijnconflict. Ifaiiaansche bemiddeling voor een bijeenkomst van Engeland, Frankrijk, Duitschland en Italië? BELGIë. Woensdagmiddag hebben de Belgische mi nisters een belangrijken kabinetsraad gehou den. Eerst werd een bespreking gevoerd over het wetsontwerp, waarbij het dragen van uniformen door politieke organisaties wordt verboden. De tekst daarvan werd goedgekeurd en zal vanmiddag in de Kamer worden ingediend. De ministers hebben besloten het verbod om op 12 November te Malmédy een socialisti- j betooging te houden te laten be staan. Vervolgens heeft de raad van ministers een overeenkomst goedgekeurd met de mijndirec- teuren, volgens welke een recht van tien franken per ton zal worden geheven op den invoer van steenkolen. Deze regeling geldt tot 31 December 1933. Als gevolg hiervan zullen de werkgevers de loonovereenkomsben niet opzeggen. De prij zen der kolen zullen niet worden verhoogd. De gemengde commissie der mijnen zal Don derdagmiddag vergaderen om kennis te ne men van deze overeenkomst, waardoor het stakingsgevaar is geweken. ITALIë. De uit Rome ontvangen berichten volgens welke Italiaansche regeeringskringen een le vendige diplomatieke activiteit ontwikkelen, om reeds in de naaste toekomst een bij eenkomst tusschen de vier groote Europee- sche mogendheden, Engeland, Frankrijk, Duitschland en Italië tot stand te brengen, hebben hier groot opzien gebaard. De Fran- sche regeering zou aan een zoodanige vier- mogendheden conferentie deelnemen, wan neer de door het uittreden van Duitschland uit den Volkenbond geschapen internationa- toestand op de conferentie behandeld zou worden. Daarentegen zou de Franschc regeering weigeren deel te nemen aan een vier mog end heden confer entiewelke uitslui tend de regeling der ontwapeningskwestie tot onderwerp zou hebben. Er wordt niet verwacht, dat de Amerikaan- che delegatie aan een dergelijke conferentie ral deelnemen, aangezien volgens de laatste officieele verklaringen van Norman Davis de Amerikaansche regeering eerst een regeling der kopende kwesties door de Europeesche mogendheden onderling wenscht en een be handeling van de als zuiver Europeesche pro blemen beschouwde actueele kwesties pro beert te vermijden. In Volkenbondskringen zijn tot nu toe nog geen officieele mededeelingen van Italiaan sche zijde ontvangen. Directe onderhandelingen met Hitier door Daladier afgeslagen? Tot dusver heeft de rede van Daladier nog maar weinig commentaar uitgelokt. Men is, zoo meldt Reuter uit Parijs, vooral onder den indruk van het feit, dat Daladier onomwon den de uitnoodiging van Hitier om directe Fransch-Duitsche onderhandelingen te be ginnen, van de hand heeft gewezen. Nationalisatie van den wapenverkoop Reuter seint uit Parijs, dat de financieele Kamercommissie, die zooals bekend, op het oogenblik aan het beraadsdagen is over de Dinsdag door Daladier ingediende finan cieele saneeringswetten, met 22 tegen 9 stem men, met 5 stemonthoudingen een amende ment heeft aangenomen van den socialisti- schen afgevaardigde Léon Blum, waarin na tionalisatie van de industrie en van den ver koop van oorlogswapenen wordt voorge steld. De regeering moet volgens dit amen dement dit monopolie invoeren binnen den zelfden tijd als de z.g. proeftijd voorschrijft waartoe te Genève besloten zal worden. Kamercommissie acht het pact van vier niet meer bruikbaar. Reuter meldt, dat de Fransche Kamer commissie voor buitenlandsche zaken op de bijeenkomst van gisteren eenstemmig van meening was, dat het vier mogendheden ver drag door de handeling van Duitschland niet meer toepasselijk was. Zij besloot mi nister Paul-Boncour te hooren over de eischen van Duitschland betreffende het Saargebied. Duitschland. Hitler's voorgangers hadden de „Genève-ziekte" Rijkskanselier Adolf Hitler heeft op den Leidersdag van de N.S.D.A.P. in de groote van den Pruisischen Landdag een rede gehouden, waarin hij zich in de eerste plaats met de buitenlandsche situatie bezighield, welke in nauwe samenhang staat met de bin- nenlandsche politiek. t Hitier zei o.a., dat samenwerking in de in ternationale conferentie niet mogelijk is voor gelijkgerechtigdheid is toegestaan. Zijn v°organgers leden aan de Genève-ziekte; zij "aren pessimist voor het volk en optimist voor Genève en Volkenbond. Hitler is juist het tegenovergestelde. Duitschland wil den vrede, doch wij laten ons niet langer be handelen als een mogendheid van den twee den rang. Zoolang het geen gelijkgerechtigd heid heeft verkregen, is het niet bei-eid aan een conferentie deel te nemen of in een bond te treden of aan een conventie deel te nemen, of ook maar iets te onderteekenen. Over de verkiezingspropaganda zei Hitier dat het land deze weken in volkomen ernst zal verkeeren. De geestdrift is niet opgebouwd op een oppervlakkige hoera-stemming, doch op het bewustzijn van het recht. De houding van het volk berust op het vertrouwen in de leiders. Ieder nationaal-socialist moet weten, dat hij een verantwoordelijke taak heeft. Hit- Ier rekent er op, dat het volk op 12 Novem ber zijn vertrouwen in de leiding zal uitspre ken. De vergadering besloot daarna met een Sieg Heil op den leider. Wordt Hitier minister van Buitenlandsche Zaken? De „Matin" bevat een bericht uit Berlijn, volgens hetwelk er belangrijke wijzigingen te wachten zouden zijn in het Duitsche rijks kabinet. dat Hitier wil reconstrueeren tot een volkomen nationaal-socialistisch ministerie. Na de verkiezingen van November zou Hit- Ier zelf de portefeuille van Buitenlandsche Zaken overnemen van baron von Neürath, die thans de buitenlandsche politiek leidt. (Tel.) Verklaringen over de bewaking van Goering's huis. Een getuige, die Popof meent te herkennen. Dinaso-actie in Oost- Vlaanderen verboden. Uit Gent wordt aan het Alg. Handelsblad gemeld, dat de gouverneur van de provincie Oost-Vlaanderen een decreet heeft uitge vaardigd waarbij den Dinaso's (Dietsch Na tionaal Solidaristen) iedere manifestatie al dan niet in uniform onder bedreiging met strenge straffen wordt verboden. Terroristische actie duurt voort. Woensdag is uit Graz (Stiermarken) ge meld, dat aldaar in een gang van het ge meentehuis een helsche machine tot ontplof fing is gebracht, waardoor eenige materieele schade is aangericht. Het onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat gebruik is ge maakt van een lont, welks verbranden onge veer drie minuten duurde. De politie, welke direct een vervolging inzette, heeft geen ver dachte personen kunnen ontdekken. Engi Geen verdere stappen inzake de ontwapeningskwestie. Het Engelsche kabinet heeft gisteren een zitting gehouden, welke 2 uur en een kwar tier heeft geduurd. De minister van Buiten landsche Zaken, Sir John Simon, heeft rap port uitgebracht over de ontwapeningsbespre- kingen. In kabinetskringen overheerschte de meening, dat het op het oogenblik geen doel heeft, verdere stappen in deze aangelegen heid te nemen. Op wensch van den koning heeft Sir John Simon zich Woensdagmiddag naar het kasteel Sandringham begeven, om daar den koning rapport uit te brengen over den stand der ontwapeningsonderhandelingen en de daar mede in verband staande gebeurtenissen. China. Na de pauze in de gisteren gehouden zit ting van het proces inzake den rijksdagbrand gedurende welke de onderaardsche gang nauwkeurig werd bezichtigd waarbij werd geconstateerd dat zonder rumoer een man op kousen de gang niet door kon gaan werd getuige Adermann nogmaals gehoord over de z.g. stafwacht. Anti-.l'apansche demonstraties verboden. De Chineesche regeering heeft te Kanton en te Sjanghai alle anti-Japansche demon straties verboden. Russische consul door Mand- sjoerijsche troepen beschoten. De Russische consul-generaal te Charbin heeft bij de Mandsjoerijsche regeering gepro testeerd omdat de Russische consul te Po- granitsjnaja, Jegorow, bij hét oversteken van de grens door Mandsjoerijsche troepen is be schoten. De Mandsjoerijsche grensautoritei- ten verklaren met betrekking tot dit incident, dat de consul geprobeerd heeft, zonder zich te legitimeeren, de grens over te steken. Hier op heeft de grenswacht geschoten. De consul en diens metgezel beantwoordden dit vuur met revolverschoten. De aangelegenheid wordt onderzocht. Dr. Teichert verzoekt om nog een paar ge tuigen te hooren. Ook bestaat er verschil van meening hoe laat zich een en ander bij ingang II heeft af gespeeld. Waarschijnlijk zal het ongeveer 9.05 geweest zijn. Beklaagde Popof verklaart dat hij er voor zijn arrestatie geheel anders had uitgezien dan op den dag van de confrontatie met de getui gen. In de drie weken van zijn hechtenis had hij zeer onder griep en ernstige maagpijn te lijden gehad. In dien korten tijd had hij 5 tot 6 kg aan gewicht verloren. Popof wijst er verder op dat getuige Bogun over zijn (beklaagdes) hoofdbedekking vijf elkaar tegensprekende verklaringen heeft af gelegd. Op de vraag van den president of getuige Bogun naar aanleiding hiervan zijn verkla ring moet wijzigen of aanvullen antwoordde deze: „Neen". De president deelt daarop mede, dat ge tuige Thaler opnieuw zal worden gehoord. Popof verwijt getuige Bogun, dat hij on waarheid over zijn persoon heeft gesproken, tegen welke uitlating de president protes teert. Popof verzekert dan nogmaals zijn on schuld. Beklaagde Dimitrof stelt dan weer zijn ge wone vraag betreffende het behooren van ge tuige tot eenige partij. Bogun antwoordt, dat hij tot '27 behoord heeft tot de Duitsch-nationale bedrijfsgroep bij Siemens, echter geen lid van de partij was. Daarop wordt de zitting gesloten tot Vrijdag. Vandaag is er geen zitting. TWEEDE KAMER FRANSCHE REGEERING GAAT WERKLOOSHEID BESTRIJDEN. WERKVERSCHAFFINGSPLAN INGEDIEND. Diplomatieke actie tegen Rusland. Waarschijnlijk zal de Japansche regeering een diplomatieke actie beginnen wegens het feit, dat de Sovjetregeering thans een gedwon gen tarief voor valuta nl. twee yen 75 sen per dollar oplegt aan Japansche stoombooten bij het heffen van tonnengeld, loodsgelden en andere rechten in Sovjet Russische wateren in het Verre Oosten. De Japansche reedsrs- organisatie heeft onlangs in verband met deze aangelegenheid stappen gedaan bij de regeering. Goering. Getuige deelt mede, dat de president van den Rijksdag een stafwacht van ongeveer zes man had. Als minister-president Goering niet in de voorzitterswoning toefde, kwamen de leden der stafwacht ook niet op. Op den avond van den brand was Goering niet in de woning, dus was de stafwacht er ook niet Dr. Sack wijst op een te Londen afgelegde verklaring van den secretaris der sociaal democratische fractie, dr. Hertz, dat sedert Goering voorzitter van den Rijksdag was, in de ambtswoning steeds veel lieden in S.A. en S.S. uniformen in en uit gingen. Of deze S.A.-lieden persoonlijk wachtdienst deden in de voorzitterswoning, lijkt mij een vraag van gewicht. Getuige Adermann verklaart dit voor een leugen. Er is nog nooit een wacht van S.A. of S.S.-lieden in het huis van den president geweest. Wanneer er heeren in uniform kwamen, dan waren het bezoekers. De vraag van beklaagde Dimitrof, of het mogelijk is, dat niettegenstaande de bewa- kingsmaatregelen, vreemde personen onopge merkt door de onderaardsche gang konden komen, beantwoordt getuige ontkennend. Daarna werden twee portiers van het huis van den rijksdagpresident gehoord, die beiden verklaarden, dat 'er nooit een permanente S. S.-wacht van 30 man in het huis geweest. Er waren alleen dan S.S.-lieden als minister- persident Goering, als rijksdagpresident, be sprekingen hield. Nooit zijn er S.A.-lieden binnen geweest. Hierop werd getuige Weber gehoord, die als leider van een S.S.-commando steeds tot het gevolg van Goering behoort. Getuige verklaart, dat hij op 27 Februari dienst had in het ministerie van binnen- landsche zaken. Toen de minister-president tegen half tien bericht van den brand kreeg, heeft getuige hem onmiddellijk in een auto naar den Rijksdag gebracht. In den Rijksdag heeft kapitein Jakobi hem gelast om met drie Schupo-lieden de keldergang te door zoeken. Wij hadden in het huis van den president den sleutel gehaald en waren naar de gang gegaan. De toegang was gesloten en ook de deur tot het rijksdag gebouw. Niets bijzon ders was hem opgevallen. Dr. Sack wijst op een bewering in de bui tenlandsche pers, dat minister-president Goering op dien dag om zoo te zeggen werk loos in het ministerie had gezeten en slechts op het melden van den brand zat te wachten. Getuige Weber zegt, dat dit onwaar is. Deskundige dr. Schatz verklaart dat hij op zijn teenen de gang doorgeloopen is, en hoe wel hij zeer voorzichtig had geloopen, was er toch een hoorbaar geruisch geweest. Ingenieur Bogun vertelt daarop uitvoert wat hij gezien heeft. Toen ik bij ingang II kwam hoorde ik een geluid of iemand een deur wilde opentrekken Ik keek en zag een man met een glad gezicht en een donkere overjas, die uit de deur keek. Op dat oogenblik, misschien omdat hij mij zag, schrok hij en tuurde naar den kant van den „Tiergarten" naar twee vrouwen, die hem tegemoet kwamen. Ik meende te merken, dat deze beide vrouwen een handbeweging maak ten, alsof zij hem wenkten. Op dat oogenblik zette de man het op een loopen. Hij sprong de trap af en draafde in de rich ting van de Sieges Allee. De vrouwen keken nog vaak naar hem om en ook de man keek bij den lantaren op den hoek nog eens om. Ik liep in de richting van het gebouw van den generalen staf. Daar stonden een man in een lederen jekker en een vrouw, die naar het rijksdaggebouw keken. Ik hoorde de vrouw zeggen: „Kom mee, man, het zal een mooie geschiedenis worden". Overigens was in den geheelen omtrek niemand te zien. President; „Hoe stond het met het sluiter- van de voordeur?" Getuige: „De deur werd met een dubbelen slag dichtgetrokken. Een sluiten heb ik niet gehoord. Wij hebben destijds met de politie proeven met de deur genomen. Wanneer de deur van buiten wordt dicht getrokken, hoort men den dubbelen slag niet. Wanneer men ze echter van binnen dichtwerpt, hoort men een dubbelen slag. Toen ik, ging getuige voort, Popof bij de confrontatie zag, schrok ik even, want ik meende in hem den man te herken nen. Ik had dadelijk den indruk, dat zijn hou ding en manier van staan en loopen dezelfde waren. Ook de hoed was dezelfde. De moge lijkheid van een vergissing is echter niet uit gesloten". President: „Indien gij heden, lettende op alle omstandigheden, uw waarnemingen nog eens onder woorden moest brengen, hoe zoudt gij dan antwoorden op de vraag, of hij het was of niet?" Getuige: „Ik zou op dezelfde wijze moeten antwoorden als destijds". Er ontspint zich dan een lange discussie over tegenstrijdigheden in sommige getuigen verklaringen. PARIJS, 18 October (Reuter). Gister namiddag heeft Daladier in de Kamer een ontwerp ingediend tot werkverschaffing, dat voorziet in den aanleg van werken ten open bare nutte, welke werken verdeeld worden in vier gedeelten, elk van een jaar. De kosten daarvan bedragen ongeveer 14 milliard. PARIJS, 18 October (Reuter). Het gis teren door de regeering ingediende wets ontwerp tot werkverschaffing, omvat ook openbare werken, die deel uitmaakten van een vroeger regeeringsplan en thans zullen worden uitgevoerd. Het wetsontwerp bevat echter ook een aantal nieuwe werken, die ter bestrijding der werkloosheid zullen worden uitgevoerd. Deze werken zullen in de jaren 19341937 worden uitgevoerd. De kosten er van bedragen 24.5 milliard francs, waarvan 13milliard voor de dit jaar opgestelde plannen. „EERE DOLK" DER FASCISTISCHE PARTIJ VOOR RUDOLF HESS. BERLIJN. 18 October. De NSK meldt: De secretaris-generaal van de fascistische parti.i van Italië, Starace, heeft Maandag in het Bruine Huis te Munchen den plaatsvervan ger van den leider, Rudolf Hess, door den Italiaanschen consul-generaal te Munchen, minister Pittalis, de eeredolk der fascistische partij laten overhandigen. TW'NTIG MILLIOEN CHINEEZEN IN GEVAAR. Hongersnood tengevolge der overstroomingen. HULPVERSCHAFFING NIET MOGELIJK. MOSKOU. 18 Oct. (V.D.) Volgens een be richt van het Sovjet-Telegraaf agentschap wordt het stroomgebied van de Gele Rivier weer geteisterd door een reusachtige overstroo ming, die de groote overstrooming van 1931 nog overtreft. De nood der bevolking in het getroffen gebied is schrikwekkend. Het aantal slachtoffers kan nog niet bij benadering wor den vastgesteld. De ramp is bespoedigd door den langdurigen, ononderbroken regenval, waardoor uitgestrekte gebieden en groote ge deelten van verscheidene provincies in een on afzienbare watervlakte zijn herschapen. De bewoners, voor zoover zij het leven er niet bij hebben ingeschoten, hebben have en goed verloren. Er heerscht een vreeselijke hongers nood, waaronder minstens 20 millioen men- schen lijden. Tot nog toe was nog geen enkele vorm van hulpverschaffing mogelijk. STADSPLAN VAN DOETINCHEM GESCHONDEN. DE SLINGE GEDEMPT. Opnieuw is door demping een stad van ka rakteristieke architectuur beroofd. Te Doe- tinchem heeft men de Slinge, een beekje dat als stadsgracht langs de oude kom liep. dicht gegooid. De afwatering geschiedt nu door een riool naar den Ouden IJssel. De reden is, dat de gracht den laatsten tijd ver vuilde, en droog kwam te liggen. Men heeft nog getracht door een gemaal er weer water in te doen brengen, doch dit is mislukt, zoo dat er in dit geval niet veel anders dan dem ping scheen op te zitten. Er zal nu een weg voor snelverkeer op den vroegeren singel aan gelegd worden. OMZETBELASTING WOENSDAG IN DE EERSTE KAMER. Woensdag 25 October zal de Eerste Kamer het ontwerp-omzetbelasting behandelen. DR. BIEREMA VOORZITTER LIBERALE KAMERFRACTIE. De liberale Tweede Kamerfractie heeft dr. S. E. B. Bierema tot voorzitter gekozen in de vacature mr. H. J. Knottenbelt, die naar de Eerste Kamer is gegaan. UIT DE STAATSCOURANT. De Staatscourant bevat het Koninklijk Be sluit ter onteigening van dertien perceelen noodig voor den aanleg van een verkeerswe; op en bij de Gedempte Vijzelgracht te Amsterdam. Verzekeringsraad wordt opgeheven. De Tweede Kamer is vandaag haar werk zaamheden begonnen met aan haar agenda toe te voegen het wetsontwerp over de wij ziging van de ambtenarenwet het ontwerp dus, dat streeft naar wegneming van groote verschillen tusschen gemeentelijke en rijks- salarissen. Voorts zijn enkele kleine ontwerpjes aan vaard; noemen we de contingenteering van onderkleeding en 't voorbehoud der bevoegd heid tot toetreding tot het verdrag voor den leeftijd van kinderen, die in fabrieken en werkplaatsen wenschen te gaan arbeiden. Ook werd aanvaard de goedkeuring van een. serie internationale verdragen tot het bren gen van eenvormigheid in de wettelijke be palingen betreffende chèques. Men herinnert zich welicht nog, dat verle den jaar December een groot aantal afge vaardigden heeft gesproken over het wets ontwerp tot naasting van de spoorwegen Utrecht. Zwolle, Zwolle-Kampen, en Den Dolder-Baarn. Unisono klonken klachten, met het gevolg, dat minister Reymer zelf verzocht schorsing der beraadslagingen. Hetgeen toen geschiedde. Wat was het geval? Wanneer tot naasting van den spoorweg Zwolle-Kampen zou worden overgegaan, was daarvan ook het resultaat, dat de exploitatie van de tramlijn Zwolle-Blokzijl zou eindigen: de S.S. is daartoe niet verplicht wanneer de N.C.S. genaast wordt. De N.W.-hoek van Overijssel zou dan van zijn eenig verkeersmiddel beroofd worden. Dat was de hinderpaal van het vorig jaar. De straatweg nl. werd niet geschikt geacht voor autotractie. De evengenoemde tramlijn exploiteert met zeer groote nadeelen. De Kamer gevoelde zelf, dat zij daarom maar niet voortgaan kon met het afwijzen van het ontwerp. Toch wilde de Kamer zekerheid van verbinding. De straat weg noemde ze bij monde van de heeren Duymaer van Twist (a.-r.), van Dijk (a.-r.)t Ebèls (v.-d.), Krijger c.-h.). Engels (r.-k.), Zandt (St. G. en v. Kempen (lib.) volledig on voldoend, zeker bij slecht weer, nacht en ontij. Minister Kalff bleek een onderzoek in loco te hebben ingesteld en gekomen te zijn tot een minder sombere ervaring waarbij hij er met den heer van Braambeek (s.-d.) van zei, dat in het verkeer op dien weg niet met groote autobussen moest voorzien worden, maar met dikwijls heen en weer toerende kleinere wagens. Maar buitendien zegde de minister toe, dat hij het zijne zal doen om den weg te verbeteren. De Kamer was tevreden. Zij aanvaardde toen het ontwerp, al bleven er enkele onver- zoenlijken, die van den bewindsman hadden gewenscht dat hij tot opheffing van de tram lijn niet overging, vóór de weg doeltreffend was verbeterd en geschikt voor autotractie in vollen omvang. De Kamer nam zonder hoofdelijke stem ming aan het ontwerp-Verschuur (verdedigd door minister Slotemaker de Bruine), dat door vereenvoudiging van de organisatie der organen, belast met de uitvoering der sociale verzekering, op de uitvoeringsorganen wilde besparen. Tevens wenschte het- ontwerp te brengen een hechter organisch verband tus schen de Rijksverzekeringsbank en de Raden van Arbeid ten behoeve van eenheid in de uitvoering over heel het land der verzeke ringswetten en daarmede den weg tot meerdere decentralisatie te openen. Het reorganisatie-voorstel komt neer op de opheffing van den verzekeringsraad zijn taak wordt toevertrouwd aan de Rijksverze keringsbank op vereenvoudiging van de Raden van Arbeid door beperking van het aantal leden en ten slotte op het geven van de centrale leiding voor de uitvoering van de verzekeringswetten aan het bestuur van de Rijksverzekeringsbank. Het bestuur der R.V.B. staat thans machteloos tegenover opvattin gen van Raden van Arbeid, welke naar de overtuiging van dat bestuur de belangen der verzekeringsfondsen schaden. Door de aan vaarding van het reorganisatie-ontwerp zal er nu in de uitvoering dwingend eenheid kun nen geschapen worden, en schadelijke wets toepassingen vermeden. In tusschen: de Bank zal haar nieuwe bevoegdheid eerst mogen ge bruiken in geval van moeilijkheden, die niet langs den weg van overleg kunnen worden opgelost. Deze bevoegdheid achtte de regeering noo dig als een onmisbare voorwaarde voor ver dere decentralisatie van de uitvoering der verzekeringswetten Welnu de Kamer heeft de regeering gaarne medewerking gegeven bij het doen van deze reorganisatie-poging. De algemeene beschouwingen vroegen niet veel tijd. Dr. v. d. Tempel (s.-d.) informeerde of de ambtenaren van den Verzekeringsraad ook wachtgeld zouden krijgen en bij vacatures voorrang zouden hebben. Waarop de minister zelde dat zulks zeker het geval was. De heer Smeenk (a.-r.) zag door den meer deren Invloed van het centrale orgaan ^op de Paden van Arbeid weer iets afnemen van de toekomstgedachte, welke Talma verbonden had aan de Raden van Arbeid. Minister Slo temaker antwoordde, dat de gedachte thans werd nagestreefd door de wet op de bedrijfs organisatie. De heer Kuiper (r.-k.) maakte nog enkele opmerkingen over de unificatie der sociale verzekering maar daarop ging de bewinds man niet in. Want de unificatie was thans niet aan de orde. De heeren v. d. Tempel (s.-d.) en Kupers fv.-d.) hadden een zestal amendementen in gediend. Er werden er daarvan verwornen, andere werden weer teruggenomen, het meest belangriike nam de minister over. Tengevolge daarvan zal een Raad van Ar beid bestaan uit den voorzitter, twee werk gevers-leden, twee werknemers-leden, twee ninatsv. leden - werkgevers en twee ploatsv. leden-werknemers. T" h^t omwerp was ge regend op één van elke greep. Morgen de interpellatie-Kupers. INTIMUS.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3