HET NIEUWE AVONDBLAD Een nieuwe tol. JAARGANG NO. 300 MAANDAG 23 OCT. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig In de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 10Q.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5G00.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vtouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtTent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Het Bekraste Monument. Iemand heeft zijn naam gekrast in het monument op den afsluitdijk, en het is bo vendien bevuild met tabakspruimensap. De man die het monument van zijn belangrijken naam voorzien heeft woont in Delft, hetgeen hij er bij heeft gezet ter volledige voorlich ting van het nageslacht. Zijn tijdgenooten blijken zich de informatie evenwel ï-eeds ten nutte te maken, want hij is opgespoord en wordt vervolgd wegens monument-beschadi ging. Dit geval zal duizenden, die hun namen in boomeix, oriënteertafels op beroemde uit zichtpunten, herinneringsbanken e.d. gekrast hebben met onrust vervuld hébben. Mag het niet meer? Er zal toch geen terugwerkende kracht aan dit nieuwe politioneele optreden verleend worden? Ik geloof niet dat dit laatste gevaar hen bedreigt. Maar wel zullen zij voortaan de mo numenten moeten ontzien. En daar voel ik alles voor. Wat ter wereld zoovele lieden be zielt die overal hun namen of initialen ach terlaten is een der raadselen van dat ge compliceerdste aller wezens: den mensch. Vermaardheid wordt er niet mee verworven. Behalve misschienen dat is de ironie van dit geval: door dien heer uit Delft. Want zijn naam zal nu wel de eenige blijven op het monument van den Afsluitdijk, en toe komstige geslachten zullen daaruit afleiden dat hij iets heel bizonders geweest 'moet zijn. Het toevallige feit dat hij in Delft, de baker mat onzer ingenieurs, woont zal hem daarbij helpen. Onze nazaten anno 3000 zullen zich verwonderen over het feit dat er zooveel in de archieven te vinden is over dr. Lely, den minister die de Zuiderzee-drooglegging op touw zette, en geen woord over den man, wiens naam als eenige op het monument prijkt. Zij zullen, evenals alle generaties van Nederlanders steevast hebben gedaan, hun voorvaderen bezingen als „ontwoekeraars aan de baren" en hun kinderen laten leeren wie .ie kampioen-ontwoekeraars waren. Maar met dien ééne zullen zij geen raad weten, tot de een of andere geleerde historicus langs vele zijpaden tot een verkeerde slotsom zal komen, en hem een leven vol ontwoekering toedich ten. Ik geef hem inderdaad een kans op on sterfelijkheid. Heeft hij dit zelf ook overwogen, dan zal-ie tevreden de boete betalen, en van oordeel zijn dat zijn posthume roem niet duur gekocht is. Jammer genoeg kan men den mikker. of de mikkers, van 't tabafcs-pruimensap niet meer opsporen. De graveur-van-eigeii-naam is geen spe ciaal Hollandsch verschijnsel, maar de prui- mensap-sphwer wel. En als dit politioneele optreden beteekent, rilat men scherper wil gaan optreden tegen de baldadigheden, die nog altijd in ons land zoo ergerlijk veelvuldig zijn, dan verheug ik mij erin. Als het zich maar niet bepaalt tot zulke zeldzame kern punten als het monument op den afsluitdijk. Er is heel wat meer te doen. Politiemaatre gelen alleen helpen er ook niet voldoende te gen. Het is een stuk nationale opvoeding, dat altijd ontbroken heeft en dat „per campagne'' ter hand genomen en doorgezet zou moeten worden. Men zou vele kinderen, die men thans in ettelijke politieke richtingen tracht te sturen, hetgeen misschien niet zoo heel best- voor ze is, eerst eens kunnen leeren hoe zij zich in het openbaar te gedragen hebben. Men zou ze duidelijk kunnen maken dat het niet bij zonder flink is stokoude lieden met sneeuw ballen te gooien,- dat het geen bewondering verdient vuile taal uit te krijschen tegen vrouwen, dat er weinig heldenmoed noodig is om met steenen naar roeibooten of naar auto's te smijten en dan hard weg te loopen, en zoo meer. Als men hun dit leerde als kin deren, zouden zij het weten als zij volwassen waren. En het is hun makkelijker duidelijk te maken dan een politiek program, welk dan ook R. P. IJMUIDEN LOONSVERLAGING AMBTENAREN HOOGOVENBEDRIJF. Naar wij vernemen, zal met ingang van 1 December a.s. voor de ambtenaren van het Hoogovenbedrijf een loonsvei'laging van 4% v/orden ingevoerd. DEFECT STUURGEREI Het van Constantza komende Noorsche tankmotorschip Raoila kreeg buiten een de fect stuurgerei en is van de boei naar de sluis geassisteerd door de sleepbooten Nestor en Stentor. Van de sluis af is het door een tweetal sleepbooten van de firma Gebr. Goéd- hoop naar Amsterdam geholpen, omdat men aan boord slechts met de hand kon sturen. SCHEEPVAARTBEWEGING In de .afgeloopen week kwamen hier binnen fio stoomschepen en 11 motorschepen, teza men 76 schepen tegen 78 schepen in de wees tevoren. Naar zee vertrokken 76 stoomsche pen en 13 motorschepen, tezamen 89 schepen tegen 68 schepen in de voorafgaande week Uit en naar zee passeerden in de laatste week 165 schepen of 19 schepen meer dan in de voorlaatste week. IJZERVERSCHEPING Het Dultsche stoomschip Orlanda is van botterdam hier aangekomen om bij de Hoog ovens ijzer bij te laden voor een Oostzeehaven. MEYER HAMEL'S REVUE 1933. Na „Hallo Hierheen" van Rido en ,,'n Geel Bandje meneer" van Meyer Hamel thans „De Bilt seintvan Rido en Meyer Hamel te samen. De groote reputatie van beide auteurs als revue specialisten waarborgen een ongekend succes en terecht. „De Bilt seint heeft stermerderhand Nederland veroverd. Meer dan 6 maanden werd deze revue te Amsterdam en Rotterdam voor stampvolle zalen opge veerd. En dat in deze tijden De hoofdrollen zijn in handen van Henriette Davids, de populaire revuester. die in deze revue tevens haar 30-jai'ig tooneeljubileum vierde, en hier ter stede vooral bekeixd is uit de Bouwmeester revue, terwijl het de dii'ectie jelukt is de eei'ste revue-komiek van ons land Sylvain Poons „de populaii'e man" van Amster dam en Rotterdam aan het gezelschap te ver binden. Bij dit „koppel" waaraan Jan Blok als derde toegevoegd is, is het komische gedeelte in ver trouwde handen. Verder treden op Sophie Kohier en Ad. Wil- lebrandt die voor het vocale gedeelte zullen zoi-gen, Rika Davids, commère en Alex. Lu- dowski met zijn 12 girls. Als bijzondere attractie zal in deze revue op treden Tatjaixa Tamarova solo-danseres van de Kon. Vlaamsche Opera. Een schat van costuuins en décors vervaar digd op Nederlandsche ateliers naar modellen van Pascaud, Caston Zanel, Delattre en Max Weldy te Parijs, gedragen door de bloem der Hollandsche meisjes, schitterende lichteffecten (ontwerp Dennis Prosdy) en het orkest onder de beproefde leiding van den radio-kunste naar John Brookhouse Mac Carty, zullen U in vervoering brengen. Tienduizenden in den lande genoten reeds van de Revue „De Bilt seintdoor de drie radio-uitzendingen (een unicum). Thans bent U in de gelegenheid deze revue met eigen oogen te aanschouwen. Summa Summarum: een Nederlandsche revue, vervaardigd door Nederlandsche auteui's, gespeeld door Nederlandsche artisten en musici. Een Nederlandsche onderneming verdient den steun van alle Nederlanders. Wij zijn er van'overtuigd, dat, hetgeen proef ondervindelijk in Amsterdam en Rotterdam reeds gebleken is, door de samenwerking van Rido en Meyer Hamel, het succes van „Hallo Hierheen" en ,,'n Geel Bandje Meneer" ook te dezer stede in elk opzicht zal worderi over troffen. Wij kunnen dus een bezoek aan de revue „De Bilt seint...." in het Thalia Theater op Woensdag 25 October a.s. warm aanbevelen. OPENING GEMEENTEHUIS DER VRIJZINNIG HERVORMDEN. Zaterdagmiddag vond de officieele opening- plaats van het gemeentehuis der Vrijzinnig- Hervormden, dat gevestigd is in het perceel Eksterlaan no. 3. De eenvoudige plechtigheid geschiedde in tegenwoordigheid van een klein gezelschap be staande uit leden der vereeniging, door den voorzitter dr. A. J .van Leusen. Deze achtte de opening van het gebouw een voor de vereeni- jing belangrijke gebeurtenis. Het is de eerste keer dat we samenkomen in een localiteit, waarin we volkomen de baas zijn, aldus dr. van Leusen. Het Vereenigingsgebouw is van een ander, maar dit is van ons. Men zal zeg gen: het is klein, maar met alles zijn we klein begonnen. Er werd behoefte gevoeld aan een localiteit, waar cathegesatie gehouden kon worden en het koor kon repeteeren. opdat niet altijd eeix beroep gedaan behoefde te worden op de huiskamers van de leden. Daarom heb ben we gemeend, over te moeten gaan tot het stichten van een eigen centrum. Ziehier het iresultaat van het harde werken van de com missie van den heer de Groot. Alleen hem wil spreker noemen, maar de dank is natuurlijk ook bedoeld voor de andei-e commissieleden. Het bezit van een eigen gebouw, vervolgde spreker, brengt voor ieder verplichtingen met zich mede. We zijn langzaam vooruit gegaan, stap voor stap en iedere stap is te verantwoor den gebleken. De vereeniging moet blijven groeien. Als zij dit niet doet zal zij zeker moe ten sterven. Dr. van Leusen wees verder op het belang van het bezit van een eigeix cen trum. Hij riep de aanwezigen op, verder te bouwen aan de verwezenlijking van het Vrij zinnig Christendom en hoopte, dat alle leden den weg tot het gebouw zullen weten te vin- Het gemeentebestuur van Eelde heejt een. nieuwen tol ingesteld op een weg naar Paterswolde). Een van de modernste plaatsen In ons land, het moet gezegd, Is het ïxoordelijke Eelde, 't Heeft een vliegveld aangelegd. Een der meest oudbakken plaatsen In oixs land, ik houd het vol, Is het Noordelijke Eelde, Want daar komt een nieuwe tol. Zie, de Eelderlieden kozen Niet den weg, waar 't tolhek was, Maar een nieuwe gratis route En zooiets komt niet te pas. Maar het slim bestuur van Eelde. Dat tol-gaarder is dan zij, Maakt op de vrije route Er een nieuwen tolboom bij. En al vindt de brave Eelder, Dit nu wel wat al te dol. Die gedachten heeft hij tolvrij. Voor de rest betaalt hij tol. En ik voel het in mijn botten, 't Is een kwestie slechts van tijd, Tot een nieuw idee gerijpt is Bij die dorpsche overheid. Waarom, vraagt men, gaan de vliegers Vrij uit Eelde op de. vlucht? Straks gaat Eelde ter victorie Met een tolhek in de lucht. P. GASUS. den en het centrum, al is het klein zullen be schouwen als het centrum der vereeniging, die ons allen lief is. Na nogmaals allen, die hun medewerking hadden verleend te hebben bedankt, verklaar- de Dr. van Leusen het gebouw voor geopend. Hierna sprak de predikant der vereeniging, ds. H. Faber. Ook hij dankte allereerst dege nen, die hadden medegewerkt aan de totstand koming van het gebouw een dominé spreekt gaarne in vergelijkingen bij den BjjbelDavid had gaarne een tempel, maar hij had geen geld. Zoo is het ook bij ons. David heeft in het oude Israël tot Salomo moeten wachten. Hij heeft het moeten doen met een houten ge bouw. Ik vrees, vervolgde spreker, dat de ver eeniging het ook nog wel lang met een houten gebouw zal moeten doen. David was heel klein, maar hij overwon Goliath. Zoo is het ook met de vereeniging. Zij is nog heel klein, maar als allen als één man samenwerken, zal zij ook kunnen overwinnen. De vereeniging heeft een plaats noodig, waar haar hart klopt. Deze plaats is hier. Spreker zette vervolgens nader de beteekenis van het gemeentehuis uiteen, alsmede de verdere plannen. Zoo wil men trachten, een kleine bibliotheek samen te stellen en wat literatuur neer te leggen, opdat het een centrum wordt, waar iedereen gaarne komt. Het is een voorloopig station, maar we moeten zoover groeien, dat we er niet meer in kunnen, zoo besloot spreker. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. SANTPOORT R.K. VOLKSBOND De plaatselijke afdeeling van den R.K. Volksbond hield onder voorzitterschap van den heer De Jong een vergadering in „Zomer- lust", In zijn openingswoord verwelkomde de heer De Jong in het bijzonder den geestelijk adviseur der vereeniging, Pastoor Goossens, en den spreker van den avond, Kapelaan Van Ingen, die een rede zou houden over „R.K. standorganisatie en R.K. Sport". De spreker noemde de sport van actueel be lang, zoodat zij steeds meer onze aandacht vraagt. De mensch heeft een groot einddoel, waarop alles gericht moet zijn. "t Goede mid del om dit doel te bereiken, is God te dienen. Gedachtig aan „Een gezonde ziel in een ge zond lichaam" is dus ook de sport van het grootste belang om dat einddoel te helpen be reiken. Men versta mij echter goed. zoo ver volgde spreker, dat volgens de Katholieke op vatting sport goed is en aanbevelenswaardig, als ze het lichaam doet medewerken aan de verheffing van den geest. Daarom is het voor spreker onmogelijk, dat Katholieken hun sport beoefenen in neutraal verband. De gevaren, waaraan men bloot staat, zijn groot en veler lei. Spr. denkt aan mïsverzuim, gemengde hu welijken, het gemis aan geestelijke leiding enz. Hoewel deze gevaren voor iedereen duide lijk moeten zijn, zijn desondanks ïxog vele RK. bij neutrale vereenig ingen aangesloten. Zelfs door vooraanstaanden op sociaal en politiek terrein wordt nog medewerkhxg verleend aan neutrale vereenigingen. De opvoeding door de ouders en het werken der geestelijkheid moet er op gericht zijn, om dit te voorkomen en ook de stand- en vakorganisaties kunnen helpen. Een R.K. moet absoluut negatief ten opzichte der neutrale sport staan, en positief moreel en financieel zich interesseeren voor de R.K. sport. Wanneer alle katholieken in R.K. verband speelden, was men wis en zeker den K. N. V. B. de baas. Het is spreker gebleken, dat we na het bis schoppelijk schrijven den goeden kant op gaan. Krachtig wekte kapelaan Van Ingen de Volksbonders op niet afzijdig de blijven, als hun hulp gevraagd werd voor de R.K. sport. VELSEN OPNIEUW LOONSVERLAGING BIJ DE PAPIERFABRIEK. Naar wij vernemen heeft de directie der Papierfabriek voorstellen bij de organisa tie aanhangig gemaakt inzake het invoeren van een loonsvei'laging voor alle arbeiders varieerende van 210 BEVERWIJK Na den inval tij de „Khakihemden". Zooals president Roosevelt tot dictator, uit te roepen handelaar was in men iveet was de bedoeling van hun putsch Later bleek, dat de leider der beweging tevens khakihemden...,. KATHOLIEKE KRING. De Stichting Katholieke Kring opent op Maandag 20 November het nieuwe seizoen met een tooneèlyoorstelling voor leden en donateurs. Het Nieuwe Schouwtooneel zal dien avond een opvoering geven van de be werking van Antoon Coolein's roman „Kin deren van ons volk", spel van het Brabant- sche land in vijf bedrijven. In de rolver- deeling zijn o.a. opgenomen Lou Ezerman, Jacqueline RooyaardsSandberg, Jetty van DijkRiecker, Ko van Dijk, Sam de Vries en Frits Bouwmeester. De regie is van Cor Hermus. VRIJWILLIGE LANDSTORM. De jaarlijksche schietoefeningen van den Bijzonderen Vrij willigen Landstorm zullen op de Maandagen 23 en 30 Oct. 6, 13, 20 en 27 Nov. telkens des avonds van 810 uur worden gehouden in het Kennemer Hotel aan den Velserweg. De oefeningen zullen als gewoonlijk met een wedstrijd voor de leden worden besloten. ONTSPANNING EN ONTWIKKELING VOOR WERKLOOZEN. De plaatselijke commissie voor ontspan ning en ontwikkeling van werkloozen heeft ten raadhuize een druk bezochte verga de - ring gehouden. Van het gemeentebestuur waren aanwezig burgemeester H. J. J. SohoTtens en de wethouders J. F. Braun en K. Steyn. Ook het raadslid Mevr. Kemp Haan behoorde tot de belangstellenden. Na een mleidend woord van den voorzit ter, den heer H. Rothe heeft de heer J. Teer een overzicht gegeven van datgene, wat voor de ontspanning van de werkloozen werd gedaan. Lezingen werden gehouden, het dam- en schaakspel werd beoefend en enkele bioscoopvoorstellingen vormden een aangename afwisseling. De geest onder de deelnemers was uitstekend. De leider van den ontwikkelingscursus, de heer M. Ehrbecker bracht eveneens een rapport uit, waarin hij bijzonderen dank bracht aan de technische leiders, de heeren Hortmoer en Smit, die hun moeilijke taak met veel tact hebben verricht. De arbeid der commissie zal voortgang kunnen hebben, omdat het Rijk voor eiken werklooze een bijdrage verleent. Toch meende spr., dat bij voortduring der werk loosheid de ontwikkeling geheel voor reke ning van het Rijk zal moeten komen. Spr. zou het voorts zeer gewenscht achten, wanneer in dit opzicht een leerplicht tot stand kwam. Daarna werden besprekingen gevoerd, waarbij vele wenschen naar voren werden gebi'acht. De voorzitter deed de toezegging, dat met deze verlangens zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden. Eenige aanwezigen verklaarden zich bereid als cursusleider op te treden, waarna de vergadering met een woord van dank voor de betoonde belang stelling werd gesloten. HERVATTING DER SCHOOLVOEDING. Het ligt in het voornemen van B. en W. om op 6 November weder een aanvang te maken met de verstrekking van warme maaltijden aan schoolkinderen. Gedurende de zomermaanden werd aan de kinderen, die daarvoor in aanmerking kwamen melk verstrekt. Wanneer de schoolvoeding wordt hervat, wordt de melkverstrekking gestaakt. 40-JARIG JUBILEUM De algemeene bakkersgezellenbond zal over eenigen tijd zijn 40-jarig bestaan herdenken. In de jubileumcommissie hebben zitting ge nomen de heeren C. Boeree, J. c. Comis en K. Prent. DE WERKLOOSHEID. Het aantal bij den gemeentelijkendienst der der werkloozenheidsverzekering en ar beidsbemiddeling ingeschreven werkloozen steeg in de afgeloopen week van 633 tot 046. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers Beverwijk 334 (vorige week 332), Wijk aan Duin 209 (203) en Heemskerk 103 (98). De werkloosheid komt voor in onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Drukkers 5, letterzetters 2, behangers 2, betonvlechters, betonwerkers 5, marmei'bewerkers 1, marmei'polijsters, grond werkers 39, metselaars 7, opperlieden 12, schilders 8, steenhouwers 1, stucadoors 2, timmerlieden 13, kleermakers 2, bankwei'kers 4, carosseriemakers 2, electriciens 3 hand langers 2, koper- en blikslagers 4, lasschers 1, loodgietei's 1, uitvoerdersl, machinisten 5, metaalbewerkers 4, monteurs 3, soldeerders 1, stokers 8, voorslaanders 1, vuurwerkers 1, bakkers 2, sigarenmakers 11, sorteerders 2, slagers 1, landarbeiders 14, reizigers 1, teeke naars 2, chauffeurs 10, expediteurs 1, kellners 2; winkelbedienden 3, schippers 2, voerlieden 2, incasseerders4 kantoorbedienden 5, losse arbeiders 94, dienstboden 7, werksters 4, to taal 334 (332). Wijk aan Duin: Betonwerkers 2, grond werkers 30, metselaars 5, opperlieden 8, schil ders 4, stucadoors 1, timmerlieden 5, stof feerders 2, kappers 1, bankwerkers 9, elec triciens 1, handlangers 4, klinkers 2, koper en blikslagers 4, lasschers 1, machinister 5, machinisten 5, metaalbewerkers 5, monturs 3, plaatwei'kers 2, smeden 1, stokers 4. bakkers 2, sigarenmakers 3, landarbeiders 22, teeke naars 1, chauffeurs 8, kellnérs 3, lijnwerkers 1, winkelbedienden 2, incasseerders 3, kan toorbedienden 5, onderwijzers 1, losse ar beiders 51, dienstboden 4, werksters 4, totaal 209 (203). Heemskerk: Betonvlechters 2, beton werkers 3, gronwerkers 15, opperlieden 3, monteurs 1, landarbeiders 32, chauffeurs 2, kantoorbedidenen 1, losse arbeiders 38, dienstboden 1, totaal 103 (98). DE RADIO-DISTRIBUTIE De heer J. Berlee, alhier heeft bij den ge meenteraad een verzoek ingediend, om in aan merking te komen voor de vergunning tot het exploiteeren van een radio-distributiebedrijf. Geeft eerbiedig te kennen, Johannes Marti- nus Berlee, gepensioneerd Onderluitenant van het Indische Leger, wonende Vondellaan 6 te Bevei'wijk. dat hij gaarne door Uw College belast zou willen worden met de exploitatie van het radio-distributie bedrijf voor de Ge meente Beverwijk, en eventueel daarbij wen- schelijk geachte gedeelten van andere ge meenten; dat hij genegen is. direct na gunning dier exploitatie de uitzending van 4 stations, w.o. de 2 Nederlandsche, te distribueeren: dat hij zich voorstelt het net zoodanig te doen aanleggen, dat hierdoor geen sprake kan zijn van schaden van het plaatselijk aanzicht; dat hij in verband hiermede verwijst naar de methode, gevolgd door de Firma A. van Ingen en Zonen te Amsterdam, wier distributie, naar hij vernam, de algeheele goedkeuring der P. T. T. aldaar wegdraagt. Redenen waarom hij zich tot Uw College wendt met het eerbiedig verzoek hem wel de vergunning tot exploitatie van genoemd be drijf te willen verleenen. HEEMSKERK „NOOIT GEDACHT". Dinsdag 24 October zullen de lessen van de de tweede R.-K. Dansclub „Nooit Gedacht" aanvangen in de nieuwe zaal van café „De Zon". Dansleeraar is de heer Hommerink te Haarlem. COMMISSIE VAN BIJSTAND. De dames en heeren die gedurende het af geloopen seizoen het bestuur der Heemskerk- sche Bad- en Zweminrichting trouw ter zijde hebben gestaan met het houden van toezicht enz. zijn uitgenoodigd tot een gezellige bijeen komst in het vereenigingsgebouw op Donder dag 26 October. CASTRICUM GEREFORMEERDE KERK. Bij de Gereformeerde Kerk te Castricum is beroepen ds. J. Krijger te Elburg. AGENDA VOOR BEVERWIJK MAANDAG 23 OCTOBER Luxor Theater: „Mai'co, de clown" en „A Bedtime Story" 8 uur. Kennemer Theater: „Ein Lied für Dich" 8 uur.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1