VlSSCHERU IN SCHEIPVAARTBERICHTEN DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip verm, aankomst Alcinous Batavia Sundsvall Caen (v. IJm.) 25 Oct. Archangel heden Chili Britsh Lord Abadan British Sergent Abadan Caducens Ned.-Indië Ceres Bourgas C. T. Boe Constantza 25 Oct. Coraillara West-Indië 3 Nov. Costa Rica West-Indië Danaos Bourgas 24 Oct. Delfland West-Afrika 12 Nov. Donau Japan 12 Dec. Eurymedon Batavia 11 Nov. Eurybates Batavia 26 Nov. Eirini N. Rallia Reni Archangel 26 Oct. Esbo Archangel Euterpe Bordeaux Feodosia West-Indië 28 Oct. Flandria 3uenos Aires 28 Oct. Ned.-Indië 27 Nov. Glanton Newcastle (v. IJm.) 25 Oct. Hermes Bourgas 25 Oct. Hercules Houston Hilversum Archangel 1 Nov. Id-o Ornskoldsvik Ioannis m. Embericos Buenos Aires 2 Nov. Irene Midd. Zee Jonge Anthony Genua 23 Oct. Jupiter Archangel 24 Oct. Kornet Archangel heden Luneb'-rg Ned.-Indië Leonardia Archangel 27 Oct. Lancresse Pt. Talbot heden Medon Batavia 23 Oct. Menes Ned.-Indië 25 Oct. Maasland Santa Fé 13 Nov. M v. St, Aldegonde Batavia 31 Oct. Maroula B. Aires Margaritis Necochea Manvantara Curasao 6 Nov. Mrav Sfax Montferland Hamburg 26 Oct. gidsland Goole 26 Oct. Marita Archangel Maaskerk Hamburg 27 Oct. N^'-^burg Ned -Indie 11 Nov. Niobé Caen (v. IJm.) 25 Oct. Novatie Londen heden Jaoan Osman Hernösanc 26 Oct. Oswin Archangel 24 Oct. Onass! Pïnelopi Rosario 0>e Parijs heden Orinoco Vera Cruz Pre1 au Laut Batavia 7 Nov. Poseidon West-Indië Penelope Aruba Rhea West-Indië Risör Archangel 26 Oct. Srec Archangel Selene Constantza 24 Oct. Svsla ft. Arthur 25 Oct. Salabangka NpC.-Indie 14 Nov. Sc'Jand Bivnos Aires 25 Nov. S'roger Brevik heden Tawali Batavia 29 Nov. Trier Japan 6 Dec. Titus Palermo 24 Oct, Tcrungen Archangel 25 Oct. Uc'rrrmark Ned.-Indië 4 Nov. Venus Venetië 2 Nov. Vardvik Archangel Vesta Venetië Venezuela Hamburg 29 Oct. Waalkerk Japan 18 Nov. Wilston San Nicolas Yildum Archangel (v. Velsen) 25 Oct. Zeelandia Buenos Ames 18 Nov. Laatste bericht in lading pass. 23 Oct. Gibraltar 16 Oct. vertrokken 24 Oct. vertrokken 13 Oct. vertrokken 20 Oct. te Hamburg 14 Oct. van Cristobal 18 Oct. van Callao 19 Oct. van Port Said 17 Oct. vertrokken 22 Oct. vertrokken 4 Oct. van Semarang 16 Oct. van Cavalla. 23 Oct. te Antwerpen 23 Oct. van Barbados pass. 23 Oct. Flores 18 Oct. van Gibraltar 21 Oct. te Accra 23 Oct. t-e Shimoneseki pass. 23 Oct. Perim 24 Oct. van Singapore in lading 16 Oct. vertrokken in lading pass. 23 Oct. Dungeness 10 Oct. van La Guayra 22 Oct. van Las Palm as 20 Oct. van Pada.ng 24 Oct. vertrokken 23 Oct. Ouessant 23 Oct. te Bremen 22 Oct. vertrokken 18 Sept. te Kalmar 20 Oct. van Las Palmas 23 Oct. van Barcelona 16 Oct. te Torrevieja 14 Oct. vertrokken 12 Oct. vertrokken 16 Oct te Tjilatjap 17 Oct. vertrokken 20 Oct. vertrokken 17 Oct. van Gibraltar pass. 23 Oct. van Ouessant 11 Oct. van San Pedro 24 Oct. te Genua, in lading in lading 15 Oct. vertrokken 14 Oc.t te Susak Vertrekt 25 Oct. Vertrekt 25 Oct. in lading 26 Oct. vertrokken 2-3 Oct. van Port Said 24 Oct. vertrokken 21 Oct. uitgeklaard. 21 Oct. te Shanghai 19 Oct. van Sund^vall 14 Oct. vertrokken in ladin. 21 Oct. vertrokken 22 Oct. van Havana 17 Oct. van Colombo. 21 Oct. van Demerara 20 Oct. vertrokken 14 Oct. van Demerara 16 Oct. vertrokken in lading 22 Oct. te Rotterdam 7 Oct, vertrokken 21 Oct. van Beiawan in lading. 21 Oct. vertrokken 22 Oct. van Marseille 22 Oct. van Colombo 21 Oct. te Shanghai 20 Oct. van Lissabon 15 Oct. vertrokken 22 Oct. van Pt. Sudan 14 Oct. te Calamata in lading 23 ct. van Triest. Vertrket 28 Oct. 19 Oct. van P<yim 17 Oct. van St Vincent. 19 Oct. van Honningsvaag. in lading EEN OUD SCHEEPJE. Het Spaansche stoomschip Villa Selgas is, met een lading erts, op de Spaansche kust gezonken. Dit stoomschip voer vroeger onder Britsche vlag en was in 1852 gebouwd. IN BRAND GERAAKT. De Schotsche stoomdrifter INS 35 Silver Lea is op zee in brand geraakt. Ofschoon het door een ander vaartuig nog te Lossie mouth werd binnengebracht is het in de haven geheel uitgebrand. Het is als totaal verlies te beschouwen. EET-VISCH PROPAGANDA IN BELGIë. Hoe met vernieuwde activiteit de eet-visch propaganda bij onze Zuidelijke naburen ge voerd wordt blijkt ons uit de ons door IJmui der firma's ter hand gestelde reclame briefjes, welke bij de uit België ontvangen correspondentie worden ingesloten, als voor beeld hoe dit hier ook zou kunnen. Deze briefjes zijn tweezijdig bedrukt, de eene zijde in het Fransch de andere zijde in het Hollandsch gesteld. Daarnaast wordt een krachtige actie ge voerd, uitgaande van het. Nationaal Ver bond der Belgische Kamers van Koophan del en Nijverheid 1>er bevordering van het levend zou worden. Waarom de nieuwsgierig heid vele inwoners van Dry Bottom langs de deur van het Kickerijbureau voerde, om 'heimelijke blikken te werpen op den jon geman, wiens gestalte daarbinnen over de schrijftafel gebogen zat. Velen liepen zwij gend door, nadat zij naar den jongeman ge keken hadden hij zag hen niet. Anderen maakten ernstige of vroolijke opmerkingen, al naar gelang van hun aanleg de jonge man hoorde ze niet. Aan zijn schrijftafel ge zeten, bepaalde hij zijn aandacht bij de plich ten, die daar voor hem lagen hij merkte niets van de geruchten; hij trok zich niets aan van de nieuwgierigheid van Dry Bottom's inwoners. Ernstig, methodisch, kalm, zat hij aan zijn schrijftafel te werken, terwijl de ge ruchten hun tongen roerden en de nieuwsgie righeid langs het raam slenterde. Het was Hollis' eerste bezoek aan het bureau van de Kicker; hij was gekomen om te werken en er was veel, wat hij doen kon. Hij had de Kicker geïnstalleerd gevonden in een houten ge bouw van één verdieping, dat op het punt stond om ineen te storten, ongeverfd en vuil. Het uitwendige had Hollis een eigenaardig gevoel van onbehagen gegeven. Hij vroolijkte een beetje op, toen hij het zakelijk voorko men van het inwendige zag. Het was niet wat hij gewend was geweest, maar hij voelde, dat het voldoende was voor deze localiteit en wel, hij was van plan om verbeteringen aan te brengen. Hij schatte de inwendige afme tingen op twintig bij veertig voet. Oorspron kelijk was er maar één kamer geweest. Deze was door schotten in drie afdeelingen ver deeld. Een oude, platte schrijftafel stond bij het voorraam, een wrakke stoel er voor. Te gen de muur boven de schrijftafel waren verscheidene planken gevuld met opgesta pelde cartonnen doozen en stapels papier. Kalenders, aanplakbiljetten en andere druk- kersbenoodigdheden bedekten de muren. In de volgende kamer stond nog een schrijftafel. Stapels zetsel voor advertenties, ledige vor men en papieren vulden de hoeken. De druk kerij was aan den achterkant. Hier was alles in orde; letterkasten, stellaige's, vormen. Er waren een drukproeven-pers, eenige zet- plankjes, een drukpers met een afzonderlijk staande benzinemotor er naast. Een kleine gegoten ijzeren kachel stond in een hoek met de deur open. Een verweerde drulcsteen stond tegen den achtermuur bij een deur, die naar buiten ging. Een man stond voor een dei- letterkasten letters uit te zoeken. Hij keek niet op, toen Hollis binnenkwam. (Wordt vervolgd) gebruik van het Belgisch product in het al gemeen. Naast deze brief-propaganda kent men daar het afstempelen der postzegels met den een of anderen slagzin, de straat-show, reclama's op treinen en auto's terwijl April nog een tweeweeksohe verkoopactie van producten van het eigen land ln geheel België georganiseerd werd. Zoo men ziet, zitten onze Zuidelijke na buren niet stil wanneer het den afeet van een zoo uitnemend consumptie-artikel als zeevisch betreft. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.900.70. Griet per 50 K.G. 2515. Tongen per K.G. 1.901. Groote schol per 50 K.G. 34. Middelschol per 50 K.G. 36. Zetschol per 50 K.G. 3726. Kleine schol per 50 K.G. 257.70. Schar per 50 K.G.13—2.40. Tongschar per 50 K.G. 37. Vleet per stuk 2.30. Kleine poon per 50 K.G. 7.407. Groote schelvisch per 50 K.G. 3432. Middelschelvisch per 50 K.G. 3431. Kleine middelschelvisch per 50 KG. 2518. Kleine schelvisch per 50 K.G. 167. Kabeljauw per 125 .G. 5855. Gullen per 50 K.G. (groote) 2018. Idem (kleine) 145.40. Leng per stuk 1.80. Wijting per 50 K.G. 60.75. Koolvisch per stuk 2.350.18. Makreel per 50 K.G. 8.206.90. Versehe haring per kist 6.202.65. Aangekomen 24 October: Lancressa s.s. Swansea. Euterpe s.s. Bordeaux. Adalbert m.s. Skanehavn. Tanimbar m.s. Shields. Menes s.s. Macassar. 25 October: Hermes s.s. Malta. Torungen s.s. Archangel. Ask s.s. Stockholm. Danaos s.s. Donau. Vertrokken: 24 October: St. Ann al and s.s. Hull. Godfried Büren s.s. Lulea. Wagogo s.s. Antwerpen. Mavis s.s. Londen. Vega s.s. Lübeck. Lingestroom s.s. Londen. Alkmaar s.s. Chili.. Rijnstroom s.s. I-Iull. 25 October: Waterland s.s. Hamburg, Agamemnon s.s. Hamburg, Edmund Halm s.s. Uddevalla. Vliestroom s.s. Leith. GARNALENVISSCHERIJ. De laatste dagen komen alhier geregeld gar- nalenvisschers binnen, die flinke partijen gar nalen aanbrengen. De garnalen worden op de thuisreis aan boord der scheepjes op fornui zen gekookt en hier verkocht. Vroeger visch- ten deze visschers op de Zuiderzee en brach ten zij de vangst in Zuiderzeehavens binnen. Het IJsselmeer levert echter geen garnalen meer op, waarom de visschers de Noordzee hebben opgezocht. 20 botters nemen aan deze visscherij deel en een 60-tal visschers verdient op deze wijze brood. BESOMMINGEN. Trawlers Caroline IJm. 26, 350 manden f 4010 Ancor IJm. 135, 80 manden f 2250 IJselmonde IJm. 78, 340 manden f 2980. Silvain IJm. 116, 725 manden f 3160 Versehe haring: Sch 103 f 830. Kotter: LL 118 f 1200. Motorloggers: Sch 468 f 740; KW 89 f 560; KW 42 f 770; LTm. 17 f 450 veel; meer dan elk departement afzonder lijk voor zijn instellingen kan opbrengen. Daartoe werken alle departement er aan mede. Er zijn ongeveer 330 departementen in Nederland, die elk jaarlijks een bepaald be drag ,door het hoofdbestuur te bepalen, naar het aantal leden van elk departement, afstaat aan het hoofdbestuur voor de alge- meene kosten; d.w.z. waarmede het hoofd bestuur o.a. die departementen kan helpen, wier middelen niet toereikend zijn voor hunne instellingen; natuurlijk volgens een goedgekeurd plan door de algemeene verga dering der departementen, VOOR HET BEWAARSCHOOL- ONDERWIJS FRAAI RESULTAAT VAN DEN BAZAR CASEMBROOTSTRAAT. IJMUIDEN MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN HET ALGEMEEN WAT BEOOGT HET NUT? Men schrijft ons: Velen uwer hebben wel eens gehoord van de aloude instelling, de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, ook velen weten zelfs van het bestaan niet af. Doch er is maar een zeer klein gedeelte dat weet wat de Maatschappij tot Nut van het Algemeen be oogt en wil. Ik hoop U in een reeks van ar tikeltjes duidelijk te kunnen maken wat het doel van het Nut is. In artikel I van de Wet van de Maat schappij wordt het doel en beginsel neerge legd: ,.Het doel der Maatschappij is naar de be ginselen van den Christelijken godsdienst, algemeen volksgeluk te bevorderen. Te dien einde tracht zij mede te werken tot verbete ring van den verstandelijken, zedelijken- en maatschappelijken toestand van het volk, bepaaldelijk door invloed te oefenen op de voeding en het onderwijs, de veredeling van volksbegrippen en de verheffing zoowel van het arbeidsvermogen als van den levens standaard." De Maatschappij tracht dit doel te berei ken onafhankelijk van eenige kerkelijke of staatkundige partij. Het doel is dus de volksontwikkeling te bevorderen. Op welke wijze kan dat doel bereikt worden? Dat doel tracht de Maatschappij te berei ken voornamelijk door de werkzaamheden en instellingen van hare departementen. De departementen of afdeelingen der Maatschappij streven er naar in hun eigen omgeving het doel der Maatschappij te ver wezenlijken, door het in 't leven roepen en in stand houden van, o.a. scholen voor voor bereidend-, lager-, en ambachtsonderwijs, biblotheken, spaarbanken, diverse cursus sen e. a. Al deze instellingen kosten natuurlijk zeer Men schrijft ons: Maandagavond waren allen, die hadden medegewerkt aan den Bazar, uitgenoodigd om de slotsamenkomst te houden en van den penningmeester het met spanning verwacht resultaat te vernemen. De netto opbrengst bleek op eenige guldens na f 900 te bedragen. Een collecte onder de aanwezigen maakt dit getal vol, zoodat f 900 ten bate van de Bewaarschool kan worden afgedragen. Aan deze bijeenkomst werd een eenigszins feestelijk karakter gegeven. Het personeel der school zorgde voor een kopje thee, ter wijl de heer Martineau en zijn band, geheel belangeloos er op uitmuntende wijze de stem ming er inhield. Nogmaals aan allen die tot dit schitterend succes hebben medegewerkt, op welke wijze ook, hartelijk dank. ONGELUK BIJ DE AMSTERDAMSCHE BALLAST MIJ. TREINMACHINIST OVERREDEN EN ERNSTIG GEWOND. Hedenmorgen is op het terrein der Am- sterdamsche Ballastmaatschappij een ern stig ongeluk gebeurd. Terwijl de machinist H. Bakker, wonende in de Stephenson- straat alhier een locomotief bestuurde, sprong een stoomleiding van deze locomotief, waar door de ontsnappende stoom hem dreigde te verbranden. Om zich hiertegen te vrijwaren sprong Bakker van de locomotief. Juist kwam echter van de tegenovergestelde richting een andere zandtrein aanrijden, dien Bakker niet gezien had. Hij raakte onder den trein. Toen men hem had bevrijd, bleek hij ernstig ge- Hoogoverbedrijf de eerste hulp had verleend werd het slachtoffer naar het Roode Kruis- ziekenhuis te Beverwijk overgebracht. Nader vernemen wij, dat de verwondingen van Bakker ernstig zijn. Hij heeft een ge compliceerde beenbreuk, alsmede een breuk van de rechter elleboog gekregen, terwijl eveneens eenige ribben gekneusd zijn. Eenige uren na het ongeval was zijn toestand ech ter redelijk. N. S. B.-VERGADERING. In de groote zaal van het Thalia-Theater hield de afdeeling IJmuiden der Nat. Socia listische Beweging in Nederland een open bare vergadering, welke druk bezocht was. De zaal was kleurig gepavoiseerd, terwijl op het podium naast het embleem en de par tijvaan der N.S.B,, de vlag der gemeente Vel- sen prijkte. Voor het begin der vergadering heeft het kringstrijkje eenige vaderlandsche- en par tij liederen ten gehoore gebracht. De orde in de zaal werd door de zaalwacht gehandhaafd. De heer K. H. Tusenius opende de bijeen komst met een inleidend woord, waarbij hij wees op het groot aantal sprekers der bewe ging, dat de 100 reeds overschrijdt, terwijl het toch zoo moeilijk is de beschikking over één van hen te verkrijgen. Dit is toe te schrij ven aan den ingang, welke de N. S.-idee ii Nederland langzamerhand gevonden heeft. Spr. erkende, dat de N. S. B. zich er ten volle van bewust is, dat zij nog slechts aan het begin van haar overwinningstoeht staat. Alles wat tot op heden de regeering ter ver betering der binnenlandsche toestanden heeft trachten in te voeren is geschied onder de zweep van Mussert. (Applaus). Deze zelfde regeering doet voor IJmuiden absoluut niets! Toch is van IJmuiden de vic torie der N.S.B. begonnen. Waarom? Omdat hier menschen zitten, die geen élite-publiek zijn. doch menschen welke voor hun brood werken. Fel hekelt spr. de groote bladen, welke hem woorden,die zouden zijn gesproken inSeinpost in Den Haag, in de schoenen schuiven, woor den die allen grond van waarheid missen. In IJmuiden is de beweging goed samen gesteld. Hier klopt het hart der N.S.B.! Hier is de victorie begonnen! (Applaus). Wij zijn een beweging, welke van onderen af opgebouwd moet worden: uit het kleine naar het groote. In IJmuiden naderen wij reeds de 1000 leden dw.z. wij zijn thans bijna Weemaal zoo sterk, als ooit bet ledental der S.D-A.P. hier ter plaatse geweest is. En dat onze leden ook offervaardig zijn blijkt wel uit het overal verrijzen van kringhuizen. De ongewilde propaganda voor het fascisme als: de weggejaagde roode wethouders uit Zaandam, de val van het kaïbinet Daladier, ingezonden stukken en uitingen van hoon, zijn alle koren op onzen molen. (Bijval). De kringleider wil van de-ze gelegenheid tevens gebruik maken den plaatselijken NSB- dichter, den heer C. Smit, een woord van hulde toe te spreken voor de vervaardiging der twee aan de partij opgedragen gedichten, waarvan één getoonzet door den heer Sam. Vlessing door een koor en orkest werd uit gevoerd en luiden bijval verwierf. De volgende spreker, de heer van der Wei de, begon met te zeggen, dat wanneer er op een N.S.B.-propagandist op zekeren dag geen critiek was uitgeoefend, hij dien dag zijn werk niet goed gedaan had. (Gelach). W-as het vroeger alleen de uiterst-linksche pers, welke zich aan die critiek te buiten ging thans scharen zich ook de groote bur gerlijke bladen aaneen in dien strijd. Spr. bekeek nauwkeurig de houding der partijen jegens het fascisme, zooals R. K., V. B., V. D. en C. H., welke nu van den kant dezer beweging gevaren dreigen, zich zoo broederlijk aaneen sluiten, terugkomen op hun vroegere standpunten, de onderlinge ver schillen begraven en „eensgezind" v/orden. Onze eenheid echter, roept spr. uit, is van een zuiverder kaliber als die vriendschap der heeren in Den Haag. (Bravo's). Uitvoerig stond de heer van der Weide stil bij het streven der N.S-B.: wég met de waren huizen, coöperaties en den importhandel. die van zijn standpunt beschouwd zulk een fu- nesten invloed op den huldigen gang van za ken uitoefenen. Met stemverheffing riep spr. uit: Wanneer meldt: Hoogste barometerstand 781 m.M. u Seydisfjord. Laagste barometerstand 745 m.M. to Ingö. en voorspelt: zwakke tot matige winden uit Noordelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk eenigen regen, weinig verandering in temperatuur. Barometer Hedenmorgen 9 uu? 756 m.M. Neiging: Achteruit Thermometer Hoogste gisteren 50 F. Laagste heden nacht 46 F. Hoogste heden 48 F. Opgaaf: MAGAZIJN T BRILLEN HUIS. Kanaalstraat 83. IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Donderdag v.m. 8.17 uur; n.m. 8.56 uur. Vrijdag v.m. 9.48 uur; n.m. 10.31 uur. Zaterdag v.m. 11.18 uur; n.m. 11.50 uur. de heeren in Den Haag iets willen doen, laten zij er dan een eind aan maken, dat Neder land het vuilnisvat van Europa wordt. (Luide bijval) Veel hilariteit verwekte spr. met te wijzen op de groote mogelijkheden welke voor onze menschen nog verborgen liggen in de advo catuur, nu er een uniformverbod verschenen is; een verbod, dat t-ot de meest dwaze incon sequenties voert. (Regenjassen- en Greta Gaiibo-truitjes-vervolging) Waar in dezen gezegen-den democratischen tijd is mogelijk, wat het fascisme wil, nl. dat gene zeggen wat wij denken! Groot opzien verwekte hij met zijn mede- deeling over het Nationaal Crisis Comité, welks hoofdbestuur uit heeren van diverse politieke partijen bestaat en dat subsidies van duizenden guldens wegschonk aan de roode A. J. C., die één der eersten was, die de vruchten van een offervaardig Nederland plukte. (Afkeurend geroep). Een vriend van spr. wendde zich hierom trent tot den secretaris van het N.C.C. en ontving een antwoord, dat dit subsidieeren eener anti-nationale organisatie moest mo- tiveeren en welks antwoord twee bladzijden besloeg. In dit verband van buit-verdeelen, zeide spr., gaat het er mee als met de vierendeeling van onzen omroep. Spr. had een open oog voor de evolutie van het fascisme, waarin na verloop van jaren ook wel een-s misstanden zullen binnensluipen en dat waarschijnlijk co-k wel weer opgevolgd zal worden door andere stelsels. Maar, leven de in het tegenwoordige, wil zij zijn een be weging waar sociale rechtvaardigheid in de allereerste plaats zal heersehen, steunend op het sterke nationale besef, dat in ons volk levend is. (Applaus). De heer Tusenius las hierna enkele zinsne den uit het bovenbedoelde antwoord van het N.C.C. voor, daarbij dit standpunt fel heke lend. Tevens deelde hij mede, dat alle teeke nen er op wezen, dat er tegen de N.S.B. een wetsontwerp in de maak was ter onderdruk king van excessieve uitdrukkingen. De huidige perscritieken (speciaal der neu trale bladen) beschouwend, herinnerde spr. aan het bijbelwoord: Wie niet vóór mij is, is tegen mij! Den kringleider van Amsterdam, die aan de bestuurstafel plaats nam, werd daarop de fascistische groet gebracht. Als volgend spreker heeft de heer Saubert, welke met applaus ontvangen werd, met klem de ethische beginselen der beweging ont wikkeld, daarbij in het bijzonder wijzend op de belangrijke taak die voor de jongeren in de N.S.B. weggelegd is. Waaraan heeft zij haar groei te danken, een groei van 600 bezoekers aan den land dag van Januari jl. op 6000 in October, vraagt spreker. Aan het feit, dat de democratie den arbei der het vaderland heeft ontnomen, het va derland dat nu door de N.S.B. hem wederom hergeven zal wonden. Dit wil zij niet door ge weld tegenover geweld, noch leugen tegen over leugen te stellen. „Wij bestrijden immers niet onze volks-gen-ooten, hoogstens hun dwa lingen". Het devies is het allen voor één en één voor ons allen! De jonge fascisten, strijden voor de wedergeboorte van het volk. Zij zijn de scha kel tusschen het Nederland dat was en dat der toekomst. (Applaus) Daarna werd met het zingen van het Wil helmus de bijeenkomst beëindigd. INTREE EN BEVESTIGING DS. A. GROOT. Zondagmorgen 9 uur zal de inzegening van Ds. A. Groot voorheen hulppredikant te IJmuiden Oost in de Ned. Herv. Kerk te Exmorra, waar hij als predikant beroepen is. plaats hebben, 's Middags half twee hoopt Dr. Groot zi.in intree-predikatie te houden De plechtigheid zal geschieden door Dr. J. A. Hoeksema van Hilversum. Naar wij vernemen zal voor deze gelegen heid een extra bus van IJmuiden-Oost naar Exmorra rijden, Hinderlijk volgen. De IJmuidenaar, tegen wie veertien dagen hechtenisstraf was geëiseht wegens het op 27 Augustus des nachts om 1 uur in gezel schap van twee anderen hinderlijk volgen van eenige bewoners, is door den kanton rechter tot 7 dagen hechtenis veroordeeld. ENORME HARINGAANVOER IN DUITSCH- LAND. De Duitsche haringvisscherij heeft in de maand September een record vangst opgele verd. De totale vangst bedroeg 160 millioen pond. Hiervan kunnen 600.000 vaten pekelha ring gemaakt worden. VELSEN „UW KONINKRIJK KOME". De Schoolvereeniging „Uw Koninkrijk Kome" houdt Donderdag 26 October een le denvergadering in het gymnastieklokaal. Er zal o.a. een bestuursverkiezing plaats vinden wegens vertrek van den heer Combé en wegens aftreding van den voorzitter den heer J. Smit. Laatstgenoemde is meer dan 25 jaar voorzitter der ver-eeniging geweest.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6