Het Fransche kabinet samengesteld. Hard het belangrijkste nieuws Amerika. Genève. VARIA. Hallo! Hier Amerika" „Hallo! hier Amerika" VIT HET BUITENLAND. Regeering van radicaal-socialisten en links demo craten. Sarraut neemt ook de portefeuille van marine. Paul-Boncour aan buitenlandsche zaken, Daladier aan oorlog. Uit Genève: De hoofdcommissie der ontwapeningsconferentie aanvaardt het ver- dagingsvoorstel. FRANKRIJK. Nadat Sarraut Donderdagavond laat den «resident der republiek had medegedeeld, dat bij definitief de opdracht tot het vormen van een kabinet aanvaardde, keerde hij naar het ministerie van oorlog terug, waar hij de onder handelingen met de candidaten voor zijn ka binet en met verschillende bevriende politieke persoonlijkheden tot in den nacht voortzette. Eerst om 1 uur werd de volgende lijst van het nieuwe kabinet bekend gemaakt: CHAUTEMPS, die de 'portefeuille van binnen- landsche zaken in het nieuwe Fransche kabinet krijgt. Minister-president en minister van marine: Sarraut. Minister van justitie en vice-minis ter-president: Dalimier. Minister van buiten landsche zaken: Paul Boncour. Minister van financiën: Georges Bonnet. Minister voor de begrootingen: Abel Gardey. Minister van bin- nenlandsche zaken: Chautemps. Minister van oorlog: Daladier. Minister van luchtvaart: Pierre Cot. Minister van landbouw: Queuille. Minister v or de pensioenen: Ducos. Minister van Openbare Werken: Paganon. Minister van onderwijs: de Monzie. Minister van koloniën: pïetri. Minister van arbeid: Frot. Minister van handelsmarine: Jacques Stern. Minister van Gezondheid: Lisbonne. Minister van han del: Laurent Eynac. Minister van P.T.T.: istler. Het kabinet bestaat uitsluitend uit leden van de radicaal socialistische kamerfractie, de democratische linkerzijde van: den senaat en verwante kleinere groepen. De neo-socialisten i de groep-Flandrin zijn niet vertegenwoor- ïd- r Wie Sarraut is. De nieuwe Fransche premier, Albert Sarraut die in 1872 te Bordeaux werd geboren, werd in 1902 voor het eerst in de Kamer gekozen, waarna hij ononderbroken tot 1924 daarin zitting had. Van 1906 tot 1909 was hij onder staatssecretaris van het ministerie van bin- nenlandsche zaken. In 1909 ging hij als onder staatsecretaris over naar het ministerie van oorlog, onder Briand. In 1911 ging hij als goe- verneur-generaal naar Indo-China; in aan sluiting hierop werd hij in het kabinet-Viviani benoemd tot minister van openbaar onderwijs, waarna hij van 1916 tot 1919 naar Indo-China terugkeerde. Van 1920 tot 1924 maakte Sarraut als minister van koloniën deel uit van de re geeringen Briand, Leygues en Poincaré. In 1926 werd hij in den senaat gekozen en nam hij in het kabinet-Poincaré het ministerie van binnenlandsche zaken op zich. Na den radi caal socialistischen landdag van Angers dien de hij zijn verzoek om ontslag in en aan vaardde eerst weer een portefeuille in de ra dicaal socialistische regeeringen van Chau temps en Steeg. Herriot en later Paul Boncour benoemden hem. eveneens in hunne kabinet ten, waarin hij het ministerie van koloniën leidde. In dezelfde functie had Sarraut zitting in de regeering Daladier. Na den dood van Leygues, die jaren lang minister van oorlogs marine was geweest werd Sarraut kort gele den tot zijn opvolger aangewezen. In den se naat behoort Sarraut tot de linksche demo craten, die op een lijn staan met de radiGaal socialistische fractie in de kamer. 'De hoofdcommissie der Ontwapenings conferentie heeft Donderdag in openibare zitting na langdurige beraadslagingen het voorstel van het presidium zich te verdagen tot 4 December goedgekeurd en het presi dium. de gewenschte volmachten gegeven voor het verder voeren der onderhandelin gen. Dit is de derde verdaging der Ontwape ningsconferentie binnen enkele maanden. Op 29 Juni had de hoofdcommissie zich ver daagd tot 16 October, vervolgens van 16 October tot 26 October en nu van 26 Octo ber tot 4 December. Hfnderson heeft in de zitting der hoofd commissie verklaard, dat de conferentie haar werkzaamheden moet voortzetten om te kunnen komen tot een conventie, welke gebaseerd is op het Britsche ontwerp, dat de publieke opinie zal voldoen. Indien de conferentie zou mislukken, zou dit een ramp voor de geheele wereld beteekenen. Hender son herinnerde er aan, dat het bureau de verdaging tot 4 December voorstelt ten einde gelegenheid te geven de meeningsver- schillen te overbruggen. De Britsche onderstaatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, Eden, keurde de voorgestelde korte verdaging goed er» merkte °P> dat terwijl het duidelijk is, dat het terugtrekken der Duitsche delegatie niet zonder effect zal blijven op den voortgang der conferentie, de meening der Britsche regeering is, dat hoewel deze gebeurtenis ernstig betreurd moet worden het haar werkzaamheden niet zal kunnen doen ein digen. Hij achtte het noodzakelijk, dat de ^legaties geen tijd moeten verliezen in be schouwingen over het verleden, doch reke ning moeten houden met de toekomst en zich niet moeten laten afleiden van het doel der conferentie. De meest doeltreffende methode moet worden gekozen en dit is de taak van het bureau. De vertegenwoordigers van verschillende andere naties hebben eveneens hun goed keuring uitgesproken met het voorstel van Henderson. In de later gehouden geheime zitting van het bureau werd besloten op 9 Novem ber nog eens bijeen te komen. Henderson heeft opdracht ontvangen, intusschen in dien mogelijk directe onderhandelingen met de verschillende regeeringen te voeren. Eveneens werd vastgesteld, dat de afzon derlijke leden van het presidium waar van alle mogendheden deel uitmaken, ge machtigd zullen zijn de onderhandelingen met de diverse regeeringen te voeren. Deelneming aan de hulpactie voor de vluchtelingen. Staatssecretaris Huil heeft den Volken bond medegedeeld, dat de Amerikaansche regeering bereidwillig de uitnoodiging deel te nemen aan de internationale hulporgani satie ten behoeve van de vluchtelingen aan neemt. Voorts heeft hij de spoedige benoe ming van een Amerikaanschen vertegen woordiger in het vooruitzicht gesteld. Cubaansche kabinet dient ontslag in. Reuter meldt uit Havanna: De ministerraad heeft zijn ontslag inge diend bij den president van de republiek San Martin. Deze tracht thans de politieke par tijen te verzoenen door het aanbieden van een semi-parlementaire regeering. Universiteit als gevolg der onlusten opgeheven Volgens berichten in de Berlijnsche bladen ls de universiteit van Warschau op grond van de bloedige incidenten van Woensdag,' waarbij 1 student gedood werd en 20 ande ren werden gewond, door de regeering ont bonden. Alle professoren zijn gepen- sioeneerd. De rector van de universiteit, Stanislaus Pienkowski, zal zich voor het ge recht moeten verantwoorden, aangezien hij nagelaten had de politie te waarschuwen. Het besluit tot opheffing wordt door de regeering gemotiveerd met verwijzing naar een voor twee maanden aangenomen wet. Een nieuwe Volkenbonds commissaris voor Dantzig. De Volkenbondsraad heeft in geheime zit ting den permanenten vertegenwoordiger van Ierland bij den Volkenbond, Leicester, benoemd tot Volkenbondscommissaris voor Dantzig. De Engelsche regeering zal thans weer voor de rapporten over Dantzig aan den Volkenbondsraad zorgdragen. De nieuwe Volkenbondscommissaris zal op 1 Januari a.s. in functie treden. Tot zoolang zal de afgetreden commissaris, Rosting, die inmiddels benoemd is tot directeur van de minderheden-afdeeling van het Volkenbonds secretariaat, de loopende zaken te Dantzig afhandelen. James MacDonald commissaris der vluchtelingen. Als gevolg van het besluit van de Volken- bonds-assemblée heeft de waarnemende Pre sident van den Volkenbondsraad een Hoogen Commissaris voor de Duitsche vluchtelingen benoemd. In overleg met verschillende regee ringen is benoemd de Amerikaansche pro fessor James MacDonald. Het commissariaat is volgens de jongste besluiten van de Volkenbondsassemblée een van den Volkenbond onafhankelijk orgaan. De commissaris wordt bijgestaan door een Raad van Beheer, waarin vertegenwoordigd zijn de regeeringen van Engeland, Frankrijk, België, Nederland, Polen, Tsjecho-Slowakije, Argentinië, Brazilië en de Vereenigde Sta ten. De Volkenbond is verder niet betrokken bij het vluchtelingenwerk. Het werk van den vluchtelingencommis saris zal zich voornamelijk beperken tot de zorg voor de onderbrenging, paspoorten enz. voor de vluchtelingen en de regeling met de verschillende regeeringen voor de technische verzorging der vluchtelingenkwesties. Het werk draagt in geen enkel opzicht een pfli- tiek karakter. Prof. James MacDonald is geen actief po liticus, doch reeds geruimen tijd voorzitter van de groote American Society for Foreign Affairs. Frankrijk. Frankrijk treedt uit het douanebestand. De Fransche regeering heeft den secretaris generaal van den Volkenbond een nota doen toekomen, die practisch neerkomt op een terugtrekken van Frankrijk uit de ter eco nomische wereldconferentie van Londen ge sloten douanewapenstilstand. Non-agressie-pact met Japan geweigerd. Naar te Tokio verluidt, hebben de Ver- eenigde Staten besloten het aangaan van een niet-aanvalsverdrag met Japan te -ver werpen. De motieven, waarop deze weigering is gebaseerd, zijn tot nu toe nog niet bekend geworden. Het ontwerp voor zoo'n pact was door den Japanschen ambassadeur te Washington overhandigd. DE VERKIEZINGSACTIE ZONDER TEGENSPREKERS. Hitier toornt tegen de wereld. EN BETUIGT ZIJN VERZOENINGS GEZINDHEID. HANNOVER, 25 October (Wolffbureau) Woensdag aanvaardde Rijkskanselier Adolf Hitler zijn groote verkiezingsreïs, waarbij hij 'n aantal belangrijke steden des rijks zal be zoeken. Heden sprak hij te Hannover. Hij werd door een dichte menigte geestdriftig begroet. De zaal waar hij zijn rede hield was stampvol. Hij oefende scherpe critiek op het verdrag van Versailles en protesteerde tegen het denkbeeld, dat de wereld verdeeld zou blijven in overwinnaars en volken van inferieure kwaliteit. Daar geen volk zou berusten in zulk een discrimineerende behandeling, kan geen vrede standhouden. De overwinnaar zou ver vuld zijn van onzekerheid over de gevoelens der anderen, de wereld, zou nimmer tot rust komen, het evenwicht kon niet meer wórden- hersteld. De laatste acht maanden heeft de regee ring gestreden voor de eenheid van het Duit sche volk, dat niets anders wil dan rust, op dat het kan werken. Na te hebben betoogd, dat de wereld Duitschland niet goed begrijpt, dat het zich niet moet indringen in een gezelschap, dat het als niet gelijkgerechtigd beschouwt, dat hij het Duitsche volk zoo zal maken, dat de Duitscher zich er niet voor behoeft te scha men, dat hij liever de haat op zich neemt, dan de schande, bespreekt Hitier de vraag, waarom de wereld niet ontwapent. Tegenover de Duitsche S. A.-colonne stelt hij de reusachtige legers der andere landen met hun toerusting. Spr. roept de wereld tot getuige of de Nazi-regeering de laatste acht maanden iets anders heeft gedaan ,dan vrede en verzoening prediken. „Ik heb de wereld meer dan eens verzekerd, dat wij oprecht naar verzoening en samen werking streven; aan deze verzekering zal nimmer iets worden veranderd, want ik acht eiken oorlog in Europa- waanzin. Hij leidt slechts tot onderlinge verscheuring, zonder dat hij een belangrijke wijziging kan bren gen. Na nogmaals de verzekering te hebben ge geven, dat Duitschland niet met de anderen wil samengaan als het geen rechtsgelijkheid krijgt, zeide Hitier; De wereld moet weten, dat wij niet wenschen te worden verwisseld met degenen, die' vroeger_1ri"Duitschland re-; geerden. Hen hoopte men door geweld te doen toegeven, bij mij is dat buiten gesloten. Ik heb nimmer gecapituleerd en zal het zoolang ik leef niet doen. De rijkskanselier besloot zijn rede met een beroep op het Duitsche volk om bij de stem ming zijn plicht te doen. Te Keulen heeft Hitier een overeenkomstige rede gehouden. Dreigement van Rust. Minister Rust, die ook eenige inleidende woorden had gesproken sloot de vergadering met de verklaring: „Wie op 12 November niet zijn vertrouwen in den leider uitspreekt, is een deserteur!" Alvorens te vertrekken richtte Hitier nog het woord tot de aanwezigen in een reusach tige tent op een der pleinen, waar men de rede door middel van luidsprekers had aan gehoord.. Ook Goering spreekt. STETTIN, 26 October. (Wolffbureau). De Pruisische minister-president Goering heeft gisteravond zijn verkiezings-veldt-ocht ge opend met een rede te Stettin, welke tot titel had: „Met Adolf Hitler voor gelijkgerechtigd heid en een vrede der eer!" Hij gaf een historisch overzicht van het parlementarisme en pascifisme en besprak den strijd tegen de werkloosheid. Verder verklaarde hij, dat het Duitsche volk goed moet begrijpen, dat het niet gaat om oorlog of bewapening of ontwapening, doch om gelijkgerechtigdheid, om het be staan, van het Duitsche volk. Ten slotte deed hij een beroep op het volk voor de aanstaande verkiezingen. SOCIALIST VERVANGT CONSERVATIEF. OVERWINNING VAN LABOUR TE LONDEN. LONDEN, 26 October (Reuter) Bij de tus- schentijdsche verkiezingen te East-Fulham (Londen) kreeg de Labour-candidaat Wilmot 17.790 stemmen, de Conservatief Waldron be haalde 12.950 stemmen. Bij de laatste verkiezing behaalde in dit dictrict de Conservatieve candidaat een meerderheid van 14.521 stemmen. De N.R.Ct. teekent bij dit bericht aan, dat deze uitslag van groote beteekenis is, omdat Labour in dit district nooit eenige kans gehad heeft en thans meer stemmen behaald heeft dan zelfs in zijn beste jaren te voren. Alzoo wordt deze tusschentijdsche uitslag toege schreven aan het feit, dat Labour ontwape ning tot den eersten inzet van den strijd ge maakt heeft; zijn tweede inzet was de op ruiming der achterbuurten en zijn derde de bezoldigingspolitiek van MacDonald. Het is bekend, dat vele conservatieven een sterken groei van verdedigingsuitgaven willen en dat schijnt onder de kiezers heel wat verzet te hebben gewekt. De groote conservatieve bladen onthouden zich nog van commentaar, maar de Daily Express en de Daily Mail kennen aan dezen uitslag een groote beteekenis toe. De Express schrijft dat het verlies van East Fulham voor de regeering een ernstige slag is, terwijl de altijd grootsprakige Mail de verkiezing een van de grootste politieke sensaties van den HET TOONEEL IJMUIDEN. PECCY, M'N KIND. Nog een nieuw portret van Prinses Juliana. (Foto Ziegler). modernen tijd noemt, en zegt dat zij als de meest verbazingwekkende tusschentijdsche verkiezing bekend zal blijven. De Daily Herald brengt er het mene tekel nog eens bij te pas. De liberale bladen zijn ietwat voorzichtiger. BALBO GAAT GOED VOORUIT. Rome, 26 October (V. D.) De Italiaansche minister van Luchtvaart, Balbo, is verras send snel van zijn ziekte hersteld. De koorts is verdwenen en voor een volledig herstel zal hij slechts enkele weken noodig hebben. EEN BISSCHOP SPREEKT „DE VOLKEN SPREKEN VAN VREDE, EN BEDOELEN DEN OORLOG BERLIJN, 26 October (V. D.) Naar aan leiding van den 450en verjaardag van de geboorte van Maarten Luther op 10 Novem ber a.s. publiceert de Rijksbisschop een pro clamatie, waarin hij o.m. verklaart: Ik wek alle evangelische kerken en ge meenten in Duitschland op zich bewust te zijn van de geweldige nationale taak, welke ons is opgedragen en bij iedere gelegenheid ook bij de godsdienstoefeningen en bij ker kelijke plechtigheden de gemeentenaren te wijzen op de vervulling van hun vaderland- schen plicht op 12 November. Bij deze gele genheid en in dit verband moet ik mij even wel ook tot de geheele Christenheid der ge heele wereld wenden om der wille van het goede geweten en van de waarheid: bij den groeten strijd der meeningen, welke ontstaan zijn door het uittreden van Duitschland uit den Volkenbond, gaat het immers om veel meer dan om de dingen van het uiterlijk ver gankelijke leven. Het gaat'er om of in het leven der volken en der menschen de waarheid zal overheer- schen of de leugen. Wij leven in Duitschland als op een eiland, dat omgeven is van sterkbewapende volken. Wij zijn ontwapend en weerloos gemaakt als geen volk ter aarde. Ons is heilig beloofd, dat alle landen der wereld hun bewapenin gen zouden beperken, wanneer Duitschland zou zijn ontwapend. Deze belofte is niet nagekomen. Daartegenover versterkten alle volken rond om ons nog in waarzinnige verblinding hun wapeningen. Zij spreken van vrede en be doelen den oorlog. Tegen de heerschappij van zulk een vijan delijken geest van leugen en onwaarheid roep ik de geheele Christenheid der wereld op tot een vlammend protest. Uit zulk een van god vervreemden geest kan geen eerlijke en rechtvaardige vrede onder de volken oni staan. Haat en tweedracht vergiftigen menschen en volken. Zij brengen ongeluk en nood over alle landen. In dezen tijd van nood, nu het om de be slissende kwestie gaat of de waarheid of de leugen in de wereld zal regeeren, verzoek ik alle Christelijke kerken in den strijd voor de waarheid aaneengesloten te staan, opdat wederom God de eer zal worden gegeven en d ewaarheid van God de wereld zal verlich ten en heiligen. POGING TOT AANSLAG OP DEN WEENSCHEN ZENDER. WEENEN, 26 October (V. D.) Hedenavond werden door de wacht op den Bisamberg twee mannen opgemerkt, die trachtten bin nen te dringen in de daar opgestelde zender gebouwen van de Oesterreichische Radio- Verkehrs A.G. (Ravag). De wacht loste ver scheidene schoten op de indringers, waardoor waarschijnlijk een hunner gewond werd. De omheining bleek op twee plaatsen te zijn doorgeknipt. IN DE WIEG DOOR EEN RAT GEBETEN. Het jongste kind van een familie te Poel dijk lag in een wieg in de kamer, toen het plotseling hevig begon te gillen, lezen wij in de Tel. Toen de moeder bij de wieg kwam, sprong er een groote rat uit. Het beest had het kind reeds gebeten, doch gelukkig niet ernstig. Ook de tooneelvereeniging Varia te IJmui- den ondervindt de nadeelige gevolgen der malaise. De voorzitter, de heer Holtslag, moest dit in zijn openingswoord gisteren vóór de eerste voorstelling in dit seizoen tot zijn teleurstelling constateeren. Er waren ditmaal in Thalia veel ledige plaatsen en het be droevende was zoo zei de heer Holtslag dat bijna allen, die bedankt hadden, dit om financieele redenen hadden gedaan. Varia had zelfs leden verloren, die de vereeniging 23 jaar lang trouw waren geweest. De heer Holtslag sprak den wensch uit, dat de toe stand spoedig mocht verbeteren en de velen, die thans voor Varia bedankt hebben, dan weer lid van hun oude vereeniging zullen worden. Voor deze openingsvoorstelling had men Peggy, m'n Kind" gekozen, het blijspel, waarmede men 7 November aan den wed strijd van Jacob van Lennep zal deelnemen. Nieuw was dit stuk voor Varia niet, want het werd reeds zeven jaar geleden al was het dan met eenigszins andere rolverdeeling in dezen kring gespeeld. Ook nu was mevrouw RozaPeek Peggy en evenals bij de eerste opvoering was zij de ziel van de opvoering. Zij gaf er met haar pittig, levendig en fleurig spel het leven aan. Het leek mij toe, dat zij de rol in de senti- menteeele tooneeltjes wat minder overge voelig speelde dan vroeger. Maar daartegen over was zij in het begin ook wat minder op gewekt en bracht zij niet zoo de frissche lucht van het natuurkind mee op het too- neel als den eersten keer. Trouwens, de voor stelling leed vóór de pauze geheel aan een zekere matheid, wat wij anders bij Varia niet gewoon zijn. Het was, of de spelers er maar niet goed in konden komen en den juisten toon moeilijk wisten te vinden. Maar dat zal wel beter worden, als zij het stuk nog wat meer inspelen en op 7 November zullen zij om het in wedstrijdstijl te zeggen wel geheel in vorm zijn. Trouwens na de pauze was het al veel betel en kwam langzamerhand het tempo en het samenspel, dat wij in zoo'n blijspelletje mo gen verwachten. Mevrouw List-Daalder was weer de deftige, stijve en ongenaakbare mevrouw Chichester, maar zij had nu een andere dochter, name lijk mevrouw Boeree-Karreman. Dankbaar zijn deze rollen niet. Hoe stijver en onbewo- gener ze gespeeld worden, hoe beter. In dit opzicht kan er bij beide dames gerust nog wel 'n schepje op. De temperatuur moet daar bij die familie voor Peggy aldoor om en bij het vriespunt zijn, en het stuk moet zijn suc ces hebben van het contrast tusschen dit warme natuurkind en de afgemeten, koude familie. Jack Roza was weer Alaric. Hij weet zich in deze rol voor chargeering te hoeden en houdt het door hem vastgelegd type tot het slot toe goed vol. Holtslag had weinig moeite- met de rol van den notaris, die hij van den heer Bais had overgenomen, en hij zal een nog beteren indruk maken als hij zich een anderen „kop" maakt. Hij deed nu met zijn bakkebaardjes denken aan den traditioneelen rentenier uit een ouderwetsch Hollandsch tooneelstuk. De heer de Back gaf aan Brent, den vrou wenjager, een geaffecteerd spraakje en ge- maniereerde manieren mee. Waarom eigen lijk? Eén halve gare als Alaric is al genoeg en het is, meen ik, ook niet de bedoeling, dat Brent zoo'n stuk onna tuur is. Wanneer de Back hem meer speelt als een gewoon mensch zal de rol er zeker bij winnen. Boeree was nu Jerry, en hij speelde hem los en natuurlijk, zooais hij dat kan. Maar ook zijn spel leed aan een zekere matheid. Jerry kan wel 'n beetje levendiger en forscher worden gespeeld, al moet hij natuurlijk aldoor gentleman blijven. De twee bedienden Jarvis en het kamer meisje waren bij den heer Bais en mej. Peek in vertrouwde handen. Het tooneel was, als altijd bij Varia, zeer verzorgd en het zag er bij de Chichesters dan ook gezellig uit, al was het er voor zoo'n kleine ruimte wat vol. Nog een opmerking: het tweede bedrijf is in twee tafereelen ver deeld en het lijkt mij beter om dit ook dui- delijk aan te geven door het doek zooals ik het ook bij het beroepstooneel zag even te laten zakken. Nu maakte het een wat vreemden indruk, Peggy en Jerry onmiddel lijk te zien terugkeer en en over het bal te hooren spreken. En de verkleedpartij van Peggy mag niet te lang duren. Even een avondmantel omgooien en dan is zij immers klaar voor het bal. Peg had weer een schat van een hond. Het beest was zoo dol op komediespelen, dat 't zich, voor *t stuk begon reeds voor het doek aan het publiek presenteerde. En hij blafte zelfs nu en dan, als hem niets gevraagd werd. Ethel vergenoegde zich met een „mascotte". In Haarlem zal de spelerslijst zeker wel wor den uitgebreid met een wit, klein poedeltje of een andere canis familiares. De voorstelling, die o.a. werd bijgewoond door den burgemeester van Velsen, Mr. Ram- bonnet en mevrouw, had bij het publiek een flink succes. Laten we Varia te Haarlem een zelfde succes en veel prijzen toewenschen. J. B. SCHUIL. 99 Directeuren J. C. en J. F. HOSECK Van Vrijdag 27 t.m Dinsdag 31 October, de beroemde revuefilm (THE BIG BROADCAST) Met Bing Crosby The Boswell Sisters, Leila Hyams, The Mills Brothers e.a. Wekenlang draaide deze film bij Tuschinski. Voor de pauze „Het Concert" met Olga Tschechowa. In de Zondagmatiné's TOEGANG BOVEN 14 JAAR Geld verdienen 69 et. 3S et. 25 ct. 25 ct. 3 ponds blik Si»eeulaas 1 pot Haring 4 st. 1 Ko. Emmer Jam 1 pond Speculaas 2 p. Grauwe Iïo/.ijnerwten 1 pond Oude Leidsehe 2 rol Beschuit 15 ct. 1 pond Belegen Edammer 25 ct. 1 pond Jonge Leidscbe 19 ct, 1 pond Pruimedanten 21 ct. Beider belang S1EWERTSEN, Kalver«tr,118 IJMUIDEN OOST geblazen ls beier dan den mond gebrand. Tegen Geclêzalf is geen likdoorn bestand. 4 5 ct. per dooa bij apothekers en drogisten.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3