VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Audun Alcinous Astarte Aquila Alrich Agamemnon Aurora August Blume Baarn Bodegraven Bennekom Britsh Lord British Sergent Barneveld Britannic verm, aankomst Laatste bericht Caducens Ceres Cordillara Costa Rica Chr. Huygens Delfland Donau Eurymedon Eurybates Eirini' N. Rallia Esbo Feodosia Fredville Gera Gothic Granta Gisela Oldendorf Hercules (Ned.) Hilversum Hercules (Du) Ido loan nis m. Embericos Irene Jonge Anthony Juno Kifuku Maru Luneburg Leonardia Maasland M. v. St, Aldegonde Maroula Margaritis Manvantara Mrav gidsland Marita Meerkerk Magdalen a Maret Marga Naumburg .Niritos Nieuwendam Ouderkerk "OSwin Onassi Pinelopi Orestes Poelau Laut Poseidon Penelope (tank) Pluto Polglen Rhea Regulus Spec Salabangka Sail and Stad Arnhem Stad Zwolle Tawali Trave Trier Uckermark Venus Vardvik Vesta Venezuela Waalkerk Wilston Waterland Zeelandia Mesane Batavia Sundsvall Archangel Bremen Hamburg Oporto Pt. Talibot Chili Chili Chili Abadan Abadan Chili Leningrad Ned.-Indie Bourgas West-Indië West-Indië Ned.-Indië West-Afrika Japan Batavia Batavia Reni Archangel West-Indië Swansea Ned.-Indië Leningrad Newcastle (v. IJrnuid.) Hernösand Houston Archangel Leningrad Ornskoldsvik Buenos Aires Midd. Zee Genua Hamburg Newcastle (v. IJrnuid.) Ned.-Indië Archangel Santa Fé Batavia B. Aires Necochea Curasao Sfax Goole Archangel apan West-Indië Onega Archangel Ned -Indië Brail a Londen Japan Archangel Rosario Constantza Batavia West-Indië Aruba Kopenhagen Swansea West-Indië Mesane Archangel Ned.-Indië Bu?nos Aires Mehlla (v. I.Tmulden). Bilbao (v. Umuiden) Batavia ■Tapan Japan Ned.-Indië Venetië Archangel Venetië Hamburg Japan San Nicolas Hamburg Buenos Aires 2 Nov. heden heden 29 Oct. 29 Oct. 30 Oct. heden 4 Nov. 18 Nov. 29 Oct. 10 Nov. 10 Nov. 3 Nov. 29 Oct. 15 Nov. 12 Nov. 12 Dec. 11 Nov. 26 Nov. 8 Nov. heden 27 Nov. 27 Oct. heden 31 Oct. 1 Nov. 1 Nov. 2 Nov. 10 Nov. 27 Oct. 29 Oct. 28 Oct. 12 Dec. 27 Oct. 13 Nov. 31 Oct. 6 Nov. 29 Oct. 20 Nov. 3 Nov. 2 Nov. 15 Nov. 24 Oct. 24* Nov. 31 Oct. heden 2 Nov. 28 Oct. 14 Nov. 25 Nov. 31 Oct. 29 Nov. 12 Nov. 6 Dec. 6 Nov. 7 Nov. 25 Nov. 29 Oct. 18 Nov 31 Oct. 29 Oct. in lading pass. 23 Oct. Gibraltar 24 Oct. van Holtenau 13 Oct. vertrokken 28 Oct. vertrokken 28 Oct. vertrokken 26 Oct. van Corcubion 27 Oct. van Prawlepoint 20 Oct. te Hamburg 14 Oct. van Cristobal 24 Oct. van Paita 19 Oct. van Port Said 17 Oct. vertrokken 24 Oct. van Valparaiso 23 Oct. vertrokken 26 Oct. van Pt. Natal 24 Oct. te Catania 23 Oct. van Barbados Oct. van Havre 25 Oct. van Batavia 25 Oct. van Gr Bassam 25 Oct. van Müke pass. 23 Oct. Perim 24 Oct. van Singapore 17 Oct. te Braila 21 Oct. vertrokken 24 Oct. v. Alvaro Abregon 26 Oct. van Lizard. 26 Oct. te Colombo 21 Oct. vertrokken 25 October vertrokken 25 Oct. vertrokken 26 Oct. te Bremen 26 Oct. v. d. Noordkaap 25 Oct. vertrokken 18 Sept. te Kalmar 20 Oct. van Las Palmas 27 Oct. te Malaga 19 Oct. van Valencia 28 Oct. vertrokken 27 Oct. vertrokken 21 Oct. van Macassar 17 Oct. vertrokken 26 Oct. van Fern. Noronha 26 Oct. van Algiers, in lading in lading 15 Oct. vertrokken 24 Oct. te Huelva 25 Oct. vertrokken in lading 25 Oct. te Lobe 28 Oct. van Pto. Barrios 23 Oct. vertrokken 23 Oct. vertrokken 23 Oct. van Port Said 18 Oct. te Reni 25 Oct. uitgeklaard. 22 Oct. van Shanghai 14 Oct. vertrokken 24 Oct. van Buenos Aires 27 Oct. te Bourgas 24 Oct. van Perim 21 Oct. van Demerara 20 Oct. vertrokken 28 Oct. van Stettin 26 Oct. van Lizard. 14 Oct. van Demerara 22 Oct. vertrokken 18 Oct. vertrokken 26 Oct. van Colombo in lading. 25 Oct. van Gibraltar in lading 24 Oct. van Gibraltar 22 Oct. van Colombo 24 Oct. te Hongkong 26 Oct. van Port Said. 23 Oct. van Patros in lading 25 Oct. van Fiume 28 Oct. vertrokken 24 Oct. van Port Said. 17 Oct. van St Vincent. 28 Oct. vertrokken 27 October van Montevideo Papierfabriek Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Ned. s.s. Yildum Archangel Fr. s.s. Nlobé hout erts NAAR ZEE. De Oentoeng IJ.M. 131 is voor het eerst na de staking naar de visscherij vertrokken. De Maria OJ.M. 94 is in het dok geplaatst zoodat ook deze trawler wel spoedig zal ver trekken. ANSJOVISBERICHT. (Medegedeeld door de Coop. Ansjovis- Verkoopvereeniging) Ansjovis Met handel In 1931er a f 11.50, 1933er a f 9.75. VAN DE WALVISCHVANGST. In de laatste jaren, toen de walvischvangst nog een der bronnen was van goede inkom sten, kwam het meermalen voor, dat harpoe niers gedurende het seizoen, dat ongeveer zes maanden duurt, meer dan 4000 pond (f 36000 f 44.000) verdienden. Het was een lange onafgebroken nacht merrie van hitte. De Kicker was viermaal verschenen Za terdags op tijd. Een telegrafische verbin ding met de buitenwereld was tot stand ge komen. Potter had zijn intrek genomen op de Circle Bar. De oorlog tusschen de Kicker en de Eagle van Lazette was verklaard. Hollis had een betooging geschreven over de deug den van Dry Bottom als stad en volgehou den dat zij meer was dan Lazette. De uitge ver van de Eagle had vrij heftig geantwoord, uitvoerig uiteenzettende waarom Dry Bottom niet vergeleken kon worden met Lazette. Er. Hollis was er in geslaagd om den moed der burgers van Dry Bottom op te wekken. Zij begonnen belang te stellen in de Kicker. Ve len abonneerden zich er op; allen lazen het blad. In het „plaatselijk nieuws" van het blad kon men lezen, dat vele verbeteringen in openbare en particuliere instellingen op touw gezet werden. Onder andere waren de vol gende berichtjes van het grootste belang: Er zijn stappen gedaan bij het gouver nement om een heining te plaatsen om de gronden van het gerechtsgebouw. Rechter Graney denkt voor een grasperk en bloemen te zorgen. Als deze verbeteringen aangebracht zijn, zal er geen vergelijk zijn tusschen ons gerechtsgebouw en de bouwvallige hut, die een schande is voor het provinciaal ge rechtshof van Colfax. William Dunn, de eigenaar van het Al- hambra eethuis kondigt aan. dat hij in de naaste toekomst een nieuw uithangbord zal laten maken. In het vervolg zal het Alham- bra bekend staan als het Alhambra Restau rant. Dit is een stap voorwaarts. Wij hebben gehoord, dat er geen restaurant is in Lazet te. Flinke kerel, die Dunn. Chet Millem's warenhuis zal heelemaal opnieuw geschilderd worden. Chet heeft ge meenschapszin. Iedereen, die een beetje belangrijk was in Dry Bottom werd wekelijks op de een of an dere manier in de Kicker genoemd. Men had Chet Miller hooren zeggen, dat de Kicker een „reuzeding" was en niemand schreef zijn lof op de courant toe aan dankbaarheid voor het verschijnen van zijn naam daarin, want ieder die er critiek op had kunnen uitoefe nen, werd tot zwijgen gebracht door het ver schijnen van zijn eigen naam. (Wordt vervolgd) AMERIKAANSCHE JACHTEN. Niettegenstaande de slechte tijden neemt de aanbouw van plezierjachten en andere vaar tuigen in Amerika nog steeds toe. Zoo werd gedurende 1931 voor 4 millioen pond aan jachten gebouwd. Een werf. die zich speciaal op dit bedrijf toelegt, boekte gedurende dat jaar bestellingen tot een bedrag van f 1.750.000 pond en heeft nu nog 7 motorjachten van 140 tot 250 voet lang onderhanden. Men schat, dat in Amerika 5000 motorjachten zijn met een totale bemanning van 25000 koppen. SLOOPEN IN AMERIKA. De markt van de te sloopen schepen in Ame rika is zoo slecht, dat voor sommige oude schepen geen kooper meer te vinden is. Daar om werden vier afgedankte driemastschoeners, thuisbehoorende in Boston, naar zee gesleept en in diep water tot zinken gebracht. Vroeger werden zulke oude houten schepen somtijds hoog op het strand gezet en dan in brand ge stoken. Nadat het vuur dan uitgebrand was, werden de overblijvende metaaldeelen verza meld, maar ook dat schijnt niet meer de moeite waard te zijn. In het dok opgenomc i Het stoomschip Helsinki, dat uitgaand bij Buitenhuizen in aanvaring was met het in komende stoomschip Hildegaard en naar Am sterdam terugvoer, is in het dok van de Ann sterdamsche Droogdok Mij opgenomen. H,6 heeft belangrijke schade aan het voorschip en de verschansing. Stuurgerei herstek! De Noorsche motortankboot Raila, die Zon dag met sleepboothulp moest binnenkomen wegens een defect aan het stuurgerei, heeft dit in Amsterdam hersteld en vertrok weer in ballast naar Constantza. Hout voor Velsen Met het Nederlandsch stoomschip Yildum is van Archangel een lading hout voor de papierfabriek te Velsen aangebracht. Dooi den storm was een klein deel van den dek last verloren gegaan. Ertsaanvoer Het Fransche stoomschip Niobé is van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Ruilhandel De reederij Transatlantic te Gothenburg heeft haar stoomschip Australië aan een scheepswerf te Lindholmen gegeven zonder daarvoor betaling te krijgen. Als tegenwaar de zal deze werf eenige herstellingen aan an dere schepen van dezelfde reederij uitvoeren. Zoo betaalt men elkander met dichte beurs. Reeds vroeger heeft de werf zooiets gedaan met de slooping van de hier meermalen aan de Hoogovens gelost hebbende Zweedsche stoomschepen Gellivare en Svarten. BESOMMINGEN Trawlers manden Amsterdam IJM 58 450 f 2870 Alkmaar IJM 31 1500 f 5610 Inviemo IJM 158 145 f 1500 Dona-ld IJM 117 900 f 3350 Zeehond IJM 70 145 f2070 Loggers: IJM 204 f750; KW 162 f410; KW 3 f780; KW 124 f 640; SOH 266 f120. Versche haring KW 5 f620; KW 149 f260; KW 121 f250; SCH 133 f860; SCH 84 f710; SCH 297 f910; SCH 181 f630. E.Ostermann Co'3 Handel M ij, N.V.. Amsterda (Adv. Ingez. Med.) UMUIDEN DE VEILIGHEID BIJ HET HOOGOVENBEDRIJF. BEVERWIJK DE BILT SEINT. De voorstelling van Meyer Hamel's Revue „De Bilt seintin het Luxor Theater alhier is een daverend succes geworden. D-e zaal was uitstekend bezet en een talrijk publiek heeft uitbundig genoten van 'het oer-komische spel van twee ras-artisten als Henriëtte Davids en Sylvain Poons zijn. De prachtige finales, waarmede de bedrijven werden afgesloten lieten niet na een dave rend applaus te ontketenen. In het verslag in „De Kennemer Courant" van de voor stelling te IJmuiden werd reeds een en an der over deze revue medegedeeld zoodat wij kunnen volstaan met de vermelding, dat deze revue uitbundig succes oogstte. De zeer vlotte vertooning droeg niet weinig tot het succes bij. De Directie van het Luxor Theater kan dan ook met groote voldoening op dezen mooien av-ond terug zien. WIJK AAN ZEE VERGADERING CRISIS-COMITé. In de gehouden vergadering van het crisis comité is ter vervulling van de plaats open gevallen door het vertrek van mejuffrouw M. A. S. D. van der Berh, als lid geïnstalleerd mejuffrouw E. M. Koelman. Door den secretaris werd verslag uitge bracht over de verrichtingen in het afgeloö- pen seizoen. Hieruit bleek, dat van de bijna 500 aanvragen om steun toegewezen zijn 393, terwijl op 104 aanvragen afwijzend werd be schikt. Aan het financieel verslag van den pen ningmeester ontleenen wij, dat de inkomsten over het boekjaar 19321933 ruim f 3000 heb ben bedragen. Onder de inkomsten werd dankbaar gememoïeerd: een gift van f 100 der Bevenvijksche winkeliersvereeniging en een van f 50 der Harddraverij-vereeniging. Nadat de boeken en andere bescheiden van den penningmeester door een commissie ge controleerd zijn is hem decharge verleend voor het gevoerd beheer. Vervolgens werd de win tercampagne be sproken en is besloten mede in verband met de geringe opbrengst van de op 7 October jl. gehouden collecte door middel van in schrijvingsbiljetten een beroep te doen op de offervaardigheid der, ingezetenen. Het Comité verwacht, dat het ook nu weer in staat gesteld zal worden de gezinnen, die door de crisis in zorgelijke omstandigheden verkeeren, zoo goed mogelijk te kunnen hel pen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria Alida, dochter van P. A. Amse en H. H. Kranendonk. Wilhelmina Maria, dochter van G. J. Kors en I. M. van Kampen. Jacobus Johannes, zoon van E. J. Adrlchem en M. Kroon. Afina, dochter van H. de Vries en W. J. Naatje. Ondertrouwd: A. J. van der Meij en W. C. M. Schuijt. Overleden: P J. B. Kanne, 2 j. OPENING DER VEILIGHEIDS TENTOONSTELLING. Als inzet van de veiligheidsdagen van het Hoogovenbedrijf vond Vrijdagmiddag de ope ning plaats van de veiligheidstentoonstelling in de Vinkebaan, waarvan wij in ons blad van Vrijdag reeds het een en ander mededeelden. De opening geschiedde door den veiligheids ingenieur Ir. F. W. E. Spies en ondanks den stroomenden regen onder groote belangstel ling. In een korte toespraak zeide de heer Spies, dat zij die aan de totstandkoming van de ten toonstelling hadden medegewerkt zich door deze belangstelling voor hun moeite voldoende beloond gevoelden. De heer Spies hoopte, dat deze tentoonstelling tot gevolg mag hebben, dat vele arbeiders zich gedrongen zullen ge voelen, intensief te werken voor de veiligheid. Hij deelde verder nog het een en ander mede over de plannen tot het oprichten van een reddingsbrigade, die zal moeten bestaan uit menschen, die ten allen tijde bereid zijn, de veiligheid te dienen. Opening veiligheidsdagen. Vrijdagavond vond in het Casino onder groote belangstelling de opening plaats van de veiligheidsdagen met eenige interessante lezingen van de heeren Ir. J. H. J. Huygens, hoofdinspecteur van den Arbeid te Haarlem, Ir. R. A. Gorter, directeur van het Veiligheids museum te Amsterdam en van Ir. Spies. De bijeenkomst werd met een woord van welkom geopend door den heer Ir. A. H. Ingen Housz, directeur van het Hoogovenbedrijf, dat tevens bedoeld was als een woord van dank voor de aanwezigen, die het slechte weer heb ben getrotseerd, hetgeen getuigde van een warme belangstelling. Wat we in deze dagen willen doen, aldus spreker, is samen denken, samen in gedachten verdiepen over maatrege len ter beveiliging van menschen bij het werk en daarover elkander te leeren. Spreker her innerde aan de totstandkoming en de ontwik keling van den veiligheidsdienst in hèt be drijf. In de eerste jaren werden buitengewoon gevoeld de vele gevaren die het onbekende met zich meebracht. Door de ernstige onge lukken die in den eersten tijd helaas al te vaak voorkwamen, kwam de vraag naar voren, dat er een veiligheidsdienst noodig was als een aparte dienst. Ir. v. d. Vegte werd met de leiding belast. De directie zocht vooral naar de wijze, waarop de medewerking van het perso neel te verkrijgen was. Zij heeft zich tot an dere instellingen gewend en het bleek, dat ner gens de medewerking der arbeiders tot een levend instituut was geworden. Tijdens een verblijf in Amerika werd spreker getroffen door de reclassecampagne op het gebied van de veiligheid door platen en statistieken. Wat spreker echter het voornaamste vond was de doorgedrongen geest om veilig te werken. Hij hoopte, dit ook hier te kunnen bereiken. Tot organisatievorm heeft men de veiligheids commissies gekozen, waarmede bedoeld is een band te leggen tusschen directie en personeel. Men heeft wel ingezien, dat het werk alleen kon slagen, wanneer in die veiligheidscommis sies een sfeer van vertrouwen was geschapen. Wel is er nog veel te doen om den kring van belangstellenden zooveel mogelijk uit te brei den. Spreker verheugde zich er over, dat het verantwoordelijkheidsgevoel langzamerhand doordringt in een kern van het personeel en hij hoopt, dat dit gevoel ook verder zal door dringen. Wij zijn nu op den goeden weg, ver volgde de heer Ingen Housz. De bedoeling van deze dagen is den kring van belangstellenden zoo groot mogelijk te maken. Daarna verklaarde de heer Ingen Housz de veiligheidsdagen voor geopend. Hierna sprak Ir. J. H. J. Huygens. Het is bekend, zeide de heer Huygens, dat de direc tie al het mogelijke doet, om te komen tot zoo veilig mogelijk werken. Hij wil geen op somming geven van de ongevallen, die in de verschillende bedrijfstakken geschieden, of schoon een dergelijke opsomming van veel nut kan zijn. Het veilig werken behooren patroon en arbeider zooveel mogelijk te bevorderen, in de eerste plaats om het persoonlijk leed bij den getroffene en diens gezin, in de tweede plaats om de geldelijke nadeel en. Alle ongelukken te voorkomen is echter niet mogelijk, men kan slechts trachten ze zooveel mogelijk te beper ken. Spreker zeide, dat het doel kan worden verkregen le door beveiliging der gevaar- opleverende machines en onderdeelen, 2e door behoorlijk gebruik te maken van de ter be schikking staande middelen, wat nog al eens te wenschen overlaat en ten 3e door mede werking van allen die in het bedrijf werkzaam zijn. Spreker herinnerde in verband hiermede aan den smid die bij bet slijpen op een amaril- steen zijn oogen niet beschermde en daarbij een oog verloor. Later ging hij desondanks op dezelfde wijze door, met het gevolg dat hij ook z'n tweede oog kwijt raakte. Het ongeval, dat eenige jaren geleden In den sluisput ge schiedde, waarbij een arbeider door een vallen den beugel gedood werd, had eveneens voor komen kunnen worden. Men mag niets doen, wat voor anderen gevaar kan opleveren. De jongeren moeten worden voorgelicht en op de gevaren gewezen worden. Ir. R. A. Gorter, die daarna het woord ver kreeg, heeft met veel genoegen kennis geno men van hetgeen op het gebied van de veilig heid aan het Hoogovenbedrijf reeds wordt ver richt. We zijn er om elkaar te helpen, zeide spreker en wanneer we dit niet doen wordt de toestand nog slechter dan hij nu al is. Dooi den vorigen spreker is over een veiligheids dienst op een andere inrichting gesproken, die niet aan de verwachtingen heeft beantwoord. Maar dit vindt wellicht daarin zijn oorzaak, dat de goede geest niet aanwezig was. Wat ook noodig is, is het goede voorbeeld. Toen spreker eens te Amsterdam uit een rijdende tram wilde stappen werd bij door den conduc teur tegengehouden met de woorden: „Mijn heer Gorter, dat mag iedereen in Amsterdam doen behalve U". Dat vond spreker een goeden zet. Dat sommige arbeiders de veiligheids- brillen niet willen opzetten ligt soms aan den werkgever, doordat zij brillen van slechte kwa liteit hebben aangeschaft, die eerder schade dan voordeel opleveren. Ook schroom, geba seerd op valsche schaamte moet dikwijls over wonnen worden. Door valsche schaamte wor den soms goede dingen tegengehouden. Wanneer men iets bereiken wil, vervolgde spreker, is een zekere dosis optimisme noodig. Als men alleen de onaangenaamheden ont houdt, moet men er niet aan beginnen. Hij hoopte, dat de prettige momenten den heer Spies over de moeilijkheden heen zullen brengen. De heer Ingen Housz richtte daarop een woord van dank tot beide sprekers, waarna Ir. Spies het woord verkreeg. De veiligheidsdagen zijn niet georganiseerd omdat we op een dood punt zijn aangekomen, aldus de heer Spies, maar omdat we voelden, dat de bodem voor den gestadigen groei der veiligheidsbeweging goed was voorbereid, Achter ons staan jaren van droeve gebeurte nissen, maar ook jaren, waarin-we hebben ge zien, dat de veiligheidsgedachte steeds meer veld wint. Toen „Doe het veilig" uitgegeven was, vroeg men zich af, hoe de arbeiders daar op zouden reageeren. Het succes was verheu gend. We moeten nu in aanraking komen met die arbeiders, die nog niet de veiligheidsidee kennen. Ten slotte deelde de heer Spies nog mede, dat voor de deelnemers aan de veiligheids- week insignes beschikbaar gesteld zullen wor den met het opschrift: „Werkt veilig". Hij sprak den wensch uit, dat zij die zich binnen kort met dit insigne zullen tooien, zich zullen beschouwen als de fronttroepen van het vei- ligheidsleger. Na een kopje thee en een korte gedachten- wisseling werden eenige films vertoond. GEEN WITTE RAAF, MAAR EEN WITTE MUSCH. Gistermorgen zagen we in de Kalverstraat tusschen enkele gewone huismusschen ook een bijna geheel witte musch zitten. Alleen de uiteinden van de vleugels vertoonde de gewone kleur, 't Was werkelijk een opval lende speling der natuur. TIEN JAAR „DE FAAM". De heer R. Feddema van' hét magazijn ,-,dt Faam", Huygensstraat' alhier, zal 31 October a.s. het 10-jarig bestaan van zijn zaak herden ken. Toen de heer Feddema in 1923 zich hier vestigde, was de winkel van bescheiden om vang. De uitbreiding van nieuw-IJmuiden en de faam van „de Faam" maakten echter eenige malen een uitbreiding noodig en het flinke magazijn, dat thans gezien van de Kennemer- laan als 't ware de Grahamstraat afsluit, is de kroon op het werk van den ondernemenden Het jubileum heeft de heer Feddema met een bijzondere reclame gevierd, waarvan de clou is de reeds eerder uitgeschreven prijsvraag. Deze is een groot succes geworden. Het aan tal antwoorden, dat de heer Feddema mocht ontvangen was verrassend groot. En vele in zenders hadden er een aardig gedichtje bijge maakt, zoadat de jury. de heer Tieman en een onzer redactieleden voor een moeilijke taak stond, vooral om de mooie prijzen, die aan den wedstrijd verbonden waren, o.a. een hoofd prijs van 10 gulden. Ten slotte werden de beste dichters en dichteressen uit de massa opge diept. De gelukkigen zullen inmiddels wel be richt ontvangen hebben. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 28 OCTOBER Luxor Theater: „Hallo! Hier Amerika!" en „Het Concert". 8 uur. Kennemer Theater: „Aannemenéén Bier!" en „De Stille Verklikker van Scotland Yard". ZONDAG 29 OCTOBER Luxor Theater: „Hallo! Hier Amerika," 2.30 en 5 uur. „Hallo! Hier Amerika" en „Het Concert" 9 uur. Kennemer Theater: „Aannemen! Eén bier!" 2.30, 5 en 8 uur. AGENDA TE HAARLEM ZATERDAG 28 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein„Kinderen van ons Volk", door het Nieuw Schouwtooneel. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het testament van Dr. Mabuse." 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Rome Express'. Op het toöneel: Roosje Kohier en partner, Neerlands popu lairste actrice. 2 30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Die Fahrt ins Grune" Op het tooneel: Risroe en Bernard, „gekke menschen". 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 29 OCTOBER Stadsschouwburg: Groote Ned. Tooneel. „Week end". 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Mevr. de Boer—van Rijk in „Levensavond". 8.15 uur. Rembrandt Theater: Populair wetensch. voorstelling: „Amerika van heden". 11.30 u. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 30 OCTOBER Stadsschouwburg: Vereen. Rotterd. Hof stad Tooneel. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6