VOOR EER EN GEWETEN umuider courant. dinsdag 31 october 1933 tweede blad. Meermonster. BEVERWIJK KERKDIENST VOOR DEN V.P.R.O. Zondagavond 5 November te 6.45 uur zal In het kerkgebouw van de Vereeniging van Vrij zinnig Hervormden aan de Noorderparklaan alhier een kerkdienst worden uitgezonden voor den V.P-R.O. Spreker is Ds. J. Westmijse uit Rotterdam. DE WERKLOOSHEID. Zooals wij reeds berichtten vertoonde de werkloosheid in de afgeloopen week een ver ontrustende stijging, voor een belangrijk deel veroorzaakt door de ontslagen in de sigaren- industrie als gevolg van de aangekondigde verhooging der tabaksaccijns. Ten kantore van de Arbeidsbeurs van den gemeentelijken dienst der werkloosheidsver zekering en arbeidsbemiddelen stonden Zater- daals werkzoekenden ingeschreven: Beverwijk: Drukkers 6. letterzetters 1, behangers 1, betonvlechters 4, betonwerkers 6. marmerbewerkers 1, marmerpolijsters 1, grond werkers 42, metselaars 7. opperlieden 13, schil ders 8, steenhouwers 1. stucadoors 1, timmer lieden'13. kuipers 1, kleermakers 1. kappers 1, schoenmakers 2. bankwerkers 4. carosserie- makers 2, eleetriciens 3, handlangers 1, koper en blikslagers 4, lasschers 2, loodgieters 1, machinisten 4, machinedrijvers 1, metaalbe werkers 5, monteurs 3, soldeerders 1, stokers g voorslaanders 1, vuuwerkers 1, bakkers 2, sigarenmakers 71, sorteerders 10. slagers 1, landarbeiders 16, reizigers 1. teekenaars 2, chauffeurs 10, expediteurs 1. kellners 1, win kelbedienden 3, schippers 2, voerlieden 1, in casseerders 4, kantoorbedienden 4, losse ar beiders 95, dienstboden 7, werksters 4, uitvoer ders 1. totaal 387 (313). Wijk aan Duin: Betonvlechters 1, beton werkers 3. grondwerkers 31, metselaars 7, op perlieden 7, schilders 4, timmerlieden 6, stof feerders 1, kappers 1, bankwerkers 9, carosse- riemakers 1, eleetriciens 1, handlangers 4, koper- en blikslager 4, lasschers 1, machinis ten 5, metaalbewerkers 5. monteurs 3. plaat werkers 2, smeden 1, stokers 4. bakkers 2, sigarenmakers 19, landarbeiders 24, teekenaars 1, chauffeurs 9, kellners 3, lijnwerkers 1, win kelbedienden 3, incasseerders 3. kantoorbe dienden 6, onderwijzers 1, losse arbeiders 47, dienstboden 4, werksters 5, totaal 229 (209). Heemskerk: Betonvlechters 2, beton werkers 3, grondwerkers 13, metselaars 1, opperlieden 3, schilders 2, spoorleggers 1, tim merlieden 3, landabeiders 35, chauffeurs 2, kantoorbedienden 1, losse arbeiders 36, dienst boden 1, totaal 105 (103). Het totale aantal ingeschrevenen was Za terdag 721 tegen 625 in de vorige week. SNELLER VERVOER VAN VRACHT GOEDEREN. Naar wij vernemen zullen door de Ned. Spoorwegen maatregelen worden genomen voor een sneller vervoer van vrachtgoederen. Volgens het plan zal het geheele net der Ned. Spoorwegen in groepen worden verdeeld, waartusschen des nachts zoogenaamde groeps- wagens zullen loopen voor het vervoer van vrachtgoederen. De groepen HaarlemLeiden zijn bij wijze van proef op 23 Oct. j.l. in dienst gesteld. Beverwijk is ingedeeld bij de groep Haarlem. Vrachtgoederen, welke voor des n.m. 5,30 uur aan het station Beverwijk worden aangeboden komen door dezen maatregel b.v. den volgenden morgen te 10.47 te Leeuwarden en om 10 uur in Groningen aan. Voor het Oosten en Zuiden zijn deze tijden Enschede 10.44, Roozendaai 4.13 en Maastricht 7.07 uur. IVIELRENNERSCLUB KENNEMERLAND. Zondag heeft de onlangs opgerichte wieler club Kennemerland haar eersten tocht ge houden. Des morgens ongeveer 9 uur werd met 20 deelnemers vanaf het clublokaal ho tel Oud Meerenstein gestart. Deze eerste dag- werd mede dank zij het gunstige weer een groot succes. De reis ging naar Alkmaar, waarna over de Egmonden en Gasticum paar Beverwijk werd teruggereden. Te onge veer half 12 arriveerden de deelnemers in den besten welstand weer aan het clublo- caal. De instructeur van de club, de heer Vermeer, heeft den tocht per auto meege maakt en controle op de wielrenners uitge oefend. Woensdagavond zal de club opnieuw een vergadering houden in Oud-Meerenstein ter bespreking van verdere tochten. VERGADERING HUURWAARBORG- VEREENIGING. Ongeveer twee weken geleden werd door de Beverwijksche Huurwaarborgvereeniging een vergadering gehouden op verzoek van enkele leden tot herziening van het besluit tot aan sluiting bij den Ned. Bond van Huiseigenaren. Men deelt ons thans mede, dat na deze bij eenkomst Vrijdagavond j.l. een vervolgverga*- dering is gehouden. De leden werden ih de ge legenheid gesteld hun gezwaren tegen de aan sluiting kenbaar te maken, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. De secretaris van den Ned. Bond van Huiseigenaren, Mr. J. Hazen berg. die als juridisch adviseur de vergade ring bijwoonde, beantwoordde uitvoerig de sprekers en zette daarna op duidelijke wijze uiteen wat het doel en het streven van den Bond is. Spr. drong er sterk op aan den Bond niet te verlaten en het punt van afscheiding ook niet meer op de agenda te plaatsen. Vrijwel alle leden konden zich daarmede vereenigen. Na van een genoeglijke gedachtenwisseling, werd deze besprekingen, die het karakter droegen een commissie gevormd, die de moeilijkheden inzake de contributieregeling tot oplossing zal trachten te brengen. Tenslotte werden nog eenige huishoudelijke zaken afgehandeld, waarna sluiting volgde. KRACHTSPORT. Een aantal leden van de krachtsportver- eeniging D.O.K. heeft deelgenomen aan de 2de klase nationale en aan de 1ste klas Bras- sart wedstrijden, welke in Amsterdam wor den gehouden. In de tweede afdeeling be haalde J. Bakker den 2den prijs met ge wichtheffen (lichtgewicht), in de eerste klas Brassart wedstrijden vedergewicht worstelen plaatste N. v. d. Wel zich tweede en C. Rooy- mans derde. A.s. Zaterdag en Zondag wor den de wedstrijden voortgezet. Er zullen daarin ook weer leden van D.OJX. uitko men. CLUBBLAD V. V. BEVERWIJK. Het Octobemummer van de V. V. Beverwijk bevat voor leden en supporters weer tal van bijzonderheden over het clubleven en de ver richtingen der elftallen. Uit de inleiding, welke de redacteur voor dit nummer schreef, blijkt, dat de V.V. Be verwijk kerngezond is, al geeft hij dan ook tevens behartenswaardige wenken in overwe ging. Outsider is weer op het appèl met zijn interessante beschrijving der historie, Kna- gelijnt.je pleegt poëzie en „Kijk uit" maakt critische opmerkingen met de bedoeling de fouten niet aleen te belichten, maar ook door aan te dringen op verbetering. P. H. S. beschrijft in een artikel „Jeugd en Sport" een wedstrijd van junioren, die spe len, omdat voetbal prettig is en omdat de jeugd maling heeft aan allerlei bijkomstig heden, als daar nu eenmaal zijn in de voet balwereld der grooten, tot schade van de „grooten" en dikwijls tot schade van het spel. Een lezenswaardig artikel. Het Octobemummer van het clubblad zal weer met voldoening worden gelezen en her lezen en het ziet er zeer verzorgd uit. DE ALLERHEILIGENTOCHT. De meisje van de Graal-afdeeingcn Bever wijk en Wijk aan Duin hebben Maandag avond hun zoogenaamden Allerheiligentocht gehouden, zulks in verband met het feest van Allerheiligen, dat de R.-K. kerk Woensdag viert. In de St. Agathakerk ging een godsdienst oefening aan den rondgang vooraf, waaron der Deken J. M. Lucassen de bedoeling van dezen bedetocht heeft uiteengezet. Na afloop voorzagen de deelneemsters zich van een oranjekleurige lampion, die gedragen werd aan een stok, waarin de naam van een heilige was geschreven. Op haar tocht dooi de straten trok de stoet in stilte biddend voorwaarts, waarbij de meisjes een der hei ligen aanroepen en daarbij bedenkend dat zij voorbeelden waren, die moeten worden nage volgd. Ho.ewel de weersomstandigheden verre van gunstig waren, was het tenminste droog toen de stoet uittrok. De meisjes, die zwijgend hun weg aflegden, hadden veel belangstelling. De kleurrijke kleeding 'en het effect der bran dende lampions vormden in het avondduister 'Visschers in Loch Ness beweren, dat in dit meer, gelegen in de Schotsche hooglanden, een voor historisch monster rondzioemt) We zijn niet in zeeslangdagen. Ander nieuws vult weer de krant, Daardoor is dit monsternieuwtje Zeer speciaal interessant. Wat zou het voor wezen wezen, Dat de Schotten verontrust, En dat men niet onder schot krijgt, Dus nog minder op de kust. 't Is gezien door vele menschen, Met een snelle stoombootvaart, Door het meer zich voortbewegend, Schuim opzwiepend met zijn staart. Op zijn nek met schubben heeft het, Zeggen zij, een paardenkop, Dus de nachtmerrie gedachte Kwam al spoedig bij hen op. Ondertusschen blijft het monster Schotvrij in zijn element. En het laat zich, zoo te zeggen, Nimmer lokken uit zijn tent. Daar er in zijn voorhistorie Nog geen mensch op aarde was, Heeft het ongetwijfeld maling Aan het heele menschenras. En dat lijkt me heel verstandig, Want het overleeft het niet, Als 't ook maar een uitvalmonster Van ons huidig leven ziet. P. GASUS een merkwaardigen aanblik. Na den rond gang werd de stoet aan het Graalhuis ont bonden. verleent de heer Jaap Stotijn, de hoboïst van het Haagsche Residentie-Orkest. Aan de schitterende prestaties van Stotijn hebben velen nog de meest prettige herinneringen, omdat hij in den vorigen winter als solist op trad in „Concordia" te Velsen. Ongetwijfeld zullen velen dezen bescheiden, maar grooten kunstenaar willen hooren. JEUGD-GEHEELONTHOUDING. Men bericht ons, dat de Ghr. Jeugd-ge- heelonthouders Vereen. „De Schakel" Don derdagavond in het Ned. Herv. Vereeni- gingsgebouw aan de Oostsrwijkstraat een propaganda-avond zal houden. In deze bijeenkomst, zal de heer H. Fent- scher, secr. van het Verbond van Chr. Ge heelonthouders een propagandistisch woord spreken. Voorts vermeldt het programma liedjes bij de luit en de opvoering van een tooneel- stukje door de zusterafdeeling Zaandam. CONCERT VAN „ZANGLUST". Het Mannenkoor „Zanglust" geeft Woens dagavond zijn eerste winterconcert in het Luxor-Theater. Het koor zal onder leiding van dirigent H. van Dijk een keurig verzorgd programma uit voeren. Solistische medewerking aan dit concert VERGADERING S.D.A.P. In de jaarvergadering van de plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. zijn de heeren P. J. van Helden en Ph. L. van Groningen be noemd tot afgevaardigden naar de op 18 en 19 Nov. in Amsterdam te houden geweste lijke vergadering. Bij de bestuursverkiezing werden de hee ren P. J. van Helden, Ph. L. van Groningen, Tiuee foto's uit Jeruzalem, dat thans door de Arabisch Joodsche wrijving in het midden punt der belangstelling staat. Boven: de Joodsche klaagmuur, daaronder de Arabische Omar- moskee. B. Post, P. Heine en D. Malestein als be stuursleden herkozen. De heer J. J. Romunde werd gekozen in de plaats van Mevr. Kemp-Haan. die zich niet herkiesbaar had gesteld. R.K. ZIEKENFONDS. Het R.K. Ziekenfonds zal op Vrijdag 3 Nov. in het K.S.A.-gebouw een ledenvergadering houden. In deze bijeenkomst zullen bespre kingen worden gevoerd over het voorstel tot het aanstellen van een tandarts voor het R.K. Ziekenfonds. HET CONCERT VAN DE K. O. V. EEN AVOND VAN MUZIKAAL GENOT. Het bestuur van de Kennemer Orkest Ver- eeniging heeft met het engageeren van de populaire AV.R.O.-zangeres Hélène Cals voor "net op 14 Nov. te geven concert een gelukkige keuze gedaan. Reeds eerder is de zangeres in onze plaats op een luistervinken-avond opge treden en velen, die toen van haar fraaien zang genoten, zullen ongetwijfeld het verlan gen koesteren nogmaals van deze mooie stem te genieten. Voor het eerste winterconcert van de K.O.V. bestaat dan ook in breeden kring groote belangstelling en het laat zich nu reeds aanzien, dat de zaal van het Kennemer Thea ter op Dinsdag 14 Nov. flink bezet zal zijn. Het programma vermeldt onderstaande composi ties: 1. The Liberty Bell, marsch Sousa. 2. Peter Schmoll, ouverture, von Weber. 3. Symphonie no. 6 (Paukenslag) Jos. Haydn. 4. Aria der Pamina (Zauberflöte) Mozart. 5. Unis de la plus tendre Enfance, Gluck. 6. Aria Cleopatra Handel. 7. Marienlied Novalis. 8. La Cloche Saint Saëns. 9. Standchen Strauss. 10. Le Barbier de Seville, ouverture Rossini. 11. Serenade Widor. 12. Valse lente uit het Coppélia-ballet. Delibes. INTERNATIONALE VEREENIGING „BELLAMY". De groep Beverwijk der Internationale Ver- eeniging „Bellamy" houdt heden. Dinsdag avond met de groep IJmuiden een gecombi neerde cursusvergadering. Deze bijeenkomst zal worden gehouden in het Federatiegebouw tje aan den Heemskerkerweg 20. Spreker is de heer Wijtman over het onderwerp „Vrijheid, Gelijkheid en Broederschap". De cursusverga dering is voor belangstellenden kosteloos toe gankelijk. VERKEERSONGEVALLEN. Op den Wijkerstraatweg is een vrachtauto bestuurd door een inwoner van Haarlem van achteren aangereden door een steenkolen- auto, die de andere auto links wilde passee- ren. Het gevolg was, dat de vrachtauto door de steenkolenauto over het trottoir werd ge duwd, door een hekwerk en een perk met rozenstruiken reed en vervolgens tegen den muur van een langs den weg staande wo ning botste. Tengevolge van deze aanrijding werd de vrachtauto, die geladen was met groente, alsmede het hekwerk en de tuin ern stig beschadigd. De bestuurder van de kolen- autQ werd bij de pont aangehouden. Hij is woonachtig te IJmuiden. WIJK AAN ZEE EN DUIN CIRCUSVOORSTELLINGEN. Naar wij vernemen heeft de Burgemees ter aan het circus „Rausch" dat heden te Haarlem vertoeft, vergunning verleent tot het geven van eenige voorstellingen in deze gemeente. Het circus zal zijn tenten op slaan op een terrein gelegen aan den Hoo- gen-Hoflanderweg te Wijk aan Duin, nabij de woning van den heer van Eerden. De voorstellingen zullen vermoedelijk reeds a.s. Zondag een aanvang nemen. HEEMSKERK A. D. O. Het derde won Zondag in Assendelft met 4—1 van S. V. A. 2. Het vierde speelde zijn eerste competitiewedstrijd in Heiloo tegen H. S. V. 2. Uitslag 2—2. COLLECTE. De collecte bij gelegenheid van het feest van Christus' Koningschap door middel van speldjesverkoop gehouden heeft opgebracht f 67.63. Dit geld komt ten goede aan de R.K. Vrouwenbond en onderafdeelingen hiervan. V. Z. O. s. De ledenvergadering van de tuinbouwclub V. Z. O. S. is verplaatst op Donderdag 2 No- vérmber 8 uur in het café van den heer L. Henneman. HEEMSKERK DANST In tegenstelling met vroeger wordt tegen woordig ook in ons dorp volop gelegenheid gegeven tot dansen. Zondag waren de loca- liteiten van café „Flora" en het Vereenigings gebouw tot dit doel opengesteld en beide in richtingen mochten zich in een enorme be langstelling verheugen. Vooral waren veel bezoekers uit de omliggende plaatsen aan wezig. A.s. Zondag zal de nieuwe zaal van café „De Zon" in zooverre gereed zijn, dat ook hier gedanst zal kunnen worden. JONGE WACHT Zondag werden de verschillende kerngroe pen van de Jonge Wacht, afdeeling van de K. J. C., geïnstalleerd. Er zijn nu 4 groepen elk dezer heeft een leider, s Morgens werd na de Mis in het gebouw gezamenlijk ontbe ten en gelegenheid gegeven tot ontspanning. Des middags voor het lof had in de kerk de officieele installatie plaats, waarbij ka pelaan I-Ioudijk een toepasselijk woord sprak en de pastoor de installatie-plechtigheid verrichtte. BEVOLKING. Ingekomen personen: Mej. Zonneveld, zon der beroep. Muilmanslaan 10, van Castricum. Mej. Jos. van Doorn, dienstbode, Kerklaan 9, van Duitschland. Vertrokken personen: Mej. Tr. Tabak, dienstbode, van G. v. Assendelfstraat 32 naar Emmcn. Mej. Chr. M. Rozing, dienstbode, van Muilmanslaan 6 naar Castricum. Jac. Ger. Beentjes, chauffeur, van M. v. Heemskerck- straat 13 naar Wijk aan Zee en Duin. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmina Maria, d. v. A. van Lieshout en Willi. Castricum. Johanna Jacoba, d. v. J. J. Konz en C. Wagter. Wilhelmus Ge- rardus, z. v. Alb. Kuijper en A. C. Al. Overleden; Geene. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: Joh. Denneman en Cath. de Ruij- ter, beiden alhier. Corn. Kraakman, alhier en Wilh. van Beusekom, te Velsen. MARQUETTE VOORLOOPIG NOG GESLOTEN. De secretaris van de Vereoniging voor Vreemdelingenverkeer te Beverwijk schrijft ons naar aanleiding van de in ons blad van Zaterdag opgenomen foto van Marquette te Heemskerk, dat het onderschrift wel wat voorbarig is, daar de werkzaamheden om het park in orde te maken, wel 4 maanden vragen, en de Regeering er nog in gemoeid moet wor den, om dit tot stand te brengen. Het bestuur hoopt, in April tot een feestelijke opening te kunnen overgaan. Zondag zijn er al veel wan delaars en auto's geweest, die niet konden worden toegelaten. Het publiek heeft voor- loopig tot nader aankondiging nog geen toe gang. IJMUIDEN LEDENVERGADERING KENNEMER PLUIMVEE VEREENIGING. De Kennemer Pluimvee Vereeniging hield Maandagavond een ledenvergadering in de bovenzaal van het Friesche Koffiehuis. De voorzitter sprak zijn vreugde uit over de groote opkomst. De vergadering besloot, deel te nemen aan de Nationale Tentoonstel ling van „Nut en Sport" te Haarlem, welke gehouden zal worden op 2 en 3 December in St. Bavo aldaar. Voor deze tentoonstelling worden inzendingen uit het geheele land ver wacht. Voorts zal getracht worden op de tijdens de Kerstdagen in Artis te Amsterdam door de vereeniging „Artis" en „Amsterdam" te houden tentoonstelling eenige prijzen, zoo mogelijk eerste naar Kennemerland te bren gen. Ten slotte besloot men, een excursie te maken naar de jaarlijksche tentoonstelling van Omithophilia ten einde de leden in staat te stellen hun kennis te vergrooten. Ondanks dat de K.P.V. door de crisis zelf geen tentoonstelling kan houden is zij wel zeer actief en doen de leden hun best, dit jaar elders met hun dieren uit te komen. R.K. VROUWENBOND. De afdeeling van den R.K. Vrouwenbond houdt Dinsdag 31 October een ledenverga dering in de R.K. Vereeniging aan de Kerk straat. Mej. Lidwina Diepenbroek zal een lezing houden over Guide Gezelle, den groo ten Vlaamschen dichter. MARKTNIEUWS. R.K. COÖP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND" BEVERWIJK, 30 Oct 1933 Breekpeen per kist 40—70 Spinazie per kist 3580 Sla per kist 15—25 Postelein per kist 60—65 Andijvie per kist 1535 Wortelen per bos 46 1/2 Raapstelen per bos 2 Pieterselie per bos 13 Selderie per bos 13 Prei per bos 37 Bloemkool I per stuk 810 Bloemkool H per stuk 2 1/2— Tomaten per K.G. 8—22 Aardbeien per doosje 24—30 Druiven per K.G. 30—38 Snijboonen per K.G. 40—50 Dikke boonen per K.G. 22—45 Sperc b. z. dr. per K.G. 45 Roode kool per stuk 45 Gele kool per stuk 35 Boerekool per kist 15—20 Spruiten per K.G. 714 Groene kool per stuk 23 Knollen per stuk 26 FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER. 11) Hij had besloten om iets te weten te ko toen van het geheim dat haar en haar broer °togaf en daarom kwam hij vlug van zijn pony en nam plaats in een stoel, die zij voor nem uit het huis haalde. Toen haar broer de veranda bereikte, zat Hollis op zijn gemak in oe stoel en beantwoordde verscheidene schuchtere vragen betreffende zijn indruk ken van de streek en zijn nieuwe verant woordelijkheid. Zij was blij, dat de streek hem beviel, zei SC' Het was heerlijk. In de vijf jaren, dat zij hier geweest was, had zij er veel van geno- natuurlijk, de moeilijkheden buiten beschouwing gelaten, die zij met Dunlavey gehad hadden. Over hun moeilijkheden met Dunlavey zou hi] later veel meer hooren, zei hij tegen zich Op het oogenblik stelde hij er meer be- khg in om iets omtrent haar en haar broe der te weten te komen, ofschoon hij niet in dringerig wenschte te zijn. Daarom was zijn stem beleefd oppervlakkig. „Je bent dus geen Westersche?" zei hij. Zij lachte spijtig. „Neen", antwoordde zij, „wij Ed en ik groeiden op in Illinois bij Springfield. Wij kwamen hier vijf jaar ge leden nadat nadat moeder stierf. Haar stem stokte. „Soms lijkt het hier vreeselijk eenzaam," vervolgde zij, „als ik denk aan aan ons vroeger tehuis. Maar zij glim lachte moedig door de tranen heen, die plot seling in haar oogen opwelden „nadat Ed gewond werd, heb ik niet veel tijd om aan mij zelf te denken. Arme jongen." Hollis zweeg. Hij had nooit een zuster ge had, maar hij kon zich voorstellen, wat zij moest voelen over het ongeluk, dat haar broeder getroffen had. Het moest een op offering voor haar zijn om in deze streek te blijven, om voor haar broer te zorgen, die bij tijden een groote last voor haar moest zijn, om te strijden tegen de eenzaamheid, de ontberingen, om met geduld de vele onge makken te verdragen, die onvermijdelijk waren in een nieuw, ongecultiveerd land. Hij voelde een nieuwe bewondering en diep medelijden voor haar. „Ik geloof, dat je een heel dappere jonge vrouw moet zijn", zei hij ernstig. „O!" antwoordde zij met een plotseling opkomend, stralend lachje. „Het is niet moeilijk om dapper te zijn. Maar soms vind ik het moeilijk om geduldig te zijn." „Geduld is een van de grootste deugden," verklaarde Hollis, „maar het vereischt een zeldzaam soort moed om in dit land te blij ven, gebukt onder het verdriet Haar vingers lagen plotseling waarschu wend op haar lippen en hij zag Ed Hazelton de veranda naderen. „Ik zou het hem voor geen geld ter wereld willen laten weten." zei ze snel. „Het is geen verdriet om te zorgen voor iemand, die je liefhebt." Hollis lachte stuursch bij het verwijt in haar stem en stond op om haar broer te be groeten. De laatste scheen geheel hersteld te zijn van den aanval dien hij gehad had in De vils Hollow en praatte openhartig en ver standig over plaatselijke aangelegenheden. Hollis vond, dat hij over het algemeen een goed onderlegd jongmensch was kalm, in getogen en blijkbaar wel in staat om zich, ondanks zijn ziekte, goed te gedragen. Hij was bitter gestemd jegens Dunlavey en dankte Hollis met warmte, omdat hij zijn zuster verdedigd had. Tegen zonsondergang vertrok Hollis, na dat hij aan de Hazeltons gezegd had, dat hij, als hun buurman, niet zou verzuimen om hen nu en dan op te zoeken. Toen hij weg reed in de schemering, stond Nellie Hazel ton op de veranda hem na te wuiven. Terwijl hij zijn weg vervolgde door de snel toenemende duisternis, voelde hij een onbe schrijfelijke voldoening over het feit, dat hij besloten had om in Union County te blijven; dat voortaan zijn lot verbonden zou zijn aan dat van een dappere jonge vrouw, die ook haar zorgen had te dragen en die ge dwongen was te strijden tegen hun gemeen- schappelijken vijand Dunlavey. Wonderlijk genoeg had hij de paar laatste dagen be slist een verandering gemerkt in zijn hou ding ten opzichte van het leven. Zijn vroe- gere eerzucht was niet langer oppermachtig in zijn geest zij was verdrongen uit zijn bestaan. HOOFDSTUK VIH. De trein van zes uur. Vrijdagavond, daags voor den Zaterdag, waarop de Kicker voor de vijfde maal zou verschijnen, reed Potter niet naar de Circle Bar. Ei- moest nog wat copie gezet worden en Potter had zijn voornemen te kennen ge geven om het werk af te maken en den nacht in de stad over te blijven. Hollis had het goedgevonden en was alleen op weg gegaan naar de Circle Bar. Toen hij den volgenden morgen te Dry Bottom kwam, vond hij een troepje menschen voor het bureau van de Kicker. In den nacht had iemand een papier op de voordeur geplakt en toen Hollis van zijn pony steeg, waren er misschien een do zijn nieuwsgierige burgers samengeschoold voor de deur en stonden het briefje te lezen. Er waren verscheidene kooplieden uit de stad en eenige cowboys nieuw aangekomenen en die we^en den nacht overgebleven waren om te dobbelen en deel te nemen aan de ge wone nachtelijke festiviteiten. Er waren ook de gewone leegloopers, sen element dat nooit ontbreekt. Maar allen gingen opzij voor Hollis en lieten hem ongehinderd naai de deur gaan, ofschoon hij in het voorbijgaan veelbe teekenen de grijnslachjes op verschei dene gezichten zag. Het briefje was geschreven met een goed leesbare hand. „Mi-. Hollis": stond er, de titel onder streept „De expres vertrekt uit deze stad vanmiddag om zes uur naar het Oosten. Het zou goed zijn, als je meeging." geteekend „Y. Z." Hollis las het briefje, keerde zich toen om en keek kalm de wachtende, nieuwsgierige toeschouwers aan. Hij glimlachte norsch, toen hij verscheidene gezichten zag. die hoe wel zij duidelijk vermaak te kennen gaven, toch getuigden van kalme sympathie. Hij voelde, dat deze hem succes toewenschten,

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5