■M 9CHEEI DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Audun Alcinous Aquila Aurora Agnita Anna Mart a Atreus Baarn Bodegraven Bennekom Brltsh Lord British Sergent Barneveld Caducens Geres Cordillara Chr. Huygens Delfland Donau Eurymedon Eurybates Eirini N. Rallia Esbo Erik Larsen Feodosia Fauna Gera Gisela Oldendorf Hercules (Ned.) Hilversum Ioannis m. Embericos Irene Kifuku Mam Lüneburg Maasland M. v. St, Aldegonde Maroula Margaritis Mrav Marita Meerkerk Magdalen a Maret Marga Minister W-edel Naumburg Niritos Nieuwkerk Ouderkerk Oswin Onassi Pinelopi Orestes Osmed Poelau Laut Poseidon Penelope (tank) Pluto Poelau Bras Polaris Peis ander Polyphemus- Poly-dor us Rhea Regulus Rigmor Salabangka Salland Stad Arnhem Stad Zwolle Sa turn us Spurt Sigulda Trave Trier Tiberius Tarakan Uckermark Uuras Venus Vesta Van Rensselaer Waaikerk Wilston Walter Russ Zeelandia Mesane Batavia Archangel Oporto Curacao Pernau Batavia Chili Chili Chili Abadan Abadan Chili Ned.-Indie Bourgas West-Indië Ned.-Indië West-Afrika Japan Batavia Batavia Reni Archangel Vleaborg West-Indië Venetië Ned.-Indië HernÖsand Houston Archangel Buenos Aires Midd. Zee Newcastle (v. IJmuid.) Ned.-Indië Santa Fé Batavia B. Aires Necochea Sfax Archangel Japan West-Indië Onega Archangel Tonstantza Ted.-Indie Braila Hamburg Japan Archangel Rosario Constantza Trangsund Batavia West-Indië Aruba Copenhagen Ned. indië Rouaan. Ned. Indië •Hkmhiirg' Batavia "rest-Indië Mesane Pt-, Arthur ,N°d.-Ihdië Br?nos Aires Melilla (v. IJmuiden). Bilbao (v. IJmuiden) Tcmir Onega Wasa Japan Japan Hamburg Batavia Npd -Indië Yxpiia Venetië Venetië W. Indië Japan San Nicolas Ramnö Buenos Aires verm, aankomst Laatste bericht 2 Nov. 1 Nov. 29 Oct. heden heden 4 Nov. 18 Nov. 10 Nov. 10 Nov. 3 Nov. 15 Nov. 12 Nov. 12 Dec. 11 Nov. 26 Nov. 31 Oct. 3 Nov. 27 Nov. 31 Oct. 2 Nov. 4 Nov. 31 Oct. 12 Dec. 13 Nov 31 Oct.' 25 Nov. 4 Nov. 20 Nov. 3 Nov. 2 Nov. I Nov. II Nov. 5 Nov. 15 Nov *>4 Oct. 24 Nov. 26 Nov heden 7 Nov. 3 Nov. 28 Nov. heden 2 Nov. 12 Nov. 14 Nov. 25 Nov. 21 Oct. 31 Oct, 4 Nov. heden 12 Nov. 6 Dec. 5 Nov. 6 Nov. 3 Nov. 7 Nov. 25 Nov. 13 Nov. 18 Nov heden in lading 31 Oct. van Londen 13 Oct. vertrokken 30 Oct. van Dungeness in lading. 25 Oct. vertrokken in lading 20 Oct. fce Hamburg 14 Oct. van Cristobal 24 Oct. van Paita 27 Oct. van Gibraltar 25 Oct. van Perim 29 Oct. van Talcahuano 26 Oct. van Pt. Natal 29 Oct. van Napels 23 Oct. van Barbados 29 Oct. van Sabang 25 Oct. van Gr Bassam 31 Oct. te Tientsin 28 Oct. van Pt. Said 29 Oct. van Belaf/an 23 Oct. te Cavarna 21 Oct. vertrokken 27 Oct. vertrokken 24 Oct. v. Alvaro Abregon 30 Oct. vertrokken 27 Oct van Colombo 25 Oct. vertrokken 26 Oct. te Bremen 31 Oct. van Utsire. 20 Oct. van Las Palm as 30 Oct. van Cadix 30 Oct. vertrokken 27 Oct. van Batavia 26 Oct. 30 Oct. 25 Oct. 25 Oct. 24 Oct. 24 Oct. 28 Oct. 28 Oct. 23 Oct. 23 Oct. 26 Oct. van Fern. Noronha van Southampton vertrokken te Bahia Blanca te Huelva vertrokken van Osaka van Pto. Barrios vertrokken vertrokken van Gibraltar. 30 Oct. van Marseille 25 Oct. te Galatz vertrekt 4 Nov. 29 Oct. te Manilla 14 Oct. vertrokken 24 Oct. van Buenos Aires 29 Oct. te Varna 26 Oct. vertrokken 28 Oct. van Pt. Said 21 Oct. van Demerara 20 Oct. vertrokken 31 Oct van Stettin 28 Oct. van Batavia. 27 Oct. vertrokken. 28 Oct. van Batavia 'vertrekt 11 Nov. in,' lading 27 Oct. van Fayal 22 Oct. vertrokken 24 Oct. vertrokken 26 Oct. van Colombo 26 Oct. vertrokken 30 Oct. van Ouessant 27 Oct. vertrokken. 27 Oct. vertrokken. 24 Oct. vertrokken 26 Oct. vertrokken 22 Oct. van Colombo 28 Oct van Manilla, vertrekt 4 Nov. in lading 26 Oct. van Port Said. 27 Oct. vertrokken 30 Oct. van Gibraltar 28 Oct, te Dugirat Oct. van Parimaribo 31 Oct. van Genua 17 Oct. van St Vincent. 26 Oct. te Abö 28 Oct. van jfio Grande Hoogovens Papierfabr. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Zw. s.s. Glitt Otterbacken Nd. s.s. Beverwijk Archangel erts hout VOOR DE VLOOT VERLOREN. Het Nederlandsche s.s. Alkaid van de ree- derij Van Nieveldt Goudriaan en Co's stoomvaart maatschappij te Rotterdam, dat destijds weken lang in de nabijheid van Archangel gestrand geweest is en na vlot- brenging te Archangel in het dok was op genomen, bleek ernstige schade te hebben opgeloopen. Naar thans blijkt, loont het niet oneer de moeite het schip te laten repareeren en zal de reederij nu trachten de Alkaid aldaar te verkoopen, teneinde uit de opbrengst het bergloon en verdere gemaakte onkosten te kunnen betalen. De Alkaid meet 4441 ton bruto en was in 1922 gebouwd. ONTMOETING MET IJSBERG. Het 20.000 ton metende Engelsche stoom schip Duchess of Bedford is op weg van Li verpool naar Montreal in de Belle Isle Straat eerste aanvallende beweging gedaan en de strijd was begonnen. HOOFDSTUK IX. Hoe een slecht mensch het bureau van de „Kicker" verlaat. Het was ongeveer één uur in den middag toen de Kicker in de straat van Dry Bottom verscheen. Ongeveer vijf minuten over één, verliet Potter de voorzijde van het gebouw en liep naar de achterkamer, waar hij bij den vorm bleef staan. Hier ging hij vier pa gina's „uitnemen". Toen hij dit gedaan had, begon hij kalm de letters te distribueeren, Terwijl Potter bezig was, zat Hollis heel rus tig aan zijn schrijftafel in het voorste bu reau, zijn armen gevouwen, de eene hand onder zijn kin, terwijl zijn lippen strakke lijnen vormden en zijn oogen peinzend, half- dichtgeknepen waren. Nu en dan wierp Pot ter een steelschen blik op hem, zijn oogen gevuld met een gemengde uitdrukking van sympathie, bewondering en bezorgdheid. Potter begreep den toestand, waarin zijn chef verkeerde. Het wilde iets zeggen voor een man van Hollis' leeftijd en opvoeding om zich te begraven in dit troostelooze oord; om het voeren van een ongelijken strijd te verkiezen met belangen, die de wettelijke overheid van deze streek en de Territories in hun macht hadden wier macht zich zelfs tot Washington uitstrekte. Ongetwij feld zat de jongeman ook nu te peinzen over de toekomst, maakten zijn strijdplan gereed en bekeek pessimistisch zijn kansen op suc ces. Hij dachtv er over om zijn chef een be moedigend woord toe te spreken. Maar ter wijl hij aarzelde en heimelijk overwoog of een dergelijke handeling wel gepast was, keerde Hollis zich plotseling om en keek hem strak aan, zijn voorhoofd in rimpels ge trokken. .Hotter, merkte hij op, „er is hier in deze streek geen goede hersen-specialist?" „Maar maar begon Potter. Toen hield hij op en keek zijn chef in sprakel-ooze verbazing aan. Zijn medelijden was verspild geweest. „Neen", lachte Hollis, die de oorzaak van de verbazing van den zetter ried, „persoonlijk heb ik geen hersen-specialist noodig. Ik dacht aan iemand anders." (Wordt vervolgd.) in aanraking gekomen met een ijsberg. Door den dichten mist. die in de omgeving heersch te, had het schip zeer langzaam gevaren, te meer omdat de gezagvoerder vreesde, dat er ijsbergen in de buurt waren. Dientengevolge was de botsing zeer licht, zoodat het schip gelukkig onbeschadigd bleef. Niettemin moest het eenigen tijd blijven stilliggen totdat de ijsberg voorbijgedreven was. Op den vastge- stelden tijd arriveerde het echter toch te Montreal. Op de thuisreis had het schip nog een merkwaardig ontmoeting. Koersende in de richting New-York werd het op het St. Pe- tersmeer tusschen Montreal en Quebec plot seling door een hevigen storm overvallen. Tengevolge van een wervelwind trok plotse ling achter het schip het water omhoog tot een zuil, diie tenslotte een hoogte van onge veer 500 voet bereikte en een doorsnede van ongeveer 50 voet had. Op een afstand van eenige mijlen joeg deze waterzuil achter het schip aan, dat zijn snel heid tot 17 mijl per uur wist op te voeren, en op deze wijze buiten het bereik van het water- wist te blijven, dat na eenigen tijd terug zakte, toen de hoos voorbij was. HET VISSCHERIJBEDRIJF IN OCTOBER. De omzet in den Rijks Vischafslag in de maand October j.l. bedroeg f 702.793, tegen f 940.190 in October 1932. Aangekomen: 31 Oct. Irene Maria ss Archangel. Aurora ss Oporto. 1 Nov. Aquila ss Archangel. Audun ss Mesane. Kifuku Maru ss Newcastle. Gisela Oldendorff ss Hernösand. Poolster ms Rouaan. Vertrokken: 31 Oct. Weltondale ss Blyth Cottica ss Suriname. Mavis ss Londen. Juliana ss Gdynia. Ask ss Lübeck. Manoeran ms Britsch Indië. Rijnstroom ss Leith. Granta ss Newcastle. Lingestroom ss Londen. 1 Nov. Biruta ss Delfzijl, MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.90—f 0.70 Tongen per K.G. f 1.35f 0.80 Kleine schol per 50 K.G. f 30—f 10.50 Sohar per 50 K.G. f 19—f 17 Groote schelvisch per 50 K.G. f 28f 26.50 Middelschelvisch per 50 K.G. f 24 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 31 f 15.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 15f 7.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 60f 40 Gullen per 50 K.G. (groote) f 23f 20 Gullen per 50 K.G. (kleine) f 15.50—f 5.20 Wijting per 50 K.G. f 8.50 Makreel per 50 K.G. f 13—f 12.50 Versche haring per kist f 4.50-f 2. BESOMMINGEN. Trawlers: Limburgia. IJrn. 54, 300 manden f 3310. Vios III IJm,1, 125manden f 2670. Julie Streiff IJm,-159, 140 manden f 2070 Kotter: MD 383 f 850. Loggers: KW 175 f 370: KW 95 f 450; KW 36 f 520; KW 28 f 400; KW 91 f 730; KW 144 f 660. Versche haring: LT 1148 f 1415; Sch 16 f 740; Sch 195 f 810; Sch 68 f 1150; Sch 312 f 620; Sch 72 f 700; KW 57 f 1230; KW 4 f 100, KW 161 f 1210; KW 149 f 1380. De eerste reis. De tot vrachtschip verbouwde stoomtrawler Juliana is gisteren, met eene partij versche haring in kisten beladen, van hier naar Gdy nia vertrokken. Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip Glitt is van Ot terbacken aangekomen met eene lading erts voor de Hoogovens. Hout voor Velsen. Met eene lading hout voor de papierfabriek te Velsen is het Nederlandsche stoomschip Beverwijk hier van Archangel aangekomen. Onklaar geloopen. Het van Archangel komend Deensche stoom schip Irene Maria is bij het binnenkropen der pieren onklaar geloopen en voor anker ge gaan. Later is het stoomschip met behulp van de sleepboot Stentor weer slaags gekomen en doorgeschut naar Amsterdam. Wanneer eindigt de crisis? De in aanbouw zijnde Fransche mailboot Normandie zal eerst in 1935 in de vaart wor den gebracht omdat men verwacht, dat dan de crisis iets zal zijn verbeterd en grooter pas- sagiersverkeer is te wachten. Op het oogen- blik is het vervoer van passagiers over den Oceaan al zeer gering. De haven Gdynia. Ofschoon de werken in deze nieuwe Pool- sche haven nog niet eens alle klaar zijn vol gens het opgemaakte schema wordt al weer aan verbetering gewerkt door het plaatsen van nieuwe groote loodsen. Deze zullen te samen 240 Meter lang en 50 Meter breed wor den en in Juli van het volgend jaar in gebruik worden genomen. SCHOORL NAAR VITESSE? Naar wij vernemen gaat de bekende mid den-voor van Stormvogels Schoorl zich bin nenkort te Arnhem vestigen. Hij schijnt van plan te zijn in Vitesse te gaan spelen. MOOI SUCCES. De heer P. Grin Jr. koordirigent alhier be haalde op het Nationaal Zangconcours te Overschie in de 3e afd. gemengde koren met het door hem geleide gemengde koor „Kunst na Ai-beid" te Schagerberg een eersten prijs met 331 punten. Radioverbinding met schepen. De navolgende schepen zijn Woensdag 1 November 1933, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-Radio Baloeran, Chr. Huygens, Cottica, Dempo, Joh. v. Oldenbamevelt, Joh. de Witt, Kota Agoeng, Kota Pinang, Orania, Poelau Laut, Poelau Tello, van Rensselaer, Simon Bolivar. Zeelandia. IJMUIDEN MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. DE WINTERLEZINGEN. Men schrijft ons: Tot de werkzaamheden van het Departe ment behooren o.a. de Winterlezingen. Deze winterlezingen worden gehouden deels voor ontspanning, deels voor ontwikkeling. Er werd mij wel eens gevraagd waarom geeft het Nut bijv. niet een film als: „Ich und die Kaiserin" of „De Groote Parade", of meer dramatische films, dan krijgen jelui beslist meer publiek. Ja, daar heeft' U gelijk aan, maar wat is nu het leerzame, het opvoedende, het ont wikkelende van zulk een film? Dat is er niet, zulke films zijn slechts zenuwprikkelend, sen sationeel. Maar aan het doel van het Nut be antwoorden deze niet. Het bestuur heeft dus tot taak om zoo danige winteravondlezingen te geven, waar het vertoonde of het gesprokene een zekeren ontwikkelenden invloed heeft. Zulke avon den zijn dan ook niet aantrekkelijk voor men schen die in de allereerste plaats gaan om de sensatie te beleven. Het is soms zeer moeilijk om aan de gestelde eischen te voldoen, en het bestuur zal ook wel eens mistasten, doch het tracht in elk geval het zoo goed mogelijk te doen. Wanneer nu degenen, welke om de een of andere reden niet voldaan zijn wat betreft het wintel-programma, dit op de algemeene vergadering te berde brengen, dan kan het bestuur daarmede tijdig rekening houden en aan de verlangens van de leden tegemoet komen. Wanneer men echter daar niet verschijnt, en dus zijn bevindingen niet kenbaar maakt aan het bestuur, hoe kan het bestuur dan weten of de leden ingenomen zijn met de beslissingen. Alleen doordat velen bedanken kan het be stuur een vermoeden krijgen, doch met zeker heid is dit niet te zeggen. Laten we dus toch gezamenlijk trachten het Nut in onze gemeente op te bouwen en te verbeteren. Dit kan alleen wanneer we daar met onze bezwaren komen waar zij hooren, op de ver gaderingen dus en niet dadelijk weg loopen Aan het vaststellen van een bepaalden avond is meer werk verbonden dan menigeen zou denken, dit kunt U het beste informeeren bij den secretaris van het departement. Want om den datum van den spreker en den da tum waarop de zaal vrij is, op een en den zelfden dag te krijgen, vereischt dikwijls nog zeer veel schrijfwerk alvorens de zaak regeld is. Dit zou heel wat eenvoudiger zijn, wan neer het Departement over een eigen lokaal kon beschikken. Doch dit is nog een van de vele wenschen van ons departement. Het programma van het seizoen 1933/'34 zal op de a.s. ledenvergadering aan de leden ter goedkeuring worden voorgelegd. Het is te hopen dat er ditmaal eens vele leden hun tegenzin om te vergaderen (dat nu eenmaal een noodzakelijk kwaad is) zouden willen overwinnen en mede hun stem gaven aan het aan te bieden programma. Het is dit keer niet groot, omdat ons ledental zoo gering is, maar het bestuur hoopt, dat het daarom niet minder aantrekkelijk is. Er .zal voor degenen, die zich als nieuw lid willen opgeven, een regeling getroffen wor den om de contributie in twee termijnen te betalen om daarmede het gemakkelijker te maken tot het besluit van deelneming te komen. Wie zich dus opgeeft kan alle gewenschte inlichtingen verkrijgen; daar is onze secre taris voor. EEN TELEFOONPAAL OMGEVALLEN. ELECTRICIEN ERNSTIG GEWOND. Hedenmorgen is op het Sluisplein een ern stig ongeluk gebeurd. De electricien H„ oud 40 jaar. wonende aan de Wijk aan Zeeërweg was bezig in een telefoonpaal herstellingswerk te verrichten. Terwijl hij boven' in de paal zat, brak deze af, doordat hij van onderen vermolmd was. H. viel op straat neer en kreeg daarbij den paal op het lichaam. Na dat hij door dr. Van Hazelen was verbonden, werd H„ die ernstig gewond bleek te zijn, naar het Anthoniusziekenhuis overgebracht. RIJWIELDIEFSTAL. Ten nadeele van twee bewoners van IJ- muiden-Oost zijn twee rijwielen ontvreemd. VELSEN. Alhier zijn twee rijwielen ontvreemd, welke waren geplaatst voor de Apostolische Kerk in de Burgemeester Weerdstraat. NEDERL. KAMEROPERA. Naar wij vernemen, zal Donderdag 2 Novem ber a.s. in den schouwburg Thalia de Neder landsche Kameropera onder leiding van Ri chard Heucheroth een uitvoering geven. Frag menten der modernste opera's tullen ten ge- hoore worden gebracht. Liefhebbers van mooien zang en goede mu ziek kunnen Donderdagavond genieten. De Nederlandsche pers gaf zeer enthousiaste ver slagen over de uitvoeringen van dit ensemble Hieronder volgen eenige critieken: „Utrechtsche Courant". Deze nieuwe com binatie onder leiding van Richard Heuckeroth kwam met een viertal kleine muziek-dramati- sche werken van Mozart, Schubert en den gees tigen Offenbach. Er werd aardig gezongen en ook niet minder aardig gespeeld. Het begelei dend orkest (3 violen, fluit, alt, cello, piano en orgel) musiceerende lang niet onverdiefiste- lijk. De heer Heuckeroth is een bekende diri gent en op het gebied der Opera goed thuis. Wat hij met dit nieuwe ensemble in korten tijd bereikt heeft, strekt hem al tot eer. „De Vocalist". Deze Opera onder leiding van Richard Heuckeroth bestaat uit een zestal jonge zangeressen en zangers.... en verder een klein Orkest van een zevental eerste klas musici, die volkomen voor hun zware taak zijn berekend. De dirigent heeft de algemeene leiding, en die is zooals wij dat van Heucke roth gewend zijn „uitstekend". Vol élan voert- hij zijn kleine schare aan en tevens ontgaat hem niet het minste op het tooneel. Het or kest voerde een drietal nummers uit. Alle drie zeer mooi en gaaf weergegeven, vonden ze bij de uitverkochte Tivolizaal een warme ont vangst. Wat zangprestatie en spel betreft stond vooral „De Advocaten" op zeer hoog peil. Tevens zij nog vermeld dat de aanklee ding van een en ander goed verzorgd was. te meldt: Hoogste barometerstand 768.8 m.M Coruna. Laagste barometerstand 745.2 Röst. en voorspelt: meets matigen, Westelijken tot Noord-Weste lijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke on* klaringen, aanvankelijk nog regen- of liageil buien, weinig verandering in temperatuur. Barometer Hedenmorgen 9 uur 7.50 m.M. -Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 50 p Laagste heden nacht 43 Hoogste heden 46 p" Opgaaf MAGAZIJN T BR1LLENHUIS. Kanaalstraat 83. IJmuiden! HOOG WATER TE IJMUIDEN Donderdag v.m. 2.42 uur; n.m. 2.58 uur. Vrijdag v.m. 3.19 uur; n.m. 334 uur! Zaterdag v.m. 3.56 uur; n.m. 4.10 uur VELSEN INBRAAK. In den nacht van 30 op 31 October is in» gebroken in een villa op den hoek van de Ver Loren van Themaatlaan en den Drie- huizerkerkweg, welke villa tijdelijk onbe woond is. Door het indrukken van een ruitje aan de achterzijde heeft de dader zich toegang tot de woning verschaft. Voor zoover men heeft kunnen nagaan wordt er niets vermist. AANRIJDING NIET BEMERKT. EEN MAN GEHEEL VERMORZELD. COMMISSARIS VAN" POLITIE ZAT IN DE AUTO In den nacht van Maandag op op den rijksweg tusschen Eysdén en Maas tricht de 57-jarige H. Coelen, oud-wethouder van de gemeente Rijkholt door een auto, be stuurd door iemand uit Maastricht aangere den en letterlijk vermorzeld. Het hoofd van den man heeft men nog niet gevonden. De auto is doorgereden, maar de bestuurder heeft zich later, toen hij bemerkte dat zijn auto sporen droeg, dat een zeer ernstige aan rijding had plaats gehad bij de politie te Eys dén gemeld. Naar V. D. meldt, zat o.a. de commissaris van politie te Maastricht in de auto. KORTE VERGADERING DER EERSTE KAMER. De Senaat was gisteren in korte vergade ring bijeen. Een dozijn wetsontwerpen werd zonder discussie en zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Te weten: het internationaal verdrag over belastingheffing op vreemde motorrijtuigen en het brengen van eenheid in Verkeerstee- kens; een wijziging van de wet op de rechte lijke organisaties (waardoor de ambtena ren, werkzaam bij de rechtelijke macht, dus niet de z.g. zittende en staande magistra tuur, afzonderlijk worden saamgevoegd in wettelijken zin) de wijziging van art. 530 van 't wetboek van strafvordering; enkele supplet. begrootingen; tijdelijke beperking van de vrijheid van opsporing van delfstof fen door boringen; de wijziging van de Wa terstaatswet; de con tingenteering van on- derkleeding en die van metaaldraadgloei lampen en een kwijtschelding eener vorde ring benevens een overeenkomst van dading. Kleingoed dus alles te saam. Waarna de Eerste Kamer in de afdeelingen o.a. onder zocht de wijziging van de artikelen 125 en 126 der Ambtenarenwet, de wijzig'/ig der- crisisinvoerwet en de nieuwe vaststelling van het rechtsgebied van rechtbanken kanton gerechten. INTEMIUS. STRAATMAKER SLACHTOFFER VAN ZIJN WERK. BIJ DEN ARBEID DOOR AUTO OVERREDEN. Dinsdagmorgen is op den Utrechtschen Straatweg onder de gemeente Jutphaas een straatmaker, in dienst van de gemeente Utrecht, terwijl hij aldaar aan het werk was, door een vrachtauto aangereden, meldt de Msb. De man bekwam een ernstige wonde aan het hoofd en is in zorgwekkenden toestand naar de rijksklinieken vervoerd. BEZIGHEDEN VOOR WERKLOOZE JEUGD? ORGANISATIES OVERLEGGEN MET DEN. MINISTER. De minister van Sociale Zaken heeft naar het Handelsblad meldt, een onderhoud gehad met vertegenwoordigers van het hoofdbestuur van de A.J.C., van den Ned. Arbeiderssport bond en van den Jeugdraad van het N.V.V., die kwamen spreken over den noodtoestand, waarin talrijke jeugdige werkloozen verkeeren, en over maatregelen, die er naar kunnen lei den, dat deze noodtoestand wordt opgeheven. De delegatie oordeelde, dat een oplossing van vele moeilijkheden zou worden verkregen, indien bepaald werd, dat 18-jarigen en jonge ren zouden moeten deelnemen aan de ont wikkelingscursussen, welker instelling de vorige regeering reeds heeft gewenseht en waarvoor zij gelden beschikbaar heeft gesteld. Voor de rijpere jeugd zou de deelneming dan vrijwillig moeten blijven, doch het oefenen van eenigen drang ook op hen, ware wel gewenseht. De delegatie zal de verschillende wenschen in een rapport samenvatten. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 1 NOVEMBER Thalia; Palvu. Werkloozen voorstelling, DONDERDAG 2 NOVEMBER Vereenigingsgeb. Groeneweg. Opening Herfstfeest. 4 uur. Thalia: Opvoering Ned. Kamer-Opera.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6