VlSSCHERU IN ScHEEPVAARTBERICHTEN DE BILT EINDELIJK IS LINDBERGH ER. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: DE AMST. CONFECTIEHANDEL Schip Agnita Anna Marta Atreus Annavore Asgerd Baarn - Bodegraven Bennekom Britsh Lord British Sergent Barneveld Caducens Ceres Cordillara Chx. Huygens Delfland Donau Dea verm. aankomst Eurymedon Eurybates Eirini N. Rallia Erik Larsen Feodosla Fauna Gera Godfried Bueren Hercules (Ned.) Ioannis m. Embericos Irene Juno Lu"eburg Lovisa Lisbeth Maasland Maroula Margaritis Mrav Marita Meerkerk Magdalena Maret Minister Wedel Merope Mereur Na umburg Niritos Nieuwkerk Neumark Ouderkerk Onassi Pinelopi Orestes Osmed Poelau Laut Batavia Poseidon Penelope (tank) Pluto Poelau Bras Peisander Polyphemus Polydorus 3' Pres. Franqui- Curagao Pernau Batavia Archangel Mesane ChiH Chili Chili Abadan Abadan Chili Ned.-Indië Bourgas West-Indië Ned.-Indië West-Afrika Japan Archangel Batavia Batavia Reni Uleaborg West-Indië Venetië Ned.-Indië Lulea (v. IJmuiden 7 Buenos Aires Midd. Zee Hamburg Ned.-Indië Lovisa Archangel Santa Fé B., Aires Necochea Sfax Archangel Japan West-Indië Onega Cons tan. tza Barcelona Danzig Ned.-Indië Braila Hamburg Ned. Indië Japan Rosario Constantza Trangsund - Rhea Regulus Rigmor Salabangka Sail and Saturnus Spurt Sigulda Simon Bolivar Stella Skauts Trave Trier Tiberius Tarakan Trajanus Uckermark Uuras Venus Vesta Van Rensselaer Waalkerk Walter Russ West-Indië Aruba Kopenhagen Ned. Indië Ned. Indië Hamburg Batavia Tuapse West-Indië Mesane Pt. Arthur Ned.-Indië Bu?.nos Aires Ismir Onega Wasa W. Indië Torrevieja Onega 17 Nov. heden 11 Nov. 6 Nov. 4 Nov. 18 Nov. 10 Nov. 10 Nov. 3 Nov. 15 Nov. 12 Nov. 12 Dec. 9 Nov. 11 Nov. 26 Nov. 15 Nov. 3 Nov. 8 Nov. 27 Nov. 5 Nov. 4 Nov. 6 Nov. heden 12 Dec. 7 Nov. 10 Nbv. 13 NOV. 25 Nov. 5 Nov. 4 Nov. 20 Nov. 3 Nov. 4 Nov. 6 Nov. heden 11 Nov. 15 Nov. 24 Nov. 26 Nov heden 12 Nov. 7 Nov. 12 Nov. 3 Nov. 28 Nov. 14 Nov. 6 Nov. Laatste bericht 27 Oct. van Curagao 25 Oct. vertrokken in lading 31 Oct. vertrokken 26 Oct. vertrokken 20 Oct. te Hamburg 14 Oct. van Cristobal 31 Oct. van Buenaventura 1 Oct. van d. Casquettes 25 Oct. van Berlin 1 Nov. van Tocopilla 26 Oct. van Pt. Natal 1 Nov. te Palermo 1 UTov. van S:»ntander 1 Oct. van Colombo 25 Oct. van Gr Bassam 1 Nov. van Tientsin 29 Oct. vertrokken 28 Oct. van Pt. Said 29 Oct. van Belawan 29 Oct. van Stamboul 27 Oct. vertrokken 24 Oct. v. Alvaro Abregon 1 Nov. te Fiume 27 Oct van Colombo 31 Oct. vertrokken 26 Oct. te Bremen 29 Oct. te Duinkerken 1 Nov. van Setubal 1 Nov. vertrokken 31 Oct. van Padang 1 Nov. vertrokken 30 Oct. vertrokken 26 Oct. 25 Oct. 29 Oct. 27 Oct. 24 Oct. 28 Oct. 2 Nov. 23 Oct. 2 Nov. 1 Nov. 31 Oct. van Fern. Noronha vertrokken van Bahia Blanca van Huelva vertrokken van Osaka van Cartagena vertrokken te Antwerpen te Tarragona vertilikken Japan Hamburg Batavia Patros Ned.-Indië Yxpila Venetië Venetië W. Indië Japan Raumö Buenos Aires Nov. 12 Nov. 14 Nov. 25 Nov. 12 Nov. 4 Nov. heden 6 Nov. 10 Nov. 16 Nov. 6 Dec. 5 Nov. 6 Nov. 3 Nov. 7 Nov. 25 Nov. 13 Nov. 18 Nov. 18 Nov. 30 Oct. van Marseille 25 Oct. te Galatz vertrekt 4 Nov. 25 Oct. te Macassar 30 Oct. van Manilla 24 Oct. van Buenos Aires 1 Nov. van Stamboul 26 Oct. vertrokken 28 Oct. van Pt. Said 21 Oct. van Demerara 20 Oct. vertrokken 31 Oct van Stettin 1 Nov. van Singapore 28 Oct. van Batavia vertrekt 11 Nov. in lading 31 Oct. van Gibraltar 27 Oct. van Fayal 22 Oct. vertrokken 24 Oct. vertrokken 26 Oct. 28 Oct. 31 Oct. 24 Oct. 26 Oct. 31 Oct. 1 Nov. 30 Oct. van Colombo van Montevideo van Malta vertrokken vertrokken van Barbados van Gibraltar vertrokken 30 Oct. van Perim 28 Oct van Manilla. vertrekt 4 Nov. in lading 31 Oct. vertrokken 1 Nov. van Gibraltar 27 Oct. vertrokken 30 Oct. van Gibraltar 30 Oct. van Dugirat 26 Oct. van Parimaribo Nov. van Marseille 26 Oct. te Abö 1 Nov. van Rio Janeiro Buitenhaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN No. m.s. Noreg Stavanger Opgelegde schepen. Op 1 dezer waren te Amsterdam opgelegd: van d'e Stoomvaart Mij. Nederland 5 sche llen met 40.518 bruto ton; van de HoUanidscihe Stoomboot Mij. 5 schepen met 7.954 ton; Kon. Hollandsche Lloyd 4 schepen met 30.286 ton; Kon. Ned. Stoomboot Mij. 10 schepen met 43.372 ton alsmede van een Ibaldaansche ree- derij 1 schip met 4.265 ton. Te zamen dus 25 schepen met 126.395 ton tegen 30 schepen met 131.565 ton op den eersten October. Verlaging loodsgelden. In de Memorie van Antwoord op heit voor- loopig verslag der Tweede Kamer zegt de regeering, dat besloten is tot verlaging der loodsgelden ,en het afgeven van loodscerti- ficaten. Eindelijk vertrokkön. Het hier met gebrek aan kolen binnenge sleepte Nederlandsche stoomschip Stad Am sterdam heeft gebunkerd en gisteren de uit reis naar Dunston voortgezet. horloge te voorschijn. Hij zuchtte, stak het uurwerk weer weg en leunde achterover in zijn stoel. Een blik, dien hij door het raam wierp, liet hem zien, dat de straat verlaten was, behalve hier en daar een pony, die stond te droomen over een der heiningen en een of twee wagens, die voor een winkel stonden. De zon viel schuin over de daken; Hollis zag, dat de streep schaduw voor het gebouw van de Kicker groote afmetingen had aangenomen. Hij keek weer op zijn hor loge. Het was één minuut over zes en nog was er niets van Ten Spot te zien. Een spottende grijnslach verscheen op Hollis' gelaat. Misschien had Ten Spot zich bedacht. Hij besloot te wachten tot tien mi nuten over zes; dat zou Ten Spot een be hoorlijken tijd geven voor oponthoud. En toen was er plotseling beweging en een man stond juist binnen de deur van het bureau, een zwaren revolver, waarvan de loop Hollis bedreigde, in zijn rechterhand. De man was lang en hoekig, blijkbaar onge veer dertig jaar oud, met dunne, wreede lippen en onbeschaamde schichtige oogen. „Handen omhoog!" zei hij op scherpe toon, terwijl hij den revolver dreigend richtte. „Het is zes uur, nuchter kalf, dat je bent Deze leelijke scheldnaam, dien Yuma Ed Hollis had toegevoegd, was de directe oorzaak geweest van Yuma's nederlaag op den dag van Hollis' komst in Dry Bottom. Hollis' oogen schoten vuur, maar de man stond verscheidene voeten van hem af, bui ten het bereik van zijn vuisten. Al had Hol lis gestaan, hij zou geen kans gehad hebben om den man te bereiken vóór deze laatste zijn wapen kon gebruiken. Daarom bleef Hollis onbeweegelijk in zijn stoel zitten, ving den blik van den man op en hield dezen kalm vast met strakke, half-dichtgeknepen oogen. Ofschoon hij op de komst van Ten Spot gewacht had, had hij geen plan gevormd hoe te handelen; hij had het gevoel gehad, dat hij op de een of andere manier ongedeerd uit dezen twist te voorschijn zou komen. Dat dacht hij ook nu nog. Het gevaar ten spijt, voelde hij, dat hem een kans om te ontsnap pen geboden zou worden. Hiervan vast over tuigd, glimlachte hij tegen den man, of schoon hij diens blik gevangen hield, vast besloten om, zoodra hij de minste flikkering in zijn oogen zag, te duiken en hem, zonder aan de gevolgen te denken, aan te vallen. „Je bent zeker Ten Spot?" zei hij langzaam. Hij was verbaasd over zijn vaste stem. (Wordt vervolgd.) Aangekomen. .2 November: Swift s.s. Londen Marga s.s. Archangel Vechtstroom s.s. Huil Rye s.s. Goole Hontestroom s.s. Londen 3 November: Ousel s.s. Liverpool Abbotsford s.s. Leit'h Juno s.s. Hamburg Plu-to s.s. Sitetbtn Sigulda s.s. Wasa Regulus s.s. Onega Osmed s.s. Trangsund Marita s.s. Archangel Maret s.s. Omeiga British Lord s.s. Abaidan Vertrokken: ,2 November: Vliestroom s.s. Huil iJstroom s.s. Hamburg. 3 November: Ajax s.s. Rotterdam Theano s.s. Rotterdam Gunnel s.s. Karlskrona Radioverbinding met schepeöi. De navolgende schepen zijn Vrijdag, November 1933, radio-telegrafisch te foerei ken via het kuststation Soheveningen-Radio. Baloeran, Chr. Huygens, Oottica, Demp:?, Indrapoera. Joh. de W.itt, Klipfontein, Kota Agioeng, Orania, Poelau Laut, Poelau Tello, van Rensselaer, Silbajak, Simon Bolivar, Ve nezuela, Zeelandia. Bunkerolie innemen. Het Noorsche motortamkschip Nore'g is hier binnengekomen -oan bunkerolie in te ne men. De graanvloot. De zeil vloot, welke in het komende seizoen zal deeilnemen aan de graanivaart van Austra lië, bestaat ditmaal uit 22 schiepen. Zooals bekend zijn het meestal hardloopende scbe- pen, op welker aankomst soms tegen groote bedragen in Engeland gewed wordt. Schade hersteïd. Het Finsohe stoomschip - Helsinki heeft te Amsterdam de door de aanvaring met het Noorsche stoomschip Hildegiaard beloopen schade 'hersteld, doch wordt hier nu opge houden door slecht weer. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.75 Griet per 50 K.G. f 35—f 20 Tongen per K.G. f 1.50f 0.70 Middelschol per 50 K.G. f 29 Zetschol per 50 K.G. f 27.50—f 26.50 Kleine schol per 50 K.G. f 27—f 13.50 Middelschelvisch per 50 K.G. f 40 Kleine middelsehel'vilsoh per 50 K.G. f 29— f 20.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 19f 10 Kabeljauw per 125 K.G. f 43—f 38 Gullen per 50 KG. (groote) f 19f 15 Gulen per 50 K.G. (Meine) f 14—f 8 Leng per stuk f Ö.55 Wijting per 50 K.G. f 9—f 6 Makreel per 50 KG. f 11 Versche haring per kist f 4.90f 2.40 BESOMMINGEN. Trawlers: Eli Ohinvière IJm. 161, 230 manden f 2620 Oostzee IJm. 147, 40 manden f 1560. Logger: KW 154 f 560 Versche haring: Sah 56 f 1030; Sch 45 f 1130; Sch 84 f 2830; KW 176 f 450; KW 141 f 280 DE STORM GELUWD. Hedenmorgen was de storm weer geluwd. De zee was zeer kalm geworden en hiervan maakten tal van uitgaande stoomschepen, die binnen of buiten de sluizen hadden vastgemaakt, gebruik om de reis voort te zetten. meldt. Hoogste barometerstand: 774.3 te Vestina- nör. Laagste barometerstand: 746.8 te Wisby. en voorspelt: matigen tot zwakken wind uit Noordelijke richting; nevelig tot licht of half bewolkt; weinig of geen regen, kans op nachtvorst; overdag weinig verandering in temperatuur. Barometer Heden morgen 9 uur 755 m.M. Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 50 F. Laagste heden nacht 44 F. Hoogste heden 46 F. Opgaaf: MAGAZIJN T BRILLEN HUIS. Kanaalstraat 83. IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 3.56 uur; n.m. 4.10 uur. Zondag v.m. 4.32 uur; n.m. 4.46 uur. Maandag v.m. 5.08 urn-; n.m. 5.22 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 3 NOVEMBER Thalia Bioscoop: „Susan Lenox". 8.15 uur. Vereenigingsgebduw Groeneweg: Bazar. 36 en 711 uur. ZATERDAG 4 NOVEMBER Thalia Bioscoop: „Susan Lenox 8.15 uur. Vereenigingsgeboluw Groeneweg: Bazar. 36 en 7—11 uur. bekendmaking" fjDe bekende Amsterdamsche Confectiehandel komt vanaf U^a.s. Dinsdag weder in IJmuiden met de alleen vanheQ bekende sorteering Heeren-, Jongens- en Kinderkleeding evenals Dames- en Meisjes regenmantels en verder pantalons restanten Costuums enz. enz., ook bedrijfskleding. Deze maal is onze sorteering zoo enorm dat zelfs de meest verwende kooper bij ons keus vindt. Droeg U vroeger dunr maatwerk, U kunt dit heden ten dage, gezien de sterk verbeterde conpe en afwerking, vervangen door onze eerste klasse confectie bewerkt als maatwerk, wat U een beduidend voordeel brengt. U moet vooral in deze tijden hieraan denken. Wij verwachten U 1 der 5 dagen welke datums zijnDinsdag 7, Woensdag 8, Donderdag 9 Vrijdag 10, en Zaterdag 11, November wederom in de bekende zaal van den Heer G. v. d. Outenaar, Enschedestr. 6, IJmuiden. Wij hebben in ieder artikel juist wat Unoodig heeft ook voor Uw kinderen. Komt vooral dezen maal zien. (Adv. Ingez. Med.) Onverwachts uit de lucht komen vallen. Hij vliegt, landt en zwijgt. (Van een onzer redacteuren). Zoo is Lindbergh dan tooh nog zeer on verwacht gekomen. Nadat hij in een wijden boog om Amster dam heen van het Noor-den naar het Zuiden was getrokken, hadden wij de hoop den luchtheld in persoon te zien, al opgegeven. Nu kwam in eens het bericht, dat hij van daag, Vrijdag zou komen. Ieder bereidde zich daarop ai voor. En dan komt ihij ons op het laatste oogenblik Donderdag nog verrassen... Op Schell'ingwou wisten ze 't zelf nog niet eens. „Echt Lindbergh", zeiden ze, „erg geheim zinnig. Wij wetein er niets van". Een uur later was hij er. De luchit was gevarieerd 'van ©rauw tot helder en de temperatuur van dragelijk tot guur. Er was nu eens wind en dan eens re gen, onze boot splitste waaiiijke golven en een lichterschip, dat niet bedoelde zooveel vaart te zetten, stevende met zijn lichaam van 80 ton recht op ons aan in de Oranje sluizen. Wij hadden nog maar net den tijd om het touw van den kikker te gooien en een eindje in den hoek te kruipen, bijkans tegen de zwarte sluisdeur aan, om aan het geweld te ontkomen. In dien tijd wierp het lichterschip ook een lijntje uit en kwam er rust in de kolk. Een rust. die ergerlijk was en pijnlijk, omdat wij verlangden naar bui tengaats; buitengaats in Sohellingwou, waar Lindbergh moest neerstrijken. Het is merkwaardig, hoe solide men op den stoel kan zitten van zijn bureau en hoe weinig later men voor het zeegat ligt. Het was woelig van donker water, krullend on der den wind en vol schuim, heelemaal niets voor een watervliegtuig, zou men zeggen. Zelfs de schipper vond het slecht weer, maar Lindbergh kan er tegen, dacht hij, die laat zich door de ree de van Schallmigwoai niiet afrchepenEn de schipper ging voort zich er in te verheugen, dat er zoo weinig sche pen meer opliggen, eiken dag één mindier. Net zoolang tot er niets meer over is, meen den wij, maar .zoo'n vaart zou 't toch niet loopen, docht de schipper, 't zoiu te mooi zijn. en we hebben toch al geen Magen, 't Heele water was vol schepen, overal om ons heen puften ze, zooals dat pleegt ,te zijn op het IJ: een veerschip van de tram sproeide b re ede snor re-baar den van. boegwater vlak achter den spiegel van onze schuit, maar wij won nen het van de snorr-ebaarden, omdat de pers nu eenmaal snelvarende schepen char tert, natuurlijk, 't Liep vele knoopen meer dan het veer en dat moest ook, want nie mand wist of het van Parijs naar Sohelling wou niet even vlug is als van Haariem af, en zeker bij een man als Lindbergh. Het schippersknechtje, dat vijftien jaar is, dag en naoht door werkt in dit al te ruige bedrijf, het schippersknechtje, niettemin goed op de hoogte van de wedervaren der familie Lindbergh, wilde er niet aan; aan het ver haal over Lindbergh niet. Hij dacht, dat het een grapje was. Een grapje! Er vlogen regenvlagen over het dek van de schuit, waar men zijn kraag niet te gen kon opzetten en het buiswater spabte van voor naaT achter, en spoelde den mensch om de voeten. In de kajuit brandde een pe troleumkacheltje, maar men kon- er minder turen naar de lucht en naar Lindbergh en daar k-wam het maar op aan. Dit alles over de voorbereidingen en den spoed, waarmee Lindbergh ons verrastte, en nu nog iets van Lindbergh. Lindbergh komt uit een ijseilijk grijze Wolk gevallen en hij moet meteen een goeden in druk van Holland krijgen. Wijd en speelsch water op het Buiitetn IJ en lage landen, waarover stormwinden gaan. Wind en water in Holland. Wie met een watervliegtuig landt heeft er alle ,we!et van, en liet komt er maar op aan juist by het neerkomen de goede verhouding te vinden tusschen beide. Tegen den vlagigen Zuid wester in strijkt Lindbergh neer op het schommelende water. Naturlijk doet hij het precies goed. Het is wat men noemt een vlotte „landing", al is het dan ook op het wa ter. Juist zooals iedereen van Lindbergh ver wachtte. En het schijnt nog niet eens zoo on- unstig weer te zijn voor een watervliegtuig Het blijkt, dat het eenmotorige toestel, dat daar uit de wolkenlucht is komen ronken, roode vleugels heeft en een roode staart en verder een zwarte romp, die precies in den vorm van een sigaar er op geprikt zit als het ranke lijf op een vlinder. Het is een groot toestel, maar sierlijk en toch stevig. Op de vleugels staat N.R. 211 en op den romp in witte lettertjes een naaim, die er Indiaansoh uitziet, „Tingmissartoq". Het toestel recht voor den vlotsteiger van de loods van de Marineluchthaven te krij gen kost wel eenige moeite met dezen wind, maar Lindbergh lacht en achter .hem lacht zijn vrouiw, die dezelfde vllegerklee-dij draagt en waarom zouden zij niet lachen in deze omstandigheden? De ontvangst zal hun dun- kelijk wel bevallen. Het is een. uitermate kalme kennismaking. Het publiek ontbreekt volkomen, idanfc zij de verrassingstechniek, er .is geen sterveling behalve een paar journalisten, een poiitie- boot en eenige autoriteiten, die zich in al lerijl naar de wijde wateren gespoed hebben. Zoo is er de ondercommaiidiant van de Ma rine. kolonel Van Reede, de Amerikaansche consul-generaal te Amsterdam de heer Hoo- ver, de heer Plesman van de K.L.M. en later komt de heer Thomson, de stationschef van Schiphol in een snelle boot. Welnu, zulk een ontvangst moet den Lindberghs goed gedaan hebben; men zegt, dat zij afkeerig zijn vam vertoon, en het is te begrijpen. Het duurt niet lang, of het echtpaar Is aan wal en vindt een rustpunt in een der vertrekken van de voor het overige gapend leege loods. Natuurlijk willen wij Lindbergh spreken. Dat het overbekend is, dat hij er niet op ingaat, deert ons niet. Wij hebben hem veel te vragen, ten eerste of hij een goede reis gehad heeft, ten .tweede, wat hij hier eigenlijk doet, om het zonder omwegen te zeggen, verder of hij ook naar Volemdam gaat, of hij nog veel van vliegen houdt en hoe hij Holland Vindt. Misschien zijn e-r, die n'og meer willen weten, want de aandrang lis groot en wij komen allen om hem heen staan. Maar Lindbergh zwijgt ien glimlacht en zijn vrouw gaat thee drinken. Hij li-cht o,ns zelfs niet in of hij eecn voor spoedige reis gehad heeft, ja dan neen. Dit coneludeeren wij dan maar uit 'den tijd, die hij gemaakt heeft, 12.40 uit Parijs, 15.10 op Schellingwou, het is minder dan drie uur en met dit weerHet is inderdaad zeer Lind berghs. Maar hij zegt er zelf niets over, is liever bij het binnenloodsen van zijn ma chine door- de Jantjes, Mimt er bovenop, ën kruipt over den vleugel in zijn 'gele wolilen jekker, met den vliegkap van de portretten Het is blijkbaar nog niet zoo'n makkelijk werk de machine binnen te krijgen. De Jan tjes gaan tot hun middel in 't water en 'de luöhtheld zelf komt weer boven in de loods. „Please, mx. Lindbergh", begint een der col lega's de taak te ons aller behoeve, en het eenige dat hij krijgt is een hand. Een hand van kolonel Charles A. Linldibergh,hoe- velen zullen hem er om benijdenEn hij is in het minst niet voldaan De heer Plesman zal als bemiddelaar op treden, maar al wat hij bemiddelt, zijn af werende gebaren met de hand. Het is een traditie van Lindbergh om bi] verrassing ergens aan 'te komen en om te zwijigen. Langs een .omweg vernemen wij, diat hij ndet in Amsterdam blijft, maar naar Den Haag gaat, naar de Witte Brug. Dat is alles. Over Volendam niets en over Holland niets, en over het 'vliegen niets. En wij weten mi-et eens, waarom hij hier is. De heer Plesman paait ons met beloften; later, later. Als ons schip terug stevent, 'klieft het de golven tegen den Zuidwester in. Het buis water Is ergeir en het regent harder. En de schipersjongen dacht nog wel, dat 'het een grapje was Enfin, nu weet hij ook beter. Hij heeft den beroemden „Amerikaander" zelf gezien. En dat wij niets te weten zijn gekomen, vindt hij niet zoo gek. Die man spreekt toch ook Amerikaansch..,j meent hij. Sprak -hij het maardenken wij. En dan loopen wij het Open Haven Front weer binnen, voor het Cenbraal Station, in de luwte. Lindbergh is intusschen met het vallen van het donker ook per motorboot naar het Cen traal Station gekomen. Hem wacht een auto voor Den Haag. Den Tingmissartoq hebben de matrozen niet binnen kunnen krijgen Zij hadden nogal tegenslag, de lier, bestemd om de vliegbooten de helling op te trekken tot in de loods, func- tionneerde niet goed en bovendien was het zeer laag water. De daarvoor bestemde wagen tjes konden aldus niet onder de dij vers ge schoven worden. Zij waren op de grootte van deze drijvers trouwens niet berekend. De vo- ;el is daarom maar aan den steiger gemeerd, om den nacht door te brengen op het woelige water. Vandaag zal hij door de K. L. M. be handeld worden. De bekende deskundige Doe Maidment zal er zijn krachten aan wijden, en voorts zal de verstelbare schroef nagezien worden. 's Avonds in de Witte Brug had Lindbergh een intiem dinertje, o.a. met menschen van de K. L. M. Het schijnt, dat hij met de K.L.M. bijzondere besprekingen voert, maar van wel ken aard, daar is niemand achter kunnen komen. Lindbergh zou tot Maandag in Den Haag blijven, werd gezegd, en het kan dus best zijn. dat hij Zaterdag vertrekt IJMUIDEN VRAGEN OVER HET STAATSVISSCHERSHAVEN- BEDRIJF. Blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer op de Waterstaatsbegrooting werd bij afdeeling X (Staatsvisschershavenbedrijf) ge- vraagt, of er ten aanzien van het personeel der Staatsvisschershaven regelingen zijn ge troffen omtrent rangen en rangbevordering, en, zoo niet, of er dienaangaande plannen be staan. In het Voorl. Verslag over de begrooting van het Staatsvisschershavenbedrijf zelf werd door eenige leden aangedrongen op verlaging der retributiegelden als middel om de financieele uitkomsten van het bedrijf te verbeteren.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6