VOOR EER EN GEWETEN De muiters zelf aan het woord. Havenuitbreiding toekomstmuziek. „DE ECONOOM" Kalverstraat 14 - IJmuiden-O. Varkenszeep. Over het proces tegen de muiters seint Aneta nog de volgende bijzonderheden: gOERABAJA. 3 November. Zooals reeds beknopt werd geseind zette de verdediger van twee beklaagden van de eerste groep, de of ficier van administratie ter tweede klasse B G- A. Mahieu, den funesten invloed van de gVeêkschool voor Inlandsche Schepelingen ♦e Makassar uiteen. Hierbij vestigde pleiter de aandacht op het ontbreken, behalve van schoolsche ontwik keling, van een behoorlijke militaire onder geschiktheid, hetgeen leidde tot aanteekenin- len in het conduite-boekje zooals „deze sche nding is uit te goed milieu om als stoker bij de Marine dienst te doen". Pleiter meende dat zulke dingen nooit omtrent Europeesche stokers zijn gezegd. Na de opleiding aan de Kweekschool traden de jeugdige schepelingen toe tot een orga nisatie, waarin de maatregelen der Overheid en de handelingen van meerderen werden ge- critiseerd. In alles wordt de organisatie der Europee sche schepelingen nagebootst en bovendien wordt daarmede samenwerking gezocht. Hierdoor stijgt de ontevredenheid, die een uitweg zoekt in daden van geweld tegen het militair gezag. pleiter herinnerde nog aan het te groote vertrouwen dat in de Inlandsche schepelin gen wordt gesteld en spreker vraagt zich af of die betrouwbaarheid wel terdege wordt onderzocht alvorens Inlandsche schepelingen met soms zelfstandige betrekkingen als die van telegrafist, monteur en schrijver, wor den belast. Pleiter meende dat de kennis van de Krijgsartikelen bij de schepelingen alles te wenschen overlaat. Mede hierdoor is het begrip militaire tucht gering. Pleiter memoreerde uit eigen ervaring dat men aan boord geen vrijen tijd beschikbaar wilde stellen om zelfs onderofficieren uitleg te geven van verschillende strafbepalingen. De verdediger van zeventien beklaagden uit de eerste groep, de officier van admini stratie der tweede klasse H. C. van 't Hof, merkte in zijn dupliek nog op, dat het crite rium bij de strafoplegging niet moet zijn de vraag of hulp is verleend, maar wel of hulp verkrijgbaar was. Dit laatste was wel het geval. Pleiter merkte nog op, dat de plaats waar de offcieren en onderofficieren hun dienst verrichtingen moesten uitoefenen niet de reede van Oleh-Leh was, doch De Zeven Pro vinciën, weshalve pleiter onjuist achtte te zeggen dat door het onder stoom gaan deze meerderen werden gedwongen de plaats hunner dienstverrichtingen te verlaten. De zeer zware straffen welke werden ge- eischt plegen slechts weinig aan moorde naars en andere ernstige misdadigers te worden opgelegd, weshalve spreker den fis caal verzócht ernstig met verzachtende om standigheden rekening te houden. Verschillende beklaagden voerden nog het woord. De Inlandsch matroos der eerste klasse K. Kawilarang betoogde, den luitenant ter zee. der tweede klasse H. L. van Boven niet met een pistool te hebben gedreigd. De Inlandsch kwartiermeester R. Tuhu- mena en de Inlandsch matroos der eerste klasse J. Manupubty voerden aan alles onder bedreiging met geweld te hebben gedaan. De Inlandsch matroos der eerste klasse Soedijaha en de Inlandsche matroos der eer ste klasse J. Parinussa deelden mede dat zij practisch niets wisten van hetgeen door de leiders werd bedisseld, terwijl de Inlandsch matroos der eerste klasse Wahap opmerkte dat alles zoo snel in zijn werk ging dat hij de situatie niet goed begreep. De Inlandsch matroos der tweede klasse Mohamed Sarif ontkende te hebben deelge nomen aan de bedreiging met geweld van de officieren. Beklaagden aan het woord. De Inlandsch korporaal-monteur H. W. Posumah voerde aan dat hij de navigatie- lichten ontstak doch verder genoeg van de zaak had. Hij kon zich echter niet bij de of ficieren melden. De Inlandsche matroos der derde klasse Ramelan sloot zich bij zijn verdediger aan. De Inlandsche matroos-telegrafist betoog de het telegram „Ons niet hinderen" te heb ben doorgeseind omdat het zijn plicht was alles door te seinen. De inlandsche matroos der tweede klasse Ardani alias Digdodarmo, ontkende van de plannen tot overrompeling van De Zeven Pro vinciën tevoren te hebben geweten. Hij was ziek en moest daarom aan boord blijven. De inlandsch matroos-schrijver Saleh, de Inlandsch stoker-olieman P. Mintje en de In landsch stoker-olieman J. Hendrik ontkende een leidende rol te hebben gespeeld. De Inlandsch stoker der tweede klasse Soehardjo achtte den eisch van veertien jaar onbegrijpelijk, waarop de president dezen be klaagde wees op zijn aandeel in het weglei den der officieren Cool en Stegeman, hetgeen een leidende rol dient te worden geacht. De Inlandsche stoker der eerste klasse Ach- mad betoogde door zijn deelneming alleen te hebben willen demonstreeren dat hij ook zon der toezicht zijn vak kon uitoefenen. De Inlandsch stoker der eerste klasse D. FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER. 21) De man grinnikte, zijn oogen waren vurig, schichtig, vol dreiging. „Je hebt het geraden, nuchter kalf", zei hij; „Ten Spot heet ik en als je daar soms wat op aan te merken hebt, doe het dan maar gauw, voor ik de kogels ga uitdeelen, die in mijn pistooltje zitten." Hollis kon niet begrijpen hoe iemand zoo volkomen verstokt kon zijn om iemand neer tc schieten, terwijl deze hem recht in de °ogen keek. Hij kon begrijpen, dat een man, Wiens toorn opgewekt was of die mokte over een beleediging, iemand doodde. Maar hij had Ten Spot niets gedaan hij kende hem zelfs niet had hem nooit tevoren gezien en het was hem onbegrijpelijk, hoe Ten Spot hem met opzet kon doodschieten zonder eenige aanleiding. Hij was overtuigd, dat Ten Spot, om hem te kunnen neerschie ten, zich opwerkte tot een kunstmatige Tatipikalawan verontschuldigde zich door de mededeeling dat hij zenuwachtig was ge weest, en niet te hebben geweten wat hij deed. BEVERWIJK DE BEBOUWING VAN „DE RONDE BOGAARD". HET UITBREIDINGSPLAN TER INZAGE. Ter secretarie van de aangrenzende ge meente Wijk aan Zee en Duin is voor een ieder ter inzage gelegd het plan, tot herzie ning van het plan van uitbreiding, in uit voerige kaarten uitgewerkt, voorzien van de noodige bebouwingsvoorschriften. Het plan ligt ter inzage tot en met 29 November 1933. Bezwaren moeten voor 30 November bij den gemeenteraad zijn ingebracht. Uit de toelichting blijkt, dat de wijziging de terreinen omvat, genaamd „De Ronde Boogaard". Deze terreinen worden begrensd door de Duinwijklaan, Verlengde Groene- laan, Iepenlaan, Noorderwijkweg en Zeeweg. Zij zijn, met de bijbehoorende uitgangen eigendom van de N.V. Epicor te Haarlem. Behalve dit terrein zal ook tot de voorge stelde wijziging worden gerekend het onbe bouwde terrein aan de Duinwijklaan, tegen over den toegang van de meest Oostelijke straat, over een breedte van 10 Meter. Volgens het plan zal deze straat, deel uit maken van een hoofdwoon- en oriënteerings- straat. die in verbinding zal worden gebracht met de Beecksanghlaan en met den Zee weg. Aan de Noordzijde zal zij als hoofd- woonstraat worden doorgetrokken in de toekomstige bebouwing, tusschen den Noorderwijkerweg en de Creutzberglaan. Voor het gedeelte ten zuiden van de Duin wijklaan zal door B. en W. van Wijk aan Zee en Duin een nadere wijziging van het be staande uitbreidingsplan, overeenkomende met de reeds met de vaste commissie van uitbreidingsplannen in Noord-Holland en met den Hoofdinspecteur voor de Volksgezondheid besproken voorontwerpen, later worden vast gesteld. In de bocht voor de Oostelijk geprojec teerde straat is gelegenheid gelaten voor het oprichten van autoboxen. In de bebouwing is een binnenterrein onengelaten, toeganke- lijw door een straat van 5 Meter breedte en bestemd voor het oprichten van een vereeniginggebouw of een dergelijke in stelling. Dit plein zal verder met boomen worden beplant. De meest westelijke hoek van het terrein, waar de geprojecteerde straat met een olantsoen is verbreed, zal zoo noodïg worden gereserveerd voor de uitbreiding van het raadhuis. De bouwterreinen krijgen een breedte van 6.50 M. De diepte varieert van 20 tot 32 M. Uit de bebouwingsvoorschriften blijkt, dat op de bedoelde terrein, behalve vrijstaande woningen, slechts blokken van vier aaneen- gebouwde woningen zullen mogen worden ge bouwd. De oppervlakt der woningen zal ten minste 44 vierk. M. moeten bedragen, de gevelhoogte zal ten minste 5 M. moeten zijn, gerekend van den bovenkant van het trottoir af. Het bestuur van de plaatselijke Esperantis- tenvereenïging verzoekt ons opneming o.a. van het volgende: ESPERANTO ONDER DE BLINDEN. Onder geen enkele groep der bevolking is de kennis en het gebruik van Esperanto be trekkelijk zoo groot als onder de blinden; in vele, in ons land in alle. instituten wordt Es peranto dan ook onderwezen. De organisatie heeft in de meeste landen een natuurlijk ook blinden gedelegeerde; het aantal aangeslo tenen wordt aanhoudend grooter, boeken in braille (blindenschrift) worden uitgegeven, wat wegens de te geringe oplaag in een na tionale taal minder goed mogelijk is. Be langrijk is ook het in brailledruk verschij nend orgaan Esperanta Ligilo, dat zijn mede werkers onder de blinden der geheele wereld telt. En van misschien nog meer belang, zoo wel voor de ontwikkeling der individueele leden als voor de innerlijke versterking dei- organisatie, is de uitgebreide correspondentie, die in Esperanto onder de blinden der geheele wereld wordt gevoerd. Gedurende de laatste twaalf jaar wordt geregeld elk jaar een in ternationaal congres van blinde Esperan tisten gehouden. In de Haagsche braille-bibliotheek zijn on geveer 30 Esperantowerken, waaronder ook La malgranda Johano (De kleine Johannes) van Van Eeden. In de Amsterdamsche Braille-afdeeling der Openbare Leeszaal, zijn ongeveer 40 Espe rantowerken, waaronder verschillende leer boeken, alsook het bekende werk van Re marque „En Okcidento nenïo nova" (Van het Westelijk front geen nieuws). In voorbereiding is een Braille-Esperanto- woordenboek voor Nederlandsche blinden- esperantisten. De kosten van 100 exemplaren zullen ongeveer f 2500 bedragen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Beverwijk en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand October ingelegd f 57.035.80 en terugbetaald f 48.871,46. woede en hij dacht, dat de leelijke scheld naam, dien Ten Spot hem toegevoegd had, onmiddellijk toen hij binnenkwam, een deel van zijn plan moest zijn. Hij was overtuigd, dat Ten Spot hem onmiddellijk neergescho ten zou hebben, als hij ook maar de minste verontwaardiging over die benaming getoond had. Daarom besloot hij om de man geen ge legenheid te geven om zich woedend te maken. Hij glimlachte weer toen Ten Spot uitgesproken was en verschoof achteloos in zijn stoel, tot hij in een positie zat dat hij een snellen sprong kon maken. „Ten Spot" is een schilderachtige naam", merkte hij kalm op zonder dat hij zijn blik, ook maar voor het onderdeel van een secon de van Ten Spot's oogen afwendde; „ik heb er niets op aan te merken. Ik heb mij altijd onthouden om critiek uit te oefenen op mijn bezoekers. Ik herinner mij tenminste niet, dat ik ooit een bezoeker, die een pistool droeg becritiseerd heb," vervolgde hij met een glimlach. Ten Spots lippen krulden zich sarcastisch. Blijkbaar was hij niet af te brengen van zijn besluit, om ruzie uit te lokken. .Dui vels", zei hij woest, „dat geklets maakt mij ziek. Ik geloof dat je te onnoozel bent om een man. die je aankijkt te becritiseeren. Geen enkel nuchter kalf (hij gebruikte de onbe hoorlijke scheldnaam weer) heeft moed ge noeg om iets te becritiseeren!" Hollis hief langzaam zijn handen op en De vraag, hoe de gemeente Beverwijk zich nog eens uit het nauwe keurslijf van gren zen zou kunnen wringen, heeft de gemoede ren in de Kennemer marktplaats al vele ja ren achtereen bezig gehouden. Er is een tijd geweest, dat diezelfde gemoederen zelfs „warm liepen", wanneer b.v. maar heel voor zichtig en vaag over een eventueele samen voeging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin werd gesproken. Hoewel dit vraagstuk op het oogenblik voor velen nog niets van zijn urgentie heeft verloren, maar integendeel om velerlei redenen nog dringen der is geworden, gaat het werk, dat volgens ingewijden zeker tot de begeerde fusie zal leiden, ongestoord zijn gang, ook al timmert men daarbij niet meer aan den weg. Aan alle zijden wordt Beverwijk als het ware de adem afgeknepen, gewrongen als het zich moet gevoelen in de nauwe omslo- tenheid van een stelsel van grenzen, welker fantastische en meest zonderlinge bochten en wendingen men zich niet kan realiseeren, zonder een blik te slaan op een dnidehjken plattegrond. En zelfs dan kost het den onin gewijde nog moeite genoeg, om ,er uit te komen". Heeft dus, met de toeneming van het aantal inwoners in den loop der laatste jaren, het probleem „te lande" voortdurend de aandacht op zich gevestigd gehouden, „te water" was het al niet veel beter gesteld. De scheepvaart heeft zich te Beverwijk nooit naar behooren kunnen ontwikkelen, omdat de vaarweg naar liet Noordzeekanaal voor een schip, breeder dan 5.75 M. en met groo ter diepgang, dan 2.70 M. niu eenmaal niet geschikt was. Het obstakel. Ontelbare malen is het inundatiesluisje van het departement van Defensie in vele artikelen gebrandmerkt als de groote zon daar, die de ontwikkeling van Beverwijk's scheepvaart en, als rechtstreeks daarmede verband houdend, den vooruitgang van de industrie langs de boorden van het Zijkanaal A en de Pijp geducht heeft belemmerd. Er is van dit sluisje al zooveel leelijks geschre ven, dat het een volkomen nuttelooze poging zou zijn, om op dit gebied nog iets nieuws te bedenken. Wij kunnen nog eens het feit con- stateeren en het tevens betreuren, dat- dit ding voorzichtig uitgedrukt, want de tij den zijn slecht waarschijnlijk op de uit breiding der industrie een remmen den in vloed heeft uitgeoefend. Een mooi plan. De tijden waren nog niet zoo heel erg be roerd, toen de directeur van het bedrijf van Openbare Werken een plan ontwierp tot ver betering en verbreedimg van de zooge naamde Zwaaihaven en de daarmede ge paard gaande werkzaamheden .voor den aan leg van los- en laadkaden. Dit plan is tot in de kleinste bijzonderhe den gepubliceerd. Het omvatte dus de ver breeding van Zwaaihaven en Pijp, het aan leggen van kaden en van een verbindings weg langs het station naar den Wijkerstraat- weg en bovendien den bouw van een brug, naast de bestaande vaste spoorbrug, uitge voerd in beton en met een rijweg van 10 M. breed. Zij was geprojecteerd tegenover de Slacht huisstraat. Het ligt voor de hand, dat de ontwerper van het plan zich natuurlijk ter dege bewust is geweest, dat daar verderop ln de Pijp het genie-sluisje lag en dat het vroeg of laat zal moeten verdwijnen of be langrijk verbreed worden. Indien dit niet 'tge val zou zijn, kon Beverwijk gerust 't kapitaal, dat aan deze werkzaamheden werd besteed en nog zal moeten besteden, in kas houden en bewaren om er het bestaande en even tueel nog te wachten zijnde begrotingste korten te dekken. En zoo is er dus eigenlijk niets nieuws onder de zon. Het werk gaat voort. Ruim een jaar geleden werd aan het plan tot uitbreiding en verbetering van de haven legde ze op de leuningen van zijn stoel, oogenschijnlijk om zich vast te houden, maar in werkelijkheid om gereed te zijn om uit den stoel te springen voor geval hij de minste aanwijzingen mocht zien, dat Ten Spot van plan was handelend op te treden. „Ten Spot", zei hij met zachte kalme, wel- beheerschte stem, kalmeerend, maar met een flinkheid, waarin niemand zich kon vergis sen, „dezen middag om vier uur hoorde ik dat jij en Yuma Ed het plan voor dit be zoek van je op touw zetten Ik zal je niet zeg gen, van wie ik het hoorde", vervolgde hij, toen hij Ten Spots oogen zag oplichten, „maar het is geeburd. Je ziet dus, dat ik weet, waarvoor je gekomen bent. Je bent gekomen om mij te dooden. Is dat juist?" Ten Spots oogen werden een weinig dicht geknepen er was een waardeerende, bere kenende gloed ingekomen. Hij knikte. „Het is zooals je zegt" stemde hij norsch toe. „Maar als je het wist, waarom ben je dan niet uitgeknepen?" Hij keek Hollis met een soort hoonlach aan, alsof hij het niet eens kon worden, of Hollis een dapper man of alleen maar een dwaas was. Hollis zag de besluiteloosheid in Ten Spots oogen en de zijne verhelderden. Tenslotte had hij een plan om te handelen bedacht en koelbloedig berekende hij den afstand tusschen zich zelf en Ten Spot. Terwijl Hol lis sprak, was Ten Spot een stap naar voren gekomen en hij stond nu niet meer dan vier een begin van uitvoering gegeven. In de daaraan verbonden werkzaamheden werd een object van werkverschaffing gezien. De Raad voteerde daarvoor een crediet en nadat de werkverschaffing de eerste moeilijkheden te boven was gekomen, vond het werk regel matig voortgang. Het eerste gedeelte van het plan, de verbreeding en uitgraving van de Zwaaihaven over een lengte van 400 M„ terwijl de breedte op 80 M. werd gebracht, is zoo goed als gereed gekomen. Ook werd de verbindingsweg tusschen het havengebied en den Wijkerstraatweg tot stand gebracht. Nu echter deze werkzaamheden hun vol tooiing naderden, moest worden omgezien naar nieuwe werkgelegenheid. De gemeente raad nam onlangs het besluit, om met de uitvoering van deze havenwerken nog een stapje verder te gaan en verleende een cre diet van f 133000, waaruit de werkzaamhe den, verbonden aan de verbreeding van de Pijp, zullen worden bekostigd. Dit vaarwater zal belangrijk worden verbreed en worden gebracht van 24 M. op 40 M. Ook dit onder deel van het plan zal in werkverschaffing worden uitgevoerd. In de toekomst ligt dan nog de verbree ding van het inundatie-sluisje. De sluis zou moeten worden verbreed tot 15 a 18 M. ter wijl de drempel 5 M. zou kcumem, in over eenstemming met de diepte van het vaar water, die ^eveneens op 5 M. zou worden ge bracht. Maar het komt er tenslotte op aan, dat aan de narigheid met het sluisje een einde komt. En daarvoor is in de eerste plaats de medewerking van Defensie noodzakelijk. En die is er gelukkig. Laten we het echter heel voorzichtig zeggen: er is slechts een vooiioo- pige toezegging voor de zoo lang begeerde medewerking verkregen. Vager en omzichti ger kan het toch niet gezegd worden. Aan dit nietige, lastige sluisje zijn mis schien voor de immdeerdng van ons polder land nog zulke strategische belangen verbon den, dat we de diepte daarvan dieper moe ten schatten, dan 2.75 M. Wij wachten nu maar weer op de tijding, dat de „voorloopige" medewerking een definitieve wordt. Open bare Werken zal de strategen in Den Haag er vermoedelijk nog dikwijls genoeg aan her inneren. Wij weten niet of er nog wel zoo'n haast bij is. Men zal b.v. geen onmiddellijke uit breiding van het aantal fabrieken langs de Pijp behoeven te verwachten, wanneer mor gen aan den dag de veel gewraakte scheep- 7a ar tb elemmer in g zou zijn opgeheven. Daar voor zijn helaas de economische vooruitzich ten te ongunstig. Maar dit weten wij wel, dat Beverwijk heel graag klaar zou zijn, wanneer de betere tijden, die toch nog wel ééns zullen komen, ook hun ongetwijfeld hoogere eischen zullen gaan stellen. Tp. KRACHTSPORT. In de nationale krachtsportwedstrijden te Amsterdam, welke Zondag zullen worden voortgezet, zullen van de plaatselijke kracht- sportvereeniging D.O.K. uitkomen de leden J. Steenbeek in de tweede afd. lichtgewicht, H. Gr-oeneveld, eerste afd. vedergewicht, C. Groeneveld en W. Brandjes in de eerste afd. lichtgewicht worstelen. ALGEM. NED. METAALBEWERKERSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Algem. Ned. Metaalbewerkersbond heeft in een twee tal bijeenkomsten, welke gehouden werden in de Lunchroom „Suisse", besprekingen ge voerd over de nieuwe bepalingen van den minister betreffende de werkloozenkassen. Verscheidene leden hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt, om over de aangekondigde verslechteringen het woord te voeren. Uit de gevoerde discussies bleek, dat onder of vijf voet van hem af. In Ten Spots oogen was een spottende, smalende gloed gekomen; Hollis' rustige, argumenteerende houding had hem ontwapend. Dit was juist waar Hol lis op gewacht had. Ten Spot scheen zijn wapen geheel ver geten te hebben; het was een weinig gezakt, de loop wees naar beneden de gedachten van den man waren voor een oogenblik van zijn doel afgeleid. Toen hij Hollis plotseling een voorwaartsche beweging zag maken, herinnerde hij zich zijn pistool en probeerde den loop naar boven te richten, maar het was te laat. Hollis was op hem toegespron gen, zijn linkerhand omsloot Ten Spots rechterpols, zijn rechter vuist sloeg tegen Ten Spots kaak in een vollen, verpletteren den, opwaartschen slag. De moordlustige kerel had zelfs geen tijd om den trekker van zijn pistool over te halen. Htet viel uit zijn hand en met een doffen slag op den vloer toen zijn knieën dubbel sloegen en hij in een machtelooze, onbewegelijke hoop op den vloer zakte. Met een norsch glimlachje op zijn gelaat, raapte Hollis Ten Spots wapen op en legde het op de schrijftafel. Een oogenblik stond hij voor het raam op de straat te kijken. Bij het Model zag hij eenige menschen staan waaronder Yuma Ed. Ongetwijfeld stonden zij te wachten op den knal van het pistool, dat hun zeggen zou, dat Ten Spol Hollis uit den weg geruimd had. Hollis grinnikte over UW SCHOENMAKER. Naast onze betere reparatie, hebben wij nu ook de populaire schoenreparatie. DAMES ZOLEN EN HAKKEN 0 75 HEEREN ZOLEN EN HAKKEN 1.10 (Adv. Ingez. Med.) (In verband met de Engelsche beperking van varkensimport, overwegen de belanghebbenden in Denemarkende overtollige var kens tot zeep te verwerken). Als mijn gang op buitenwegen. Mij langs varkenskotten bracht. Heb ik, in verukking toevend, Dikwijls bij mezelf gedacht: Ach dat deze fijne, zachte Streeling: van het reukorgaan, Aan den stadsmensch wordt onthouden Is een ramp in zijn bestaan. Waarom moet hij zich behelpen Met den afgezaagden geur Van lavendel, roos of anjer,. Voor zijn zeep en haar odeur. In het kleine Denemarken, Heeft men ook dien roep verstaan, Ook al is er door de crisis Nog een extra luchtje aan. Daar wordt binnenkort het varken Zeer deskundig toebereid. Om den mensch den weg te wijzen. Op het pad der zindlijkheid. 't Zal het dier ook zelf verheugen, (Daar bestaat geen twijfel aan) Om niet meer om carbonades, Maar om zeep om zeep te gaan. P. GASUS. de leden groote ontstemming over de nieu we bepalingen heerschte. Noodgedwongen zul len deze echter moeten worden aanvaard. Voor de vergadering, alsmede voor de ver- volgbij een komst werd flinke belangstelling van de zijde der leden aan den dag gelegd. BAZAR. De Chr. Meisjesvereeniging zal in den loop dezer maand in het Herv. Verenigingsge bouw aan de Oosterwijkstraat een bazar hou den. Bij de voorbereidingen van dit plan mocht reeds van vele zijden medewerking worden ondervonden. LEZING JEUGDCENTRALE. Op Dinsdag 7 Nov. zal Ds. C. M. Krijger Predikant der Ned. Herv. Gemeente de eer ste lezing houden voor de Christelijke Jeugd- centrale in het Verenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Ds. Krijger zal als onder werp behandelen „Christendom en Fascisme". LOOP DER BEVOLKING Ingekomen W. Leising, zonder, van Haarlem, Peper straat 17. P. C. Kuvener, zonder, van Haar lem, Baanstraat 58, Wed. J. Bruin-Stuijt, zon der, van Velsen, Oosterwijkstr. 25. Jan Har- tog, reiziger, van Haarlem, C. H. Moensstr. 7, P. J. Knippen, bakkersknecht, van Zaltbom- mel, Breestraat 126. G. Numan, arbeider, van Egmond Binnen, Dierluststr. 21. Vertrokken L. Ertoe, reiziger, naar Amsterdam, Bil- derdijkstr 1181. G. Kroon, dienstbode, naar Assendelft, Zeedijk 1151. J. Bonn, los arbei der naar Velsen, Lagerstraat 11, Th. J. van Lent, zonder naar Wijk aan Duin, Creutz- bergl. 7, W. van Bronkhorst, boekhouder naar Wijk aan Duin, Creutzbergl. 7, M. van der Bliek, zonder naar Goes, Scheldestr. 121. G. Pietersma, winkelbediende, naar Hoorn, Ap pelhaven 24. MARKTNIEUWS. R.K. COÖP. TIHNDERSVEREENIGING KENNEMERLAND. BEVERWIJK, 3 Nov. 1933. Boerekool per kist 10—15 Spinazie per kist 45100 Sla per kist 1530 Breekpeen per kist 3040— Andijvie per kist 1540 Wortelen per bos 5—7 1/2 Raapstelen per bos 1 1/22 Radijs per bos 2 Pieterselie per bos 12 1/2 Selderie per bos 12 1/2 "rei per bos 310 Bloemkool I per stuk 7 1/210 Bloemkool II per stuk 2 1/23 Tomaten per K.G. 1024 Uien per K.G. 23 Komkommers per stuk 28 Druiven ner K.G. 2538 Snijboonen per K.G. 3254 Dikke boonen per K.G. 4355 Roode kool per stuk 35 Gele kool per stuk 34 Spruiten per K.G. 1018 Schorseneeren per K.G. 6—7 Groene kool per stuk 23 Knollen per stuk 25 Kassla per sauk 36 1/2 zijn heele gezicht er stond Yuma en zijn bende een verrassing te wachten. Een poos stond Hollis bij de schrijftafel naar Ten Spot te kijken. Toen de laatste zijn handen begon te bewegen en er iets kleur op zijn gelaat kwam, trok Hollis zijn eigen revolver en na derde hem, waarna hij op een paar voet af stand van hem op hem neer stond te kijken. Er was geen plek op Ten Spots kaak, die aanwees, waar Hollis' slag was aangekomen, want zijn vuist was juist tegen de punt ge komen, terwijl de kracht opwaarts was ge richt. Op dat oogenblik had Ten Spot zijn mond open gehad en het op elkaar klappen van zijn tanden door den kracht van den slag was wel de grootste oorzaak voor den langen duur van zijn bewusteloosheid. Plotseling bewoog hij zich en kwam met moeite overeind, waarna hij zijn overwin naar met een blik van groote verwondering zat aan te kijken. Toen hij het wapen van Hollis en het zijne op de schrijftafel zag lig gen, scheen het gebeurde weer levendig te worden voor zijn verwarde hersens. Hij grin nikte onnoozel, voelde naar zijn kaak en boog toen zijn hoofd, terwijl een blos van schaamte zijn gelaat kleurde. „Overtroefd!" zei hij misnoegd. „Over troefd. en nog wel door een nuchter kalf!" Plotseling keek hij naar Hollis, terwijl zijn oogen vlamden van woede en wrok. „Wel vervloekt, waarom schiet je niet?" vroeg hij. Hij plaatste zijn handen, met dé IJMUIDER COURANT. ZATERDAG 4 NOVEMBER 1933 TWEEDE BLAD. Het obstakel in de Pijp. Niets nieuws onder de zon, De Zwaaihaven te Beverwijk, die, als onderdeel van het havenplan, belangrijk iverd verbreed. I(n de toekomst zal een brug de oevers verbinden.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5